co sądzicie o urodzeniu dziecka z dużą masą urodzeniową ? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-07, 21:11   #91
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: co sądzicie o urodzeniu dziecka z dużą masą urodzeniową ?

Gubisz się w swojej historii.
Czytanie ze zrozumieniem też się kłania.

I kto napisał, że cukrzyca to pikuś?
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 21:11   #92
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: co sądzicie o urodzeniu dziecka z dużą masą urodzeniową ?

Nikt tu po Tobie nie jeździł że masz chore dziecko ( o czym nie wspomniałaś przecież ) tylko każdy się dziwił czemu na pytanie "co sądzicie o dużej masie dziecka" WSZYSCY Ci odpowiedzieli "jest ok, nie martw się" odpowiadałaś " ale wszyscy się mnie czepiają że duże". Więc my jeszcze raz Ci napisaliśmy ważne są inne rzeczy np. że Ty jesteś zdrowa, i żebyś olała ludzi którzy tak mówią.
Na co Ty znowu w tonie " co Ty piszesz skoro ja mam chore dziecko" i że ktoś na ciebie naskakuje.
Najlepsza przyjaciółka na błahy problem z pupy powie Ci "nie pierdziel!" a Ty wyjeżdżasz że jednak masz źle i tu wstaw historię od dziecku. Nic nie napisałaś o tym na początku zaczęłaś od najmniejszego problemu jaki masz w tym momencie.

WTF ja się pytam?
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 21:13   #93
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: co sądzicie o urodzeniu dziecka z dużą masą urodzeniową ?

Co z dzieckiem? Ile czasu spędziłaś w szpitalu przy nim a ile na wizażu?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 21:22   #94
martagruszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 31
Dot.: co sądzicie o urodzeniu dziecka z dużą masą urodzeniową ?

Cytat:
Napisane przez Devon_rose Pokaż wiadomość
Tak. Ludzie zaglądają do wózków i wyśmiewają duże dzieci.

Cukrzyca w ciąży to lajcik.
Najwyżej zostanie matce do końca życia.

Nie. Ona nie jest szczęściarą tylko świadomą matką.
Ty to napisałaś. Nie było, że cukrzyca to lajcik ? A co to oznaczało ? Po jasnej debacie o tym, że dla mnie niekoniecznie.

Cały czas była mowa o tym, że dziecko było chore, a ostatnio przez x postów.
Jasno napisałam też, że wątek miał być o tym, jak postrzegają ten fakt NORMALNI ludzie. Czy to jest faktycznie problem dla bezstronnych osób i jak z tym walczyć, jak odpierać takie ataki. Bo nie są mi obecnie potrzebne, a ciągle dostaje kondolencje z powodu narodzin dziecka. Za każdym razem, kiedy mam nową sąsiadkę w szpitalu jej rodzina i ona też to komentuje. Na razie milczę, ale chętnie, bym jakoś zareagowała i zamknęła temat.

Edytowane przez martagruszka
Czas edycji: 2016-08-07 o 21:23
martagruszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 21:25   #95
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: co sądzicie o urodzeniu dziecka z dużą masą urodzeniową ?

Skoro takim problemem jest choroba wyimaginowanego dziecka to dlaczego nie jesteś z nim teraz w szpitalu?

Sprawdź co to są kondolencje...

Edytowane przez blue3
Czas edycji: 2016-08-07 o 21:26
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 21:42   #96
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: co sądzicie o urodzeniu dziecka z dużą masą urodzeniową ?

Ten wątek to jakieś kuriozum Albo troll albo dziewczyna tak oderwana od rzeczywistości i nierozumiejąca co się do niej mówi/pisze, że wcale bym się nie zdziwiła, gdyby sobie sama wymyśliła te wszystkie rzekomo przykre komentarze. Też urodziłam syna ważącego 4200. Przez 3 lata jego życia nie spotkałam się z ani jednym negatywnym komentarzem na ten temat. Ludzie ograniczają się do co najwyżej powiedzenia czegoś na zasadzie "o, jaki duży". Ciężko mi uwierzyć, że ktoś mógłby spotykać na swojej drodze samych chamskich ludzi. Obstawiam raczej przewrażliwienie albo prowokowanie innych do sypania niewybrednymi komentarzami. Pomijam już fakt, że przy dziecku w śpiączce niepojęte dla mnie jest to, że można w ogóle zwrócić uwagę na taką pierdołę.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 22:07   #97
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: co sądzicie o urodzeniu dziecka z dużą masą urodzeniową ?

Cytat:
Napisane przez martagruszka Pokaż wiadomość
Ty to napisałaś. Nie było, że cukrzyca to lajcik ? A co to oznaczało ? Po jasnej debacie o tym, że dla mnie niekoniecznie.

Cały czas była mowa o tym, że dziecko było chore, a ostatnio przez x postów.
Jasno napisałam też, że wątek miał być o tym, jak postrzegają ten fakt NORMALNI ludzie. Czy to jest faktycznie problem dla bezstronnych osób i jak z tym walczyć, jak odpierać takie ataki. Bo nie są mi obecnie potrzebne, a ciągle dostaje kondolencje z powodu narodzin dziecka. Za każdym razem, kiedy mam nową sąsiadkę w szpitalu jej rodzina i ona też to komentuje. Na razie milczę, ale chętnie, bym jakoś zareagowała i zamknęła temat.
Sarkazm kobieto.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-07, 22:30   #98
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: co sądzicie o urodzeniu dziecka z dużą masą urodzeniową ?

Cytat:
Napisane przez martagruszka Pokaż wiadomość
Twierdzenie, że cukrzyca to pikuś kobiecie, która była źle zdiagnozowana i nie było możliwe to wcześniej do ocenienia i urodziła chore dziecko to na pewno jest przyzwoite zupełnie jak osobie chorej na raka, że nie wyczytała z fusów i umiera. Każdy ma inny przebieg i inną chorobę.
Cały czas wciskanie, że chodzi mi o debatowanie o pochwie, a cały czas mówię o tym, że nie wiem jak walczyć z takimi atakami, a nie że mam z tym problem, po prostu nie wiem jak ucinać temat, kiedy ludzie szukają jak mi zrobić przykrość. W tej chwili chciałabym zyskać trochę spokoju.
Że jestem winna, bo urodziłam chore dziecko i za duże ? Że mogłam się leczyć. Że znajomi diabetolodzy nie zdiagnozowali, no bo wróżki powinny, mimo że choroba nie dała jasno znać o sobie przed porodem. Bo jak się nie udało urodzić zdrowego dziecka to jestem winna. Serio ? Nie ma. To naprawdę jestem dziwna.
To jest tragedia, nie zabawa. A ja szukałam tylko podpowiedzi jak ucinać chore rozmowy nikomu nie wadząc.
No ale przecież napisały Ci dziewczyny co z tym zrobić. Olać i tyle. Świata nie zbawisz,ludzie zawsze będą gadać.
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 11:17   #99
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: co sądzicie o urodzeniu dziecka z dużą masą urodzeniową ?

to musi być trolololo, innej opcji nie ma.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 14:40   #100
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: co sądzicie o urodzeniu dziecka z dużą masą urodzeniową ?

Cytat:
Napisane przez dorris23 Pokaż wiadomość
Proszę o spokój
Podtrzymuje

Martagruszka - skończ już proszę z tymi krzykami.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 14:46   #101
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: co sądzicie o urodzeniu dziecka z dużą masą urodzeniową ?

Niby dorosli ludzie a takie dyskusje. Proponuje zajac sie chorym dzieckiem autorko. Dziw, ze Ty w ogole sie tu udzielasz. Ja w takiej sytuacji nie myslalabym o forum i wybieleniu swojej osoby.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-09, 23:47   #102
Hiacinta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 65
Dot.: co sądzicie o urodzeniu dziecka z dużą masą urodzeniową ?

Cytat:
Napisane przez martagruszka Pokaż wiadomość
Nic nie reklamuje. Skoro ludzie mogą prywatnie zapłacić za cesarkę to ja mogę prywatnie zapłacić za vacuum w prywatnej klinice. Znam już swoje ciało, swoje możliwości, nikogo nie naciągam, nie szukam fałszywych wskazań. To wolny kraj. Nie umiem urodzić to oszczędzę sobie i dziecku wrażeń.

A ty nie dość, że tworzysz kategorię dzieci, które chorują lajtowo i mniej lajtowo, chorób poważnych i mało poważnych, to jeszcze stworzysz katalog godziwych i mniej godziwych porodów. Ekstra.

Wiesz co ? Podobno urodziłaś chore dziecko, podobno miałaś problem z porodem, głupie docinki, że paliłaś w ciąży itp., a plujesz jadem na odległość. Tylko dlatego, że ktoś ma odwrotny problem, odmiennie chore dziecko i nie uważa, że to lajt i nic się nie stało. Niedługo dla zasady mnie zlinczujesz, tylko dlatego że chore dziecko z makrosomią uważam za problem chorobowy i nie jestem z siebie dumna, wręcz rozczarowana sobą jako matką. Bo tak ! Każda kobieta, której choroba wpływa na dziecko i rodzi się chore, przeżywa to.

Vacuum i kleszcze mogą powodować wylewy śródmózgowe i urazy skóry i kości.... Co Ty za głupoty piszesz. Wolałabym popękać w 5 miejscach, niż poród przy użyciu vacuum. Nie znasz tematu, a gadasz takie bzdury.
Hiacinta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-30, 10:26   #103
KalinaKala
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: co sądzicie o urodzeniu dziecka z dużą masą urodzeniową ?

Nie jestem w stanie przeczytać wszystkich tych komentarzy, ale jeżeli zostałaś źle zdiagnozowana, a Twoje dziecko urodziło się z makrosomią, to w przypadku powikłań możesz starać się o zadośćuczynienie.

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2016-08-30 o 20:06 Powód: reklama!
KalinaKala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 07:13   #104
malwi_malwi
Raczkowanie
 
Avatar malwi_malwi
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 84
Dot.: co sądzicie o urodzeniu dziecka z dużą masą urodzeniową ?

Mój syn ważył niewiele mniej i miałam podobne myśli. Z czasem kilogramy wybiegał (jak tylko stanął na nogach) a inne mamy podziwiają że jest wysoki i silny. Daj sobie i jemu czas! Zobaczysz, za rok, dwa będziesz się śmiała z tego problemu.
malwi_malwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-08 08:13:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:49.