Alterra, Sensitiv - Gesichtscreme (Krem do cery bardzo wrażliwej)

Alterra, Sensitiv - Gesichtscreme (Krem do cery bardzo wrażliwej)

Naturalny krem nawilżający do twarzy specjalnie opracowany z myślą o cerze najwrażliwszej. Nie zawiera substancji zapachowych. Dziala kojąco i ochronnie, wygładza zmarszczki. Posiada certyfikat BDIH. Produkt wegański.

* Składniki z certyfikowanych upraw ekologicznych.

uniwersalne
nawilżające, ochronne, przeciwzmarszczkowe, łagodzące
wrażliwa
bezzapachowa
w tubce

Ubogi łobuz.

Na wstępie zaznaczę, że mam cerę wrażliwą, która źle reaguje na zbyt dużą ilość chemii i substancji zapachowych. Krem kupiłam zachęcona cudownym działaniem szampono-żelu firmy Alterra, który jest moim hitem. Wydawało mi się, że krem bezzapachowy o niewinnie wyglądającym składzie stanie się moim ulubieńcem. Dlatego niestety kupiłam dwa opakowania. Już po pierwszym nałożeniu okazało się inaczej. Krem miał być bezzapachowy, a posiadał dziwny zapach - taki nie do określenia, ale zdecydowanie nieprzyjemny. Po nałożeniu skóra była napięta i matowa. Każdego następnego dnia było tylko gorzej. Na mojej twarzy pojawiły się suche placki łuszczącej się skóry. Nie mogłam uwierzyć, że na pierwszy rzut oka neutralny krem może tak wysuszyć skórę! Potem dopiero dopatrzyłam się alkoholu w składzie. Ten krem nie zrobił dla mnie nic dobrego - ani nie nawilżył, ani nie wygładził. Moja twarz dochodziła do siebie przez długi czas. Gdybym mogła go podsumować dwoma słowami, napisałabym 'ubogi łobuz'. Totalna porażka, wielkie rozczarowanie.

Faktycznie koi skórę

Potrzebowałam jak najprostszego kremu który będzie moją skórę nawilżał. Na co dzień stosuje silnie wysuszające maści i moja skóra potrafi być wrażliwa na te składniki. Nie chciałam używać dodatkowo perfumowanych kremów. Krem Alterry kupiłam za ok 10zl w Rossmanie. Początkowo używałam go wieczorem dla złagodzenia podrażnienia ale z czasem zaczęłam używać też pod makijaż. Krem świetnie się wchłania, pozostawiając skórę ładnie nawilżoną z lekkim efektem glow. Mam tendencje do zapychania ale po użyciu tego kremu nie zauważyłam żeby coś złego się działo. Z pewnością kupię ponownie bo widzę że na mojej kapryśnej skórze zachowuje się jak opatrunek.

Słaby

Zachęciła mnie cena oraz fakt, że jest wegański. Nie sprawdził mi się, zapchał mi cerę, nie podoba mi się jego zapach. Przeszkadza mi w nim również to, że przy nałożeniu zbyt dużej ilości zasycha w dziwny, wyczuwalny sposób.

Nie dla mnie

Krem podrażnił mi skórę. To był pierwszy produkt tej marki jaki używałam i dał mi tak w kość ze latami nie wróciłam do alterry. Najprawdopodobniej był tam jakiś składki który mnie uczulił i tyle. Teraz stosuję szampony i oleje tej marki i jest ok - ale kremów się już boję.

Nie dla mnie

Niestety u mnie się nie sprawdził, mimo tego że słyszałam wiele pozytywnych opinii na jego temat. Po pierwsze już po pierwszym użyciu bardzo mnie zapchał, wg mnie nie powinie być reklamowany jako dla krem do cery bardzo wrażliwej. Po drugie niestety chyba mnie uczulił, bo wyrzuciła mi się kaszka pod oczami....

Średniawka

Krem kupiłam w momencie przesilenia hormonalnego, kiedy skóra na mojej twarzy była koszmarnie wysuszona i nie wiedziałam już, jak ją ratować.
Krem z Alterry kupiłam, bo nie chciałam znowu wydawać dużej sumy na kolejny krem, który znowu nie poradziłby sobie z nawilżeniem.
No i dobrze zrobiłam, bo sobie nie poradził.
Niestety, może to wina koszmarnego stanu mojej skóry, a może ten krem po prostu nic nie robi. Trochę nawilżał, bardziej natłuszczał. Nie pachniał, trochę łagodził. Czekałam, aż się wreszcie skończy.

Warto spróbować

Krem jest uniwersalny. Mam tłustą cerę i krem idealnie się do niej dopasowuje. Używam go teraz w okresie letnim i jestem zadowolona. Koi skórę, nawilża ją, nie zapycha i nadaje się pod makijaż. Cena nie odstrasza.
Polecam!

Dobry przy niewielkich potrzebach

Krem kupiłam ponad rok temu spontanicznie, ponieważ była na niego promocja. Używałam go miesiąc, potem porzuciłam go na rzecz kremu od sylveco, ale potem znów sobie o nim przypomniałam. A więc jeśli jest ktoś, kogo interesują moje wypociny to zapraszam do czytania dalej ;)

Cena: 10zł/50ml
Dostępność: Rossmann

OPAKOWANIE: Tubka z najzwyklejszą w świecie zakrętką, opakowanie jest miękkie, więc bez większego problemu wydobędziemy produkt do końca. Standardowo dla produktów alterry stylistyka jest prosta i bezpretensjonalna.

KONSYSTENCJA/WYDAJNOŚĆ: Krem ma biały kolor, nie jest ani za rzadki ani za gęsty. Jest lekki, dobrze się wchłania i nie pozostawia lepkiej warstwy. Wydajność jak najbardziej na plus, wystarczy niewielka ilość produktu, aby "namaścić" swoją buźkę, no i ewentualnie szyję i dekolt ;)

SKŁAD: Woda, Oliwa z oliwek, Gliceryna, Alkohol w roli naturalnego konserwantu, Olej z nasion krokosza barwierskiego, Alkohol mirystylowy (emolient), Glyceryl Stearate Citrate (emulgator, polska nazwa jest tak długa, że nie będę jej pisać XD), Olej z nasion wiesiołka, Wosk z sumaka (jest to największa zagadka składu, którą rozwiązywałam, ponieważ moja znajomość łaciny ograniczała się do zrozumienia słowa cera-wosk, natomiast po wpisaniu w wujka google słowa "rhus" odkryłam, że drzewko które rośnie na co drugim podwórku na moim osiedlu to właśnie sumak :D), guma ksantanowa (zagęszczacz), Olej z pestek moreli, Lecytyna otrzymywana z oleju sojowego, Olej z nasion słonecznika, Składnik pozyskiwany z korzenia lukrecji, działa kojąco, konserwant, antyoksydanty.
Skład, jakby to powiedziała Kascysko "bardzo zacny", a jeśli chodzi o alkohol, osoby o skórze normalnej nie muszą się obawiać, od tych ilości nie wylądujemy w grupie wsparcia dla anonimowych alkoholików o czym już zresztą kiedyś pisałam w jednej z moich fantastycznych recenzji (hahaha, to był sarkazm oczywiście).

ZAPACH: No cóż, w tej ABSOLUTNIE FANTASTYCZNEJ RECENZJI o której pisałam wyżej wspomniałam również, że ludzie z Deutschlandu (tak właśnie chwalę się znajomością jednego słowa po niemiecku, a co mi tam) nie tylko nigdy nie żartują jak twierdzi Claudia Schiffer w najnowszej reklamie Opla, ale jak widać (a raczej czuć) są również pozbawieni zmysłu powonienia. Pogódźmy się z tym. Kosmetyki od alterry jadą równo, tylko nie do końca wiadomo czym. Modlę się żeby to były roślinki a nie coś innego :yyyy:

DZIAŁANIE: Zwykle opisuję działanie rubryczkach Plusy/Minusy, ale kobieta zmienną jest, więc dzisiaj opiszę je ot tak, po prostu. Przede wszystkim krem dobrze nawilża, a przynajmniej tak robił, gdy moja cera była mniej przesuszona. Chodzi mi o to, że ten krem należy do tych z gatunku lekkich i będzie się dobrze sprawował, ale przy cerze, która potrzebuje niewielkiego nawilżenia. Drugim plusem jest to, że nie zapycha, nie powoduje wysypu pryszczy, ale z racji tego, że w składzie znajdują się substancje, które mogą teoretycznie zapchać, osoby ze skórą skłonną do niedoskonałości muszą uważać. Ten krem również mnie nie podrażnił ani nie spowodował rumienia co uważam za dobry znak. Do plusów mogę zaliczyć też cenę i wydajność oraz to, że nadaje się pod makijaż i nie powoduje świecenia się. Minusów raczej brak.

Na koniec muszę dodać, że nie należy się sugerować nazwą tego kremu tak dokładnie. Osoby ze skórą nadwrażliwą może podrażnić chociażby alkohol. Mimo wszystko wrażenia związane z użytkowaniem tego kremu były pozytywne, ale nie wiem czy kupię go ponownie, ponieważ potrzeby mojej skóry stale się zmieniają, a poza tym lubię próbować różnych rzeczy i niewiele produktów zostaje u mnie na dłużej :)

Używam tego produktu od: roku z przerwą

dobry i niedrogi

Używam go na dzień i pod makijaż. Świetnie się wchłania,chociaż czasem potrzebuję większej ilości do nawilżenia bardziej suchych partii twarzy.
\\nNie uczula, nie powoduje podrażnień, nie zapycha porów. Ma dobry skład i jest niedrogi.
\\nNa noc muszę użyć czegoś grubszego kalibru,bo z regeneracją tutaj niestety gorzej.

Daleko mu do ideału, ale zły nie jest

Krem jest bardzo tani i ma ładny skład. Cieszy mnie również opakowanie, preferuję tubki niż słoiczki (chociaż wyjątek stanowi L\'oreal TA).
Dla mnie, posiadaczki cery normalnej i płytko unaczynionej, okazał się być całkiem niezły. Ale tylko "całkiem niezły" i nic więcej-co prawda, nie działa u mnie komedogennie, nie podrażnia, nawilża, ale nieco się lepi i nie zapewnia dłuższego nawilżenia cery (a tutaj świetnie poradził sobie Eucerin aquaporin, chociażby). Używałam w okresie jesiennym, był całkiem ok. Nie wiem, jak sprawdziłby się zimą, nie oceniam również, czy nadaje się pod makijaż.
Mimo to, pewnie jeszcze kiedyś go kupię, gdy będę potrzebowała kremu w kryzysie finansowym - skład i cena zdecydowanie działają na jego korzyść.

Używam tego produktu od: używałam w okresie sierpień-październik 2014

Bez rewelacji

Jestem posiadaczką tłustej i płytko unaczynionej cery, obecnie przesuszonej przez niską temperaturę.

Krem kupiłam w niemieckim Rossmannie. Obecnie ten produkt wymaga małej aktualizacji, ponieważ Rossmann troszeczkę zmienił opakowania i składy swoich kosmetyków.

Krem przyjemnie pachnie (wiem, że nie jest perfumowany). Jest rzadki, nietłusty, dobrze się wchłania, nie podrażnia. Niestety zasługuje tylko na trzy gwiazdki, ponieważ nawilża niewystarczająco.

Nie kupię tego kremu ponownie.

Używam tego produktu od: około dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno zużyte do końca

słabo nawilża

Zdecydowanie jest gorszy w kwestii nawilżania niż wersja z orchideą lub wycofana z aloesem. Mam po nim nieprzyjemnie ściągniętą skórę i czuję za dnia, że brakuje jej nawilżenia. Dzięki warstewce równie dobry pod minerałki co orchidea.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy