tabletki hormonalne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-29, 18:55   #1
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 919

tabletki hormonalne


biorę tabletki hormonalne (nie antykoncepcyjne) na uregulowanie cyklu, stosuję je ciągle, w czasie ostatnich 6 czerwonych tabletek powinna być miesiączka, ja ją jednak dostałąm 3dni wcześniej, a miesiąc temu 2 dni wcześniej (przed rozpoczęciem czerwonych tabletek), o czym to może świadczyć? czy np. poziom hormonów był już na tyle duży że dostałąm wcześniej okres?
dzięki za odp
papryczzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 07:28   #2
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: tabletki hormonalne

A jak się te tabletki nazywają?
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 16:34   #3
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 919
Dot.: tabletki hormonalne

trisequens
papryczzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 16:48   #4
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: tabletki hormonalne

Może to świadczyć o tym, że tabletki nie trzymają Ci cyklu, są za słabe, a może o kilku różnych rzeczach. Najlepiej jak zapytasz lekarza.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 18:51   #5
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: tabletki hormonalne

wiele razy się zastanawiałam jak to jest, że pigułki (hormonalne anty ) są za słabe. Od czego to zależy? Ja sobie tłumaczę: nie biorę hormonów i okres występuje normalnie, zaczynam brać dość słabe pigułki i one cyklu nie trzymają ( np. Qlaira, Madinette, Yaz-plaminia/krwawienia w trakcie ) natomist mocniejsze trzymają ( np. Milvane). Czyli, że moje własne hormony są wysokie i do takich wysokich poziomów organizm potrzebuje? Wiecie jak to jest, tak fachowo?
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 19:37   #6
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: tabletki hormonalne

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
wiele razy się zastanawiałam jak to jest, że pigułki (hormonalne anty ) są za słabe. Od czego to zależy? Ja sobie tłumaczę: nie biorę hormonów i okres występuje normalnie, zaczynam brać dość słabe pigułki i one cyklu nie trzymają ( np. Qlaira, Madinette, Yaz-plaminia/krwawienia w trakcie ) natomist mocniejsze trzymają ( np. Milvane). Czyli, że moje własne hormony są wysokie i do takich wysokich poziomów organizm potrzebuje? Wiecie jak to jest, tak fachowo?
Każda dwuskładnikowa pigułka antykoncepcyjna zawiera estrogen i progestagen. Progestagen silnie wpływa na endometrium - wpływa na proliferację komórek i wywołuje atrofię endometrium. Mówiąc kolokwialnie - endometrium w czasie przyjmowania tabletek jest delikatne i cieniutkie, upstrzone drobną siatką bardzo delikatnych naczyń krwionośnych. Estrogen działa antagonistycznie - powoduje przyrost endometrium na grubość. Wywołuje też większość nieprzyjemnych dolegliwości jakie odczuwają kobiety w czasie stosowania tabletek, np. bóle i zawroty głowy, mdłości, zatrzymywanie płynów. Dlatego aktualnie dąży się do tego, by stężenie etynyloestradiolu w tabletkach było jak najmniejsze.
Kiedy tabletki są idealnie dobrane, równowaga pomiędzy estrogenem a progestagenem jest zachowana. Kobieta dobrze się czuje, nie plamień śródcyklicznych. Czasem jest jednak tak (kwestia osobnicza), że progestageny zaczynają przodować - endometrium staje się bardzo cieniutkie, naczynia krwionośne spontanicznie pękają i pojawia się krwawienie. Estrogenów zaś jest zaś za mało, by endometrium nieco odbudować. To jest właśnie plamienie śródcykliczne Po prostu estrogenu jest za mało, by zrekompensować działanie progestagenu.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 11:45   #7
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: tabletki hormonalne

Dziękuję właśnie o to mi chodziło.
Jestem właśnie takim przypadkiem, że estrogeny nie wyrównują mi działania progesteronu i tylko trójfazówki mogę brać.
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-01 12:45:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:38.