Nie wyglądam na swój wiek :(( - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-06, 13:09   #571
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Cytat:
Napisane przez gwendolyn Pokaż wiadomość
Hmm mam 27 lat i wyglądam młodo. Mój mąż jest w tym samym wieku. Kiedy 1,5 roku temu wprowadziliśmy się do naszego mieszkania sąsiedzi mówili do mnie na per Ty, a do niego na per Pan i oczywiście myśleli, że on zaciążył jakąś małolatę Szybko zaostali wyprowadzenie z błędu i dowiedzieli się, że już dawno jestem pełnoletnia, a mieszkać wspólnie przed ślubem i pobierać się można z innych powodów niż tylko ciąża (coż ta polska mentalność...) Z kolei rodzina i znajomi męża kiedy mnie widzieli po raz pierwszy standardowo pytali ile jestem od niego młodsza Ostatnio praktycznie byłam umówiona na rozmowę o staż, bo pani sugerując się wyglądem (moje wykształcenie i doświadczenie pasowało idelanie) mi ją gorąco proponowała - niestety kiedy doszło do ustalania szczegółów wyszło, że akurat na ten stazż jestem za stara
Dziś rozbawił mnie do łez pan od dywanów), który kiedy mu otworzyłam drzwi powiedział, abym poprosiła rodziców (ja byłam po domowemu - nieumalowana, w legginsach i we wściekle żółtej koszulce).
Zawsze śmiałam się z takich sytuacji - bo przecież dowód osobisty nie kłamie i w razie potrzeby można go użyć, a od kiedy skończyłm 25 lat to dla mnie komplement Oczywiście problemem bywa to, że ludzie nie wiedząc ile ktoś ma lat nie traktują Cię poważnie - ale zawsze takiego "uprzejmisia" można wyprowadzić z błedu...
Miałam podobnie, krótko po przeprowadzce na nowe, własne M. Wróciłam z pracy (jeszcze dwa lata temu niezbyt często się malowałam, a jeśli już, to bardzo delikatnie). Zaczęłam sprzątać. Nagle dzwonek do drzwi - sąsiad. Uprzejmie spytał się, czy może rozmawiać z mamą albo tatą. Zrobiłam wielkie oczy, fakt faktem, że mieszkają kilka ulic dalej, ale po co mu moi rodzice. Śmiałam się z tego, a sąsiadowi było bardzo głupio, jednak teraz po 3 latach kłania się w pas mówiąc "dzień dobry"
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 14:20   #572
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Cytat:
Napisane przez fshelle Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że ludzie nie traktują mnie poważnie.
A ostatnio przed wejściem do klubu usłyszałam tekst który pochodził z ust jakiegoś wyrośniętego kolesia ( zdążyłam zobaczyć tylko sylwetkę, mordki niestety nie ) "patrz, jakieś dzieci tu wpuszczają" .. trochę się wkurzyłam. Przez to nie mogę chyba znaleźć swojej drugiej połówki Chyba myślą, że nie warto się mną interesować bo kontakt ze mną zapewniłby im niezłą miejscówkę w pierdlu.
Też o tym myślę, ale chyba nie warto. Takie bariery tworzymy sobie w głowie, a potem jest trudno nad tym zapanować.

Ja wczoraj byłam w barze. Poprosiłam o piwo, a pan do mnie: "A 18 lat już jest?", ja do niego " Jest nawet 21" a on" a to przepraszam"
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 12:27   #573
Djapira
Zadomowienie
 
Avatar Djapira
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Odkąd zaczęłam zwracać uwagę na to, że jestem postrzegana za młodszą niż jestem w rzeczywistości, odtąd pojawia się coraz więcej takich sytuacji

Wczoraj byłam na dyskotece. Tańczę z chłopakiem. Pyta ile mam lat. Proponuje żeby zgadł, powiedział na ile wyglądam, a on, ze 16 Haha moja poprzeczka się obniża
__________________
"Jeśli nie odważysz się zrobić kroku, nigdy nie dowiesz się tego, do czego jesteś zdolny. Ufaj po prostu, że w nowej sytuacji dasz radę"!


Djapira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 18:24   #574
Magnlija
Raczkowanie
 
Avatar Magnlija
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 456
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Ufff, jak dobrze wiedzieć, że nie tylko ja mam "problemy" młodego wyglądu Zgadzam się, że młody wygląd może być atutem jak będzie się po 50 (odjąć wówczas 10-15 lat to jest to o czym w tym wieku każda kobieta marzy) ale... obecnie zgadzam się z moimi przedmówczyniami, że młody wygląd przeszkadza w życiu (głównie chodzi o szacunek innych ludzi, niestety w Polsce żyje się mentalnością stereotypów ...). Ja mam 30 lat, męża 32 letniego i oboje wyglądamy na 20... Rok temu nawet zdarzyło mi się kupując na stacji benzynowej papierosy aby pokazać dowód :/ To dopiero było dla mnie nie przyjemne, tym bardziej, że "Pan", który o to poprosił był ode mnie o 9 lat młodszy

Mówienie na "ty" to jest już standard. Idę do lekarki ogólnej, a ona do mnie "... i możesz brać te tabletki 2 razy dziennie..." U ginekologa kiedy dostałam skierowanie bez pokrycia na USG piersi również musiałam straszyć kontrolą NFZ, a w odpowiedzi na twarzy Pani po 40 pojawił się grymas mówiący "oj, dziecko, dziecko, co Ty wiesz o życiu".

Kupowaliśmy z mężem dywan, oczywiście zamówienie przekręcono - robiąc awanturę "Pani" młodszej ode mnie 0 10 lat znów pojawił się znajomy, lekceważący wyraz twarzy. Robiąc z mężem generalny remont mieszkania spotkania z ekipami remontowymi również nie należały do przyjemnych. Pomijam ciągły fakt mówienia do "klienta" na "ty". Istotą w takich sytuacjach są nagminne oszustwa, ludziom się wydaje, że młodo wyglądający człowiek - jest młody (wiekowo), a co za tym idzie - niedoświadczony, więc można próbować go oszukać

2 lata temu zmieniałam pracę. Pracując w niej wówczas ze 2 miesiące kobieta po 40 mówi do mnie "i jak ci się u nas dziecko podoba? bo to twoja pierwsza praca prawda?" (pominęłam fakt tego, że za sobą mam 5 specjalizacji zawodowych, 2 kierunki studiów i 3 stronicowe CV, które samo się nie poszerzyło w doświadczenie zawodowe ).

Sąsiedzi, ludzie anonimowi, którym czasami człowiek chce okazać trochę kultury otwierając np. drzwi do windy, mówiąc "dzień dobry", czy przytrzymując drzwi Pani po 50, która niesie ze sobą ciężkie zakupy i... nie słyszy nawet "dziękuję". Zero szacunku do takich osób jak "my", na każdym kroku. Mam 30 na karku, za 2 lata planujemy z mężem dziecko i strach mnie napawa kiedy pomyślę o wszystkich komentarzach w moim kierunku ze strony ludzi ("taka młoda, a już z brzuchem")

I niech ktoś mi powie, że takimi sytuacjami na porządku dziennym kobieta w moim wieku ma się nie przejmować (kiedy ktoś próbuje oszukać, kiedy ktoś nie okazuje szacunku itp.) W moim przypadku ani zmiana koloru włosów nigdy nie pomogła, ani zmiana fryzury, cięcia, makijażu, ubioru. Poważnie jestem traktowana tylko "na odległość", czyli w wersji telefonicznej lub online (obecnie tak staram się załatwiać interesy, wówczas nie ma możliwości oszustw bo z góry przedstawiam się jako osoba "szorstka". Na żywo mogę pokazać swoją kulturę, doświadczenie życiowe, powagę, obeznanie, pewność siebie, a... i tak ludzie śmieją mi się w twarz ). Dlatego ja uważam tak jak moje niektóre poprzedniczki - młody wygląd w wieku 30+ jest tylko przeszkodą, a nie atutem.

Edytowane przez Magnlija
Czas edycji: 2011-04-04 o 07:36
Magnlija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 18:18   #575
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Magnlija skąd ja to znam. Jak remontowaliśmy mieszkanie, to majster do mojego męża: "a gniazdka to już sobie sam pozakładasz".
Właśnie, wszystko byłoby do zniesienia, gdyby nie to lekceważące podejście "starszych i dojrzałych".
Ale nie powiem ,że nie odczuwam cienia satysfakcji, kiedy oglądam na pewnym portalu zdjęcia znajomych z klasy i widzę jakie się z nich stare babska porobiły. Ja też jestem stare babsko ale przynajmniej nie widać;-)
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 18:53   #576
Zilka
Rozeznanie
 
Avatar Zilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 565
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Mnie też to lekceważenie wszem i wobec strasznie denerwuje. Nikt nie traktuje mnie poważnie, podrywają mnie albo szesnastolatkowie albo faceci 50 + (co najbardziej mnie przeraża). Na imprezy mnie nie chcą wpuszczać, piwa nie chcą sprzedać bo mówią, że dowód nie mój
Zilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 20:35   #577
minio1984
Zadomowienie
 
Avatar minio1984
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z Gór Świętokrzyskich
Wiadomości: 1 902
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Witam!

Mam ten sam problem co Wy

Ja mam 26 lat, mąż 27 i oboje wyglądamy na młodszych, to już u nas standard jak ktoś pukał do drzwi i się pytali czy są rodzice, akcje w sklepie z alkoholem czy papierosami zdarzały się nagminnie
Mam dwie siostry młodsze o 3 i 5 lat i ktoś kto nas nie zna to zawsze twierdzi że jestem najmłodsza.
Pamiętam, jak 3 lata temu, (akurat byliśmy z tż po zaręczynach) chodził u nas ksiądz po kolędzie. Po modlitwie, siedzimy z siostrami koło siebie ( akurat byłam bez makijażu), mama mówi, że najstarsza córka się zaręczyła a ksiądz pokazuje na jedna siostrę, to mówimy że nie ona, potem na drugą, to jak powiedziałam, że to ja to nie mógł uwierzyć i mówił że się z niego naśmiewamy
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę

30.05.2009

30.08.2011 Adaś

minio1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-09, 06:55   #578
Magnlija
Raczkowanie
 
Avatar Magnlija
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 456
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

AnQś to mnie pocieszyłaś Nie wiele ale... zawsze to coś Fajnie dziewczyny, że jest założony tutaj taki wątek. Wszak wiadomo nie od dziś " w kupie raźniej" Nic. Trzeba chyba wziąć się w garść i "pouczać" czy też wyprowadzać z błędu każdego delikwenta, który nas nie szanuje. Mój mąż akurat tym się nie przejmuje (taki ma charakter, dość spokojny), mnie natomiast zawsze krew zalewa i szlag trafia W końcu na szacunek zasługuje każdy - i doświadczony i nie, stary i młody, kobieta i mężczyzna, wykształcony i mniej wykształcony, wysoki i niski, gruby i chudy itd., itd. Niestety mentalności Polaków ani kierowania się stereotypami nie zmieni się w ludziach... Co nie zmienia faktu, że wkurza mnie to strasznie. Technika rozwija się, idziemy niby z postępem czasu do przodu w teoretycznie zawrotnym tempie ale na etapie kultury mamy jako ludzie (Polacy?) wciąż te same stare, przedpotopowe myślenie z czasów naszych dziadów, pradziadów

Fajnie, że są jeszcze tacy ludzie jak Wy dziewczyny, szkoda, że ja osobiście takich nie spotykam ale... w sumie lepiej tutaj niż wcale Pozdrawiam wszystkie "młódki" i... główki do góry, kiedyś to my będziemy nosić wysoko głowę podczas gdy nasze koleżanki "staro" wyglądające rozpadając się będą w desperacji zaciągać kredyty na botoksy, operacje plastyczne itd.
Magnlija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 07:04   #579
bandito
Raczkowanie
 
Avatar bandito
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 299
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Mam tak samo
jest to denerwujące,Tż mówi mi,że to dobrze że wyglądam młodziej,ale przecież w tak młodym wieku wcale nie jest to takie fajne. Może gdybym miała 30 i ktoś by powiedział,że wyglądam na 20 to trochę lepiej,chociaż nie do końca,bo myśleliby,że taka młoda i dzieci itp.
znam to na przykładzie koleżanki,która ma 26 lat i jest w ciązy,proszę sobie wyobrazić komentarze tych starszych bab. Naprawdę złośliwe.
Nie pozostaję mi nic innego jak to ignorowac albo odpowiadać 'o dzięki!' i nie dawać za wygraną tym,którzy chcą zrobić na złość,no chyba że niechcący. Wybaczę

nie ma się co przejmować.
bandito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 07:50   #580
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Cytat:
Napisane przez Magnlija Pokaż wiadomość
Dlatego ja uważam tak jak moje niektóre poprzedniczki - młody wygląd w wieku 30+ jest tylko przeszkodą, a nie atutem.
Bywa przeszkodą, ale jak dla mnie jest jednak atutem - generalnie.
Miewam te wszystkie sytuacje, o których mówisz i znam je z autopsji Parę dni temu ginekolog przywitał mnie w drzwiach słowami: i z czym dziewczątko do mnie przychodzi - wczoraj skończyłam 32 lata, od razu dodam.
Tyle, że ja zawsze prostuję u ludzi to ich mylne pierwsze wrażenie co do mojego wieku, obracam sytuację w żart, ale zdradzam ile naprawdę mam lat Wtedy "przeciwnik" zwykle poważnieje, milczy chwilę i odpala: ale to przecież młody wiek (ten mój prawdziwy) Przyznaję mu rację, śmiejemy się i jest spoko. A jak ktoś starszy nie okazuje mi szacunku, to też mu zwracam uwagę i staram się uświadomić, że starszy wiek od przestrzegania kultury nie zwalnia. I tyle.
Z dwojga złego wolę pomyłki w tę stronę Gorzej jakby mnie brali za starszą niż faktycznie jestem. No i nie ma co z siebie robić takiej siroty i lamentować, że mnie ludzie źle traktują Mnie nie traktują, bo na to nie pozwalam.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 09:17   #581
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

A mnie się czasem wydaje, że te młodo wyglądające, to dziewczyny, na których twarzach makijażu nie uświadczysz, farba na mysiego koloru włosach to byłoby przekleństwo, a strój podchodzi pod oazowy, kolorystyka szaro-buro-zgniłozielono-brązowa
Tak z obserwacji ludzi na studiach
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-09, 09:38   #582
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Tyle, że ja zawsze prostuję u ludzi to ich mylne pierwsze wrażenie co do mojego wieku, obracam sytuację w żart, ale zdradzam ile naprawdę mam lat Wtedy "przeciwnik" zwykle poważnieje, milczy chwilę i odpala: ale to przecież młody wiek (ten mój prawdziwy) Przyznaję mu rację, śmiejemy się i jest spoko.
Ja też się staram obrócić wszystko w żart, ale czasami mam wrażenie,że to moje "naprostowywanie" odnośnie wieku ujawnia jakie mam kompleksy w związku z moim młodym wyglądem. Bo kompleksy mam.
Tym bardziej,że czasami są takie sytuacje,że bezpośrednio odniesień do mojego wieku nie ma i nie mam jak zasugerować,że mam już swoje lata...no bo co, mam powiedzieć jak ktoś mnie traktuje z lekceważeniem "haloo haloo mam 31 lat proszę mnie traktować jak dorosłego człowieka!";-)
No i tak szlag mnie trafia jak stare babska gdy jestem na spacerze z córką komentują "ojej dziewczynka ma czapkę na oczach, mamusia nie pilnuje żeby się nie zsunęła"(chociaż Młoda zawsze się wierci, robi wszystko żeby ta czapka opadła i wtedy dopiero zasypia hehehe) albo "ach jak to dziecko za grubo ubrane" (dwutygodniowe dziecko w lato przykryte cienkim kocykiem). Gdybym wyglądała na swój wiek, to babska nie byłby tak skore do komentarzy.
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 09:46   #583
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A mnie się czasem wydaje, że te młodo wyglądające, to dziewczyny, na których twarzach makijażu nie uświadczysz, farba na mysiego koloru włosach to byłoby przekleństwo, a strój podchodzi pod oazowy, kolorystyka szaro-buro-zgniłozielono-brązowa
Tak z obserwacji ludzi na studiach
To ja nie nijak pasuję do tego modelu Musisz uwierzyć na słowo
To chodzi wiesz o co ? Głownie o dziecięcą twarz - delikatne rysy, duże oczy, małe, mięsiste usta, wysokie czoło i jasną skórę. Ja mam gębulinę dziecka (o takich dorosłych mówi się baby face people) i przez to ludzie mnie tak postrzegają. Ubieram się w stylu casual i w klasycznym miejskim stylu (cokolwiek przez to zrozumiesz ) - dresy i swetry za dupsko nie wchodzą w grę, okularów nie noszę, soczewki jeno Pomykam na obcasach, podkreślam figurę, maluję się, fryzurkę noszę dość krótką, dobrze wystrzyżoną więc z myszy nic we mnie nie ma. A, no i parę kolczyków na twarzy czasem noszę więc może też dlatego odejmują mi lat
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 09:47   #584
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Mnie kilka dni temu spytano o dowód i powiem szczerze, że o ile kiedyś mnie to irytowało niezmiernie, to teraz poczułam pewną satysfakcję

Tym bardziej, że makijaż miałam dość wyraźny, a mimo to Pani ekspedientka stwierdziła, iż mam dziecięcą buźkę - miłe
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 09:49   #585
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
To ja nie nijak pasuję do tego modelu Musisz uwierzyć na słowo
Wierzę, wierzę, bynajmniej Cię nie posądzam o taki styl, jaki opisałam w swoim poście

No ale widuję takie dziewczyny i faktycznie wtedy one na 25 lat nie wyglądają, bo są zwyczajnie zaniedbane, ubierają się i wyglądają jak dziewczynki, a nie jak kobiety.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 09:49   #586
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

A myszy wcale nie wyglądają na młode. Dla mnie te kobity wyglądają na wiecznie zmęczone i chore I takie...bez wieku właściwie.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2010-11-09 o 09:51
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 10:05   #587
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Hyhy ja się tylko pochwalę, juz myślałam,że mnie to nie spotka, ale właśnie kilka dni temu poprosiła mnie pani w sklepie o dowód na moje oko mogła być nawet młodsza ode mnie trochę się zdziwiłam i języka w gębie zabrakło, bo na prawdę myślałam, że mam już ten etap za sobą i chyba dlatego średnio mi uwierzyła, że mam lat 30, ale w końcu piwo sprzedała (nie miałam akurat przy sobie dowodu, ale poprosiła "nastepnym razem proszę pokazać")
I szczerze? mało mnie to obchodzi, że niektórzy mnie traktują mniej poważnie, ja się na 30 nie czuję ani nie zachowuję i wcale mi nie przeszkadza, że wciąż wyglądam conajwyżej na studentkę i niektórzy mówią do mnie na "ty". Zacznę się raczej martwić jak mi ludzie będą paniować
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 10:11   #588
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
I szczerze? mało mnie to obchodzi, że niektórzy mnie traktują mniej poważnie, ja się na 30 nie czuję ani nie zachowuję i wcale mi nie przeszkadza, że wciąż wyglądam conajwyżej na studentkę i niektórzy mówią do mnie na "ty". Zacznę się raczej martwić jak mi ludzie będą paniować
Mnie też to nie obchodzi, cieszy mnie mój "feler" jak jasna cholera Do typowej, polskiej statecznej trzydziestki mam (też mentalnie) lata świetlne i super mi z tym. Jak widzę niektóre swoje zmamusiałe i zasweterkowane rówieśnice w kierejach po kostki, to mi jeszcze lepiej na duszy
Ale jednak wolę jak mi obcy ludzie paniują ale to dlatego, że ja z obcymi to wolę być na stosowny dystans No i sama nikomu nie wyskakuję na Ty jak widzę, że to już jednak 18+

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2010-11-09 o 10:12
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 10:27   #589
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Mam nadzieję, że mnie mój "feler" będzie również trzymał jak najdłużej


A tak zmieniając nieco temat: zauważyłam, że moje rówieśnice o bardziej ostrych rysach (te, którym dodają lat) mają znacznie większe powodzenie niż "pućkowate dzieciny"
O ironio! A powszechnie mówi się, że uniwersalnym ideałem są właśnie kobiety o dziecięcych proporcjach twarzy...
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-09, 10:29   #590
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
A tak zmieniając nieco temat: zauważyłam, że moje rówieśnice o bardziej ostrych rysach (te, którym dodają lat) mają znacznie większe powodzenie niż "pućkowate dzieciny"
Ja tam na to nigdy nie narzekałam
Ale chłopa mam oczywiście młodszego, bo starsi nie chcięli się brać za małolatę
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 10:38   #591
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Ja tam na to nigdy nie narzekałam
Ale chłopa mam oczywiście młodszego, bo starsi nie chcięli się brać za małolatę
Ja niestety u płci przeciwnej powodzenia nigdy nie miałam. No...ale może to niekoniecznie wynikało z dziecięcej twarzy i figury Choć nie zmienia to faktu, że jednak z moich obserwacji wynika, iż "bardziej kobiece kobiety" (czyt. o ostrych rysach, "dojrzałej urodzie") mają wielu absztyfikantów (a może tylko to sobie wmawiam, żeby jakoś usprawiedliwić ten brak powodzenia... ).

Ach...i również jestem szczęśliwą "posiadaczką" 2 lata młodszego szczawika
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2010-11-09 o 10:41
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 10:45   #592
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość

Ach...i również jestem szczęśliwą "posiadaczką" 2 lata młodszego szczawika
hehe...
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 11:09   #593
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A mnie się czasem wydaje, że te młodo wyglądające, to dziewczyny, na których twarzach makijażu nie uświadczysz, farba na mysiego koloru włosach to byłoby przekleństwo, a strój podchodzi pod oazowy, kolorystyka szaro-buro-zgniłozielono-brązowa
Tak z obserwacji ludzi na studiach
wiesz vixen niekoniecznie ja tez zawsze na obcasikach, w makijażu, a i tak pytają o dowód i podrywają mnie małolaty A lat mam 24 i jestem po studiach.
I tak jak tu ktoś napisał, takie oazowe to wyglądają jak bez wieku
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 11:19   #594
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

łi tam, mój szczawik ma 6 lat mniej
A co do rysów to ja właśnie nie mam takich dziecięcych pućkowatych, a raczej ostre, tzn mam szczupłą, ale delikatną twarz, bez wystających kości policzkowych, ale za to mam długi i ostry nos
Mam urodę i figurę raczej nastolatki, mam 170cm i pająkowate kończyny
W połączeniu z bladą i raczej gładką cerą, szczupłymi biodrami, udami, płaskim cycem, mogę faktycznie się czasem wydać taką ledwie wyrośniętą 18
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 11:25   #595
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Mam urodę i figurę raczej nastolatki, mam 170cm i pająkowate kończyny
W połączeniu z bladą i raczej gładką cerą, szczupłymi biodrami, udami, płaskim cycem, mogę faktycznie się czasem wydać taką ledwie wyrośniętą 18
Też jestem chuda i cyc mam mało okazały Figura + twarz+ mentalność/styl bycia i życia - to chyba decyduje w większym lub mniejszym stopniu.
Swoją drogą, to ciekawe, że mamy młodszych facetów od siebie. Mój mąż też wygląda młodzikowato "jak na swój wiek" Czasem nam się udaje wejść na ulgowy bilet do kina jak nie sprawdzają legitymacji ucznia/studenta albo....emeryta, kto wie A jak mamy wspólnie załatwić jakąś ważną sprawę, to nie goli się ze trzy dni żeby mieć bardziej "groźny" wygląd

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2010-11-09 o 11:32
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 11:27   #596
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Cytat:
Napisane przez velika Pokaż wiadomość
wiesz vixen niekoniecznie ja tez zawsze na obcasikach, w makijażu, a i tak pytają o dowód i podrywają mnie małolaty A lat mam 24 i jestem po studiach.
I tak jak tu ktoś napisał, takie oazowe to wyglądają jak bez wieku
Przecież ja nie chcę nikomu wmawiać, że wygląda jak żywcem wzięta z pielgrzymki do Częstochowy

Może branie za młodsza zdarza się tak często, bo jednak w Polsce 30 lat to już bywa matrona. Moja mama ostatnio niemal zaniemówiła z wrażenia, kiedy oglądała słynny dokument "Czekając na sobotę", gdzie matka drużyny piłkarskiej, kobieta 48letnia (więc prawie jej rówieśnica), wyglądała na 65.

Dużo kobiet wciąż się postarza.
Albo popada w styl dzidzia-piernik, co w sumie jest chyba jeszcze gorsze
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 11:32   #597
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Może branie za młodsza zdarza się tak często, bo jednak w Polsce 30 lat to już bywa matrona.
No, to też fakt. Zawsze mnie śmieszy, jak ktoś na maksa zdziwiony mówi, że wyglądam młodo jak na swój wiek Pytam jak się powinno wyglądać w moim wieku ? Młodym przecież, do cholery ? Zwykle się taki delikwent śmieje i stwierdza, że faktycznie, to głupie gadanie, a wiek przecież też nie podeszły

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2010-11-09 o 11:33
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 11:37   #598
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Też jestem chuda i cyc mam mało okazały Figura + twarz+ mentalność/styl bycia i życia - to chyba decyduje w większym lub mniejszym stopniu.
Swoją drogą, to ciekawe, że mamy młodszych facetów od siebie. Mój mąż też wygląda młodzikowato jak na swój wiek. Czasem nam się udaje wejść na ulgowy bilet do kina jak nie sprawdzają legitymacji ucznia/studenta albo....emeryta, kto wie A jak mamy wspólnie załatwić jakąś ważną sprawę, to nie goli się ze trzy dni żeby mieć bardziej "groźny" wygląd
Hehe mnie się często udaje na studencki załapać a w kioskach jak kupuję bilet zawsze pada "studencki?" niestety kanary legitymację sprawdzają
Raz np wyszła śmieszna sytuacja jak szliśmy z TŻtem na dolinę kościeliską, stwierdziliśmy, że kupimy 2 studenckie to może się uda na "zapomnianą legitymację" wejść i co? i to TŻ musiał pokazać swoją a ja nie
Na szczęście nie wygląda on szczawikowato, dzięki temu jako para wyglądamy całkiem normalnie, tzn ja na mlodszą
A co to tych mlodszych facetów to coś w tym jest, mną się ciągle interesowali młodsi, min. 1 rok ale zawsze, takich starszych to hmmm ze świecą było szukać musiałam więc wybrać w tych dostępnych hehehehe

A jeszcze apropo makijażu i stylu - u mnie jest tak, że jak się wymaluję dyskretnie to zamiast na nastolatkę wyglądam po prostu na wymalowaną nastolatkę, a jak walnę ciężki, wyrazisty, to wyglądam jak dzidzia piernik (tzn dzidzia na siłę wypiernikowana ) więc takie postarzanie sensu nie ma
A ciuchy akurat niestety podobają mi się takie mniej oficjalne, ostatnio lubuję się w legginsach i tunikach, jedynie czego sobie nie odmówię to obcasy w balerinkach mogłabym do LO wejść i by mnie za uczennicę wzięli
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...

Edytowane przez MarudexuS
Czas edycji: 2010-11-09 o 11:39
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 11:39   #599
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

Przecież 30 letnia kobieta, to już nobliwa Pani z co najmniej dwójką odchowanych dzieci

Hehe...bawi mnie to strasznie, a już wybitnie rozbrajające jest oburzenie niektórych moich wydziałowych koleżanek, gdy dowiadują się, że do zamążpójścia mi nie śpieszno, a dzieci przed 28 rokiem życia się u mnie raczej nie pojawią (i później być może też nie). A mam dopiero 23 lata...
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 11:41   #600
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Nie wyglądam na swój wiek :((

A co ja mam powiedzieć? Wpada kiedyś wizytacja z kuratorium do mnie na lekcję i pan kurator "a co to za samowola, gdzie nauczycielka?"

BTW. mój aktualny chłop jest 5 lat młodszy
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany

Edytowane przez elvegirl
Czas edycji: 2010-11-09 o 11:42
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-20 16:38:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:36.