Nawadnianie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-05, 06:33   #1
april102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 19

Nawadnianie


Drogie Wizażanki,

Na początek, w celu rozwiania ewentualnych nieporozumień, stwierdzenie: nie odchudzam się.

A teraz problem: mój organizm znajduje się w stanie permanentnego odwodnienia. Nie jestem w stanie wmusić w siebie więcej niż 1.5 litra wody dziennie, przeciętnie wypijam 0.75L w postaci wody mineralnej i herbat. W ciągu tygodnia wypijam około 2-4 kubeczki kawy. Nie toleruję laktozy, unikam warzyw powodujących wzdęcia i ostrych przypraw oraz potrwa smażonych. Jadłospis mam nudny, oparty głównie na mleku sojowym, płatkach owsianych, rybach, drobiu i warzywach, na lunch domowa kanapka z kozim serem, jabłko i słodki batonik… W zasadzie całe dnie spędzam w pomieszczeniach klimatyzowanych, na zewnątrz temperatura w dzień waha się w granicach 30-37 stopni. Kremy i balsamy nawilżające nie pomagają i nie zastąpią nawilżenia od wewnątrz.

Na koniec pytania: w jakie produkty wzbogacić jadłospis aby uzyskać z nich chociaż pół litra dodatkowej cieczy dla mojego organizmu? W jaki sposób w ogóle urozmaicić posiłki?

Będę wdzięczna za wszelkie pomysły i rady zachęcające do działania, konsekwencja w samodzielnym ułożeniu menu i trzymaniu się go w ogóle mi nie wychodzi Linki do stron z menu nie powodującym spadku wagi też są mile widziane.
april102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-05, 17:01   #2
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Nawadnianie

A może jakieś kolorowe zupki z warzyw??
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 10:03   #3
Wazdiros
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: Nawadnianie

No ja sobie właśnie automatyczne nawadnianie poznań xxx kupiłam i teraz widać że wszystko jest odpowiednio nawodnione.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-03-15 o 08:35 Powód: link
Wazdiros jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 10:09   #4
MyLastHope
Rozeznanie
 
Avatar MyLastHope
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 955
Dot.: Nawadnianie

Dobrym sposobem może być jedzenie większej ilości warzyw i owoców, które też zawierają sporo wody. Np. taki ogórek czy arbuz ma bardzo dużą zawartość wody. Możesz spróbować również koktajli owocowo - warzywnych, zup z dużą ilością warzyw. A jeśli nie smakuje Ci sama woda może spróbuj ją jakoś urozmaicić i dodać nieco smaku - cytryna, pomarańcza, ogórek, świeża mięta, bazylia czy inne zioła. Można dodać też mrożone owoce - truskawki, maliny czy winogrona. Albo napoje mrożone na bazie herbat owocowych czy ziołowych, z dodatkiem owoców, listkami mięty.
__________________
"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym co pozwala Ci wytrwać."

dietetyk, kucharz, nieuleczalna kociara, początkująca biegaczka, fascynatka siłowni i treningu funkcjonalnego

MyLastHope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-05, 11:01   #5
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Nawadnianie

kawa odwadnia, a zupki nie zastąpią wody. w dodatku jak się dużo pije wody potrzebne są sole mineralne.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 21:58   #6
_balance
Raczkowanie
 
Avatar _balance
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 324
Dot.: Nawadnianie

Herbata i kawa zakwaszają organizm i mimo złudnego myślenia, że wlewasz w organizm ciecz i go nawadniasz to robisz coś zupełnie przeciwnego.

Zrezygnuj z kaw i herbat, zastąp to wodą z dodatkami, np. pomarańczą, ogórkiem czy cytryną.
_balance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 22:31   #7
MojDietetykLublin
Pomocna dłoń
 
Avatar MojDietetykLublin
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7
Dot.: Nawadnianie

Dokładnie tak jak powiedziane wyżej. Warto zmniejszyć spożycie kawy, mocnych herbat i innych produktów które odwadniają. Pamiętajmy że także produkty które spożywamy nawadniają organizm jak owoce, warzywa warto je zwiększyć w diecie. Dodatkowo wszystkie potrawy płynne zupy, jeśli nie tolerujesz laktozy to może kefir produkty mleczne fermentujące w nie dużych ilościach. Dodatkowo spożycie wody z dodatkami np. z cytryną, miętą, ogórkiem itp. mogą być pomocne.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
MojDietetykLublin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-11, 10:30   #8
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Nawadnianie

herbata i kawa mają działanie odwadniające, a pijesz w ciągu dnia niewiele, bo tylko 0,75 l płynu.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 09:46   #9
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: Nawadnianie

A ile ważysz? na każdy kg powinno się przyjmować 30ml wody. czyli dla przykładu jeśli ktoś waży 55 kg to powinien wypić 1,650 l na dzień.
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 10:43   #10
Paulaaa81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 271
Dot.: Nawadnianie

Cytat:
Napisane przez krystyna77 Pokaż wiadomość
herbata i kawa mają działanie odwadniające, a pijesz w ciągu dnia niewiele, bo tylko 0,75 l płynu.
Tak wszyscy mówią, ale powiem tylko, że rok temu byłam pod opieką dietetyka, który badał stan nawodnienia, kazał się polepszyć w tym zakresie. Była zima i wczesna wiosna, jak teraz. Piłam sporo herbaty czarnej, ale słabej i bardzo słabej, bo zimna woda o tej porze roku umiarkowanie wchodziła. Po takim intensywnym piciu, organizm się nawodnił, co pokazały badania składu ciała

***
Autorce polecam przede wszystkim picie małymi porcjami, a nie na jeden raz. Polecam herbaty owocowe i zielone. Pomaga bardzo położenie na biurku, lub tam gdzie przebywamy przez większą część dnia, dzbanka z płynem i popijanie go, skonczenie przed zakończeniem pracy.
Paulaaa81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-22, 17:33   #11
wiewiorek27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 44
Dot.: Nawadnianie

Moim zdaniem to że trzeba pić co najmniej 2 litry wody to mit. Czy w jakikolwiek sposób odczuwasz to odwodnienie?
wiewiorek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-24, 08:02   #12
Magalaos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1
Dot.: Nawadnianie

Ja mam tak że nie zawsze chce mi się pić samą wodę , której jednak wypijam dziennie bardzo dużo, gdzieś tak do 3 litrów w upalne dni. Jeśli już samej wody mi się nie chcę, to dodaję syrop z dzikiego bzu który jest bardzo zdrowy no i smaczny, u mnie taka metoda przynosi rezultaty Pozdro!

Edytowane przez Magalaos
Czas edycji: 2017-04-25 o 07:52
Magalaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-24, 19:00   #13
Mikusianka
Życie cudem jest!
 
Avatar Mikusianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 39
Dot.: Nawadnianie

Kurcze, to ja się ratuję takimi najtańszymi tabletkami musującymi. Zazwyczaj witamina C i multiwitamina. Dodaję sobie pół nawet do litra wody i już można pić
Mikusianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-24 20:00:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.