Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy. - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-28, 18:46   #3061
parodia
Zakorzenienie
 
Avatar parodia
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: /
Wiadomości: 6 532
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez kuba5566 Pokaż wiadomość
W piątek czeka mnie FCE, trzymać kciuki .
I jak poszło?
Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
ja doszłam do wniosku, że biznesowego najlepiej uczyć się w pracy - w sensie iść na żywioł dzięki temu znam już trochę słownictwa biznesowego w różnych dziwacznych językach
Otóż to, ja wychodzę z takiego założenia jeśli chodzi o techniczny
Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Dziewczynki, czy któraś z Was ma może ochotę wymienić się ze mną za coś - poszukuję Gossip Girl autorstwa Cecily von Ziegesar. Co innego mieć fizycznie książkę, co innego ślęczeć przed monitorem.

A może wiecie gdzie mogę ją kupić? Mogłabym zamówić, ale wolę używaną, bo wyjdzie mi taniej - a chcę skolekcjonować całą serię Może szukać jakichś e-antykwariatów mających oryginalne wydania?
Czytałam parę lat temu po polsku i właśnie taka lekka książka może się łatwo czytać
Sprawdź ebaya po używane

Ślęczę po parę godzin dziennie nad niemieckim, przede wszystkim słówka, ale i tak się nie mogę przełamać do rozmowy po niemiecku rozumiem całkiem sporo (chociaż chyba łatwiej mi jednak zrozumieć tutejszy austriacki niż rodowity niemiecki ) ale nie mówię, no nie da rady.
Wczoraj byłam w kinie na hiszpańskim filmie z niemieckimi napisami ale obawiam się, że jakby był z lektorem czy dubbingiem, to już bym tak łatwo nie zrozumiała.
__________________

parodia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 18:50   #3062
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Też czytywałam dawniej Gossip Girl - dobra, odprężająca seria. Teraz z książek w tym stylu czytam Pretty Little Liars.

A ja przed chwilą na spontanie przedłużyłam abonament na eTutorze o kolejny rok. Znalazłam wciąż aktywny link promocyjny i żal było nie skorzystać. Mam nadzieję, że nie znudzę się i będę dzielnie trwać
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 18:51   #3063
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Porządkuję swoje życie, mam nadzieję że niedługo już zacznę zupełnie żyć według swojego planu i znajdę czas na języki regularnie. Bo mnie i moim językom zdarzają się ciche dni (nie mówię tu o słuchaniu podcastów itd bo bez tego dnia nie ma!) :<

Dziewczyny, mam prośbę. Postanowiłam tylko powtarzać to co już umiem z rosyjskiego żeby nie zapomnieć i na jego miejsce wziąć się serio za angielski. Z tym wiąże się moje pytanie. Nie proszę o podawanie najlepszych książek bo to już było tutaj nie jeden raz, jednak o pomoc w wyborze między dwoma pozycjami.
Moja anglistka twierdzi, że najlepszą gramatykę na poziomie B2 ma Express Publishing (link odsyłający do bookcity). Ja znów pamiętam, że wiele osób tutaj polecało Vince'a (znów odnośnik). Nie wiem, którą z nich wybrać.. Kupowanie obydwóch pewnie miło połechtałoby mój zakupoholizm no ale bez przesady
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 19:26   #3064
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Też czytywałam dawniej Gossip Girl - dobra, odprężająca seria. Teraz z książek w tym stylu czytam Pretty Little Liars.
I jak Ci się podoba Pretty Little Liars? Bo już dawno kupiłam pierwszą część, ale jakoś się nigdy za nią nie zabrałam

ja lece do powtórek SM, które mnie już załamują, ale muszę je skończyć - MUSZĘ!
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 20:25   #3065
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Całkiem przyjemna seria - nie jest to literatura wysokich lotów, ale też nie jakieś głupie czytadło. Dobra dla rozluźnienia, nabrania paru przemyśleń, dobrze się czyta. Warto
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 21:15   #3066
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

No to jak skończę aktualnie czytane książki to zabiorę się za tą serię
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 00:26   #3067
Fantazjaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: z gorącej Barcelony;*
Wiadomości: 1 019
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Futbolowa , widziałam na Twoim blogu, że korzystasz z Profesora Pedro - rozumienie ze słuchu i konwersacje. Mogłabyś powiedzieć coś o nim? Już kiedyś się zastanawiałam nad nim. Zależało mi na czymś właśnie żeby poćwiczyć rozumienie i "tłumaczenie zdań", ale bałam się, że jest on bardziej dla początkujących
__________________
Donde una puerta se cierra, otra se abre.

„Bądź sobą. Każdy inny jest już zajęty.” – Oscar Wilde.

Książki: 22/2012
Filmy: 42/2012
Fantazjaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-29, 11:34   #3068
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

dziewczyny znacie jakiś dobry test online językowy? chciałabym sprawdzić na jakim poziomie jest moja wiedza;p zrobiłam kilka testów i kazdy stwierdza co innego;p

a chciałabym się dowiedzieć na jakim poziomie jestem i w jakim kierunku dalej się uczyć;p
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 12:01   #3069
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Dziewczyny, znacie jakieś dobre książki/kursy do nauki niemieckiego na poziomie zaawansowanym? Szukałam na allegro ale z C1 nic ciekawego nie znalazłam, w Internecie większość kursów jest maksymalnie na B2...

A może są tu jakieś studentki germanistyki i mogą polecić podręcznik akademicki?
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 12:02   #3070
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Pewnie, bardzo dziwny jest fakt, że ktoś nie ma ochoty na przeglądanie 103 stron wątku Ok, rozumiem, że napisanie jednego tytułu to dla kogoś, kto i tak tłucze masę postów to straszny problem
Dla mnie koniec tematu.

Peru, ten samouczek to "Język niemiecki dla początkujących" Rosi McNab, z Wydawnictwa Literackiego. Taki sobie, ale był w bibliotece, to wzięłam Drugi to "Niemiecki dla średniozaawansowanych" z Buchmanna. Tu przynajmniej są dosyć ciekawe, krótkie czytanki

Dziś posłucham kilka piosenek i wydrukuję artykuł
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 12:18   #3071
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Dziewczyny, znacie jakieś dobre książki/kursy do nauki niemieckiego na poziomie zaawansowanym? Szukałam na allegro ale z C1 nic ciekawego nie znalazłam, w Internecie większość kursów jest maksymalnie na B2...

A może są tu jakieś studentki germanistyki i mogą polecić podręcznik akademicki?
Podobno Aspekte jest całkiem dobre i ciekawe, takie rady dały mi dziewczyny, gdy w wakacje pytałam o podręczniki. Sprawdzałaś np co w ofercie ma bookcity albo księgarnia Akademia? Jest dużo opisów, komentarzy, zawsze może coś ciekawego znajdziesz

Cytat:
Napisane przez Elladorea Pokaż wiadomość
Pewnie, bardzo dziwny jest fakt, że ktoś nie ma ochoty na przeglądanie 103 stron wątku Ok, rozumiem, że napisanie jednego tytułu to dla kogoś, kto i tak tłucze masę postów to straszny problem
Dla mnie koniec tematu.

Peru, ten samouczek to "Język niemiecki dla początkujących" Rosi McNab, z Wydawnictwa Literackiego. Taki sobie, ale był w bibliotece, to wzięłam Drugi to "Niemiecki dla średniozaawansowanych" z Buchmanna. Tu przynajmniej są dosyć ciekawe, krótkie czytanki

Dziś posłucham kilka piosenek i wydrukuję artykuł
Eee, Ty tak na serio? Takie pytania często się pojawiają, nie musisz przeglądać strona po stronie, od czego jest przeglądarka. Normalnie przeczytałam i własnym oczom nie wierzę, nie dość, że się przyznałaś, że nie chcesz szukać, to czemu ktoś po raz kolejny ma pisać o tym samym i jeszcze śmiesz komuś wypominać, że ma dużo postów i pewnie wychodzisz z założenia, że to jego zakichany obowiązek udzielić Ci odpowiedzi? Trochę pokory, dziewczyno.

Miałam się nie logować do grudnia, ale jak przeczytałam, to normalnie bulwersem strzeliłam
Co ktoś zada pytanie i po raz nty nie chce się pisać o tym samym, to takie miłe komentarze zaraz się pojawiają, eh.

Edytowane przez Maguda_
Czas edycji: 2012-09-29 o 12:21
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-29, 13:31   #3072
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Futbolowa, a gdzie kupiłaś GG albo PLL po angielsku? Ja mam e-booki, ale (bez obrazy dla fanów tej metody), denerwuje mnie to gapienie się w ekran, wolę zwykłe książki, papierowe
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 13:37   #3073
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Dziewczyny, znacie jakieś dobre książki/kursy do nauki niemieckiego na poziomie zaawansowanym? Szukałam na allegro ale z C1 nic ciekawego nie znalazłam, w Internecie większość kursów jest maksymalnie na B2...

A może są tu jakieś studentki germanistyki i mogą polecić podręcznik akademicki?
z samouczka to ciężko będzie, jedynie co przychodzi mi do głowy Super Memo Kein Problem, ale on jest B2-C1 razem... a podręczniki szkolne mogą być? bo myślę, że na takim poziomie zaawansowania dałabyś sobie radę bez nauczyciela... jeśli tak to polecam Em Neu http://www.amazon.co.uk/Neu-Abschlus.../dp/3195016974 (jak klikniesz na zdjęcie okładki to będziesz mogła zajrzeć w spis treści, czy będzie okay), w sumie jedyne co mi przychodzi do głowy na ten moment.

Cytat:
Napisane przez Elladorea Pokaż wiadomość
Pewnie, bardzo dziwny jest fakt, że ktoś nie ma ochoty na przeglądanie 103 stron wątku
tak jak Maguda napisała: jest google, jest wyszukiwarka. Poza tym przecież regularnie podczytujesz, więc rzeczywiście, straszna rzecz poszukać samemu.

Poza tym trochę pokory - przyłazisz tu nie wiadomo skąd, niby czytasz regularnie a piszesz wprost, że wiesz, że było, ale CI SIĘ NIE CHCE i oczekujesz że w tym momencie wszyscy rzucą się z pomocą. Nie, tak to nie działa. O ile jestem w stanie zrozumieć po raz kolejny to samo pytanie, ale zadane w sposób normalny, i na takie pytanie zawsze chętnie odpowiem, to jednak lenistwa nie popieram i nie mam zamiaru wspierać.

Cytat:
Napisane przez Elladorea Pokaż wiadomość
Ok, rozumiem, że napisanie jednego tytułu to dla kogoś, kto i tak tłucze masę postów to straszny problem
jeśli masz taki straszny problem z moim tłuczeniem masy postów to zapraszam na intymne, tam jest taki wątek o życiu naczelnych wizażanek - możesz tam do woli marudzić jaka to Undercia jest niedobra, bo tyle postów trzepie

i tak, dla mnie to straszny problem napisać jeden tytuł, bo raz, że mogłabym polecić co najmniej 5 tytułów, dwa - nie jestem niczyim niewolnikiem do odpierdalania za niego całej roboty bo mu się nie chce samemu poszukać i ma postawę roszczeniową

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Normalnie przeczytałam i własnym oczom nie wierzę, nie dość, że się przyznałaś, że nie chcesz szukać, to czemu ktoś po raz kolejny ma pisać o tym samym i jeszcze śmiesz komuś wypominać, że ma dużo postów i pewnie wychodzisz z założenia, że to jego zakichany obowiązek udzielić Ci odpowiedzi? Trochę pokory, dziewczyno.
ejjj a może w regulaminie wizażu dopisali punkt, że moim obowiązkiem jest odpowiadanie na pytania i to bez adwokata!

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Miałam się nie logować do grudnia, ale jak przeczytałam, to normalnie bulwersem strzeliłam
nie strzelaj bulwersami, bo jeszcze mnie przez przypadek trafisz, a wtedy nie założymy naszej firmy

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Co ktoś zada pytanie i po raz nty nie chce się pisać o tym samym, to takie miłe komentarze zaraz się pojawiają, eh.
no wiesz... takie czasy wszyscy uważają, że im się należy, bo są tacy wyjątkowi itp. jeszcze powinnyśmy pokłony bić, że taka persona raczyła nas zaszczycić swoim pytaniem, nie wiedziałaś o tym?


i tym oto sposobem zaliczyłam kolejny post do mojej kolekcji

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Futbolowa, a gdzie kupiłaś GG albo PLL po angielsku? Ja mam e-booki, ale (bez obrazy dla fanów tej metody), denerwuje mnie to gapienie się w ekran, wolę zwykłe książki, papierowe
ja co prawda nie Futbolowa, ale może pomogę... masz napisane, że okolice Warszawy, nie wiem czy w Warszawie bywasz, ale jeśli tak to na placu Szembeka jest taki antykwariat - mają mnóstwo książek obcojęzycznych i właśnie tam kupowałam GG po angielsku 3 PLN/szt. ponoć wystawiają się też na Allegro, ale nie znam niestety nazwy sprzedającego.
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 14:18   #3074
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość

jeśli masz taki straszny problem z moim tłuczeniem masy postów to zapraszam na intymne, tam jest taki wątek o życiu naczelnych wizażanek - możesz tam do woli marudzić jaka to Undercia jest niedobra, bo tyle postów trzepie
Często bywam na Intymnym (niesamowity poprawiacz humoru do śniadania ), ale tego watku nie widziałam :bezradny:

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Futbolowa, a gdzie kupiłaś GG albo PLL po angielsku? Ja mam e-booki, ale (bez obrazy dla fanów tej metody), denerwuje mnie to gapienie się w ekran, wolę zwykłe książki, papierowe
Mam czytnik i wielbię e-booki

Undi, a nie chciałabyś może napisać tych tytułów, które polecasz do nauki niemieckiego? Co prawda lubię Assimila, ale książek nigdy za dużo, co nie?
Z książek, które polecałaś mi jakiś czas temu, mam Bęzę i repetytorium Wagros Zastanawiam się, czy Twoja lista uległa wydłużeniu
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.

Edytowane przez Callitus
Czas edycji: 2012-09-29 o 14:27
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 14:25   #3075
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Często bywam na Intymnym (niesamowity poprawiacz humoru do śniadania ), ale tego watku nie widziałam :bezradny:
proszę bardzo: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=643527

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Undi, a nie chciałabyś może napisać tych tytułów, które polecasz do nauki niemieckiego? Co prawda lubię Assimila, ale książek nigdy za dużo, co nie?
a wytrzymasz mniej więcej do końca przyszłego tygodnia? wtedy powinnam się wyrobić z postem o niemieckim na prośbę Peru i o książkach na pewno będzie. Jeśli nie to napisz mi tylko na jakim poziomie mniej więcej jesteś oraz czy korzystasz z korepetycji/zajęć z nauczycielem, coś tam polecę
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 14:41   #3076
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
proszę bardzo: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=643527


a wytrzymasz mniej więcej do końca przyszłego tygodnia? wtedy powinnam się wyrobić z postem o niemieckim na prośbę Peru i o książkach na pewno będzie. Jeśli nie to napisz mi tylko na jakim poziomie mniej więcej jesteś oraz czy korzystasz z korepetycji/zajęć z nauczycielem, coś tam polecę
Dziękuję

Pewnie, warto poczekać na taki post Nawiasem, bardzo fajna seria na blogu . Chociaż ja hiszpańskiego uczyłam się początkowo z podręczników szkolnych i gdy coś było niejasnego, korzystałam z niezastąpionego wordreference oraz Uso de la gramatica
Uczę się sama, bez korepetytora. Sklecę zdania, uczę się podstawowych słówek, ale nawet na A1 to bym się nie oceniła
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 14:48   #3077
Alexanderka91
Raczkowanie
 
Avatar Alexanderka91
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Helineth Pokaż wiadomość
Dziś miałam ten sam problem - stłuczony kubek z Toys for Boys Oczywiście paczkę sprawdziłam już po tym jak listonosz pognał w siną dal. Na szczęście szybko do nich napisałam i o dziwo wyślą nowy kubas Byłam autentycznie zdziwiona, przecież mogłam stłuc kubek sama, mało to gap na świecie?

Alexanderka - pisałaś do nich? Z Matrasu mam bardzo miłe wspomnienia, nigdy nie miałam z nimi problemów. A w ogóle to nie cierpię niszczenia/ zniszczonych książek Normalnie płakać się chce.
Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
masakra powiem szczerze że jestem w szoku, wiele razy u nich zamawiałam i nigdy żadnych problemów nie było... mam nadzieję, że do nich napisałaś mimo wszystko...
Cytat:
Napisane przez Peru Pokaż wiadomość
Jeśli zamawiałaś przez internet to masz pełne prawo do zwrotu w ciągu 10 dni. Ja tak zrobiłam z laptopem, pomimo tego, że używałam, ale nie mógł nosić śladów użytkowania.
Za czasów studiów zamówiłam w Matrasie książkę. Jak zobaczyłam jej stan to odmówiłam. Pani była oburzona, że zawracam im głowę, sprowadzili mi książkę a ja wybrzydzam (książka miała boki wybrudzone, róg obdarty). Za 50zł chcę mieć porządną książkę.
U mnie w mieście w Matrasie pracują baby wredoty. Kupiłam raz książkę za 5 zł i poszłam wymienić na inną, bo tę już miałam. Oczywiście spotkałam się z komentarzem, przecież to tylko 5zł (wiem, że to nie majątek) można w prezencie komuś dać (ale komu? jak nikt nie czyta u mnie). Nie cierpię takich komentarzy. Jeśli chodzi o paczki to nie miałam podobnego doświadczenia. To się wygadałam
Niestety sama przekichałam sprawę, bo po odbiorze zdenerwowana rzuciłam książkę na półkę i pojechałam na wakacje, nie miałam siły tam pisać i chodzić. Na szczęście kwota nieduża, będę miała nauczkę na przyszłość.

A na marginesie to jestem już po Dniu Adaptacyjnym na uczelni. Wrażenia mam bardzo pozytywne i po rozmowach ze starszymi rocznikami stwierdzam, że dobrze zrobiłam, ze nie zdecydowałam się na UWr...

Do dziewczyn z Opola: na dworcu w taniej książce są te czasopisma dla osób uczących się języków za 3 zł (francuski, niemiecki i rosyjski). Sama kupiłam sobie trzy do rosyjskiego http://www.ostanowka.pl/ ! Zawsze mi było szkoda 12zł w Empiku za jedną, a teraz mam wszystkie za 9zł .

W poniedziałek mam pierwsze zajęcia z Praktycznej nauki języka i trochę się boję chociaż teoretycznie nie mam czego .

Do dziewczyn z Wrocławia- Polecicie mi jakiś second hand z książkami? Ja niestety na żaden taki nie trafiłam.
Alexanderka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 15:42   #3078
Helineth
Raczkowanie
 
Avatar Helineth
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 95
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Kolejna część wątku językowego, a tematyka lenistwa i braku umiejętności przewija się co kilka stron Ileż można...

Może na pierwszej stronie trzeba wkleić instrukcję obsługi wujka googla? Serio piszę.

Bo to się robi tak:
https://www.google.pl/#hl=pl&sclient...w=1366&bih=639

Na logikę, jak ktoś przegląda wątek, to wiadomo, że o niemieckim musiała pisać Undi no to się wciska ctrl+f "Undercia". I jest podręcznik, niejeden zresztą.

Czas operacyjny: kilka sekund


A tak serio to trzeba zacząć od pracy nad cierpliwością i wytrwałością, bo bez tego będzie kiszka, a nie nauka języków.

Ja zanim kogokolwiek zapytam o coś (a robię to niezwykle rzadko) przypominam sobie tekst, który wbił mi do głowy mój nauczyciel z LO "Nauka to umiejętność korzystania ze źródeł". Działa zawsze
Helineth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 17:07   #3079
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Alexanderka91 Pokaż wiadomość
A na marginesie to jestem już po Dniu Adaptacyjnym na uczelni. Wrażenia mam bardzo pozytywne i po rozmowach ze starszymi rocznikami stwierdzam, że dobrze zrobiłam, ze nie zdecydowałam się na UWr...
super, nie ma nic lepszego niż dobrze podjęta decyzja

Cytat:
Napisane przez Alexanderka91 Pokaż wiadomość
W poniedziałek mam pierwsze zajęcia z Praktycznej nauki języka i trochę się boję chociaż teoretycznie nie mam czego .
skoro nie ma czego to wrzuć na luz, po co się denerwować

Cytat:
Napisane przez Alexanderka91 Pokaż wiadomość
Do dziewczyn z Wrocławia- Polecicie mi jakiś second hand z książkami? Ja niestety na żaden taki nie trafiłam.
na Grabiszyńskiej koło Lidla (przy szkole tańca Iglica czy jakoś tak) jest second hand. Kiedyś kupowałam tam książki (mieli w języku niemieckim, angielskim, norweskim i szwedzkim) za naprawdę symboliczne kwoty (50 gr, 1 PLN), niestety nie wiem czy nadal mają, bo dawno tam nie byłam

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Pewnie, warto poczekać na taki post
jakbyś miała jakieś pytania poza tymi książkami czy chciała żebym coś poruszyła to daj znać

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Nawiasem, bardzo fajna seria na blogu .
dziękuję nie czuję się ekspertką ani nic, ale jeśli w ten sposób pomogę chociaż jednej osobie - będzie warto

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Chociaż ja hiszpańskiego uczyłam się początkowo z podręczników szkolnych i gdy coś było niejasnego, korzystałam z niezastąpionego wordreference oraz Uso de la gramatica
ja też często sięgam od razu po podręczniki szkolne ale wolę tego nie polecać, bo nie każdy jest taki jak my i łatwo się może przez to zniechęcić a później znowu będzie, że Undi niedobra
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-29, 20:19   #3080
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Siedzę sobie dzisiaj, słucham podcastów z francuskiego i nagle do głowy przyszła mi myśl, że dawno nikt nic nie pisał na językowym. Wchodzę w subskrypcje, a tu niespodzianka: wątku nie ma na liście

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Również wyruszam do języków. Trochę powtórek w Henry'm i spisywanie na fiszki czasowników frazowych
Zastanawiałam się, co to są czasowniki frazowe - pewnie jakiś mega zaawansowany angielski dopiero po chwili do mnie dotarło, że to phrasal verbs.

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość
a wytrzymasz mniej więcej do końca przyszłego tygodnia? wtedy powinnam się wyrobić z postem o niemieckim na prośbę Peru i o książkach na pewno będzie. Jeśli nie to napisz mi tylko na jakim poziomie mniej więcej jesteś oraz czy korzystasz z korepetycji/zajęć z nauczycielem, coś tam polecę


Cytat:
Napisane przez Alexanderka91 Pokaż wiadomość
Do dziewczyn z Opola: na dworcu w taniej książce są te czasopisma dla osób uczących się języków za 3 zł (francuski, niemiecki i rosyjski). Sama kupiłam sobie trzy do rosyjskiego http://www.ostanowka.pl/ ! Zawsze mi było szkoda 12zł w Empiku za jedną, a teraz mam wszystkie za 9zł .
Przydatna informacja, dzięki

Wracam do francuskiego
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.

Edytowane przez zielona_nadzieja
Czas edycji: 2012-10-01 o 20:57
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 20:43   #3081
Alexanderka91
Raczkowanie
 
Avatar Alexanderka91
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 107
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Z racji tego, ze temat szkół językowych jest teraz na czasie, to wam powiem, że zawsze się ciekawe rzeczy słyszało o takich instytucjach, ale ja się właśnie dowiedziałam, że w mojej byłej szkole językowej (na szczęście już nie istnieje) hiszpańskiego uczyła dziewczyna, która się go "nauczyła" podczas semestru Erasmusa w Hiszpanii :O i nic z filologią wspólnego nie miała. Coś strasznego....
Alexanderka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-29, 22:30   #3082
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Paula_95, czytam po polsku :P Po angielsku czytam inne książki i denerwuję się, że w Anglii kosztują mniej niż funta, a u nas np. 12zł.

Cytat:
Futbolowa , widziałam na Twoim blogu, że korzystasz z Profesora Pedro - rozumienie ze słuchu i konwersacje. Mogłabyś powiedzieć coś o nim? Już kiedyś się zastanawiałam nad nim. Zależało mi na czymś właśnie żeby poćwiczyć rozumienie i "tłumaczenie zdań", ale bałam się, że jest on bardziej dla początkujących
Ja jestem początkująca i bywa momentami dla mnie za trudny, ale to też dlatego, że chwilowo skupiam się głównie na angielskim. W każdym razie jestem miłośniczką całej serii Profesora. Polecam w szczególności 'Intensywny kurs' - to chyba najciekawsza z propozycji, zaraz po programie do słówek
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 12:33   #3083
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Nie wiem czy ktoś mnie jeszcze pamięta, bo kiedyś się udzielałam, ale niestety, szkoła się zaczęła i trudno mi znalezc czas na naukę języków

Dziewczyny, sprawdzicie czy dobrze prztłumaczyłam? Bo mam wątpliwosci co do niektórych

Rogal świętomarcińskirogal z nadzieniem z białego maku tradycyjnie przygotowywany w Poznaniu oraz większości powiatów województwa wielkopolskiego z okazji dnia św. Marcina11 listopada.Tradycja ta wywodzi się z czasów pogańskich, gdy podczas jesiennego święta składano bogom ofiary z wołów lub w zastępstwie – z ciasta zwijanego w wole rogi. Kościół przejął ten zwyczaj, łącząc go z postacią św. Marcina. Kształt ciasta interpretowano jako nawiązanie do podkowy, którą miał zgubić koń świętego. Tradycja ta odżyła w 1891 kiedy ksiądz Jan Lewicki zaapelował do wiernych o zrobienie tych rogali i danie ich potrzebujacym. Obecnie, rogale muszą byc robione z ciasta francuskiego i nadziane białym makiem, wanilią, mielonymi figami, cukrem, rodzynkami, masłem i skórką pomarańczową.


Rogal świętomarciński is a croissant filled with white poppy made in Poznań for the St. Marcin Day in 11th November. The tradition goes back to the pogan timeswhen people sacrificed oxes or rolled dough to gods that day. The Church develop that custom and assocciate it with the person of St. Marcin. The shape of the dough has been interpreted as it looks like a horseshoe whose St. Marcin's horse lost. The tradition revived in 1891 when prist Jan Lewicki appealed for making these croissants and giving them to the needy. Nowadays, the croissants have to be made of puff pastry and filled with white poppy, vanilla, ground figs, sugar, raisins, butter and orange peel.
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka



Edytowane przez klada
Czas edycji: 2012-09-30 o 16:31
klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 16:24   #3084
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Jeszcze niecałe 2000 postów i otwieramy trzecią część
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 16:49   #3085
mysiunia81
Raczkowanie
 
Avatar mysiunia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Magic World :D
Wiadomości: 363
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Peru moment zleci
__________________
People cry, not because they're weak. It's because they've been strong for too long.


- Chudnę 64-62-60-58-56-54
- Organizuję siebie
- Włosomaniaczka
- Językuje
Pomagam
11.2012
Books: 0
Movies: 0


Matura 2013
mysiunia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-01, 09:29   #3086
monika83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 378
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Czesc dziewczyny od dawna Was podczytuje, ale nie psize bo mam za malo czasu ucze sie kilku jezykow i czerpie pomysly z tego watku. Tym razem zwracam sie do Was z prosba o pomoc do osob korzystajacych z serii Profesorow do slowek. Mam problem z drukowaniem list slowek. Do 20 sztuk jest ok i wszystko sie drukuje, wiekszej ilosci niet. Niby idzie sygnal do drukarki, ale nic sie nei drukuje. Chcialabym moc wydrukowac sobie wieksza ilosc (kilka stron). Czy ktoras z Was spotkala sie z takim problemem? Jak to rozwiazac?
monika83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-01, 15:45   #3087
Undercia
Imperatorowa Undi I
 
Avatar Undercia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zarośla xD
Wiadomości: 7 245
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez zielona_nadzieja Pokaż wiadomość
Siedzę sobie dzisiaj, słucham podcasty z francuskiego i nagle do głowy przyszła mi myśl, że dawno nikt nic nie pisał na językowym. Wchodzę w subskrypcje, a tu niespodzianka: wątku nie ma na liście
jesteś mistrzem

Cytat:
Napisane przez Alexanderka91 Pokaż wiadomość
Z racji tego, ze temat szkół językowych jest teraz na czasie, to wam powiem, że zawsze się ciekawe rzeczy słyszało o takich instytucjach, ale ja się właśnie dowiedziałam, że w mojej byłej szkole językowej (na szczęście już nie istnieje) hiszpańskiego uczyła dziewczyna, która się go "nauczyła" podczas semestru Erasmusa w Hiszpanii :O i nic z filologią wspólnego nie miała. Coś strasznego....
a taką kasę im się płaci...

Cytat:
Napisane przez monika83 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny od dawna Was podczytuje, ale nie psize bo mam za malo czasu ucze sie kilku jezykow i czerpie pomysly z tego watku. Tym razem zwracam sie do Was z prosba o pomoc do osob korzystajacych z serii Profesorow do slowek. Mam problem z drukowaniem list slowek. Do 20 sztuk jest ok i wszystko sie drukuje, wiekszej ilosci niet. Niby idzie sygnal do drukarki, ale nic sie nei drukuje. Chcialabym moc wydrukowac sobie wieksza ilosc (kilka stron). Czy ktoras z Was spotkala sie z takim problemem? Jak to rozwiazac?
hmmm dziwne... a spróbuj może wydrukować przez "wirtualną drukarkę" (np. CutePDF Writer) do .pdf'a , jeśli i tak będą problemy to coś jest nie tak z programem.
__________________
"In life, unlike chess, the game continues after checkmate"- I.Asimov


"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on" - R.Frost
Undercia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-01, 16:03   #3088
monika83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 378
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Cytat:
Napisane przez Undercia Pokaż wiadomość

hmmm dziwne... a spróbuj może wydrukować przez "wirtualną drukarkę" (np. CutePDF Writer) do .pdf'a , jeśli i tak będą problemy to coś jest nie tak z programem.
Chcialam tak zrobic, ale po wcisnieciu przycisku drukuj nie mam mozliwosci wyboru drukarki, korzysta z domyslnej (jak to napisalam to wpadlam na to ze moge zmienic domyslna ). Czy tylko ja tam mam?
Przekopywalam internet i widzialam, ze troche osob mialo prblem z drukowaniem fiszek. Niestety znalazlam tylko pytania o to jak naprawic, a zadnej odpowiedzi...
Edit: zmienilam drukarke domyslna na Pdf i udalo sie. Dzieki za wskazowke do rozwiazania problemu Co prawda to troszke wiecej zabawy, ale i tak super ze sie udalo. Jednak jest ktos ma pomysl jak rozwiac problem normalnej drukarki to chetnie poslucham

Edytowane przez monika83
Czas edycji: 2012-10-01 o 16:10
monika83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-02, 18:22   #3089
joanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar joanna_87
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: pomorskie województwo,
Wiadomości: 13 331
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

hej dziewczyny!!! czy można się do Was przyłączyć! Od przyszlego tygodnia zabieram się ostro za angielski i potrzebuję motywacji. Skończyłam studia już i jestem na etapie zapisywania się do szkoły językowej,
poza tym w domu zamierzam ostro się uczyć zamiast lenić.
__________________
2017 :
picie H2O
czytanie książek
ubieranie się kobieco
nie przejmowanie się głupotami
regularnie spisywanie wydatków
angielski: fce + filmy i seriale
głosowanie na lp 3
patenty żeglarskie V i VI
nauka pływania c.d.

Zakochana od 12.11.2015 roku
joanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-02, 19:10   #3090
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Języki obce same szlifujemy do perfekcji dość chcemy.

Jasne, pochwal się na jakim etapie jesteś i jakie cele sobie wyznaczasz

Ja ostatnio dużo na eTutorze siedzę - przedłużyłam abonament do marca 2014 [łał, jaka daleka przyszłość ] i będę pilnie zakuwać.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:15.