Sierpniowe mamusie 2015 - część III :) - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-25, 07:58   #691
pikaso
Zadomowienie
 
Avatar pikaso
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 088
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Cytat:
Napisane przez dd1dd Pokaż wiadomość
ja nie wiem ale widziałam to też moje w 13 tc miało 5,6cm
Ja doczytałam, to jest długość razem z nóżkami. Także ten, tego
pikaso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 07:59   #692
Molise
Zakorzenienie
 
Avatar Molise
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 623
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Cytat:
Napisane przez dd1dd Pokaż wiadomość
ja nie wiem ale widziałam to też moje w 13 tc miało 5,6cm
Moje podobnie, równe 5 cm.
Ja z kolei lubię podczytywać mamusie lutowe i ich opisy porodów
Chyba dlatego, że nie jestem świadoma co mnie czeka.
__________________





Leon
Molise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:03   #693
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Cytat:
Napisane przez pikaso Pokaż wiadomość
Ja doczytałam, to jest długość razem z nóżkami. Także ten, tego
Czyli wszystko jasne Juz sie zastanawialam
Jak to mozliwe
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:08   #694
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

No dobra... Bo dziwnie podają. U nas zawsze były pomiary od główki do pupci wiec byłam w szoku! ale mimo wszystko te ich wartości sa dosc spore

Bo dobra... Wszystkie czekamy na inspiracje - bosko !
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:08   #695
belleza_ines
Wtajemniczenie
 
Avatar belleza_ines
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 515
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość
Twój może nic nie robi i jest grzeczny, mój mi ewidentnie gra na nerwach A tak serio, nie czepiam się go, bo wiem, że to może być moja ciążowa "wyobraźnia"







No wiem, że może najwyżej odmówić, ale ja muszę wcześniej w pracy dać znać, że idę na zwolnienie... i co jak go nie dostanę? Wyjdzie, że może pracy chcę unikać a nie ma wskazań itd... tego się obawiam

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Tylko, że ja naprawdę tego L4 potrzebuję... i właśnie sobie pomyślałam, że jak jeden mi nie da to pójdę do innego, nie?

Może za dużo o tym myślę i za bardzo się tym przejmuję....

Dlaczego musisz w pracy uprzedzać, że idziesz na zwolnienie?
W piątek masz wizytę, okazuje się, że musisz odpocząć dla swojego i dzidziusia dobra, lekarz zadecydował, że musi wypisać L4 i tyle. Nawet nie masz obowiązku się tłumaczyć.
Zanosisz do pracy, nikt nie powinien być zaskoczony, bo w ciąży jest to normalne.

Mój lekarz pytał się mnie, gdzie pracuję, w jakich warunkach i czy potrzebuje zwolnienie, aż mnie zatkało wtedy, bo byłam w 4tyg dopiero.


Wy już o obiedzie ja myślę co na śniadanie zjeść
A mnie dziś czeka raczej pizza, zabieram mojego 10-letniego brata do kina, więc pewnie na obiad będzie chciał iść na pizzę

Edytowane przez belleza_ines
Czas edycji: 2015-02-25 o 08:11
belleza_ines jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:09   #696
dd1dd
Zakorzenienie
 
Avatar dd1dd
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie :]
Wiadomości: 3 603
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Cytat:
Napisane przez pikaso Pokaż wiadomość
Ja doczytałam, to jest długość razem z nóżkami. Także ten, tego
Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Czyli wszystko jasne Juz sie zastanawialam
Jak to mozliwe
i ja się zastanawiałam
tak czy siak i tak duże
__________________
dd1dd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:10   #697
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Dzień dobry
U mnie dziś spaghetti, robiłam wczoraj sos żeby dziś tylko makaron ugotować i dobrze że dużo wyszło bo juz połowę zjedli dziś i jutro ciężkie dni a ja nadal umieram.
Roxana Bartek w 13 tc miał wg usg 11cm młodsze coś koło 10 nie jestem pewna teraz. Ale u mnie chyba tez z nogami
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-25, 08:12   #698
dd1dd
Zakorzenienie
 
Avatar dd1dd
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie :]
Wiadomości: 3 603
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
No dobra... Bo dziwnie podają. U nas zawsze były pomiary od główki do pupci wiec byłam w szoku! ale mimo wszystko te ich wartości sa dosc spore
no włacha podają crl od czubka głowy do kości ogonowej
__________________
dd1dd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:13   #699
Molise
Zakorzenienie
 
Avatar Molise
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 623
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Bo dobra... Wszystkie czekamy na inspiracje - bosko !
Ja już podłapałam inspirację

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
roladki z kurczaka faszerowane szpinakiem , fasolka szparagowa i ziemniakami,
Mam piersi z kurczaka, fasolkę szparagową i do tego albo ryż albo ziemniaki I nie muszę iść do sklepu
__________________





Leon
Molise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:14   #700
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Dzień dobry
U mnie dziś spaghetti, robiłam wczoraj sos żeby dziś tylko makaron ugotować i dobrze że dużo wyszło bo juz połowę zjedli dziś i jutro ciężkie dni a ja nadal umieram.
Roxana Bartek w 13 tc miał wg usg 11cm młodsze coś koło 10 nie jestem pewna teraz. Ale u mnie chyba tez z nogami

Pyszny obiadek !

Ja juz sama nie wiem jak to jest z tymi wymiarami... Ale tak mi sie to jakos za duzo wydaje zeby w 10tc dzidzia miała 11/13cm
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:14   #701
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)



Ja dzisiaj przespałam całą noc, bo w końcu przestał mnie brzuch boleć ale dla pewności pojechałam rano zawieść mocz do badania


Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Kurde ! no ja juz nie zrobie, podjadlam i dosc :P

----

Dziewczyny czytam wrzesniowki i az mnie to zastanowiło - jakim sposobem ich maluchy w 10-13 tc maja juz 11/13cm?! Albo cos ze mna nie tak (bo moje dziecko jest idealnie "terminowo" i na prenatalnych w 13tc miało ponad 5cm) albo z nimi. Rozumie to któraś ?
Cytat:
Napisane przez ankaaa206 Pokaż wiadomość
Moze z nogami licza :-D. Hej hej, ja jeszcze w lozku, mlody sie bawi a maz ma dzis wolne. U nas dzis na obiad zupa krem z brokula plus pojdziemy na pyszne pierogi do knajpy.
Moje dziecko i tak pluje takim obiadem bo on tylko je rosol, pomidirowa, ziemniaki, warzywa i kotlety, nic innego nie ruszy :-D

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

Moj w 12 mial prawie 7 cm didac do tego kilka cm nog to na oko i mialby 11 cm
Cytat:
Napisane przez dd1dd Pokaż wiadomość
ja nie wiem ale widziałam to też moje w 13 tc miało 5,6cm
Cytat:
Napisane przez pikaso Pokaż wiadomość
Ja doczytałam, to jest długość razem z nóżkami. Także ten, tego
U mnie w 16tc miało 10 cm One chyba coś źle liczą, albo patrzą na wielkość macicy, bo u mnie na usg jest podana No albo mają duże dzieci Chociaż dla mnie byłoby to dziwne, bo przecież nóżki zaczynają się wydłużać ok 16-17tc, wcześniej są nie proporcjonalne i krótkie, więc nie możliwe chyba, żeby miały 1/3 długości całego dziecka... zresztą nie wiem
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-25, 08:14   #702
dd1dd
Zakorzenienie
 
Avatar dd1dd
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie :]
Wiadomości: 3 603
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Dzień dobry
U mnie dziś spaghetti, robiłam wczoraj sos żeby dziś tylko makaron ugotować i dobrze że dużo wyszło bo juz połowę zjedli dziś i jutro ciężkie dni a ja nadal umieram.
Roxana Bartek w 13 tc miał wg usg 11cm młodsze coś koło 10 nie jestem pewna teraz. Ale u mnie chyba tez z nogami
zjadłabym
__________________
dd1dd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:14   #703
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Cytat:
Napisane przez sandeo Pokaż wiadomość
Jestem na etapie płanowa ja pokoiku dziecięcego. Powiedzcie mi mamusie (to moze głupie pytanie ale sie nie znam) ile mebli jest potrzebne dla takiego niemowlaka? Zmieści sie w komodzie? Czy muszę rozglądać sie tez za szafą?
Na razie mam w planie zakup łóżeczka z szufladą na dole, komoda z przewijakiem, półka zawieszana na ścianie i fotel do karmienia.
Powiem Ci tak, Żuk jako taki mieści się w:
- komodzie - mam 3 duże szuflady i jedną połówkę;
- w pojeminiku pod łóżeczkiem - tam total graciarnia ale kosmetyczno-pościelowa;
- 2 małych szufladach w garderobie - podręczna z pieluchami (jak masz możliwość szafki pod przewijak, to lepiej tam mieć) i jeszcze jedna;
- pól drążka na ciuszki wiszące plus kurtkę, sweterki, etc...

Zabawki i książeczki Żuka (a ma teraz 16 mc) zajmują dwa duże pudła, dwa małe pudła plus 3 półki w saloonie i jedną sporą szufladę.

W zależności od tego, jak szybko chcesz pokój urządzać - czy na razie tylko dla niemowlaka, czy od razu tak na rok-dwa lata, co innego będziesz potrzebowała.

Do Twojego zestawu dodałabym jakąś małą szafę - taką półki/drążek - na drążek część ubranek, na półki też trochę, a na dół kartony z pampkami Pytanie na co chcesz półkę wiszącą - czy nad przewijak, żeby trzymać na niej na wierzchu rzeczy potrzebne do przewijania, czy na jakieś drobiazgi typu przytulanki, etc...

Jak Ci maluch podrośnie na pewno przyda się jakiś regał na zabawki i książeczki. Polecam też skrzynie - można wrzucić zabawki, bałaganu nie widać, a Maluch swobodnie sięga Po jakimś czasie też i pewnie stolik i krzesełko, może jakiś bujak czy pchacz... ale to za czas jakiś

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
Przed chwilą dzwoniła do mnie teściowa- z lekką pretensją w głosie, dlaczego ja do niej nie przyjeżdzam. Mam wsiąść w autobus i przyjechać na cały dzień. Kurde, lubie ją bardzo, ale jest mi to nie na rękę. Ona ma tam codziennie swojego wnuka, a czasem nawet i dwóch, a ja potrzebuję sobie w południe trochę odsapnąć, położyć się, a nie wypada mi przyjechać i spać tam
Nie wiedziałam co powiedzieć, bo mnie zaskoczyła i wypaliłam, że przyjadę
Heh, asertywność zero
Ale jak możesz u niej się położyć... ja bym chyba oddzwoniła, że potrzebujesz chwili wolnego do facetów

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
Ja mam kilka rzeczy, ale to zupełnie przypadkowych i z mega okazji Kupować nic na razie nie będę raz że nie znam płci,a dwa to uważam, że mam jeszcze czas Był taki moment, że się nakręciłam, ale przespałam się z tym i odpuściłam za to wpadliśmy z mężem na pomysł, że założymy sobie skarbonkę dla Szkraba i będziemy tam wrzucać co miesiąc po 200-300 zł oraz wszystkie tzw "lewe pieniądze" (nie chodzi o jakieś nielegalnie zarobione, ale takie, które zaoszczędzimy na czymś itp, lub dostaniemy) i w czerwcu łatwiej nam będzie robić zakupy mając już jakąś konkretną kwotę
Świetny pomył
U nas dziadek założył Młodemu jakieś takie cudo konto-lokatę i tam małemu "na przyszłość" składa Za to my, co miesiąc na swoim koncie mamy odkładamy jakieś 100-200 zł na Żuka i już kilka razy bardzo się przydało

Cytat:
Napisane przez Anev0 Pokaż wiadomość
http://supernowosci24.pl/mandat-za-p...e-w-okularach/

Wlasnie oniemialam 500 zł za to ze sie niema kodu w prawojazdy że mozna w soczekwach prowadzic zamiast w okularach takie rzeczy tylko w POLSCE
Heh, ja poszłam na badanie w szkłach, bo o nich zapomniałam
A ze lekarze w ogóle się nie zainteresował, to mam bezterminowe

Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość
tak,bo to jest chyba jak na zasadzie...chce zajsc w ciąże wszędzie widzę ciężarne kobiety. Tj gdy samemu się ma dziecko to bardziej się zwraca uwagę na sprawy/sytuacje związane z udziałem dzieci.


Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
Dziewczyny co ja zrobilam !
Przez 2 dni zamiast aplikować globulke na infekcje intymna, wsadzalam sobie tam paracetamol!!!!
Boze czy ta ciaza wyzarla mi mozg?
Tabletki wyglądają identycznie.. no oo prostu brak mi slow. Ale staram się zachować zimna krew, na szczęście na razie nic mi nie jest. W koncu to tylko paracetamol nawet jesli sie wchlonal przez nablonek to zadzialal najwyzej przeciwbolowo
Masakra:banghead:
Hah... dobrze, ze paracetamol

Cytat:
Napisane przez moniska139 Pokaż wiadomość
Miałam jeszcze coś napisać ale już nie pamiętam... Jakaś demencja ciążowa czy coś
Budyń ciążowy
W ciąży ciężarówkom zamiast mózgu robi się budyń

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Tez tak ponuro dzis u Was ? Okropna pogoda...
Nie, u nas pięknie - wiosennie i słonko

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Dziewczyny czytam wrzesniowki i az mnie to zastanowiło - jakim sposobem ich maluchy w 10-13 tc maja juz 11/13cm?! Albo cos ze mna nie tak (bo moje dziecko jest idealnie "terminowo" i na prenatalnych w 13tc miało ponad 5cm) albo z nimi. Rozumie to któraś ?
Liczą z nogami
A nie zawsze się da dokładnie zmierzyć, dlatego lekarze podają zazwyczaj długość od główki do pupy
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:15   #704
sandeo
Zadomowienie
 
Avatar sandeo
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 254
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Doobryyyyy ale pospalam


Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość

.... CO DZIS NA OBIAD ?!

Ja póki co myśle co by tu ma śniadanie wciągnąć. Poczytam ci dobrego Wy będziecie pichcić i skopiuje
__________________
sandeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:17   #705
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Cytat:
Napisane przez Molise Pokaż wiadomość
Ja już podłapałam inspirację



Mam piersi z kurczaka, fasolkę szparagową i do tego albo ryż albo ziemniaki I nie muszę iść do sklepu
Mniam ja chyba tez dzis zrobie te piersi, bo skladniki wszystki mam w domu, a jutro pojade dopiero do sklepu

Az sprawdzilam z ciekawosci, jak to u nas bylo... I w 13t 4d dlugosc ciemieniowo-siedzeniowa 82,4 mm

Edytowane przez kasperka
Czas edycji: 2015-02-25 o 08:24 Powód: Blad
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:24   #706
KALWI23
Zadomowienie
 
Avatar KALWI23
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 100
GG do KALWI23
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Dzien dobry,

U mnie dziś kiepsko całą noc nie mogłam spać do tego głowa mi pęka.

Piszecie o rozmiarach maluszków mój w 14tc razem z nogami miał 10cm
__________________
28TC
Maleństwo TP 10.08.2015
KALWI23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:25   #707
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

A co ja mam zrobic na obiad skoro brzuch mnie nadal boli jak chodze a w lodowce pusto ?!
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:25   #708
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Hej kochane... Chyba mi się transfer odnowił bo włączyłam i net śmiga

U mnie ciepło lecz deszczowo, dziś wizyta u gin na 17, już się doczekać nie mogę tak dawno nie podglądałam maluszka

Na śniadanko pyyyszny pączuś ale juz mnie zdążył zemdlić
Ząb jak bolał tak boli, w piątek kolejna wizyta u stomatologa, mam nadzieję że wyciągnie ten antybiotyk i zrobi z nim porządek...


Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
a masz jakiś sprawdzony patent? Bo mnie nic tak nie relaksuje, jak długa, gorrrrrrąca kąpiel (z której muszę zrezygnować )

Co do snów, to mi też się ostatnio takie głupoty śnią, że jak chciałabym je interpretować, to bym oszalała... Np dzisiaj śniło mi się, że mama uczy mnie naprawiać zęby siostrze a moja mama dentystą nie jest
No właśnie od razu do sennika zajrzałam jak nigdy... wszystko co mi się śniło zasugerowało że dostane spadek po rodzinie ale będzie też problem....
No i wyobraź sobie że dostałam spadek kilka miesięcy wcześniej.... i jest z nim problem... Spadek po prababce, której nigdy na oczy nie widzialam bo porzuciła swoje dzieci jak były małe i wychowały się trzy dziewczynki w domu dziecka *w tym moja mama. Spadkiem jest 7tys długu. Od którego teraz cała rodzina się odwołuje i odrzuca go w całości.
Co do relaxuuu to u mnie też kąpiel się sprawdza, również uwielbiam tą gorącą. Ale teraz nie taplam się we ,,wrzątku,, a do tego peeling, maseczki na twarz. Manicure, pedicure jakiś fryzjer + zakupy

Cytat:
Napisane przez Aliczka88 Pokaż wiadomość
U lekarza na ostatniej wizycie miałam 80/50 haha pytał mnie czy żyje? ALe odkąd zaczęłam II trymestr jest lepiej, podskoczyło! Codziennie chodze na godzinny spacer i jakos mam wiecej energii!

A taką mam faze na owoce zmiksowałam wczoraj truskawki mrożone z grządki, kiwi i ananasa + otreby owsiane DZIZAS JAKIE BYŁO DOBRE

A na obiad dzis u mnie barszcz czerwony z uszkami z mięsem a na drugie mam schab wyciagniety ale nie bardzo wiem co robic.... Może gulasz z musztardy a do tego ziemniaki i kiszony ogórek cos wymyslimy

Za tydzien wizyta! Juz nie moge sie doczekac!! może cos bedzie juz wiadomo odnosnie płci, w koncu zaczne juz 16tydz! Ciekawe czy moje przeczucia sie sprawdza...

Ananasa?
To jest jedyny owoc którego nie tykam w ciąży. Już w pierwszej ciąży lekarka zabroniła tylko kilka rzeczy... Ananasa, surowych mięs ,owoców morza i surowych ryb.... Teraz w drugiej ciąży mówiła to samo...
Ananas powoduje odklejenie łożyska. Oczywiście odrobinę jak się spróbuje nic się nie stanie ale należy z nim uważać...

Cytat:
Napisane przez asienka_182 Pokaż wiadomość
Co do pokoju dla malucha to jak bedzie chłopiec to napewno bedzie w barwach marynarskich granatowo bialo czerwony a u dziewczynki to nie wiem ..
ja na obiad dzisiaj robię muzę i ziemniaki nie wiem czy wiecie co to :p dobrze nie wygląda ale jest baaardzo dobre bynajmniej jak dla mnie
Bardzo popularny temat teraz i też takie pokoiki podobają mi sie... Ale mam kilka koleżanek które już urodziły właśnie i które zaraz urodzą i prawie wszystkie mają pokój marynarski dla synka
Więc mi sie odechciało hahaha


Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
Dziewczyny co ja zrobilam !
Przez 2 dni zamiast aplikować globulke na infekcje intymna, wsadzalam sobie tam paracetamol!!!!
Boze czy ta ciaza wyzarla mi mozg?
Tabletki wyglądają identycznie.. no oo prostu brak mi slow. Ale staram się zachować zimna krew, na szczęście na razie nic mi nie jest. W koncu to tylko paracetamol nawet jesli sie wchlonal przez nablonek to zadzialal najwyzej przeciwbolowo
Masakra:banghead:

oplułam monitor
ale wiesz że ja też tak mam... Biore Luteine i patrze po 5 razy co sobie tam wkładam...


Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
nie wiem, ale wydaje mi się, ze lekarz powinien wystawic Ci l4... przeciez nie ma nic gorszego niz zle samopoczucie w ciazy...
Oczywiście że tak...
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:25   #709
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
A co ja mam zrobic na obiad skoro brzuch mnie nadal boli jak chodze a w lodowce pusto ?!
Cos napewno wykombinujesz, znajac Twoje zdolnosci kucharskie
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-25, 08:26   #710
KALWI23
Zadomowienie
 
Avatar KALWI23
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 100
GG do KALWI23
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Cytat:
Napisane przez sandeo Pokaż wiadomość
Doobryyyyy ale pospalam




Ja póki co myśle co by tu ma śniadanie wciągnąć. Poczytam ci dobrego Wy będziecie pichcić i skopiuje
U mnie na śniadanie dzisiaj owsianka.
__________________
28TC
Maleństwo TP 10.08.2015
KALWI23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:26   #711
dd1dd
Zakorzenienie
 
Avatar dd1dd
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie :]
Wiadomości: 3 603
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

czy jakaś dobra duszyczka mogłaby mi powiedzieć czy działa jej answear ?
zaraz mnie szlag trafi bo nie widzę ani jednego zdjęcia
__________________
dd1dd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:28   #712
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Cos napewno wykombinujesz, znajac Twoje zdolnosci kucharskie

Odebrałam to jako wyzwanie

Ja uciekam bo zaraz przyjaciółka wpada na herbatke, nie pisac za duzo !
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:28   #713
sandeo
Zadomowienie
 
Avatar sandeo
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 254
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Powiem Ci tak, Żuk jako taki mieści się w:
- komodzie - mam 3 duże szuflady i jedną połówkę;
- w pojeminiku pod łóżeczkiem - tam total graciarnia ale kosmetyczno-pościelowa;
- 2 małych szufladach w garderobie - podręczna z pieluchami (jak masz możliwość szafki pod przewijak, to lepiej tam mieć) i jeszcze jedna;
- pól drążka na ciuszki wiszące plus kurtkę, sweterki, etc...

Zabawki i książeczki Żuka (a ma teraz 16 mc) zajmują dwa duże pudła, dwa małe pudła plus 3 półki w saloonie i jedną sporą szufladę.

W zależności od tego, jak szybko chcesz pokój urządzać - czy na razie tylko dla niemowlaka, czy od razu tak na rok-dwa lata, co innego będziesz potrzebowała.

Do Twojego zestawu dodałabym jakąś małą szafę - taką półki/drążek - na drążek część ubranek, na półki też trochę, a na dół kartony z pampkami Pytanie na co chcesz półkę wiszącą - czy nad przewijak, żeby trzymać na niej na wierzchu rzeczy potrzebne do przewijania, czy na jakieś drobiazgi typu przytulanki, etc...

Jak Ci maluch podrośnie na pewno przyda się jakiś regał na zabawki i książeczki. Polecam też skrzynie - można wrzucić zabawki, bałaganu nie widać, a Maluch swobodnie sięga Po jakimś czasie też i pewnie stolik i krzesełko, może jakiś bujak czy pchacz... ale to za czas jakiś
Dzięki szafę tez kupuje jednak póki co urządzamy tylko dla niemowlaka. Myśle że za około 2-2.5 lata zrobimy mu prawdziwy chłopięcy spersonalizowany pokoik
__________________
sandeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:36   #714
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Odebrałam to jako wyzwanie

Ja uciekam bo zaraz przyjaciółka wpada na herbatke, nie pisac za duzo !
To raczej byl komplement
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:37   #715
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Pytanie do dziewczyn z Niemiec bądź ,,Polskich,, mamuś które testowały...

Dzwoniła wczoraj teściowa... Okazuje się że chyba będzie kochaną kobitką bo pyta o każdą nawet najdrobniejszą rzecz...
Ona pracuje w Niemczech, kupuje tam też dla dzidzi rzeczy. Najpierw leci oglądać, potem dzwoni mówi co wyszperała, czy to chcę, opowiada jaki materiał, wzór, rozmiar
I wczoraj mówiła o kosmetykach Penaten
https://www.google.pl/search?q=penat...ueM5HqaqCrgNgE
W PL jest dostępny krem na odparzenia, i widzę że ma super opinie. Coś z tej firmy też jest dostępne w Smyku i znalazłam aptekę internetową która ma wszystkie produkty...

Co o nich sądzicie? W Niemczech ,,od ręki,, można kupić wszystkie produkty, są też dostępne zestawy...
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:38   #716
Niespodziewajka25
Rozeznanie
 
Avatar Niespodziewajka25
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 754
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Rano Młody obudził się z placzem i mowi ze go boli ucho , naciskam a ten mi sie z bolu zwija . Zapalenie ucha . budze kuzynke , na pogotowie jedziemy . Na pogotowiu nie maja sprzetu do ucha , skierowanie do szpitala , w szpitalu mnie odsylaja do przychodni . w przychodni ze nie zapisany to nie moga przyjac , jada do drugiej tez nie moga . W trzeciej sie udaje pani doktor dopiero od 12 przyjmuje . Wracamy do domu ... czekamy . Młody wlasnie spi , z wysoka goraczka ktorą ledwo udaje mi sie zbic o pare kresek ..

Mnie slabo ciagle , nie mialam czasu nic zjesc , ledwo sie na nogach utrzymuje .. Ile jeszcze ten u gory bedzie mnie testowac ? no ile ?
__________________
ADAŚ - 03.11.2012
CÓRCIA - tp. 15.08.2015
39/40
Niespodziewajka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:38   #717
Mravka
Zadomowienie
 
Avatar Mravka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 738
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Dzien dobry Kobietki
Ja witam sie w przelocie,bo wlasnie jade na wizyte(a ze jako dodatkowa pacjentka to pewnie tam troche pokoczuje.
Smacznych sniadan i pysznych obiadow! Nie pisac mi tu za duzo,bo potem ciezko nadrobic . Grzeczne badzcie!
__________________
"Życie składa się z rzadkich, oddzielonych momentów najwyższego znaczenia i nieskończonej liczby przerw pomiędzy tymi momentami. A ponieważ cienie tych momentów unoszą się w trakcie tych przerw nieustannie wokół nas, więc warto dla nich żyć." J.Wiśniewski
Mravka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:40   #718
sandeo
Zadomowienie
 
Avatar sandeo
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 254
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Cytat:
Napisane przez KALWI23 Pokaż wiadomość
U mnie na śniadanie dzisiaj owsianka.
Mnie niestety odrzuciło od początku ciazy.. Ale przed jadałam z chęcią chyba zostanę przy jajecznicy tylko nie chce mi sie robic
Muszę lecieć bo moja torba sie juz domaga
__________________
sandeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:40   #719
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Coś mi się dziś dzieje
Zjadłam pączka, słodką bułkę z serem i teraz przegryzłam pyyysznym ogórkiem kiszonym... i DOBRE
Nie miałam jeszcze takich mieszanek smakowych...

A na obiadek mam wątróbkę w sosie z frytkami i sałatką wiosenną...
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:42   #720
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część III :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Pytanie do dziewczyn z Niemiec bądź ,,Polskich,, mamuś które testowały...

Dzwoniła wczoraj teściowa... Okazuje się że chyba będzie kochaną kobitką bo pyta o każdą nawet najdrobniejszą rzecz...
Ona pracuje w Niemczech, kupuje tam też dla dzidzi rzeczy. Najpierw leci oglądać, potem dzwoni mówi co wyszperała, czy to chcę, opowiada jaki materiał, wzór, rozmiar
I wczoraj mówiła o kosmetykach Penaten
https://www.google.pl/search?q=penat...ueM5HqaqCrgNgE
W PL jest dostępny krem na odparzenia, i widzę że ma super opinie. Coś z tej firmy też jest dostępne w Smyku i znalazłam aptekę internetową która ma wszystkie produkty...

Co o nich sądzicie? W Niemczech ,,od ręki,, można kupić wszystkie produkty, są też dostępne zestawy...

Ja co prawda jestem z Niemiec, ale to moja pierwsza ciąża, więc nie mam pojęcia
Może SugarbabyLove pomoże albo 1205mu

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość
Dzien dobry Kobietki
Ja witam sie w przelocie,bo wlasnie jade na wizyte(a ze jako dodatkowa pacjentka to pewnie tam troche pokoczuje.
Smacznych sniadan i pysznych obiadow! Nie pisac mi tu za duzo,bo potem ciezko nadrobic . Grzeczne badzcie!
Trzymam kciuki
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-17 07:23:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:04.