Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-30, 23:51   #31
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Lemmy is God Pokaż wiadomość
A czemuż to polski nacjonalista ma lubić niemieckich nacjonalistów?
oj, ja Ci mogę zacytować pięęęękny wykład jaki mi Imperialista zrobił o ogromnym strategicznym błędzie, jakiego dokonał polski rząd przez niesprzymierzenie się z nazistami w celu wymordowania mniejszości żydowskiej w PL w latach czterdziestych.

No bo wtedy, wg. niego przynajmniej ocalelibyśmy interes i ducha narodu!

Nie żartuję
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 00:10   #32
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Suzanne Pokaż wiadomość
oj, ja Ci mogę zacytować pięęęękny wykład jaki mi Imperialista zrobił o ogromnym strategicznym błędzie, jakiego dokonał polski rząd przez niesprzymierzenie się z nazistami w celu wymordowania mniejszości żydowskiej w PL w latach czterdziestych.

No bo wtedy, wg. niego przynajmniej ocalelibyśmy interes i ducha narodu!

Nie żartuję
Po prostu uważam, że zdroworozsądkowo było jak najdłużej uniknąć wojny wedle powiedzenia "wojnę wygrywają Ci którzy wchodzą do niej ostatni". Nie widzę niczego karygodnego w sojuszu z hitlerowskimi Niemcami, gdyby z tego mielibyśmy mieć korzyść. Finowie czy Rumuni zaatakowali ZSRR razem z Hitlerem, bo mieli z nim rachunki do wyrównania.

Poza tym większość krajów będących w sojuszu z Niemcami nie mordowały mniejszości żydowskiej (Finlandia, Węgry) i ewentualnie dochodziło do tego, kiedy Niemcy zbrojnie zajmowały kraje sojusznicze.

Strategicznym błędem był brak wyboru - czy Niemcy, czy ZSRR. Ja wolałbym postawić na Niemców, jak prawie wszystkie kraje środkowo-wschodniej Europy. Bądź ewentualnie zrobić wszystko, żeby Niemcy najpierw uderzyły na Zachód. Na sojuszu z Wielką Brytanią, Francją i potem z USA za dobrze nie wyszliśmy, skoro 48% dawnej Polski oddali ZSRR i pozwolili Stalinowi podporządkować sobie Polskę.

Edytowane przez Imperialista
Czas edycji: 2014-01-31 o 00:13
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 00:19   #33
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

O, to to to, Lemmy is God, tylko w dyskusji o której piszę było jeszcze bardziej soczyście i Imperialista dodał tak od serca komentarz o Żydach i "wielkiej stracie Polski" że się do Holocaustu bardziej nie dołożyliśmy…

Poza tym proszę, dowiedzieliśmy się Naziści mordowali ludność żydowską tylko na złość narodom wschodniej Europy, bo te się nie chciały z nimi bawić

Poza tym bardzo m się podoba twoje przeświadczenie, Imperialisto o tym, że mały, ubogi i dopiero co wskrzeszony kraj z de facto dwudziestoletnim stażem był partnerem do rozmowy dla psychopatycznego imperium wielkości kontynentu i najbardziej zmilitaryzowanego narodu (z najskuteczniejszą armią, jaka kiedykolwiek istniała) w historii świata.

No zmiażdżenie tego (naszego) kraju było równie trudne jak zabranie dziecku lizaka: dla obu agresorów. I tyle też mieliśmy w tej sprawie do powiedzenia
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Suzanne
Czas edycji: 2014-01-31 o 14:03
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 13:51   #34
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Za to alinaci potraktowali na wprost cudownie Sprzedali nas Stalinowi i tyle.

Ach a za pomoc Żydom mamy teraz opinię antysemitów, przypisuje się nam obozy koncentracyjne. Tyż piknie
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 14:01   #35
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Tak z ciekawości: patrząc na polskie społeczeństwo, nie poszczególnych Polaków, bo Ci mogą mieć różne opinie, ale na Polaków ogółem, powiedziałabyś, że nie jesteśmy antysemitami i to fałszywy stereotyp?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 14:10   #36
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Lemmy is God Pokaż wiadomość
Za to alinaci potraktowali na wprost cudownie Sprzedali nas Stalinowi i tyle.

Ach a za pomoc Żydom mamy teraz opinię antysemitów, przypisuje się nam obozy koncentracyjne. Tyż piknie
Czyli wniosek z tego, że lepiej było się przyłączyć do Hitlera, a Żydów wydawać?

Polacy mają opinie antysemitów, bo w dużej mierze są antysemitami. I to np. idioci na boiskach czy niektórzy politycy (np. jeszcze niedawno popularny pan Bubel) taką opinię nam wystawiają. Jednak Polacy za pomoc są doceniani w Izraelu Polacy są kojarzeni z pomocą Żydom, a nie z paleniem ich. Są także narodem, który otrzymał najwięcej odznaczeń Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, jednak ja uważam, że to, że pomagano Zydom, nie zakazuje mówić na antysemitę, że jest antysemitą. Choć z drugiej strony antysemityzmem nazywana jest każda krytyka Izraela, co także jest paranoja. I wyciąganie za każdym razem argumentu holokaustu jest już żenujące.
Co do "polskich obozów" to raczej głupota dziennikarzy, niż celowe obrażanie Polski. I za wiele szumu wokół jakiegoś przypadkowego użycia tej nazwy...
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 14:19   #37
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Czyli wniosek z tego, że lepiej było się przyłączyć do Hitlera, a Żydów wydawać?

Polacy mają opinie antysemitów, bo w dużej mierze są antysemitami. I to np. idioci na boiskach czy niektórzy politycy (np. jeszcze niedawno popularny pan Bubel) taką opinię nam wystawiają. Jednak Polacy za pomoc są doceniani w Izraelu Polacy są kojarzeni z pomocą Żydom, a nie z paleniem ich. Są także narodem, który otrzymał najwięcej odznaczeń Sprawiedliwy wśród Narodów Świata, jednak ja uważam, że to, że pomagano Zydom, nie zakazuje mówić na antysemitę, że jest antysemitą. Choć z drugiej strony antysemityzmem nazywana jest każda krytyka Izraela, co także jest paranoja. I wyciąganie za każdym razem argumentu holokaustu jest już żenujące.
Co do "polskich obozów" to raczej głupota dziennikarzy, niż celowe obrażanie Polski. I za wiele szumu wokół jakiegoś przypadkowego użycia tej nazwy...

Jak dla mnie mówienie o Polskich obozach jest CELOWE, zwłaszcza że to nie tylko dziennikarze tak mówią (Obamie też się zdarzyło), zresztą dziennikarze czołowych zagranicznych mediów powinni być w miarę rzetelni. Celowo też wybiela się Niemców, mówi się o wynarodowionych nazistach miast hitlerowskich Niemcach.

Każda krytyka Żyda, Izraela jest odbierana jako antysemityzm. Powiesz że skazany za kradzież Icek G. jest złodziejem to powiedzą żeś antysemita

Antysemityzm wśród kibiców jest "standardem" w całej Europie, to nie jest cecha tylko Polaków.

A dzieciom izraelskim przed wyjazdem do Polski mówią że to bardzo niebezpieczny kraj w którym tylko czyhają na ich życie, więc szkolne wycieczki są obstawione przez Mosad uzbrojony po zęby w kałachy.
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-31, 14:29   #38
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

No, czyli uważasz, że Polacy antysemitami nie są i to fałszywy i obraźliwy stereotyp...tak?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 14:42   #39
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Lemmy is God Pokaż wiadomość
Jak dla mnie mówienie o Polskich obozach jest CELOWE, zwłaszcza że to nie tylko dziennikarze tak mówią (Obamie też się zdarzyło), zresztą dziennikarze czołowych zagranicznych mediów powinni być w miarę rzetelni. Celowo też wybiela się Niemców, mówi się o wynarodowionych nazistach miast hitlerowskich Niemcach.

Każda krytyka Żyda, Izraela jest odbierana jako antysemityzm. Powiesz że skazany za kradzież Icek G. jest złodziejem to powiedzą żeś antysemita

Antysemityzm wśród kibiców jest "standardem" w całej Europie, to nie jest cecha tylko Polaków.

A dzieciom izraelskim przed wyjazdem do Polski mówią że to bardzo niebezpieczny kraj w którym tylko czyhają na ich życie, więc szkolne wycieczki są obstawione przez Mosad uzbrojony po zęby w kałachy.
Przesadzasz. To chyba zbyt spiskowe teorie. Np. jakoś we współczesnej kinematografii nie zauważyłam, aby winę Niemców zrzucano na Polaków. Poza tym słowo "nazista" w sumie z zasady dotyczy Niemca, członka NSDAP, więc nie trzeba dodawać, ze jest niemiecki, choć w sumie nie zauważyła też aby była tendencja do rozszerzania winowajców za drugą wojnę światową na inne narody.
Przyjmowałam kiedyś w przyjmowaniu wycieczki nastolatków z Izraela, zdecydowanie nikt im nie wmawiał, że Polska to dziki niebezpieczny kraj i żadnego Mosadu też nie widziałam Za to wiem, że o Polakach mówi się z zasady pozytywnie, mówi się o Polskich bohaterach, wielu Żydów z dumą mówi o Polsce jako o kraju pochodzenia. Dlatego uważam, ze przesadzasz, z resztą brzmisz jakbyś cytowała skrajnie prawicowe portale.
Co do przesadnego szafowania "antysemityzmem" zgadzam się. Wiele razy usłyszałam, że jestem okropną antysemitką bo np. krytykowałam politykę Izraela wobec Palestyny, albo wypowiedziałam się negatywnie o pewnym Zydzie.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 14:43   #40
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Suzanne Pokaż wiadomość
No, czyli uważasz, że Polacy antysemitami nie są i to fałszywy i obraźliwy stereotyp...tak?

Sądzę że nie są w większym stopniu antysemitami niż inne nacje. Większość znanych mi ludzi ma Żydów w nosie, nic ich nie obchodzą.
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 14:48   #41
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Lemmy is God Pokaż wiadomość
Sądzę że nie są w większym stopniu antysemitami niż inne nacje. Większość znanych mi ludzi ma Żydów w nosie, nic ich nie obchodzą.
Mieszkam w Łodzi i sądzę, że z antysemityzmem wśród Polaków jest bardzo dobrze, co chwila jakaś powieszona gwiazda Dawida "jude raus". Poza tym nie raz słyszałam choćby w komunikacji miejskiej "Hitler jaki był taki był, ale miał rację z tymi Zydami", a przedwczoraj dowiedziałam się, że "trzeba wykończyć tych ciemnych i żółtych" i "że w przedszkolach wypiorą mózg mojemu dziecku, dlatego go nie puszczę" (ale to tak wspominam jako ciekawostkę).

Choć racja, że Polska nie jest najbardziej antysemickim krajem.

Edytowane przez Kalini
Czas edycji: 2014-01-31 o 14:50
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-31, 15:02   #42
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Hahaha, bo pewnie najbardziej antysemickim jest Palestyna

Z tego, co ja słyszałam, widziałam i czytałam (online na forach, między innymi) to Polska to jednak trochę klaustrofobiczne i antysemickie społeczeństwo. Oczywiście nie TYLKO antysemickie: mamy też ogromny problem z osobami o innym kolorze skóry, przeogromny problem z innymi wyznaniami, z kobietami (no kultura polska jet raczej szowinistyczna) można by wymieniać.

Z sąsiadami.

Hahaha, dalej Polacy mają przecież kłopot z tzw. "słoikami", czyli innymi Polakami, osobami nie-religijnymi, ale jednak Polakami, z osobami pro-Europejskimi, bo to w końcu poglądy "nie polskie" (i te kategorie prawdziwego - nieprawdziwego Polaka)

No trochę jakbyśmy z księżyca spadli i byli ogromnie zaskoczeni obszarem, który przyszło nam nazywać domem i tym z kim mieszkamy w tym domu.

Ja się oczywiście teraz od niczego nie wymiguję i przyznaję, że przecież też jestem częścią tego społeczeństwa. Choć poglądów tego społeczeństwa nie podzielam.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Suzanne
Czas edycji: 2014-01-31 o 15:31
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 15:43   #43
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Ja też widzę nienawiść do katolików, do patriotów, do osób które kochają swój kraj, do starszych osób słuchających RM, do kobiet które chcą mieć dużo dzieci i nie pracować zawodowo, do ludzi o konserwatywnych poglądach, do księży, do kibiców.

A co do muzułmanów, to cała Europa ma ich dość bo nie mają najmniejszego zamiaru się asymilować i respektować praw obowiązujących na danym terenie. Plus mają ochotę wprowadzić szariat.
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 15:51   #44
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Lemmy is God Pokaż wiadomość
Ja też widzę nienawiść do katolików, do patriotów, do osób które kochają swój kraj, do starszych osób słuchających RM, do kobiet które chcą mieć dużo dzieci i nie pracować zawodowo, do ludzi o konserwatywnych poglądach, do księży, do kibiców.

A co do muzułmanów, to cała Europa ma ich dość bo nie mają najmniejszego zamiaru się asymilować i respektować praw obowiązujących na danym terenie. Plus mają ochotę wprowadzić szariat.
Zgadzam się. Tylko jakoś politycy UE dalej nie zauważają problemu Taki Cameron woli atakować Polaków czy Bułgarów bo muzułmanów pewnie się boi.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 15:59   #45
Lemmy is God
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 854
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Tylko jakoś politycy UE dalej nie zauważają problemu Taki Cameron woli atakować Polaków czy Bułgarów bo muzułmanów pewnie się boi.

Bo się boją. Polacy i Bułgarzy raczej nie rozpętają zamieszek w Londynie
Lemmy is God jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 17:09   #46
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Mieszkam w Łodzi i sądzę, że z antysemityzmem wśród Polaków jest bardzo dobrze, co chwila jakaś powieszona gwiazda Dawida "jude raus". Poza tym nie raz słyszałam choćby w komunikacji miejskiej "Hitler jaki był taki był, ale miał rację z tymi Zydami", a przedwczoraj dowiedziałam się, że "trzeba wykończyć tych ciemnych i żółtych" i "że w przedszkolach wypiorą mózg mojemu dziecku, dlatego go nie puszczę" (ale to tak wspominam jako ciekawostkę).

Choć racja, że Polska nie jest najbardziej antysemickim krajem.
niestety są tacy debile, choć już chyba coraz mniej, najczęściej to chyba spotyka się w środowiskach patologicznych lub mocno prawicowych, bo ci co choć trochę znają historię i to co robiono z żydami raczej nie powiedziałby że Hitler dobrze robił z nimi, tym bardziej że takimi gadkami ten ktoś sam sobie strzela w kolano bo w tych samych obozach i w tych samych komorach wraz z żydami, bark w bark ginęli "czystej krwi" Polacy...

Polska jest sama sobie winna że mówi się o Polskich obozach śmierci, bo Polska zamiast lata temu postawić sprawę jasno i walczyć o to aby nie fałszować historii to toleruje niejako takie praktyki i w Niemczech często mówi się w szkołach o Polskich obozach śmierci a nie Niemieckich, tak samo teraz był ten film i tu powinna być brutalna akcja Polskich sił dyplomatycznych którzy ostro powiedzieliby co o tym filmie sądzą a tu tego zabrakło, a wystarczyło po prostu przypomnieć że to Niemcy chroniły swoich zbrodniarzy w Argentynie itd dzięki czemu wielu dożyło później starości zamiast wisieć za swoje zbrodnie.

Cytat:
Napisane przez Lemmy is God Pokaż wiadomość
Ja też widzę nienawiść do katolików, do patriotów, do osób które kochają swój kraj, do starszych osób słuchających RM
wiesz ja mam niechęć do tych ludzi bo ja wychowywałem się w okolicy siedziby tego pana redaktora, chodziłem do szkoły gdzie za płotem rok w rok odbywały się rocznicowe msze święte za Radio Maryja i wierz mi ale po tym co człowiek słyszał na swój temat to nietrudno było zniechęcić się do tych ludzi, to były zachowania niegodne katolika i to tuż przed kościołem...

Imperialisto wybór między Hitlerem a Stalinem to tak naprawdę było odłożenie zagłady Polski w czasie, żydzi byli pierwsi do eliminacji następni byli słowianie czyli MY!
są niektórzy historycy którzy twierdzą że on by nas zostawił w spokoju, ale to bzdura, on Polaków nienawidził całym sercem, on by nas prędzej czy później zniszczył i wybór między Hitlerem a Stalinem to był wybór jak między dżumą a cholerą, czego by się nie wybrało i tak byśmy zginęli.

a Polaków jest łatwiej zaatakować niż muzułmanów bo Cameron wie że jak coś powie na muzułmanów to zaraz kilka bomb w metrze wybuchnie czy na lotnisku i woli nie wchodzić im w drogę, za duże ryzyko.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 17:25   #47
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Lemmy is God Pokaż wiadomość
Ja też widzę nienawiść do katolików, do patriotów, do osób które kochają swój kraj, do starszych osób słuchających RM, do kobiet które chcą mieć dużo dzieci i nie pracować zawodowo, do ludzi o konserwatywnych poglądach, do księży, do kibiców.
Ale kto ich nienawidzi, skoro w Polsce nadal ogromna, OGROMNA większość to etniczni Polacy wychowani w tradycyjnych rodzinach/społecznościach?

Czy Ci ateiści łażą po miastach z pałkami bejsbolowymi? Podpalają jakieś domy? Rysują graffiti na ścianach kościołów? Dzwonią do zakonnic z anonimowymi pogróżkami?

Ja wiem, że w Polsce (podobnie, jak na Ukrainie) jest konflikt ideologiczny między osobami, które są zwolennikami integracji z Unią Europejską i są liberalni w kwestiach wyznania i wychowania, a przeciwnikami tego stanowiska, niemniej nie byłam świadoma, że konflikt wyszedł poza pokrzykiwania podczas debat telewizyjnych, pisanie felietonów w prasie i jakiś tam ostracyzm towarzyski.

Mówisz, że to się przerodziło w otwarte pogróżki, niszczenie mienia i konflikty na ulicach?

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Lemmy is God Pokaż wiadomość
Bo się boją. Polacy i Bułgarzy raczej nie rozpętają zamieszek w Londynie
Bo są słabo zorganizowani
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Suzanne
Czas edycji: 2014-01-31 o 17:47
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 17:30   #48
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Suzanne Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------



Bo są słabo zorganizowani
Raczej nie mają wypranych mózgów
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 17:42   #49
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Co do "polskich obozów" to raczej głupota dziennikarzy, niż celowe obrażanie Polski. I za wiele szumu wokół jakiegoś przypadkowego użycia tej nazwy...
"Polskie obozy śmierci" to skrót myślowy, ktory ma na celu pokazanie że niby to Polacy tam mordowali. Odcina od tego Niemców.

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Suzanne Pokaż wiadomość

Bo są słabo zorganizowani
Polak nie nałoży na siebie plastiku i nie wyjdzie na ulicę.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-31, 18:04   #50
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Polak nie nałoży na siebie plastiku i nie wyjdzie na ulicę.
???????

Plastiku? Wy teraz mówicie o rozróbach w Londynie dwa lata temu?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 19:36   #51
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Suzanne Pokaż wiadomość
???????

Plastiku? Wy teraz mówicie o rozróbach w Londynie dwa lata temu?
Plastiku, czyli nie założy na siebie materiałów wybuchowych i zginie w "walce z niewiernymi".
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 20:08   #52
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Aaaaa, no nie
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 14:58   #53
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Suzanne Pokaż wiadomość
O, to to to, Lemmy is God, tylko w dyskusji o której piszę było jeszcze bardziej soczyście i Imperialista dodał tak od serca komentarz o Żydach i "wielkiej stracie Polski" że się do Holocaustu bardziej nie dołożyliśmy…
Czy Finlandia czy Węgry masowo mordowały Żydów będąc w sojuszu z Hitlerem? Nie, ponieważ Ci pierwsi chcieli się odegrać na ZSRR a drudzy mieli zobowiązania wobec Niemiec. Bycie w sojuszu z Niemcami nie oznaczało konieczności mordowania Żydów. Nawet faszystowskie Włochy nie prześladowały Żydów (oczywiście do momentu jak Niemcy nie weszli im do kraju).

Cytat:
Poza tym proszę, dowiedzieliśmy się Naziści mordowali ludność żydowską tylko na złość narodom wschodniej Europy, bo te się nie chciały z nimi bawić
Nie każdy naród zachowywał się jak Ukraińcy, Litwini, Chorwaci czy Rumuni. Polakom co najwyżej można zarzucić obojętność wobec losu Żydów, bo rzeczywiście nie każdy chciał ryzykować dla nich życiem. "Ostatni faszysta" Franco uratował najwięcej Żydów ze wszystkich krajów w Europie.

Cytat:
Poza tym bardzo m się podoba twoje przeświadczenie, Imperialisto o tym, że mały, ubogi i dopiero co wskrzeszony kraj z de facto dwudziestoletnim stażem był partnerem do rozmowy dla psychopatycznego imperium wielkości kontynentu i najbardziej zmilitaryzowanego narodu (z najskuteczniejszą armią, jaka kiedykolwiek istniała) w historii świata.
A mieliśmy jakieś wyjście poza sojuszem z Wielką Brytanią i Francją, które nas podwójnie olały? Trzeba było dokonać trudnego wyboru, Hitler albo Stalin. Wszystkie kraje w okolicy wybrały Hitlera, nawet Czesi, skoro nie chcieli niepodległości bronić.

Cytat:
No zmiażdżenie tego (naszego) kraju było równie trudne jak zabranie dziecku lizaka: dla obu agresorów. I tyle też mieliśmy w tej sprawie do powiedzenia
Byliśmy również w stanie wystawić 40 dywizji i udostępnić Niemcom lepszą pozycję startową do ataku na ZSRR (o jakieś 300 km). Polska przedwojenna potęgą nie była, ale jakiś potencjał miała, skoro miała ochotę postawić się Niemcom.

Cytat:
Napisane przez Kalini Pokaż wiadomość
Czyli wniosek z tego, że lepiej było się przyłączyć do Hitlera, a Żydów wydawać?
Kwestia żydowska w państwach sojuszniczych Hitlera była sprawą tych państw. Oczywiście Hitler chciał, żeby ustawodawstwo było antysemickie, ale nie każdy kraj słuchał tych zaleceń. Ludobójstwo Żydów we Włoszech i na Węgrzech rozpoczęło się od momentu, kiedy rządy tych państw zaczęły zawierać układy z aliantami i próbowały porzucać Niemców. Wtedy wchodziła armia niemiecka i przejmowała kontrolę nad krajem.

Cytat:
Polacy mają opinie antysemitów, bo w dużej mierze są antysemitami. I to np. idioci na boiskach czy niektórzy politycy (np. jeszcze niedawno popularny pan Bubel) taką opinię nam wystawiają.
Nikt o tym nie mówi, jak nas Żydzi u siebie nie lubią. Wyzywali Radwańską w czasie meczu tenisowego od "polskich i katolickich kur**". Tylko niestety z tego się nie robi afery, bo Żydzi mają monopol na bycie ofiarami. A jak na meczach są przyśpiewki antysemickie czy dźwięk gazu, to lecą kary i dyskwalifikacje.

Cytat:
Choć z drugiej strony antysemityzmem nazywana jest każda krytyka Izraela, co także jest paranoja. I wyciąganie za każdym razem argumentu holokaustu jest już żenujące.
Może nie jest to Holocaust, ale traktują Palestyńczyków mniej więcej tak, jak traktowali nas Niemcy i Rosjanie. Ewentualnie porównanie USA i Indian może być bardziej adekwatne. Kiedy ktoś im to wypomina, to wyjmują argument "A Niemcy nas mordowali". Tylko nie wiem co takiego im Palestyńczycy zrobili.

Cytat:
Co do "polskich obozów" to raczej głupota dziennikarzy, niż celowe obrażanie Polski. I za wiele szumu wokół jakiegoś przypadkowego użycia tej nazwy...
"Polskie obozy" zbyt często się zdarzają. To przestaje być przypadkiem i często redaktorzy się tłumaczą, że chodziło im o miejsce obozu. Ciekawe jaka byłaby afera, gdyby ktoś obozy nazwał "żydowskimi" i uzasadniał o tym, że w większości ich bywalcami byli Żydzi.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 06:53   #54
Suzanne
Rozeznanie
 
Avatar Suzanne
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 605
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Kwestia żydowska w państwach sojuszniczych Hitlera była sprawą tych państw.
???????????

No tu, to już po prostu musisz rzucić cytatem, Imperialisto. No bo po prostu pierwsze słyszę: aż chce mi się powiedzieć, bezzasadna bzdura. Niemniej ty zapewne masz źródło tej informacji?

Takie wiesz: książkowe, historyczne?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Suzanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 00:24   #55
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Suzanne Pokaż wiadomość
???????????

No tu, to już po prostu musisz rzucić cytatem, Imperialisto. No bo po prostu pierwsze słyszę: aż chce mi się powiedzieć, bezzasadna bzdura. Niemniej ty zapewne masz źródło tej informacji?

Takie wiesz: książkowe, historyczne?
Nie zamierzam cytować faktów oczywistych. Nie każdy sojusznik Hitlera był odpowiedzialny za mordowanie Żydów. Włochom, Finom czy Węgrom ciężko coś zarzucić, bo tam Holocaust zaczął się od wejścia armii niemieckiej. Jedyny sojusznik Hitlera który bez udziałów Niemców mordował Żydów to chyba Rumunia.


Swoją drogą niezłe teraz wybuchły walki na Ukrainie. Ponad 20 ofiar, 500 rannych. Pachnie wojną domową.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 11:04   #56
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Nie zamierzam cytować faktów oczywistych. Nie każdy sojusznik Hitlera był odpowiedzialny za mordowanie Żydów. Włochom, Finom czy Węgrom ciężko coś zarzucić, bo tam Holocaust zaczął się od wejścia armii niemieckiej. Jedyny sojusznik Hitlera który bez udziałów Niemców mordował Żydów to chyba Rumunia.


Swoją drogą niezłe teraz wybuchły walki na Ukrainie. Ponad 20 ofiar, 500 rannych. Pachnie wojną domową.
To było do przewidzenia
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 11:37   #57
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
To było do przewidzenia
niestety, ale tak jest jak z jednej strony prezydent jest idiotą (jeśli chodzi o inteligencję), a z drugiej do walki przyłączyły się grupy radykalne, to musiało się tak skończyć, tym bardziej że Janukowycz musi iść na całość, bo jak nie pójdzie to skończy w pierdlu albo skończy jak Kaddafi jeśli go złapią.
ale moim zdaniem oligarchowie sami go obalą wcześniej, dla nich ta walka jest nie na rękę jak pójdzie to dalej, a jestem pewien że gdyby europa powiedziała stop i nałożyła sankcje, następnego dnia Janukowycz zostałby odwołany, bo nic nie zaboli ich tak jak sankcje, w końcu były premier i sam Janukowycz mają miliony na kontach austriackich, a sami oligarchowie mają tam poukrywane miliardy, no ale wczasowicze europejscy jaj nie mają żeby nałożyć te sankcje.

najbardziej bezczelne jest to że niby Janukowycz chce rozmawiać a jednocześnie koncentruje duże siły wokół Majdanu, po co je zbiera skoro przecież chce pokojowo to załatwić?
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 11:48   #58
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
niestety, ale tak jest jak z jednej strony prezydent jest idiotą (jeśli chodzi o inteligencję), a z drugiej do walki przyłączyły się grupy radykalne, to musiało się tak skończyć, tym bardziej że Janukowycz musi iść na całość, bo jak nie pójdzie to skończy w pierdlu albo skończy jak Kaddafi jeśli go złapią.
ale moim zdaniem oligarchowie sami go obalą wcześniej, dla nich ta walka jest nie na rękę jak pójdzie to dalej, a jestem pewien że gdyby europa powiedziała stop i nałożyła sankcje, następnego dnia Janukowycz zostałby odwołany, bo nic nie zaboli ich tak jak sankcje, w końcu były premier i sam Janukowycz mają miliony na kontach austriackich, a sami oligarchowie mają tam poukrywane miliardy, no ale wczasowicze europejscy jaj nie mają żeby nałożyć te sankcje.

najbardziej bezczelne jest to że niby Janukowycz chce rozmawiać a jednocześnie koncentruje duże siły wokół Majdanu, po co je zbiera skoro przecież chce pokojowo to załatwić?
No chyba właśnie nie chce. Świadczy o tym jego zachowanie od wczoraj. Nie jestem człowiekiem żądającym czegoś złego dla kogokolwiek, ale nie życzę mu dobrze. Mam nadzieję, że jak najszybciej skończy czynić te honory dla Ukrainy.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 12:16   #59
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
No chyba właśnie nie chce. Świadczy o tym jego zachowanie od wczoraj. Nie jestem człowiekiem żądającym czegoś złego dla kogokolwiek, ale nie życzę mu dobrze. Mam nadzieję, że jak najszybciej skończy czynić te honory dla Ukrainy.
Skończy skończy, bo jest między młotem a kowadłem - Putin uśmiechnie się do zwycięskiej storny w tym konflikcie, nie istotne, czy to będzie Janukowycz, czy np. Kliczko.
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-19, 12:28   #60
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Na Ukrainie są regularne protesty i zadymy

Cytat:
Napisane przez Pudel123 Pokaż wiadomość
Skończy skończy, bo jest między młotem a kowadłem - Putin uśmiechnie się do zwycięskiej storny w tym konflikcie, nie istotne, czy to będzie Janukowycz, czy np. Kliczko.
Putin, kolejny, którego szczerze nie trawię (żeby nie napisać: nienawidzę). I to absolutnie nie za Ukrainę.
A Kliczko nie będzie oczywiście stroną (jego poparcie jest niskie w pojedynkę), sama jestem ciekawa i martwię się, co tam dalej będzie.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-03 20:01:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.