Moda na niezamaz pojscie :) :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-13, 09:46   #1
kwasanri
Raczkowanie
 
Avatar kwasanri
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Texas
Wiadomości: 181
Wyślij wiadomość przez Yahoo do kwasanri Send a message via Skype™ to kwasanri

Moda na niezamaz pojscie :) :(


tak, tak. wszystkie wiemy ze jaki kraj taki obyczaj.ale tutaj, UK, to juz kroluje nie zamaz pojscie. jak to jest??
i coraz wiecej moich znajomych z dziecmi i ,,parterami''.Grr.
A co sie stalo z pieknym obyczajem??
Czyzby sie nie chcialo, rozumiem finase, ale zawsze mozna tylko cywilny wziasc.
skad to sie wzielo.
Moj kochany tez wspomina jak najmniej o slubie, czyzby zycie ka kocia lape bylo latwiejsze.
Sama jestem w 4 letnim zwiazku...
kwasanri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 09:58   #2
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

Cytat:
Napisane przez kwasanri Pokaż wiadomość
i coraz wiecej moich znajomych z dziecmi i ,,parterami''.Grr.

Dlaczego partner jest w cudzyslowiu? i dlaczego Grr. Czy to, ze sie nie ma slubu jest az takie zle? czy nie maz to juz nie partner? Po prostu Wielka Brytania jest bardziej nowoczesna pod tym katem niz Polska i tu nie trzeba miec slubu, zeby miec dom i dzieci i zeby ludzie nie gadali. Partnerzy traktowani sa na takiej samej zasadzie jak mazenstwa.
Pisalas, ze slub to taki piekny obyczaj a potem wrzucasz ze powinni brac chociaz cywilny. Cywilny wcale nie jest taki piekny, to tylko urzedowy papier, a jakikolwiek slub zeby miec slub to glupota. Jak dla mnie slub wcale nie jest potrzebny zeby byc szczesliwym.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 10:11   #3
Albe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 390
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

slub do szczescia nie jest potrzebny!
do szczescia jest potrzebna osoba z ktora sie chce spedzic cale zycie i z ktora sie czuje dobrze.

ja mam pelno znajomych ktorzy maja partnerow i sa szczesliwi, i rownie duzo ktorzy sa malzenstwem....i wszystkim zycze tylko jednego...zeby sie juz zawsze kochali i byli razem szczesliwi
Albe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 10:14   #4
Albe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 390
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

Cytat:
Napisane przez kwasanri Pokaż wiadomość
tak, tak. wszystkie wiemy ze jaki kraj taki obyczaj.ale tutaj, UK, to juz kroluje nie zamaz pojscie. jak to jest??
i coraz wiecej moich znajomych z dziecmi i ,,parterami''.Grr.
A co sie stalo z pieknym obyczajem??
Czyzby sie nie chcialo, rozumiem finase, ale zawsze mozna tylko cywilny wziasc.
skad to sie wzielo.
Moj kochany tez wspomina jak najmniej o slubie, czyzby zycie ka kocia lape bylo latwiejsze.
Sama jestem w 4 letnim zwiazku...


ale mam pomysl dla Ciebie...
jesli chcesz miec meza...to moze poprostu sie oswiadcz
moze on na to czeka...nigdy nie wiadomo co mezczyznie w duszy gra
powodzenia
Albe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 12:34   #5
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

Cytat:
Napisane przez albe Pokaż wiadomość
ale mam pomysl dla ciebie...
Jesli chcesz miec meza...to moze poprostu sie oswiadcz
moze on na to czeka...nigdy nie wiadomo co mezczyznie w duszy gra
powodzenia
:d
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 18:34   #6
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

kwasanri - mozliwe, ze taka moda jest... ale, to chyba tylko sprawa ludzi, ktorzy sie na to decyduja ich indywidualny wybor?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 20:14   #7
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

Padlam
Za to w Polsce kroluje moda na sluby z brzuchem pod broda i rozwody po kilku miesiacach czy latach, ze niby niezgodnosc charakterow czy cos.

Dodam, ze sama jestem w niezalegalizowanym zwiazku, na dodatek mamy dziecko i jeszcze lepiej, dziecko nie jest i nie bedzie chrzczone.

Jaka jestem trendy i jak mi latwo w zyciu
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-13, 20:23   #8
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;8990413]Padlam
Za to w Polsce kroluje moda na sluby z brzuchem pod broda i rozwody po kilku miesiacach czy latach, ze niby niezgodnosc charakterow czy cos.[/quote]
Na dodatek wlascicielka brzucha zazwyczaj niepelnoletnia
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 20:39   #9
olikbt21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 548
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

Nie przeginajcie, z moich obserwacji wynika, że już po małżeństwach tylko i wyłącznie z powodu brzucha...

A rzeczywiście, moda na niezamążpójście, a raczej zwyczaj niezamążchodzenia jest. Bo i po co się żenić, skoro mieszka się razem, ma się wspólną kasę i od wieeeelu, wielu lat uprawia seks ?
olikbt21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 20:53   #10
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

No a tu w niemczech moda jest jeszcze bardziej awangardowa, bo modne jest nie miec dzieci. Nie zamazpojscie to przestaje byc moda, jest raczej obyczajem. No ale jednak bierze sie sluby po wtedy sie mniej placi podatkow wiec jest bardziej ekonomicznie.
Ja tez wzielam slub z tej przyczyny, bo wcale mi nie przeszkadzalo miec dziecka z partnerem bez slubu.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-13, 21:17   #11
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

zgadzam się,że istnieje taki trend.
Wiąże się to z tym,że ludzie robią wszystko szybko, są ze sobą szybko, rozstają sie ze sobą szybko. bez ślubu łatwiej się rozstać.
Dla mnie ślub jst wazny. Gdybym nie była wierząca- to też byłby wazny i chciałabym wziąć cywilny.
Zresztą uważam,że w UK ludzie żyją powierzchownie, nic więc dziwnego,że życie rodzinne wieu przypdkach też.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-15, 10:49   #12
kwasanri
Raczkowanie
 
Avatar kwasanri
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Texas
Wiadomości: 181
Wyślij wiadomość przez Yahoo do kwasanri Send a message via Skype™ to kwasanri
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

staralam sie wypowiedziec jak najbardziej obiektywnie.
nie jestem za, ale tez nie jestem przeciw. ciesze sie ze moglam poznac wasza opinie.
zgadzam sie z wami. sama jestem rowniez w zwiazku bez slubu, kochany jest po rozwodzie. mieszkamy juz troche ze soba.
moze faktycznie tak jest lepiej. nie czujemy nacisku jakim jest slub. moze i ja musze sobie pewne sprawy przemyslec.
a jak narazie jedyne co powiem to
BE HAPPY
Dziekuje kobietki)
kwasanri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 13:19   #13
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

Luno zgadzam sie z Toba, znam naprawde malo par. ktore sa ze soba ''od zawsze'', mam na mysli dlugoletnie zwiazki, lub jesli maja dzieci, wiekszosc jest albo po rozwodzie, albo nieudanych zwiazkach, dlatego zasada nie brania slubu jest latwym rozwiazaniem na tego typu sprawy, rozstaja sie, jedno sie wyprowadza i koniec. nie trzeba sie ciagac po sadach. Mi tam na slubie juz nie zalezy tak jak kiedys, tym bardziej ze slub nie bedzie taki o jakim zawzze myslalam, ale cywilny wezmiemy ze wzgledu na TZ, bo on chce.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 22:47   #14
fleurdelacour
Rozeznanie
 
Avatar fleurdelacour
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 617
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

ja jestem ze swoim tz bez slubu i planujemy dzidziusia przed slubem. ale chcialabym byc mezatka... z romantycznych wzgledow. tak zwyczajnie i po ludzku... z milosci mi sie tego chce.

poza tym, nie wierze w bajki i idealne zycie. mysle, ze przytrafia nam sie dylematy i zwatpienia i byc moze wlasnie wtedy, kiedy kores z nas na chwile zwatpi, moze wtedy fakt, ze jestesmy malzenstwem sprawi, ze sie opamietamy.

moj tz oswiadczyl mi sie pol roku temu i bylo to wspaniale uczucie, wiec slub tez pewnie bedzie wspanialy.
niestety przeraza mnie kwestia organizacji, samej ceremoni i wesela, a poza tym te wszystkie nauki, spowiedzi i inne innosci. wolalabym cos bardziej spontanicznego, moj ukochany niestety mysli tradycyjnie.
fleurdelacour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 03:34   #15
zaaaabcia
Zakorzenienie
 
Avatar zaaaabcia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Mahopac NY
Wiadomości: 13 283
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;8990413] na dodatek mamy dziecko i jeszcze lepiej, dziecko nie jest i nie bedzie chrzczone.[/quote]


takim postepowaniem robisz tylko i wylacznie krzywde dziecku ...
no chyba ze masz problemy z ksiedzem ... to zmienia postac rzeczy
zaaaabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 06:34   #16
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
takim postepowaniem robisz tylko i wylacznie krzywde dziecku ...
no chyba ze masz problemy z ksiedzem ... to zmienia postac rzeczy
Moglabys sprecyzowac co masz na mysli piszac to
Jaka krzywde
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 07:21   #17
kodeina
Zakorzenienie
 
Avatar kodeina
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10 433
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

Cytat:
Napisane przez fleurdelacour Pokaż wiadomość
ja jestem ze swoim tz bez slubu i planujemy dzidziusia przed slubem. ale chcialabym byc mezatka... z romantycznych wzgledow. tak zwyczajnie i po ludzku... z milosci mi sie tego chce.
Z moim TŻ po ośmiu latach życia razem od pół roku jesteśmy małżenstwem. Póki co nie planujemy dzieci. Według mnie małżeństwo nie jest przereklamowane i niepotrzebne.
Trzeba tego doświadczyć aby się o tym przekonać. Tylko nie pchać się przed ołtarz po półrocznej znajomości gdy motyle w brzuchu nie pozwalają nam spojrzeć "trzeźwo" na partnera.
Trzeba nauczyć się kłocić, akceptować wady, wybaczać itp. Jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z pewnymi rzeczami które nas drażnią u partnera wtedy lepiej trwać w związku bez obrączki


Cytat:
Napisane przez fleurdelacour Pokaż wiadomość
poza tym, nie wierze w bajki i idealne zycie. mysle, ze przytrafia nam sie dylematy i zwatpienia i byc moze wlasnie wtedy, kiedy kores z nas na chwile zwatpi, moze wtedy fakt, ze jestesmy malzenstwem sprawi, ze sie opamietamy.
Zgadzam się

Cytat:
Napisane przez fleurdelacour Pokaż wiadomość
niestety przeraza mnie kwestia organizacji, samej ceremoni i wesela, a poza tym te wszystkie nauki, spowiedzi i inne innosci. wolalabym cos bardziej spontanicznego, moj ukochany niestety mysli tradycyjnie.
Przygotowania nie są takie straszne
kodeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 10:09   #18
Nue
Rozeznanie
 
Avatar Nue
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 802
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

Nas też przerażają te wszystkie ceremonie. Ustaliliśmy, że zaprosimy tylko najbliższą rodzinkę, bo zapraszanie 200 osób naszym zdaniem mija się z celem. Chcemy wynająć jakiś pensjonacik w górach, najlepiej z restauracją, żeby było gdzie zjeść, pójść na spacer, odpocząć. Darujemy sobie wesele w tradycyjnym tego słowa znaczeniu - będzie to raczej uroczysta kolacja z symboliczną ilością alkoholu. Na drugi dzień śniadanko, ewentualnie wspólny spacerek. Tak chcemy i tak będzie, choć część rodziny myśli tradycyjnie i chciałaby hucznego weseliska, ale to jest nasz i tylko nasz dzień i spędzimy go zgodnie z własnymi wyobrażeniami Pozdrawiam!
Nue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 13:11   #19
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
takim postepowaniem robisz tylko i wylacznie krzywde dziecku ...
no chyba ze masz problemy z ksiedzem ... to zmienia postac rzeczy
A dlaczego problem z ksiedzem zmienia postac rzeczy? Co to za roznica, zawsze mozna znalesc innego ksiedza.
Zreszta jaka krzywde. jesli obje sa niewierzacy to chrzest dla nich po prostu nie ma znaczenia. jesli przynajmniej jedno jest i podjeli taka decyzje to ich sprawa. Moj TZ nie jest ochrzczony i w niczym mu to nie przeszkadza, jest ateista. Moje dziecko ochrzcimy ale na tym sakramencie poprzestaniemy, o komunii i bierzmowaniu samo zadecyduje. Zreszta nie sadze zeby moje dziecko bylo zapalonym katolikiem. Jak juz pisalam TZ jest niewierzacy, ja do kosciola nie chodze, nie przestrzegam postu, obchodze tylko Boze Narodzenie, ale to ze wzgledu na tradycje nie na wyznanie.
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-17, 13:58   #20
Equita
Rozeznanie
 
Avatar Equita
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 833
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

W Austrii gdzie mieszkam coraz mniej osob bierze slub, najczesciej sa to cudzoziemcy... Moj maz ma mnostwo starszych od siebie kuzynow i kuzynek (dawno po 30) i oni nawet nie bardzo chca sie usamodzielniac (wiekszosc chociaz ma prace dostaje jeszcze pieniadze od rodzicow). Jak bylismy zareczeni to nikt nie bral tego na powaznie, nawet chcieli nas do slubu zniechecic... ale teraz gdy jest juz po (uroczystosc byla mala ale piekna) chyba niektorzy nam tego zazdroszcza... ale do tego sie nie przyznaja bo to obciachowe... wola dalej brac od rodzicow, i ew. kolo 40 rodza dzieci (wtedy tez nie biora slubu, bo mozna podobno na tym zaoszczedzic jakis podatek uff)
Ja i moj maz jestesmy szczesliwi, ze udalo nam sie tak pieknie przezyc ta uroczystosc... po tym jak nasza decyzje traktowali juz nie raz przeszla mi ochota na slub... na szczescie zdalismy sobie sprawe, ze to wylacznie nasza decyzja...

p.s. w lipcu bralismy slub cywilny, za rok planowalismy slub koscielny (ale nie stresujemy sie z terminem), a jesli wczesniej bedzie dzidzius to tez dobrze
__________________
9.09.2009- nasz slub koscielny!
8.07.2008- nasz slub cywilny!
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-26127.png
http://suwaczki.maluchy.pl/sl-21469.png

http://bubbleplanet.blox.pl/html
Equita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 14:02   #21
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

Mysle, ze to kwestia indywidualna, prywatna sprawa kazdego czy chce wychodzic za maz/ zenic sie. Nie dziwi mnie fakt, ze jest zawieranych coraz mniej malzenstw, wystarczy spojrzec na statystyki rozwodowe.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 14:28   #22
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;8990413]Padlam
Za to w Polsce kroluje moda na sluby z brzuchem pod broda i rozwody po kilku miesiacach czy latach, ze niby niezgodnosc charakterow czy cos.
[/quote]

W Polsce wcale nie ma duzo slubow z brzuchem pod broda a jesli chodzi o % rozwodow, to jestem sklonny stawiac dolary przeciwko orzechom, ze jest wyzszy chocby w UK niz w Polsce.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 15:10   #23
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
W Polsce wcale nie ma duzo slubow z brzuchem pod broda a jesli chodzi o % rozwodow, to jestem sklonny stawiac dolary przeciwko orzechom, ze jest wyzszy chocby w UK niz w Polsce.
Moja wypowiedz dotyczyla wlasnie UK (tu mieszkam), ale mysle ze Polska juz dogania zachod w tych statystykach. Z kolei odnosnie "slubow z brzuchem pod broda" to z pewnoscia w Polsce jest ich wiecej niz tutaj.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 00:08   #24
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

zyje w konkubinacie. lepiej faktycznie brzmi, ze w parnetrskim zwiazku, ale prawnie w polsce obowiazuje konkubinat, wiec jestem konkubina. i co z tego?
bardzo podoba mi sie zdanie sylwuni3009 ze nie robi sie zadnej krzywdy dziecku nie chrzac go, no bo rodzice sa niewierzacy? analogicznie, jesli jestesmy niewierzacy to nie pojdziemy do kosciola po slub. a urzedowo? ze niby dluzej go przy sobie zatrzymam, mocniej? na boga, daleko mi od takiego myslenia, jak ma uciec to i tak ucieknie. a poza tym dlaczego zakladac od razu ze ma sie rozpasc??

mowie swoim facecie konkubent, nie tz, nie partner zyciowy czy towarzysz. ale to moze taka moja prywatna "sadomasochistyczna" opcja
katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-19, 00:24   #25
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Moda na niezamaz pojscie :) :(

Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
takim postepowaniem robisz tylko i wylacznie krzywde dziecku ...
no chyba ze masz problemy z ksiedzem ... to zmienia postac rzeczy
[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;9032705]Moglabys sprecyzowac co masz na mysli piszac to
Jaka krzywde [/quote]

Też mnie to zaintrygowało, zwłaszcza, że moich dzieci (jeżeli je będę miała), też chrzcić nie zamierzam. Nie wyobrażam sobie tego, że wychowałyby się w takiej obłudzie. Bo ja wcale nie zamierzam ich wychowywać w tej wierze (ani w żadnej innej). Dorosną, wybiorą.

Cytat:
Napisane przez katakumba Pokaż wiadomość
bardzo podoba mi sie zdanie sylwuni3009 ze nie robi sie zadnej krzywdy dziecku nie chrzac go, no bo rodzice sa niewierzacy? analogicznie, jesli jestesmy niewierzacy to nie pojdziemy do kosciola po slub. a urzedowo? ze niby dluzej go przy sobie zatrzymam, mocniej? na boga, daleko mi od takiego myslenia, jak ma uciec to i tak ucieknie. a poza tym dlaczego zakladac od razu ze ma sie rozpasc??
To zdanie podoba mi się za to bardzo . I podpiszę się pod nim z przyjemnością.

Sama ślubu nie planuję, bo dla mnie nic nie zmienia. Natomiast, zawsze powtarzam, że jeżeli wybranek będzie potrzebował papierka do szczęścia, to nie będę się upierać przy swoim. Jestem gotowa na kompromis. Ale wtedy w grę wchodzi tylko cywilny, bo nie jestem wierząca, a nie bawi mnie stawanie przed ołtarzem dla samej tradycji. Traktuję swoje zobowiązania poważnie, a podjęcia tej decyzji nie byłabym pewna.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:33.