Mieszkanie w Poznaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-22, 12:47   #1
ariek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4

Mieszkanie w Poznaniu


A więc od października będę studiowała, w takim razie muszę znaleźć sobie mieszkanie. Będę mieszkała z dwoma znajomymi z czego każdy z nas chce mieć osobny pokój. Nigdy w życiu nie miałam styczności z szukaniem mieszkania, czy mogłybyście mi napisać czego wy, jako studentki szukacie w potencjalnym mieszkaniu? I jeśli można wiedzieć, ile płacicie i za jakie mieszkanie? Wiem, że ceny się różnią w zależności od lokalizacji ale chciałabym się tylko zorientować. Ja szukam mieszkania w centrum Poznania z 3 trzema sypialniami. Szukałam ofert na jakichś stronach ale nie rozumiem tam czegoś, ponieważ gdy wpisuję 3 pokoje to na zdjęciach są pokazane dwa lub w opisie jest napisane salon + dwa pokoje, a ja szukam typowo 3 sypialni. Potem gdy wpisałam 4 pokoje to wyskoczyło mi może 10 ofert. Jak to z tym jest? Jak już pisałam nie wiem kompletnie nic o szukaniu mieszkania, rodzice mi nie pomogą tak więc pewnie to wszystko strasznie żałośnie wygląda
ariek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 13:21   #2
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Mieszkanie w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez ariek Pokaż wiadomość
A więc od października będę studiowała, w takim razie muszę znaleźć sobie mieszkanie. Będę mieszkała z dwoma znajomymi z czego każdy z nas chce mieć osobny pokój. Nigdy w życiu nie miałam styczności z szukaniem mieszkania, czy mogłybyście mi napisać czego wy, jako studentki szukacie w potencjalnym mieszkaniu? I jeśli można wiedzieć, ile płacicie i za jakie mieszkanie? Wiem, że ceny się różnią w zależności od lokalizacji ale chciałabym się tylko zorientować. Ja szukam mieszkania w centrum Poznania z 3 trzema sypialniami. Szukałam ofert na jakichś stronach ale nie rozumiem tam czegoś, ponieważ gdy wpisuję 3 pokoje to na zdjęciach są pokazane dwa lub w opisie jest napisane salon + dwa pokoje, a ja szukam typowo 3 sypialni. Potem gdy wpisałam 4 pokoje to wyskoczyło mi może 10 ofert. Jak to z tym jest? Jak już pisałam nie wiem kompletnie nic o szukaniu mieszkania, rodzice mi nie pomogą tak więc pewnie to wszystko strasznie żałośnie wygląda
Musisz szukac mieszkania z 3 nieprzechodnimi pokojami. Bez aneksu kuchennego
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 13:36   #3
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mieszkanie w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez ariek Pokaż wiadomość
3 pokoje to na zdjęciach są pokazane dwa lub w opisie jest napisane salon + dwa pokoje, a ja szukam typowo 3 sypialni. Potem gdy wpisałam 4 pokoje to wyskoczyło mi może 10 ofert. Jak to z tym jest? Jak już pisałam nie wiem kompletnie nic o szukaniu mieszkania, rodzice mi nie pomogą tak więc pewnie to wszystko strasznie żałośnie wygląda
Salon niczym się nie różni od normalnego pokoju ( zazwyczaj jest po prostu większy). 4 pokojowe mieszkania to pewnie rzadkość z tego względu że są drogie a ludzie wolną np.rozlokować dzieci w jednym pokoju a nie inwestować w sypialnię dla każdego.Standardem z tego co mi się wydaje sa mieszkania 2 i 3 pokojowe ( salon+sypialnia(lub bardzo często pokój dla rodziców+pokój dla dzieci) lub 3 pokojowe ( z czego jeden moze być tym salonem np) bo takie najczęściej się kupuje z myślą o przyszłości ( więc takie budują). Jeśli szukacie pustego to i tak wstawicie tam co będziecie chcieli, jeśli umeblowanego to wystarczy zwrócić uwagę czy salon jest przystosowany do spania (czy komuś wystarczy zwykły rozkładany tapczan np. bo najczęściej takie są czy musi mieć normalne sypialniane łóżko)
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 13:37   #4
brziw
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 731
Dot.: Mieszkanie w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez ariek Pokaż wiadomość
A więc od października będę studiowała, w takim razie muszę znaleźć sobie mieszkanie. Będę mieszkała z dwoma znajomymi z czego każdy z nas chce mieć osobny pokój. Nigdy w życiu nie miałam styczności z szukaniem mieszkania, czy mogłybyście mi napisać czego wy, jako studentki szukacie w potencjalnym mieszkaniu? I jeśli można wiedzieć, ile płacicie i za jakie mieszkanie? Wiem, że ceny się różnią w zależności od lokalizacji ale chciałabym się tylko zorientować. Ja szukam mieszkania w centrum Poznania z 3 trzema sypialniami. Szukałam ofert na jakichś stronach ale nie rozumiem tam czegoś, ponieważ gdy wpisuję 3 pokoje to na zdjęciach są pokazane dwa lub w opisie jest napisane salon + dwa pokoje, a ja szukam typowo 3 sypialni. Potem gdy wpisałam 4 pokoje to wyskoczyło mi może 10 ofert. Jak to z tym jest? Jak już pisałam nie wiem kompletnie nic o szukaniu mieszkania, rodzice mi nie pomogą tak więc pewnie to wszystko strasznie żałośnie wygląda
Już tłumaczę, wielu właścicieli mieszkań traktuje salon jako sypialnię nawet jesli znajduje się tam tylko rozkładany fotel jednoosobowy i to w szczególności gdy głownymi wynajmującymi są studenci. Nie wie jak w Poznaniu, ale w Warszawie trzypokojowe mieszkanie w cntrum z 3 oddzielnymi sypialniami to koszt pewnie około 3500 pln.

Uwagę nalezy zwrócić na umowę najmu. Wazny jest okres wypowiedzenia, czy obie strony mogą wypowiedzieć umowę. Do umowy powinien byc dołaczony aneks z lista wartościowych sprzetów w mieszkaniu, dobrze jak zrobicie zdjęcia. Ustalic nalezy sposób opłaty za rachunki - czy spływają do wlasciciela i on Wam mówi, ile trzeba zapłacić czy bezpośednio do Was. Dobrze zapytac o sposób ogrzewania mieszkania, sprawdzic czy są kaloryfery (to nie takie oczywiste latem). Jak juz znajdziecie mieszkanie koniecznie otwórzcie okna, zeby sprawdzić głosność.
brziw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 13:56   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mieszkanie w Poznaniu

w centrum pokoje są bardzo drogie i czasem warto znaleźć coś na obrzeżach/kawałek dalej z dobrym dojazdem. na co zwracać uwagę:
- podpisywanie umowy, żeby mieć jakieś zabezpieczenie
- pokoje nieprzechodnie
- całkowity koszt - wynajmu, czynszu, mediów, czy internet jest wliczony w cenę.
- jak będzie rozwiązywana kwestia naprawy sprzętów - najlepiej ująć to w umowie
- patrzcie na podstawowe wyposażenie, czy jest pralka, czajnik, mikrofala etc.
- typ ogrzewania
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 14:00   #6
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: Mieszkanie w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez brziw Pokaż wiadomość
Już tłumaczę, wielu właścicieli mieszkań traktuje salon jako sypialnię nawet jesli znajduje się tam tylko rozkładany fotel jednoosobowy i to w szczególności gdy głownymi wynajmującymi są studenci. Nie wie jak w Poznaniu, ale w Warszawie trzypokojowe mieszkanie w cntrum z 3 oddzielnymi sypialniami to koszt pewnie około 3500 pln.

Uwagę nalezy zwrócić na umowę najmu. Wazny jest okres wypowiedzenia, czy obie strony mogą wypowiedzieć umowę. Do umowy powinien byc dołaczony aneks z lista wartościowych sprzetów w mieszkaniu, dobrze jak zrobicie zdjęcia. Ustalic nalezy sposób opłaty za rachunki - czy spływają do wlasciciela i on Wam mówi, ile trzeba zapłacić czy bezpośednio do Was. Dobrze zapytac o sposób ogrzewania mieszkania, sprawdzic czy są kaloryfery (to nie takie oczywiste latem). Jak juz znajdziecie mieszkanie koniecznie otwórzcie okna, zeby sprawdzić głosność.
poważnie tyle to kosztuje w Warszawie?
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 14:01   #7
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Mieszkanie w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez Sherminka Pokaż wiadomość
poważnie tyle to kosztuje w Warszawie?
W centrum? Mysle ze jest to mozliwe. Ale nic sobie nie dam uciąć, bo zawsze mieszkam dalej :p
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-22, 14:16   #8
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: Mieszkanie w Poznaniu

Ale to chyba też zalezy od standardu... W Krakowie trzypokojowe mieszkania idą już za 2000zł.
__________________
chill
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 14:23   #9
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Mieszkanie w Poznaniu

Teraz większość mieszkań ma łączony salon z kuchnią, więc bardzo ciężko będzie Ci znaleźć takie mieszkanie z osobną kuchnią. Może ktoś z Twoich znajomych zgodzi się być w tym przechodnim pokoju, w zamian za niższą opłatę.
Najwięcej ofert jest na gumtree, możesz też zobaczyć na olx i na fb, jeśli są jakieś grupy dotyczące mieszkań w Poznaniu.
Możesz też sama dać ogłoszenie, że szukacie mieszkania 3-pokojowego z osobną kuchnią.
Możesz też przejrzeć podobny wątek https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=545746
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 14:32   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mieszkanie w Poznaniu

ale mieszkania w starym budownictwie będą miały w większości oddzielną kuchnię.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 14:48   #11
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Mieszkanie w Poznaniu

W Warszawie jest właśnie bardzo ciężko z tym. Przy remoncie ludzie sobie robili otwartą kuchnię, bo taka jest moda. Z oddzielną kuchnią były najczęściej obskurne mieszkania, gdzie od 50 lat nikt nic nie robił
Z desperacji dzwoniłam kiedyś nawet po agencjach i prawie zawsze mówili, że nie mają do wynajęcia żadnego 2-pokojowego z osobną kuchnią.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 14:54   #12
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mieszkanie w Poznaniu

W Poznaniu łączona kuchnia raczej trafia się w nowym budownictwie( jeśli chodzi o większe mieszkania)
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 15:00   #13
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Mieszkanie w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
W Warszawie jest właśnie bardzo ciężko z tym. Przy remoncie ludzie sobie robili otwartą kuchnię, bo taka jest moda. Z oddzielną kuchnią były najczęściej obskurne mieszkania, gdzie od 50 lat nikt nic nie robił
Z desperacji dzwoniłam kiedyś nawet po agencjach i prawie zawsze mówili, że nie mają do wynajęcia żadnego 2-pokojowego z osobną kuchnią.
A w temacie agencji. Autorko, uwazaj na agencje ktore chcą jakiekolwiek PLN za obejrzenie mieszkania itp. Od razu koncz wspolprace.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 15:07   #14
Ona94
Rozeznanie
 
Avatar Ona94
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 523
Dot.: Mieszkanie w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez CruelOrchid Pokaż wiadomość
4 pokojowe mieszkania to pewnie rzadkość z tego względu że są drogie a ludzie wolną np.rozlokować dzieci w jednym pokoju a nie inwestować w sypialnię dla każdego
Ja, w Poznaniu, mieszkałam w mieszkaniu 7 pokojowym
Przede wszystkim zwróć uwagę na koszta, czy rachunki już się zawierają w danej kwocie czy też nie, czy ogrzewanie jest centralne czy gazowe itp.

Edytowane przez Ona94
Czas edycji: 2014-07-22 o 15:08
Ona94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 15:16   #15
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Mieszkanie w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez Ona94 Pokaż wiadomość
Ja, w Poznaniu, mieszkałam w mieszkaniu 7 pokojowym
Przede wszystkim zwróć uwagę na koszta, czy rachunki już się zawierają w danej kwocie czy też nie, czy ogrzewanie jest centralne czy gazowe itp.
Tozto apartament
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 15:22   #16
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Mieszkanie w Poznaniu

Cytat:
Napisane przez Ona94 Pokaż wiadomość
Ja, w Poznaniu, mieszkałam w mieszkaniu 7 pokojowym
Wiadomo że takie też istnieją Mieszkałam kiedyś na Łazarzu i tam bardzo często trafiało się tak że widać było że kiedyś np całe piętro było jednym mieszkaniem a teraz jest to podzielone na 2 albo nawet 4 oddzielne. Wiec warunki były szczególnie że często pokoje w starych kamienicach są wielkie i z łatwością można zrobić z nich 2.
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-22, 15:57   #17
snazzy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3
Dot.: Mieszkanie w Poznaniu

Od kilku lat mieszkam w Poznaniu w wynajmowanych mieszkaniach, więc gdybyś miała jakieś wątpliwości to na priv chętnie odpowiem.
Generalnie na co zwracać uwagę:
- wbrew pozorom trudniej Wam będzie znaleźć całe mieszkanie niż pojedyncze pokoje, całe mieszkania są często wynajmowane przez agencje, które pobierają opłaty. Nie jest to jednak niemożliwe, tak tylko uczulam.
- czynsz i opłaty - trzeba bardzo dokładnie dowiedzieć się za co płacimy w systemie miesięcznym, a co jest rozliczane np. raz na rok, czy jest już internet i tv,
- umowa (okres wypowiedzenia, kaucja, pokrycie kosztów naprawy, czasami umowy regulują częstotliwość odwiedzin właściciela),
- lokalizacje - jeżeli planujesz poruszać się komunikacją miejską warto zobaczyć, z których rejonów Poznania najłatwiej będzie dojechać na uczelnię. Warto sprawdzić czy dojeżdżają zarówno autobusy jak i tramwaje, gdyż w razie nieprzewidzianych sytuacji będzie alternatywny dojazd.Jeżeli szukacie mieszkania w centrum to albo będą to drogie plomby albo kamienice. Poza tym ceny będą bardzo wysokie.
Oglądając mieszkanie warto zwrócić uwagę na:
- sprzęty i meble, które zostaną w mieszkaniu, jak będziecie się wprowadzać (od naczyń po łóżka i pralkę),
- ogrzewanie, okna, sprawdzić czy nie ma grzyba,
- woda - uwaga na bojlery i junkersy,
- w zależności od możliwości finansowych - czy będziecie w stanie zmieścić swoje rzeczy w tych meblach (czasami właściciele robią z mieszkania składzik z najróżniejszym badziewiem),
- jeżeli macie rowery zapytajcie o możliwość ich przechowywania (wózkownia, piwnica, itp.),
- odległość od przystanku, sklepów i innych ważnych dla Was miejsc.
Warto obejrzeć kilka mieszkań, możecie też trafić na castingi, więc nie zawsze mieszkanie, które sobie upatrzycie będzie od razu Wasze.

Generalnie dobrze by było, gdybyście w trójkę ustalili jakie kryteria są dla Was ważne, a z czego możecie zrezygnować. Ułatwi to selekcję i podjęcie decyzji. Powodzenia!
snazzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 19:55   #18
tutamtu4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 87
Dot.: Mieszkanie w Poznaniu

http://www.gumtree.pl/fp-mieszkania-..._NumberRooms=3

Ja wynajmowałam co prawda dawno temu, ale zawsze korzystałam z tej strony (i nie jest to reklama, strona jest ogólnie znana)
tutamtu4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-23 20:55:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:27.