Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-28, 23:29   #1
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919

Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy


A nasz rząd wysyła im pomoc humanitarną jakby toczyła się tam wojna domowa. Powinni to wysłać naszej mniejszości na Ukrainie, a nie protestującym na Majdanie.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 07:04   #2
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
A nasz rząd wysyła im pomoc humanitarną jakby toczyła się tam wojna domowa. Powinni to wysłać naszej mniejszości na Ukrainie, a nie protestującym na Majdanie.
Wiesz co, nie rozumiem, czemu mieliby nie wysyłać im tam ubrań. Byłam tam 3 tygodnie temu, jest sporo zimniej niż u nas, ludzie marzną mimo wielu narzut, samoorganizacji jedzenia (gotują sobie na miejscu zupy i jakieś 2 dania), koksowników. Co Ci to przeszkadza?
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 08:17   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Zrób paczke i wyslij gdzie chcesz, najlepiej siebie przy okazji tez nadaj kurierem...
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 09:03   #4
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

a dlaczego by nie wysyłać im paczek? walczą o swój kraj, walczą na trzaskającym mrozie więc można im pomagać.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 11:48   #5
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Wiesz co, nie rozumiem, czemu mieliby nie wysyłać im tam ubrań. Byłam tam 3 tygodnie temu, jest sporo zimniej niż u nas, ludzie marzną mimo wielu narzut, samoorganizacji jedzenia (gotują sobie na miejscu zupy i jakieś 2 dania), koksowników. Co Ci to przeszkadza?
Z tego co wiem, Ukraina jest biedna, ale nie ma tam żadnego kataklizmu czy wojny domowej. Stoją sobie ludzie - jedna grupa proeuropejska i druga grupa prorosyjska. Nie wiem jaki jest sens pomagać tym pierwszym, jak ta druga LEGALNIE wygrała wybory.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Zrób paczke i wyslij gdzie chcesz, najlepiej siebie przy okazji tez nadaj kurierem...
Nasz rząd nie wysyła paczki za swoje pieniądze, tylko podatników.

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
a dlaczego by nie wysyłać im paczek? walczą o swój kraj, walczą na trzaskającym mrozie więc można im pomagać.
Ci ze Wschodu też walczą o swój kraj i chyba mają prawo głosu, jaką politykę kraj ma prowadzić. Dlaczego im nie pomagamy?



Na zachodniej Ukrainie nas nienawidzą więc nie wiem dlaczego mamy im pomagać. A na Ukrainie jest kilkaset tysięcy Polaków, którzy powoli tracą tożsamość, bo rząd wspiera banderowców a nie "naszych".

Edytowane przez Imperialista
Czas edycji: 2014-01-29 o 11:51
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 13:11   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Na zachodniej Ukrainie nas nienawidzą więc nie wiem dlaczego mamy im pomagać. A na Ukrainie jest kilkaset tysięcy Polaków, którzy powoli tracą tożsamość, bo rząd wspiera banderowców a nie "naszych".
Na zachodniej Ukrainie nie ma protestów (a chodzi Ci zapewne o ten jeden wyróżniający sie na tle innych zachodnich obwód), co za tym idzie paczki do tych nienawidzących nas nie trafiają.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2014-01-29 o 13:13
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 13:18   #7
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Jednak nie wszyscy na zachodzie są banderowcami ... chociaż trzeba przyznać, że w tej części Ukrainy ruchy nacjonalistyczne są mocniejsze niż w centrum i na wschodzie kraju. Sytuacja jest bardzo niepokojąca i wg mnie Ukraina jest na skraju wojny domowej.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 14:47   #8
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Zrób paczke i wyslij gdzie chcesz, najlepiej siebie przy okazji tez nadaj kurierem...
Jak się nada w przesyłce kurierskiej w miejsce, gdzie nie ma internetu, to jestem skłonna za to zapłacić
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 21:40   #9
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Na zachodniej Ukrainie nie ma protestów (a chodzi Ci zapewne o ten jeden wyróżniający sie na tle innych zachodnich obwód), co za tym idzie paczki do tych nienawidzących nas nie trafiają.
Tylko Ci zachodni pojechali do Kijowa i tam stanowią można powiedzieć gwardię, która chroni Majdan przed Berkutem. 5 obwodów kiedyś należących do Polski nas nienawidzi (nie tylko lwowski), szczególnie galicyjskie.

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Jednak nie wszyscy na zachodzie są banderowcami ... chociaż trzeba przyznać, że w tej części Ukrainy ruchy nacjonalistyczne są mocniejsze niż w centrum i na wschodzie kraju. Sytuacja jest bardzo niepokojąca i wg mnie Ukraina jest na skraju wojny domowej.
Ukraina po prostu jest za duża i najlepiej niech się podzieli na dwa państwa. Zachód jest nacjonalistyczny, Wschód jest postkomunistyczny. Na Zachodzie mówią po ukraińsku, na Wschodzie mówią po rosyjsku. I spokojnie - gdyby miało dojść do wojny domowej, to musiałoby być 10 razy więcej ofiar na ulicach.

W jednym mi się Ukraińcy podobają - jak wprowadzają ustawę ograniczającą wolność wychodzą na ulicę i walczą. U nas coś takiego się zdarzyło tylko raz - w sprawie ACTA.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 21:50   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
5 obwodów kiedyś należących do Polski nas nienawidzi (nie tylko lwowski), szczególnie galicyjskie.
No to jedź i ich wystrzelaj za to, że nas nienawidzą, bo ich naród musiał kiedyś mieszkać w obcym kraju pod rządami innego (naszego) narodu Nic tylko pod ścianę albo do gazu nie? Kogoś mi przypominasz
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 22:03   #11
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
No to jedź i ich wystrzelaj za to, że nas nienawidzą, bo ich naród musiał kiedyś mieszkać w obcym kraju pod rządami innego (naszego) narodu Nic tylko pod ścianę albo do gazu nie? Kogoś mi przypominasz
Nie jestem Ukraińcem, żeby mordować ludzi tylko dlatego, że są innej narodowości (patrz rzeź wołyńska). O tym jacy są Ukraińcy wystarczy zobaczyć statystyki - ile Polaków jest na Litwie i Białorusi, a ilu na Ukrainie. Co oczywiście nie zmienia faktu, że uważam Lwów za polskie miasto!

http://www.rp.pl/artykul/107684,1083009.html

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukra...turystow/g7ll4
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-29, 22:07   #12
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

слава Україні!
Taka drobna prowokacja,. czekam na lincz.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 22:23   #13
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Co oczywiście nie zmienia faktu, że uważam Lwów za polskie miasto!
No, już omal sto lat po fakcie....

a Ukraińcom bardzo dobrze, że polski rząd pomaga, bowiem w ten sposób budujemy nie tylko dobre stosunki sąsiedzkie, działamy również w interesie własnego kraju! Silna prozachodnia Ukraina (jeśli się w taką przekształci) jest naturalnym sojusznikiem Polski, rodzajem buforu z Rosją, partnerem w handlu i krajem zbliżonym do nas kulturowo.

To po prostu naturalny sojusznik, nie mówiąc nawet o tym, że oprócz różnic te dwa kraje ogromnie dużo łączy i oprócz wrogów mamy tam wielu przyjaciół.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Suzanne
Czas edycji: 2014-01-29 o 22:29
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 07:50   #14
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Zrób paczke i wyslij gdzie chcesz, najlepiej siebie przy okazji tez nadaj kurierem...
Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Jak się nada w przesyłce kurierskiej w miejsce, gdzie nie ma internetu, to jestem skłonna za to zapłacić

dorzucam się!
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 08:12   #15
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Suzanne Pokaż wiadomość
No, już omal sto lat po fakcie....

a Ukraińcom bardzo dobrze, że polski rząd pomaga, bowiem w ten sposób budujemy nie tylko dobre stosunki sąsiedzkie, działamy również w interesie własnego kraju! Silna prozachodnia Ukraina (jeśli się w taką przekształci) jest naturalnym sojusznikiem Polski, rodzajem buforu z Rosją, partnerem w handlu i krajem zbliżonym do nas kulturowo.

To po prostu naturalny sojusznik, nie mówiąc nawet o tym, że oprócz różnic te dwa kraje ogromnie dużo łączy i oprócz wrogów mamy tam wielu przyjaciół.

Dla mnie postawa polityków wzajemnie oskarżających się o to, kto bardziej wspiera Ukrainę jest śmieszna, Dla nich to taki sam temat zastępczy jak gender. Owszem wsparcie naszych sąsiadów w walce o wolność jest ważne, ale nie powinno to być sprawą nr 1 dla Polski. Tutaj też są problemy do rozwiązania.

Jeszcze jedno - Jaruś K. stojący obok lidera partii Svoboda sam strzelił sobie tym zachowaniem w kolano i mam nadzieję, że wyborcy wyciągną z tego wnioski.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2014-01-30 o 08:14
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 08:46   #16
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Owszem wsparcie naszych sąsiadów w walce o wolność jest ważne, ale nie powinno to być sprawą nr 1 dla Polski.
Wsparcie Polski dla Ukrainy przerodziło się w priorytet rządu? (nie tylko kilku polityków szukających rozgłosu w mediach?)

Zaangażowało się w to wojsko? Ministerstwo Spraw Zagranicznych? Zawieszono programy unijne na rozwój infrastruktury w Polsce i przekazano je na rzecz Ukrainy? Przestano wypłacać zasiłki dla bezrobotnych i zaczęto je przekazywać protestującym?

No może ja o czymś nie wiem...

No rzeczywiście nie wiedziałam, że zaangażowanie się w konflikt na Ukrainie to dla Polskiego rządu sprawa numer 1, a nie dość tani gest polityczny paru politycznych gwiazdorów szukających rozgłosu.

W takiej sytuacji to masz rację, należy te działania zaprzestać bo rzeczywiście wpływają niekorzystnie na los i dobrobyt polskich obywateli.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Suzanne
Czas edycji: 2014-01-30 o 09:22
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 08:55   #17
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Po prostu oglądając kanały informacyjne mam wrażenie jakby sprawa Ukrainy była tematem nr 1
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2014-01-30 o 08:58
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 08:58   #18
izusek
Rozeznanie
 
Avatar izusek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 833
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
dorzucam się!
A ja osobiście zaniosę na pocztę!
izusek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 09:16   #19
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Po prostu oglądając kanały informacyjne mam wrażenie jakby sprawa Ukrainy była tematem nr 1
Czyli....Ukraina obecnie w polskich mediach jest sprawą priorytetową, nie w polskim rządzie. Czyli, jak przysłowiowy Kaczor wyśle paczkę na Ukrainę to mu zrobią zdjęcie na poczcie, tak?

No jak tak, to tak.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Suzanne
Czas edycji: 2014-01-30 o 09:19
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 10:16   #20
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Nie jestem Ukraińcem, żeby mordować ludzi tylko dlatego, że są innej narodowości (patrz rzeź wołyńska). O tym jacy są Ukraińcy wystarczy zobaczyć statystyki - ile Polaków jest na Litwie i Białorusi, a ilu na Ukrainie. Co oczywiście nie zmienia faktu, że uważam Lwów za polskie miasto!

http://www.rp.pl/artykul/107684,1083009.html

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukra...turystow/g7ll4
O kurde, to żeś nowinkę strzelił, serio?

Niemcy, a nawet Czesi uważają Wrocław za niemieckie/czeskie miasto. I co?

Nie jesteś Ukraińcem i szkoda też, że jesteś Polakiem, bo się Ciebie wstydzę.

Polacy też mają niechlubne momenty w historii, ale pewnie zaraz powiesz, że mniej lub że nieprawda, więc to czyni nas świętymi i męczennikami wśród innych narodów.

Zresztą jesteś tak zaślepiony, że nic Cię nie przekona, ja z wiatrakami nie będę walczyć, EOT.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2014-01-30 o 10:18
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 11:22   #21
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Suzanne Pokaż wiadomość
No, już omal sto lat po fakcie....
Niecałe 70 lat i dzisiaj jeszcze żyje sporo osób urodzonych w polskim Lwowie.

Cytat:
a Ukraińcom bardzo dobrze, że polski rząd pomaga, bowiem w ten sposób budujemy nie tylko dobre stosunki sąsiedzkie, działamy również w interesie własnego kraju!
Przecież popierając opozycję psujemy sobie stosunki z rządem ukraińskim, który został wybrany w demokratycznych wyborach.

Cytat:
Silna prozachodnia Ukraina (jeśli się w taką przekształci) jest naturalnym sojusznikiem Polski, rodzajem buforu z Rosją, partnerem w handlu i krajem zbliżonym do nas kulturowo.
I będzie machać kozacką szabelką w naszym kierunku, żebyśmy im oddali Przemyśl i Chełm. Wolę rozbitą, podzieloną i słabą Ukrainę. Najlepiej niech się podzielą na 2 państwa, skoro są u nich tak radykalne nastroje. A zachodniej Ukrainy bez Donbasu, Zaporoża czy Krymu już się nie obawiam.

Cytat:
To po prostu naturalny sojusznik, nie mówiąc nawet o tym, że oprócz różnic te dwa kraje ogromnie dużo łączy i oprócz wrogów mamy tam wielu przyjaciół.
Naturalnym sojusznikiem Polski są Węgry, ewentualnie Czechy i Słowacja.

Cytat:
Napisane przez Suzanne Pokaż wiadomość
Zaangażowało się w to wojsko? Ministerstwo Spraw Zagranicznych? Zawieszono programy unijne na rozwój infrastruktury w Polsce i przekazano je na rzecz Ukrainy? Przestano wypłacać zasiłki dla bezrobotnych i zaczęto je przekazywać protestującym?
Wysłano tylko 3 miliony złotych z kieszeni polskiego podatnika. To się nazywa brak zaangażowania?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Niemcy, a nawet Czesi uważają Wrocław za niemieckie/czeskie miasto. I co?
Na ulicach Niemiec nie widuje się nacjonalistów i neonazistów, czego się nie da powiedzieć o Ukrainie.

Cytat:
Nie jesteś Ukraińcem i szkoda też, że jesteś Polakiem, bo się Ciebie wstydzę.
A co takiego strasznego napisałem? Że Ukraina jest mi obojętna?

Cytat:
Polacy też mają niechlubne momenty w historii, ale pewnie zaraz powiesz, że mniej lub że nieprawda, więc to czyni nas świętymi i męczennikami wśród innych narodów.
W pełni się zgadzam, że zrobiliśmy okropne świństwo Ukraińcom w 1921 roku, zostawiając ich na lodzie mimo wspólnej walki z bolszewikami i później prowadząc ostrą politykę wobec nich w II RP. Jednak jest to nieporównywalne z tym, co oni wyprawiali z Polakami na Wołyniu i w Galicji Wschodniej, czego dowodem jest prawie zupełny brak Polaków na zachodzie Ukrainy.

Świętoszkami nie jesteśmy, ale na tle 3 naszych sąsiadów (Niemcy, Rosjanie i Ukraińcy) wypadamy bardzo dobrze.

Zresztą jesteś tak zaślepiony, że nic Cię nie przekona, ja z wiatrakami nie będę walczyć, EOT.[/QUOTE]

Po prostu nie wiem dlaczego Polska angażuje się w konflikt na Ukrainie. To ich sprawa co się u nich dzieje. Wojny domowej tam nie ma.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 11:45   #22
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Tak to takie urocze, przy każdej okazji wypominanie rzezi wołyńskiej i innych zbrodni, tak jakby Polacy zawsze byli święci. To przeszłość, co ma przeciętny Ukrainiec do Wołynia
Owszem nacjonalistyczna partia ma duże poparcie i to niepokojące, tak jak niepokojące jest rosnące poparcie dla nacjonalistów w Polsce. Np. niektóre grupy żołnierzy wyklętych także wypijały całe wsi tylko dlatego, że były w całości białoruskie czy ukraińskie. I narodowcy usprawiedliwiają to tak samo, jak banderowcy usprawiedliwiają rzeź wołyńską. Obie te grupy są warte potępienia i takie same. Nie widzę różnicy między polskim nacjonalizmem, a ukraińskim, oba są głupie i niebezpieczne.
Jedna większość osób na Majdanie to nie są wielbiciele Swobody, protesty tam nie mają charakteru narodowego, są krzykiem sfrustrowanych sytuacją ludzi, którym należy pomóc. Ta grupa nie ma jednolitych poglądów, to najlepiej pokazuje, że protest nie w niewielki sposób podszyty politycznie. Ludzie chcą po prostu zmiany i ja za to ich podziwiam, że potrafią wyjść na ulicę i o tę zmianę się upomnieć.

Cytat:
Wysłano tylko 3 miliony złotych z kieszeni polskiego podatnika. To się nazywa brak zaangażowania?
Na "organizację" IO w Krakowie wydano już ok. 5 milionów, jak Polska przejdzie pierwszy etap wydadzą kolejne 30, ja wolę aby miliony poszły na pomoc ludziom, którzy jej potrzebują, niż na bezsensowny projekt, który i tak nie ma szansy przejść.

Edytowane przez Kalini
Czas edycji: 2014-01-30 o 11:47
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 14:35   #23
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Przeciętny Ukrainiec nic nie ma do Wołynia natomiast organizacja która tak protestuje na Majdanie jest ściśle związana z UPA, mają Bandere jako swojego "patrona". Wspieranie akurat tej organizacji to jak postawienie pomnika Hitlerowi albo Stalinowi... Popieram Imperialiste chociaż jego posty są troche niesmacznie sformułowane.
__________________
oszalałam
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 14:44   #24
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez nenowka152900 Pokaż wiadomość
Przeciętny Ukrainiec nic nie ma do Wołynia natomiast organizacja która tak protestuje na Majdanie jest ściśle związana z UPA, mają Bandere jako swojego "patrona". Wspieranie akurat tej organizacji to jak postawienie pomnika Hitlerowi albo Stalinowi... Popieram Imperialiste chociaż jego posty są troche niesmacznie sformułowane.
Ale pobierający Swobodę na Majdanie to kilka-kilkanaście procenty protestujących, reszta jak napisałam to zwykli Ukraińcy. I wspierane są protesty, a nie jedna konkretna organizacja. Ja brzydzę się nacjonalizmem, ale nie skreślam innych protestujących, tylko dlatego, że obok stoją Ci z którymi się nie zgadzam. Poza tym cele protestów jest walka o samostanowienie i uczestniczenie we władzy, a nie dojście do władzy przez tę konkretna partię.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 15:05   #25
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Nie jestem Ukraińcem, żeby mordować ludzi tylko dlatego, że są innej narodowości (patrz rzeź wołyńska). O tym jacy są Ukraińcy wystarczy zobaczyć statystyki - ile Polaków jest na Litwie i Białorusi, a ilu na Ukrainie. Co oczywiście nie zmienia faktu, że uważam Lwów za polskie miasto!

http://www.rp.pl/artykul/107684,1083009.html

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukra...turystow/g7ll4
Co do pogrubionego: właśnie za to część Ukraińców może czuć do nas niechęć, podobnie zresztą jak Litwini. Ciekawe czy byłbyś taki zachwycony, gdyby Niemcy wciąż powtarzali, że Gdańsk to niemieckie miasto i non stop rościli sobie do niego prawo. Bardzo wątpię .

Poza tym najłatwiej widzieć wady w innych. My też, Polacy, nie jesteśmy świeci, też mamy czarne karty historii, też mamy się za co wstydzić.
Nawet teraz kiedy skinheadzi na Podlasiu biją czarnoskórych. Wszędzie, w każdym narodzie są grupy radykałów, ludzi wyznających skrajnie prawicowe (lewicowe też) poglądy. Ale to nie jest ogół społeczeństwa.
Wielu Ukraińców na Euromajdanie jest wdzięczna Polakom za wsparcie okazywane przez nich protestującym, głównie w Kijowie.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 15:48   #26
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Co do pogrubionego: właśnie za to część Ukraińców może czuć do nas niechęć, podobnie zresztą jak Litwini. Ciekawe czy byłbyś taki zachwycony, gdyby Niemcy wciąż powtarzali, że Gdańsk to niemieckie miasto i non stop rościli sobie do niego prawo. Bardzo wątpię .

Poza tym najłatwiej widzieć wady w innych. My też, Polacy, nie jesteśmy świeci, też mamy czarne karty historii, też mamy się za co wstydzić.
Nawet teraz kiedy skinheadzi na Podlasiu biją czarnoskórych. Wszędzie, w każdym narodzie są grupy radykałów, ludzi wyznających skrajnie prawicowe (lewicowe też) poglądy. Ale to nie jest ogół społeczeństwa.
Wielu Ukraińców na Euromajdanie jest wdzięczna Polakom za wsparcie okazywane przez nich protestującym, głównie w Kijowie.
Gdańsk to jeszcze nic, ale Szczecin czy Wrocław niemieckie w 100% Ja też dziwię się takim hasłom, teraz są takie granice jakie są, nie ma sensu rozważać co kiedyś było polskie itd. Ale niektórzy wciąż marzą o Polsce od morza do morza.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 17:25   #27
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Tak to takie urocze, przy każdej okazji wypominanie rzezi wołyńskiej i innych zbrodni, tak jakby Polacy zawsze byli święci.
Polacy na tle Ukraińców (szczególnie tych zachodnich) są naprawdę świętym narodem.

Cytat:
Np. niektóre grupy żołnierzy wyklętych także wypijały całe wsi tylko dlatego, że były w całości białoruskie czy ukraińskie. I narodowcy usprawiedliwiają to tak samo, jak banderowcy usprawiedliwiają rzeź wołyńską.
Puściliśmy z dymem kilka wsi, a oni doprowadzili do zniknięcia prawie wszystkich Polaków z obszaru 4 dawnych województw. O ile na Litwie czy Białorusi Polacy mieli wybór czy zostać, to z Ukrainy oprócz wymordowania doszło do wypędzenia Polaków.

Cytat:
Obie te grupy są warte potępienia i takie same. Nie widzę różnicy między polskim nacjonalizmem, a ukraińskim, oba są głupie i niebezpieczne.
Nie pamiętam, żeby polscy nacjonaliści dopuszczali się takich czynów jak niemieccy, rosyjscy, ukraińscy czy nawet litewscy.

Cytat:
Jedna większość osób na Majdanie to nie są wielbiciele Swobody, protesty tam nie mają charakteru narodowego, są krzykiem sfrustrowanych sytuacją ludzi, którym należy pomóc.
Gdybym był polskim politykiem w życiu nie stanąłbym razem z czcicielami Bandery i Doncowa pod flagą UPA.

Cytat:
Na "organizację" IO w Krakowie wydano już ok. 5 milionów, jak Polska przejdzie pierwszy etap wydadzą kolejne 30, ja wolę aby miliony poszły na pomoc ludziom, którzy jej potrzebują, niż na bezsensowny projekt, który i tak nie ma szansy przejść.
Najgorsze jest to, że pieniądze idą z podatków całej Polski. Nie mam osobiście nic do Olimpiady w Krakowie, gdyby Krakusy same sobie finansowały tą zabawę.

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Co do pogrubionego: właśnie za to część Ukraińców może czuć do nas niechęć, podobnie zresztą jak Litwini. Ciekawe czy byłbyś taki zachwycony, gdyby Niemcy wciąż powtarzali, że Gdańsk to niemieckie miasto i non stop rościli sobie do niego prawo. Bardzo wątpię
Mam coś takiego jak empatia i doskonale wiem co czują Niemcy po stracie Wrocławia czy Gdańska. Jednak okrutnie mówiąc sami szukali guza prowadząc wojnę totalną i to oni przegrali wojnę, a my ją wygraliśmy (niestety tylko formalnie). Niemcy w 1939 potrafili uznać Poznań czy nawet Łódź za niemieckie miasta.

Cytat:
Wielu Ukraińców na Euromajdanie jest wdzięczna Polakom za wsparcie okazywane przez nich protestującym, głównie w Kijowie.
Gdyby to ode mnie zależało zachowałbym pełną neutralność. Ich kraj to ich sprawa. Władze Ukrainy zostały wybrane legalnie i nie widzę powodu, żeby wspierać protestujących. A ich wdzięczności się boję, skoro marzą o 20 polskich powiatach.

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Gdańsk to jeszcze nic, ale Szczecin czy Wrocław niemieckie w 100% Ja też dziwię się takim hasłom, teraz są takie granice jakie są, nie ma sensu rozważać co kiedyś było polskie itd. Ale niektórzy wciąż marzą o Polsce od morza do morza.
Między Wilnem a Grodnem ciągnie się pas ludności, która w 50% jest katolicka i w 25% czuje się Polakami, więc kto wie jak historia się ułoży. Poza tym każdy wie, że linia Curzona która miała być oficjalną granicą była sfałszowana i przyznawała nam Lwów!

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Ale pobierający Swobodę na Majdanie to kilka-kilkanaście procenty protestujących, reszta jak napisałam to zwykli Ukraińcy.
Niestety głównym wygranym graczem politycznym przez protesty na Majdanie jest Swoboda.

Cytat:
I wspierane są protesty, a nie jedna konkretna organizacja. Ja brzydzę się nacjonalizmem, ale nie skreślam innych protestujących, tylko dlatego, że obok stoją Ci z którymi się nie zgadzam.
Gdybym na Marszu Niepodległości zauważył kogoś ze sztandardem PZPR, byłbym okropnie zniesmaczony. Chyba, że przyniósłby go żeby spalić.

Cytat:
Poza tym cele protestów jest walka o samostanowienie i uczestniczenie we władzy, a nie dojście do władzy przez tę konkretna partię.
To niech wygrają demokratyczne wybory albo oddadzą Rosji Krym i Donbas, wtedy skrzydło proeuropejskie będzie wygrywać wybory.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 21:53   #28
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Na ulicach Niemiec nie widuje się nacjonalistów i neonazistów, czego się nie da powiedzieć o Ukrainie.
No włączyłabym się w sposób bardziej szczegółowy do tej dyskusji, ale niestety wcięło na tym zdaniu.

Imperialisto, co z Ciebie za Imperialista jeśli się wypowiadasz o nacjonalistach i neonazistach choć z cieniem krytycyzmu? Toż to sól ziemi!

__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 22:26   #29
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Suzanne Pokaż wiadomość
No włączyłabym się w sposób bardziej szczegółowy do tej dyskusji, ale niestety wcięło na tym zdaniu.

Imperialisto, co z Ciebie za Imperialista jeśli się wypowiadasz o nacjonalistach i neonazistach choć z cieniem krytycyzmu? Toż to sól ziemi!


A czemuż to polski nacjonalista ma lubić niemieckich nacjonalistów?
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 22:56   #30
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Suzanne Pokaż wiadomość
No włączyłabym się w sposób bardziej szczegółowy do tej dyskusji, ale niestety wcięło na tym zdaniu.
Bardziej miałem to na myśli, że w polityce niemieccy nacjonaliści wcale się nie liczą. W Niemczech taka partia jak PiS już uchodziłaby za nacjonalistyczną, a dobrze wiemy, że wcale tacy nie są. I dobrze wiesz, że w Niemczech Antifa jest dużo mocniejsza od nacjonalistów. Na szczęście u nas Antifa boi się wyjść na ulicę.

Cytat:
Imperialisto, co z Ciebie za Imperialista jeśli się wypowiadasz o nacjonalistach i neonazistach choć z cieniem krytycyzmu? Toż to sól ziemi!

Z ukraińskimi czy niemieckimi nacjonalistami nie widzę nic wspólnego. Ale węgierskich bardzo lubię.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-03 20:01:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:17.