Blada Czy Opalona? - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-14, 11:10   #271
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez Gorzka123 Pokaż wiadomość
Dzięwczęta piszecie ,że opalizna jest oklepana i niezwykle pospolita a 90 % wpisów to komentarze zwolenniczek cery porcelanowej , więc nie wiem tak do końca co jest bardziej pospolite .Pozatym ja nigdy nie byłam blada , nawet jako dzieckow podstawówce wyrózniałam się oliwkową cerą , więc nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka , no chyba ,że ktoś naprawde jest tak spalony i wygląda jak monstrum :P
Ja swój odcień skóry uznam za pospolity dopiero wtedy, kiedy wejdę do Douglasa lub Sephory i bez problemu znajdę podkład tak jasny, by się do niej dopasował. Póki co, jest to nieosiągalne, bo wszystkie podkłady dostępne w PL (chyba z wyjątkiem białego Armaniego) są dla mnie za ciemne.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 21:19   #272
patina89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Blada Czy Opalona?

Ja mam z natury jasną karnację, ciężko się opalam,ale jak już się troszkę opalę to mam ładny brzoskwiniowy odcień. Nigdy nie chodziłam nałogowo do solarium ale raz na jakiś czas fundowałam sobie 10 min. Ostatnio zauważyłam ze pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne i że piegi z lata nie do końca zniknęły tak jak zawsze :/ nie opalałam się 2 miesiące, byłam blada jak trup + moja skłonność do zaczerwienień, wyglądałam ogólnie źle. kilka dni temu poszłam na solarium na kilka minut, mój wygląd ogólny się poprawił (tak mi się przynajmiej zdawało) a dziś mój facet do mnie: "masz jakąś ciemną plamkę pod okiem i na policzku"
...
wrrr przebarwienia??
więc już nie wiem czy wcale się nie opalać i wyglądać źle, czy opalać i mieć "plamkę pod okiem"
patina89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 21:33   #273
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez patina89 Pokaż wiadomość
Ja mam z natury jasną karnację, ciężko się opalam,ale jak już się troszkę opalę to mam ładny brzoskwiniowy odcień. Nigdy nie chodziłam nałogowo do solarium ale raz na jakiś czas fundowałam sobie 10 min. Ostatnio zauważyłam ze pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne i że piegi z lata nie do końca zniknęły tak jak zawsze :/ nie opalałam się 2 miesiące, byłam blada jak trup + moja skłonność do zaczerwienień, wyglądałam ogólnie źle. kilka dni temu poszłam na solarium na kilka minut, mój wygląd ogólny się poprawił (tak mi się przynajmiej zdawało) a dziś mój facet do mnie: "masz jakąś ciemną plamkę pod okiem i na policzku"
...
wrrr przebarwienia??
więc już nie wiem czy wcale się nie opalać i wyglądać źle, czy opalać i mieć "plamkę pod okiem"
Jeżeli robią Ci się przebarwienia, to znaczy że Twoja skóra bardzo źle znosi promieniowanie UV. Odradzam Ci sesje na solarium, bo przebarwienia mogą się powiększać, może też zwiększyć się ich ilość! Jeśli lubisz opaleniznę to po prostu stosuj balsamy brązujące. Dają piękny efekt a są dużo bezpieczniejsze niż lampy emitujące UV.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-16, 21:34   #274
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez patina89 Pokaż wiadomość
Ja mam z natury jasną karnację, ciężko się opalam,ale jak już się troszkę opalę to mam ładny brzoskwiniowy odcień. Nigdy nie chodziłam nałogowo do solarium ale raz na jakiś czas fundowałam sobie 10 min. Ostatnio zauważyłam ze pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne i że piegi z lata nie do końca zniknęły tak jak zawsze :/ nie opalałam się 2 miesiące, byłam blada jak trup + moja skłonność do zaczerwienień, wyglądałam ogólnie źle. kilka dni temu poszłam na solarium na kilka minut, mój wygląd ogólny się poprawił (tak mi się przynajmiej zdawało) a dziś mój facet do mnie: "masz jakąś ciemną plamkę pod okiem i na policzku"
...
wrrr przebarwienia??
więc już nie wiem czy wcale się nie opalać i wyglądać źle, czy opalać i mieć "plamkę pod okiem"
Stosować dobre samoopalacze, kremy brązujące lub puder brązujący.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 13:26   #275
patina89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
Dot.: Blada Czy Opalona?

Zdaję sobie sprawę ze szkodliwości UV ale cały czas wydawało mi się, że nie wyrządza mi wielkiej krzywdy a jednak efekty uboczne zaczęły się pojawiać:/
Macie rację w sumie lepiej się wysmarować niż potem na starość narzekać ... albo co gorsza szybciej niż na starośc
patina89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 15:00   #276
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Blada Czy Opalona?

jezeli o mnie chodzi to nie jestem typowym bladzioszkiem- chociaz jak jestem chora albo robie kwasiki to owszem wybiela mi sie buzka
czuje sie wtedy jak krolowa sniegu z tymi czarnymi kudlami
ogolnie mam dosc ciemna skore- podoba mi sie taka i uzywam przewaznie jeszcze brazera


lubie siebie tez opalona, ale nie lubie sie opalac lezec plackiem i sie smazyc, nie lubie tez smrodku samoopalaczy i solarium bo zal mi skory pod podklad obowiazkowo uzywam tez spf50
opalam sie tylko kiedy plywam.
Dla mnie tez najwazniejsza jest ladna, zdrowa skora nie wazne czy blada czy opalona- wazne, ze gladka, sliczna i rumiana!

a przyznam sie, ze blada skora kojarzy mi sie tez ze szlachetnoscia! takie jakies skojarzenie
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram

Edytowane przez dimiti
Czas edycji: 2010-11-17 o 15:01
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 15:14   #277
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Blada Czy Opalona?

Ja typowym bledziochem również nie jestem i do porcelany mi daleko, ale mimo to podkładu nie mogę dobrać Zawsze odcinają się od szyi i z reguły mają pomarańczowy odcień (dosłownie!).
Wątpię, by dużo osób posiadało iście pomarańczową skórę, więc tym bardziej mnie dziwi dlaczego jest ich tak dużo na rynku.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 18:43   #278
Azalia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 266
Dot.: Blada Czy Opalona?

Ja naturalnie mam jasną karnację, całą młodość używałam balsamy brązujące, teraz w końcu je porzuciłam z czystym sumieniem. Odkryłam, że w jasnej skórze wyglądam niesamowicie, zupełnie inaczej niż w opaleniźnie, szkoda, że ja wcześniej tego nie zauważałam
Teraz dla mnie jasna karnacja jest PIĘKNA. Kojarzy mi się z taką lalkowatą urodą albo elfami Sama mam czarne włosy i niebieskie oczy i to jest według mnie ciekawy kontrast Dodatkowo jasna skóra odmładza, zauważyłam to od razu u siebie. Jestem zdania, że powinnyśmy kierować się swoim indywidualnym typem urody a nie próbować się przerobić na zupełnie inny typ, którym nie jesteśmy.Teraz mogę śmiało powiedzieć, że kocham swoją jasną skórę

Czyli najlepiej wybrać to co nam pasuje czy to opalenizna czy jasna skóra, nieważne jaka jest moda, ważne w czym dobrze wyglądamy
__________________



Edytowane przez Azalia91
Czas edycji: 2011-12-23 o 16:37
Azalia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 21:46   #279
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Blada Czy Opalona?

Myślę,ze każdemu pasuje cos innego. Przez kilka lat byłam chyba wręcz "ofiarą" terroru pt. "slonce zabija i niszczy" filtr 50 byl w użyciu cały rok. Generalnie po jakimś czasie byłam blada tak bardzo,ze wręcz przezroczysta, mimo iz naturalnie mam raczej średnio ciemną karnację.
Pomimo ,ze mam ładną cerę, bez wyprysków, przebarwień itp. w bladości wyglądam po prostu zle, ale dopiero teraz zrozumiałam,ze nie ma co popadać w skrajności i w te wakacje, po raz pierwszy od kilku lat opaliłam sie delikatnie, wyglądam teraz super.
Jestem typową ,złocistą jesienią i moim zdaniem, ten typ urody generalnie źle wygląda w ekstremalnej bladości( oprócz typów rudych z mleczną cera) osobiście nie znam żadnej typowej jesieni, która blada wygląda lepiej niż z kolorkiem na twarzy.
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.



Edytowane przez tranqil babe
Czas edycji: 2011-09-02 o 21:47
tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 17:19   #280
YourNightMare_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 28
Dot.: Blada Czy Opalona?

Ja osobiście nie znoszę widoku mojej opalonej skóry ;] Jestem ciemną blondynką, opalam się najpierw na CZERWONY, dosłownie, też tak po oczach daje, a potem robi się z tego normalny kolor. Na twarzy niezmiennie pozostaję rumiana, co totalnie mnie irytuje. Tak więc mój stosunek do opalania/opalenizny - never!
Nie rozumiem dziewczyn ''jasny blond'', chodzących po solarach codziennie Stawiam na naturalną opaleniznę
__________________
Zapuszczam me pukle

Oraz chudnę z 73 na 55 - od 01/09/2011 Mile widziane porady i słowa wsparcia



Olejek na włosy: 03/09/2011r
Olejek na pazurki: 03/09/2011r
Olejek na rzęsy: 17/06/2010r
YourNightMare_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 20:07   #281
Azalia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 266
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez YourNightMare_ Pokaż wiadomość
Ja osobiście nie znoszę widoku mojej opalonej skóry ;] Jestem ciemną blondynką, opalam się najpierw na CZERWONY, dosłownie, też tak po oczach daje, a potem robi się z tego normalny kolor. Na twarzy niezmiennie pozostaję rumiana, co totalnie mnie irytuje. Tak więc mój stosunek do opalania/opalenizny - never!
Nie rozumiem dziewczyn ''jasny blond'', chodzących po solarach codziennie Stawiam na naturalną opaleniznę
Też tego nie rozumiem, dla mnie to wygląda nie za ładnie
__________________


Azalia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-04, 10:43   #282
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Blada Czy Opalona?

Cytat:
Napisane przez YourNightMare_ Pokaż wiadomość
Nie rozumiem dziewczyn ''jasny blond'', chodzących po solarach codziennie Stawiam na naturalną opaleniznę
Ja sie zastanawiam jak to jest, że one codziennie patrzą w lustro i TEGO nie widzą
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy tłamszą twoje marzenia.
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:14.