Analizy kosmetyków do włosów (bez dyskusji i komentarzy) - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-29, 11:56   #1081
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez LolaBunny Pokaż wiadomość
Proszę o Analizę i odpowiedź na pytania....

Rossmann, Babydream fur Mama, Olejek do pielęgnacji ciała

Skład:
Skład: Glycine Soja (Soybean) Oil, Prunus Amygdalus (Sweet Almond) Oil*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil/unsaponifiables, Simmondsia Chinensis (Jojoba)Seed Oil*, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Tocopherol, Parfum.

Dodam ,że to jest ten olejek zapobiegający rozstępom w ciąży.

Czy dobry byłby na włosy? Dałby jakieś odżywcze czy nawilżające działanie?? Czy w ogóle jakiekolwiek działanie na włosy...?
I Czy lepszy jest niż ta zwykła oliwka pielęgnacyjna Dla niemowląt z Babydream.??
olej sojowy (tani w pozyskiwaniu, łagodny; stosowany w kosmetyce jako olej bazowy)
olej ze słodkich migdałów*
olej z nasion słonecznika zwyczajnego
złoty olej z nasion jojoba*
olej z nasion macadamii
(znalazł także swoje miejsce w preparatach przeznaczonych do wysuszonych, łamliwych, kruchych włosów)
witamina E

Dla włosów znaczenie będą mieć przede wszystkim:
  • olej ze słodkich migdałów i
  • olej jojoba (zaznaczone gwiazdką).
Natomiast olej sojowy i słonecznikowy raczej będą stanowić bazę dla wymienionych powyżej olejów.
Olej z macadamii posiada właściwości cenne przede wszystkim dla skóry. O jego znaczeniu dla włosów - udało mi się tylko znaleźć informację podaną wcześniej.

Olej na pewno włosom nie zaszkodzi (chyba, że ktoś miałby skalp wrażliwy na działanie któregoś z olei składowych). Na ile może włosy odżywić? Trudno jest to jednoznacznie stwierdzić, dlatego, że nie znamy zawartości olejów ze słodkich migdałów i oleju jojoba w olejku. Najwięcej jest oleju sojowego, ale czy jest go 50% czy 80% w całym olejku? Odpowiednio mniej wtedy będzie oleju ze słodkich migdałów i oleju jojoba (ale ile dokładnie?).

Co do działania oleju sojowego czy oleju słonecznikowego na włosy - też nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno są oleje, które mają lepszy od nich (i udowodniony naukowo) wpływ na włosy (np. olej koksowy, oliwa z oliwek, olej ze słodkich migdałów czy olej jojoba).
Nie znaczy to jednak, że na dane włosy w jakimiś stopniu olej sojowy czy olej słonecznikowy nie "zadziałają".
Trzeba samemu spróbować (ja np. nie widziałam żadnego działania oleju słonecznikowego na moich włosach).

Ja jestem za nakładaniem olejów nierafinowanych, kupionych oddzielnie w sklepie. Jeśli jednak zdecydujesz się położyć ten olejek na włosy, to potraktowałabym go jako bazę i dodała jeszcze jakieś półprodukty (np. keratynę, panthenol czy inne).
Może być problem z jego połączeniem z odżywką - trzeba spróbować samemu (różne odzywki mogą inaczej reagować - łączyć się lub nie z olejkiem).
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 14:17   #1082
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Dziękuję kosmetolog1 za zanalizowanie szamponu Cien z Lidl. ;-)

Wpadła mi w ręce wazelina kosmetyczna z witaminami z Kosmedu.
skład: Petrolatum, Tocopheryl Acelate, Panthenol, Retinyl Palmitate, Benzophenone-3, Perfum

Zastanawiam się, czy by czasem nie była skuteczna na wysuszone, lekko rozdwojone końcówki włosów? Mam jeszcze jedną wątpliwość - przeczytałam na pewniej stronie niemieckojęzycznej (przepraszam, ale nie pamiętam adresu), że nie należy łączyć wit. A z filtrami. ...a taka sytuacja ma tu miejsce. Czy mógłby mi ktoś to wyjaśnić?
Petrolatum to chyba prawie to samo co parafina, tylko o nieco innym składzie/proporcji węglowodorowej, w związku z czym stawiałabym na to, że będzie miało na włosy takie samo działanie jak właśnie parafina. Czyli na końcówki mogłoby być w ramach zabezpieczenia przed chemicznymi uszkodzeniami oraz natłuszczenia ok. Powinno też "zlepić" końcówki. W składzie z miłych włosom rzeczy również witamina E, nawilżający i regenerujący pantenol oraz witamina A.

Pytanie, czy w związku z tym, że to petrolatum jest na pierwszym miejscu i podejrzewam, że w proporcji około 95%, nie będzie:

a) zbyt mocno natłuszczać
b) pokrywać włos zbyt szczelnie i tym samym utrudniać dopływ jakichkolwiek substancji odżywczych położonych na włosy

Reasumując myślę, że produkt nie zaszkodzi, ale czy będzie się dobrze sprawował na końcówki, musisz przetestować sama

A jeśli chodzi o tę witaminę A i filtry, to nie spotkałam się z taką informacją nigdy. Również Kosmetolog1 nie słyszała o takim powiązaniu. Ale nawet, jeśli ono istnieje, to na pewno dotyczy ono skóry, nie włosów, także w tej kwestii możesz być spokojna.

Zgodne z CG.
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 14:24   #1083
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
CHI Silk Infusion - jedwab do włosów

Cyclomethicone, Dimethicone, C-1215 Alkyl Benzoate, Panthenol, Ethyl Ester of Hydrolyzed Silk, Phenoxyethanol, Parfum, D&C Yellow 11, D&C Red 17, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Mica, Boron Nitride Powder
Generalnie jest to typowy produkt z tego gatunku, oparty na silikonach. Jeden cykliczny, odparowujący, jeden do usunięcia szamponem. Po silikonach dodatkowy emolient . W odróżnieniu od innych jedwabiów, ten ma również parę dobroci: nawilżający pantenol oraz tytułowe regenerujące proteiny jedwabiu, w estrowej formie, dzięki czemu mogły być użyte w tak "olejowym" produkcie.

Działanie zapewne również będzie typowe: wygładzenie, nabłyszczenie, zatuszowanie doraźnych zniszczeń oraz ochrona przed nowymi.

Niezgodny z CG
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 14:35   #1084
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Szukając jakiegoś delikatnego myjadła do włosów innego od Babydream'ów i Hipp'ów trafiłam na
żel do mycia ciała i włosów dla mężczyzn Alverde
.
Jako, że lubię męskie zapachy więc nie odpadł dla mnie z tego powodu, teraz proszę o wypowiedź specjalistek czy jest tak łagodny na jaki wygląda:
Aqua, Alcohol, Coco-Glucoside, Glycerin, Disodium Cocoyl Glutamate, Xanthan Gum, Glyceryl Oleate, Sodium Cocoyl Glutamate, Parfum*, Betaine, Citric Acid, Panax Ginseng Root Extract, Paullinia Cupana Seed Extract, Sodium Stearoyl Lactylate, Linalool*, Limonene*, Geraniol*, Citral*, Citronellol*

Składniki myjące żelu są zaliczane do grupy bardzo łagodnych. Wysoko w składzie nawilżająca i łagodząca działanie alkoholu i detergentów gliceryna oraz renatłuszczający emolient. Mamy też inne smakowitości, jakekstrakty, ale występują po zapachu, więc nie oszukujmy się, nie zadziałają. Guma ksantanowa zagęszcza szampon.

Skład żelu byłby świetny, gdyby nie ten alkohol, który Alverde zawsze musi wpakować zaraz po wodzie. No ale cóż..albo glikol i parabeny, albo spirytus

W każdym razie wziąwszy pod uwagę, że jest to produkt myjący, czyli alkohol z włosami i skórą głowy ma styczność króciutko, nie powinno być z nim żadnego problemu.

Chociaż muszę powiedzieć, że sama mam żel do mycia twarzy z Alverde (czy jest coś z Alvere, czego nie mam? ) i alkoholu jest w nim chyba więcej niż w odżywkach, bo można go wyczuć. Ale żel absolutnie nie wysusza mi skóry.

Żel zgodny z CG
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 15:30   #1085
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez malgosia86 Pokaż wiadomość


Wella Professinal - High Hair - Curl Energy Mousse - Pianka do włosów naturalnie kręconych i po trwałej

Skład pianki: Aqua, Propane, Butane, VP/VA Copolymer, PVP, Isobutane, Chitosanformate, Panthenol, Polyquaternium-16, Parfum, Peg-40 Hydrogenated Castor Oil, Cetrimonium Chloride, Lauerth-4, Peg-25 Paba, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hydroxycitronellal, Citronellol

To pianka, którą używałam jeszcze przed CG
Zawsze chciałam wiedzieć, co tak naprawdę się w niej znajduje i na ile można mówić o jej działaniu "odżywiającym włosy".

Ostatnio nawet mam ochotę jej spróbować - przed myciem szamponem z SLSem. Ciekawe jak wyglądałyby po niej moje włosy (kiedyś byłam z niej bardzo zadowolona)
Na dobry początek - alkoholu ani widu ani słychu
Płynne gazy pozwalają rozproszyć składniki w rozpuszczalniku i nadają piance pulchności. Nie znalazłam informacji na temat ich wpływu na włosy - uznaję je ze neutralne.

Zadanie modelująco-utrwalające zapewnią polimery i składnik filmotwórczy. Efekt poprawiający doraźny wygląd włosów nada polyquat. Z TEJ NOTKI wynika, że działa świetnie kondycjonująco, obawiam się więc, że może to przekładać się na trudność w usunięciu go z włosów i konieczność częstszego użycia szamponu. Przed zapachem jeszcze działający nawilżająco i regenerująco pantenol.

Ogólnie pianka na pewno spełni swoje główne, stylizujące zadanie. Zadatków odżywczych nie ma (pomijając pantenol), ale nie ma też w składzie nic szkodliwego dla włosów.

Niezgodna z CG
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 15:34   #1086
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

skusiłam się na śliczny minizestaw do włosów rainforest w TBS (a bananowa odżywka tak na mnie patrzyła z półki ładnie!), ponieważ odżywka była już analizowana to wrzucam pozostałe rzeczy

The Body Shop, Rainforest Moisture, szampon do włosów suchych i zniszczonych

Aqua, sucrose, disodium cocoyl glutamate, lauryl betaine, laureth-5 carboxylic acid, mel, peg-55 propylane glycol oleate, plopylene glycol, sodium chloride, glycerin, parfum, polyglyceryl-4 caprate, sodium benzoate, sucrosalaurate, isopropyl alcohol, polyquaternium-6, salicylic acid, citric acid, schiziophyton rautanenii kemol (?) oil, pentaclethra macroloba seed oil, sodium hydroxide, tocopherol.

(nie zauważyłam wcześniej tego pq-6 )

The Body Shod, Rainforest moisture, Hair Butter for dry hair

aqua, cetearyl alcohol, distearoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, olea europaea fruit oil, parfum, henoxyethanol, cetyl esters, glycerin, schlnzlophyton rautanenii kemel oil, benzoic acid, caprylyl glycol, salicylic acid, trisodium ethylenediamine disuccinate, mel, pentaclethra macroloba seed oil, sodium benzoate, tocopherol.

(jakimi to jest literkami napisane, psychopaci, w sumie to jeszcze nie wiem jak tego się używa)

i jeszcze mały nabytek

Sanosan 2 w 1, żel pod prysznic + szampon dla dzieci (malinowy )


aqua, sodium cocoamhoacetate, bisodium cocoyl glutamate, glyceryl oleate citric acid, sodium chloride, coco-glucoside, parfum, phenoxyethanol, benzyl alcohol, potassium sorbatem allantoin, denatonium benzoate, ci 16035
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 16:02   #1087
OrangeBlossom
Raczkowanie
 
Avatar OrangeBlossom
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość
skusiłam się na śliczny minizestaw do włosów rainforest w TBS (a bananowa odżywka tak na mnie patrzyła z półki ładnie!), ponieważ odżywka była już analizowana to wrzucam pozostałe rzeczy

The Body Shop, Rainforest Moisture, szampon do włosów suchych i zniszczonych

Aqua, sucrose, disodium cocoyl glutamate, lauryl betaine, laureth-5 carboxylic acid, mel, peg-55 propylane glycol oleate, plopylene glycol, sodium chloride, glycerin, parfum, polyglyceryl-4 caprate, sodium benzoate, sucrosalaurate, isopropyl alcohol, polyquaternium-6, salicylic acid, citric acid, schiziophyton rautanenii kemol (?) oil, pentaclethra macroloba seed oil, sodium hydroxide, tocopherol.

(nie zauważyłam wcześniej tego pq-6 )

The Body Shod, Rainforest moisture, Hair Butter for dry hair

aqua, cetearyl alcohol, distearoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, olea europaea fruit oil, parfum, henoxyethanol, cetyl esters, glycerin, schlnzlophyton rautanenii kemel oil, benzoic acid, caprylyl glycol, salicylic acid, trisodium ethylenediamine disuccinate, mel, pentaclethra macroloba seed oil, sodium benzoate, tocopherol.

(jakimi to jest literkami napisane, psychopaci, w sumie to jeszcze nie wiem jak tego się używa)

i jeszcze mały nabytek

Sanosan 2 w 1, żel pod prysznic + szampon dla dzieci (malinowy )

aqua, sodium cocoamhoacetate, bisodium cocoyl glutamate, glyceryl oleate citric acid, sodium chloride, coco-glucoside, parfum, phenoxyethanol, benzyl alcohol, potassium sorbatem allantoin, denatonium benzoate, ci 16035
no właśnie ja stronkę wcześniej prosiłam o analizę tego szamponu i masła do włosów The Body Shop. musiało gdzieś umknąć, więc przychylam się do twojej prośby
i jeszcze raz wklejam skład innych (ukochanych przeze mnie kosmetyków TBS) z prośbą o analizę

Rainforest Balance szampon do włosów tłustych (kupiony specjalnie do zmywania olejku, bo ten do włosów suchych nie dawał rady). 25 zł/250ml. skład: Aqua, Sucrose, Disodium Cocoyl Glutamate, Lauryl Betaine, Laureth-5 Carboxylic Acid, Propylene Glycol, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Sodium Chloride, Glycerin, Polyglyceryl-4 Caprate, Parfum, Sucrose Laurate, Sodium Benzoate, Isopropyl Alcohol, Salicylic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Fucus Vesiculosus Extract, Alcohol, Citric Acid, Pentaclethra Macroloba Seed Oil, Lamium Album Extract, Sodium Hydroxide, Tocopherol.

i Grapeseed glossing serum (serum wygładzające ze starej serii z olejkiem z pestek winogron). 35 zł/75ml. Skład (przelejam z ich strony, więc jest częściowa analiza): Cyclomethicone (Emollient), Dimethiconol (Skin/Hair Conditioning Agent), Vitis vinifera (Grape Seed Oil) (Skin Conditioner), Buxus chinensis (Jojoba Oil) (Emollient/Hair Conditioner), Sesamum indicum (Sesame Oil) (Emollient), Limonene (Fragrance Ingredient), Parfum (Fragrance), Linalool (Fragrance Ingredient), Citral (Fragrance Ingredient), Butylphenyl Methylpropional (Fragrance Ingredient), Geraniol (Fragrance Ingredient), Citronellol (Fragrance Ingredient), Eugenol (Fragrance Ingredient), Isoeugenol (Fragrance Ingredient).
Grape seed oil - Is very rich in essential fatty acids. Helps to protect the hair shaft from moisture loss by coating it, which also helps to smooth the hair.
Sesame Oil - Moisturises and helps condition the hair, aiding combing and adding non-greasy shine.
A high performance formulation - Contains oils which do not cause build up on the hair.

I jeszcze Amlika leave-in conditioner (agrestowa odżywka bez spłukiwania). skład: Aqua (Water) (Solvent/Diluent), Cetearyl Alcohol (Emulsifier), Glycerin (Humectant), Cetrimonium Chloride (Hair Conditioner), Dimethicone Copolyol (Skin/Hair Conditioning Agent), Phenoxyethanol (Preservative), Benzyl Alcohol (Preservative), Panthenol (Ski
Amlika berry extract from India - Amlika berry extract from India
Glycerine - Is an effective moisturiser which helps improve softness and maximise hydration.
Panthenol - Is also an effective moisturiser.
OrangeBlossom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-29, 19:17   #1088
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

The Body Shop - Grapeseed Glossing Serum (nowa wersja)

cyclopentasiloxane, dimethiconol, vitis vinifera seed oil, sesamum indicum seed oil, simmondisia chinesis oil, limonene, parfum, citral, butylpenyl, methylopropional.
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 22:15   #1089
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Rossmann - Yung - Żel do włosów - Żółty

Skład: Aqua, Alcohol Denat., VP/Methacrylamide/Vinyl, Imidazole Copolymer, PVP, VP/VA Copolymer, Phenoxyethanol, Carbomer, Polysorbate-20, Sodium Hydroxide, Niacynamide, Parfum, Ethylhexylgliceryn, Polyquaternium-11.


Rossmann - Yung - Bardzo mocny żel modelujący do włosów z witaminą B3- Czerwony

Skład: Aqua, Alkohol Denat., VP/Methacrylamide/Vinyl, Imidazole Copolymer, PVP, Phenoxyethanol, Carbomer, VP/VA Copolymer, Polysorbate-20, Sodium Hydroxide, Niacynamide, Parfum, Ethylhexylgliceryn, Polyquaternium-11.


Rossmann - Yung - Żel - Niebieski

Skład: Aqua, Alkohol Denat., Gliceryn, VP/Methacrylamide/Vinyl, Imidazole Copolymer, PVP, Phenoxyethanol, Carbomer, VP/VA Copolymer, Polysorbate-20, Sodium Hydroxide, Niacynamide, Parfum, Ethylhexylgliceryn, Polyquaternium-11.


Rossmann - Yung - Żel - Czarny

Skład: Aqua, VP/Methacrylamide/Vinyl, Imidazole Copolymer, VP/VA Copolymer, PVP, Phenoxyethanol, Acrylates Beheneth-25, Methacrylate Copolymer, Polysorbate-20, Hydroxethylcellulose, Carbomer, Sodium Hydroxide, Niacynamide, Parfum, Methylisothiazolinone, Hexyl Cinnamal.
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 22:43   #1090
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

oj dziewczyny widze ze macie sporo roboty ale Jummatt wrocila wiec pozwalam sobie dolozyc

ten zel uzywam od jakiegos czasu bo dostalam sporawa probke, okazal sie fajny (ale nie przy pierwszym uzyciu, niestety nie pamietam jaka odzywke bs wtedy uzylam), u mnie dziala najlepiej nalozony na wilgotne wloski, swietnie wspolpracuje z Coffe Cocount Creme Lite z Curl Junkie, oba daja razem daja efekt podobny do tego jak Gellie w pojedynke

Curly Hair Solutions Gel (przyjemny zapach)



Ingredients: DI Water, Carbopol 940, Triethanolamine, Polyquarternium 11, Propylene Glycol, Glycerin, Panthenol, PVP Copolymer, Polysorbate 60, DMDM Hydantoin, Fragrance.



xxxxxxx

teraz szampon z sls, wyczytalam swietne opienie na NC, tak naprawde dostal swietna opinie od Curly Suzy z NC, a wszystkie produkty ktorych ona uzyla i byla zadowolona okazaly sie hitami dla mnie rowniez (np. Curl Fix i Smoothing), dlatego zamowilam, dzisiaj przyszedl, jutro pierwszy raz uzyje, ostatni raz uzylam sls 1,5 tygodnia temu wiec jest czas

Treatment Shampoo (bardzo delikatny zapach, ledwo wyczuwalny)


Ingredients DI Water, Ammonium Lauryl Sulphate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Lauramide Dea, Panthenol, Magnesium Sulphate, Silk Amino Acid, Citric Acid, Fragrance, DMDM Hydantoin, Polyquaternium 10.



xxxxx

i dostalam probke tego kremu ktory mozna uzywac jako bs, do nawilzania lokow, zapach ledwo wyczuwalny, konsystencja fajna, jak gladki kremik

Coconut Lemongrass Transition Creme


Product Information

HOW DOES THIS WORK?
Our Coconut Lemongrass Transitioning Creme is an excellent moisturizer and leave-in conditioner. Use daily or weekly as needed to hydrate your natural hair styles.

WHAT'S IN IT?
Distilled Water, Organic Aloe Vera, Organic Virgin Coconut Oil, a mild detangling conditioner, Vitamin E, Panthenol, Yarrow, Sage, Horsetail, Nettle, & Lavender Extracts, Fractionated Coconut Oil, a paraben-free preservative, and lemongrass essential oil.

HOW DO I USE IT?
Apply just a small amount throughout wet or dry hair for healthy conditioning and moisture.
*Use to gently soften and detangle new growth while transitioning to natural hair .
*Use it as a daily or weekly leave-in to naturally condition dry curls & waves.
*Use to add much needed moisture to parched curls.
*Can use to do comb coils.
*Can also double as a body lotion!
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa

Edytowane przez Rybiorek
Czas edycji: 2010-09-30 o 12:19
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 08:32   #1091
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Avon, Mediterranean Olive Oil Hot Oil- śródziemnomorski olejek do włosów

aqua, peg-12 dimethicone, hydroxyethylcellulose, oleth-20, phenoxyethanol, ppg-5-ceteth-20, cetrimonium chloride, creatine, parfum, polyquaternium-10, sodium pca, methylparaben, tetrasodium edta, citric acid, benzophenone-4, peg-90m, olea europaea oil, olea europaea leaf extract, alcohol denat. cl 61570, cl 15510.
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-30, 12:16   #1092
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Dziękuję za poprzednią analizę i proszę o następną

Deliplus, Stylius, Linea Profesional, Maska do włosów suchych lub zniszczoych
Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Amodimethicone, Cetyl Esters, Hydroxyethylcellulose, Cetrimonium Chloride, Trideceth-12, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Propylene Glycol, Dialozidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Hydrolyzed Silk, Caviar Extract, Cl 19140, Cl 15958, Titanium Dioxide, Mica, Parfum, Butylphenyl Methylproponial, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal.

Edytowane przez piratte
Czas edycji: 2010-09-30 o 12:18
piratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 16:01   #1093
Violettt17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Bardzo proszę o analize tego fluidu do stylizacji.
Czy jest on zgodny z CG?

Alter Ego, hasty, curl defining fluid.

Skład:Aqua, Polyacrylamidomethylpropa ne Sulfonic, Acid, Dimethicone PEG-8 Meadowfoamante, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Hydroxide, Dimethicone Copolyol, Panthenol, Propylene Glycol, Parfum, Limonene, Geraniol, Benzyl Alcohol, Linalool, Citronellol, Methylchloroisothiazolino ne, Malachite Extract, Methylisothiazolinone.

Edytowane przez Violettt17
Czas edycji: 2010-09-30 o 16:03
Violettt17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 16:25   #1094
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Violettt17 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analize tego fluidu do stylizacji.
Czy jest on zgodny z CG?

Alter Ego, hasty, curl defining fluid.

Skład:Aqua, Polyacrylamidomethylpropa ne Sulfonic, Acid, Dimethicone PEG-8 Meadowfoamante, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Hydroxide, Dimethicone Copolyol, Panthenol, Propylene Glycol, Parfum, Limonene, Geraniol, Benzyl Alcohol, Linalool, Citronellol, Methylchloroisothiazolino ne, Malachite Extract, Methylisothiazolinone.
Nie jest zgodny z CG z uwagi na (co najmniej) silikony.
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 17:49   #1095
Violettt17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez malgosia86 Pokaż wiadomość
Nie jest zgodny z CG z uwagi na (co najmniej) silikony.
Dziękuję za odpowiedź
Violettt17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 20:05   #1096
malgosia86
Zadomowienie
 
Avatar malgosia86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 565
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez malgosia86 Pokaż wiadomość
Rossmann - Yung (Isana) - Żel do włosów - Żółty

Skład: Aqua, Alcohol Denat., VP/Methacrylamide/Vinyl, Imidazole Copolymer, PVP, VP/VA Copolymer, Phenoxyethanol, Carbomer, Polysorbate-20, Sodium Hydroxide, Niacynamide, Parfum, Ethylhexylgliceryn, *Polyquaternium-11.


Rossmann - Yung (Isana) - Bardzo mocny żel modelujący do włosów z witaminą B3- Czerwony

Skład: Aqua, Alkohol Denat., VP/Methacrylamide/Vinyl, Imidazole Copolymer, PVP, Phenoxyethanol, Carbomer, VP/VA Copolymer, Polysorbate-20, Sodium Hydroxide, Niacynamide, Parfum, Ethylhexylgliceryn, *Polyquaternium-11.
polimery filmotwórcze
alkohol denaturowany (może wysuszać włosy)
gliceryna
surfaktant (stosowany do stabilizacji emulsji)
witamina E
regulator pH, konserwanty, zapachy

Te dwa żele różnią się jedynie położeniem VP/VA Copolymer.
Zgodnie z opisem producenta, "najsłabszy" jest żel żółty (następnie czerwony-> niebieski->czarny).

W obu żelach jest sporo różnych polimerów (nadają lokom kształt i utrwalają je) - jest więc szansa, że włosy pod ich wpływem się skręcą i utrwalą.
Oba żele zawierają alkohol denat., który niestety może prowadzić do przesuszenia włosów. Poza tym jest kilka konserwantów, a witamina E przy samym końcu składu, więc działania odżywczego żelu bym się nie spodziewała.

Oba żele są niezgodne z CG z uwagi na *pq-11.

Cytat:
Rossmann - Yung (Isana) - Żel - Niebieski

Skład: Aqua, Alkohol Denat., Gliceryn, VP/Methacrylamide/Vinyl, Imidazole Copolymer, PVP, Phenoxyethanol, Carbomer, VP/VA Copolymer, Polysorbate-20, Sodium Hydroxide, Niacynamide, Parfum, Ethylhexylgliceryn, *Polyquaternium-11.
polimery filmotwórcze
alkohol denaturowany (może wysuszać włosy)
gliceryna
surfaktant (stosowany do stabilizacji emulsji)
witamina E
regulator pH, konserwanty, zapachy

Żel ten różni się od dwóch poprzednich przede wszystkim tym, że zawiera glicerynę (co więcej, występuje ona w większej ilości niż polimery filmotwórcze). Więc jeśli ktoś nie lubi gliceryny, to lepiej jest wybrać któryś z pozostałych 3 żeli.
Komentarz do pozostałych składnik - jak wyżej.

Zawiera glicerynę.
Żel jest niezgodny z CG z uwagi na *pq-11.


Cytat:
Rossmann - Yung (Isana) - Żel - Czarny

Skład: Aqua, VP/Methacrylamide/Vinyl, Imidazole Copolymer, VP/VA Copolymer, PVP, Phenoxyethanol, Acrylates Beheneth-25, Methacrylate Copolymer, Polysorbate-20, Hydroxethylcellulose, Carbomer, Sodium Hydroxide, Niacynamide, Parfum, Methylisothiazolinone, Hexyl Cinnamal.
Moim zdaniem najbardziej przyjazny włosom z wszystkich żeli
Powinien najmocniej utrwalić loki, ponieważ zawiera więcej polimerów niż pozostałe żele (jest ich naprawdę sporo).
Raczej włosów nie odżywi, ale za to nie ma alkoholu denat., więc też nie powinien ich wysuszać.

Żel może być zgodny (lub nie) z CG - w zależności od tego, jakie polimery zostały w nim użyte. Na podstawie jedynie składu nie da się tego ocenić. Stąd też, zapobiegawczo, stosując ten żel, dobrze jest raz na kilka tygodni umyć włosy delikatnym szamponem.
Więcej na temat polimerów w tym artykule.

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Na dobry początek - alkoholu ani widu ani słychu
Płynne gazy pozwalają rozproszyć składniki w rozpuszczalniku i nadają piance pulchności. Nie znalazłam informacji na temat ich wpływu na włosy - uznaję je ze neutralne.

Zadanie modelująco-utrwalające zapewnią polimery i składnik filmotwórczy. Efekt poprawiający doraźny wygląd włosów nada polyquat. Z TEJ NOTKI wynika, że działa świetnie kondycjonująco, obawiam się więc, że może to przekładać się na trudność w usunięciu go z włosów i konieczność częstszego użycia szamponu. Przed zapachem jeszcze działający nawilżająco i regenerująco pantenol.

Ogólnie pianka na pewno spełni swoje główne, stylizujące zadanie. Zadatków odżywczych nie ma (pomijając pantenol), ale nie ma też w składzie nic szkodliwego dla włosów.

Niezgodna z CG

A mogłoby być tak idealnie gdyby nie to pq
Działa bardzo dobrze - porównywalnie z zestawem Nivea FC + żel lniany. Ale i tak zostawię ją na specjalnie okazje.

No i teraz już wiem, że kiedy jej używałam, to przynajmniej nie szkodziłam włosom
__________________
Mój blog - lista produktów zgodnych z CG

malgosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 12:27   #1097
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez OrangeBlossom Pokaż wiadomość
ja bym bardzo prosiła o analizę kosmetyków z nowej serii The Body Shop. podaję też orientacyjne ceny,

Rainforest Moisture hair butter for dry hair (masło do włosów suchych). 55 zł/200 ml. skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Olea Europaea Fruit Oil, Parfum, Phenoxyethanol, Cetyl Esters, Glycerin, Schinziophyton Rautanenii Kernel Oil, Benzoic Acid, Caprylyl Glycol, Salicylic Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Mel, Pentaclethra Macroloba Seed Oil, Sodium Benzoate, Tocopherol.
Przez zapachem i konserwantem mamy 2 emolienty, w tym oliwę z oliwek, która jest najwartościowszym składnikiem tego masła, ponieważ przenika do wnętrza włosa, wzmacniając go. Oprócz tego antystatyk, czyli składnik ułatwiający rozczesanie włosów oraz zapobiegający elektryzowaniu. Na podstawie tych składników masło powinno natłuścić i wygładzić włosy. Wszystko, co po zapachu i konserwancie, mało istotne. Daleko w tyle, w minimalnej ilości znajdują się składniki, którymi na opakowaniu chwali się producent: miód oraz egzotyczne oleje.
Masło ze względu na oliwę z oliwek może fajnie zadziałać na włosy, ale na pewno nie jest warte 55 zł.

Zgodne z CG

Edytowane przez jumaatt
Czas edycji: 2010-10-01 o 20:45
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 12:53   #1098
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Przez zapachem i konserwantem mamy 2 emolienty, w tym oliwę z oliwek, która jest najwartościowszym składnikiem tego masła, ponieważ przenika do wnętrza włosa, wzmacniając go. Oprócz tego antystatyk, czyli składnik ułatwiający rozczesanie włosów oraz zapobiegający elektryzowaniu. Na podstawie tych składników masło powinno natłuścić i wygładzić włosy. Wszystko, co po zapachu i konserwancie, mało istotne. Daleko w tyle, w minimalnej ilości znajdują się składniki, którymi na opakowaniu chwali się producent: miód oraz egzotyczne oleje.
Masło ze względu na oliwę z oliwek może fajnie zadziałać na włosy, ale na pewno nie jest warte 55 zł.

Zgodne z CG
mam je i zgadzam sie z Jumaatt - nie jest warte takich pieniedzy, ja kupilam na szczescie malutkie opakowanie - takie probne za 3 euro i porownujac z innymi maselkami ktore mam jest srednie.
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 17:14   #1099
blakinka
Raczkowanie
 
Avatar blakinka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 99
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Garnier Fructis, Color Resist, odżywka
aqua/water, cetearyl alcochol, cetyl esters, niacinamide, saccharum officinarum extract/sugar cane extract, trideceth-6, chlorhexidine digluconate, camellia sinensis amodimethicone, dipalmitoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, pyrus malus extract/apple fruit extract, pyridoxine hci, cetrimonium chloride, vitis vinifera seed oil/grape seed oil, citric acid, euterpe oleracea pulp powder, butylphenyl methylpropional, citronellol, citrus medica limonum peel extract/lemon peel extract, amyl cinnamal, parfum/fragrance
__________________
Naturally curly ♥
dbam o siebie!

Edytowane przez blakinka
Czas edycji: 2010-10-02 o 06:29
blakinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-01, 18:21   #1100
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

blakinka
źle skład przepisałaś :P
amodimethicone - a napisałaś amoimethicone. Nie Tylko w tym znalazlam byczki :P
Także przepisz jeszcze raz dziewczynom
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 20:44   #1101
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez OrangeBlossom Pokaż wiadomość

Rainforest Moisture szampon do włosów suchych. 35 zł/400ml. skład: Aqua, Sucrose, Disodium Cocoyl Glutamate, Lauryl Betaine, Laureth-5 Carboxylic Acid, Mel, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Propylene Glycol, Sodium Chloride, Glycerin, Parfum, Polyglyceryl-4 Caprate, Sodium Benzoate, Sucrose Laurate, Isopropyl Alcohol, Polyquaternium-6, Salicylic Acid, Citric Acid, Schinziophyton Rautanenii Kernel Oil, Pentaclethra Macroloba Seed Oil, Sodium Hydroxide, Tocopherol.
Ciekawostką w szamponie odróżniającą go od innych jest zawartość sachorozy zaraz po wodzie. Cukry są znane ze swych nawilżających właściwości i zapewne w tym celu sacharoza została tutaj użyta.
Następnie mamy mieszaninę detergentów (szampon nie zawiera SLS-ów). 2 z nich zaliczane są do grupy łagodnych środków myjących, zaś trzeci może znacząco podwyższyć właściwości myjące całego szamponu. Jednak na podstawie samego składu trudno ocenić, jak silna będzie siła myjąca szamponu i na ile będzie on łagodny, zależy to od proporcji detergentów. Potencjalne działanie wysuszające na pewno złagodzą dodatkowe nawilżacze ( miód, gliceryna oraz propylene glikol). Reszta składników przed zapachem to środek regulujący lepkość oraz zagęszczająca sól.

Szampon jest niezgodny z CG ze względu na Polyquaternium-6, ale środek ten występuje w tak małej ilości, że z pewnością nie należy się nim zbytnio przejmować
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 21:05   #1102
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez OrangeBlossom Pokaż wiadomość
Rainforest Balance szampon do włosów tłustych (kupiony specjalnie do zmywania olejku, bo ten do włosów suchych nie dawał rady). 25 zł/250ml. skład: Aqua, Sucrose, Disodium Cocoyl Glutamate, Lauryl Betaine, Laureth-5 Carboxylic Acid, Propylene Glycol, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Sodium Chloride, Glycerin, Polyglyceryl-4 Caprate, Parfum, Sucrose Laurate, Sodium Benzoate, Isopropyl Alcohol, Salicylic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Fucus Vesiculosus Extract, Alcohol, Citric Acid, Pentaclethra Macroloba Seed Oil, Lamium Album Extract, Sodium Hydroxide, Tocopherol.
Do zapachu szampon ma prawie identyczny skład jak do włosów suchych. Różni się tylko tym, że w tym szamponie nie ma miodu oraz dodatkowego nawilżacza, propylene glycol. Być może zwiększona jest również jego siła myjąca, regulowana proporcjami detergentów, ale tego ze składu nie odczytamy. Dodatkowo tutaj po zapachu mamy jeszcze przyjemne dla włósów substancje, jak sok z aloesu oraz ekstrakty z alg i jasnoty białej , ale w składzie znajdują się one chyba tylko dla dobrego samopoczucia producenta, bo występują w ilości śladowej.

Szampon zgodny z CG
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 21:12   #1103
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez OrangeBlossom Pokaż wiadomość

i Grapeseed glossing serum (serum wygładzające ze starej serii z olejkiem z pestek winogron). 35 zł/75ml. Skład (przelejam z ich strony, więc jest częściowa analiza): Cyclomethicone (Emollient), Dimethiconol (Skin/Hair Conditioning Agent), Vitis vinifera (Grape Seed Oil) (Skin Conditioner), Buxus chinensis (Jojoba Oil) (Emollient/Hair Conditioner), Sesamum indicum (Sesame Oil) (Emollient), Limonene (Fragrance Ingredient), Parfum (Fragrance), Linalool (Fragrance Ingredient), Citral (Fragrance Ingredient), Butylphenyl Methylpropional (Fragrance Ingredient), Geraniol (Fragrance Ingredient), Citronellol (Fragrance Ingredient), Eugenol (Fragrance Ingredient), Isoeugenol (Fragrance Ingredient).
Grape seed oil - Is very rich in essential fatty acids. Helps to protect the hair shaft from moisture loss by coating it, which also helps to smooth the hair.
Sesame Oil - Moisturises and helps condition the hair, aiding combing and adding non-greasy shine.
A high performance formulation - Contains oils which do not cause build up on the hair.
Bardzo prosty produkt, składający się jedynie z silikonów oraz olejów jojoba, z pestek winogron oraz sezamowego. Żaden z wymienionych olejów nie wnika do wnętrza włosa, więc ich działanie, będzie, zgodnie z obietnicą producenta, głównie wygładzające, nawilżające oraz chroniące przed uszkodzeniami. Jeżeli ktoś nie boi się silikonów, to jest to generalnie przyjemny produkt, ale jedynie stylizująco-ochronny. Oczywiście należy pamiętać o zmyciu go szamponem

Niezgodny z CG
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 21:38   #1104
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez OrangeBlossom Pokaż wiadomość
I jeszcze Amlika leave-in conditioner (agrestowa odżywka bez spłukiwania). skład: Aqua (Water) (Solvent/Diluent), Cetearyl Alcohol (Emulsifier), Glycerin (Humectant), Cetrimonium Chloride (Hair Conditioner), Dimethicone Copolyol (Skin/Hair Conditioning Agent), Phenoxyethanol (Preservative), Benzyl Alcohol (Preservative), Panthenol, guar hydroxypropyltrimonium chloride, sodium benzoate, propylene glycol, methylparaben, parfum, disodium EDTA, phyllantus emblica, lactic acid, butylparaben, ethylparaben, hexyl cinnamal, isobutylparaben, propylparaben, butylphenyl methylpropional, tocopherol, citronellol, linalool, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, potassium sorbate
Amlika berry extract from India - Amlika berry extract from India
Glycerine - Is an effective moisturiser which helps improve softness and maximise hydration.
Panthenol - Is also an effective moisturiser.

z góry wielkie dzięki
Pozwoliłam sobie dokleić resztę składu, bo kończył się na pantenolu

Zacznę od tego, że tytułowa amla hen daleko w składzie, po parabenach, zapachach i innych takich...
Odżywka ma prosty skład, składający się z: emolientu, który natłuści włosy i wygładzi je, nawilżającej gliceryny, antystatyku, który ułatwi rozczesywanie i zapobiegnie elektryzowaniu się włosów oraz zmywalnego wodą silikonu, który pokryje włosy filmem, wygładząc je i nadając połysk.
Reszta nieistotna lub w ilościach minimalnych.

Reasumując: skład poprawny, odżywka warta max. 10 zł.

Niezgodna z CG

Edytowane przez jumaatt
Czas edycji: 2010-10-01 o 21:53
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 21:53   #1105
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
The Body Shop - Grapeseed Glossing Serum (nowa wersja)

cyclopentasiloxane, dimethiconol, vitis vinifera seed oil, sesamum indicum seed oil, simmondisia chinesis oil, limonene, parfum, citral, butylpenyl, methylopropional.
Nowa wersja tego serum polega tylko na zmianie kompozycji zapachowej, konserwantów oraz zamianie miejscami występujących olejów.

Także TA ANALIZA jest aktualna
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 22:25   #1106
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez wrily_curly Pokaż wiadomość

Sanosan 2 w 1, żel pod prysznic + szampon dla dzieci (malinowy )


aqua, sodium cocoamhoacetate, bisodium cocoyl glutamate, glyceryl oleate, citric acid, sodium chloride, coco-glucoside, parfum, phenoxyethanol, benzyl alcohol, potassium sorbatem allantoin, denatonium benzoate, ci 16035
Składowo bardzo prosty produkt. Nie zawiera SLS-ów, a zastosowane detergenty zaliczane są do grupy łagodnych. Z substancji mających znaczenie dla włosów możemy wyróżnić jeszcze emolient, który renatłuści włosy po detergentowym wysuszeniu oraz łagodzącą alantoinę, występującą jednak przy samym końcu składu. Pozostałe składniki to substancje odpowiadające za pH i konsystencję szamponu oraz zapach i konserwanty.

Zgodny z CG
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 06:27   #1107
blakinka
Raczkowanie
 
Avatar blakinka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 99
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
blakinka
źle skład przepisałaś :P
amodimethicone - a napisałaś amoimethicone. Nie Tylko w tym znalazlam byczki :P
Także przepisz jeszcze raz dziewczynom
sprawdziłam z opakowaniem, już wszystko jest ok - były dwie literówki na niektórych opakowaniach piszą skład taka czcionką, że trzeba rozszyfrowywać
__________________
Naturally curly ♥
dbam o siebie!
blakinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 15:29   #1108
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Udało mi się dziś zrobić fotkę składom dwóch kuracji Isana, wydawało mi się, że są zgodne z cg

Isana Hair Intensiv-Pflege Haarkur
Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin,Isopropyl Myristate, Isopropyl Palmitate, Cetrimonium Chloride, Behentrimonium Methosulfate, Phenoxyetanol, Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Isononanoate, Lecithin, Parfum, Amorphophallus Konjac Root Powder, Hydrolyzed wheat protein, Methylparaben, Panthenol, Acer Saccharinum Extract, Ethylparaben, Royal Jelly, Tetrasodium Iminodisuccinate, Alpha-Isomethyl Ionone, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Lactic Acid, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Benzyl Alcohol.
Główny skład odżywki to:
- emolienty - natłuszczą włos, zmiękczą, pokryją ochronnym filtrem zapobiegającym utracie wilgoci
- anstystatyki - wygładzą łuskę włosa, ułatwią rozczesywanie, zapobiegną elektryzowaniu
- nawilżająca gliceryna - uwaga, jest bardzo wysoko w składzie!
Po konserwancie kilka ciekawych składników, jak lecytyna - świetny kondcyjoner, proteiny pszeniczne, ekstrakt z klonu srebrzystego oraz egzotycznej rośliny konjac. Niestety, zbyt ich mało, aby mogły zadziałać. Mamy też słynne pszczele mleczko, niestety, po parabenach, w ilości śladowej.

Zgodna z CG
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 15:34   #1109
Jennifer85
Zakorzenienie
 
Avatar Jennifer85
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 280
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Chcialabym wiedziec czy to serum jest zgodne z CG.
Dziekuje

Professional Sebastian
Taming Elixir

Water/Aqua.Eau, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Cyclomethicone, Phenoxyethanol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Panthenol, Cetrimonium Chloide, Quaternium-80, Behentrimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Methylparaben, Tocopheryl Aceate, Fragnance/Parfum, Disodium Edta, Propylparaben, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Linalool, Coumarin, Geraniol.
__________________
Zapuszczam wlosy

Jennifer85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 15:36   #1110
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Kosmetyki do włosów - analizy, opinie, ciekawostki dla kręconowłosych

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość

Isana Hair Liquid Silk Haarkur
Aqua, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl polyacyladipate-2, Glycerin, Propylene Glycol, Cetrimonium Chloride, Hydrolyzed Silk, Isopropyl Palmitate, Parfum, Citric Acid, Sodium Citrate, Methylparaben, Propylparaben, Cl 14720.

Jako, że zdjęcia są kiepskiej jakości przepraszam za ewentualne byki
W kuracji występują emolienty, które pomogą zatrzymać wodę we wnętrzu włosa, re-natłuszczą go i zmiękczą, poza tym humektanty - składniki wiążące wodę we włosie. W składzie znalazł się również antystatyk, który zniweluje elektryzowanie włosów. Na sensownym miejscu w składzie znajdują się także obiecane przez producenta proteiny jedwabne.

Kuracja zgodna z CG

Edytowane przez jumaatt
Czas edycji: 2010-10-02 o 15:37
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-29 12:25:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:46.