dwie suknie ślubne na jeden ślub? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-06, 11:56   #31
blueberry88
Zakorzenienie
 
Avatar blueberry88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 5 322
Dot.: dwie suknie ślubne na jeden ślub?

Przemyśl tylko kiedy i gdzie się przebierzesz... A poza tym, to nawet możesz kupić trzecią, czerwoną, po północy I tez nie wiedziałam ile sukni miała Kate - kogo to obchodzi.
Ta 2w1 mi się podoba
blueberry88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 14:26   #32
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: dwie suknie ślubne na jeden ślub?

Dla mnie 2 suknie to jednak przesada. No i nie po to wydaje się tyle kasy, żeby być w sukni tylko na ślubie, a na weselu nowa kreacja, również na jeden raz za drugie tyle. Wiadomo, mając nie wiadomo ile kasy pewnie można sobie na to pozwolić, ale jak dla mnie to już przesyt formy nad treścią, delikatnie mówiąc.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 15:22   #33
baryleczka
Raczkowanie
 
Avatar baryleczka
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 84
Dot.: dwie suknie ślubne na jeden ślub?

Cytat:
Napisane przez pandoria Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie co myślicie o dwóch białych sukniach na wesele, tzn jedna do kościoła (piękna długa koronkowa lejąca kiecka ze wspaniałym trenem) i druga na wesele podobnie wykończona tylko że tea length (do połowy łydek). Pierwsza jest piękna, ale nie nadaje się do tańczenia, zresztą nie wiem jak panny młode mogą bawić się w długiej sukni na weselu ( przecież to nie bal,) ale ja jedynie mogę podziwiać bo sama nie będę potrafiła. Więc pojawił się pomysł drugiej sukni krótkiej w którą bym się przebrała po pierwszym tańcu co o tym myślicie?
To już zdecydowanie przesada i wymysły.
Jeszcze trochę to panny młode się będą obowiązkowo przebierały po północy ;-))
__________________
http://yourapps.info/ - najlepszy portal z aplikacjami dla kobiet
http://betweenblankpages.wordpress.com - recenzje, marudzenie, motywacja
baryleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 15:52   #34
mpd
Przyczajenie
 
Avatar mpd
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: dwie suknie ślubne na jeden ślub?

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
Dla mnie 2 suknie to jednak przesada. No i nie po to wydaje się tyle kasy, żeby być w sukni tylko na ślubie, a na weselu nowa kreacja, również na jeden raz za drugie tyle. Wiadomo, mając nie wiadomo ile kasy pewnie można sobie na to pozwolić, ale jak dla mnie to już przesyt formy nad treścią, delikatnie mówiąc.
niekoniecznie trzeba wydawać mnóstwo kasy - ja swoją "przedślubną" kupiłam za 100, czy 150zł i po ślubie założyłam już kilka razy na różne imprezy, dodając kolorowe dodatki A i ślubną udało mi się założyć po ślubie, więc to nie do końca jednorazowy wydatek
__________________
Zakochani od 2.09.2006
Zaręczeni od 9.02.2008
Zaobrączkowani od 3.07.2010
mpd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 16:45   #35
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: dwie suknie ślubne na jeden ślub?

Cytat:
Napisane przez baryleczka Pokaż wiadomość
To już zdecydowanie przesada i wymysły.
Jeszcze trochę to panny młode się będą obowiązkowo przebierały po północy ;-))
Z tego co pamietam sluby na ktorych bywalam jeszcze w liceum a bylo to ponad 10 lat temu to na kazdym PM sie przebierala po polnocy, wprawdzie nie w druga sukienke slubna ale w zupelnie inna kreacje. Wiec to nie jest zaden wymysl
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 19:17   #36
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: dwie suknie ślubne na jeden ślub?

Cytat:
Napisane przez mpd Pokaż wiadomość
niekoniecznie trzeba wydawać mnóstwo kasy - ja swoją "przedślubną" kupiłam za 100, czy 150zł i po ślubie założyłam już kilka razy na różne imprezy, dodając kolorowe dodatki A i ślubną udało mi się założyć po ślubie, więc to nie do końca jednorazowy wydatek
To jeszcze zależy czy mówimy o sukience na ślub cywilny czy sukni na kościelny, bo nie wyobrażam sobie okazji, na którą można by było założyć taką typowo ślubną suknię, ani żeby kupić ją za 100zł.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 14:19   #37
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: dwie suknie ślubne na jeden ślub?

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
To jeszcze zależy czy mówimy o sukience na ślub cywilny czy sukni na kościelny, bo nie wyobrażam sobie okazji, na którą można by było założyć taką typowo ślubną suknię, ani żeby kupić ją za 100zł.
Ale to nie musi być suknia śluba
To może być normalna sukienka imprezowa, suknia wieczorowa... kto powiedział, że ta druga też ma być typowo ślubna

Cytat:
Napisane przez baryleczka Pokaż wiadomość
To już zdecydowanie przesada i wymysły.
Jeszcze trochę to panny młode się będą obowiązkowo przebierały po północy ;-))
A co w tym przesadnego? I chyba nigdy nie byłaś na żadnym ślubie, ja byłam na wielu i na większości - 90% Panny Młode się przebierały

Mamusiu, jak się czyta takie komentarze to aż strach, jak mało na nowości niektórzy są nastawieni Jak dziewczyna chce i może to niech kupuje, jak ktoś chce, to niech się i co godzinę przebiera... a Ciebie nikt nie zmusza, żebyś się przebierała.
__________________

Edytowane przez kolciag
Czas edycji: 2011-05-07 o 14:22
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-07, 14:53   #38
mpd
Przyczajenie
 
Avatar mpd
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: dwie suknie ślubne na jeden ślub?

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
To jeszcze zależy czy mówimy o sukience na ślub cywilny czy sukni na kościelny, bo nie wyobrażam sobie okazji, na którą można by było założyć taką typowo ślubną suknię, ani żeby kupić ją za 100zł.
Jednak takie okazje się zdarzają
A mówię o typowej długiej białej, koronkowej ślubnej sukni z trenem, którą założyłam na bal karnawałowy (AWP) i o białej, prostej sukience koktajlowej, do kolan, bez żadnych zdobień, którą kupiłam w zwykłym sklepie, a nie salonie sukien ślubnych (pewnie dlatego nie zapłaciłam za nią 10x więcej), którą z kolorowym szalem, amarantowym kwiatem w talii i do różowych szpilek założyłam m.in. na chrzest bratanicy, czy rocznicę ślubu ciotki.

Aha, nie rozumiem też rozróżnienia: sukienka kościelna, sukienka cywilna.
I taka i taka jest sukienką ślubną! To już nie te czasy, kiedy do USC obowiązkowa była garsonka, a w kościele trzeba było ginąć pod białymi falbankami! Nie raz widziałam długie, białe suknie ślubne z trenem (a do tego - o zgrozo! welon) w urzędzie, niejednokrotnie też byłam świadkiem ślubów kościelnych, na których Panna Młoda występowała w skromnej, krótkiej białej sukience, lub zakładała kreacje w innym kolorze. Tak czy siak, wszystkie te dziewczyny miały na sobie suknie ślubne, nie zależnie od ich kroju, koloru czy ilości zdobień...
__________________
Zakochani od 2.09.2006
Zaręczeni od 9.02.2008
Zaobrączkowani od 3.07.2010
mpd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 18:16   #39
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: dwie suknie ślubne na jeden ślub?

Cytat:
Napisane przez mpd Pokaż wiadomość
Aha, nie rozumiem też rozróżnienia: sukienka kościelna, sukienka cywilna.
I taka i taka jest sukienką ślubną! To już nie te czasy, kiedy do USC obowiązkowa była garsonka, a w kościele trzeba było ginąć pod białymi falbankami! Nie raz widziałam długie, białe suknie ślubne z trenem (a do tego - o zgrozo! welon) w urzędzie, niejednokrotnie też byłam świadkiem ślubów kościelnych, na których Panna Młoda występowała w skromnej, krótkiej białej sukience, lub zakładała kreacje w innym kolorze. Tak czy siak, wszystkie te dziewczyny miały na sobie suknie ślubne, nie zależnie od ich kroju, koloru czy ilości zdobień...
No dokładnie Też nie rozumiem tego rozróżniania... ale może po prostu ja za młoda jestem Bo tak jak Ty widziałam PM'ki w wielkich sukniach do cywilnego i PM'ki w garsonce do kościelnego
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 21:57   #40
pandoria
Raczkowanie
 
Avatar pandoria
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 136
Dot.: dwie suknie ślubne na jeden ślub?

Cześć,
Nie wiedziałam, że taką burzę wywołam Nie będę się wypowiadać na temat uszczypliwych komentarzy, gdyż nie posiadają one w sobie nic konstruktywnego, jedynie 'och-y' i 'ach-y'. Co do ślubu Kate z Williamem,... z ciekawości obejrzałam na youtube, fakt miała drugą sukienkę, ale długą! Posłuchałam rozsądku i kupiłam obie,... jak dojde do wniosku, że się chcę przebrać to będę miała w co. Pomimo wszystko chcę tańczyć na swoim weselu nie tylko walczyka . Dobór sukni ślubnych w moim wypadku nie pozwala na śmiganie po parkiecie (pierwsza jest zbyt bardzo dopasowana, a tren nawet po podpięciu wiciąż jest długi) Pozdrawiam wszystkich, a tym z was które się wachają nad drugą suknią,... powiem tyle, sprzedać zawsze można jako nową jeśli się jej nie ubierze .

PS. Co do pierwszej sukienki tu jest link dla zainteresowanych
http://www.justinalexanderbridal.com...ail.php?id=765 jeśli nie zadziała to sukienka należy do Justin-a Alexander model 8530
__________________
Aby mieć czas dla bliskich,
aby mój dom był rozpoznawalny za to co produkuje, a nie konsumuje,
aby odzyskać chwilę,

Facebook-u lub moim blogu
pandoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 11:38   #41
ardillka
Zadomowienie
 
Avatar ardillka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: granica śląsk/małopolska
Wiadomości: 1 285
Dot.: dwie suknie ślubne na jeden ślub?

Jeśli chcesz dwie suknie, to powinnaś sobie sprawić dwie Kiedyś Panny Młode po północy się przebierały i wszystko było ok Więc jak najbardziej jestem za tym jeśli tak włąśnie sobie wymarzyłąś
__________________
NASZ WIELKI DZIEŃ 20 sierpnia 2011r

http://pannymlode2011.blogspot.com/2.../ardillka.html
ardillka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-09, 15:24   #42
a-sea-of-honey
Zadomowienie
 
Avatar a-sea-of-honey
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Wiadomości: 1 910
GG do a-sea-of-honey
Dot.: dwie suknie ślubne na jeden ślub?

Sama też rozważałam dwie sukienki, bo miałam dwie zupełnie różne faworytki - jedna długa i prosta, a druga krótsza i rozkloszowana. Wreszcie zdecydowałam się na drugą, bo finanse nie pozwoliły na więcej, ale gdybym miała możliwość, też zdecydowałabym się na dwie suknie. W imię czego masz się męczyć na weselu? Tego, co ludzie powiedzą i że dla niektórych to rozrzutność? Każda z nas chce, aby ten dzień był jak najbardziej wymarzony i nie ma sensu ograniczać się tylko ze względu na cudze opinie. Obyś zwaliła z nóg wszystkich w tej długiej, a potem świetnie bawiła się w krótszej
A co do skojarzenia ze ślubem królewskim, to Kate naprawdę nie jest pierwszą kobietą na świecie, która miała dwie suknie ślubne... Zresztą, wyobrażacie sobie podpięcie tego gigantycznego trenu? A może jej siostra powinna za nią chodzić i podtrzymywać tren, żeby się poddani nie oburzyli, ile sukienek musieli zasponsorować ?
a-sea-of-honey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 13:00   #43
badziabadzia
Zakorzenienie
 
Avatar badziabadzia
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4 587
Dot.: dwie suknie ślubne na jeden ślub?

przebieranie się na slubie jest nadal bardzo popularne ja byłam zakochana w swojej długiej i nie miałam ochoty jej zdejmować, ale goście co chwilę pytali, czy będę się przebierać
badziabadzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 07:46   #44
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: dwie suknie ślubne na jeden ślub?

Ja mam dwie suknie,ale nie po to,żeby przebrać się po północy.
Moja druga sukienka jest krótsza,za kolano w stylu retro (coś jak Justin Alexander 8465). Może wezmę ją ze sobą na salę na wszelki wypadek (gdyby tfu tfu coś się stało z moją długą suknią),ale docelowo ma ona być na plener poślubny
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 00:46   #45
itii
Raczkowanie
 
Avatar itii
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 46
Dot.: dwie suknie ślubne na jeden ślub?

W sklepach nie mogłam nic ciekawego znaleźć, poza tym ekspedientki strasznie mnie denerwowały. Uszyłam z koleżanką dwu częściową suknię. Do kościoła będę mieć spódnicę prawie 1,5(przy wzroście 1,6) a do tańczenia przed kolana. Góra zostaje bez zmian. Do tego niebieskie buciki i dodatki (kokarda, przepaska). Nie wyobrażam sobie tańczenia w długiej sukni (nawet takiej standardowej do kostek!).
Na poprawiny ubiorę jeszcze inną, trzecią, swoją ulubioną niebieską sukienkę za 80zł, a buty dalej te same
Jak dla mnie- sukien nigdy nie za dużo

Edytowane przez itii
Czas edycji: 2013-04-27 o 00:49
itii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-27, 19:31   #46
nutik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 988
Dot.: dwie suknie ślubne na jeden ślub?

Cytat:
Napisane przez pandoria Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie co myślicie o dwóch białych sukniach na wesele, tzn jedna do kościoła (piękna długa koronkowa lejąca kiecka ze wspaniałym trenem) i druga na wesele podobnie wykończona tylko że tea length (do połowy łydek). Pierwsza jest piękna, ale nie nadaje się do tańczenia, zresztą nie wiem jak panny młode mogą bawić się w długiej sukni na weselu ( przecież to nie bal,) ale ja jedynie mogę podziwiać bo sama nie będę potrafiła. Więc pojawił się pomysł drugiej sukni krótkiej w którą bym się przebrała po pierwszym tańcu co o tym myślicie?
Jeśli masz takie marzenie i środki finansowe na zaspokojenie tej potrzeby, to dlaczego nie? Moim zdaniem obie sukienki są urocze. To Twój dzień, dlaczego miałoby nie być tak jak Ci się podoba?
nutik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:48.