Jasny podkład - zbiorczy - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-20, 10:28   #4051
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

podobno wszystkie wcześniejsze oriflamy są takie same, sporo ciemniejsze, a właśnie very me jest najjaśniejszy ze wszystkich dotąd wyprodukowanych.. teraz przez to wiele osób kierujących się kolorem porcelain z innych podkładów nacięło się na ten i piszą potem o 'kolorze trupa' chociaż on całkiem dobrze wygląda zmieszany z revlonem CS, więc możesz spróbować zmieszałam go na 18 w sobotę i trzymał się całą imprezę, czyli revlon nie stracił swoich właściwości matujących/kryjących, a był jaśniejszy

Edytowane przez 9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Czas edycji: 2011-06-20 o 10:30
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-20, 10:40   #4052
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

ja miałam ten podkład oriflame, kolor bardzo ładny i świetny zapach ale krycie mizene, zwróciłam go
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-20, 11:20   #4053
_kokeshi_
Rozeznanie
 
Avatar _kokeshi_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 501
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Dzięki chochlik, pokombinuję z mieszaniem
__________________

_kokeshi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 09:18   #4054
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Wybaczcie zwłokę, nie mogłam znaleźć kabla od telefonu (tak, zdjęcia niestety robione tel., przepraszam za jakość ).

od lewej:
1. Oriflame oxygen boost (porcelain)
2. Flormar matt velvet (201)
3. Bourjois HM 51
4. Inglot amc (lw100)
5. Revlon photoready (001 ivory)
6. Flormar perfect cover (105 jednak :P)
7. Illa RF (105)
8. Oriflame very me (porcelain)

Nie spodziewałam się , że aż tyle tego :P
Teraz używam zazwyczaj HM i Flormaru (2), bo już się sporo opaliłam (jak nigdy :P). Nie cieszy mnie to szczególnie, ale przynajmniej zużyję podkłady, które zimą i wiosną były dla mnie decydowanie za ciemne. Flormar ma dziwną tonację, ale jak jestem już "opalona", to tego nie widać, ładnie dopasowuje się do cery i można wyjść do ludzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 23-06-2011 017podkłady.jpg (36,9 KB, 143 załadowań)
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 11:05   #4055
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

jsk revlon ladnie tu wygląda

dziękujemy za swatche
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 12:48   #4056
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Swatche. Nowością jest dla mnie podkład Make Up Atelier. Najjaśniejszy ze wszystkich jakie obecnie posiadam (nie licząc Illamsaqua i Armaniego):
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0662.jpg (85,5 KB, 132 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg podkłady2.jpg (85,0 KB, 80 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg podkłady 1.jpg (81,4 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjecie2.jpg (84,6 KB, 52 załadowań)
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 19:33   #4057
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

A jak się spisuje u Ciebie, quench, ten nowy podkład?
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-23, 20:52   #4058
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Póki co podoba mi się, ale to pierwsze wrażenie. Konsystencja lekka, super się rozprowadza (trzeba być głąbem makijażowym by narobić sobie smug na twarzy), krycie średnie, ale można je stopniować. Wykończenie takie jakie lubię, półmatowe biegnące bardziej w stronę matu niż satyny. Puder można więc sobie darować. O trwałości trudno mi mówić, bo w czasie upałów chyba wszytko spływa z buzi... Tak więc pierwsze wrażenia bardzo pozytywne
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 22:32   #4059
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Pomyślę o nim, jak zjaśnieję jesienią No i poczekam przy okazji na Twoją opinię z dalszej współpracy z podkładem
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 08:59   #4060
LadyElfiee
Raczkowanie
 
Avatar LadyElfiee
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 313
Send a message via Skype™ to LadyElfiee
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Ale rouge bunny rouge jest ciemny A jak go używałam to wydawał mi się jasny...

Za to kolor tego nowego podkładu jest śliczny!
__________________
K.
21 X




https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=769664
szybka wymiana podkładowa
LadyElfiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 19:45   #4061
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez LadyElfiee Pokaż wiadomość
Ale rouge bunny rouge jest ciemny A jak go używałam to wydawał mi się jasny...

Za to kolor tego nowego podkładu jest śliczny!
Faktycznie RBR bardzo jasny to nie jest. Myślałam, że będzie jaśniejszy a tu proszę - kolor zbliżony do Ivory Joko, tylko bardziej wpada w ecru.
Z Make Up Atelier jestem zadowolona. Kolor fajny, dużo mniej różowy niż pale Nyx-a
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-24, 20:23   #4062
whitejenny
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 641
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

ja dzis kupilam bardzo tani podklad o jasnym kolorze (3zł) i okazał się dość dobry
whitejenny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 20:28   #4063
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Faktycznie RBR bardzo jasny to nie jest. Myślałam, że będzie jaśniejszy a tu proszę - kolor zbliżony do Ivory Joko, tylko bardziej wpada w ecru.
Z Make Up Atelier jestem zadowolona. Kolor fajny, dużo mniej różowy niż pale Nyx-a

a nie oksyduje ten make up atelier?? mam chłodną lekko różowawa karnację i prawie wszystko jest dla mnie zbyt żółte już lepiej wyglądam jak coś ma kapkę różu chociaż tez bez przesady, kiedyś miałam próbki minerałów w trzech tonacjach kolorystycznych i najlepiej wyglądały u mnie oliwkowe, chłodne odcienie. Ciężko o jasny zimny odcień nie za bardzo różowy i nie za ciepły
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 20:48   #4064
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Nie. U mnie w ogóle nie oksysuje, co w sumie jest dla mnie nowością, bo większość podkladów u mnie ciemnieje
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 21:02   #4065
kiririri
Przyczajenie
 
Avatar kiririri
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
GG do kiririri
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

na twarzy jestem strasznie blada i jedyny podkład który nie jest ciemniejszy od mojej cery to revlon photoready 002, odcień vanilla. ale nie chcę znowu wydawać tyle kasy na niego, dlatego szukam tańszych odpowiedników. pomożecie?
kiririri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 07:32   #4066
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Ciężko o jasny zimny odcień nie za bardzo różowy i nie za ciepły
Armani Face Fabric 08 jest raczej chłodny, i nie różowy. Choć może jest on raczej idealnie neutralny a chłód wynika z chłodnych drobinek, które posiada.

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2011-06-25 o 07:36
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 17:41   #4067
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Ale ze mnie mimo prześlicznego koloru FF 08 wydobył wszystko, co najgorsze buzię miałam wiktoriańskiej arystokratki, ale za to dekolt, ramiona itd., chłopki co właśnie z wykopków wróciła, tzn., wydawały się brudne. Jakoś tak kontrast zadziałał na różnicę tonacji. A wstępnie zdiagnozowałam ramiona i dekolt właśnie jako oliwkowe, więc polecam jednak wydębienie próbki, bo dla mnie ten zakup się skończył bardzo kosztownym, bezinteresownym i bezokazyjnym prezentem dla przyjaciółki

Dziewczyny, a o Country Mist Estee Lauder słyszałyście? Klasyk, który w ograniczonej ilości (2) odcieni wrócił do oferty, najjaśniejszy (Country Beige) ponoć jest całkiem jasny. Niestety, nigdzie nie znalazłam swatchy. Ani pełnej, pierwotnej listy odcieni i nie wiem, czy Country Beige istotnie był pierwszym z palety...
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 18:21   #4068
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Ja bym radziła uważać na Estee Lauder. Napaliłam się jak glupia na DW Ecru i przeżyłam szok, kiedy obadałam próbkę... On jest ciemny; na rynku jest pełno jaśniejszych podkladów.
Właśnie oglądałam podkłady MAP na stronie producenta i zobaczyłam, że jest chyba jeszcze jeden odcień najprawdopodobniej jaśniejszy od tego, który ja posiadam
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 20:48   #4069
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

ehh, szkoda, bo tak poluję na alternatywy. CK mi się skończył, a nie chcę się uzależniać od podkładu, który bez zapowiedzi może z rynku zniknąć, bo już jest tylko na wtórnym przecież- dawno wycofany. Armani Lasting Silk mi się kończy, ale jeszcze trochę pociągnie. O dziwo teraz latem nie ciemnieje, albo ciemnieje pomijalnie, albo, o co go podejrzewam, po prostu nie ukazuje tego ciemnienia w naturalnym, letnim świetle... ono zwłaszcza widoczne było w lustrze mojej uczelnianej toalety, a już o nią nie zahaczam chwilowo

natomiast Burbiak ciemnieje tak intensywnie i nienaturalnie, że jest 'nienaszalny', między ludzi się nie nadaje stanowczo, robi ewidentną maskę, bo ciemnieje w kierunku brzoskwini, tak, jak zwykł na mnie ciemnieć Mat Velvet. A szkoda, bo naprawdę właściwościami był zbliżony do CK, tylko to ciemnienie, i mat bardziej w kierunku satyny... no i mniejsza wydajność. Chyba oddam go mamie... No i nadal szukam, ale to dzięki za ostrzeżenie. Jak skończy mi się Lasting Silk, to może kupię Luminous Silk... co możesz o nim powiedzieć, bo kojarzę, że miałaś..?

A zamykając kwestię EL, ze swojej tonacji to Ecru jest najjaśniejsze, Shell i Bone są z innych tonacji. Więc na cuda chyba rzeczywiście nie ma co liczyć...
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-25, 20:58   #4070
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Tak. Miałam Luminous. W sumie całkiem niezły. Tylko tak: daje satynowe wykończenie, trochę podobne do kremów BB i jest odrobinę ciemniejszy niż Lasting Silk... Całą recenzję wrzuciłam na KWC
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 21:25   #4071
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

dzięki, zapoznałam się właśnie z Twoją recenzją, i przy okazji z kilkoma innymi i rzuciłam okiem na towarzyszące recenzje... rzeczywiście, miałaś rację, jak mówiłaś, że przeważnie jesteś cała w zachwytach jak się ze wszystkich innych stron gromy sypią na dany podkład
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 21:30   #4072
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

a wiecie coś na temat podkładów Bobbi Brown? jest ich chyba kilka rodzajów, nie wiem, czy wszystkie mają tę samę numerację...
ale chyba BB Skin Foundation ma najjasniejszy kolor 00 alabaster, ale podobno słabo kryje; o innych nie wiem nic, a chcialabym po wakacjach zainwestować w coś lepszego, bo doprowadzam powolutku skórę do porządku i łudze się, że im lepsza marka, tym mniej szkodliwy dla skóry produkt :P
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-25, 22:59   #4073
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Testowałam dwa rodzaje... Z tym, że w odcieniu porcelain, bo wtedy alabaster jeszcze nie był dostępy w PL. I nic mnie w tych podkładach nie ujęło. Po prosty nic. Ani konsystencja, ani efekt... Czułam się tak, jakbym nałożyła podkład ze sklepu 'wszystko po 5 zł"... Taki efekt dziwnej, nieświeżej cery. Nie spodziewałam się czegoś takiego po podkładzie za niemal 200 zł
Z drugiej strony wiadomo, co skóra to reakcja. Oddałam próbki mojej koleżance i też jej nie podeszły. Ale podkład ma swoje oddane zwolenniczki. Ja natomiast obowiązkowo radzę przetestować próbki.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 16:12   #4074
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Jak tu cicho ostatnio...
Chcę wam zaprezentować dwa nowe podklady, które wpadły mi w łapki. Pierwszy z nich to wodoodpory podkład Make Up Atelier o odcieniu FLWPC. Pełna nazwa to 'clear porcelain'. Nie wiem na ile to porcelana, według mnie to śliczny róż... Bardzo podobny odcień ma w ofercie Flomar... Jeśli ktoś nie lubi chłodnych, niemal różowych podkładów, to niech mu nie przyjdzie do głowy, by sympatyzować z tym odcieniem. I jeszcze ciekawostka - podkład ten różni się nieco konsystencją i kryciem od koloru FLW1NB. Jest nieco bardziej wodnisty i mniej kryjący, przy nakładaniu pędzlem robi drobne smugi, więc trzeba starannie go rozcierać.

Drugi podkład to 'amerykański' Lancome. Polecić go mogę tylko zagorzałym wielbicielkom marki. Kolor nie jest super jasny, ale ze względu na mizerne krycie (mam wrażenie że słabsze niż w wersji "rodzimej", tj. europejskiej!) nie odznacza się drastycznie od skóry. W sumie podobny jest do europejskiego True Matcha C1 - zarówno kolorem jak i kryciem. Konsysystencja jest jakby delikatniejsza, nie taka "tynkowa", a wykończenie pół-matowe. Cudu w każdym razie nie ma. Dodam jeszcze, że wersja europejska tego podkładu jest bardziej pomarańczowa (zarówno kolor 01 i 010), podczas gdy I -15C jest chłodne. I jeszcze jedno - wersja europejska Color Ideal jest...lepsza jakościowo. Podobne zjawisko występuje z True Matchem L'Oreala - wersja europejska, pomijając spaczoną kolorystykę, podobno lepiej nosi się od wersji amerykańskiej...

Niżej zamieszczam swatche:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0672.jpg (82,2 KB, 102 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0677.jpg (74,8 KB, 113 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0680.jpg (57,4 KB, 57 załadowań)
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 16:17   #4075
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Jak tu cicho ostatnio...
Chcę wam zaprezentować dwa nowe podklady, które wpadły mi w łapki. Pierwszy z nich to wodoodpory podkład Make Up Atelier o odcieniu FLWPC. Pełna nazwa to 'clear porcelain'. Nie wiem na ile to porcelana, według mnie to śliczny róż... Bardzo podobny odcień ma w ofercie Flomar... Jeśli ktoś nie lubi chłodnych, niemal różowych podkładów, to niech mu nie przyjdzie do głowy, by sympatyzować z tym odcieniem. I jeszcze ciekawostka - podkład ten różni się nieco konsystencją i kryciem od koloru FLW1NB. Jest nieco bardziej wodnisty i mniej kryjący, przy nakładaniu pędzlem robi drobne smugi, więc trzeba starannie go rozcierać.

Drugi podkład to 'amerykański' Lancome. Polecić go mogę tylko zagorzałym wielbicielkom marki. Kolor nie jest super jasny, ale ze względu na mizerne krycie (mam wrażenie że słabsze niż w wersji "rodzimej", tj. europejskiej!) nie odznacza się drastycznie od skóry. W sumie podobny jest do europejskiego True Matcha C1 - zarówno kolorem jak i kryciem. Konsysystencja jest jakby delikatniejsza, nie taka "tynkowa", a wykończenie pół-matowe. Cudu w każdym razie nie ma. Dodam jeszcze, że wersja europejska tego podkładu jest bardziej pomarańczowa (zarówno kolor 01 i 010), podczas gdy I -15C jest chłodne. I jeszcze jedno - wersja europejska Color Ideal jest...lepsza jakościowo. Podobne zjawisko występuje z True Matchem L'Oreala - wersja europejska, pomijając spaczoną kolorystykę, podobno lepiej nosi się od wersji amerykańskiej...

Niżej zamieszczam swatche:
Ten NB z MUAP calkien fajny. To bez czy zoltek (pytam bo na pierwszy zdjeciu wyglada na bez a na drugim widze zolc )?
Ja tej firmy nie znam w ogole. Zapychacze?

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2011-07-03 o 16:18
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-03, 16:44   #4076
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;27906128]Ten NB z MUAP calkien fajny. To bez czy zoltek (pytam bo na pierwszy zdjeciu wyglada na bez a na drugim widze zolc )?
Ja tej firmy nie znam w ogole. Zapychacze?[/QUOTE]

FLW1NB to typowy, chłodny beż. Według mnie neutralny (bez typowo żółtych czy różowych podtonów).
Co do zapychania - mnie nie zapchał, ale istnieje taka możliwość, gdyż podobnie jak Illamasqua, jest bogaty w silkony. Tutaj skład:

AQUA PURIFICATA (PURE WATER), CYCLOPENTASILOXANE PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, CYCLOMETHICONE DIMETHICONE, CROSSPOLYMER, CYCLOMETHICONE (AND) ALUMINIUM MAGNESIUM HYDROXIDE STEARATE, CYCLOMETHICONE, BIS-HYDROXYETHOXYPROPYL DIMETHICONE, IMIDAZOLIDINYL UREA, PHENOXYETHANOL, ETHYLPARABEN, METHYLPARABEN, BUTYLPARABEN,PROPYLPARABE N, ISOBUTYLPARABEN
(+/- may contain: CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499, CI 77288)
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 13:59   #4077
maszunik
Raczkowanie
 
Avatar maszunik
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 90
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
a wiecie coś na temat podkładów Bobbi Brown? jest ich chyba kilka rodzajów, nie wiem, czy wszystkie mają tę samę numerację...
ale chyba BB Skin Foundation ma najjasniejszy kolor 00 alabaster, ale podobno słabo kryje; o innych nie wiem nic, a chcialabym po wakacjach zainwestować w coś lepszego, bo doprowadzam powolutku skórę do porządku i łudze się, że im lepsza marka, tym mniej szkodliwy dla skóry produkt :P
Używałam trzech podkładów Bobbi Brown. Jeden z nich to Luminous Moisturizing Foundation, drugi to Moisturizing Cream Compact Foundation, trzeci to Moisture Rich Foundation SPF 15. Dwa pierwsze kupione w Stanach, trzeci w Hiszpanii, w oryginalnych sklepach, więc na pewno na buble nie trafiłam. I powiem tak. Odcień faktycznie bardzo jasny, ale dla mnie ma wyraźne żółte tony, a nie różowawe, niestety, chociaż źle nie było, ale wolałam coś b. różowawego aniżeli to. Jeśli chodzi o jakość... IMHO są przeciętne. Na pewno nie licz na dobre krycie, oprócz tego w kompakcie, który przypomina grubaśny korektor. Podkreślały mi skórki. Nie były złe, ale... No nie, na pewno szukam czegoś innego. A jeśli je nakładać, to tylko na dobrej jakości bazę, bez tego ani rusz. No i mnie czasami leciutko szczypały, ale mam atopową cerę.

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:58 ----------

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Jak tu cicho ostatnio...
Chcę wam zaprezentować dwa nowe podklady, które wpadły mi w łapki. Pierwszy z nich to wodoodpory podkład Make Up Atelier o odcieniu FLWPC. Pełna nazwa to 'clear porcelain'. Nie wiem na ile to porcelana, według mnie to śliczny róż... Bardzo podobny odcień ma w ofercie Flomar... Jeśli ktoś nie lubi chłodnych, niemal różowych podkładów, to niech mu nie przyjdzie do głowy, by sympatyzować z tym odcieniem. I jeszcze ciekawostka - podkład ten różni się nieco konsystencją i kryciem od koloru FLW1NB. Jest nieco bardziej wodnisty i mniej kryjący, przy nakładaniu pędzlem robi drobne smugi, więc trzeba starannie go rozcierać.

Drugi podkład to 'amerykański' Lancome. Polecić go mogę tylko zagorzałym wielbicielkom marki. Kolor nie jest super jasny, ale ze względu na mizerne krycie (mam wrażenie że słabsze niż w wersji "rodzimej", tj. europejskiej!) nie odznacza się drastycznie od skóry. W sumie podobny jest do europejskiego True Matcha C1 - zarówno kolorem jak i kryciem. Konsysystencja jest jakby delikatniejsza, nie taka "tynkowa", a wykończenie pół-matowe. Cudu w każdym razie nie ma. Dodam jeszcze, że wersja europejska tego podkładu jest bardziej pomarańczowa (zarówno kolor 01 i 010), podczas gdy I -15C jest chłodne. I jeszcze jedno - wersja europejska Color Ideal jest...lepsza jakościowo. Podobne zjawisko występuje z True Matchem L'Oreala - wersja europejska, pomijając spaczoną kolorystykę, podobno lepiej nosi się od wersji amerykańskiej...

Niżej zamieszczam swatche:
Ten z Make Up Atelier różowy boski!!! To da się kupić w Polsce? A ja właściwości tego podkładu...?

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Dziewczyny, a używałyście podkładów z Make Up Store? Jest tam parę o odcieniu "Milk"...
__________________
walczę z obgryzaniem i zapuszczam naturalne paznokcie

lipiec 2011 - postanawiam, że wracam do naturalnego koloru włosów i więcej nie farbuję

bladolica

dbam o skórę
maszunik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 21:03   #4078
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Jeśli chodzi o Make Up Atelier i odcień FLWPC to on jest bardzo różowy. W sumie nie znam innego tak różowego podkładu jak on. Jak ktoś ma naturalnie chłodną cerę, to jest ok - podkład wtapia się w buzię. Ale przy ciepłej zapewne da efekt pigisławy.
MAP dostępny jest przez internet; Folaroni jest dystrybutorem:
http://folaroni.com/sklep/3-make-up-atelier-paris

Make Up Store miałam, w sumie nadal mam, ale prawie nie używam. Kolor niby jasny, ale ciemnieje na twarzy. Jakościowo też na kolana nie powala...
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 21:58   #4079
maszunik
Raczkowanie
 
Avatar maszunik
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 90
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

No cóż, na mnie Bobbi Brown był naprawdę żółty, więc podejrzewam, że bardzo różowe bardzo jasne to właściwy trop. Moja skóra jest chłodna (ale włosy ciepłe, taki ze mnie mieszaniec dziwny?) i większość, jeśli nie niemal wszystkie podkłady w PL są dla mnie za żółte.

Zmartwiłaś mnie tym Make Up Store... Wydawał mi się smakowity, zwłaszcza, że producent polecał w przypadku atopii i tego typu rzeczy.
__________________
walczę z obgryzaniem i zapuszczam naturalne paznokcie

lipiec 2011 - postanawiam, że wracam do naturalnego koloru włosów i więcej nie farbuję

bladolica

dbam o skórę
maszunik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-05, 23:07   #4080
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maszunik Pokaż wiadomość
Moja skóra jest chłodna (ale włosy ciepłe, taki ze mnie mieszaniec dziwny?) i większość, jeśli nie niemal wszystkie podkłady w PL są dla mnie za żółte.

Zmartwiłaś mnie tym Make Up Store... Wydawał mi się smakowity, zwłaszcza, że producent polecał w przypadku atopii i tego typu rzeczy.
Moja też jest chłodna, lekko różowa, ale dla mnie znowu wszystkie są za różowe Nie mogę znaleźć idealnego lekko żółtego
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:21.