Czym nawilżacie twarz przy podleczonym ŁZS ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-14, 11:43   #1
casjopea5555
Raczkowanie
 
Avatar casjopea5555
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 56

Czym nawilżacie twarz przy podleczonym ŁZS ?


Mam stwierdzone ŁZS ale z tego co czytam o objawach innych to ja ma bardzo lekkie stadium , nie swędzi mnie wogóle , nie mam czerwonych plam jedynie lekkie zaczerwienienie i taka charakterystyczna żółta skóre koło ust . Blednie to kiedy stosuje zoxin med. Uzywam też alantan plus oraz żelu aleosowego . Chciała bym jednak dobrze nawilżyć twarz , jakich kremów używacie do nawiżanie żeby nie podkarmiać grzybka malassezia ?
casjopea5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-14, 15:51   #2
Darnna47
Przyczajenie
 
Avatar Darnna47
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 8
Dot.: Czym nawilżacie twarz przy podleczonym ŁZS ?

A próbowałaś Cetaphilem? Mają dobre kremy nawilżające. U mnie akurat sprawdza się przy AZS, może Tobie też by pomógł. Można go stosować do woli, ile potrzebujesz i mega dobrze nawilża skórę. Zawsze go używam na zmianę z maściami żeby skóra nie była przesuszona
Darnna47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-14, 16:08   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Czym nawilżacie twarz przy podleczonym ŁZS ?

Zapytaj lekarza czy możesz użyć tego:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...-baume-b5.html
Mnie zaleciła to moja dermatologa jak walczyłam z grzybicą skóry gładkiej na przedramieniu przywleczoną z siłowni.
Inna sprawa,że z nawilżaniem nie warto przesadzać bo grzybek każdy musi się podsuszyć. Ja miałam zakaz moczenia zakażonego miejsca i nakaz mycia /kąpieli nie częściej niż 2 razy dziennie. A przesuszenie jakby i łuszczenie się skóry było normalne jak grzyb obumierał od smarowania lekiem przeciwgrzybicznym w formie maści. Także może nie walczysz z przesuszeniem, ale przechodzisz fazę obumierania grzybka i złuszczania się zakażonej skóry?
Jeśli tak to najlepiej natłuszczać maściami przeciwgrzybicznymi.

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:05 ----------

Zamiast alantanu lepszy byłby chyba Clotrimazol.
Ziaja ma też w miarę neutralny krem 10% Panthenolu. Pod koniec leczenia grzybicy też po niego sięgałam. Po grzybicy nie tyle trzeba nawilżyć co odbudować płaszcz lipidowy skóry i jej zdolności obronne, więc trzeba uzupełniać witaminy z grupy B. I suplementami i kremami. Generalnie witamina B wykańcza grzyby bo niszczy ich błony komórkowe.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-14 17:08:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.