Wasze wydatki na siebie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-01, 19:41   #1
TheDocha
Dossisława I
 
Avatar TheDocha
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 354

Wasze wydatki na siebie


Ile bylibyście w stanie najmniej wydawać pieniędzy na siebie (kosmetyki, ubrania, książki, wyjścia do kina, opłaty za telefon itd.) miesięczne na swoje potrzeby chcąc jeszcze przy tym zaoszczędzić na przyszłość?

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Trenuj do końca, do upadłego, bo życie to walka, by dążyć do czegoś."
TheDocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 19:42   #2
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Cytat:
Napisane przez TheDocha Pokaż wiadomość
Ile bylibyście w stanie najmniej wydawać pieniędzy na siebie (kosmetyki, ubrania, książki, wyjścia do kina, opłaty za telefon itd.) miesięczne na swoje potrzeby chcąc jeszcze przy tym zaoszczędzić na przyszłość?

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
To zależy od zarobków
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 19:52   #3
TheDocha
Dossisława I
 
Avatar TheDocha
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 354
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
To zależy od zarobków
Minimalna krajowa + nadgodziny ok. 400 zł miesięcznie

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Trenuj do końca, do upadłego, bo życie to walka, by dążyć do czegoś."
TheDocha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 19:59   #4
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Cytat:
Napisane przez TheDocha Pokaż wiadomość
Ile bylibyście w stanie najmniej wydawać pieniędzy na siebie (kosmetyki, ubrania, książki, wyjścia do kina, opłaty za telefon itd.) miesięczne na swoje potrzeby chcąc jeszcze przy tym zaoszczędzić na przyszłość?

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
nie kupuję ubrań, kosmetyków, książek co miesiąc, do kina chodzę rzadko i zazwyczaj nie ja płacę telefon 30zł.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 20:23   #5
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wasze wydatki na siebie

na telefon wydaję 30zł miesięcznie
reszty nie kupuję co miesiąc więc ciężko mi policzyć w sumie
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 20:43   #6
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Cytat:
Napisane przez TheDocha Pokaż wiadomość
Ile bylibyście w stanie najmniej wydawać pieniędzy na siebie (kosmetyki, ubrania, książki, wyjścia do kina, opłaty za telefon itd.) miesięczne na swoje potrzeby chcąc jeszcze przy tym zaoszczędzić na przyszłość?

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
Niczego bym nie zaoszczędziła
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 20:55   #7
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Cytat:
Napisane przez TheDocha Pokaż wiadomość
Ile bylibyście w stanie najmniej wydawać pieniędzy na siebie (kosmetyki, ubrania, książki, wyjścia do kina, opłaty za telefon itd.) miesięczne na swoje potrzeby chcąc jeszcze przy tym zaoszczędzić na przyszłość?

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
Mogłabym nic na to nie wydawać. Tylko po co tak żyć?
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-01, 21:37   #8
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Mogłabym nic na to nie wydawać. Tylko po co tak żyć?
W samo sedno. Nie zyjemy tylko po to, zeby placic rachunki i oszczedzac.
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 01:05   #9
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Cytat:
Napisane przez TheDocha Pokaż wiadomość
Ile bylibyście w stanie najmniej wydawać pieniędzy na siebie (kosmetyki, ubrania, książki, wyjścia do kina, opłaty za telefon itd.) miesięczne na swoje potrzeby chcąc jeszcze przy tym zaoszczędzić na przyszłość?

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
Hmm ale jakie są granice? Bo w wersji ekstremalnej można wypożyczać książki z biblioteki, mieć najtańszy abonament, kupować ubrania tylko w lumpeksie i myć się szarym mydłem.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 07:02   #10
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Zarabiam kilka stów więcej niż ta najniższa krajowa +400 zł czyli jak sądzę koło 2000 zł do ręki? No i mam w grudniu premię, którą można porównać z 13stką.

Kosmetyki kupuję, ale nie dużo, bo zwyczajnie długo je zużywam, lubię kosmetyki naturalne mam mało wymagającą skórę, ale bardzo wymagające włosy (przedział cenowy 10-50 zł za kosmetyk) perfumy z wyższej półki 1-2 flakony rocznie, co 3 tygodnie znajoma robi mi hybrydy za 40 zł, do fryzjera chodzę co kilka miesięcy na podcięcie za 50 zł (hennuję sama). Jem w mieście dość rzadko, raczej spotykam się na kawę i ciastko, czasami raz w miesiącu, czasami 4 Jedzenie zamawiane na dowóz też jem rzadko, raczej tylko w "zakrapiane weekendy". Do kina chodzę kilka razy w roku. Książki kupuję, najczęściej przy grudniowej premii od razu całe serie. Ubrania? tu bywa różnie, mam 3 miesiące gdy nie kupię niczego, a później idę do lumpeksu, do sieciówek, czy zamawiam przez net droższą bieliznę.

Efekt: o ile nie wypadnie mi dentysta, ginekolog czy inny lekarz do którego chodzę prywatnie mogę odłożyć 3-4 stówy.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 10:34   #11
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Cytat:
Napisane przez TheDocha Pokaż wiadomość
Ile bylibyście w stanie najmniej wydawać pieniędzy na siebie (kosmetyki, ubrania, książki, wyjścia do kina, opłaty za telefon itd.) miesięczne na swoje potrzeby chcąc jeszcze przy tym zaoszczędzić na przyszłość?

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
W tej chwili wychodzi mi 1000-1200zł (tylko na siebie, czyli kosmetyki, chemia do domu, ubrania, rozrywki, telefon, jedzenie. Bez rachunków). Gdybym musiała mogłabym zejść do 800zł (mniej żarcia na dowóz, rozrywek). Jak nie zarabiałam dostawałam 400-600zł na miesiąc i to było bardzo mało. Za mniej niż 800zł nie ma szans, nie chcę i mam nadzieję, że już nigdy nie będę musiała.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-02, 10:39   #12
Honcia
Zakorzenienie
 
Avatar Honcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 705
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Cytat:
Napisane przez TheDocha Pokaż wiadomość
Ile bylibyście w stanie najmniej wydawać pieniędzy na siebie (kosmetyki, ubrania, książki, wyjścia do kina, opłaty za telefon itd.) miesięczne na swoje potrzeby chcąc jeszcze przy tym zaoszczędzić na przyszłość?

Wysłane z mojego TRT-LX1 przy użyciu Tapatalka
Mozna nic nie wydac jesli się nie ma wolnej kasy a mozna wydać tysiaka i jeszcze tysiac odłożyć....
Gdybym miala to bym wydawala, nie mam to nie wydaje lub kupuję tylko rzeczy niezbędne
__________________







Honcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 17:34   #13
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Cytat:
Napisane przez TheDocha Pokaż wiadomość
Minimalna krajowa + nadgodziny ok. 400 zł miesięcznie
Wszystko na siebie i wgryzłabym się w ścianę.

Nie żartuję.

Jak wy to ludzie robicie. Jestem pełna podziwu.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 18:16   #14
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wszystko na siebie i wgryzłabym się w ścianę.

Nie żartuję.

Jak wy to ludzie robicie. Jestem pełna podziwu.
Mi się wydaje, że to dużo zależy od jedzenia. Był kiedyś taki wątek, że jedne wizażanki wydają 1500zł na jedzenie na miesiąc a inne kilka stówek - ja byłam jedną z tych co na samo jedzenie wydaje ok 300zł miesięcznie.
Nawet gdzieś na blogu "jak oszczędzać pieniądze" wyczytałam, że jedzenie to jest to na co idzie nam spory % wypłaty. Klasyfikowało się to chyba na 2 miejscu zaraz po opłatach.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 18:22   #15
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wasze wydatki na siebie

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;81062021]Mi się wydaje, że to dużo zależy od jedzenia. Był kiedyś taki wątek, że jedne wizażanki wydają 1500zł na jedzenie na miesiąc a inne kilka stówek - ja byłam jedną z tych co na samo jedzenie wydaje ok 300zł miesięcznie.
Nawet gdzieś na blogu "jak oszczędzać pieniądze" wyczytałam, że jedzenie to jest to na co idzie nam spory % wypłaty. Klasyfikowało się to chyba na 2 miejscu zaraz po opłatach.[/QUOTE]Ja nie wydaję na jedzenie aż tak dużo. Nie oszukujmy się, na niektórych produktach spożywczych warto oszczędzać, na innych nie. Więc jestem tak po środku w wydatkach na jedzenie.

Ale ubrania, karnety na siłownię, basen, kosmetyki, gry, hobby, książki, benzyna albo bilety...

Bum, dwa tysie były i nie ma, a to oszczędny miesiąc.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 19:39   #16
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja nie wydaję na jedzenie aż tak dużo. Nie oszukujmy się, na niektórych produktach spożywczych warto oszczędzać, na innych nie. Więc jestem tak po środku w wydatkach na jedzenie.

Ale ubrania, karnety na siłownię, basen, kosmetyki, gry, hobby, książki, benzyna albo bilety...

Bum, dwa tysie były i nie ma, a to oszczędny miesiąc.




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co miesiąc kupujesz gry?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-02, 19:42   #17
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Co miesiąc kupujesz gry?
WoWa tak. Już masz 6 dych.

Zawsze jest jakaś premiera, a jak nie to na jakieś skiny pójdzie czy coś albo starą grę, której nie kupiłam, bo nie było środków.

Jak akurat nie ma gier to odkładam na konsole, karty graficzne etc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 00:24   #18
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Cytat:
Napisane przez TheDocha Pokaż wiadomość
Ile bylibyście w stanie najmniej wydawać pieniędzy na siebie (kosmetyki, ubrania, książki, wyjścia do kina, opłaty za telefon itd.)
Gdyby mnie zmusila sytuacja, to potrafilabym zacisnac pasa i wydawac bardzo malutko. Wydatki wlasciwie ograniczylyby sie do kilku kosmetykow (plyn do higieny intymnej, delikatny plyn pod prysznic z szamponem, krem nawilzajacy, tanie maszynki, dezodorant), ubran z second handow, najtanszego abonamentu na telefon i oplaty za internet. Mieszkanie mylabym wtedy octem, ktory tez jest tani. Juz od dluzszego czasu myje w tanich proszkach (np. marki wlasne rossmanna) i nie roznia sie moim zdaniem od tych drozszych typu persil. Co do jedzenia, to jedzenie weganskie moze byc az smiesznie tanie: kasze/ryz/makaron + straczki + warzywa/owoce sezonowo.

Oczywiscie nie zyje tak skrajnie na co dzien, ale mysle, ze w erze konsumpcjonizmu (ktora mnie tez czasami dotyka, popadam czasem na chwile w ped kupowania, ale staram sie opamietac) warto czasem sprobowac skierowac sie w strone minimalizmu. Moze sie okazac, ze jest cos, czego wcale nie potrzebowalismy. Ja na przyklad dowiedzialam sie po latach, ze wcale nie potrzebuje makijazu.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 03:28   #19
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wasze wydatki na siebie

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8106972 1]Gdyby mnie zmusila sytuacja, to potrafilabym zacisnac pasa i wydawac bardzo malutko. Wydatki wlasciwie ograniczylyby sie do kilku kosmetykow (plyn do higieny intymnej, delikatny plyn pod prysznic z szamponem, krem nawilzajacy, tanie maszynki, dezodorant), ubran z second handow, najtanszego abonamentu na telefon i oplaty za internet. Mieszkanie mylabym wtedy octem, ktory tez jest tani. Juz od dluzszego czasu myje w tanich proszkach (np. marki wlasne rossmanna) i nie roznia sie moim zdaniem od tych drozszych typu persil. Co do jedzenia, to jedzenie weganskie moze byc az smiesznie tanie: kasze/ryz/makaron + straczki + warzywa/owoce sezonowo.

Oczywiscie nie zyje tak skrajnie na co dzien, ale mysle, ze w erze konsumpcjonizmu (ktora mnie tez czasami dotyka, popadam czasem na chwile w ped kupowania, ale staram sie opamietac) warto czasem sprobowac skierowac sie w strone minimalizmu. Moze sie okazac, ze jest cos, czego wcale nie potrzebowalismy. Ja na przyklad dowiedzialam sie po latach, ze wcale nie potrzebuje makijazu.[/QUOTE]

To zdecydowanie.

Ja miałam kiedyś manię na breloczki, pluszaki, takie urocze ozdóbki. Potem chowałam po szufladach, bo gdzie to trzymać? Breloczek do kluczy wystarczy jeden, i tak nie wymieniam. Skoro nam zegar, to po co mi drugi, tylko dlatego że jest w innym odcieniu czerni niż poprzedni. I ograniczając właśnie takie zupełnie zbędne wydatki zaczęłam bardzo dużo oszczędzać. Niby tu 10, tam 25, co to jest. Ano sporo, jak się okazuje.

Jest też kwestia zużycia. Ostatnio przerzuciłam się na bardzo drogie szampony (150 i wzwyż) i z chytrości odkryłam, że wcześniej używałam 3 razy za dużo. To samo kremy, płyny micelarne, środki czystości w domu itd. Nauczyć się zużywać dokładnie tyle, ile trzeba.

Rozsądnie gorpodarujac 1000zł na czysto pewnie by mi na jakiś czas wystarczył. Ale takie życie bardzo męczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-03, 09:27   #20
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Studiowalam w latach 2006-2011 i pamietam ze co miesiac dostawalam od rodzinki 600 zl na wszystko. Ewentualnie oddawali mi za bilet to domu raz w miesiacu i babcia np. dorzucila 50-100 zl. Sie zastanawiam jak ja dawalam rade. 300 zl szlo na akademik, a mnie jeszcze bylo stac na imprezy 😀 Wiem ze ceny sie zmienily no ale....

Teraz gdybym musiala max zacisnac pasa to mysle, ze po odliczeniu oplat jakos przezylabym za powiedzmy 500-600 zl, ale nie chce sobie tego wyobrazac.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 11:05   #21
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Wszystko na siebie i wgryzłabym się w ścianę.

Nie żartuję.

Jak wy to ludzie robicie. Jestem pełna podziwu.
Nie chodzę na siłownię. Mieszkam w centrum, do pracy idę 15 minut, więc rzadko muszę się gdzieś przemieszczać - benzyna i bilety odpadają. Gier nie lubię, hobby samo na siebie zarabia. Basen kocham, ale nie mogę. Kilka stówek miesięcznie do przodu.
Gdybym wydawała 100-200zł na siłownię, kupowała bilety na komunikację miejską, albo, o zgrozo, utrzymywała samochód to też bym gryzła tynk.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 11:35   #22
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Ja potrafię miesiącami wydawać na siebie minimalne kwoty. Jak budowaliśmy dom, to na koncie zostawiałam sobie dosłownie 100 zł na swoje własne potrzeby. Ale do fryzjera i kosmetyczki prawie nie chodzę, cera ostatnio nie sprawia mi kłopotów, włosy mam naturalnie pięknie, ubrania i kosmetyki kolorowe z zapasów, na kino i kawę na mieście czasu nie miałam, itd.

Jednakże, jak tylko mogę sobie pozwolić, to potrafię wydać naprawdę dużo: na zabieg medycyny estetycznej, na skórzaną torebkę, na porządną kurtkę, na hobby, na zagraniczną literaturę... No ale te rzeczy to poniekąd inwestycja Inwestycja w wygląd i w rozwój osobisty.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 16:58   #23
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Z ciekawości weszłam na konto sprawdzić ile wydaję ja na swoje rzeczy: około 1000 zł miesięcznie. Z czego największe kwoty to: 250 zł torebka, 150 zł podkład, buty 120 zł, spodnie 50 zl, sweter 120 zł, reszta to jakieś drobne kosmetyczne zakupy. Moje nowe postanowienie: zacząć kontrolować te wydatki. Łudzę się, że te najdroższe rzeczy nie są kupowane co miesiąc.
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 17:08   #24
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Miesięcznie na kosmetyki schodzi mi nie więcej niż 100zł, ubrania w zależności od pory roku od 50zł do kilku stówek (jak np. trzeba kupić buty). Do tego telefon 50zł. Jedzenie to koszt minimum 500zł, ale przeważnie więcej wydaję, bo lubię sobie zamówić od czasu do czasu albo zejść na mieście. Raz w miesiącu kino. Do tego koszt utrzymania 2 kotów - około 200zł. Jak trzeba się spiąć to zamykam się w 1000zł jeśli chodzi o potrzeby żywieniowo-przyjemnościowe, ale przeważnie schodzi mi więcej.

Z oszczędnościami bywa różnie
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 17:23   #25
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Cytat:
Napisane przez vilka1 Pokaż wiadomość
Z ciekawości weszłam na konto sprawdzić ile wydaję ja na swoje rzeczy: około 1000 zł miesięcznie. Z czego największe kwoty to: 250 zł torebka, 150 zł podkład, buty 120 zł, spodnie 50 zl, sweter 120 zł, reszta to jakieś drobne kosmetyczne zakupy. .
podkład zużywasz w miesiąc? Ja kupuję podkłady "z wyższej półki", ale spokojnie wystarczają mi na ok. rok przy codziennym malowaniu - gdy się rozłoży taki koszt na 12 miesięcy, to wychodzi niedużo.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 17:35   #26
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
podkład zużywasz w miesiąc? Ja kupuję podkłady "z wyższej półki", ale spokojnie wystarczają mi na ok. rok przy codziennym malowaniu - gdy się rozłoży taki koszt na 12 miesięcy, to wychodzi niedużo.
Mi podkład starcza 1 na 1,5 miesiąca jeżeli maluję się codziennie. Jeżeli się nie maluję codziennie to ok 2-2,5 miesiąca, ale ROK? Ile ml ma Twój podkład? Standardowe 30ml? Zakrywasz nim tylko niedoskonałości/zaczerwienia czy całą twarz malujesz?
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 17:43   #27
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
podkład zużywasz w miesiąc? Ja kupuję podkłady "z wyższej półki", ale spokojnie wystarczają mi na ok. rok przy codziennym malowaniu - gdy się rozłoży taki koszt na 12 miesięcy, to wychodzi niedużo.
Wydaje mi się, że lepsze podkłady mają więcej pigmentów i są trwalsze - czyli zużywasz mniej przy samej aplikacji i nie musisz dokładać w ciągu dnia, bo podkład utrzymuje się dłużej. Buteleczka podkładu YSL (25 mL) wystarcza mi na ponad pół roku.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 17:48   #28
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Ja na siebie i swoje potrzeby wydaje kolo 1000 zl ( czyli wyjscia ze znajomymi, kosmetyki, ubrania, karta miejska, telefon, multisport, jakies ☠☠☠☠☠☠☠y do domu, kota itp.) A i tak baaardzo oszczedzam.


Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 18:23   #29
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Wasze wydatki na siebie

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że lepsze podkłady mają więcej pigmentów i są trwalsze - czyli zużywasz mniej przy samej aplikacji i nie musisz dokładać w ciągu dnia, bo podkład utrzymuje się dłużej. Buteleczka podkładu YSL (25 mL) wystarcza mi na ponad pół roku.
Nie sądzę aby Revlon CS był słabo napigmentowany a kosztuje ze 30zł (więc żadna górna półka). Nie dokładam go w ciągu dnia. Może to wina aplikacji bo nakładam go gąbeczką, ale w sumie jak nakładałam palcami to podobnie mi schodził. W życiu nie miałam podkładu przez rok.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-03, 18:28   #30
Liliom
Rozeznanie
 
Avatar Liliom
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 614
Dot.: Wasze wydatki na siebie

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;81085161]Nie sądzę aby Revlon CS był słabo napigmentowany a kosztuje ze 30zł (więc żadna górna półka). Nie dokładam go w ciągu dnia. Może to wina aplikacji bo nakładam go gąbeczką, ale w sumie jak nakładałam palcami to podobnie mi schodził. W życiu nie miałam podkładu przez rok.[/QUOTE]

Mi się nigdy nie udało zużyć żadnego podkładu do końca. Sama używam 2 podkładów do roku, ale tylko ze względu na zmianę odcienia latem na ciemniejszy.
Liliom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-20 16:00:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:21.