Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-17, 15:53   #1
Mateusz8
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 16

Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...


Wpadłem na to forum, i zaciekawił mnie jeden temat

jeden post mnie zachecil do rejestracji:

Ja byłam w Anglii przez 4 miesiące, pracowałam jako au-pair i poznałam bardzo dużo czarnoskórych mężczyzn. Ja zawsze byłam zafascynowana takim typem urody, kręcone włosy, ciemne oczy, cornrowsy itd. i nic na to nie poradzę. I szczerze, mam gdzieś , co ludzie o tym myślą, Polska póki co ciągle jest krajem pełnym nienawiści dla ludzi o innym kolorze skóry, a tam to było raczej bez znaczenia, że ja jestem biała i umawiam się z czekoladowym chłopakiem. Bardziej dziwiły mnie mnie spojrzenia innych czekoladowych panów, które wręcz czułam na sobie, gdy szłam przez miasto z ciemnoskórym chłopakiem. Tutaj w PL nie wiem jakby rodzina zareagowała, niby opowiadałam im, moja siostra też opowiadała, oni śmiechy chichy, że fajnie, że pierwszy "Murzyn" w rodzinie by był, że czekoladowy dzieciaczek, niby tolerancję wykazywali, ale w praktyce pewnie wyglądałoby to ciut inaczej. I śmieszą mnie zachowania niektórych polskich mężczyzn, którzy usłyszawszy, że spotykałam się z "Murzynem" komentowali to na zasadzie: "A feee, jak mogłaś to robić z czarnym, przecież tylu jest fajnych, białych facetów". Dla mnie to strasznie infantylne i ograniczone myślenie.

autorka - ojp.

czyli historia banalna. wyjezdza dziewczyna bez wiekszych kwalifikacji, na chyba najgorzej platna prace z mozliwych. i hop z panem z Afryki... mimo, ze pewnie nie mowi dobrze po angielsku, a dwa zna go bardzo krotko.! i jeszcze pisze, ze polacy sa ograniczeni... powiedzcie mi jak to mozliwe, ze dziewczyna, oszalaje na punkcie innego koloru skory? przeciez wiadomo, ze faceci z Afryki generalnie czesto maja ciekawe choroby, i brak szacunku do kobiet, a juz do bialych szczegolnie...

co w tym zlego, ze polacy nie chca kobiet po takich przygodach, a jak chca to raczej to wynika z braku alternatywy (brak powodzenia).

pzdr
Mateusz8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 11:29   #2
Mateusz8
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 16
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

Ehh cos te forum dziwnie działa, myślałem, ze ten temat nie został przyjęty przez stronę, a pojawił się po czasie.

juz w innym watku poruszylem ten temat.

generalnie chodzi o tego typy związki. czyli polki po krotkim pobycie z slabym angielskim, bez znajomoci obcych kultur, sa dosc latwe dla miejscowych. nie zraza je nawet ryzyko takiego zwiazku:

"A jeśli chodzi o muzłumanów, to spotykałam się z czarnym chłopakiem, który był tej wiary i nie wiem sama, on był i jest dobrym człowiekiem, a z kolei inny, biały chłopak, który też jest muslim i którego znam już z 3 lata to jeden wielki kłamczuch i niewierny typ. Trzeba by było zagłębić się w tą wiarę, żeby ją zrozumieć. Można powiedzieć, że byłam z tym czarnym chłopakiem, który jest muzłumaninem, on strasznie się wczuł we wszystko, myślał już nawet o ślubie i o tym, że po zawarciu związku małżeńskiego przejdę na tą wiarę,,

a propo autorki tej historii jeszcze. moim zdaniem takie zachowania sa niegodne i polacy maja prawo krytykowac takie dziewczyny, poniewaz:

a)psuja opinie innym polkom
b)narazaj polakow na szyderstwa ze strony czarnych, czy bezowych.
c)takie zwiazki maja praktycznie zerowe szanse na powodzenie.
d)hinduski i muzulmanki musza miec zgode rodziny na zwiazek z europejczykiem, o co jest bardzo ciezko.

no i ryzyko HIV itp. jest o wiele wieksze od strony czarnych.
Mateusz8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 11:40   #3
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

Cytat:
Napisane przez Mateusz8 Pokaż wiadomość
Ehh cos te forum dziwnie działa, myślałem, ze ten temat nie został przyjęty przez stronę, a pojawił się po czasie.

juz w innym watku poruszylem ten temat.

generalnie chodzi o tego typy związki. czyli polki po krotkim pobycie z slabym angielskim, bez znajomoci obcych kultur, sa dosc latwe dla miejscowych. nie zraza je nawet ryzyko takiego zwiazku:

"A jeśli chodzi o muzłumanów, to spotykałam się z czarnym chłopakiem, który był tej wiary i nie wiem sama, on był i jest dobrym człowiekiem, a z kolei inny, biały chłopak, który też jest muslim i którego znam już z 3 lata to jeden wielki kłamczuch i niewierny typ. Trzeba by było zagłębić się w tą wiarę, żeby ją zrozumieć. Można powiedzieć, że byłam z tym czarnym chłopakiem, który jest muzłumaninem, on strasznie się wczuł we wszystko, myślał już nawet o ślubie i o tym, że po zawarciu związku małżeńskiego przejdę na tą wiarę,,

a propo autorki tej historii jeszcze. moim zdaniem takie zachowania sa niegodne i polacy maja prawo krytykowac takie dziewczyny, poniewaz:

a)psuja opinie innym polkom
b)narazaj polakow na szyderstwa ze strony czarnych, czy bezowych.
c)takie zwiazki maja praktycznie zerowe szanse na powodzenie.
d)hinduski i muzulmanki musza miec zgode rodziny na zwiazek z europejczykiem, o co jest bardzo ciezko.

no i ryzyko HIV itp. jest o wiele wieksze od strony czarnych.
Wiesz, ja uważam, ze ty narażasz sie na bana, bo jak dla mnie przejawiasz właśnie tendencje rasistowskie. BTW wyrażenie: kolorowy jest pejoratywne i jest uznane za przejaw nietolerancji.
Naprawdę uważasz, e kazdy czarny mężczyzna mieszkający w UK, dopiero co z dzungli wyszedł? nie wie co to higiena czy choroby przenoszone drogą płciową
Myśli doprawdy że dla Polek jedynie inny kolor skóry sie liczy?

Wg mnie każda osoba oceniajaca innych jedynie po kolorze skóry i bazujac na stereotypach jest mało rozgarnieta:
czy to dziewczyna, która wskakuje do łóżka facetowi którego w ogóle nie zna i nie może się znim porozumieć ze względu na barierę językową czy facet, który pisze Polka z małej litery i ocenia ludzi na podstawie ... no właśnie jednej wypowiedzi
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 14:04   #4
laines
Raczkowanie
 
Avatar laines
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 241
Wyślij wiadomość przez Yahoo do laines
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

Jak dla mnie dla autora wątku przydał by się ban za głoszenie rasistowskich poglądów. Są dziewczyny,którym się to podoba. Zgadzam się z kwestią ,że niektóre łatwo omotać. Szczególnie na początku emigracji kiedy są samotne, zagubione. Chętnych nie brakuje by się pobawić, ale to nie zależy od koloru skóry.

Niektórym się podobają osoby niebieskookie, innym zielonookie. Tak samo z kolorem skóry. Nie dzielmy ludzi w tak prostacki sposób. Biały-normalny,a Czarny- dzikus z buszu. Wielu z nich jest Europejczykami, tu się urodzili i tu się wychowali. Wszystko zależy od charakteru i wychowania, a nie koloru skóry.
laines jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 14:40   #5
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

Już w jednym wątku o tym pisałeś, spośród kilkunastu dziewczyn zaatakowałeś właśnie mnie, kolejny prywatny hejter do kolekcji, dzięki.

Powtórzę się, bo nie chce mi się pisać elaboratów odnośnie Twoich smutnych komentarzy. Zapoznałeś się z moim życiorysem, że wiesz jakie są moje kwalifikacje, poziom języka angielskiego i aspiracje życiowe, tak ? Przemawia przez Ciebie zawiść, bo sam pewnie nie masz nic do zaoferowania i boli Cię to, że niektóre Polki wolą obcokrajowców. Wiesz, jakoś średnio przejmuję się opiniami osób z Internetu, bo nie mam już 15 lat. Proponuję trochę się dokształcić i nie generalizować oraz nie mylić pojęć. Wiesz co oznacza wyrażenie: "spotykać się" ? W Twoim ubogim słowniku chyba tylko jedno. Masz płytkie myślenie i problemy z własną osobą, inaczej nie byłoby Cię tutaj. Zabawny jest fakt, że w obecnych czasach w wielu krajach, takich jak: Polska, Niemcy, Anglia czy USA 16letnie osoby uprawiają seks z kim popadnie, a Ty biedny uczepiłeś się Polek na emigracji. Skoro aż tak Cię to boli, to może weź się do roboty i organizuj jakieś spotkania życia w czystości czy coś i głoś tam swoje rasistowskie poglądy, może chociaż do czegoś się w życiu przydasz ?
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 16:08   #6
Mateusz8
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 16
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

chyba zdajecie sobie sprawe ze czarni statystycznie czesciej lamia prawo, czy sa siedliskiem np. HIV. myslenie nie boli. to nie rasizm, a obiektywna opinia. takie historie sa zalosne. takie zachowanie. jeszcze z tym Islamem to juz dobitka konkretna. a pozniej sie dziwicie ze te Islamy tak bezczelnie podrywaja polki, a te jak widac ida w tango czasami. nie przeszkadz im ze ten "turban" swoja siostre, czy corke za zwiazek z europejczykiem to by mogl zbic jak psa. wyrwie taki jeden polke, i od razu inni nabieraja checi. juz nie mowie o komentarach, czy prosbach, dajmi namiar do jakiejs polki itp. wstyd i tyle.
Mateusz8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 16:43   #7
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

Cytat:
Napisane przez Mateusz8 Pokaż wiadomość
chyba zdajecie sobie sprawe ze czarni statystycznie czesciej lamia prawo,
Skąd te statystyki ? Źródło proszę.


Cytat:
Napisane przez Mateusz8 Pokaż wiadomość

czy sa siedliskiem np. HIV. myslenie nie boli.
No tak, dla Ciebie każdy "czarny" człowiek = osoba z Afryki żyjąca w chacie z liści i nosząca spódniczkę z trawy.



Cytat:
Napisane przez Mateusz8 Pokaż wiadomość
to nie rasizm, a obiektywna opinia. takie historie sa zalosne. takie zachowanie. jeszcze z tym Islamem to juz dobitka konkretna. a pozniej sie dziwicie ze te Islamy tak bezczelnie podrywaja polki, a te jak widac ida w tango czasami. nie przeszkadz im ze ten "turban" swoja siostre, czy corke za zwiazek z europejczykiem to by mogl zbic jak psa. wyrwie taki jeden polke, i od razu inni nabieraja checi. juz nie mowie o komentarach, czy prosbach, dajmi namiar do jakiejs polki itp. wstyd i tyle.

Gdzie kolega Mateusz się wychowuje, że jest bogaty w takie doświadczenia życiowe ? Domniemam, że przebywa wśród osób innych narodowości, gdyż posiada takie informacje na temat Polek na emigracji, wie dokładnie co kto o nich mówi, jak komentuje ich zachowania. Ba ! Nawet ma znajomych proszących o numery kobiet z Polski !
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 17:18   #8
Mateusz8
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 16
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

http://www.telegraph.co.uk/news/ukne...n-of-race.html

w wiezieniach oczywiscie tez czarni trafiaja przypadkiem z 10 razy czesciej ni biali. i przypadkiem Afryka to najbardziej zasyfiony HIVem kontynent, ktory w zasadzie sie nie rozwija od setek lat. niestety cos jednak z tymi rasami jest na rzeczy... ciesz sie ze te "turban" byl spokojny, bo od tak sie z nimi nie zrywa. naprawde jakis instykt samozachowawczy powinien cie obowiazywac. a badania wskazane...naprawde. u nich HIV jest bardzo czesty. tez poszukac statystyk?
Mateusz8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 17:29   #9
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

Cytat:
Napisane przez Mateusz8 Pokaż wiadomość
http://www.telegraph.co.uk/news/ukne...n-of-race.html

w wiezieniach oczywiscie tez czarni trafiaja przypadkiem z 10 razy czesciej ni biali. i przypadkiem Afryka to najbardziej zasyfiony HIVem kontynent, ktory w zasadzie sie nie rozwija od setek lat. niestety cos jednak z tymi rasami jest na rzeczy... ciesz sie ze te "turban" byl spokojny, bo od tak sie z nimi nie zrywa. naprawde jakis instykt samozachowawczy powinien cie obowiazywac. a badania wskazane...naprawde. u nich HIV jest bardzo czesty. tez poszukac statystyk?

Dziecko drogie co ty za statystyki przytaczasz
a raczej w ogole rozumiesz o czym czytasz, gdzie czytasz, kto podaje informacje i kiedy informacje zostaly podane?


Strasznie mnie to drazni jak ktos wie tyle co wujek google podpowiedzial i sie panoszy jakby z tysiac rozumow pozjadal
PGdyby to nie bylo az takie przykre, bo rasistwoskie, to powiedzialabym, ze prawie zabawne...
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 17:46   #10
Mateusz8
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 16
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

chciala to jej dalem. przeciez wiadomo to nie od dzis, ze czarni o wiele czescie trafiaja do wiezienia niz biali. w UK jest to samo. z HIVem tez sprawa jest prosta. a ta polka wyjezdza i zaczyna takie znajomosci, o czym to swiadczy? o glupocie.
Mateusz8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 18:28   #11
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

Przeczytałeś chociażby ten artykuł ze zrozumieniem ? Te statystyki określały lata 2009-2010, na czym Ty się wzorujesz, na google ? Dokształć się, a potem wypowiadaj.

Cytat:
Napisane przez Mateusz8 Pokaż wiadomość
i przypadkiem Afryka to najbardziej zasyfiony HIVem kontynent, ktory w zasadzie sie nie rozwija od setek lat. niestety cos jednak z tymi rasami jest na rzeczy... ciesz sie ze te "turban" byl spokojny, bo od tak sie z nimi nie zrywa. naprawde jakis instykt samozachowawczy powinien cie obowiazywac. a badania wskazane...naprawde. u nich HIV jest bardzo czesty. tez poszukac statystyk?
Także poszukaj statystyk, najlepiej z google. I co ma piernik do wiatraka, czy Ty wiesz o tym, że wiele "czarnych" ludzi urodziło się w Anglii i mają brytyjskie obywatelsko ? Twoje myślenie jest naprawdę ograniczone, gdzie Ty się wychowujesz ? Zapewne jesteś jednym z tych, który w życiu nie był za granicą, a swój światopogląd kreuje na podstawie tego, co przeczyta w Internecie, albo zobaczy w TV.

Ten chłopak nie nosił turbanu, czy to oznacza, że nie był prawdziwy ? Udawał, żeby otumanić głupią Polkę ? Po raz kolejny mylisz pojęcia, co za wstyd !

Cytat:
Napisane przez Mateusz8 Pokaż wiadomość
chciala to jej dalem. przeciez wiadomo to nie od dzis, ze czarni o wiele czescie trafiaja do wiezienia niz biali. w UK jest to samo. z HIVem tez sprawa jest prosta. a ta polka wyjezdza i zaczyna takie znajomosci, o czym to swiadczy? o glupocie.

A w Polsce też trafiają częściej do więzienia ? I jakie znajomości zaczynam ? Bo nie do końca rozumiem Twój, jakże płytki, tok myślenia.


Proponuję zająć się własnym życiem, a nie dogłębną analizą postów odnośnie wydarzeń sprzed 2 lat. Pozdrawiam !
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 18:48   #12
Mateusz8
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 16
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

jeszcze cie troche podenerwuje. statystyka dotyczy czarnych urodzonych w UK! wiekszosc czarnych mieszka w UK od urodzenia jak widac prezentuja sie inaczej niz biali. to kazdy widzi zreszta. a co do Polski - nie wiem, nie spotykam sie. ale Simon Mol to znana postac, niestety polki nie braly pod uwage statystyk. co 4 czarny ma jakies choroby weneryczne, a co 50 HIV (15 razy bardziej narażeni na zakażenie wirusem HIV niż Biali). tak gratis jeszcze poszukalem. O Afryce nie bede pisal w koncu twoj byl/jest europejczykiem skupilem sie na czarnych w UK. jakos chinki, hinduski, muzulmanki maja wiecej rozumu... polacy tez...
Mateusz8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 19:13   #13
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

Cytat:
Napisane przez Mateusz8 Pokaż wiadomość
jeszcze cie troche podenerwuje. statystyka dotyczy czarnych urodzonych w UK! wiekszosc czarnych mieszka w UK od urodzenia jak widac prezentuja sie inaczej niz biali. to kazdy widzi zreszta. a co do Polski - nie wiem, nie spotykam sie. ale Simon Mol to znana postac, niestety polki nie braly pod uwage statystyk. co 4 czarny ma jakies choroby weneryczne, a co 50 HIV (15 razy bardziej narażeni na zakażenie wirusem HIV niż Biali). tak gratis jeszcze poszukalem. O Afryce nie bede pisal w koncu twoj byl/jest europejczykiem skupilem sie na czarnych w UK. jakos chinki, hinduski, muzulmanki maja wiecej rozumu... polacy tez...

Raczej mnie jeszcze trochę rozbawisz, bo jedyne czego mi potrzeba teraz, to duża paczka popcornu i sok pomarańczowy.
Jeśli ktoś jest na tyle głupi, żeby uprawiać seks bez zabezpieczenia z osobą, którą się dopiero pozna, to gratuluję. Mnie to akurat nie dotyczy, bo spotykanie i "bycie z kimś" przez 2 miesiące nie oznacza, że wskakuje się komuś do łóżka. Może Twoje znajome tak robią, przez to masz takie zdanie na temat Polek na emigracji ?

I sprawa Simona Mol'a dotyczy osób w Polsce, a nie na emigracji, więc to w ogóle nie trzyma się tematu.

No oczywiście, że mają więcej rozumu, przecież Ty jesteś człowiekiem światowym, który żyje na obczyźnie i ma styczność z wieloma narodowościami.
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".

Edytowane przez ojp
Czas edycji: 2012-03-19 o 19:19
ojp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 19:15   #14
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

idz szukac szczescia gdzie indziej, na bzdurne podpuszczanie nie bedziemy reagowac
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 19:22   #15
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

Już właśnie pisałam koleżance, że to na pewno troll, bo nie wierzę, że ktoś może być aż tak głupi.
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 19:30   #16
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

Ja tylko ponowie swoje pytanie, Mateuszu....

Dziewczyna Cie zostawila dla czarnego chlopaka?
Twoja siostra bedzie miala czarnego dzidziusia?
A moze zlapales jakas chorobe weneryczna od dziewczyny, ktora wczesniej spala z calym plemieniem afrykanskim.

Wiesz, ze narazasz sie na bana..?
Przemawia przez Ciebie duzo agresji, zlosci...i zalu. Smutno sie Ciebie czyta.

Nie mam czasu, ani ochoty, ale chetnie bym Ci zacytowala kilak danych statystycznych odnosnie polskich panow....i ich chorob, traktowania kobiet.

A najbardziej by mnie rajcowalo cytowanie doniesien zza granicy na temat bialych ( !!) polakow..co wyczyniaja, co wyprawiaja, jak zdradzaja swoje zony ktore w polsce czekaja na kazdego centa, kazde euro, podczas gdy ich mezowie swietnei sie bawia z egzotycznymi dziewczynami, ktore jako jedyne rozumieja ich angielski belkot z polskim akcentem.


eh..

strasznie rozpaczliwie podszedles do tematu.
Napisalam to raz i napisze ponownie: cos musialo Cie sklonic do zakladania konta na babskim forum, pisania postow, szukania rozmowcow....Co takiego w tym temacie Cie gryzie, co??
Jak ona ma na imie?
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 19:53   #17
Mateusz8
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 16
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

przez google tu trafilem, jakos tak czytalem, i smiac mi sie chcialo po poscie ojp, ze niby polacy tacy ograniczeni, ze wysmiewaja takie polki. mysle, ze to dobra postawa. to ona wlasnie nie ma inteligencji ladujac sie w relacje z czarnym i jeszcze z Islamem. przeciez to takie zalosne. o polakach mozesz sobie dawac linki, ale i tak nie zanegujesz tego co pisal angielski portal. czarni bija bialych pod wzgledem przestepczosci i HIV na glowe. radze wam sie zbadac, bo nosiciele zazwyczaj nie wiedza o tym. ryzyko macie b. duze. a kolezanke mam jedna, ktora tez wyjechala i mimo braku jezykowych, po kilku miesiach juz z czarnym. wrocila i jest z polakiem, ale nie mam pewnosci czy on wie o jej przeszlosci.
Mateusz8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 20:06   #18
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

Cytat:
Napisane przez Mateusz8 Pokaż wiadomość
przez google tu trafilem, jakos tak czytalem, i smiac mi sie chcialo po poscie ojp, ze niby polacy tacy ograniczeni, ze wysmiewaja takie polki. mysle, ze to dobra postawa. to ona wlasnie nie ma inteligencji ladujac sie w relacje z czarnym i jeszcze z Islamem. przeciez to takie zalosne. o polakach mozesz sobie dawac linki, ale i tak nie zanegujesz tego co pisal angielski portal. czarni bija bialych pod wzgledem przestepczosci i HIV na glowe. radze wam sie zbadac, bo nosiciele zazwyczaj nie wiedza o tym. ryzyko macie b. duze. a kolezanke mam jedna, ktora tez wyjechala i mimo braku jezykowych, po kilku miesiach juz z czarnym. wrocila i jest z polakiem, ale nie mam pewnosci czy on wie o jej przeszlosci.

Ta jej przeszłość jest naprawdę mroczna, dosłownie i w przenośni.

Dzięki Mati za poprawę humoru, pozdrawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia !
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:30   #19
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
BTW wyrażenie: kolorowy jest pejoratywne i jest uznane za przejaw nietolerancji.
Naprawde?
Niedawno jakis murzyn sie w Polsce spinal, ze murzyn to niby pejoratywne okreslenie, to na tej zasadzie, czy faktycznie takie be?

Bo nawet tu w dziale widzialem watek, gdzie panie pisza o swoich "kolorowych" panach.

Mnie bardziej od tego, co pisze autor watku, jednak ruszaja brednie takie jakie wypisuje cytowana przez niego dziewczyna - o Polakach jako nienawidzacych ludzi o innym kolorze skory. No ludziska, w kraju, w ktorym jest mikroskopijna imigracja z Afryki, kilku takich imigrantow zasiada w parlamencie. W tym momencie to mi sie przypomina:

http://www.wykop.pl/link/944865/faszysta-na-marszu/

Wypisz wymaluj twarz polskiej nienawisci do innych ras
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 21:57   #20
Mateusz8
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 16
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

nie ma za co. jak widzisz dbam o twoje zdrowie. takze polecam test i wiecej rozsadku. nie dosc ze moglas zlapac wirusa, to jeszcze dostac porzadne lanie. wszak "turbany" nie patyczkuja sie z kobietami. no ale ty taka wyzwolona i tolerancyjna polka przeciez musisz byc otwarta a inni sa ograniczeni i infantylni, bo mysla racjonalnie
Mateusz8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 22:34   #21
ojp
Wtajemniczenie
 
Avatar ojp
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 241
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Naprawde?
Niedawno jakis murzyn sie w Polsce spinal, ze murzyn to niby pejoratywne okreslenie, to na tej zasadzie, czy faktycznie takie be?

Bo nawet tu w dziale widzialem watek, gdzie panie pisza o swoich "kolorowych" panach.

Mnie bardziej od tego, co pisze autor watku, jednak ruszaja brednie takie jakie wypisuje cytowana przez niego dziewczyna - o Polakach jako nienawidzacych ludzi o innym kolorze skory. No ludziska, w kraju, w ktorym jest mikroskopijna imigracja z Afryki, kilku takich imigrantow zasiada w parlamencie. W tym momencie to mi sie przypomina:

http://www.wykop.pl/link/944865/faszysta-na-marszu/

Wypisz wymaluj twarz polskiej nienawisci do innych ras
Cytowany przez autora tematu post dotyczy wydarzeń z 2010 roku, a został dodany prawie 10 miesięcy temu. Napisałam tam coś o nienawiści ? Napisałam, że śmieszy mnie zachowanie niektórych Polaków, bo pod pojęciem "spotykać się" rozumieją tylko jedno, to raz, a dwa są po prostu zawistni i nietolerancyjni. I nie mówię tu o ludziach, którzy nigdy nie byli za granicą, a właśnie o tych Polakach, którzy sami są na emigracji. Jak dla mnie temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam.
__________________
"Eat clean, train hard and surround yourself with those on the same mission as you".

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 05:59   #22
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Naprawde?
Niedawno jakis murzyn sie w Polsce spinal, ze murzyn to niby pejoratywne okreslenie, to na tej zasadzie, czy faktycznie takie be?

Bo nawet tu w dziale widzialem watek, gdzie panie pisza o swoich "kolorowych" panach.

Mnie bardziej od tego, co pisze autor watku, jednak ruszaja brednie takie jakie wypisuje cytowana przez niego dziewczyna - o Polakach jako nienawidzacych ludzi o innym kolorze skory. No ludziska, w kraju, w ktorym jest mikroskopijna imigracja z Afryki, kilku takich imigrantow zasiada w parlamencie. W tym momencie to mi sie przypomina:

http://www.wykop.pl/link/944865/faszysta-na-marszu/

Wypisz wymaluj twarz polskiej nienawisci do innych ras
Sprostuję; w Wielkiej Brytanii słowo kolorowy jest odbierane jako słowo o wydźwięku rasistowskim.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 07:57   #23
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

autor poszedł w złą stronę ze swoją dywagacją.
Bardziej przykrą rzeczą w całej tej sprawie z Polkami w związkach z innymi rasami w UK jest to, że Polki sa w tym kraju znane z tego, że łatwo je zdobyć.
Czytałam o bardzo przykrych określeniach, które mają na Polki ludzie stamtąd, własnie Arabowie czy czarni, Anglicy zresztą też: na przykład "fucking meat".

Pewne grupy ludzi stamtąd widzą Polki jako łatwy kąsek, w zdobycie którego nie muszą wkładać niemal żadnego wysiłku. Nie szanują nas tam po prostu.
Sto razy bym się zastanowiła z jakim człowiekiem mam do czynienia, zanim związałabym się tam z człowiekiem z innej rasy, bo o tym właśnie słyszałam: że podchodzą do Polek tam jak do kogoś, kogo łatwo przelecieć.

W tym aspekcie - JEST o czym mówić i autor porusza ważną kwestię IMO.
Pomyślę nad tym, czy nie zrobić o tym osobnego tematu, bo to jest kwestia o której - jak się zdaje - wiele dziewczyn nie wie, nie zdaje sobie sprawy. O takich rzeczach warto popisać.

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2012-03-20 o 08:04
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 08:39   #24
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
autor poszedł w złą stronę ze swoją dywagacją.
Bardziej przykrą rzeczą w całej tej sprawie z Polkami w związkach z innymi rasami w UK jest to, że Polki sa w tym kraju znane z tego, że łatwo je zdobyć.
Czytałam o bardzo przykrych określeniach, które mają na Polki ludzie stamtąd, własnie Arabowie czy czarni, Anglicy zresztą też: na przykład "fucking meat".

Pewne grupy ludzi stamtąd widzą Polki jako łatwy kąsek, w zdobycie którego nie muszą wkładać niemal żadnego wysiłku. Nie szanują nas tam po prostu.
Sto razy bym się zastanowiła z jakim człowiekiem mam do czynienia, zanim związałabym się tam z człowiekiem z innej rasy, bo o tym właśnie słyszałam: że podchodzą do Polek tam jak do kogoś, kogo łatwo przelecieć.

W tym aspekcie - JEST o czym mówić i autor porusza ważną kwestię IMO.
Pomyślę nad tym, czy nie zrobić o tym osobnego tematu, bo to jest kwestia o której - jak się zdaje - wiele dziewczyn nie wie, nie zdaje sobie sprawy. O takich rzeczach warto popisać.

z tym sie ciezko nie zgodzic...NIESTETY.
Szkoda tylko, ze kilka takich dziewczyn, ktore polecialy na " oh jak cudne masz oczy!" wytworzyly przepiekna opinie na temat calej zenskiej czesci naszego narodu.
Wiadomo, nie mozna generalizowac. Ani w temacie polek ani w temacie afrykanczykow, arabow ...itd. Jednak autor wyraznie zaatakowal OJP i ...niestety nie trafil w 10. Na jego nieszczescie trafil na jeden z wyjatkow.

eh co tu debatowac: latwe polki sa w Polsce, w Anglii, Francji ...wszedzie...a beznadziejni zdobywcy serc ( i nie tylko serc..) to nie tylko czarni....

Ameryki nie odkryjemy, kazdy ma troche racji- my i Mateusz. Jednak osobisty atak byl ciosem ponizej pasa.
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 13:26   #25
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

ajjj..tam

kolesiowi zal sciska pewna czesc ciala..ze kobiety zamiast w jego ramiona leca bardziej na osoby w jego mniemaniu drugiej kategorii
bo jakos o bialych anglikach nie wspomina..a ci do przygod z kobietami tak samo chetni..no ale z nimi mozna..bo sa biali..lepsi

mala anegdotka: mieszkalam przez pewien czas na islandii i islandki z mojej firmy (pewna czesc) zaliczaly facetow wrecz jak na zawodach - robily to jawnie i bez krepacji..(nawet specjalnie mowily o tym po angielsku by reszta osob wiedziala...choc mogly po islandzku gdyby chcialy to zachowac tylko dla siebie) i nasz nowy (czarnoskory) pracownik po zaliczeniu przez kolezanki zagadnal mnie z nienacka z jakiego kraju to ja jestem (czesto bylam brana za islandke) a ja ze z Polski - moja odpowiedz wyraznie go rozczarowala.

Jak widac sa inne, bardziej rozrywkowe nacje niz Polki.

Angielki raczej wzorem cnot tez nigdy nie byly

Dziewczyny - kazdy ma prawo wyboru - jesli ty chcesz miec z wyciu 1 parnera seksulanego to twoja sprawa. Jesli ktos ma chec zyc inaczej to jego wybor. I nic nikomu do tego. Jesli dziewczyna jest wolna, bez zobowiazan i chce sie zabawic - to niech sie bawi (byle z glowa). Tak zyje zachodnia europa i hameryka - ale oczywiscie huzia na Polki.
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 14:13   #26
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

Cytat:
Napisane przez banana84 Pokaż wiadomość
ajjj..tam

kolesiowi zal sciska pewna czesc ciala..ze kobiety zamiast w jego ramiona leca bardziej na osoby w jego mniemaniu drugiej kategorii
bo jakos o bialych anglikach nie wspomina..a ci do przygod z kobietami tak samo chetni..no ale z nimi mozna..bo sa biali..lepsi

mala anegdotka: mieszkalam przez pewien czas na islandii i islandki z mojej firmy (pewna czesc) zaliczaly facetow wrecz jak na zawodach - robily to jawnie i bez krepacji..(nawet specjalnie mowily o tym po angielsku by reszta osob wiedziala...choc mogly po islandzku gdyby chcialy to zachowac tylko dla siebie) i nasz nowy (czarnoskory) pracownik po zaliczeniu przez kolezanki zagadnal mnie z nienacka z jakiego kraju to ja jestem (czesto bylam brana za islandke) a ja ze z Polski - moja odpowiedz wyraznie go rozczarowala.

Jak widac sa inne, bardziej rozrywkowe nacje niz Polki.

Angielki raczej wzorem cnot tez nigdy nie byly

Dziewczyny - kazdy ma prawo wyboru - jesli ty chcesz miec z wyciu 1 parnera seksulanego to twoja sprawa. Jesli ktos ma chec zyc inaczej to jego wybor. I nic nikomu do tego. Jesli dziewczyna jest wolna, bez zobowiazan i chce sie zabawic - to niech sie bawi (byle z glowa). Tak zyje zachodnia europa i hameryka - ale oczywiscie huzia na Polki.
zgodzę się z Twoja wypowiedzią 100%
szczególnie to co podkreśliłam
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 19:14   #27
lamia1980
Raczkowanie
 
Avatar lamia1980
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 454
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

ja też się wtrącę jak mieszkałam w roi to właśnie nie polki tylko LITWINKI były łatwym kąskiem dla nich to turek, irlandczyk każdy, z którym mogła zostać w roi aby nie wracać do siebie aż żal się robiło tych dziewczyn jak dawały sobą pomiatać ale zostały, języka się nauczyły i mają niezłe stanowiska
__________________
Wszystkie JOANNY łączcie się! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post35572795
lamia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 00:30   #28
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

A moim zdaniem nie ma zupelnie o czym mowic. Dyskutujecie kto z kim sypia i czy jest latwy czy nie. A to jest sprawa indywidualna i nikogo nie powinna obchodzic. Warto mowic o zabezpieczaniu sie i antykoncepcji, o zdrowiu intymnym, ale do tego nie trzeba dyskusji o narodowosciach. A fakt, ze gdzies nas uwazaja za latwe, swiadczy o ludziach, ktorzy w ten sposob generalizuja. Kiedy slysze takie opinie o Polkach, to zal mi sie robi tych facetow w zwiazku z ich ograniczeniem a nie biore tego w zaden sposob do siebie ani nie robi mi sie smutno. Nikogo nie powinno interesowac czy dorosla dziewczyna sypia z 10-cioma czarnoskorymi czy do konca zycia z jednym Chinczykiem.
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 05:58   #29
lamia1980
Raczkowanie
 
Avatar lamia1980
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Edinburgh
Wiadomości: 454
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

CremaCatalana
__________________
Wszystkie JOANNY łączcie się! https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post35572795
lamia1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 22:12   #30
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Polki na emigracji sa "latwiejsze"? Czyli o zwiazkach z "kolorowymi"...

Konto autora polecialo do dolu z wapnem, ale zdziwko

Natomiast co do tego:

Cytat:
Napisane przez ojp Pokaż wiadomość
Cytowany przez autora tematu post dotyczy wydarzeń z 2010 roku, a został dodany prawie 10 miesięcy temu. Napisałam tam coś o nienawiści ? Napisałam, że śmieszy mnie zachowanie niektórych Polaków, bo pod pojęciem "spotykać się" rozumieją tylko jedno, to raz, a dwa są po prostu zawistni i nietolerancyjni. I nie mówię tu o ludziach, którzy nigdy nie byli za granicą, a właśnie o tych Polakach, którzy sami są na emigracji. Jak dla mnie temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam.
W zacytowanym tekscie pogrubione...

Cytat:
Ja byłam w Anglii przez 4 miesiące, pracowałam jako au-pair i poznałam bardzo dużo czarnoskórych mężczyzn. Ja zawsze byłam zafascynowana takim typem urody, kręcone włosy, ciemne oczy, cornrowsy itd. i nic na to nie poradzę. I szczerze, mam gdzieś , co ludzie o tym myślą, Polska póki co ciągle jest krajem pełnym nienawiści dla ludzi o innym kolorze skóry, a tam to było raczej bez znaczenia, że ja jestem biała i umawiam się z czekoladowym chłopakiem. Bardziej dziwiły mnie mnie spojrzenia innych czekoladowych panów, które wręcz czułam na sobie, gdy szłam przez miasto z ciemnoskórym chłopakiem. Tutaj w PL nie wiem jakby rodzina zareagowała, niby opowiadałam im, moja siostra też opowiadała, oni śmiechy chichy, że fajnie, że pierwszy "Murzyn" w rodzinie by był, że czekoladowy dzieciaczek, niby tolerancję wykazywali, ale w praktyce pewnie wyglądałoby to ciut inaczej. I śmieszą mnie zachowania niektórych polskich mężczyzn, którzy usłyszawszy, że spotykałam się z "Murzynem" komentowali to na zasadzie: "A feee, jak mogłaś to robić z czarnym, przecież tylu jest fajnych, białych facetów". Dla mnie to strasznie infantylne i ograniczone myślenie.

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Sprostuję; w Wielkiej Brytanii słowo kolorowy jest odbierane jako słowo o wydźwięku rasistowskim.
***luna, ale tyle to ja sobie zdaje sprawe Po angielsku tlumaczenie polskiego murzyn tez jest tak odbierane, ale ja sie pytam, czy po polsku?

Co do reszty, to niektorzy dosyc latwo lykaja stereotypy. Jak kogos swedzi, to pojdzie w tan, niezaleznie od narodowosci (przynajmniej jesli chodzi o kutlure zachodnia) i na odwrot. Jesli ktos ma opinie o osobach z danego kraju na podstawie takich stereotypow, to tylko pogratulowac.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:13.