Raw Till 4, czyli weganizm - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-21, 21:28   #1
zuziawietrzniak
Przyczajenie
 
Avatar zuziawietrzniak
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11

Raw Till 4, czyli weganizm


heY!

Startuję od jutra tak na 100%. Już od dawna się mentalnie przygotowywałam i udało mi się wykluczyć część produktów, ale pomimo tego będzie ciężko dlatego szukam motywacji. Mam nadzieję, że jutro będzie początkiem drogi ku zdrowiu, urodzie, dobremu samopoczuciu w smukłym i zadbanym ciele.

Pozdrawiam,
__________________
Anna


http://surowka.wordpress.com/
zuziawietrzniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 23:11   #2
ania_1703
Raczkowanie
 
Avatar ania_1703
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 354
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Powodzenia Mnie tez bardzo interesuje ta dieta,ale póki co niedojrzałam do decyzji zeby na taką przejść:p
ania_1703 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 12:02   #3
201604280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 854
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Cytat:
Napisane przez zuziawietrzniak Pokaż wiadomość
heY!

Startuję od jutra tak na 100%. Już od dawna się mentalnie przygotowywałam i udało mi się wykluczyć część produktów, ale pomimo tego będzie ciężko dlatego szukam motywacji. Mam nadzieję, że jutro będzie początkiem drogi ku zdrowiu, urodzie, dobremu samopoczuciu w smukłym i zadbanym ciele.

Pozdrawiam,

Powiedzmy,że stosuje sie do rt4, mam wiecej energii, ale poczekam jeszcze kilka miesiecy z podsumowaniem.Ze zmianą diety zmieniłam podejście do jedzenia mięsa pod względem zdrowotnym i etycznym-odrzuciłam je. Myślałam,że nie dam rady,że wykończę się, a tu taka niespodzianka-czuje sie naprawde dobrze i nawet schudłam pomimo,że jem jak na moj wzrost duzo-co najmniej 1700kcal ale staram sie wiecej.
Polecam cronometer-wpisuje sie co sie jadło,strona anglojezyczna.Pozwala mi na monitorowanie czy wytarczajaco duzo zjadlam, jak wyglada proporcja wegli do protein i do tluszczow, jakich witamin za malo dostarczylam itd
201604280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 07:53   #4
porzeczka1983
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Trzymam kciuki i proszę o relacje jak się czujesz jak wygląda spadek wagi
i może jakieś wskazówki menu. Sama się zastanawiam nad przejściem na tę dietę, tym bardziej, że pora roku sprzyja i chyba podejmę wyzwanie.
Trzymam kciuki za Ciebie
porzeczka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 08:42   #5
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Przypominam tylko, że wegetarianie i tym bardziej weganie powinni suplementować witaminę B12, a jeśli nie wystawiacie się często na słońce to także witaminę D oraz spożywać bogaze w żelazo produkty, jak np. napar z pokrzywy zwyczajnej Wprawdzie witaminę B12 syntetyzują bakterie przewodu pokarmowego, ale prawie wcale się ona nie wchłania bo jest produkowana głównie w jelicie grubym. Glikozydy cyjanogenne mogą też być w wątrobie przekształcane w cyjanokobalaminę, czyli witaminę B12, ale też nie jest to wystarczające źródło, poza tym glikozydy cyjanogenne same w sobie mogą być trujące.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2014-05-25 o 08:44
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 10:51   #6
201604280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 854
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Cytat:
Napisane przez porzeczka1983 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki i proszę o relacje jak się czujesz jak wygląda spadek wagi
i może jakieś wskazówki menu. Sama się zastanawiam nad przejściem na tę dietę, tym bardziej, że pora roku sprzyja i chyba podejmę wyzwanie.
Trzymam kciuki za Ciebie
Jeśli chodzi o mnie to spektakularnymi rezultatami się nie pochwalę, ponieważ robię to dla zdrowia nie dla odchudzania. To nie jest dieta odchudzająca tylko styl żywienia na całe życie
Przyznam natomiast,że wcisnęłam się w za małe spodnie,które leżały w szafie i czekały na cud

Bardzo polecam spróbować zwłaszcza teraz,kiedy jest sezon i mamy dużo owoców i warzyw.
Biorę wskazówki od tej dziewczyny, ktora przeszla wspaniala metamorfoze jedzac tak pol roku.

Jak wygląda to u mnie?
Rano smoothie z 3 bananów, awokado, szpinaku czy innej zieleniny, kiwi, pomaranczy. Tak to najczesciej wyglada, ale miksuje co mam i tyle.
Na drugie śniadanie rowniez jakies owoce bądź sałata z innymi warzywami,ale raczej owoce
Potem obiad bezmiesny(opróćz niedzieli gdzie ten rosół zjem i pt gdzie jem rybe z frytkami z piekarnika). Wiekszość posiłków jest wege,nie lubie radykalnych zman z dnia na dzien, ponieważ nie są korzytne dla zdrowia. Dla mnie jest to i tak mega sukces bo jadlam co najmniej 2 razy dziennie mieso....

Kolacja to zazwyczj kanapki na ryzowych waflach lub kukurydzianych macach, salatka jarzynowa,jeśli jadłam dużo wcześniej i zapotrzebowanie kaloryczne jest zaspokojone to zjem tylko owoca lub nic nie jem.
Trzeba pilnować aby za mało nie jesc, jesli komuś zależy na odchudaniu.
Banany,awokado, winogrona czy melon to kaloryczne owoce,ziemniaki są super. Czuje sie słabo jak jem za mało, jak nie żałuje sobie to jestem pełna energii.
Nie ma się też co spinać i mieć wyrzuty że zje sie coś niewłaściwego, dieta jest dla Was a nie odwrotnie.
201604280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 10:55   #7
zuziawietrzniak
Przyczajenie
 
Avatar zuziawietrzniak
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

'Takasobie' dziękuję na zwrócenie uwagi na ten fakt. Ja sporo czytałam na temat weganizmu, ale nadal muszę się edukować, no i to na pewno dotyczy nas wszystkich. W końcu podstawowym założeniem Rat Till 4 jest zdrowie, traktowanie pożywienia roślinnego jak paliwo dzięki, któremu będziemy czuć się świetnie. Dziś mija mój taki 5 w pełni wegański dzień, czuję się wybornie. Nie uległam pokusom .
__________________
Anna


http://surowka.wordpress.com/
zuziawietrzniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-02, 09:42   #8
Rosaliie
Raczkowanie
 
Avatar Rosaliie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 252
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Cześć! Jak Wam idzie? Nie poddałyście się?
Ja od 3 tygodni żyję bez mięsa i nabiału. Choć czasem (raz w tygodniu) zjem jajko od kurek sąsiada, takie swojskie. Czuję się cudownie!
Kiedyś miałam wielki problem ze słodyczami, a teraz spokojnie mogę przeżyć dzień bez czekolady.
__________________
Nie bój się marzeń
Rosaliie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-03, 09:06   #9
zuziawietrzniak
Przyczajenie
 
Avatar zuziawietrzniak
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

ja już 74 dni walczę. Miewam drobne niedociągnięcia, ale generalnie jest ok.
__________________
Anna


http://surowka.wordpress.com/
zuziawietrzniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 10:34   #10
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

właśnie szukałam wątku o weganizmie na wizazu i oto jest! ja nie jem mięsa od lutego, staram się ograniczać pokarmy odzwierzęce z różnym skutkiem. czasem jak mnie najdzie to najem się sera ale są to raczej wyskoki niż codzienność. ale nie spinam się na rawtill4 , chociaż może kiedyś też oglądam maję. w polskim youtube ciężko znaleźć jakieś przydatne kanały wege. niestety
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 08:00   #11
201606201259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 217
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
właśnie szukałam wątku o weganizmie na wizazu i oto jest! ja nie jem mięsa od lutego, staram się ograniczać pokarmy odzwierzęce z różnym skutkiem. czasem jak mnie najdzie to najem się sera ale są to raczej wyskoki niż codzienność. ale nie spinam się na rawtill4 , chociaż może kiedyś też oglądam maję. w polskim youtube ciężko znaleźć jakieś przydatne kanały wege. niestety

Polecam ten kanał, Polka mieszkająca w UK
201606201259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-08, 05:40   #12
Rosaliie
Raczkowanie
 
Avatar Rosaliie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 252
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Cytat:
Napisane przez StillStunning Pokaż wiadomość
Polecam ten kanał, Polka mieszkająca w UK
Ten kanał to właśnie Maja, o której pisała Kinga.
__________________
Nie bój się marzeń
Rosaliie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 10:51   #13
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Cytat:
Napisane przez Rosaliie Pokaż wiadomość
Ten kanał to właśnie Maja, o której pisała Kinga.
Dokładnie, bardzo ją lubię a macie może jakieś ksiązki do polecenia o weganizmie?

Edytowane przez Kinga4452
Czas edycji: 2014-08-08 o 15:11
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 09:02   #14
zuziawietrzniak
Przyczajenie
 
Avatar zuziawietrzniak
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 11
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

polecam Wam również kanał o weganiźmie :https://www.youtube.com/channel/UC8mQ5tCC0ElSE_SHhuXQKog/videos
__________________
Anna


http://surowka.wordpress.com/
zuziawietrzniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 09:34   #15
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Cytat:
Napisane przez zuziawietrzniak Pokaż wiadomość
heY!

Startuję od jutra tak na 100%. Już od dawna się mentalnie przygotowywałam i udało mi się wykluczyć część produktów, ale pomimo tego będzie ciężko dlatego szukam motywacji. Mam nadzieję, że jutro będzie początkiem drogi ku zdrowiu, urodzie, dobremu samopoczuciu w smukłym i zadbanym ciele.

Pozdrawiam,
Podejrzewam, ze watpie. No ale co kto lubi...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 20:46   #16
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Od kilkunastu lat jestem wege, pare lat temu miałam krótką przygodę z witarianizmem, później moja dieta przypominała rt4 (nie planowałam tego, samo tak jakoś wyszło). Obecnie jem dużo surowizny plus posiłki gotowane, ale nie wyznaczam sobie żadnych zasad typu "śniadanie musi być surowe, kolacja gotowana". Jem tak mi odpowiada, jaką mam ochotę.
najlepiej się czuję jedząc ok 60-70%surowizny 30-40%gotowanego
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-18, 01:45   #17
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Zagląda tu ktoś jeszcze?
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-28, 01:39   #18
tanapewno
Raczkowanie
 
Avatar tanapewno
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 154
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

dziewczyny odzywajcie się,z chęcią poczytam jak działa na was dieta . muszę przyznać,że jestem w rozterce,bo szukam właściwej drogi odżywiania,waham się od wege do paleo,argumenty i jednych i drugich brzmią racjonalnie i przekonująco. sercem bardziej jestem za wege,umysł podpowiada paleo/dietę wysokotłuszczową. dieta wysokoweglowodanowa brzmi zachęcająco,ale boję się o wpływ fruktozy na wątrobę i o miażdżycę,która jest powszechna u zwierząt roślinożernych plus stan zębów. nie chcę sobie zrobić krzywdy,ale chciałabym wreszcie schudnąć,nabrać siły,witalności i nie męczyć się z jedzeniem,a jedzenie w stylu paleo mnie męczy i o.sama już nie wiem. chyba jednak ten high carb przetestuję i zobaczę jak będę się czuła,a co dalej się zobaczy.
tanapewno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 10:15   #19
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Cytat:
Napisane przez tanapewno Pokaż wiadomość
dziewczyny odzywajcie się,z chęcią poczytam jak działa na was dieta . muszę przyznać,że jestem w rozterce,bo szukam właściwej drogi odżywiania,waham się od wege do paleo,argumenty i jednych i drugich brzmią racjonalnie i przekonująco. sercem bardziej jestem za wege,umysł podpowiada paleo/dietę wysokotłuszczową. dieta wysokoweglowodanowa brzmi zachęcająco,ale boję się o wpływ fruktozy na wątrobę i o miażdżycę,która jest powszechna u zwierząt roślinożernych plus stan zębów. nie chcę sobie zrobić krzywdy,ale chciałabym wreszcie schudnąć,nabrać siły,witalności i nie męczyć się z jedzeniem,a jedzenie w stylu paleo mnie męczy i o.sama już nie wiem. chyba jednak ten high carb przetestuję i zobaczę jak będę się czuła,a co dalej się zobaczy.
Skad ja znam te dylematy? Ja tez dlugo sie zastanawialam, ale zaden radykalny styl odzywiania nie jest dla mnie. Znalazlam swoj zloty srodek W tej chwili jem bardzo duzo warzyw, troche owocow, glownie w postaci swiezo wyciskanych sokow. Do tego kasze, makarony, ryz z warzywami. Troche miesa raz na jakis czas. Wyeliminowalam oleje rafinowane. Uzywam tylko kokosowego do smazenia i z oliwek do salatek. Ograniczylam gluten. Jesli jem pieczywo to tylko wieczorem, bo w ciagu dnia robie sie senna (jest to zwiazane z alergia na gluten). Zjadam jedna bulke na tydzien. Zdarza sie tez jakas panierka jesli jem kotleta.
Mam jeszcze dwie rzeczy do ograniczenia: kawe z mlekiem i cukrem i czekolade

Nie dalabym rady na dluzsza mete zyc tak radykalnie w zadna strone. Zamiast myslec o tym czego nie moge wole skupic sie na tym co jest dla mnie dobre i co powinnam jesc.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-29, 10:18   #20
Ellie00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 380
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Cytat:
Napisane przez tanapewno Pokaż wiadomość
dziewczyny odzywajcie się,z chęcią poczytam jak działa na was dieta . muszę przyznać,że jestem w rozterce,bo szukam właściwej drogi odżywiania,waham się od wege do paleo,argumenty i jednych i drugich brzmią racjonalnie i przekonująco. sercem bardziej jestem za wege,umysł podpowiada paleo/dietę wysokotłuszczową. dieta wysokoweglowodanowa brzmi zachęcająco,ale boję się o wpływ fruktozy na wątrobę i o miażdżycę,która jest powszechna u zwierząt roślinożernych plus stan zębów. nie chcę sobie zrobić krzywdy,ale chciałabym wreszcie schudnąć,nabrać siły,witalności i nie męczyć się z jedzeniem,a jedzenie w stylu paleo mnie męczy i o.sama już nie wiem. chyba jednak ten high carb przetestuję i zobaczę jak będę się czuła,a co dalej się zobaczy.
https://www.youtube.com/watch?v=Dnx6fT0LKbI

Studentka dietetyki całkiem ciekawie opowiada jak stosowanie diety wegańskiej zmieniło jej życie na lepsze
__________________
Insanity Is Definitely Insane
Ellie00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 21:50   #21
tanapewno
Raczkowanie
 
Avatar tanapewno
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 154
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

FoodAndFitness znam i bardzo szanuję za profesjonalizm i zaangażowanie nie wątpię w to,że życie tej dziewczyny zmieniło się na lepsze,ale są osoby,które przeszły na dietę paleo z takim samym skutkiem. Jest tyle sprzeczności,mnóstwo badań na korzyść i niekorzyśc mięsa,zbóż,tłuszczów,owoc ów,masakra :p

Kusum Twój złoty środek mógłby być moim
tanapewno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 22:10   #22
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Cytat:
Napisane przez tanapewno Pokaż wiadomość
FoodAndFitness znam i bardzo szanuję za profesjonalizm i zaangażowanie nie wątpię w to,że życie tej dziewczyny zmieniło się na lepsze,ale są osoby,które przeszły na dietę paleo z takim samym skutkiem. Jest tyle sprzeczności,mnóstwo badań na korzyść i niekorzyśc mięsa,zbóż,tłuszczów,owoc ów,masakra :p

Kusum Twój złoty środek mógłby być moim
Widze, ze mamy podobne poglady. Ja sklaniam sie bardziej w strone weganizmu. Sama idea jest mi bardzo bliska. Kiedys nie jadlam miesa. Dzis nie jem go duzo. Raz na jakis czas ryby albo drob. W tej chwili nie chce narzucac sobie jakis restrykcyjnych diet. W 80% staram sie jest zdrowo i to mi wystarczy.

Bardzo lubie ten kanal: http://nutritionfacts.org
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 22:32   #23
tanapewno
Raczkowanie
 
Avatar tanapewno
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 154
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Widze, ze mamy podobne poglady. Ja sklaniam sie bardziej w strone weganizmu. Sama idea jest mi bardzo bliska. Kiedys nie jadlam miesa. Dzis nie jem go duzo. Raz na jakis czas ryby albo drob. W tej chwili nie chce narzucac sobie jakis restrykcyjnych diet. W 80% staram sie jest zdrowo i to mi wystarczy.

Bardzo lubie ten kanal: http://nutritionfacts.org
Dzięki za linka,będę tam zaglądać
tanapewno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-29, 23:53   #24
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Co do jedzenia mięsa, to nie jest to szkodliwe, ale bez nadmiaru i najlepiej z dobrych źródeł. Dobrą alternatywą, którą próbuje się wprowadzić są owady - dużo białka, wit. B12, mniej kwasów tłuszczowych nasyconych, a ich produkcja wymaga mniejszego zużycia zasobów, w tym wody, a także hodowla w efekcie daje mniej zanieczyszczeń, ponad to na pewno hodowanie owadów na jedzenie budzi mniejsze kontrowersje etyczne, niż hodowanie kręgowców w tym celu. Z tego co wiem, UE pracuje nad przepisami by można było wprowadzić hodowle owadów, póki co w Polsce jest jedna, ale można tam zamawiać tylko na specjalne zlecenie, normalnie do sklepów nie sprzedają, bo przez polskie prawo jest to obecnie na granicy legalności. Z innych hodowli natomiast z tego co wiem lepiej nie ryzykować, bo można nabawić się pasożytów. Liczę na to, że w 2015 uda się stworzyć przepisy i jadalne, niezapasożycone owady wejdą na rynek.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 21:58   #25
tanapewno
Raczkowanie
 
Avatar tanapewno
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 154
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Co do jedzenia mięsa, to nie jest to szkodliwe, ale bez nadmiaru i najlepiej z dobrych źródeł. Dobrą alternatywą, którą próbuje się wprowadzić są owady - dużo białka, wit. B12, mniej kwasów tłuszczowych nasyconych, a ich produkcja wymaga mniejszego zużycia zasobów, w tym wody, a także hodowla w efekcie daje mniej zanieczyszczeń, ponad to na pewno hodowanie owadów na jedzenie budzi mniejsze kontrowersje etyczne, niż hodowanie kręgowców w tym celu. Z tego co wiem, UE pracuje nad przepisami by można było wprowadzić hodowle owadów, póki co w Polsce jest jedna, ale można tam zamawiać tylko na specjalne zlecenie, normalnie do sklepów nie sprzedają, bo przez polskie prawo jest to obecnie na granicy legalności. Z innych hodowli natomiast z tego co wiem lepiej nie ryzykować, bo można nabawić się pasożytów. Liczę na to, że w 2015 uda się stworzyć przepisy i jadalne, niezapasożycone owady wejdą na rynek.
brzmi ciekawie,mogłabym przeboleć ich zjedzenie dla zdrowia i dla zaoszczędzenia życia innym ssakom,rybom i ptakom
tanapewno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 20:36   #26
ankawiniarska
Przyczajenie
 
Avatar ankawiniarska
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 15
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Polecam tą dietę. Jestem na niej od kilku miesięcy i nigdy nie czułam się lepiej. Poniżej kanały dziewczyn na diecie bardzo podobnej do R24

https://www.youtube.com/channel/UC8m...ElSE_SHhuXQKog
https://www.youtube.com/user/FoodAndFitnessPL
https://www.youtube.com/user/mayathebee2626
__________________
<ciach_reklama>
ankawiniarska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 22:04   #27
Ellie00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 380
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Cytat:
Napisane przez ankawiniarska Pokaż wiadomość
Polecam tą dietę. Jestem na niej od kilku miesięcy i nigdy nie czułam się lepiej. Poniżej kanały dziewczyn na diecie bardzo podobnej do R24

https://www.youtube.com/channel/UC8m...ElSE_SHhuXQKog
https://www.youtube.com/user/FoodAndFitnessPL
https://www.youtube.com/user/mayathebee2626
Nigdy nie czułaś się lepiej tzn? Domyślam się, że masz więcej enegrii jeśli jesteś na takiej diecie Może coś jeszcze? Mogłabyś podać więcej szczegółów?
__________________
Insanity Is Definitely Insane
Ellie00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 01:08   #28
MyNameIsSophie
Rozeznanie
 
Avatar MyNameIsSophie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 617
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Cytat:
Napisane przez ankawiniarska Pokaż wiadomość
Polecam tą dietę. Jestem na niej od kilku miesięcy i nigdy nie czułam się lepiej. Poniżej kanały dziewczyn na diecie bardzo podobnej do R24

https://www.youtube.com/channel/UC8m...ElSE_SHhuXQKog
https://www.youtube.com/user/FoodAndFitnessPL
https://www.youtube.com/user/mayathebee2626
Pierwszy link nie działa.

A ja jestem ciekawa, jak wyglądały u Was początki?

Muszę przyznać, że mam taki sam dylemat jak tanapewno. Z jednej strony paleo, z drugiej wysokowęglowodanowy weganizm. I sama nie wiem co lepsze
Coraz więcej czytam/oglądam o weganizmie i wydaje mi się bardzo ciekawa taka opcja ...
MyNameIsSophie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 18:51   #29
ankawiniarska
Przyczajenie
 
Avatar ankawiniarska
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 15
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Cytat:
Napisane przez Ellie00 Pokaż wiadomość
Nigdy nie czułaś się lepiej tzn? Domyślam się, że masz więcej enegrii jeśli jesteś na takiej diecie Może coś jeszcze? Mogłabyś podać więcej szczegółów?
Tam zły link wkleiłam do kanału:
https://www.youtube.com/channel/UC8m...ElSE_SHhuXQKog

Moje efekty:
- waga w dół
- lepsza cera
- mocniejsze włosy i paznokcie
- więcej energii
- lepiej śpię i mniej potrzebuję snu
- lepszy humor

To takie najogólniejsze
__________________
<ciach_reklama>
ankawiniarska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 20:48   #30
Asia_szyje
Przyczajenie
 
Avatar Asia_szyje
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 19
Dot.: Raw Till 4, czyli weganizm

Ja jestem na weganizmie od kilku miesięcy i wiem, że nie zjem nigdy więcej mięsa. Jak pomyślę sobie, jaki syf ładowałam w swój organizm, robi mi się niedobrze. Próbowałam RT4, ale jak dla mnie za dużo owoców, za dużo słodkiego smaku, którego nie znoszę, więc dałam sobie spokój. Ale ogólnie efekty Mai sa imponujące, więc życzę powodzenia
Asia_szyje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-02 14:56:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.