Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-17, 15:44   #1231
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Na noc na zmiane zielone serum bielendy i serum azelo z BU. Na dzien mialam serum hialuro dermedic a tetaz serum z granatem alterry. Kremow nie uzywam bo mam smalec na twarzy.
Wiem ze czegos cerze brakuje ale jeszcze nie wpadlam na to co to jest.

A peeling robie srednio 2 razy w tygodniu...
Może, mimo wszystko, brakuje jej nawilżenia.. Ja też kiedyś tak podchodziłam do sprawy, że skoro mam tłustą skórę to dużo oczyszczania a pielęgnacja minimalnie i tylko lekkie formuły.. okazuje się, że nie do końca. Wypryski, nadprodukcja łoju były efektem odwodnienia... Do dziś mam awersję do kremów, ale czasem ze zdumieniem odkrywam, że moja skóra chyba je potrzebuje. Nie mówię, że powinnaś włączyć krem do pielęgnacji, ale może to co stosujesz to ciągle za mało..pomyśl o esencji, o nakładaniu produktów na mgiełkę, może witamina C? Może też kwasy omega od wewnątrz (np. siemie lniane)?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-17, 21:13   #1232
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Nie wiem czy dobry kierunek...na pewno nie wystarczajacy bo nadal mam zaskorniki i grudki

Avalon kupilam na iwosie ale juz jakis czas temu wiec na pewno mieli dostawe. Jak skoncze Avalon bede chciala wypróbować cos innego.

Bywam w dwoch lidlach. W obu kosmetykow cien jak na lekarstwo. Kupilam micel Garniera zielony dam znac jak pouzywam.
Tutaj może pomóc myjka silikonowa lub jakiś ręczniczek.

Mam z Cien 2 kremy i krem pod oczy, póki co zachwalany krem aqua do twarzy bardzo mi się na początku spodobał, bo jest naprawdę lekki i całkowicie mi się wchłaniał, po 2 dniach stosowania pojawiły się zmiany ropne na twarzy. Jakoś nie mam ochoty próbować drugiego kremu różowego, może spróbuję ten pod oczy z Q10 on jest.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Przy okazji porusze temat o który chciałam zapytać się już dawno. Jak często robić peeling/oczyszczanie? Czytałam sprzeczne opinie, ostatnio coraz więcej słyszę o "mniej znaczy więcej" i się zastanawiam jak jest optymalnie dla np. skóry 30+ ? Oczywiście Waszym zdaniem, bo wiem, że nie ma tu prawdy uniwersalnej
Odkąd używam peelingu enzymatycznego e-naturalne, to zdecydowanie moja skóra dłużej jest gładka i właściwie straciłam potrzebę stosowania peelingów mechanicznych i coraz rzadziej sięgam również po myjkę silikonową, stosuję ją w zasadzie tylko we spół z enzymatykiem, maks 2 razy w tygodniu, a na co dzień zmywam produkty myjące ręczniczkiem frotte lub gąbką celulozową i to w sumie tyle.

Cytat:
Napisane przez iwace Pokaż wiadomość
Widziałyście? Ciekawa metoda, pierwszy raz o tym słyszę.
http://mademoiselleevebloguje.blogsp...-w-formie.html
O ile zawsze mnie odrzucało od kwasów w czystej formie, bo nie chciało mi się bawić w rozcieńczanie, tak dodanie paru kropli do żelu to żadna robota, chętnie wypróbuję.
Ja tę metodę stosuję od 2 lat, sama ją wymyśliłam, tzn. info o jej rzekomym oficjalnym istnieniu pierwszy raz widzę, ponadto pisałam o mojej metodzie nie raz na tym wątku
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-07-17 o 21:15
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 08:07   #1233
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Może, mimo wszystko, brakuje jej nawilżenia.. Ja też kiedyś tak podchodziłam do sprawy, że skoro mam tłustą skórę to dużo oczyszczania a pielęgnacja minimalnie i tylko lekkie formuły.. okazuje się, że nie do końca. Wypryski, nadprodukcja łoju były efektem odwodnienia... Do dziś mam awersję do kremów, ale czasem ze zdumieniem odkrywam, że moja skóra chyba je potrzebuje. Nie mówię, że powinnaś włączyć krem do pielęgnacji, ale może to co stosujesz to ciągle za mało..pomyśl o esencji, o nakładaniu produktów na mgiełkę, może witamina C? Może też kwasy omega od wewnątrz (np. siemie lniane)?


Ja miałam też taki problem, jak zrezygnowałam z kremów na rzecz lekkich formuł. I po jakimś czasie zaskórniki wróciły. Doszłam do wniosku, że skórze brakuje nie tyle nawilżenia (nawilżona była) ale brakowało "tłuszczu" moja skóra potrzebuje raz na jakiś czas (1-2 w tygodniu) formy olejowej, czy to w postaci olejowego serum, czy po prostu oleju (używam z pestek malin, bo jednak jest lekkim olejem), chyba dlatego że się starzeję a taka skóra potrzebuje kwasów tłuszczowych. Oczywiście muszę uważać, bo zbyt częste stosowanie olejów, zaognia stan skóry i powstają stany zapalne. W zasadzie stosuję jeden krem na twarz- rano Vianek wzmacniający, oprócz tego na noc serum Ava i czasami na to olej malinowy. Ale w minimalnej ilości (1 kropla).
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 08:46   #1234
naiat
Zakorzenienie
 
Avatar naiat
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 630
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Może, mimo wszystko, brakuje jej nawilżenia.. Ja też kiedyś tak podchodziłam do sprawy, że skoro mam tłustą skórę to dużo oczyszczania a pielęgnacja minimalnie i tylko lekkie formuły.. okazuje się, że nie do końca. Wypryski, nadprodukcja łoju były efektem odwodnienia... Do dziś mam awersję do kremów, ale czasem ze zdumieniem odkrywam, że moja skóra chyba je potrzebuje. Nie mówię, że powinnaś włączyć krem do pielęgnacji, ale może to co stosujesz to ciągle za mało..pomyśl o esencji, o nakładaniu produktów na mgiełkę, może witamina C? Może też kwasy omega od wewnątrz (np. siemie lniane)?
Moze kupie wode termalna? Esencji zadnych nie probowalam. Nawet nie wiem od jakiej zaczac.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tutaj może pomóc myjka silikonowa lub jakiś ręczniczek.

Mam z Cien 2 kremy i krem pod oczy, póki co zachwalany krem aqua do twarzy bardzo mi się na początku spodobał, bo jest naprawdę lekki i całkowicie mi się wchłaniał, po 2 dniach stosowania pojawiły się zmiany ropne na twarzy. Jakoś nie mam ochoty próbować drugiego kremu różowego, może spróbuję ten pod oczy z Q10 on jest.



Odkąd używam peelingu enzymatycznego e-naturalne, to zdecydowanie moja skóra dłużej jest gładka i właściwie straciłam potrzebę stosowania peelingów mechanicznych i coraz rzadziej sięgam również po myjkę silikonową, stosuję ją w zasadzie tylko we spół z enzymatykiem, maks 2 razy w tygodniu, a na co dzień zmywam produkty myjące ręczniczkiem frotte lub gąbką celulozową i to w sumie tyle.



Ja tę metodę stosuję od 2 lat, sama ją wymyśliłam, tzn. info o jej rzekomym oficjalnym istnieniu pierwszy raz widzę, ponadto pisałam o mojej metodzie nie raz na tym wątku
Myjke sylikonowa mam. Stosuje z żelem lub mleczkiem Avalon. Chyba jednak musze dolaczyc cos jeszcze....

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja miałam też taki problem, jak zrezygnowałam z kremów na rzecz lekkich formuł. I po jakimś czasie zaskórniki wróciły. Doszłam do wniosku, że skórze brakuje nie tyle nawilżenia (nawilżona była) ale brakowało "tłuszczu" moja skóra potrzebuje raz na jakiś czas (1-2 w tygodniu) formy olejowej, czy to w postaci olejowego serum, czy po prostu oleju (używam z pestek malin, bo jednak jest lekkim olejem), chyba dlatego że się starzeję a taka skóra potrzebuje kwasów tłuszczowych. Oczywiście muszę uważać, bo zbyt częste stosowanie olejów, zaognia stan skóry i powstają stany zapalne. W zasadzie stosuję jeden krem na twarz- rano Vianek wzmacniający, oprócz tego na noc serum Ava i czasami na to olej malinowy. Ale w minimalnej ilości (1 kropla).
O oleju z pestek malin czytalam, ale boje sie ze strace to co talim trudem wypracowalam...
__________________
Jestem...żoną
Jestem...mamą
naiat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 09:04   #1235
maria2255
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 21
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

A ja na cerę (i nie tylko!) niedawno zaczęłam zażywać naturalną witaminę C z dzikiej róży w prawdziwie końskich dawkach (630 mg w 1 kapsułce) i powiem Wam, że cera z problematycznej i tłustej zmieniła mi się na normalną w ciągu około 2 tygodni! Poza tym lepiej śpię, wstaję rześka i lepiej się czuję, a o przeziębieniach mogę zapomnieć
maria2255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 09:11   #1236
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Moze kupie wode termalna? Esencji zadnych nie probowalam. Nawet nie wiem od jakiej zaczac.



Myjke sylikonowa mam. Stosuje z żelem lub mleczkiem Avalon. Chyba jednak musze dolaczyc cos jeszcze....


O oleju z pestek malin czytalam, ale boje sie ze strace to co talim trudem wypracowalam...
Termalkę Uriage warto spróbować, bo jest naprawdę dobra i może poprawić nieco nawilżenie skóry, aczkolwiek ona na pewno nie rozwiąże problemu zaskórników.

Dołącz może antyoksydanty, nawet w formie suplementu, przede wszystkim wit. C. Problem nie zniknie od razu, ale za jakiś czas powinien się znacznie zmniejszyć.

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Cytat:
Napisane przez maria2255 Pokaż wiadomość
A ja na cerę (i nie tylko!) niedawno zaczęłam zażywać naturalną witaminę C z dzikiej róży w prawdziwie końskich dawkach (630 mg w 1 kapsułce) i powiem Wam, że cera z problematycznej i tłustej zmieniła mi się na normalną w ciągu około 2 tygodni! Poza tym lepiej śpię, wstaję rześka i lepiej się czuję, a o przeziębieniach mogę zapomnieć
O proszę, ubiegłaś mnie Ja stosowałam, ale zamierzam ponownie formę syntetyczną, dochodziłam do 5 gramów na dobę, bardzo pomogła.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 09:12   #1237
iwace
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 64
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja tę metodę stosuję od 2 lat, sama ją wymyśliłam, tzn. info o jej rzekomym oficjalnym istnieniu pierwszy raz widzę, ponadto pisałam o mojej metodzie nie raz na tym wątku
Jak często wykonujesz taki zabieg? I jakie są długofalowe efekty?



Zainteresowałam się w ogóle dzięki wam przyjmowaniem wit. C, ale słyszałam, że może zmniejszać wchłanianie innych leków - a ja biorę tabletki anty, więc się trochę obawiam.

Edytowane przez iwace
Czas edycji: 2017-07-18 o 09:14
iwace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-18, 09:29   #1238
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez iwace Pokaż wiadomość
Jak często wykonujesz taki zabieg? I jakie są długofalowe efekty?



Zainteresowałam się w ogóle dzięki wam przyjmowaniem wit. C, ale słyszałam, że może zmniejszać wchłanianie innych leków - a ja biorę tabletki anty, więc się trochę obawiam.
Kiedyś robiłam taki zabieg regularnie raz na tydzień, obecnie raz na 2 tygodnie, ale teraz nie czułam takiej potrzeby i już w sumie z 3 tygodnie minęło od ostatniego. A używam kwasu mlekowego, ponieważ po pierwsze występuje do kupienia w formie płynnej w wysokim stężeniu (ja mam 88% z Ecospa, a wcześniej miałam 80% z Estien), a po drugie kwas mlekowy u mnie działa bardzo niekorzystnie na skórę w formie silnego zabiegu złuszczania, więc po eksperymentach różnych i rozczarowaniu postanowiłam jednak go zużyć, bo nie lubię marnotrawstwa i wymyśliłam sobie właśnie taką metodę, dodaję ok. 6 kropli na dłoni do porcji żelu czy mleczka oczyszczającego, masuję twarz dłużej nieco, niż przy myciu zwykłym żelem i dokładnie spłukuję, potem z reguły jeszcze robię kolejne mycie twarzy czymś innym. Jeśli o efekty chodzi, to na pewno spłycają się zmarszczki, a skóra jest wyrównana, ale to zależy jakby od specyfiki danego kwasu. Należy omijać okolice oczu bezwarunkowo podczas stosowania tej metody. Efekt jest długofalowy, bo przez jakiś tydzień-dwa widać, że skóra miala ten zabieg, ale zaraz po użyciu skóra przez 1-2 dni nie jest zbyt ładna, efekt nie jest natychmiastowy, tylko dopiero po regeneracji

Nie wiem, jak z przyjmowaniem leków, ale warto doczytać, ponieważ w niektórych przypadkach wit. C właśnie wzmacnia działanie leków, w innych możliwe, że zmniejsza, poza tym np. flawonoidy wzmacniają działanie wit. C.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 10:09   #1239
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość



O proszę, ubiegłaś mnie Ja stosowałam, ale zamierzam ponownie formę syntetyczną, dochodziłam do 5 gramów na dobę, bardzo pomogła.
Ja niestety przy nawet mniejszych dawkach wit c mam silne palenie w żołądku i mdłości jak biorę powyżej 4 dni zawsze staram się w wielu małych dawkach i po jedzeniu-nigdy na pusty żołądek oczywiście nie wzięłam. Mam przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i pewnie dlatego tak to na mnie działa. Kiedyś tego nie miałam a od jakiegoś czasu niestety nie mogę brać tej witaminy

Kupiłam sobie ten żel i nie mogę się testów doczekać
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...rfections.html

ma super opinie
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 10:46   #1240
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Ja niestety przy nawet mniejszych dawkach wit c mam silne palenie w żołądku i mdłości jak biorę powyżej 4 dni zawsze staram się w wielu małych dawkach i po jedzeniu-nigdy na pusty żołądek oczywiście nie wzięłam. Mam przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i pewnie dlatego tak to na mnie działa. Kiedyś tego nie miałam a od jakiegoś czasu niestety nie mogę brać tej witaminy

Kupiłam sobie ten żel i nie mogę się testów doczekać
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...rfections.html

ma super opinie
Dla osób z wrażliwym żołądkiem wit. C polecana jest w formie askorbinianu sodu.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 13:11   #1241
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie ten żel i nie mogę się testów doczekać
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...rfections.html

ma super opinie
Mialam z tej plyn z kwasem mlekowym oraz dwufazowy koncentrat punktowy. Zadne mi nie pasowalo, plyn byl okropnie naperfumowany, no i jak to kwasy, w moim przypadku efekty zerowe. Po tym stracilam ochote na dalsze testy Lieraca.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-18, 13:34   #1242
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja miałam też taki problem, jak zrezygnowałam z kremów na rzecz lekkich formuł. I po jakimś czasie zaskórniki wróciły. Doszłam do wniosku, że skórze brakuje nie tyle nawilżenia (nawilżona była) ale brakowało "tłuszczu" moja skóra potrzebuje raz na jakiś czas (1-2 w tygodniu) formy olejowej, czy to w postaci olejowego serum, czy po prostu oleju (używam z pestek malin, bo jednak jest lekkim olejem), chyba dlatego że się starzeję a taka skóra potrzebuje kwasów tłuszczowych. Oczywiście muszę uważać, bo zbyt częste stosowanie olejów, zaognia stan skóry i powstają stany zapalne. W zasadzie stosuję jeden krem na twarz- rano Vianek wzmacniający, oprócz tego na noc serum Ava i czasami na to olej malinowy. Ale w minimalnej ilości (1 kropla).
Dokładnie o to mi chodzi, chociaż niejasno się wyraziłam.. czasem skóry tłuste eliminują tłuste formuły z pielęgnacji gdyż sądzą, że one pogarszają sprawę..a tymczasem bez okluzji nawilżenie ulatuje, skóra się odwadnia, bardziej przetłuszcza, bardziej zanieczyszcza.. błędne koło
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-07-18 o 13:37
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 13:42   #1243
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Dokładnie o to mi chodzi, że czasem skóry tłuste eliminują tłuste formuły z pielęgnacji gdyż sądzą, że one pogarszają sprawę..a tymczasem bez okluzji nawilżenie ulatuje, skóra się odwadnia, bardziej przetłuszcza, bardziej zanieczyszcza.. błędne koło
Dlatego trzeba szukać formuły idealnej dla naszej skóry, albo bawić się w samoróbki metodą prób i błędów. Nawet lekkie żelowe formuły zawierają substancje okluzyjne, np. serum Alterry z granatem olej z granata i chyba z oliwek, a żel aloesowy Eubiony wosk jojoba, dla mnie to wystarczająca okluzja, z czego ogromnie się cieszę, że istnieją gotowce, które mi pasują, dla Ciebie czy Persefony widocznie nie i musicie szukać dalej wspomagając skórę w międzyczasie np. olejami, tak jak Persefona pisze. U mnie np. to by było już za wiele, ale ja jestem jednak skrajnym przypadkiem skóry niemalże kompletnie antytłuszczowej, wystarczają mi ilości śladowe.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-07-18 o 13:43
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 14:25   #1244
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dlatego trzeba szukać formuły idealnej dla naszej skóry, albo bawić się w samoróbki metodą prób i błędów. Nawet lekkie żelowe formuły zawierają substancje okluzyjne, np. serum Alterry z granatem olej z granata i chyba z oliwek, a żel aloesowy Eubiony wosk jojoba, dla mnie to wystarczająca okluzja, z czego ogromnie się cieszę, że istnieją gotowce, które mi pasują, dla Ciebie czy Persefony widocznie nie i musicie szukać dalej wspomagając skórę w międzyczasie np. olejami, tak jak Persefona pisze. U mnie np. to by było już za wiele, ale ja jestem jednak skrajnym przypadkiem skóry niemalże kompletnie antytłuszczowej, wystarczają mi ilości śladowe.
Myślę, że tak. Ja akurat ciągle "szukam" tego balansu dla mojej skóry, wydawało mi się, że lekkie konsystencje i warstwowa pielęgnacja to jest to, ale ostatnio mi kosmetyczka powiedziała, że mam odwodnioną skórę Poza tym jestem, wstyd się przyznac, palaczem i sobie życia nie ułatwiam (chociaż zamierzam to palenie ukrócić już wkrótce).
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 14:26   #1245
Szczypiorowaa
robię przyczajke
 
Avatar Szczypiorowaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Ślunsk
Wiadomości: 80
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Hej! Mam pytanie odnośnie przebarwień/śladów potrądzikowych. Piszę tutaj, bo zagubił mi się z tego wątek, a jestem pewna, że takowy był

Chce wprowadzić nowy system, który wyglądałby tak: dwie noce Acnelec (żel, adapalen, mam skórę naprawdę trądzikową), a trzecia noc NO WŁAŚNIE - co? Żyworódka czy aloes?

Chce chociaż w takim stopniu podziałać na ślady i przebarwienia oraz lekko nawilżać buźkę. Co sprawdzi się lepiej i w jakiej postaci (smarowanie listkiem, żel, płyn)?

Żyworódkę kiedyś stosowałam jako tonik (ze spirytusem ), na drugi dzień gładka i rozjaśniona cera, ACZKOLWIEK troszkę podsuszało. Potem smarowałam się tylko listkiem, ale już nie było efektu WOW. Raczej z tego i z tego można zdobyć jakiś żel czy cosik, bo u mnie roślinki nie mają lekko No i doczytałam, że spirulinę można wymieszać z takim np. żelem i może być maseczka. Potrzebuje rady
Szczypiorowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 15:03   #1246
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Myślę, że tak. Ja akurat ciągle "szukam" tego balansu dla mojej skóry, wydawało mi się, że lekkie konsystencje i warstwowa pielęgnacja to jest to, ale ostatnio mi kosmetyczka powiedziała, że mam odwodnioną skórę Poza tym jestem, wstyd się przyznac, palaczem i sobie życia nie ułatwiam (chociaż zamierzam to palenie ukrócić już wkrótce).
Ja paliłam wiele lat, obecnie czasem zapalę dla towarzystwa, jednak wolę się nie rozpędzać i z reguły jednak odmawiam, bo ciężko było mi rzucić i jak zapalę, to potem mam wyrzuty sumienia i w dodatku myśli, żeby iść do sklepu po papierosy

Cytat:
Napisane przez Szczypiorowaa Pokaż wiadomość
Hej! Mam pytanie odnośnie przebarwień/śladów potrądzikowych. Piszę tutaj, bo zagubił mi się z tego wątek, a jestem pewna, że takowy był

Chce wprowadzić nowy system, który wyglądałby tak: dwie noce Acnelec (żel, adapalen, mam skórę naprawdę trądzikową), a trzecia noc NO WŁAŚNIE - co? Żyworódka czy aloes?

Chce chociaż w takim stopniu podziałać na ślady i przebarwienia oraz lekko nawilżać buźkę. Co sprawdzi się lepiej i w jakiej postaci (smarowanie listkiem, żel, płyn)?

Żyworódkę kiedyś stosowałam jako tonik (ze spirytusem ), na drugi dzień gładka i rozjaśniona cera, ACZKOLWIEK troszkę podsuszało. Potem smarowałam się tylko listkiem, ale już nie było efektu WOW. Raczej z tego i z tego można zdobyć jakiś żel czy cosik, bo u mnie roślinki nie mają lekko No i doczytałam, że spirulinę można wymieszać z takim np. żelem i może być maseczka. Potrzebuje rady
Polecam peeling enzymatyczny ananas-papaja e-naturalne, u mnie rewelacyjnie działa na przebarwienia i na wszystko w sumie, no i można go używać cały rok.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 15:31   #1247
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja paliłam wiele lat, obecnie czasem zapalę dla towarzystwa, jednak wolę się nie rozpędzać i z reguły jednak odmawiam, bo ciężko było mi rzucić i jak zapalę, to potem mam wyrzuty sumienia i w dodatku myśli, żeby iść do sklepu po papierosy



Polecam peeling enzymatyczny ananas-papaja e-naturalne, u mnie rewelacyjnie działa na przebarwienia i na wszystko w sumie, no i można go używać cały rok.
Ja jestem tak wytrawnym palaczem, że nie mam złudzeń, że rzucanie będzie trudne i już do końca życia nie mogę, że "zapale tylko jednego", bo na pewno do tego wrócę.. ale chcę to zrobić dla siebie, dojrzałam w końcu

Musze powiedzieć, że moje pierwsze wrażenia co do Hylamide Subqeyes są bardzo pozytywne. Nie mogłam się na początku oswoić z super wydajnością tego produktu, bo 1 kropla to aż nadto na okolice obu oczu ... poza tym super zmiękcza i nawilża skórę.. same ohy i ahy.. zobaczymy jak podziała na zmarszczki. Jednak nawet jeśli zostanie na tym co jest, i tak produkt jest rewelacyjny..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 15:38   #1248
Szczypiorowaa
robię przyczajke
 
Avatar Szczypiorowaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Ślunsk
Wiadomości: 80
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Polecam peeling enzymatyczny ananas-papaja e-naturalne, u mnie rewelacyjnie działa na przebarwienia i na wszystko w sumie, no i można go używać cały rok.
Peeling enzymatyczny mam, baaardzo wydajny, więc nim kupie nowy to potrwa . Zależy mi bardziej na czymś na noc jak pisałam, bo to najlepsza pora żeby porządnie czymś się wysmarować i podziałać. I tak jak napisałam w poście myślę nad tymi roślinkami, jedynie rady potrzeba co wybrać i w jakiej formie
Szczypiorowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 16:44   #1249
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Szczypiorowaa Pokaż wiadomość
Peeling enzymatyczny mam, baaardzo wydajny, więc nim kupie nowy to potrwa . Zależy mi bardziej na czymś na noc jak pisałam, bo to najlepsza pora żeby porządnie czymś się wysmarować i podziałać. I tak jak napisałam w poście myślę nad tymi roślinkami, jedynie rady potrzeba co wybrać i w jakiej formie
Żel aloesowy Equilibry. Możesz kłaść sam, mieszać z innymi kremami, olejami, półproduktami czym sobie wymyslisz, na twarz, na ciało, włosy. Polecam też aloes zatężony, wymieszany z hydrolatem daje fajny nawilżający tonik. Ja teraz mam taki: napar z nagietka, aloes zatężony, niacynamid. Skóra nawilżona, a nagietek u mnie sprawdza się super bo łagodzi stany zapalne.

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dlatego trzeba szukać formuły idealnej dla naszej skóry, albo bawić się w samoróbki metodą prób i błędów. Nawet lekkie żelowe formuły zawierają substancje okluzyjne, np. serum Alterry z granatem olej z granata i chyba z oliwek, a żel aloesowy Eubiony wosk jojoba, dla mnie to wystarczająca okluzja, z czego ogromnie się cieszę, że istnieją gotowce, które mi pasują, dla Ciebie czy Persefony widocznie nie i musicie szukać dalej wspomagając skórę w międzyczasie np. olejami, tak jak Persefona pisze. U mnie np. to by było już za wiele, ale ja jestem jednak skrajnym przypadkiem skóry niemalże kompletnie antytłuszczowej, wystarczają mi ilości śladowe.
Ja muszę uważać z ilością olejów, bo np sotosowanie kremu bb (SoBio) zafundowało mi bolące podskórne wypryski. Ale takie 1-2 w tyg na noc mi starcza. Sprawdziło mi się też serum olejowe z wit BU, ponieważ też jest na malinowym.
Ale prawda, szukam ciągle czegoś co by mi pasowało w 100%
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-18, 18:05   #1250
Szczypiorowaa
robię przyczajke
 
Avatar Szczypiorowaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Ślunsk
Wiadomości: 80
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Żel aloesowy Equilibry. Możesz kłaść sam, mieszać z innymi kremami, olejami, półproduktami czym sobie wymyslisz, na twarz, na ciało, włosy. Polecam też aloes zatężony, wymieszany z hydrolatem daje fajny nawilżający tonik. Ja teraz mam taki: napar z nagietka, aloes zatężony, niacynamid. Skóra nawilżona, a nagietek u mnie sprawdza się super bo łagodzi stany zapalne.
Czyli pewnie stanie na aloesie. Czy taki żel Was nie zapycha? Czytałam większość pozytywnych opinii, ale jak można podpytać to podpytam Z Gorvity również był zachwalany.

Edytowane przez Szczypiorowaa
Czas edycji: 2017-07-18 o 18:06
Szczypiorowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 20:27   #1251
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja jestem tak wytrawnym palaczem, że nie mam złudzeń, że rzucanie będzie trudne i już do końca życia nie mogę, że "zapale tylko jednego", bo na pewno do tego wrócę.. ale chcę to zrobić dla siebie, dojrzałam w końcu
Z całego serca Ci tego życzę

Cytat:
Napisane przez Szczypiorowaa Pokaż wiadomość
Peeling enzymatyczny mam, baaardzo wydajny, więc nim kupie nowy to potrwa . Zależy mi bardziej na czymś na noc jak pisałam, bo to najlepsza pora żeby porządnie czymś się wysmarować i podziałać. I tak jak napisałam w poście myślę nad tymi roślinkami, jedynie rady potrzeba co wybrać i w jakiej formie
Żyworódka w płynie Gorvity zawiera i aloes i żyworódkę

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja muszę uważać z ilością olejów, bo np sotosowanie kremu bb (SoBio) zafundowało mi bolące podskórne wypryski. Ale takie 1-2 w tyg na noc mi starcza. Sprawdziło mi się też serum olejowe z wit BU, ponieważ też jest na malinowym.
Ale prawda, szukam ciągle czegoś co by mi pasowało w 100%
Ja mam tak samo z bb i innymi malowidłami tego typu, tyle że u mnie bardzo rzadko zdarza się, żebym nie miała skutków ubocznych po zastosowaniu czegoś średnio-mocno okluzyjnego, podkładu, oleju, kremu, chyba, że mam odwodnioną skórę, np. po mocnym złuszczaniu kwasem na alko, czego jednak już nie praktykuję od jakiegoś roku.

Cytat:
Napisane przez Szczypiorowaa Pokaż wiadomość
Czyli pewnie stanie na aloesie. Czy taki żel Was nie zapycha? Czytałam większość pozytywnych opinii, ale jak można podpytać to podpytam Z Gorvity również był zachwalany.
Gorvita ma oszukany ten zel aloesowy, tzn, zamiast aloesu na początku składu jest chyba woda i glikol propylenowy, lepiej Equilibrę, która składa się w 98% z miąższu aloesowego.


Jednak moim zdaniem aloes działa bardziej kojąco, przeciwbólowo i przeciwzapalnie, niż na przebarwienia, ale to nie zmienia faktu, że mam go zawsze w domu.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2017-07-18 o 20:28
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 07:27   #1252
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dla osób z wrażliwym żołądkiem wit. C polecana jest w formie askorbinianu sodu.
w obecnym stanie to duże dawki nawet takiej formy pewnie by mnie drażniły, musiałabym po prostu bardzo mało brać

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mialam z tej plyn z kwasem mlekowym oraz dwufazowy koncentrat punktowy. Zadne mi nie pasowalo, plyn byl okropnie naperfumowany, no i jak to kwasy, w moim przypadku efekty zerowe. Po tym stracilam ochote na dalsze testy Lieraca.
no ten roztwór ponoć kiepski jest, najgorszy z całej serii jestem po nocnej aplikacji i skóra wygładzona teraz jest ale lekko szczypie kilka minut od nałożenia.
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 07:54   #1253
Benera
Rozeznanie
 
Avatar Benera
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 640
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Termalkę Uriage warto spróbować, bo jest naprawdę dobra i może poprawić nieco nawilżenie skóry, aczkolwiek ona na pewno nie rozwiąże problemu zaskórników.

Dołącz może antyoksydanty, nawet w formie suplementu, przede wszystkim wit. C. Problem nie zniknie od razu, ale za jakiś czas powinien się znacznie zmniejszyć.

---------- Dopisano o 10:11 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------



O proszę, ubiegłaś mnie Ja stosowałam, ale zamierzam ponownie formę syntetyczną, dochodziłam do 5 gramów na dobę, bardzo pomogła.
Cytat:
Napisane przez maria2255 Pokaż wiadomość
A ja na cerę (i nie tylko!) niedawno zaczęłam zażywać naturalną witaminę C z dzikiej róży w prawdziwie końskich dawkach (630 mg w 1 kapsułce) i powiem Wam, że cera z problematycznej i tłustej zmieniła mi się na normalną w ciągu około 2 tygodni! Poza tym lepiej śpię, wstaję rześka i lepiej się czuję, a o przeziębieniach mogę zapomnieć
mozecie jakies konkretne prodykty polecic?wlasnie skonczyl mi sie kwas askorbinowy w proszku i rozgladam sie za czyms innym
Benera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 08:25   #1254
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Ja jem Acerole aliness tylko ciagle sie zastanawiam jaka dawke powinnam brac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 08:37   #1255
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja jem Acerole aliness tylko ciagle sie zastanawiam jaka dawke powinnam brac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tego praktycznie nie można przedawkować, więc bierz tyle, na ile Cię na to stać.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 09:12   #1256
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Slyszalam ze nadmiar moze powodowac kamice nerkowa 😀 tylko nie wiem czy to nie urban legend

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 09:56   #1257
Szczypiorowaa
robię przyczajke
 
Avatar Szczypiorowaa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Lokalizacja: Ślunsk
Wiadomości: 80
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Żyworódka w płynie Gorvity zawiera i aloes i żyworódkę Gorvita ma oszukany ten zel aloesowy, tzn, zamiast aloesu na początku składu jest chyba woda i glikol propylenowy, lepiej Equilibrę, która składa się w 98% z miąższu aloesowego.
Ajajaj kuszący płyn! Więc znając życie będę wybierać spośród tego płynu i żelu Equilibre.. Pewnie płyn miałby lepsze działanie na przebarwienia, aczkolwiek żel pewno lepiej nawilża. Kurcze.
Szczypiorowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 14:10   #1258
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Korah, jakie serum obecnie stosujesz? Kończy mi się Alterra z granatem i muszę skomponować jakąś nową pielęgnację twarzy. Coś nowego u Ciebie w kosmetyczce?
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 14:27   #1259
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

Cytat:
Napisane przez naiat Pokaż wiadomość
Moze kupie wode termalna? Esencji zadnych nie probowalam. Nawet nie wiem od jakiej zaczac.
Np od Bentona Fermentation Essence. Cenowo jest w miare przystepny tzn pod warunkiem kupowania na ebayu.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja jestem tak wytrawnym palaczem, że nie mam złudzeń, że rzucanie będzie trudne i już do końca życia nie mogę, że "zapale tylko jednego", bo na pewno do tego wrócę.. ale chcę to zrobić dla siebie, dojrzałam w końcu
Tez bylam wytrawnym palaczem tzn 8 lat z czego przez jakies 5 dobijalam do paczki dziennie. Brak fajek przezywalam ciezko, bylam upierdliwa dla otoczenia i siebie samej. Nie bylam w stanie sobie w ogole wyobrazic ze nie pale. Rzucalam kilka razy, przy ostatnim wspomagalam sie tabletkami (Tabex to byl, na fizyczny glod nikotyny pomagal mi bardzo dobrze). Po tej ostatniej probie nie palilam pol roku i w sylwestra kolezanka poczestowala mnie jakimis slimami. Spalilam dwa i reszte wieczoru spedzilam przytulona do muszli klozetowej. Od tej pory czyli z 7 lat nie zapalilam ani razu i nie chodzi tu juz nawet o silna wole, ale o to, ze moj organizm po prostu przestal tolerowac papierosy, brzydza mnie one fizycznie i nawet sobie nie wyobrazam powrotu do nich. Ale moja przyjaciolka z podobna do mojej historia palenia i rzucania dalej pali, potem na jakis czas rzuca i wraca. Nie wiem, od czego to zalezy
Na cere fajki nie bardzo mialy wplyw, w rzucaniu chodzilo mi glownie o odzyskanie poczucia wolnosci.




Przyszla moja japonska pianka Bifesta Oil Clear KLIK. Okropne dziwactwo, ma postac takiej bogatej pianki do golenia, w ogole nie czuc, ze to jest produkt myjacy. Ta pianka po nalozeniu na skore wrecz znika i splukuje sie tylko resztki. Przedziwny produkt, na tyle ze nawet jeszcze nie umiem powiedziec czy mi sie podoba.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-19, 14:44   #1260
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.III

A jakie macie wrażenia co do Bentona? Używam od 4 dni i na pewno super jest to, że nie ma ani zapachu ani nie reaguje z niczym, jest mega neutralny. Konsystencja fajna, po nałożeniu skóra jest miękka.. ciekawa jestem efektów w dłuższym terminie.

Ja sobie postawię ultimatum, że nie palę albo śmierć , bo nie chce odnieść porażki z rzucaniem.. chodzi dokładnie o to co piszesz, o wolność od nałogu Mam nadzieję, że dam radę tzn. muszę dać Zapamiętam sobie o tym Tabexie,
bo na pewno muszę się wesprzeć.. ja palę już chyba z 15 lat
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-07-19 o 14:46
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-26 15:46:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:39.