Kosmetyki M.A.C. cz. 4 - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-05, 19:53   #3181
najada_naj
Wtajemniczenie
 
Avatar najada_naj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 305
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

"Cienie bardzo fajne - mocno napigmentowane i błyszczące ale błyszczące tak ładnie taflowato a nie drobinkowato." Zgadzam się, sa niestety obłędne. Właśnie wróciłam z polowania, mam planowane Unflappable i So Vain, nie mogłam się też oprzeć Noir Plum. Chciałam kupić Traxa, ale jak zwykle nie było, a po porównaniu testerów stwierdziłam, że Noir Plum to taki fiolet, o jaki zawsze mi chodziło. Głęboki, z dyskretnym, metalicznym połyskiem, daje się świetnie ceniować. Nie wzięłam Woo Me, bo wydawal mi się podobny nieco do Boy Bite, który mam i prawie zużyłam już, ale oczywiście żałuję. BrandNewName, a jakie ciemne masz jeszcze na myśli, bo też się waham, czy nie wrócić po kolejne błyszczyki?
Cień Centre Stage rzeczywiście piękny, ale podobny do brązów z paletki Naked, co potwierdza Temptalia, więc pocieszam się, że nie muszę go mieć. Aha, i już wiem kiedy otworzą Maca w Galerii Mokotów, W-wa, a ktoś pytal wyżej. Ponoć trzeci weekend lutego, czyli to 19-20 wypada. Szkoda, że jadę wtedy na narty, bo przegapię otwarcie, a może jakieś fajne akcje by były, jak myslicie?
najada_naj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 20:44   #3182
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez najada_naj Pokaż wiadomość
"Cienie bardzo fajne - mocno napigmentowane i błyszczące ale błyszczące tak ładnie taflowato a nie drobinkowato." Zgadzam się, sa niestety obłędne. Właśnie wróciłam z polowania, mam planowane Unflappable i So Vain, nie mogłam się też oprzeć Noir Plum. Chciałam kupić Traxa, ale jak zwykle nie było, a po porównaniu testerów stwierdziłam, że Noir Plum to taki fiolet, o jaki zawsze mi chodziło. Głęboki, z dyskretnym, metalicznym połyskiem, daje się świetnie ceniować. Nie wzięłam Woo Me, bo wydawal mi się podobny nieco do Boy Bite, który mam i prawie zużyłam już, ale oczywiście żałuję. BrandNewName, a jakie ciemne masz jeszcze na myśli, bo też się waham, czy nie wrócić po kolejne błyszczyki?
Cień Centre Stage rzeczywiście piękny, ale podobny do brązów z paletki Naked, co potwierdza Temptalia, więc pocieszam się, że nie muszę go mieć. Aha, i już wiem kiedy otworzą Maca w Galerii Mokotów, W-wa, a ktoś pytal wyżej. Ponoć trzeci weekend lutego, czyli to 19-20 wypada. Szkoda, że jadę wtedy na narty, bo przegapię otwarcie, a może jakieś fajne akcje by były, jak myslicie?
So Vain też jest fajny Właśnie się między nim a Woo Me wahałam ale wzięłam Woo Me bo jest bardziej neutralny. Z ciemnych myślę o Flaunting It, Scandelicious i Exxxhibitionist.
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 21:25   #3183
serena.avon
Rozeznanie
 
Avatar serena.avon
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 819
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez najada_naj Pokaż wiadomość
"Cienie bardzo fajne - mocno napigmentowane i błyszczące ale błyszczące tak ładnie taflowato a nie drobinkowato." Zgadzam się, sa niestety obłędne. Właśnie wróciłam z polowania, mam planowane Unflappable i So Vain, nie mogłam się też oprzeć Noir Plum. Chciałam kupić Traxa, ale jak zwykle nie było, a po porównaniu testerów stwierdziłam, że Noir Plum to taki fiolet, o jaki zawsze mi chodziło. Głęboki, z dyskretnym, metalicznym połyskiem, daje się świetnie ceniować. Nie wzięłam Woo Me, bo wydawal mi się podobny nieco do Boy Bite, który mam i prawie zużyłam już, ale oczywiście żałuję. BrandNewName, a jakie ciemne masz jeszcze na myśli, bo też się waham, czy nie wrócić po kolejne błyszczyki?
Cień Centre Stage rzeczywiście piękny, ale podobny do brązów z paletki Naked, co potwierdza Temptalia, więc pocieszam się, że nie muszę go mieć. Aha, i już wiem kiedy otworzą Maca w Galerii Mokotów, W-wa, a ktoś pytal wyżej. Ponoć trzeci weekend lutego, czyli to 19-20 wypada. Szkoda, że jadę wtedy na narty, bo przegapię otwarcie, a może jakieś fajne akcje by były, jak myslicie?
Posiadam paletke UD Naked i moim zdaniem Centre Stage jednak jest innym odcieniem brazu. Z Naked najbardziej "czekoladowy" jest Dark Horse, ktory w porownaniu do CS zdecydowanie wpada w zielen! Swietnie pokazala to wlasnie Temptalia. Dlatego uwazam ze mimo posiadania Naked warto sie skusic na Centre Stage CS jest jakby bardziej brazowy, cieplejszy... Wiadomo, ze dwa rozne cienie nie moga byc identyczne, ale akurat w przypadku porownania Dark Horse i Centre Stage dostrzegam spora roznice.
serena.avon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 22:22   #3184
_klaustrofobia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 71
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Hej Dziewczyny,
Bardzo proszę o weryfikację tej aukcji : http://allegro.pl/show_item.php?item=1441694038 , czy to oryginał?
Z góry dziękuję
_klaustrofobia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 22:36   #3185
najada_naj
Wtajemniczenie
 
Avatar najada_naj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 305
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

"Dlatego uwazam ze mimo posiadania Naked warto sie skusic na Centre Stage" O żesz Ty niedobra, no nie kuś I teraz będę żałowała, że wzięłam Noir Plum zamiast Centre Stage... A już samą siebie porzekonałam, że mi niepotrzebny, ups!
Żartuję, oczywiście i dzięki za info. Obejrzę CS sobie jeszcze raz przy kolejnej okazji na żywo. Mam nadzieję, że za tyg. w GM jeszcze wstawią do Maca Peackocky, w końcu WW to dopiero marzec.
najada_naj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 22:46   #3186
serena.avon
Rozeznanie
 
Avatar serena.avon
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 819
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez najada_naj Pokaż wiadomość
"Dlatego uwazam ze mimo posiadania Naked warto sie skusic na Centre Stage" O żesz Ty niedobra, no nie kuś I teraz będę żałowała, że wzięłam Noir Plum zamiast Centre Stage... A już samą siebie porzekonałam, że mi niepotrzebny, ups!
Żartuję, oczywiście i dzięki za info. Obejrzę CS sobie jeszcze raz przy kolejnej okazji na żywo. Mam nadzieję, że za tyg. w GM jeszcze wstawią do Maca Peackocky, w końcu WW to dopiero marzec.
Koniecznie przyjrzyj sie raz jeszcze CS! Cena jest zabojcza, ale jakby nie bylo to 3,4 grama cienia w ogole smiesznie wygladaja te cienie przy standardowych pojedynczych cieniach MAC - sa taaaakie wielkie. Ja z kolei coraz bardziej zaluje ze jednak nie wzielam So Vain...

EDIT: Jesli chcesz to postaram sie jutro porobic fotki CS i jego porownanie do Dark Horse - jak cos wrzuce na watek swatchowy

Edytowane przez serena.avon
Czas edycji: 2011-02-05 o 22:50
serena.avon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-05, 23:03   #3187
najada_naj
Wtajemniczenie
 
Avatar najada_naj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 305
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Dawaj swatche CS z Nakedem, dawaj! Dobijesz mnie do końca, a co tam A So Vain cudny, czysta brzoskwinia, jak dla mnie - idealny na niedługą wiosnę, fajnie ożywia buźkę (teraz ja Cię dobiję, dobrze Ci tak!)
Co do rozmiaru - dla mnie to raczej wada, jak toto zużyć? Nie da rady, no i gdzie wsadzić po ew. depocie? Nie wiecie, czy zmieści się w jakąś paletkę, może do róży? Jak nie, to spróbuję chyba dorwać Z Palette na ACW (znów są dostępne) i tam wsadzę. Tylko nie mam pomysłu na miejsce zakupu taśmy magnetycznej do podklejenia, macie jakieś typy? Bywają w sklepach typu Leroy Merlin czy raczej szukać na ALL?
najada_naj jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 01:22   #3188
margo_86
Raczkowanie
 
Avatar margo_86
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 83
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

[QUOTE=smash;24856057]No zesz w mordke jeza . Przegapilam. Margo - piekne dzieki za checi
QUOTE]

w przyszłym tygodniu na pewno będę jeszcze raz, więc jakbyś coś chciała to daj znać do wtorku - zdecydowałam się w końcu na Jest który polecała Agniecha (dzięki za radę )
margo_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 01:44   #3189
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez nieshya Pokaż wiadomość


A tak BTW mam dla Was ciekawostkę - na ACW pojawił się pigment z Rodarte:
http://www.allcosmeticswholesale.com/macpiwhgoro.html

Czyżby to oznaczało, że MAC będzie wypuszczał produkty z tej niefortunnej kolekcji w tzw. drugim obiegu tj. w CCO itp. miejscach
pewnie dali bo ten kolor jest dostepny na stałe , tylko opakowanie nieco inne

Cytat:
Napisane przez ewels19 Pokaż wiadomość
a wie może ktoś ile kosztuje cream colour base po podwyżce?
chyba 74PLN

Cytat:
Napisane przez JoyceSky Pokaż wiadomość
Właśnie zobaczyłam na swatchowym deep truth i się zakochałam
mamy cię

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Ja też jestem nim zachwycona - a jeszcze niedawno pisałam, ze gdzie jak i taki kolor
ciebie też mamy

Cytat:
Napisane przez JoyceSky Pokaż wiadomość
Kamil, ja właśnie kilka postów wyżej pisałam, że się ubiegam o tę zniżkę i pytałam, czy ktoś wie ile takie rozpatrywanie aplikacji trwa w praktyce? W Złotych Tarasach mówili, że do 2 tygodni, ale jestem ciekawa, czy rzeczywiście, bo nie mogę się doczekać
ja pytałem o tą miedzynarodową, w Polsce nie ma kary tylko program zniżkowy MPdP, nie wysyłałem formularza do niego to nie wiem ile się czeka, ale słyszałem że do miesiąca, w każdym innym kraju na świecie załatwiasz to w 15 min ahhh to nasze Estee Lauder i Alshaya cudaczne połączenie
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 08:54   #3190
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Zdjęcia Wonder Woman http://urbanstateofmind.blogspot.com/
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 09:43   #3191
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

A moze byście dziewczyny umiesciły na swatchowym make upy cieniami Peacocka i błyszczole jak sie prezentuja na ustach?
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 11:39   #3192
smash
Zakorzenienie
 
Avatar smash
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 4 456
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

[QUOTE=margo_86;24885435]
Cytat:
Napisane przez smash Pokaż wiadomość
No zesz w mordke jeza . Przegapilam. Margo - piekne dzieki za checi
QUOTE]

w przyszłym tygodniu na pewno będę jeszcze raz, więc jakbyś coś chciała to daj znać do wtorku - zdecydowałam się w końcu na Jest który polecała Agniecha (dzięki za radę )
Super, juz pisze PW. Nie moge sie dodzwonic do salonu. Wklady sa z tego co pamietam nadal za 49 zl, a pamieta ktos ile teraz kosztuje ta nowa aleta na 4 cienie?
smash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 14:12   #3193
sheepi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Paletka na 4 cienie kosztuje 19 zł
sheepi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 14:35   #3194
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

A pigmaki po ile są?

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
ciebie też mamy
No miałeś rację
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 14:47   #3195
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

No właśnie jakby ktoś był zainteresowany to mam na zbyciu wkład Deep Truth bardzo mało używany - kolejny kolor który znalazł się w domu podwójnie - nieaktualne
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie

Edytowane przez BrandNewName
Czas edycji: 2011-02-06 o 16:26
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 15:59   #3196
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
No właśnie jakby ktoś był zainteresowany to mam na zbyciu wkład Deep Truth bardzo mało używany - kolejny kolor który znalazł się w domu podwójnie
Brandi, a jaki ma kod?
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 18:10   #3197
asiorrr
Raczkowanie
 
Avatar asiorrr
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 365
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Hej
Zawsze musi być ten pierwszy raz, więc odzywam się i w tym wątku Jestem nowicjuszką, jeśli chodzi o MACa, więc proszę Was dziewczyny o poradę
Pierwszym (i jak na razie jedynym) produktem z MACa jaki posiadam jest Studio Fix Powder Używam koloru C2 i uważam, że jest dla mnie dobry. Jednak jego krycie nie jest dla mnie wystarczające i chciałabym dokupić do niego jakiś korektor. Moją zmorą są cienie pod oczami, posiadam także zaczerwienienia wokół skrzydełek nosa, pojedyncze przebarwienia, czasem pojawią się jakieś krostki itp. Zastanawiałam się nad dwoma korektorami: Studio Finish i Pro Longwear. Pani w MACu w Krakowie poradziła mi, abym pod oczy kupiła sobie PL NW20. Powiedzcie mi proszę, który z tych korektorów jest bardziej uniwersalny (i spełni moje oczekiwania w większym stopniu)? Czy może uważacie, że połączenie tych 2 korektorów (np. jeden pod oczy, inny na pozostałe niespodzianki) jest dobrym pomysłem? I czy mogłabym prosić o poradę dotyczącą koloru? Mam jasną i zdecydowanie żółtą karnację (i tłustą cerę), obstawiam że kolory 15 lub 20 będą dobre Tylko teraz jaka tonacja.. Z góry dziękuję za wszystkie porady i pozdrawiam
asiorrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 18:19   #3198
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez asiorrr Pokaż wiadomość
Hej
Zawsze musi być ten pierwszy raz, więc odzywam się i w tym wątku Jestem nowicjuszką, jeśli chodzi o MACa, więc proszę Was dziewczyny o poradę
Pierwszym (i jak na razie jedynym) produktem z MACa jaki posiadam jest Studio Fix Powder Używam koloru C2 i uważam, że jest dla mnie dobry. Jednak jego krycie nie jest dla mnie wystarczające i chciałabym dokupić do niego jakiś korektor. Moją zmorą są cienie pod oczami, posiadam także zaczerwienienia wokół skrzydełek nosa, pojedyncze przebarwienia, czasem pojawią się jakieś krostki itp. Zastanawiałam się nad dwoma korektorami: Studio Finish i Pro Longwear. Pani w MACu w Krakowie poradziła mi, abym pod oczy kupiła sobie PL NW20. Powiedzcie mi proszę, który z tych korektorów jest bardziej uniwersalny (i spełni moje oczekiwania w większym stopniu)? Czy może uważacie, że połączenie tych 2 korektorów (np. jeden pod oczy, inny na pozostałe niespodzianki) jest dobrym pomysłem? I czy mogłabym prosić o poradę dotyczącą koloru? Mam jasną i zdecydowanie żółtą karnację (i tłustą cerę), obstawiam że kolory 15 lub 20 będą dobre Tylko teraz jaka tonacja.. Z góry dziękuję za wszystkie porady i pozdrawiam
Jak żóltą to NC.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 18:33   #3199
asiorrr
Raczkowanie
 
Avatar asiorrr
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 365
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Właśnie też tak myślałam, ale w Krk w MACu powiedzieli, że pod oczy absolutnie nie NC.. No cóż, może spróbuję jednak Pro Longwear NC20, zobaczymy jak będzie się sprawował na wszystkich niedoskonałościach

Edytowane przez asiorrr
Czas edycji: 2011-02-06 o 18:35
asiorrr jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 18:42   #3200
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez asiorrr Pokaż wiadomość
Właśnie też tak myślałam, ale w Krk w MACu powiedzieli, że pod oczy absolutnie nie NC.. No cóż, może spróbuję jednak Pro Longwear NC20, zobaczymy jak będzie się sprawował na wszystkich niedoskonałościach
Właśnie pod oczy NW będzie lepsza bo ma różowe tony. Jaki masz kolor cieni pod oczami? Bo jak nałożysz żółty kotektor na niebieskie cienie to będziesz miała zielony kolor. Właśnie dlatego Pani poleca Ci NW i ma rację.

Co do SFC - jak dla mnie za ciężki pod oczy. Właził we wszystkie zmarszczki. Najlepiej się nadaje na te miejsca na twarzy, które za dużo nie pracują mimiką (więc oczy odpadają). Pod oczy wzięłabym PL

Co prawda nie jest to MAC - ale Eva Pearl ma kultowy korektor pod oczy - tłumaczy dlaczego powinien być z różowymi tonami
http://www.youtube.com/watch?v=JlZXVFmcge4

Edytowane przez Lemirka
Czas edycji: 2011-02-06 o 18:45
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 18:48   #3201
UrbanWarrior
Zakorzenienie
 
Avatar UrbanWarrior
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Z betonowej dzungli ...
Wiadomości: 4 876
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Dziekuje za zalinkowanie

Wlasnie trzasnelam recenzje + zdjecia na twarzy Mighty Aphrodite ... jakby ktos byl ciekawy, to zapraszam. Moim zdaniem ten roz jest przepiekny, szczegolnie ten jasniejszy odcien nalozony solo na poliki daje cudny efekt ...
__________________


Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Im mniej rzeczy mnie denerwuje tym lepiej się czuję
UrbanWarrior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 18:48   #3202
asiorrr
Raczkowanie
 
Avatar asiorrr
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 365
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Lemirko, bardzo dziękuję Ci za odpowiedź! Cienie są takie typowo sine..
asiorrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 18:55   #3203
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez asiorrr Pokaż wiadomość
Lemirko, bardzo dziękuję Ci za odpowiedź! Cienie są takie typowo sine..
Dlatego nie bierz żółtego korektora.

Urbi - proszę bardzo codziennie do Ciebie zaglądam
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 19:07   #3204
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

dziś zrobiłam sobie kontrolne oko ze Smokiem (przed wymiana, by wiedzieć, czy nie żałować) i nie wiem, co mi do głowy strzeliło, ze chciałam go wymienić!
biorę się za depotowanie (no może nie dziś, bo mi się nie chce ) i umieszczę go w mojej "złotej" czwórce
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 19:19   #3205
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Właśnie pod oczy NW będzie lepsza bo ma różowe tony. Jaki masz kolor cieni pod oczami? Bo jak nałożysz żółty kotektor na niebieskie cienie to będziesz miała zielony kolor. Właśnie dlatego Pani poleca Ci NW i ma rację.

Co do SFC - jak dla mnie za ciężki pod oczy. Właził we wszystkie zmarszczki. Najlepiej się nadaje na te miejsca na twarzy, które za dużo nie pracują mimiką (więc oczy odpadają). Pod oczy wzięłabym PL

Co prawda nie jest to MAC - ale Eva Pearl ma kultowy korektor pod oczy - tłumaczy dlaczego powinien być z różowymi tonami
http://www.youtube.com/watch?v=JlZXVFmcge4
A nie jest tak że barwy przeciwstawne koła barw sie neutralizują? Czyli zielony jest neutralizowany różowym a niebieski żółtym? Pytam z ciekawości bo na teorii się mało znam ale z praktyki moje cienie najlepiej neutralizuje NC20 a wszelkie korektory wpadające w różowy jeszcze bardziej mi cienie podkreślały. Niech mnie ktoś poprawi jak źle myślę i jak to z neutralizacją jest?
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 19:22   #3206
najada_naj
Wtajemniczenie
 
Avatar najada_naj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 2 305
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

No przeca pisałam, że Smoke cudny, to mi nikt nie wierzył Ja się nie mogę na niego napatrzeć, jest taki inny, pomiędzy szarością, zimnym brązem a beżem, subtelnie lśniący, miodzio.
najada_naj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 19:39   #3207
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez najada_naj Pokaż wiadomość
No przeca pisałam, że Smoke cudny, to mi nikt nie wierzył Ja się nie mogę na niego napatrzeć, jest taki inny, pomiędzy szarością, zimnym brązem a beżem, subtelnie lśniący, miodzio.
w tym sęk, że ja go juz po kupnie nakładałam z 2 razy, ale nie podobał mi się
a dziś odmiana i jest super
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 19:46   #3208
nieshya
Zadomowienie
 
Avatar nieshya
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 388
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
A nie jest tak że barwy przeciwstawne koła barw sie neutralizują? Czyli zielony jest neutralizowany różowym a niebieski żółtym? Pytam z ciekawości bo na teorii się mało znam ale z praktyki moje cienie najlepiej neutralizuje NC20 a wszelkie korektory wpadające w różowy jeszcze bardziej mi cienie podkreślały. Niech mnie ktoś poprawi jak źle myślę i jak to z neutralizacją jest?
Brand, ja mam dokładnie takie same odczucia - z moimi sińcami zdecydowanie lepiej radzą sobie korektory o żółtej bazie.
Miałam kiedyś okazję używania Select Moisturecover zarówno w odcieniu NW20 jak i NC20 i NC zdecydowanie lepiej prezentował się pod moimi oczami - z NW miałam wrażenie, że wyglądam na jeszcze bardziej zmęczoną.

Słyszałam też, że świetnie z cieniami pod oczami radzą sobie korektory o pomarańczowej bazie - kiedyś pewnie to przetestuje, bo trwam w nieustannym poszukiwaniu korektorowego Świętego Graala


A tak zupełnie z innej baczki to zachorowałam na szminkę Spitfire i błyszczyk Athena's Kiss z WW (niedobra Temptalia )
nieshya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 20:14   #3209
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

To jaki korektor działa najlepiej pod oczami zależy od koloru naszych cieni.

Trzy bazowe kolory to niebieski, czerwony i żółty. Wszystkie następne kolory powstają z ich zmieszania - tak czerwony i żółty da nam pomarańczowy a niebieski i żółty da nam zielony.

Kolory komplementarne wygaszają siebie - patrząc na koło kolorów naprzeciwko niebieskości jest właśnie pomarańcz. Wymieszane ze sobą dadzą ciałkowy kolor. Natomiast gdyby zastosować je w makijażu oka - czyli niebieski razem z pomarańczowym to będą siebie bardziej podkreślać i kontrastować ze sobą.

Dlatego pytam o kolor cieni pod oczami bo od tego zależy jaki kolor powinien mieć korektor.
Brandi i Neishya - widać wasze cienie muszą być bardziej fioletowe niż niebieskie dlatego żółty korektor lepiej wam pasuje.

Na tej samej zasadzie do czerwonych krostek czy przebarwień używa się zielonego korektora, a dla odświeżenia pożółkłej, twarzy używa się fioletowych korektorów.

Na tej samej zasadzie brązowe oczy (zawierające w sobie żółte i pomarańczowe tony) świetnie wyglądają we fioletach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg colorwheel1.jpg (24,7 KB, 21 załadowań)

Edytowane przez Lemirka
Czas edycji: 2011-02-06 o 20:36
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-06, 20:45   #3210
anexxa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 1 103
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez _klaustrofobia_ Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny,
Bardzo proszę o weryfikację tej aukcji : http://allegro.pl/show_item.php?item=1441694038 , czy to oryginał?
Z góry dziękuję
Nie. Szczegóły jutro na Podróbkowo Wielkie.
anexxa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:13.