Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-13, 18:41   #3001
Temperament
Zadomowienie
 
Avatar Temperament
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 088
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, ten żel się do czegoś nadaje czy lepiej wyrzucić?

Nivea Visage Young, Pure Beauty, Wash Off! (Żel do mycia twarzy)

Skład: Aqua, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Carbomer, Ostrea, Maris Limus, Aluminum Chlorohydrate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Xanthan Gum, Benzophenone-4, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Parfum, CI 42090

i co sądzisz o tych podkładach?

Delia, Mineral Velvet Skin, Głęboko nawilżający fluid mineralno - odżywczy

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Cyclopetasiloxane (and) C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Isopropyl Myristate, CI 77891, Paraffinum Liquidum, Talc Aluminium Starch Octanylsuccinate, Stearic Acid, Cetyl Palmitate, Glyceryl Stearate SE, Lithium Magnesium Sodium Salicylate, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Propylparaben (and) Ethylparaben (and) Butyparaben, PEG-100 Stearate (and) Glyceryl Stearate, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride (and) Sodium Acrylates Copolymer, [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499], Parfum, Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronelool, Hexyl Cinnamal, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyldecanol (and) Ceramide 3, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, PEG-8 (and) Tocopherol (and) Ascorbyl Palmitate (and) Ascorbic Acid (and) Citric Acid, Diethylhexyl Syringylidene Malonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Aminomethyl Propanol, Disodium EDTA.


Bell, Multi Mineral, Mat & Cover Make-Up (Fluid matująco - kryjący z kompleksem składników mineralnych)


Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Glycerin, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Titanium Dioxide, Sodium Chloride, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Stearoyl Inulin, Lithium Magnesium Sodium Salicylate, Polysorbate 80, Dimethicone/Methicone Copolymer, Quaternium-18, Aluminum Hydroxide, Propylene Carbonate, Ethylhexylglycerin, PEG-8, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Tocopherol, Copper Gluconate, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Dimethicone, Trimethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, +/- CI 77891, CI77491, CI77492, CI 77499

który lepszy?
Temperament jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 20:10   #3002
Rarrka90
Rozeznanie
 
Avatar Rarrka90
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 887
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuje korah
__________________
Rarrka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 20:34   #3003
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosze o analize kilku kosmetykow - z gory bardzo dziekuje

annemarie börlind - AQUA BLEU - żel regenerujący
Skład:
AQUA (WATER), COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, GLYCERIN, SORBITOL, ARGININE, PHENOXYETHANOL, ALGAE EXTRACT, SODIUM LACTATE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CARBOMER, BENZYL ALCOHOL, PANTHENOL, AROMA (FRAGRANCE), TOCOPHERYL ACETATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, COPPER PCA, MENTHYL LACTATE, LACTIC ACID, SODIUM HYALURONATE, HEXYL CINNAMAL, BENZYL SALICYLATE, CITRONELLOL, LINALOOL, LIMONENE

annemarie börlind - AQUA ROSE esencja odżywcza
Skład:
AQUA (WATER), ALCOHOL, GLYCERIN, SORBITOL, ALGAE EXTRACT, XANTHAN GUM, POLYGLYCERYL-5 LAURATE, SODIUM LACTATE, SODIUM PCA, ARGININE, MARIS SAL (SEA SALT), MENTHYL LACTATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, AROMA (FRAGRANCE), LACTIC ACID, SODIUM HYALURONATE, MICA, HEXYL CINNAMAL, BENZYL SALICYLATE, CITRONELLOL, CI 77491 (IRON OXIDES)

annemarie börlind - DWUFAZOWY KONCENTRAT REWITALIZUJĄCY
Skład:
AQUA (WATER), TRICAPRYLIN SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEEDOIL, ALCOHOL, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, SODIUM PCA, BETAINE, GLYCERIN, TOCOPHERYL ACETATE, DAUCUS CAROTA SATIVA (CAROT) ROOT EXTRACT, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, BETA VULGARIS (BEET) ROOT EXTRACT, BISABOLOL, GLYCINE SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, LIMONENE, ALLANTOIN, AROMA (FRAGRANCE), XANTHAN GUM, BENZYL BENZOATE, PANTHENOL, TOCOPHEROL, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FRUIT EXTRACT, OLUS, SHELLAC, ASCORBYL PALMITATE, GERANIOL, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FLOWERWATER, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL.


Spiezia Różano waniliowy olejek do twarzy Rose and Vanilla Face Oil

Simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, triticum vulgare (wheat) germ oil, rosa damascena (rose) flower oil, rosa damacena (rose) flower extract, vanilla planifolia (vanilla) bean extract, *linalool, *citral, *citonellol. *Naturalnie występujące składniki olejków eterycznych, 100% organiczne. Wszystkie składniki z upraw organicznych.

Spiezia Intensywny krem nawilżający

Simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, sesamum indicum (sesame) seed oil, olea europaea (extra virgin olive) fruit oil, cera alba (beeswax), triticum vulgare (wheat) germ oil, rosa damacena (rose) flower extract, daucus carota sativa (carrot) fruit extract, urtica dioica (nettle) leaf extract, equisetum arvense (horsetail) leaf extract, achillea millefolium (yarrow) extract, citrus limonum (lemon) peel extract, centella asiatica extract, citrus aurantium flower oil, citrus grandis (grapefruit) seed oil, lavandula angustifolia (lavender) flower oil, rosa damascene (rose) flower oil, *linalool, *citral, *citonellol. *Naturalnie występujące składniki olejków eterycznych, 100% organiczne. Wszystkie składniki z upraw organicznych

Doux Me Krem normalizujący na dzień i na noc Soin visage équilibrant jour & nuit

Citrus aurantium amara flower distillate (bitter orange flower distillate), Organic bitter orange flower water, Lavandula angustifolia water* Lavender floral water, Hamamelis virginiana distillate* Witch hazel floral water, Prunus armeniaca kernel oil* Apricot kernel oil, Butyrospermum parkii butter (shea butter)* Shea butter, Sucrose stearate, Glycerin, Sucrose distearate, Arginine, Cera alba (beeswax), Helianthus annuus seed oil*, Rosmarinus officinalis extract* Organic sunflower seed oil, Cananga odorata oil* Essential oil of ylang-ylang, Aniba rosaeodora oil* Rosewood essential oil, Pelargonium graveolens oil* Geranium essential oil, Tocopherol, Xanthan gum, Citric acid, Dehydroacetic acid, Benzyl alcohol, Benzyl benzoate, Benzyl salicylate, Citral, Citronnellol, D-Limonene, Farnesol, Geraniol, Linalool* (naturalne składniki olejków eterycznych).

Doux Me Krem pod oczy

Citrus aurantium amara flower distillate (Neroli floral water), Anthemis nobilis extract (Chamomile floral water), Rosa canina fruit oil (Rose hip seed oil), Myristyl alcohol 100% vegetal emulsifiers (Cetearyl alcohol 100%, vegetal emulsifiers), Lavandula angustifolia water (Lavender floral water), Helianthus annuus seed oil (Rosmarinus officinalis extract) Organic sunflower seed oil, Arginine, Aniba rosaeodora oil (Rosewood essential oil), Lavandula angustifolia (Essential oil of lavender), Tocopherol, Myristyl glucoside, Cetearyl glucoside, Xanthan gum, Citric acid, Dehydroacetic acid, Benzyl alcohol, Linalool, D-Limonene, Farnesol, Geraniol (100% vegetal emulsifiers).
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png

Edytowane przez biała_czekolada
Czas edycji: 2011-04-13 o 20:35
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 21:14   #3004
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[QUOTE=Korah;26345024]Nie powiedzialabym, że należy ich używac codziennie, raczej, że warto je wprowadzić do codziennej pielęgnacji Tak robię, najpierw mydlo, splukuję, potem glinka, splukuję i dwa razy w tygodniu po tym jeszcze robię peeling i 1-2 razy w tygodniu nakladam maseczkę po tym peelingu. Dawno nie mialam zapchanej cery, a doskonale wiem, co to znaczy. Grunt to porzadnie oczyszczona cera, ale lagodnymi preparatami, nie naruszajacymi bariery ochronnej. Owszem, mydlo+glinka+chlorowana woda= wysuszenie, ale nie jest to wysuszenie takie, jak po drogeryjnych żelach, czuć ściągnięcie, ale buzia jest ukojona i wystarcza tylko dobry krem. Co do toniku to rzadko uzywam, ale warto do tego celu kupić hydrolat, albo tonik o naturalnym skladzie, bo nawet tonik może zaszkodzić, jeśli jest zrobiony z nic nie wartych wypelniaczy

Dziękuję kochana jesteś przenajcudowniejsza, niezastąpiona i w ogóle NAJ!!!

Zakupiłam ostatnio kremik z ziajamed, niestety nie było fizjodermu, więc wzięłam serię naprawczą, posmarowałam się nim drugi raz na noc i mam wrażenie jakbym polała się olejem, więc na dzień nadawać się nie będzie... Kupiłam wczoraj olejek z drzewa herbacianego, cóż za aromat, fuuuj. Wczoraj nałożyłam bezpośrednio na buzię i cholernie szczypało, ale dziś nie dałam za wygraną znów nałożyłam ( bo wyskoczyła podskórna gula ) a na to ten krem, zobaczymy co będzie rano..
Korah a jak właściwie on ma zadziałać, czy to krosta rozkwitnie, a on szybko ją wygoi, czy raczej nie da jej wyjść na zewnątrz? Dotychczas używałam klindacinu na takie niespodzianki, jak w miarę wcześnie zaaplikowałam, to guz się ulatniał..
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 23:12   #3005
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuję Korah skuszę się na tą maseczkę przy następnym zamówieniu możesz podpowiedziec na co jeszcze warto się skusic Chciałabym spróbować tego peelingu solnego Jericho, ale kurde troche drogi a na allegro nie ma... Wiem, że wystarczy na bardzo długi czas, ale musze oszczedzac! (caly czas to sobie powtarzam)
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 23:17   #3006
e8568007f733d5544c729bc90367d4fe20d6da38_65540b4a0b460
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

często używam tego sztyftu pod oczy i tak się zastanawiam, czy przypadkiem nie wyrządzam sobie nim krzywdy czy ten produkt może przyczynić się do szybszego powstawania zmarszczek?

EXPRESS SOLUTION, EYE STICK FATIGUE ERASER

aqua/ butylene glycol/ glycerin/ nylon-12 fluorescent brightener 230 salt/ stearic acid/ pentylene glycol/ sodium hydroxide/ phenoxyethanol/ isostearyl alcohol/ glyceryl isostearate/ polyvinylalcohol crosspolymer/ butyrospermum parkii (shea butter)/ euphorbia cerifera (candelilla) wax/ brassica campestris (rapessed) sterols/ citric acid.
e8568007f733d5544c729bc90367d4fe20d6da38_65540b4a0b460 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-13, 23:19   #3007
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[QUOTE=vanilia1985;2635217 3]
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie powiedzialabym, że należy ich używac codziennie, raczej, że warto je wprowadzić do codziennej pielęgnacji Tak robię, najpierw mydlo, splukuję, potem glinka, splukuję i dwa razy w tygodniu po tym jeszcze robię peeling i 1-2 razy w tygodniu nakladam maseczkę po tym peelingu. Dawno nie mialam zapchanej cery, a doskonale wiem, co to znaczy. Grunt to porzadnie oczyszczona cera, ale lagodnymi preparatami, nie naruszajacymi bariery ochronnej. Owszem, mydlo+glinka+chlorowana woda= wysuszenie, ale nie jest to wysuszenie takie, jak po drogeryjnych żelach, czuć ściągnięcie, ale buzia jest ukojona i wystarcza tylko dobry krem. Co do toniku to rzadko uzywam, ale warto do tego celu kupić hydrolat, albo tonik o naturalnym skladzie, bo nawet tonik może zaszkodzić, jeśli jest zrobiony z nic nie wartych wypelniaczy

Dziękuję kochana jesteś przenajcudowniejsza, niezastąpiona i w ogóle NAJ!!!

Zakupiłam ostatnio kremik z ziajamed, niestety nie było fizjodermu, więc wzięłam serię naprawczą, posmarowałam się nim drugi raz na noc i mam wrażenie jakbym polała się olejem, więc na dzień nadawać się nie będzie... Kupiłam wczoraj olejek z drzewa herbacianego, cóż za aromat, fuuuj. Wczoraj nałożyłam bezpośrednio na buzię i cholernie szczypało, ale dziś nie dałam za wygraną znów nałożyłam ( bo wyskoczyła podskórna gula ) a na to ten krem, zobaczymy co będzie rano..
Korah a jak właściwie on ma zadziałać, czy to krosta rozkwitnie, a on szybko ją wygoi, czy raczej nie da jej wyjść na zewnątrz? Dotychczas używałam klindacinu na takie niespodzianki, jak w miarę wcześnie zaaplikowałam, to guz się ulatniał..
Jeśli chodzi o olejek herbaciany to u mnie działa tak, że wszystkie gule, pryszcze, krostki spłaszcza i po nocy wszystko mi znika. I tak, trochę szczypie, działa jakby rozgrzewająco, ale szybko mija to uczucie, może być bardziej nieprzyjemne gdy ma się np podrażnioną cerę. Ale dla efektów warto pocierpieć Uwielbiam ten olejek! Polecam wszystkim.
Ważne jest też żeby systematycznie złuszczać martwy naskórek - wtedy jest o wiele mniej krostek, zaskórników i innych brzydkich rzeczy. U mnie tą rolę pełni 10% tonik z kwasem migdałowym. (przepis na mazidłach lub wątkach kwasowych). Jak trochę zaniedbam cerę albo jest w gorszym stanie to używam go dwa razy dziennie i wtedy po paru dniach delikatnie się łuszczę i schodzą brzydactwa a zostaje ładna skórka Tak normalnie to używam tylko na noc, codziennie i robię po 1-1,5 tygodnia kilka dni przerwy i znowu kręcę tonik Cera jest wtedy w bardzo dobrym stanie.
__________________
Justyna


Edytowane przez jp91
Czas edycji: 2011-04-13 o 23:25
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 07:50   #3008
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah, dziękuję bardzo za wyczerpująca odpowiedź

I małe sprostowanie - szukam szamponu lub myjadła (bo powoli zastanawiam się nad mydłem.kostką) do włosów - a mam ich dużo, długie i w dobrym stanie. Dzięki olejom końcówki mi się nie rozdwajają, nie mam tendencji do przetłuszczania ani przesuszania (minimalne problemy zimą tj. przetłuszczają się przy skórze, a wysuszają końce).
Szukam i podrzucam niecnie do wątku szampony dla włosów zniszczonych wychodząc ze słusznego jak widać założenia, że to co pisze producent należy przez 2 podzielić
Do tej pory "normalne" kosmetyki włosów mi nie zniszczyły, nigdy nie farbowałam, ale czas najwyższy zadbać troszkę o ich komfort - stąd poszukiwanie kosmetyków naturalnych. Ponieważ włosów mam naprawdę dużo, niestety cena jest pewną barierą - nie stać mnie zbyt drogie szampony, bo po prostu za szybko je zużywam
Stad poszukiwania i trucie głowy w wątku kolejnymi wynalazkami

Żeby nie offtopować prosiłabym o analizę
Herba Studio, Żel pod oczy Tarnina & Lipa

Skład:
Aqua, Tilia Cordata & Euphrasia Officinalis & Prunus Speciosa Extract, Propylene Glycol, Carbomer, Hyaluronic Acid, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycine, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Sodium Benzoate, Lactic Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Allantoin, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Benzyl Salicylate, Coumarin, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Perfume.

Jest szansa, że cienie pod oczami zmniejszy?
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki


Edytowane przez vea7
Czas edycji: 2011-04-14 o 07:56
vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 09:11   #3009
niepoprawna10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 436
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kolejny krem z filtrem. I oczywiście prośba o analizę szczególnie pod kątem zapychania. W składzie na stronie producenta znajduje się składnik o nazwie alcool, nie mam pojęcia, czy nie jest to błąd i nie chodzi przypadkiem o alkohol, ale podaję wersję oryginalną.

Alphanova Bebe krem ochronny SPF 50+

Skład: zinc oxide and caprilic/capric triglyceride, Aqua(water), dicaprylyl carbonate, titanium dioxide, alcool, lauryl glucoside and polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate and glycerin, mentha piperita water, glycerin, caprilic/capric triglyceride, cocos nucifera (and) gardenia tahitensis, pongamia galbra seed oil, Polyglyceryl-2 stearate, xanthan gum, tocopherol, glyceryl caprylate, citric acid, polyepsilon-lysine

niepoprawna10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 10:21   #3010
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Korah proszę pięknie o analizę:
Logona matujący krem z odcieniem brązowo-złotym
Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Hydogenated Vegetable Oil, Glycerin, Kaolin, Mica, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum (Essential Oils), Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Palm Glycerides, Lauryl PCA, Sorbitol, Hydrogenated Lecithin, Punica Granatum Seed Extract*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract*, Galactoarabinan, Silica, Xanthan Gum, Sodium Citrate, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Limonene, Geraniol, Linalool, Citronellol, Coumarin, Benzyl Salicylate, Citral, Silver Oxide, CI 77891, CI 77491, CI 77492 * z kontrolowanych biologicznych upraw

Logona krem na dzień z odcieniem złoto-brązowym

Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Hydogenated Vegetable Oil, Glycerin, Rosa Damascena Flower Water*, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum (Essential Oils), Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Palm Glycerides, Lauryl PCA, Sorbitol, Hydrogenated Lecithin, Punica Granatum Seed Extract*, Rosa Damascena Flower Extract*, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Galactoarabinan, Xanthan Gum, Sodium Citrate, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Limonene, Geraniol, Linalool, Citronellol, Coumarin, Benzyl Salicylate, Citral, Mica, Silver Oxide, CI 77891, CI 77491, CI 77492 * z kontrolowanych biologicznych upraw

Lavera Basis krem tonujący

wyciąg z płatków róż*, olej sojowy*, roślinna gliceryna, trójglicerydy (roślinna mieszanka olejków), olej z jojoba, masło shea*, olej migdałowy*, olej słonecznikowy, lecytyna, żel z aloesu*, kwasy stearynowe, czerwone algi, olej karotenowy, wit. E, wyciąg z papryki, sterole roślinne, wyciąg z nagietka*, hydrolat melisy*, hydrolat oczaru wirginijskiego*, wit. C, mieszanka olejków eterycznych *składniki pochodzące z upraw ekologicznych

który będzie lepszy składowo?
Maseczka Logona oczyszczająca z mięty

Aqua (Water), Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Palmitic Acid, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit*, Brassica Campestris Sterols, Calendula Officinalis Flower Extract*, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Salvia Triloba (Sage) Leaf Extract*, Coco Glucoside, Xanthan Gum, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Parfum (Essential Oils), Sodium Hyaluronate, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopherol, Polglyceryl-3 Palmitate, Polyglyceryl- 6 Dicaprate, CI 75810, Limonene
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley

Edytowane przez anakazar
Czas edycji: 2011-04-14 o 11:00
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 13:06   #3011
juuliaaa17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 51
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo ładnie proszę o analize)) lidlowskiego kremu
SUHADA NATURE night cream pomegranate seed oil & Avocado oil. Rejuvenating & Relaxing. for normal to dry skin

skład?:
* aqua
* glycine soja oil *
* alcohol
* cetearyl alcohol
* glycerin
* butyrospermum parkii butter*
* prunus amygdalus dulcis oil
* theobroma cacao seed butter
* cetearyl glucoside
* sorbitol
* olea europea fruit oil *
* persea gratissima oil *
* parfum -from natural essential oils
* xanthan gum
* persea gratissima oil
* tocopherol
* punica granatum seed oil *
* sodium lactate
* linalool - from natural essential oils
* phytosterols
* helianthus annus seed oil
* lactic acid
* limonene
* olea europea oil unsaponifiables
* benzyl benzoate
przy skladnikach na ktorych na koncu jest gwiazdka pisze : produced to organic standards. Bardzo prosiłabym o analize pod katem zapychania , i tego czy on przypadkiem nie jest bardziej szkodliwy niz pomocny
Z góry serdecznie dziękuje
juuliaaa17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 18:04   #3012
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam jeszcze jeden krem o którym chciałabym sie dowiedziec kilku rzeczy. Używałam go już kiedys i mi fajnie nawilżał cere. Taraz znów sie nad nim zastanawiam ale jednak musze go sprawdzic z wasza pomocą.
Iwostin Hydratia, fizjologiczny krem z ceramidami
Aqua, iwonicz aqua,Urea, Propylheptyl Caprylate, Glycerin, Dicaprylyl Carbonate, Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Pentaerythrityl Distearate, Glyceryl Stearate, Sodium StearoylGlutamate, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Myristyl Myristate, Caprylic/capric Trigliceride, Salicornia Herbacea Extract, Butylene Glycol, Glycosphingolipids, Polymethylsilsesquioxane, Dimethicone, Isohexadecane, Cetearyl Methicone, PEG-40, Stearate, Steareth-2, Steareth-21, Hydrolized wheat Protein, Sorbitol, Lysine, Diglycerin, Lactic Acid, Sodium PCA, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Polyacrylate, Pullulan, Allantoin, Xanthan Gum, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbid Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Parfum
Przepisując ten skład i te długie nazwy podejrzewam ze to niezły śmiec
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 18:17   #3013
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Niewykluczone, że zapycha Cię ten Lotion, no niewiem co mam o tym myśleć szczerze mówiąc. Myślę, że mydlo naturalne wiele by tu pomoglo, siarkowe Barwy ma dobry sklad. A glinke to polecam używac codziennie po umyciu mydlem umyć się glinką. A co to za peeling?
peeling mam St. Ives
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...radzikowy.html
oprócz tego od czasu do czasu używam szczoteczki do mycia twarzy
Korah
a co myślisz o robieniu ziołowych parówek? czy takie działania pomagają czy szkodzą naszej skórze?

kapsułki Gal nie służą mojej skórze teraz obawiam się zamówienia z BU. Nie wiem czy warto zamawiać oleje
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-14, 20:35   #3014
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

No to męczę dalej w tematach okołoczystościowych

Jest polecany (działa świetnie), ale nie był weryfikowany... no to już
Ziaja, Bloker antyperspirant
Skład
Aqua (Water), Aluminium Chloride, Glycerin, Hydroxyethylcellulose, Potassium Sorbate


I myjadła:
Dax cosmetics, Perfecta Spa, Cukrowy peeling do ciała złuszczająco-antycellulitowy
Skład:
Paraffinum Liquidum, Surcose, Silica, PEG-40 HydrogenatedCastrol Oil, Parfum, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Citrus Aurantium Dulcis Wax, Hydrogenated Vegetable Oil, Coffe Arabica Seed Extract, Polyethylene, CI 73360, CI 77718, CI 19140, Sodium Propylparaben, Eugenol, Cinnamal, D-Limonene



Sephora, Sucre Sugar Cube - kostka do kąpieli
Skład:
Sodium Bicarbonate, Citric Acid, CI 77891 (Titanium Dioxide), Monosodium Citrate, Sucrose, Maltodextrin, PEG-150, Parfum (Fragrance), Talc, Silica, Benzyl Benzoate, Limonene, Hexyl Cinnamal


Mydło nieznane
Skład:
Sodium Palmate, Aqua, Glycerin, Sodium Palm Kernelate, Propylene Glycol, Sorbitol, Sucrose, Sodium Stearte, Sodium Laurate, Sodium Laureth Sulfate, Parfum, Sodium Chloride, Palm Kernel Acid, Stearic Acid, Lauric Acid, Potassium Palmate, Tetrasodium Etidronate, Pentasodium Pentetate, Potassium Palm Kernelate, Tetrasodium EDTA, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, CI 11680, CI 12490, CI 74160, CI 74260, CI 77007, CI 77891


Mydło znane Organique Mydło glicerynowe
Skład:
Aqua, Glycerin, Sodium Stearate, Propylene Glycol,Sorbitol, Sodium Laurate, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Chloride, Stearic Acid, Lauric Acid, Pentasodium Pentetate, Tetrasodium Etidronate [+/- CI 42080, CI 19140, CI 16255], Parfum


Organique, Bath Therapy, Creamy Whip, Goat Milk
Skład:
Aqua, Glycerin, Sodium Cocyl Isethionate, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Phenoxyethanol Methylparaben, Ethylparaben, PropylparabenButylparaben , Isobutylparaben, Tetrysodium EDTA, Parfum Oil
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 08:11   #3015
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

malina - mnie ten morelowy peeling podraznial i robily mi sie po nim starsznie krosty, uwazam ze jest za ostry do twarzy
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 08:47   #3016
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
malina - mnie ten morelowy peeling podraznial i robily mi sie po nim starsznie krosty, uwazam ze jest za ostry do twarzy
mojej skórze raczej nie szkodzi
nie wiem tylko jak z jego składem
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 09:19   #3017
piotrkozuszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1
Question Body Beautifying Milk (MAKARI) Krem

Witam,

Mam zone ktora jest czarnoskora, niestety zadne kremy dostepne (oczywiscie sprawdzilismy tylko mala czesc z nich) nie pomagaja. Moja zona uzywala w swoim kraju kremu:

Body Beautifying Milk firmy MAKARI

sklad:
Water, Vegetable Oil, Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate, Glycerin, Tridecyl Stearate, Cetearyl Glucoside, Carbomer, Sodium Hydroxide, Sorbitan Stearate, Panthenol, Evening Primrose Oil, Dimethicone, Mulberry Root Extract, Bearberry Extract, Licorice Extract, Propylene Glycol,Escin, Hawthorn Extract, Glycyrrhetinic Acid, Carrot Oil, Retinyl Propionate, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Disodium EDTA, Citric Acid, Hydroxypropyl Methylcellulose, Phenoxyethanol, Methylparaben, DMDM Hydantoin, Carrageenan Extract, Fragrance.

Czy ktos moze mi powiedziec czy wystepuje na naszym rynku krem ktory by mial choc podobny sklad?

Pozdrawiam

piotrkozuszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 09:41   #3018
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Justyna3011 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo Korah
jesteś niezastąpiona

Sorki, że truję ale znalazłam jeszcze taką: Soraya, balsam do opalania spf 60
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate, Titanium Dioxide, Silica, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Decyl Oleate, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Shea Butter, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional (lillal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool

Czy jest między nimi duża różnica? (chodzi przede wszystkim o buźkę)
A tak na marginesie podobno numerki filtrów miały być wyrównane i nie przekraczać 50+ -ciekawe jaką skalę przyjmuje soraya?

Uwazam że jednak 45 ma lagodniejszy, przyjażniejszy skórze sklad, 30 i 60 zawiera wiecej konserwantów i pochodnych formaldehydu, a trzeba na to zwrócić szczególną uwagę, gdyż skladniki te w kontakcie z promieniami UV mogą wydzielać rakotwórcze związki.

---------- Dopisano o 08:11 ---------- Poprzedni post napisano o 08:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Temperament Pokaż wiadomość
Korah, ten żel się do czegoś nadaje czy lepiej wyrzucić?

Nivea Visage Young, Pure Beauty, Wash Off! (Żel do mycia twarzy)

Skład: Aqua, Glycerin, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Carbomer, Ostrea, Maris Limus, Aluminum Chlorohydrate, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Decyl Glucoside, Propylene Glycol, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Xanthan Gum, Benzophenone-4, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Parfum, CI 42090

i co sądzisz o tych podkładach?

Delia, Mineral Velvet Skin, Głęboko nawilżający fluid mineralno - odżywczy

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Cyclopetasiloxane (and) C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Isopropyl Myristate, CI 77891, Paraffinum Liquidum, Talc Aluminium Starch Octanylsuccinate, Stearic Acid, Cetyl Palmitate, Glyceryl Stearate SE, Lithium Magnesium Sodium Salicylate, Phenoxyethanol (and) Methylparaben (and) Propylparaben (and) Ethylparaben (and) Butyparaben, PEG-100 Stearate (and) Glyceryl Stearate, Xanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride (and) Sodium Acrylates Copolymer, [+/- CI 77491, CI 77492, CI 77499], Parfum, Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Citronelool, Hexyl Cinnamal, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyldecanol (and) Ceramide 3, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, PEG-8 (and) Tocopherol (and) Ascorbyl Palmitate (and) Ascorbic Acid (and) Citric Acid, Diethylhexyl Syringylidene Malonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Aminomethyl Propanol, Disodium EDTA.


Bell, Multi Mineral, Mat & Cover Make-Up (Fluid matująco - kryjący z kompleksem składników mineralnych)


Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Glycerin, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Titanium Dioxide, Sodium Chloride, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Stearoyl Inulin, Lithium Magnesium Sodium Salicylate, Polysorbate 80, Dimethicone/Methicone Copolymer, Quaternium-18, Aluminum Hydroxide, Propylene Carbonate, Ethylhexylglycerin, PEG-8, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Tocopherol, Copper Gluconate, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Dimethicone, Trimethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, +/- CI 77891, CI77491, CI77492, CI 77499

który lepszy?


Żel nada się do mycia wanny

Podklad pod względem bezpieczenstwa skladu będzie lepszy ten drugi, zdecydowanie. Pierwszy to dramat dla skóry, chociaż drugi także niczym nie zachwyca.

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analize kilku kosmetykow - z gory bardzo dziekuje

annemarie börlind - AQUA BLEU - żel regenerujący
Skład:
AQUA (WATER), COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, GLYCERIN, SORBITOL, ARGININE, PHENOXYETHANOL, ALGAE EXTRACT, SODIUM LACTATE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, CARBOMER, BENZYL ALCOHOL, PANTHENOL, AROMA (FRAGRANCE), TOCOPHERYL ACETATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, COPPER PCA, MENTHYL LACTATE, LACTIC ACID, SODIUM HYALURONATE, HEXYL CINNAMAL, BENZYL SALICYLATE, CITRONELLOL, LINALOOL, LIMONENE

annemarie börlind - AQUA ROSE esencja odżywcza
Skład:
AQUA (WATER), ALCOHOL, GLYCERIN, SORBITOL, ALGAE EXTRACT, XANTHAN GUM, POLYGLYCERYL-5 LAURATE, SODIUM LACTATE, SODIUM PCA, ARGININE, MARIS SAL (SEA SALT), MENTHYL LACTATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, AROMA (FRAGRANCE), LACTIC ACID, SODIUM HYALURONATE, MICA, HEXYL CINNAMAL, BENZYL SALICYLATE, CITRONELLOL, CI 77491 (IRON OXIDES)

annemarie börlind - DWUFAZOWY KONCENTRAT REWITALIZUJĄCY
Skład:
AQUA (WATER), TRICAPRYLIN SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEEDOIL, ALCOHOL, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL, SODIUM PCA, BETAINE, GLYCERIN, TOCOPHERYL ACETATE, DAUCUS CAROTA SATIVA (CAROT) ROOT EXTRACT, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, BETA VULGARIS (BEET) ROOT EXTRACT, BISABOLOL, GLYCINE SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, LIMONENE, ALLANTOIN, AROMA (FRAGRANCE), XANTHAN GUM, BENZYL BENZOATE, PANTHENOL, TOCOPHEROL, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FRUIT EXTRACT, OLUS, SHELLAC, ASCORBYL PALMITATE, GERANIOL, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) FLOWERWATER, ASCORBIC ACID, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL.


Spiezia Różano waniliowy olejek do twarzy Rose and Vanilla Face Oil

Simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, triticum vulgare (wheat) germ oil, rosa damascena (rose) flower oil, rosa damacena (rose) flower extract, vanilla planifolia (vanilla) bean extract, *linalool, *citral, *citonellol. *Naturalnie występujące składniki olejków eterycznych, 100% organiczne. Wszystkie składniki z upraw organicznych.

Spiezia Intensywny krem nawilżający

Simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, sesamum indicum (sesame) seed oil, olea europaea (extra virgin olive) fruit oil, cera alba (beeswax), triticum vulgare (wheat) germ oil, rosa damacena (rose) flower extract, daucus carota sativa (carrot) fruit extract, urtica dioica (nettle) leaf extract, equisetum arvense (horsetail) leaf extract, achillea millefolium (yarrow) extract, citrus limonum (lemon) peel extract, centella asiatica extract, citrus aurantium flower oil, citrus grandis (grapefruit) seed oil, lavandula angustifolia (lavender) flower oil, rosa damascene (rose) flower oil, *linalool, *citral, *citonellol. *Naturalnie występujące składniki olejków eterycznych, 100% organiczne. Wszystkie składniki z upraw organicznych

Doux Me Krem normalizujący na dzień i na noc Soin visage équilibrant jour & nuit

Citrus aurantium amara flower distillate (bitter orange flower distillate), Organic bitter orange flower water, Lavandula angustifolia water* Lavender floral water, Hamamelis virginiana distillate* Witch hazel floral water, Prunus armeniaca kernel oil* Apricot kernel oil, Butyrospermum parkii butter (shea butter)* Shea butter, Sucrose stearate, Glycerin, Sucrose distearate, Arginine, Cera alba (beeswax), Helianthus annuus seed oil*, Rosmarinus officinalis extract* Organic sunflower seed oil, Cananga odorata oil* Essential oil of ylang-ylang, Aniba rosaeodora oil* Rosewood essential oil, Pelargonium graveolens oil* Geranium essential oil, Tocopherol, Xanthan gum, Citric acid, Dehydroacetic acid, Benzyl alcohol, Benzyl benzoate, Benzyl salicylate, Citral, Citronnellol, D-Limonene, Farnesol, Geraniol, Linalool* (naturalne składniki olejków eterycznych).

Doux Me Krem pod oczy

Citrus aurantium amara flower distillate (Neroli floral water), Anthemis nobilis extract (Chamomile floral water), Rosa canina fruit oil (Rose hip seed oil), Myristyl alcohol 100% vegetal emulsifiers (Cetearyl alcohol 100%, vegetal emulsifiers), Lavandula angustifolia water (Lavender floral water), Helianthus annuus seed oil (Rosmarinus officinalis extract) Organic sunflower seed oil, Arginine, Aniba rosaeodora oil (Rosewood essential oil), Lavandula angustifolia (Essential oil of lavender), Tocopherol, Myristyl glucoside, Cetearyl glucoside, Xanthan gum, Citric acid, Dehydroacetic acid, Benzyl alcohol, Linalool, D-Limonene, Farnesol, Geraniol (100% vegetal emulsifiers).

Aqua bleu są dośc fajne te sklady, ale nie tak fajne jak koncentratu rewitalizującego, uwazam, że on jest genialny.
Spiezia jest kremem idealnym, fantastyczny, należy go stosowac oszczednie cieniutką warstwą, gdyż jest mega odżywczy, zrobiony na oleju, nie na wodzie, skoncentrowany, powinien być bardzo wydajny. Jestem pelna podziwu dla niego. Jeżeli zdecyujesz się na krem, to nie będzie konieczny zakup olejku, który także jest super, ale po prostu krem go zastąpi.
Normalizujący Doux me zapowiada się ciekawie, lekki i powinien ladnie się wchlaniać. Fajny sklad. Krem pod oczy także super, ale sklad jest dość prosty, zależy ile by kosztowal, nie wiem czy oplaca się go kupowac, jeśli cena jest wyższego lotu.

---------- Dopisano o 08:31 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie powiedzialabym, że należy ich używac codziennie, raczej, że warto je wprowadzić do codziennej pielęgnacji Tak robię, najpierw mydlo, splukuję, potem glinka, splukuję i dwa razy w tygodniu po tym jeszcze robię peeling i 1-2 razy w tygodniu nakladam maseczkę po tym peelingu. Dawno nie mialam zapchanej cery, a doskonale wiem, co to znaczy. Grunt to porzadnie oczyszczona cera, ale lagodnymi preparatami, nie naruszajacymi bariery ochronnej. Owszem, mydlo+glinka+chlorowana woda= wysuszenie, ale nie jest to wysuszenie takie, jak po drogeryjnych żelach, czuć ściągnięcie, ale buzia jest ukojona i wystarcza tylko dobry krem. Co do toniku to rzadko uzywam, ale warto do tego celu kupić hydrolat, albo tonik o naturalnym skladzie, bo nawet tonik może zaszkodzić, jeśli jest zrobiony z nic nie wartych wypelniaczy

Dziękuję kochana jesteś przenajcudowniejsza, niezastąpiona i w ogóle NAJ!!!

Zakupiłam ostatnio kremik z ziajamed, niestety nie było fizjodermu, więc wzięłam serię naprawczą, posmarowałam się nim drugi raz na noc i mam wrażenie jakbym polała się olejem, więc na dzień nadawać się nie będzie... Kupiłam wczoraj olejek z drzewa herbacianego, cóż za aromat, fuuuj. Wczoraj nałożyłam bezpośrednio na buzię i cholernie szczypało, ale dziś nie dałam za wygraną znów nałożyłam ( bo wyskoczyła podskórna gula ) a na to ten krem, zobaczymy co będzie rano..
Korah a jak właściwie on ma zadziałać, czy to krosta rozkwitnie, a on szybko ją wygoi, czy raczej nie da jej wyjść na zewnątrz? Dotychczas używałam klindacinu na takie niespodzianki, jak w miarę wcześnie zaaplikowałam, to guz się ulatniał..

Jeśli nalozylaś krem na krostkę, to może wyjśc ona na wierzch, jeśli posmarujesz samym olejkiem, albo z mniej tlustym kremem to powinna się ona zasuszyć i zmniejszyć. Ten krem ziaji jest bardzo dobrym i lagodnym nawilżaczem, ale tez z nim radze ostrożnie, nie codziennie, bo może zapychac niektórych.

---------- Dopisano o 08:39 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dziękuję Korah skuszę się na tą maseczkę przy następnym zamówieniu możesz podpowiedziec na co jeszcze warto się skusic Chciałabym spróbować tego peelingu solnego Jericho, ale kurde troche drogi a na allegro nie ma... Wiem, że wystarczy na bardzo długi czas, ale musze oszczedzac! (caly czas to sobie powtarzam)

Z jericho polecam tylko mydla, sole, pellingi solne i blota te w saszetkach. Reszte radze omijać. Peeling solny do twarzy nie jest przecież taki drogi, trzeba zwrócić uwagę, że ma bardzo dużą pojemność i wydajność. Ale musialaś go pomylić z tymi do ciala. Ten do twarzy na dzień dzisiejszy możesz kupić tylko tu: http://annemarie.pl/delikatny_peelin...icho-p557.html , niestety nie wiem nic o tym sklepie, poszukaj moze opinii o nim w google, acha i pytaj o datę ważnosci

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

[1=e8568007f733d5544c729bc 90367d4fe20d6da38_65540b4 a0b460;26354534]często używam tego sztyftu pod oczy i tak się zastanawiam, czy przypadkiem nie wyrządzam sobie nim krzywdy czy ten produkt może przyczynić się do szybszego powstawania zmarszczek?

EXPRESS SOLUTION, EYE STICK FATIGUE ERASER

aqua/ butylene glycol/ glycerin/ nylon-12 fluorescent brightener 230 salt/ stearic acid/ pentylene glycol/ sodium hydroxide/ phenoxyethanol/ isostearyl alcohol/ glyceryl isostearate/ polyvinylalcohol crosspolymer/ butyrospermum parkii (shea butter)/ euphorbia cerifera (candelilla) wax/ brassica campestris (rapessed) sterols/ citric acid.


Są dużo gorsze sklady, ten jest przeciętny, raczej jednak nie polecam go kupować ponownie.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-15 o 09:58
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 09:51   #3019
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

[QUOTE=jp91;26354546]
Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość

Jeśli chodzi o olejek herbaciany to u mnie działa tak, że wszystkie gule, pryszcze, krostki spłaszcza i po nocy wszystko mi znika. I tak, trochę szczypie, działa jakby rozgrzewająco, ale szybko mija to uczucie, może być bardziej nieprzyjemne gdy ma się np podrażnioną cerę. Ale dla efektów warto pocierpieć Uwielbiam ten olejek! Polecam wszystkim.
Ważne jest też żeby systematycznie złuszczać martwy naskórek - wtedy jest o wiele mniej krostek, zaskórników i innych brzydkich rzeczy. U mnie tą rolę pełni 10% tonik z kwasem migdałowym. (przepis na mazidłach lub wątkach kwasowych). Jak trochę zaniedbam cerę albo jest w gorszym stanie to używam go dwa razy dziennie i wtedy po paru dniach delikatnie się łuszczę i schodzą brzydactwa a zostaje ładna skórka Tak normalnie to używam tylko na noc, codziennie i robię po 1-1,5 tygodnia kilka dni przerwy i znowu kręcę tonik Cera jest wtedy w bardzo dobrym stanie.

Takze polecam toniki z kwasami, zwlaszcza migdalowym. Niewprawionym jednak radzę najpierw poczytac o stosowaniu i dzialaniu kwasów.

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Korah, dziękuję bardzo za wyczerpująca odpowiedź

I małe sprostowanie - szukam szamponu lub myjadła (bo powoli zastanawiam się nad mydłem.kostką) do włosów - a mam ich dużo, długie i w dobrym stanie. Dzięki olejom końcówki mi się nie rozdwajają, nie mam tendencji do przetłuszczania ani przesuszania (minimalne problemy zimą tj. przetłuszczają się przy skórze, a wysuszają końce).
Szukam i podrzucam niecnie do wątku szampony dla włosów zniszczonych wychodząc ze słusznego jak widać założenia, że to co pisze producent należy przez 2 podzielić
Do tej pory "normalne" kosmetyki włosów mi nie zniszczyły, nigdy nie farbowałam, ale czas najwyższy zadbać troszkę o ich komfort - stąd poszukiwanie kosmetyków naturalnych. Ponieważ włosów mam naprawdę dużo, niestety cena jest pewną barierą - nie stać mnie zbyt drogie szampony, bo po prostu za szybko je zużywam
Stad poszukiwania i trucie głowy w wątku kolejnymi wynalazkami

Żeby nie offtopować prosiłabym o analizę
Herba Studio, Żel pod oczy Tarnina & Lipa

Skład:
Aqua, Tilia Cordata & Euphrasia Officinalis & Prunus Speciosa Extract, Propylene Glycol, Carbomer, Hyaluronic Acid, Sodium Lactate, Sodium PCA, Glycine, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Sodium Benzoate, Lactic Acid, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Allantoin, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Benzyl Salicylate, Coumarin, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Perfume.

Jest szansa, że cienie pod oczami zmniejszy?


Jest szansa, sklad przyzwoity, moze na początku szczypac, więc radzę ostrożnie, żeby nie wszedl do worka spojówkowego. Co do szamponów, to warto szperać, na pewno znajdziesz coś interesujacego i o dużej pojemności. Co mogę polecić, to szampony i odżywki Rossmann z nowej naturalnej i bardzo przystępnej cenowo serii Alterra. Rewelacja.

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

Cytat:
Napisane przez niepoprawna10 Pokaż wiadomość
Kolejny krem z filtrem. I oczywiście prośba o analizę szczególnie pod kątem zapychania. W składzie na stronie producenta znajduje się składnik o nazwie alcool, nie mam pojęcia, czy nie jest to błąd i nie chodzi przypadkiem o alkohol, ale podaję wersję oryginalną.

Alphanova Bebe krem ochronny SPF 50+

Skład: zinc oxide and caprilic/capric triglyceride, Aqua(water), dicaprylyl carbonate, titanium dioxide, alcool, lauryl glucoside and polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate and glycerin, mentha piperita water, glycerin, caprilic/capric triglyceride, cocos nucifera (and) gardenia tahitensis, pongamia galbra seed oil, Polyglyceryl-2 stearate, xanthan gum, tocopherol, glyceryl caprylate, citric acid, polyepsilon-lysine


Niestety, sklad ciężki, choć niewątpliwie dobry i dośc lagodny, coś dla dzieci.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-15 o 09:49
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-15, 09:51   #3020
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Aqua bleu są dośc fajne te sklady, ale nie tak fajne jak koncentratu rewitalizującego, uwazam, że on jest genialny.
Spiezia jest kremem idealnym, fantastyczny, należy go stosowac oszczednie cieniutką warstwą, gdyż jest mega odżywczy, zrobiony na oleju, nie na wodzie, skoncentrowany, powinien być bardzo wydajny. Jestem pelna podziwu dla niego. Jeżeli zdecyujesz się na krem, to nie będzie konieczny zakup olejku, który także jest super, ale po prostu krem go zastąpi.
Normalizujący Doux me zapowiada się ciekawie, lekki i powinien ladnie się wchlaniać. Fajny sklad. Krem pod oczy także super, ale sklad jest dość prosty, zależy ile by kosztowal, nie wiem czy oplaca się go kupowac, jeśli cena jest wyższego lotu.
--
myślałam nad tym koncentratem, ale cena mnie przeraża
7 ml za 97 zł
http://www.natural-beauty.pl/marki/a...enerujacy.html
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 10:12   #3021
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Korah proszę pięknie o analizę:
Logona matujący krem z odcieniem brązowo-złotym
Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Hydogenated Vegetable Oil, Glycerin, Kaolin, Mica, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum (Essential Oils), Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Palm Glycerides, Lauryl PCA, Sorbitol, Hydrogenated Lecithin, Punica Granatum Seed Extract*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract*, Galactoarabinan, Silica, Xanthan Gum, Sodium Citrate, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Limonene, Geraniol, Linalool, Citronellol, Coumarin, Benzyl Salicylate, Citral, Silver Oxide, CI 77891, CI 77491, CI 77492 * z kontrolowanych biologicznych upraw

Logona krem na dzień z odcieniem złoto-brązowym

Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Hydogenated Vegetable Oil, Glycerin, Rosa Damascena Flower Water*, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum (Essential Oils), Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Palm Glycerides, Lauryl PCA, Sorbitol, Hydrogenated Lecithin, Punica Granatum Seed Extract*, Rosa Damascena Flower Extract*, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Galactoarabinan, Xanthan Gum, Sodium Citrate, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Limonene, Geraniol, Linalool, Citronellol, Coumarin, Benzyl Salicylate, Citral, Mica, Silver Oxide, CI 77891, CI 77491, CI 77492 * z kontrolowanych biologicznych upraw

Lavera Basis krem tonujący

wyciąg z płatków róż*, olej sojowy*, roślinna gliceryna, trójglicerydy (roślinna mieszanka olejków), olej z jojoba, masło shea*, olej migdałowy*, olej słonecznikowy, lecytyna, żel z aloesu*, kwasy stearynowe, czerwone algi, olej karotenowy, wit. E, wyciąg z papryki, sterole roślinne, wyciąg z nagietka*, hydrolat melisy*, hydrolat oczaru wirginijskiego*, wit. C, mieszanka olejków eterycznych *składniki pochodzące z upraw ekologicznych

który będzie lepszy składowo?
Maseczka Logona oczyszczająca z mięty

Aqua (Water), Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Palmitic Acid, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit*, Brassica Campestris Sterols, Calendula Officinalis Flower Extract*, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Salvia Triloba (Sage) Leaf Extract*, Coco Glucoside, Xanthan Gum, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Parfum (Essential Oils), Sodium Hyaluronate, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopherol, Polglyceryl-3 Palmitate, Polyglyceryl- 6 Dicaprate, CI 75810, Limonene

Te kremy skladowo są do siebie bardzo podobne, raczej postawilabym na Logonę, matujacy rzeczywiście zawiera skladniki matujace, ktorych ten drugi nie posiada. Jeżeli chodzi Ci o delikatną tonację cery, to myślę, że nie warto ograniczać się tylko do oferty tego typu kremów, ale pomyśleć także o podkladach naturalnych, gdyż większość z nich zachowuje się wlasnie podobnie jak krem tonujący. Maseczka jest ok, ale jest ona bardziej nawilżajaca i odżywcza niż oczyszczająca.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-15 o 10:14
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 10:13   #3022
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej,

dwufazowy koncentrat rewitalizująca to nie jest to, co wkleiłaś tylko to:

http://www.floreo.pl/component/page,...mart/Itemid,6/

kosztuje 55 zł.

Mam i używam i bardzo lubię.
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 10:15   #3023
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Aqua bleu są dośc fajne te sklady, ale nie tak fajne jak koncentratu rewitalizującego, uwazam, że on jest genialny.
Spiezia jest kremem idealnym, fantastyczny, należy go stosowac oszczednie cieniutką warstwą, gdyż jest mega odżywczy, zrobiony na oleju, nie na wodzie, skoncentrowany, powinien być bardzo wydajny. Jestem pelna podziwu dla niego. Jeżeli zdecyujesz się na krem, to nie będzie konieczny zakup olejku, który także jest super, ale po prostu krem go zastąpi.
Normalizujący Doux me zapowiada się ciekawie, lekki i powinien ladnie się wchlaniać. Fajny sklad. Krem pod oczy także super, ale sklad jest dość prosty, zależy ile by kosztowal, nie wiem czy oplaca się go kupowac, jeśli cena jest wyższego lotu.

Dziekuje slicznie Korah za analize! Ostatnio zaczelam odkrywac kosmetyki bardziej naturalne oraz organiczne, wiec poszukuje wiele pozytywow czytalam na temat Spiezia, jak sie okazuje zasluzonych, zapewne skusze sie, aby cos wyprobowac (choc ceny sa konkretne, wiec wolalam sie upewnic, czy warto). Na temat Doux Me nie znalazlam zbyt wiele, tez wygladaja ciekawie, ale rzeczywiscie ceny sa zaporowe, moze kiedys w ramach rozpieszczenia, cos wyprobuje

Do Beets: mowimy to o koncentracie rewitalizujacym dwufazowum, on kosztuje ok 55-60 zl za 50 ml, mozna go dostac na All.
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 10:24   #3024
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez juuliaaa17 Pokaż wiadomość
Bardzo ładnie proszę o analize)) lidlowskiego kremu
SUHADA NATURE night cream pomegranate seed oil & Avocado oil. Rejuvenating & Relaxing. for normal to dry skin

skład?:
* aqua
* glycine soja oil *
* alcohol
* cetearyl alcohol
* glycerin
* butyrospermum parkii butter*
* prunus amygdalus dulcis oil
* theobroma cacao seed butter
* cetearyl glucoside
* sorbitol
* olea europea fruit oil *
* persea gratissima oil *
* parfum -from natural essential oils
* xanthan gum
* persea gratissima oil
* tocopherol
* punica granatum seed oil *
* sodium lactate
* linalool - from natural essential oils
* phytosterols
* helianthus annus seed oil
* lactic acid
* limonene
* olea europea oil unsaponifiables
* benzyl benzoate
przy skladnikach na ktorych na koncu jest gwiazdka pisze : produced to organic standards. Bardzo prosiłabym o analize pod katem zapychania , i tego czy on przypadkiem nie jest bardziej szkodliwy niz pomocny
Z góry serdecznie dziękuje


Bardzo dobry sklad, samo dobro, idealny na noc. Może zapychac na początku ,jeśl inigdy wcześniej nie uzywalaś naturalnych kremów. Po kilku razach jednak cera przyzwyczai się.

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jeden krem o którym chciałabym sie dowiedziec kilku rzeczy. Używałam go już kiedys i mi fajnie nawilżał cere. Taraz znów sie nad nim zastanawiam ale jednak musze go sprawdzic z wasza pomocą.
Iwostin Hydratia, fizjologiczny krem z ceramidami
Aqua, iwonicz aqua,Urea, Propylheptyl Caprylate, Glycerin, Dicaprylyl Carbonate, Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Pentaerythrityl Distearate, Glyceryl Stearate, Sodium StearoylGlutamate, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Myristyl Myristate, Caprylic/capric Trigliceride, Salicornia Herbacea Extract, Butylene Glycol, Glycosphingolipids, Polymethylsilsesquioxane, Dimethicone, Isohexadecane, Cetearyl Methicone, PEG-40, Stearate, Steareth-2, Steareth-21, Hydrolized wheat Protein, Sorbitol, Lysine, Diglycerin, Lactic Acid, Sodium PCA, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Polyacrylate, Pullulan, Allantoin, Xanthan Gum, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbid Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Parfum
Przepisując ten skład i te długie nazwy podejrzewam ze to niezły śmiec

Przyzwoity, przyczepić można się tylko do tego ,że zawiera silikony oraz pegi, choc w niedużej ilości. Ogólnie calkiem dobry krem.

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:20 ----------

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
peeling mam St. Ives
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...radzikowy.html
oprócz tego od czasu do czasu używam szczoteczki do mycia twarzy
Korah
a co myślisz o robieniu ziołowych parówek? czy takie działania pomagają czy szkodzą naszej skórze?

kapsułki Gal nie służą mojej skórze teraz obawiam się zamówienia z BU. Nie wiem czy warto zamawiać oleje

To najgorszy peeling pod slońcem. Nie uzywaj go, jeśli masz wypryski, bo je rozsieje, szczoteczka także. Jeśli nie chcesz olejów to polecam hydrolaty i żel hialuronowy. Parówki polecam z czystym sumieniem.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 10:29   #3025
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

To najgorszy peeling pod slońcem. Nie uzywaj go, jeśli masz wypryski, bo je rozsieje, szczoteczka także. Jeśli nie chcesz olejów to polecam hydrolaty i żel hialuronowy. Parówki polecam z czystym sumieniem.
dziękuję za podpowiedzi
hmmm ja raczej wyprysków wcześniej nie miałam, tylko te wągry są moją zmorą. Obecnie moja skóra jest w dużo gorszym stanie ale to chyba przez te kapsułki Gal na twarzy z 10 pryszczy mam
chyba poszukam innego peelingu, skoro ten jest koszmarkiem
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 10:32   #3026
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
No to męczę dalej w tematach okołoczystościowych

Jest polecany (działa świetnie), ale nie był weryfikowany... no to już
Ziaja, Bloker antyperspirant
Skład
Aqua (Water), Aluminium Chloride, Glycerin, Hydroxyethylcellulose, Potassium Sorbate


I myjadła:
Dax cosmetics, Perfecta Spa, Cukrowy peeling do ciała złuszczająco-antycellulitowy
Skład:
Paraffinum Liquidum, Surcose, Silica, PEG-40 HydrogenatedCastrol Oil, Parfum, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Citrus Aurantium Dulcis Wax, Hydrogenated Vegetable Oil, Coffe Arabica Seed Extract, Polyethylene, CI 73360, CI 77718, CI 19140, Sodium Propylparaben, Eugenol, Cinnamal, D-Limonene



Sephora, Sucre Sugar Cube - kostka do kąpieli
Skład:
Sodium Bicarbonate, Citric Acid, CI 77891 (Titanium Dioxide), Monosodium Citrate, Sucrose, Maltodextrin, PEG-150, Parfum (Fragrance), Talc, Silica, Benzyl Benzoate, Limonene, Hexyl Cinnamal


Mydło nieznane
Skład:
Sodium Palmate, Aqua, Glycerin, Sodium Palm Kernelate, Propylene Glycol, Sorbitol, Sucrose, Sodium Stearte, Sodium Laurate, Sodium Laureth Sulfate, Parfum, Sodium Chloride, Palm Kernel Acid, Stearic Acid, Lauric Acid, Potassium Palmate, Tetrasodium Etidronate, Pentasodium Pentetate, Potassium Palm Kernelate, Tetrasodium EDTA, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, CI 11680, CI 12490, CI 74160, CI 74260, CI 77007, CI 77891


Mydło znane Organique Mydło glicerynowe
Skład:
Aqua, Glycerin, Sodium Stearate, Propylene Glycol,Sorbitol, Sodium Laurate, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Chloride, Stearic Acid, Lauric Acid, Pentasodium Pentetate, Tetrasodium Etidronate [+/- CI 42080, CI 19140, CI 16255], Parfum


Organique, Bath Therapy, Creamy Whip, Goat Milk
Skład:
Aqua, Glycerin, Sodium Cocyl Isethionate, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Phenoxyethanol Methylparaben, Ethylparaben, PropylparabenButylparaben , Isobutylparaben, Tetrysodium EDTA, Parfum Oil

Ziaja bloker jak najbardziej godny polecenia.
Dax cukrowy peeling ujdzie, ale jest nafaszerowany barwnikami i substancjami zapachowymi.
Sephora kostki, jak Ci nie szkoda pieniędzy na takie gadźety, to kupuj, ale one nic nie robią.
Mydlo nieznane to nie jest nawet mydlo ,a co dopiero nieznane. Odradzam.
A ta firma organique to jest porazka, skad w ogole ta nazwa, okropne sklady, same śmieci, dramat, nie polecam.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 10:33   #3027
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziękuję za poprawienie
Już się rozglądam za tym właściwym dwufazowym koncentratem rewitalizującym
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 10:36   #3028
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
myślałam nad tym koncentratem, ale cena mnie przeraża
7 ml za 97 zł
http://www.natural-beauty.pl/marki/a...enerujacy.html


Beets, pocieszę Cię, to nie o ten koncentrat chodzi, tylko o dwufazowy, chyba 50 ml za ok 60 zl.

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:35 ----------

Cytat:
Napisane przez czikuś Pokaż wiadomość
Hej,

dwufazowy koncentrat rewitalizująca to nie jest to, co wkleiłaś tylko to:

http://www.floreo.pl/component/page,...mart/Itemid,6/

kosztuje 55 zł.

Mam i używam i bardzo lubię.

Oh, wyprzedzilaś mnie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 10:38   #3029
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

korah dziękuje bardzo.Ja zawsze mi pomogłaś.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-15, 10:41   #3030
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III



Koncentrat jest super. Tłuścioch, ale ja go nakładam pod krem i wtedy nie ma problemu. A tłuścioch do tłustej cery jest jak znalazł.
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.