OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 72 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-19, 10:54   #2131
Terrorystka77
Raczkowanie
 
Avatar Terrorystka77
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 255
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

po tym OCM obudziłam się dziś w wieloma małymi krostkami na buźce
mam wątpliwości ...
__________________
"Całe życie czekamy na nadzwyczajnego człowieka, zamiast zwyczajnych ludzi przemieniać w nadzwyczajnych. "

Hans Urs von Balthasar

3077
Terrorystka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 14:42   #2132
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

mam cerę mieszaną, z przewagą stref przetłuszczających się. Kupiłam wczoraj olej z pestek winogron, bo nie było żadnego innego polecanego w FAQ do cery tłustej. Wahałam się między oliwą z oliwek a tym co kupiłam. Zobaczymy co z tego wyjdzie...
Liczę na poprawę cery....

Mam też często problem z sucha skórą (krem matujący na dzień po kilku dniach bez nawilżania na noc wysusza). Do tej pory używałam Nivea Soft, ale ma parafinę na drugim miejscu w składzie.... Zależy mi na lekkim kremie, który będzie nawilżał. Na forum polecana była Alterra. Zastanawiam sie czy ten krem byłby odpowiedni:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...chtscreme.html
Pisze o wygładzaniu zmarszczek i o przeznaczeniu do skóry nadwrażliwej, ja nie mam z tym problemów, wiec zastanawiam się czy on bardziej nie zaszkodzi mojej skórze.
Bardzo prosze o polecenie innych, w miarę dostępnych kremów (pewnie w wątku gdzieś już było takie pytanie, ale czytałam wybiórczo więc pewnie przegapiłam).
Dodam, ze jestem nastolatką.
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog

Edytowane przez edyta07
Czas edycji: 2012-04-19 o 16:04
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 21:51   #2133
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Cynamonkaa Pokaż wiadomość
Ja używałam. Wiele dziewczyn go sobie chwali ale ja mam cere tłustą i strasznie mnie zapychał;/ był dla mnie zdecydowanie za ciężki. Jaką masz cerę?
winogrono zapycha? a podobno jest jednym z najlzejszych o kwasach tluszczowych swietnie zbilansowanych dla cery zapychajacej sie- specjalnie szukalam odpowiedniego oleju dluuuuugo zanim sie zdecydowalam. najlepiej wypadal z tym bilansem jojoba ale byl za drogi. zaraz po nim byl wlasnie winogronowy. predzej zapcha babydream lub hipp ze wzgledu na olej migdalowy, macadamia itp chocby niz wonogrono. osobiscie nie uzywam kupnych oliwek do twarzy nawet o najcudowniejszych skladachy dodatkowo z rycyna. poprostu maja substancje zapachowe a rycyna ulatwia wnikanie takim olejom wglab porow. obawiam sie poprostu uczulenia i podraznienia.

polecam lekturke
http://www.jaworek.net/kosmetyki/surowce_oleje.php

cera tlusta powinna byc traktowana olejami schnacymi

i taka mala sciaga

Klasyfikacja kwasow tluszczowych pod wzgledem zdolnosci do zapychania porow skornych:
(rosnaco, tzn kwasy podane u gory sa najmniej zapychajace, u dolu listy - najbardziej):
linolenowy
linolowy
erukowy
oleinowy
oleopalmitynowy
arachidowy
stearynowy
palmitynowy
myristynowy
laurynowy

osoby z cera sklonna do zapychan powinny szukac olei z najwieksza pocentowa zawartoscia tych 2 pierwszych kwasow

"Kwas linolowy odgrywa istotną rolę zarówno w odpowiednim funkcjonowaniu cery suchej, jak i tłustej. W przypadku cery suchej kwas linolowy poprawia barierę lipidową naskórka, chroni przed utratą wody i normalizuje metabolizm skóry (jest on wbudowywany w struktury błony komórkowej oraz wykorzystywany do produkcji prawidłowo zbudowanych ceramidów). Kwas linolowy jest również naturalnym składnikiem łoju. W przypadku osób o cerze trądzikowej i zanieczyszczonej zaobserwowano spadek zawartości kwasu linolowego w składzie łoju, co wpływa na blokowanie porów skóry i w efekcie tworzenie licznych zaskórników i wyprysków. Zastosowanie kwasu linolowego na cerę tłustą i trądzikową powoduje regulację pracy gruczołów łojowych, odblokowanie porów skóry i redukcję zaskórników. Kwas oleinowy jest jedną z substancji zwiększających penetrację składników aktywnych w głąb skóry. Kwas ten zwiększa płynność bariery lipidowej naskórka, która dzięki temu staje się bardziej przepuszczalna dla składników aktywnych.[...] Oleje bogate w kwas oleinowy, są zwykle odradzane do stosowania w stanie nierozcieńczonym w przypadku cery skłonnej do wyprysków. "

jeszcze jeden maly cytat na temat oleju z pestek winogron

"Ten olej z ziaren jest jednym z olei z największą zawartością kwasu linolowego (który stanowi przynajmniej 65% kwasów tłuszczowych). Pozostałe kwasy tłuszczowe to między innymi kwas oleinowy (12-25%) oraz niewielki udział nasyconych kwasów tłuszczowych. "

osobiscie zastosowalam sie do tego i szukalam olei ktore maja jak najwiecej kwasow linolowych a najmniej oleinowychch - zazwyczaj sa to dwa dominujace kwasy tluszczowe w roznych olejach maja rozny stosunek do siebie. raz dominuje linolowy a raz oleinowy. dla cery tlustej szykamy tych z przewaha linolowego. z tanich olei dobry stosunek kwasow ma tez slonecznikowy. reszta kwasow jakie wymienilam ( te zapychajace) sa zazwyczaj w malych ilosciach w olejach ktore rozwazalam. po takiej analizie i zmanie olei obecnie cera jest w o niebo lepszym stanie.


czyli zasada jest taka-do cery zapychajacej sie polecane sa oleje schnace -jak nawiecej kwasow nienasyconych a jak najmniej nasyconych a w przypadku kwasow nienasyconych by bylo jaknajwiecej kwasu linolowego a najmniej oleinowego.


sciaga dla leniwych ktorym nie chce sie analizowac olei;D wytypowalam kilka:

jojoba
sloneczkinowy
winogronowy
czarnuszka
konopny
wiesiolek

nie polecam
oliwy z oliwek
arganowego
macadamia
migdalowy
pestek brzoskwin i moreli
kokosowy- wrecz HARDKOR dla cery sklonnej do zanieczyszczen



---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Mam wrazenie, ze skora mi sie przesuszyla i sie znowu zaczela luszczyc... nie wiem czy mam stosowac nadal metode OCM? czy moze zaprzestac narazie?
tez tak mialam rycyna mi za bardzo odtluscila twarz z naturalnego sebum kilka dni mycia olejem bez rycyny i znow wrocilo do normy dodam ze mam cere mieszana/tlusta a uzywam mieszanki jak do cery normalnej

ostatnio ocmowalam sobie dekold zaczal mi sie zanieczyszczac i pojawily sie czarne kropki(!) ocm swietnie sobie poradzilo i znow mam czysto
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2012-04-19 o 22:34
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 22:29   #2134
cienanosdesoledad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 130
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej dziewczyny. od kilku dni stosuję ocm i niestety coś złego dzieje mi się z twarzą... mam wysyp jakiś małych syfków, co nie jest takie straszne, najgorzej że na policzkach zaczyna mi się skóra przesuszać ;\ za dużo rycynowego?
__________________
A6W start -> 6.04.2012
Joga start -> 6.04.2012
Bieganie start -> 6.04.2012
Cel -> 55kg
CG start -> 15.02.2012 i zapuszczam!

cienanosdesoledad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 22:46   #2135
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cienanosdesoledad Pokaż wiadomość
hej dziewczyny. od kilku dni stosuję ocm i niestety coś złego dzieje mi się z twarzą... mam wysyp jakiś małych syfków, co nie jest takie straszne, najgorzej że na policzkach zaczyna mi się skóra przesuszać ;\ za dużo rycynowego?
na to wyglada. zmiejszyc ilosc najlepiej lub wymienic olej bazowy na jakis lzejszy jesli masz cere przetluszczajaca sie

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

a mam do was jeszcze dziewczyny pytanie:
probowalyscie tuningowac ocm?
osobiscie moje ocm jest toroche zmodyfikowane. zamiast czystego oleju bazowego robie sobie z niego macerat (ostatnio kocanka- na zaczerwienienia i nagietek na podraznienia) i ten macerat u mnie stanowi olej bazowy dodaje tez kilka kropel oleju tamanu( coby mi sie jakis nieproszony gosc nie przyplatal lub bu mi unicestwil juz rozgoszczonego) i pachnotki ( z tego samego powodu co tamanu)
myslalam tez o dodaniu ok kilku % kwasu salicylowego ( rozpuszczalny w olejach- swoja droga uwielbiam ten kwas) by mi razem z rycyna penetrowal pory - musialabym wtedy tylko nie uzywac tej mieszanki do demakijazu oczu.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 23:14   #2136
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
mam cerę mieszaną, z przewagą stref przetłuszczających się. Kupiłam wczoraj olej z pestek winogron, bo nie było żadnego innego polecanego w FAQ do cery tłustej. Wahałam się między oliwą z oliwek a tym co kupiłam. Zobaczymy co z tego wyjdzie...
Liczę na poprawę cery....

Mam też często problem z sucha skórą (krem matujący na dzień po kilku dniach bez nawilżania na noc wysusza). Do tej pory używałam Nivea Soft, ale ma parafinę na drugim miejscu w składzie.... Zależy mi na lekkim kremie, który będzie nawilżał. Na forum polecana była Alterra. Zastanawiam sie czy ten krem byłby odpowiedni:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...chtscreme.html
Pisze o wygładzaniu zmarszczek i o przeznaczeniu do skóry nadwrażliwej, ja nie mam z tym problemów, wiec zastanawiam się czy on bardziej nie zaszkodzi mojej skórze.
Bardzo prosze o polecenie innych, w miarę dostępnych kremów (pewnie w wątku gdzieś już było takie pytanie, ale czytałam wybiórczo więc pewnie przegapiłam).
Dodam, ze jestem nastolatką.
Oliwe z oliwek odradzam. Winogrono to zdecydowanie moj faworyt, a cere mam jak Twoja. Teraz z lekkim przesuszem po tradziku.
Uzywalam jeszcze oleju z awokado tez jest dobry dla mojej skory. No i ja daje max 10% rycyny

Nivea Soft to porazka wg mnie, a ten krem z Alterry jak widac ma duzo recenzji , ze zapycha wiec balabym sie go uzyc.
Nie wiem jaki krem Tobie polecic bo mam sama z tym problem. Ostatnio poluje na krem Yes to cucumber z filtrem 30 bo uwielbiam rzeczy z ogorkami

BTW swietny blog

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
a mam do was jeszcze dziewczyny pytanie:
probowalyscie tuningowac ocm?
tuninguje kwasem hialuronowym czasami i standardowo olejkiem z drzewa herbacianego
Hmm z tym kwasem salicylowym to nie glupi pomysl, a nie wiesz czy glikolowy by sie nadawal?
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 07:08   #2137
Terrorystka77
Raczkowanie
 
Avatar Terrorystka77
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 255
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cienanosdesoledad Pokaż wiadomość
hej dziewczyny. od kilku dni stosuję ocm i niestety coś złego dzieje mi się z twarzą... mam wysyp jakiś małych syfków, co nie jest takie straszne, najgorzej że na policzkach zaczyna mi się skóra przesuszać ;\ za dużo rycynowego?
na pewno za dużo olejka rycynowego ;*
__________________
"Całe życie czekamy na nadzwyczajnego człowieka, zamiast zwyczajnych ludzi przemieniać w nadzwyczajnych. "

Hans Urs von Balthasar

3077
Terrorystka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-20, 09:41   #2138
201606240916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 463
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej Dziewczyny!
Stosuję OCM już od jakiegoś czasu, używam olejków Alterry, dodaję do nich tylko jeszcze oleju rycynowego. Na początku robiłam OCM z ręczniczkiem, jednak zrezygnowałam z niego, boję się, że popękają mi naczynka. Stosuję teraz parówkę. I właśnie w tej sprawie mam do Was kilka pytań. Czy tą parówkę mogę robić codziennie? Nie zaszkodzi mojej cerze (cerę mam mieszaną, delikatną, jak na razie bez popękanych naczynek)? Jak długo mam trzymać głowę w takiej saunie? I ostatnie pytanie Czy do gorącej wody mogę dodać jakieś olejki eteryczne? I jakie (w celu lepszego oczyszczenia cery)?
201606240916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 12:55   #2139
Rotis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 20
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Piszę krótkie podsumowanie bo mam za sobą 4 miesiące regularnego stosowania OCM.
Moja początkowa mieszanka olejów była standardowa dla mojego rodzaju cera (20% rycyna, reszta baza z oleju winogronowego). Codziennie wieczorem myłam twarz, poprawę zauważyłam po tygodniu a potem moja skóra zrobiła się bardzo stabilna (rozjaśniona, oczyszczona, wyrównana, bez wągrów, bardzo gładka). Nie używałam żadnych innych kosmetyków do oczyszczania ani toników - nie było takiej potrzeby.
Dodatkowo po OCM robiłam sobie dłuższy masaż inną mieszanką olejów bez olejku rycynowego (olej z pestek dyni, awokado, jojoba, alterra - zrobiłam sobie kilka mieszanek do celów relaksacyjnych). Codziennie w wannie ok. 10 minut masuję twarz, dekolt i pupę i zmywam tak samo jak w metodzie OCM.
Moim wielkim problemem zawsze jest wysyp przed okresem, po prostu taka mam fizjologię i niestety OCM tego nie wyeliminowało, natomiast bardzo przyspiesza proces gojenia i krostki szybko znikają (na drugi, trzeci dzień nie mam już żadnych wyprysków a przed stosowaniem OCM miałam je ok tydzień, nawet dwa).
Obecnie, w zależności od fazy mojego cyklu stosuję dwie mieszanki podstawowe: zwykłą, oraz "pierwszej pomocy przy wypryskach"
Ta druga, zawiera oprócz olejku rycynowego (10%) także olejek tamanu, arganowy i kilka kropel olejku eterycznego z drzewa herbacianego (+baza, jakieś 80%).
Reasumując, jest super. Bardzo jestem zadowolona, że tego spróbowałam, udało mi się trafić idealnie z doborem olejków dla mojej skóry i co ważne ta metoda jest tak przyjemna że ponad 4 miesiące stosuję ja bardzo regularnie i coś czuję że przy tym pozostanę. Wyrzuciłam wszystkie chemiczne kosmetyki do demakijażu, do nawilżania używam wyłącznie nawilżającego serum, żadnych tłustych kremów. Nie chcę zaburzyć stanu mojej skóry, teraz jest on idealny, zrównoważony i w moim wieku na nic lepszego liczyć już nie mogę
Polecam, wypróbujcie tę metodę, bądźcie systematyczne. Jest naturalna, tania i skuteczna, właściwy dobór olejków nie powinien zrujnować Waszych kieszeni.

Edytowane przez Rotis
Czas edycji: 2012-04-20 o 12:57
Rotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 13:49   #2140
cienanosdesoledad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 130
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziewczyny moja mieszanka: 30% rycynowego, 30% babydream, 20% oliwy za oliwek, 20% olej kokosowy. co byście zmieniły, żeby skóra się tak mocno nie wysuszała?
__________________
A6W start -> 6.04.2012
Joga start -> 6.04.2012
Bieganie start -> 6.04.2012
Cel -> 55kg
CG start -> 15.02.2012 i zapuszczam!

cienanosdesoledad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 14:16   #2141
miki223
Rozeznanie
 
Avatar miki223
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Mazury :)
Wiadomości: 737
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez cienanosdesoledad Pokaż wiadomość
dziewczyny moja mieszanka: 30% rycynowego, 30% babydream, 20% oliwy za oliwek, 20% olej kokosowy. co byście zmieniły, żeby skóra się tak mocno nie wysuszała?
Ja bym nie ryzykowała jednocześnie z oliwą z oliwek i kokosem, to są ekstra zapychacze, nie boisz się tego? 30% olejku rycynowego to zdecydowanie za dużo do przesuszającej się cery. Zmniejsz ją do 10%
__________________
Obecna długość: 82cm.

Moja włosowa galeria
miki223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-20, 14:30   #2142
Madzia9999
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia9999
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Środek Polski.
Wiadomości: 9 976
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

JA coś czuję, że dałam za dużo rycynowego oleju do swojej mieszanki, bo zauważyłam suche skorki na policzkach i czole :/ Sprobuję przez dwa - trzy dni ocm samym babydreamem, a potem doleję więcej babydreama do mieszkanki z rycynowym ;p
__________________
'' Na seksapil składa się w połowie
to, co kobieta ma, a w połowie to,
co myśli, że ma ''.


Sophia Loren
Madzia9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 14:32   #2143
Gwen_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hmm a można ominąć zupełnie krok otwierania porów i umyć tylko mieszanką buzię masując?(naczynka i trądzik,zaskórniki )

Moja mieszanka: 10% rycyny + 90% oleju z pestek winogron. Działa któryś z nich rozgrzewająco albo czy zapycha ? (Znowu boję się o naczynka a słyszałam, że sezamowy ma właśnie takie właściwości rozgrzewające i się nie nadaje).
Gwen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 15:40   #2144
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość



tuninguje kwasem hialuronowym czasami i standardowo olejkiem z drzewa herbacianego
Hmm z tym kwasem salicylowym to nie glupi pomysl, a nie wiesz czy glikolowy by sie nadawal?
zalezy czy sie rozpuszcza w olejach. zaraz zobacze. ja salicylowy rozpuszczalam w czystym winogronowym i mylam nim twarz jak ocm;D na poczatku fajnie mrowil a pozniej.....przestalam czuc;d troszke zluszczal, goil wypryski robilam stezenie cos kolo 5-7%. mam nadzieje ze rycynka zwiekszy penetracje porow



sprawdzilam. glokolowy nie rozpuszcza sie. za to salicylowy lubi sie z rycyna ponoc;D


ale zsk ma jakas pochodna salicylowego ciekawe jak dziala

http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/L.H...ydroksylowy/90
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 16:08   #2145
cienanosdesoledad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 130
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez miki223 Pokaż wiadomość
Ja bym nie ryzykowała jednocześnie z oliwą z oliwek i kokosem, to są ekstra zapychacze, nie boisz się tego? 30% olejku rycynowego to zdecydowanie za dużo do przesuszającej się cery. Zmniejsz ją do 10%

szczerze, to robię wszystko na oko i nie wiem co powinnam z czym łączyć. czytałam listę olejków zgodnie z typem skóry itp, ale mało mi to mówi
ogólnie to mam kokosowy, rycynowy, ze słodkich migdałów, oliwę z oliwek i babydream, mogłabyś doradzić jaką mieszkankę Ty byś zrobiła na moim miejscu przy skórze, która ma tendencje do suszenia na policzkach i jednocześnie się świeci w strefie T?
__________________
A6W start -> 6.04.2012
Joga start -> 6.04.2012
Bieganie start -> 6.04.2012
Cel -> 55kg
CG start -> 15.02.2012 i zapuszczam!

cienanosdesoledad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 16:52   #2146
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

a masz w kuchni slonecznikowy ?;D

chyba posytawilabym na babydream ( mimo tego ze ma perfumy) bo bazuje na sloneczniku i jojobie wiec bedzie lekki. i do tego ok 15% rycyny.

chyba ze sie przespacerujesz po winogronko do spozywczaka;D mala butla to ok 8zl
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2012-04-20 o 16:54
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 17:37   #2147
cienanosdesoledad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 130
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

przespaceruję po winogronko ;d
__________________
A6W start -> 6.04.2012
Joga start -> 6.04.2012
Bieganie start -> 6.04.2012
Cel -> 55kg
CG start -> 15.02.2012 i zapuszczam!

cienanosdesoledad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 17:58   #2148
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Oliwe z oliwek odradzam. Winogrono to zdecydowanie moj faworyt, a cere mam jak Twoja. Teraz z lekkim przesuszem po tradziku.
Uzywalam jeszcze oleju z awokado tez jest dobry dla mojej skory. No i ja daje max 10% rycyny

Nivea Soft to porazka wg mnie, a ten krem z Alterry jak widac ma duzo recenzji , ze zapycha wiec balabym sie go uzyc.
Nie wiem jaki krem Tobie polecic bo mam sama z tym problem. Ostatnio poluje na krem Yes to cucumber z filtrem 30 bo uwielbiam rzeczy z ogorkami

BTW swietny blog


Bardzo trudno trafić na dobry, niezapychający krem, szczególnie z moją cerą

Dziękuję
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 18:28   #2149
Terrorystka77
Raczkowanie
 
Avatar Terrorystka77
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 255
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Rotis Pokaż wiadomość
Piszę krótkie podsumowanie bo mam za sobą 4 miesiące regularnego stosowania OCM.
Moja początkowa mieszanka olejów była standardowa dla mojego rodzaju cera (20% rycyna, reszta baza z oleju winogronowego). Codziennie wieczorem myłam twarz, poprawę zauważyłam po tygodniu a potem moja skóra zrobiła się bardzo stabilna (rozjaśniona, oczyszczona, wyrównana, bez wągrów, bardzo gładka). Nie używałam żadnych innych kosmetyków do oczyszczania ani toników - nie było takiej potrzeby.
Dodatkowo po OCM robiłam sobie dłuższy masaż inną mieszanką olejów bez olejku rycynowego (olej z pestek dyni, awokado, jojoba, alterra - zrobiłam sobie kilka mieszanek do celów relaksacyjnych). Codziennie w wannie ok. 10 minut masuję twarz, dekolt i pupę i zmywam tak samo jak w metodzie OCM.
Moim wielkim problemem zawsze jest wysyp przed okresem, po prostu taka mam fizjologię i niestety OCM tego nie wyeliminowało, natomiast bardzo przyspiesza proces gojenia i krostki szybko znikają (na drugi, trzeci dzień nie mam już żadnych wyprysków a przed stosowaniem OCM miałam je ok tydzień, nawet dwa).
Obecnie, w zależności od fazy mojego cyklu stosuję dwie mieszanki podstawowe: zwykłą, oraz "pierwszej pomocy przy wypryskach"
Ta druga, zawiera oprócz olejku rycynowego (10%) także olejek tamanu, arganowy i kilka kropel olejku eterycznego z drzewa herbacianego (+baza, jakieś 80%).
Reasumując, jest super. Bardzo jestem zadowolona, że tego spróbowałam, udało mi się trafić idealnie z doborem olejków dla mojej skóry i co ważne ta metoda jest tak przyjemna że ponad 4 miesiące stosuję ja bardzo regularnie i coś czuję że przy tym pozostanę. Wyrzuciłam wszystkie chemiczne kosmetyki do demakijażu, do nawilżania używam wyłącznie nawilżającego serum, żadnych tłustych kremów. Nie chcę zaburzyć stanu mojej skóry, teraz jest on idealny, zrównoważony i w moim wieku na nic lepszego liczyć już nie mogę
Polecam, wypróbujcie tę metodę, bądźcie systematyczne. Jest naturalna, tania i skuteczna, właściwy dobór olejków nie powinien zrujnować Waszych kieszeni.

mam taką cerę jak Ty wypróbuje Twoje metody
__________________
"Całe życie czekamy na nadzwyczajnego człowieka, zamiast zwyczajnych ludzi przemieniać w nadzwyczajnych. "

Hans Urs von Balthasar

3077
Terrorystka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-20, 18:54   #2150
Rotis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 20
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Terrorystka77 Pokaż wiadomość
mam taką cerę jak Ty wypróbuje Twoje metody
Życzę powodzenia i wytrwałości - najważniejsza jest systematyczność
Rotis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 20:30   #2151
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
zalezy czy sie rozpuszcza w olejach. zaraz zobacze. ja salicylowy rozpuszczalam w czystym winogronowym i mylam nim twarz jak ocm;D na poczatku fajnie mrowil a pozniej.....przestalam czuc;d troszke zluszczal, goil wypryski robilam stezenie cos kolo 5-7%. mam nadzieje ze rycynka zwiekszy penetracje porow



sprawdzilam. glokolowy nie rozpuszcza sie. za to salicylowy lubi sie z rycyna ponoc;D


ale zsk ma jakas pochodna salicylowego ciekawe jak dziala

http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/L.H...ydroksylowy/90
Dzieki za info
To jak zuzyle swoj glikolowy to sie przerzuce na ten salicylowy

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
Bardzo trudno trafić na dobry, niezapychający krem, szczególnie z moją cerą

Dziękuję
Wiem znam to
Ja nie moge wszystkich uzywac bo nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach.
A slyszalas o takim sklepie iherb? Moze tam by Tobie cos podpasowalo. Jest na wizazu watek o tym sklepie
Ja mam jeden krem zakupiony tam , ktory wlasnie stosuje i moze jakiegos extra nawilzenia mi nie daje,ale za to nie przesusza (nie ma alko) i nie zapycha wlasnie http://www.iherb.com/Home-Health-Hya...-oz-113-g/7002
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 21:56   #2152
niezapomnijkaa09
Rozeznanie
 
Avatar niezapomnijkaa09
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 688
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Od 2 tygodni stosuję OCM i jestem bardzo zadowolona. Podchodziłam do tej metody dość sceptycznie bo mam bardzo problematyczną i kapryśną cerę- podatną na wypryski i przesuszenie jednocześnie.
Do OCM używam oliwy z oliwek i olejku rycynowego dawanego na oko ale raczej nie przekraczam 20%.
Po OCM przemywam twarz tonikiem bioaloesowym Ziaji i kremuję sie Alantanem plus- próbowałam bez tego ale nie służyło mi to. Na razie takie OCM jest dla mnie optymalne
Zauważyłam przede wszystkim:
-nawilżenie
- wyrównanie kolorytu skóry
- zniknięcie zaskórników (prawie wszystkie ładnie się wchłonęły albo wyszły bo tak czy inaczej zniknęły-były a ich nie ma)
Polecam każdemu spróbować tej metody- bardzo przyjemna i relaksująca.
__________________
16.10.2010 żonka swojego męża
21.04.2014 szczęśliwa mama Antosia


Aparatka:
góra 27.06.2014
niezapomnijkaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 22:48   #2153
mahhysia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 482
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dzisiaj mój pierwszy raz z OCM i podoba mi się to
mahhysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-20, 23:39   #2154
karolka21
Raczkowanie
 
Avatar karolka21
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 127
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam

Właśnie mam za sobą pierwszy dzień z OCM i muszę powiedzieć, że jak narazie jestem bardzo zadowolona

Moja mieszankę przygotowałam do skóry normalnej i mieszanej:

30% Oleju rycynowego
70 % oleju bazowego, użyłam olejki Alterra z limetki i oliwek
6 kropli Olejku z drzewa herbacianego.

Do tej super, cudownej mieszanki użyłam ściereczki z mikrofibry.
Efekty, skora jest nawilżona i wygląda na jakby czystsza

Myślicie, że moja mieszanka jest dobra do cery normalnej i mieszanej?

Pozdrawiam
K
karolka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 08:45   #2155
Terrorystka77
Raczkowanie
 
Avatar Terrorystka77
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 255
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez karolka21 Pokaż wiadomość
Witam

Właśnie mam za sobą pierwszy dzień z OCM i muszę powiedzieć, że jak narazie jestem bardzo zadowolona

Moja mieszankę przygotowałam do skóry normalnej i mieszanej:

30% Oleju rycynowego
70 % oleju bazowego, użyłam olejki Alterra z limetki i oliwek
6 kropli Olejku z drzewa herbacianego.

Do tej super, cudownej mieszanki użyłam ściereczki z mikrofibry.
Efekty, skora jest nawilżona i wygląda na jakby czystsza

Myślicie, że moja mieszanka jest dobra do cery normalnej i mieszanej?

Pozdrawiam
K
uważaj, żeby Ci buźki nie wysuszyło za mocno ;*

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Rotis Pokaż wiadomość
Życzę powodzenia i wytrwałości - najważniejsza jest systematyczność
ciężko z tym , ale dam radę skoro u Cb takie efekty to Mmmm ;D hehe
__________________
"Całe życie czekamy na nadzwyczajnego człowieka, zamiast zwyczajnych ludzi przemieniać w nadzwyczajnych. "

Hans Urs von Balthasar

3077
Terrorystka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 10:10   #2156
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

chyba porzucę OCM
mimo, że daję mało rycynowego mam przesuszoną skórę, z nosa nawet mi skóra schodzi..
w dodatku krostki mi wychodzą.. nie wiem co się dzieje
obecnie używam: rycynowy+winogronowy+parę kropli olejku z drzewa herbacianego
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 10:31   #2157
katarzynka1978
Raczkowanie
 
Avatar katarzynka1978
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Szczecin/Malmö
Wiadomości: 282
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej, olejuję się od 2 tygodni , 10 % oleju rycynowego, 90% bazowego - w moim przypadku to oliwka bambino, bo z głupoty zmieszałam je od razu w butelce i teraz muszę skończyć
. Mam skórę mieszaną i po 8 godzinach pracy w zamkniętym klimatyzowanym pomieszczeniu bez okien, była bardzo przesuszona. Po dwóch tygodniach OCM, dobrze nawilżona, nic się nie ściąga i nie piecze, koloryt się wyrownał a rozszeżone pory zmnieszyły. Ogólna ocena na 6 . Mam tylko jedno pytanie, próbowałyście może zamiast ciepłej wody używać wyciągu z ziół, bo ja jestem zioło maniaczka i tak sobie myślę, a może rumianek albo macierzanka?
katarzynka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 11:38   #2158
karolka21
Raczkowanie
 
Avatar karolka21
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 127
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Terrorystka77 Pokaż wiadomość
uważaj, żeby Ci buźki nie wysuszyło za mocno ;*

Właśnie wstałam i muszę powiedzieć, że nie mam w ogóle ściągniętej skóry, a wszystkie chrostki z dekoltu zniknęły

Narazie oceniam bardzo dobrze, dziękuję za cenną radę, poobserwuje jak moja skóra reaguje, jak będzie źle to zmienię olej bazowy i ogranicze ilość rycyny

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
chyba porzucę OCM
mimo, że daję mało rycynowego mam przesuszoną skórę, z nosa nawet mi skóra schodzi..
w dodatku krostki mi wychodzą.. nie wiem co się dzieje
obecnie używam: rycynowy+winogronowy+parę kropli olejku z drzewa herbacianego
Może zmniejsz ilość olejku rycynowego? Ile ml ma Twoja mieszanka?
Jakie proporcje masz teraz w swojej mieszance i ile kropli olejku z drzewa herbiacianego dałaś?

Może wspólnie uda nam się coś zmienić a Ty nie będziesz musiała porzucac OCM
karolka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 11:45   #2159
edyta07
Zadomowienie
 
Avatar edyta07
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 102
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość

Wiem znam to
Ja nie moge wszystkich uzywac bo nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach.
A slyszalas o takim sklepie iherb? Moze tam by Tobie cos podpasowalo. Jest na wizazu watek o tym sklepie
Ja mam jeden krem zakupiony tam , ktory wlasnie stosuje i moze jakiegos extra nawilzenia mi nie daje,ale za to nie przesusza (nie ma alko) i nie zapycha wlasnie http://www.iherb.com/Home-Health-Hya...-oz-113-g/7002
wygląda ciekawie, jeśli moja skóra będzie potrzebowała nawilżenia to na pewno skorzystam z Twojej rady
Jak na razie to 3 dni OCM, wczoraj bez żadnego kremu i skóra jest ładnie nawilżona, mam nadzieję, że już tak zostanie



Wiele z Was pisze, że przy OCM nie używa już żadnych żeli myjących do twarzy itd. Rano myjecie twarz po prostu wodą, później krem i makijaż?
__________________
Dbam o włosy... od-01.2012
zdrowe odżywianie....walczę od dwóch lat i nadal nic
ćwiczę!

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 16:49   #2160
metice
Rozeznanie
 
Avatar metice
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 715
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziewczynki, mam pytanie - czy konieczne jest stosowanie ręcznika przy OCM? Nie chcę używać parówki, a przy używaniu ręcznika, zanim zdążę go wycisnąć i przyłożyć do twarzy nie jest już taki gorący jakbym chciała....

Ponieważ wczoraj nie zmyłam makijażu, bo balowałam do 3 i zasnęłam ze wszystkim na twarzy zastosowałam OCM rano. A jako że mi się spieszyło zamiast ręcznika po prostu przemywałam twarz bardzo gorącą wodą - piecyk pokazywał temperature 55-60 stopni. Przemyłam z 10-15 razy, a potem tyle samo letnią, chłodną i lodowatą wodą. Na koniec woda termalna. Mam wrażenie, że dało to lepsze efekty niż samo przykładanie ręcznika.

Co sądzicie o takim sposobie???
__________________
Wymianka
metice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:45.