Zakwasy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-07, 19:15   #1
Bayoo
Raczkowanie
 
Avatar Bayoo
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 243

Zakwasy


Leczenie ich, czy też łagodzenie nie jest tematem tego wątku
jakoś sobie radzę, chociaż ból czasami daje się we znaki, to mimo wszystko wiadomo, że kiedyś przejdzie )
Mam pytanie innej natury - czy można ćwiczyć mając zakwasy ? Czy nie spowoduje to uszkodzenia mięśni ? Słyszałam gdzieś, że w momencie kiedy ma się zakwasy, można ćwiczyć, bo wtedy się je "rozbija", z innego zaś źródła dowiedziałam się, że może dojść do przetrenowania mięśni.
I już sama nie wiem.
Zakwasy mam w mięśniach brzucha
__________________
Rodowód NIE JEST gwarancją
Bayoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 13:03   #2
catttt
Zakorzenienie
 
Avatar catttt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 5 699
Dot.: Zakwasy

Nie ćwiczyłaś i zmusiłaś mięśnie do wysiłku, z którym nie miały do czynienia przez duży okres czasu(zastały się)i dlatego masz teraz zakwasy. Żeby się ich pozbyć musisz ćwiczyć dalej.
catttt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 13:47   #3
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Zakwasy

Cytat:
Napisane przez Bayoo Pokaż wiadomość
Leczenie ich, czy też łagodzenie nie jest tematem tego wątku
jakoś sobie radzę, chociaż ból czasami daje się we znaki, to mimo wszystko wiadomo, że kiedyś przejdzie )
Mam pytanie innej natury - czy można ćwiczyć mając zakwasy ? Czy nie spowoduje to uszkodzenia mięśni ? Słyszałam gdzieś, że w momencie kiedy ma się zakwasy, można ćwiczyć, bo wtedy się je "rozbija", z innego zaś źródła dowiedziałam się, że może dojść do przetrenowania mięśni.
I już sama nie wiem.
Zakwasy mam w mięśniach brzucha
A co cwiczysz konkretnie i jak czesto?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 17:28   #4
Bayoo
Raczkowanie
 
Avatar Bayoo
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 243
Dot.: Zakwasy

Brzuszki. Wcześniej ćwiczyłam normalnie i mogłam zrobić nawet do 150 nie czując tego (serie po 25 z przerwami pomiędzy na oddech). Robiłam brzuszki codziennie w zależności od tego na ile się czułam, 100 było minimum.
Teraz ćwiczyłam brzuszki na ławeczce i na początek zrobiłam 30, następnego dnia czułam już efekty... Drugiego dnia mimo to zrobiłam kolejne 30... A wczoraj poczytałam trochę o zakwasach, bo zastanowiło mnie, czy można ćwiczyć z zakwasami i trafiłam na tą informację o przetrenowaniu.
__________________
Rodowód NIE JEST gwarancją

Edytowane przez Bayoo
Czas edycji: 2010-01-08 o 17:31
Bayoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 21:25   #5
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Zakwasy

Cytat:
Napisane przez Bayoo Pokaż wiadomość
Brzuszki. Wcześniej ćwiczyłam normalnie i mogłam zrobić nawet do 150 nie czując tego (serie po 25 z przerwami pomiędzy na oddech). Robiłam brzuszki codziennie w zależności od tego na ile się czułam, 100 było minimum.
Teraz ćwiczyłam brzuszki na ławeczce i na początek zrobiłam 30, następnego dnia czułam już efekty... Drugiego dnia mimo to zrobiłam kolejne 30... A wczoraj poczytałam trochę o zakwasach, bo zastanowiło mnie, czy można ćwiczyć z zakwasami i trafiłam na tą informację o przetrenowaniu.
To jeszcze powiedz, po kiego grzyba robilas te brzuszki codziennie, bo sensu zadnego to to nie ma?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 01:29   #6
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Zakwasy

uomaryjowitamcie, kolejna......
Wyrak, trzymaj mnie, bo padlam i nie wstane
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 08:42   #7
Bayoo
Raczkowanie
 
Avatar Bayoo
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 243
Dot.: Zakwasy

Nie pytam się o sens ćwiczeń, tylko o zakwasy i jak to jest z tym przetrenowaniem.
Jeśli chodzi o brzuszki, sądzę, że sens to ma, szczególnie, że daje efekty i w sumie nie tylko u mnie
__________________
Rodowód NIE JEST gwarancją
Bayoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 09:24   #8
Magi_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 126
Dot.: Zakwasy

Mnie też interesuje kwestia zakwasów. Od niedawna zaczęłam ćwiczyć ręce (z hantelkami), bo nawet pół pompki zrobić nie potrafię, są bardzo słabe. No i czy jak czuję zakwasy, to powinnam/mogę/nie mogę ćwiczyć następnego dnia te same partie mięśniowe?
Magi_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 09:29   #9
Justy_neczkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Zakwasy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
To jeszcze powiedz, po kiego grzyba robilas te brzuszki codziennie, bo sensu zadnego to to nie ma?
Dlaczego nie ma to sensu?
Justy_neczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 11:43   #10
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Zakwasy

Cytat:
Napisane przez Magi_1988 Pokaż wiadomość
Mnie też interesuje kwestia zakwasów. Od niedawna zaczęłam ćwiczyć ręce (z hantelkami), bo nawet pół pompki zrobić nie potrafię, są bardzo słabe. No i czy jak czuję zakwasy, to powinnam/mogę/nie mogę ćwiczyć następnego dnia te same partie mięśniowe?
Po ki grzyb chcesz cwiczyc te sama partie miesni DZIEN W DZIEN?
Jesli masz kiepska kondycje (a jak widac masz) w ogole nie radze cwiczyc z zakwasami, zwlaszcza swiezymi. Cwicz raz na 2-3 dni.
Cytat:
Napisane przez Justy_neczkaa Pokaż wiadomość
Dlaczego nie ma to sensu?
Sens brzuszki maja, ale NIE odchudzaja. Brzuszki sa dobre na wzmocnienie brzucha, ale nie robimy w tym celu pelnych brzuszkow tylko spiecia.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 12:02   #11
Magi_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 126
Dot.: Zakwasy

Właśnie nie chcę ćwiczyć dzień w dzień! Dlatego zapytałam, czy jest tak, że powinnam, żeby spalić zakwasy, jak to niektórzy twierdzą W takim razie ok, ćwiczę ręcę dwa razy w tygodniu.
Magi_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 16:26   #12
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Zakwasy

Cytat:
Napisane przez Bayoo Pokaż wiadomość
Nie pytam się o sens ćwiczeń, tylko o zakwasy i jak to jest z tym przetrenowaniem.
Jeśli chodzi o brzuszki, sądzę, że sens to ma, szczególnie, że daje efekty i w sumie nie tylko u mnie
Ja wiem o co pytasz, ale jako, ze takie cwicznienie nie ma sensu, to nie ma co dywagowac. Oczywiscie sie mylisz - codzienne cwiczenie brzuszkow nie ma zadnego sensu, podobnie samo cwiczenie brzuszkow.

Efekty rzeczywiscie daje - co widac w tym watku - ze bol Ci sie daje we znaki.

Cytat:
Napisane przez Justy_neczkaa Pokaż wiadomość
Dlaczego nie ma to sensu?
No a jaki sens mialoby to miec? Co to ma niby dac?

Cytat:
Napisane przez Magi_1988 Pokaż wiadomość
Mnie też interesuje kwestia zakwasów. Od niedawna zaczęłam ćwiczyć ręce (z hantelkami), bo nawet pół pompki zrobić nie potrafię, są bardzo słabe. No i czy jak czuję zakwasy, to powinnam/mogę/nie mogę ćwiczyć następnego dnia te same partie mięśniowe?
Nie, nastepnego dnia nie powinnas cwiczyc tych samych partii miesni.

Cytat:
Napisane przez Magi_1988 Pokaż wiadomość
Właśnie nie chcę ćwiczyć dzień w dzień! Dlatego zapytałam, czy jest tak, że powinnam, żeby spalić zakwasy, jak to niektórzy twierdzą W takim razie ok, ćwiczę ręcę dwa razy w tygodniu.
Sa cwiczenia, ktore ponoc pomagaja na palenie kwasu mlekowego, ale: jak juz sa zakwasy to na to za pozno i to jest "ponoc".

Na poczatku nieraz ciezko bywa, dlatego trzeba uwazac za co sie bierzesz...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 17:15   #13
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Zakwasy

najpierw trzeba odróżnić ból mięśniowy od zakwasów (90% ludzi myli te dwa pojęcia)
patrząc na Twój "wyczyn" raczej masz zakwasy czyli doprowadziłaś do patologicznej sytuacji w której w mięśniach nagromadziły się szkodliwe produkty przemiany materii
poza tym mogłaś doprowadzić do głębokich mikrouszkodzeń w tkance mięśniowej
na Twoim miejscy odpusciłabym na pare dni
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 19:43   #14
Magi_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 126
Dot.: Zakwasy

Dziękuję za odpowiedzi Myślę, że ciut za ciężkie mam hantle jak na początek, bo mają prawie po 2kg. Jak mięśnie odpoczną to może spróbuję z małymi wodami mineralnymi (0,5kg) i stopniowo dojdę do hantli.
Magi_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.