Wszystko o zabiegu OLAPLEX - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-19, 15:11   #241
milka0105
Raczkowanie
 
Avatar milka0105
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 180
GG do milka0105
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Dziewczyny, ja mam termin 4.03 na olaplex+rozjasnianie part 1 mam ognisto czerwone wlosy od okolo 2 lat, pora sie troche uspokoic mam nadzieje ze moje wlosy to przezyja 4 tyg pozniej mam drugi zabieg i zostanie polozona docelowa farba, jestem dobrej mysli
__________________
[ross_i]916117[/ross_i]
milka0105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-20, 07:16   #242
karolinkazak
karolinkazak
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 7
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Ja w listopadzie miałam czarne włosy, zdecydowałam się na powrót do platyny ze względu na olaplex. Jestem obecnie po trzech etapach rozjaśniania, jedno ściaganie koloru i dwa balejage. Włosy są już blond ale do platyny im jeszcze trochę brakuje.
Kondycja włosów? Niestety naturalnie moje włosy są bardzo cieniutkie, ich stan troszkę się pogorszył, są lekko przesuszone ale uważam, że jak na tak drastyczne z nimi postępowanie nie jest źle. Bez olaplexu pewnie nie zdecydowałabym się na tak diametralną zmiane koloru.
karolinkazak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 11:04   #243
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Dziewczyny błagam was nie kupujcie z niepwengo źródła bo tylko najecie się nerwów i starcicie kasę. Jedynie w gre wchodzą autoryzowane dystrybucje i salony jeśli serio nie chcecie się udawać do specjalisty. Moja koleżanka jakiś czas temu stwierdziła a co tam kupi na allegro i wiecie co? Oczywiście kasa w błoto a w środku zwykła odżywka maska czy cokolwiek po pierwsze widać po rezultatach a po drugie butelka juz widać że nei oryginalna bo nie miała numerów fabrycznych na spodzie, w załączniku dorzucam fotke fałszywki w porównaniu z moim orginałem od spodu Pamiętajcie nie ma co na takim czymś oszczzędzać bo tracicie prawdopodobnie dwa razy a ryzyko jest za duże
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0440.jpg (162,0 KB, 113 załadowań)
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 11:11   #244
iwonki42
Raczkowanie
 
Avatar iwonki42
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 178
Dot.: Pytanie o zakup olaplex!

Cytat:
Napisane przez karolinkazak Pokaż wiadomość
z tego co mi kiedyś mówiła fryzjerka zamiast kupować no3 do domu lepiej zainwestować w no1 i no2 więcej razy bo mają dużo mocniejsze działanie niż no3
a co do linków z allegro też chętnie skorzystam
a wiesz dlaczego? bo 1 i 2 mają najwięcej stężenia tego składnika a 3 tylko jakąś część i nie działa jako serum tylko jak odświeżenie
iwonki42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 10:48   #245
Gabriella77
Raczkowanie
 
Avatar Gabriella77
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 33
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Dobra teraz już się mogę prawilnie wypowiedzieć, czekałam trochę czasu ( około 2 tyg ) żeby nie była to opinia typu och ach a po 2 dniach mija. Jako że moje włosy są katowane blondem od paru lat postanowiłam z fryzjerem dołączyć do ostatniej koloryzacji olaplex, same wrażenia bardzo pozytywne. Fryzjer dokładnie i fachowo wytłumaczył mi kolejne kroki i samą istotę zabiegu, wszystko poszło zgodnie z planem Moim zdaniem włosy nie są aż tak spuszone i matowe jak zwykle, wiadomo nie będę ściemniać że magicznie uzyskałam tafle odbijającą światło ludziom w oczy ale efekt mnie jak najbardziej satysfakcjonuje i przede wszystkim mineły prawie dwa tyg włosy myje co 2 dni i efekt nadal się utrzymuje, włosy są śliskie i bardziej gładkie niż wcześniej i mam wrażenie że lepiej się nadal układają na szczotce ( używam dzika). Generalnie myślałam że utrzyma się troche krócej ale chyba serio zależy to od tego jak się potem pielęgnuje włosy, czy używa No3 w domu i nie używa agresywnych szamponów ( mam w domu saunę do włosów raz w tyg nawilżałam je maskami living proof i serio nie widzę tak jak dziewczyny piszą żeby się wypłukiwał). Także ja osobiście polecam, tylko chodźcie do zaufanych salonów żeby nie zrobili wam podróbkami i nie dajcie się na nie namówić bo to jak mnie tylko upewnił fryzjer co pisałam tu gdzieś wcześniej te cureplexy nanoplexy junctioxy działają tylko na wierzch nie strukturę bo nie mają tego składnika magicznego.
Gabriella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 14:33   #246
kasianula
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

karolinkazak - skoro twój fryzjer używa olaplex to nie rozumiem dlaczego rozjaśnia ci włosy przez pasemka? To nie ma sensu. Olaplex jest po to aby w jeden dzień rozjaśnić włosy do czarnych do blondu, maksymalnie na 2 zabiegach w przeciągu miesiąca.
Zmień fryzjera

Tak prawidłowo się tego używa:

Edytowane przez kasianula
Czas edycji: 2016-02-25 o 14:36
kasianula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 15:21   #247
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Przecież ona ma właśnie robione pasemka.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-26, 06:55   #248
karolinkazak
karolinkazak
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 7
Dot.: Pytanie o zakup olaplex!

wiem wiem
no 1 ma 100%
no2 60% a no 3 tylko 40%

---------- Dopisano o 07:55 ---------- Poprzedni post napisano o 07:54 ----------

Cytat:
Napisane przez kasianula Pokaż wiadomość
karolinkazak - skoro twój fryzjer używa olaplex to nie rozumiem dlaczego rozjaśnia ci włosy przez pasemka? To nie ma sensu. Olaplex jest po to aby w jeden dzień rozjaśnić włosy do czarnych do blondu, maksymalnie na 2 zabiegach w przeciągu miesiąca.
Zmień fryzjera

Tak prawidłowo się tego używa:
pewnie fryzjerzy boja się o moje włosy bo mam mega cieniutkie i delikatne
karolinkazak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 09:08   #249
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 284
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Cytat:
Napisane przez kasianula Pokaż wiadomość
karolinkazak - skoro twój fryzjer używa olaplex to nie rozumiem dlaczego rozjaśnia ci włosy przez pasemka? To nie ma sensu. Olaplex jest po to aby w jeden dzień rozjaśnić włosy do czarnych do blondu, maksymalnie na 2 zabiegach w przeciągu miesiąca.
Zmień fryzjera

Tak prawidłowo się tego używa:
Nie opieraj swojej opinii na jednym filmiku który udało ci się obejrzeć. Nigdzie nie napisano, że używa się olaplex tylko do rozjaśniania z głębokiej czerni na blond (rozumiesz ????) tylko że to jest przykłąd zabiegu który najbardziej niszczy włosy. Natomiast zniszczenia włosów powoduje bardzo wiele różnych czynników (prostownice, lokówki, za gorące powiertrze, farbowania, i olaplex próbuje to naprawiać. Ot i cała filozofia.
Nazywa się Bond Multiplayer, ale niestety problemy z przeczytaniem drobnego druku na opakowaniu powodują , że większość osób w tym nawet fryzjerzy odczytują to jako Blond i uważają, że jest dedykowane tylko włosom blond .

---------- Dopisano o 10:08 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Gabriella77 Pokaż wiadomość
Dobra teraz już się mogę prawilnie wypowiedzieć, czekałam trochę czasu ( około 2 tyg ) żeby nie była to opinia typu och ach a po 2 dniach mija. Jako że moje włosy są katowane blondem od paru lat postanowiłam z fryzjerem dołączyć do ostatniej koloryzacji olaplex, same wrażenia bardzo pozytywne. Fryzjer dokładnie i fachowo wytłumaczył mi kolejne kroki i samą istotę zabiegu, wszystko poszło zgodnie z planem Moim zdaniem włosy nie są aż tak spuszone i matowe jak zwykle, wiadomo nie będę ściemniać że magicznie uzyskałam tafle odbijającą światło ludziom w oczy ale efekt mnie jak najbardziej satysfakcjonuje i przede wszystkim mineły prawie dwa tyg włosy myje co 2 dni i efekt nadal się utrzymuje, włosy są śliskie i bardziej gładkie niż wcześniej i mam wrażenie że lepiej się nadal układają na szczotce ( używam dzika). Generalnie myślałam że utrzyma się troche krócej ale chyba serio zależy to od tego jak się potem pielęgnuje włosy, czy używa No3 w domu i nie używa agresywnych szamponów ( mam w domu saunę do włosów raz w tyg nawilżałam je maskami living proof i serio nie widzę tak jak dziewczyny piszą żeby się wypłukiwał). Także ja osobiście polecam, tylko chodźcie do zaufanych salonów żeby nie zrobili wam podróbkami i nie dajcie się na nie namówić bo to jak mnie tylko upewnił fryzjer co pisałam tu gdzieś wcześniej te cureplexy nanoplexy junctioxy działają tylko na wierzch nie strukturę bo nie mają tego składnika magicznego.
Mogłabyś zdradzić jaką saunę do włosów masz w domu, bo ostatnio zastanawiam się nad zakupem
yolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 09:45   #250
waliczeq
Raczkowanie
 
Avatar waliczeq
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 77
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Witam was wszystkie. Chciałam zadać pytanko...szybkie mam nadzieje. Zakupiłam olaplex 1 i 2 w małych ilościach ponieważ chce je nałożyć tylko na same końcówki, pozostałości po ombre. Reszta włosów jest w super stanie..staram się przeciągnąć obcinanie ich ile się da bo skończę jako Kopernik

Przechodzę do pytania. Mam 3.75 ml No 1. Z jaką ilością wody powinnam to połączyć? Jeśli zauważe różnice zamówię więcej na całe włosy ale póki co konce są najważniejsze. Bardzo będę wdzięczna za pomoc bardzo bardzo
waliczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 15:43   #251
kamasal
Przyczajenie
 
Avatar kamasal
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 20
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

W instrukcji oficjalnej napisali, że do zabiegu regeneracji:
1. Trzeba zmieszać 15ml no1 z 90ml ciepłej wody. Muszisz sobie z propocji obliczyć ile wody potrzebujesz. Przelewasz to do najlepiej małej buteleczki, żeby móc wymieszać i mieć ułatwienie przy nakładaniu, nie wolno aplikować przy pomocy sprayu, bo blokują się na mini sitku jakieś składniki. Nakładasz to na włosy nad miską - u mnie właśnie tak najlepiej się to sprawdziło, bo mogłam w tym co spłynęło maczać włosy i nic się nie zmarnowało. Tylko 15ml+90ml to dużo, z twoją ilością ml może Ci od razu wszystko zostać na włosach
2. Czekasz min 5min, żeby się wchłonęło.
3. BEZ SPŁUKIWANIA nakładasz no2, w instrukcji napisali 'hojnie', ale oficjalnie sprzedają małe zestawy no1 - 100ml z no2 - 200ml, przy farbowaniu, rozjaśnianiu stosuje się propocję 1:2, więc logicznie używa się no2 dwa razy więcej, czyli w przypadku moim było 30ml.
4. To zostawiasz na jak najdłużej, ja zostawiłam na całą noc (przy robieniu wieczorem).
5. Spłukujesz, myjesz, nakładasz odżywkę, polecają nałożyć maskę proteinową po olaplexie (proteiny maksymalnie raz w tygodniu + trzeba nawilżyć włosy)

Taa daa
kamasal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-28, 17:47   #252
waliczeq
Raczkowanie
 
Avatar waliczeq
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 77
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Dziękuję dobry człowieku !

Bardzo dziękuję
waliczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 07:34   #253
karolinkazak
karolinkazak
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 7
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Cytat:
Napisane przez kamasal Pokaż wiadomość
W instrukcji oficjalnej napisali, że do zabiegu regeneracji:
1. Trzeba zmieszać 15ml no1 z 90ml ciepłej wody. Muszisz sobie z propocji obliczyć ile wody potrzebujesz. Przelewasz to do najlepiej małej buteleczki, żeby móc wymieszać i mieć ułatwienie przy nakładaniu, nie wolno aplikować przy pomocy sprayu, bo blokują się na mini sitku jakieś składniki. Nakładasz to na włosy nad miską - u mnie właśnie tak najlepiej się to sprawdziło, bo mogłam w tym co spłynęło maczać włosy i nic się nie zmarnowało. Tylko 15ml+90ml to dużo, z twoją ilością ml może Ci od razu wszystko zostać na włosach
2. Czekasz min 5min, żeby się wchłonęło.
3. BEZ SPŁUKIWANIA nakładasz no2, w instrukcji napisali 'hojnie', ale oficjalnie sprzedają małe zestawy no1 - 100ml z no2 - 200ml, przy farbowaniu, rozjaśnianiu stosuje się propocję 1:2, więc logicznie używa się no2 dwa razy więcej, czyli w przypadku moim było 30ml.
4. To zostawiasz na jak najdłużej, ja zostawiłam na całą noc (przy robieniu wieczorem).
5. Spłukujesz, myjesz, nakładasz odżywkę, polecają nałożyć maskę proteinową po olaplexie (proteiny maksymalnie raz w tygodniu + trzeba nawilżyć włosy)

Taa daa
to już wiem czemu nie mam mega efektu jak ostatnio kiedy nie użyłam aplikacji z atomizerem a tym razem poszłam na łatwiznę
karolinkazak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 09:43   #254
Gabriella77
Raczkowanie
 
Avatar Gabriella77
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 33
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

kurczę nie mogę znaleźć tego mojego modelu dokładnie ale wrzucam podobną, moja kosztowała coś okolo 500 -600 zł a była wyglądowo podobna do tej http://vanitysklep.pl/gabbiano-nawil...3llBoCmXLw_wcB
Gabriella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 16:00   #255
irrssin
Raczkowanie
 
Avatar irrssin
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 372
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Niespodziewanie właśnie mam robiony Olaplex.
__________________
Wymiana kosmetyków https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838765
irrssin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 09:42   #256
waliczeq
Raczkowanie
 
Avatar waliczeq
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 77
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Ja tak tylko dam znać że pomimo małej ilości produktu Olaplex dał radę. Na zdrowych efekt średnio wyczuwalny ale konce popalone po ombre są w fajnym stanie. Mam w planach kolejny zabieg z większą ilością
waliczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 15:07   #257
hailie21
Zakorzenienie
 
Avatar hailie21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: City of Joy
Wiadomości: 6 387
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Dziewczyny, jeśli farbuje włosy farbą zmieszaną z oksydantem (50ml farby + 75ml oksydantu), to mogę do tej gotowej mieszanki dodać olaplex? Jeśli tak, to czy 7,5ml no1 wystarczy?
__________________
Profesjonalne pokazy iluzji https://youtu.be/GobutlL0ty0


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy
hailie21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 01:30   #258
kamasal
Przyczajenie
 
Avatar kamasal
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 20
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

jeżeli mamy farby więcej niż 60g to dajemy 3,75ml no1, a przy mniejszej ilości farby dajemy 1,875ml no1, pamiętaj, żeby po spłukaniu farby z oksy nałożyć dwa razy więcej no2 którego nie można pominąć i co najważniejsze nie wolno PRZED no2 używać szamponu!
kamasal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 09:21   #259
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 284
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Cytat:
Napisane przez kamasal Pokaż wiadomość
jeżeli mamy farby więcej niż 60g to dajemy 3,75ml no1, a przy mniejszej ilości farby dajemy 1,875ml no1, pamiętaj, żeby po spłukaniu farby z oksy nałożyć dwa razy więcej no2 którego nie można pominąć i co najważniejsze nie wolno PRZED no2 używać szamponu!
Dokładnie tak

Ja osobiście farbuję z olaplexem i jestem bardzo zadowolona, włosy mam w super kondycji...nie pamietam kiedy ostatnio miałam tak błyszczace włosy

Edytowane przez yolca
Czas edycji: 2016-03-06 o 09:23
yolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-06, 11:44   #260
hailie21
Zakorzenienie
 
Avatar hailie21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: City of Joy
Wiadomości: 6 387
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Cytat:
Napisane przez kamasal Pokaż wiadomość
jeżeli mamy farby więcej niż 60g to dajemy 3,75ml no1, a przy mniejszej ilości farby dajemy 1,875ml no1, pamiętaj, żeby po spłukaniu farby z oksy nałożyć dwa razy więcej no2 którego nie można pominąć i co najważniejsze nie wolno PRZED no2 używać szamponu!
Jeszcze zapytam dla pewności czy dobrze zrozumiałam
Mieszam 3,75ml no1 z 50ml farby i 75 ml oxydantu, trzymam tyle ile zwykle farbę na włosach.
Zmywam tę mieszankę tylko wodą, nakładam na wypłukane włosy 7,5 ml no2 i trzymam co najmniej 20min.
Myję włosy szamponem, nakładam odżywkę itd.
__________________
Profesjonalne pokazy iluzji https://youtu.be/GobutlL0ty0


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy
hailie21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 22:01   #261
kamasal
Przyczajenie
 
Avatar kamasal
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 20
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Cytat:
Napisane przez hailie21 Pokaż wiadomość
Jeszcze zapytam dla pewności czy dobrze zrozumiałam
Mieszam 3,75ml no1 z 50ml farby i 75 ml oxydantu, trzymam tyle ile zwykle farbę na włosach.
Zmywam tę mieszankę tylko wodą, nakładam na wypłukane włosy 7,5 ml no2 i trzymam co najmniej 20min.
Myję włosy szamponem, nakładam odżywkę itd.
50ml farby to mniej niż 60g (prawda :P?) więc wystarczy 1,875ml no1, co do czasu to niestety nie wiem, dopiero się przymierzam do farbowania z olaplexem, może ktoś inny się wypowie.
A z kolejnością to dobrze zrozumiałaś
kamasal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 08:35   #262
froncekasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 32
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Dziewczyny, a jak drogi jest taki zabieg u fryzjera? Nie chce przepłacić... a jak szuklam na stronach ww salonów fryzjerskich to ceny sa bardzo rózne
froncekasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 13:20   #263
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 284
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Cytat:
Napisane przez kamasal Pokaż wiadomość
50ml farby to mniej niż 60g (prawda :P?) więc wystarczy 1,875ml no1, co do czasu to niestety nie wiem, dopiero się przymierzam do farbowania z olaplexem, może ktoś inny się wypowie.
A z kolejnością to dobrze zrozumiałaś
W instrukcji napisano, że nie więcej niż 1/8 oz (3,75 ml) nr1 na 60g farby. I to jest troche niejasne, bo nie wiadomo co mieli na myśli czy farba znaczy tylko kolor czy może mieszankę (kolor + oxy).
Ale ja osobiście daję tę ilość do gotowej mieszanki, której zwykle mam 60-80g.
Nie wydłuża się czasu trzymania i nie zwiększa mocy oksydantu. I ja (farbuję na brązy) nie zauważyłam, żeby dodanie olaplex zmniejszało moc farby.
Jeszcze uwaga z ulotki, że jeżeli się coś takiego zauważy to następnym razem trzeba zmniejszyć ilość olaplex.

Mam nadzieję, że wyczerpująco Ci odpowiedziałam
yolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 16:00   #264
kamasal
Przyczajenie
 
Avatar kamasal
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 20
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Cytat:
Napisane przez yolca Pokaż wiadomość
W instrukcji napisano, że nie więcej niż 1/8 oz (3,75 ml) nr1 na 60g farby. I to jest troche niejasne, bo nie wiadomo co mieli na myśli czy farba znaczy tylko kolor czy może mieszankę (kolor + oxy).
Ale ja osobiście daję tę ilość do gotowej mieszanki, której zwykle mam 60-80g.
Nie wydłuża się czasu trzymania i nie zwiększa mocy oksydantu. I ja (farbuję na brązy) nie zauważyłam, żeby dodanie olaplex zmniejszało moc farby.
Jeszcze uwaga z ulotki, że jeżeli się coś takiego zauważy to następnym razem trzeba zmniejszyć ilość olaplex.

Mam nadzieję, że wyczerpująco Ci odpowiedziałam
W instrukcji jest napisane, że liczmy bez oksy.
Przy rozjaśniaczu w proszku zalecają używaniu większej mocy, nie rozjaśnia tak mocno jak bez olaplexu.
Nie tyczy się to zwykłego farbowania.
kamasal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 09:34   #265
karoolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar karoolaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Edinburgh/Lbn
Wiadomości: 3 641
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Ile ml każdego z produktów będę potrzebować na włosy do łopatek? Chodzi mi o zabieg regeneracyjny.
__________________


Edytowane przez karoolaaa
Czas edycji: 2016-03-08 o 10:05
karoolaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 10:38   #266
yolca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 284
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
chodzi generalnie o to, że siarczany również niszczą włosy, jak gorące powietrze, prostownica, farbowanie i kupa innych
Ale wg mnie wystarczy zachować odrobinę rozsądku, jak we wszystkim, i bedzie ok
yolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 11:52   #267
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Cytat:
Napisane przez yolca Pokaż wiadomość
Ale wg mnie wystarczy zachować odrobinę rozsądku, jak we wszystkim, i bedzie ok
A co to znaczy w tym wypadku? Bo autorka nawet nie wie, jak znaleźć siarczany w składzie ani jak myć włosy szamponami z siarczanami. To skąd miałaby wiedzieć, jakiego szamponu używać, jak często i jak?

Siarczany oczyszczają włosy, więc wypłukują także "efekt" Olaplexu.

SIARCZANY (silne detergenty, środki powierzchniowo czynne, podrażniają, wysuszają itp)
- SLS i SLES (Sodium Lauryl/Laureth Sulfate)
- ALS i ALES (Ammonium Lauryl/Laureth Sulfate)
- SCS (Sodium Coco Sulfate)

Ale chodzi chyba tylko o SLS i SLES. Czyli musisz kupować szampony bez Sodium Lauryl/Laureth Sulfate. Jeśli nie będą Ci odpowiadać, to spróbuj chociaż używać szamponów z siarczanami rzadziej, np. raz w tygodniu. Myj tylko skalp, woda, którą będziesz spłukiwać szampon umyje je na długości.

Edytowane przez stewardesa
Czas edycji: 2016-03-13 o 12:34
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 15:06   #268
Papaulinka17
Raczkowanie
 
Avatar Papaulinka17
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kętrzyn
Wiadomości: 203
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Witam, jutro wybieram się na zmianę koloru z olaplex. Będę miała robioną dekoloryzację, a później kładzioną blond farbę. Postaram pochwalić się jutro efektem. Mam nadzieję, że będzie pozytywnie
Papaulinka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 16:44   #269
iva78
Zakorzenienie
 
Avatar iva78
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 15 864
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Maseczki Biovax nie posiadaja SLS
iva78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-15, 10:23   #270
volver
Raczkowanie
 
Avatar volver
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 95
Dot.: Wszystko o zabiegu OLAPLEX

chciałabym zamówić zestaw z linku poniżej, myślicie, że to oryginał?

http://www.twojauroda24.pl/pl_PL/p/O...-No.2-200/4292
volver jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-28 12:40:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:24.