Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-22, 17:39   #1051
maly_karaluszek
Zadomowienie
 
Avatar maly_karaluszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kawałek za końcem świata
Wiadomości: 1 296
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Sorry za post pod postem ale zupełnie na inny temat. Zastanawiałam się czy pisać w tym wątku czy w takim o kamieniach ale ten był wyżej
Otóż kupiłam w qunszcie coś takiego jak "zielony piasek pustyni", zresztą z działu kamienie naturalne chociaż w dokładnym opisie jest że to syntetyk. Mniejsza o to, bo wiem co to jest piasek pustyni czyli ze rodzaj szkła. Mam z kilku różnych źródeł takie "kamienie" w kolorze klasycznym brązowym jak i granatowym ("noc kairu"), wszystkie są w jednolitym kolorze i w miarę równomiernie połyskujące. Te natomiast są tylko na środku pokryte kryjącą warstwą z drobinkami, a wokół dziurek są przejrzyste - część zielona, część całkiem przezroczysta. Generalnie da się to jakoś wykorzystać ale nie tego się spodziewałam^^ Więc generalnie ten produkt od nich odradzam.
Szkoda tylko że nie napisałam im tego w jakimś komentarzu ale wg osoby odbierającej przesyłkę było ok (ja dojechałam po kilku dniach bo podałam zły adres -spodziewałam się że dojdzie później, fakt że za błyskawiczną wysyłkę można ich pochwalić^^), podobnie jak gratisowe koraliki oceniła jako całkiem ładne... cóż, chyba coś z nich dostanie

Edit: ogólnie nie żeby coś, inne rzeczy są w porządku, nie podoba mi się jeszcze tzw. turkus (też opisany jako syntetyk), ale jest zgodny ze zdjęciem a akurat był mi potrzebny, więc nic nie mówię, no i jeden bigiel mniej jest ale to im napisałam (nie składałam reklamacji bo szkoda zachodu o 1 metalowy bigiel)

Edytowane przez maly_karaluszek
Czas edycji: 2011-04-22 o 17:46
maly_karaluszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 17:49   #1052
towarzyszka_j
Raczkowanie
 
Avatar towarzyszka_j
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 183
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Po raz kolejny jestem pod wrażeniem świata koralików: zamówienie robione w środę w nocy dziś już jest u mnie Wszystko oczywiście tak jak trzeba, dobrze zapakowane, ale dostałam do tego cudzy rachunek Na szczęście nie jest mi on do niczego potrzebny.
__________________
blog

mój wątek biżuteryjny
towarzyszka_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 17:00   #1053
czarna kawa
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna kawa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 981
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Mam pytanie odnosnie elementów posrebrzanych. W wielu sklepach zamiast napisać że cos jest posrebrzane, albo utworzyć osobną kategorię piszą po prostu "kolor: posrebrzane". I nie wiem jak mam to rozumieć. Sa pokryte srebrem czy tylko w koloze srebrnym? Wkurzaja mnie takie niejasności. Tak jest np. tu: KLIK . W tej chwili nie mogę znaleźć więcej sklepów, ale w innych tez to widziałam.
__________________
czarna kawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 20:38   #1054
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Dorzucę od siebie:

- Bukowiec - szybka wysyłka, towar taki jak w opisie i pasujący gratis - jestem bardzo zadowolona i pewnie znów tam coś kupię

- Novaimpex (allegro) - szybka wysyła i towar jak ze zdjęcia - mogę polecić

- ANTYKAWARIATeduPL (allegro) - szybka wysyła i dobry kontakt, kilka pojedynczych rzeczy przyszło uszkodzonych (i to nie w transporcie, ale już spakowano np. crackle kostki 2 przepołowione, a był 10 szt. komplet, więc chyba można było wpakować całe ). Wystawiłam pozytyw, ale mam mały niesmaczek. Mimo wszystko, ze względu na ceny, pewnie kiedyś u nich jeszcze nie raz zamówię
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 13:02   #1055
Dorotheaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 984
GG do Dorotheaa
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

To ja jeszcze chciałam pochwalić Beabitdesign. Jestem w zasadzie już ich stałą klientką. Ostatnio zmienili wystrój i chyba lekko podnieśli ceny, ale i tak są konkurencyjni. Swarovskie zawsze dostaję świetnie zapakowane, po wyjęciu produktów mam niezły zapas praktycznie nieużywanych woreczków strunowych - większe kryształki pakowane są osobno. Zawsze dostaję dokładnie wyliczone zamówienie. Raz okazało się, że nie mają jednej z zamówionych przeze mnie zawieszek, to zadzwonili do mnie, czy mają ją usunąć z zamówienia, dać coś podobnego, czy poczekać na dostawę. Ostatnio miałam problem z rejestracją na stronie (nie dostałam maila aktywacyjnego), a że próbowałam to robić późnym wieczorem rano zadzwonił do mnie miły Pan i wyjaśniliśmy sobie sytuację, Pan aktywował mi konto. Poza tym nie wiem, czy opłaca się zamawiać przesyłkę kurierem, bo pocztą też dochodzą błyskawicznie :P
Jedyny minus, to fakt, ze nigdy nie dostałam żadnego gratisu, ale biorąc pod uwagę, że już przy zamówieniu za 100 zł mają 2% zniżki i dodatkowo wprowadzili teraz program lojalnościowy, to można i ten "nietakt" wybaczyć
__________________
Sutaszuję

Główna przyczyna rozwodów?
Kobiety myślą, że po ślubie mężczyzna się zmieni, a on się nie zmienia, natomiast mężczyźni mają nadzieję, że kobieta się nie zmieni, a ona się zmienia.
Dorotheaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 15:19   #1056
nomay
Przyczajenie
 
Avatar nomay
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Witam (po raz pierwszy).

Przyznam, że przejrzałam niniejszy wątek na tyle dokładnie na ile mi na to czas pozwolił (także jego I część) i muszę przyznać, że o ile na początku odniosłam wrażenie, że moje pierwsze zakupy zrobiłam w dobrych sklepach tak pod koniec jestem lekko załamana.
Mój PIERWSZY wybór padł na Qnszt, Artfan i Ekoraliki z uwagi na dość kompleksowe zamówienia - początkujący potrzebuje wielu przyborów a najlepiej to chciałby mieć wszystkiego po trosze.

I tak jak mój uśmiech oznaczający spokój ducha się pojawiła tak szybko zniknął..okazuje się, że Qnszt to daleki od "dobrego" wybór, na opinie o Artfan trafiłam tylko kilka razy i były one raczej pochlebne na opinie o Ekoralikach nie udało mi się trafić, ale przyznam bez bicia,że nie czytałam od dechy do dechy każdej ze stron wątku...więc albo nie miałam szczęścia, albo o tym sklepie nawet nie warto wspominać, co dołuje mnie jeszcze bardziej.

Oh well...zobaczymy jak będzie w rzeczywistości mam nadzieję, że będę miała "szczęście".

Do zachwalanego Bukowca być może zajrzę gdy będę potrzebowała czarnych kamieni i jak już się trochę obędę z rzemiosłem
nomay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 18:17   #1057
zuwiolka
Rozeznanie
 
Avatar zuwiolka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 508
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Cytat:
Napisane przez nomay Pokaż wiadomość
Witam (po raz pierwszy).

Do zachwalanego Bukowca być może zajrzę gdy będę potrzebowała czarnych kamieni i jak już się trochę obędę z rzemiosłem
Nomay, ale dlaczego tylko po czarne kamienie ? W Bukowcu dostatek także kolorowych i wiele innych produktów nie tylko dla wtajemniczonych
__________________
Mój wątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=185431
zuwiolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-05, 07:30   #1058
nomay
Przyczajenie
 
Avatar nomay
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Cytat:
Napisane przez zuwiolka Pokaż wiadomość
Nomay, ale dlaczego tylko po czarne kamienie ?
Tak się składa, że to mój ulubiony kolor, w szafie ciężko odnaleźć inną barwę ubrań, a że biżuterię będę póki co robić jedynie dla siebie, stąd taki a nie inny wybór ;>

P.S. Widziałam całkiem przyjemne hematyty i onyksy u Pani

<- hihihi, nie mogłam się powstrzymać
nomay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 10:20   #1059
owocowaxxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 13
pasart- kupowalyscie! :) prosze o odp:)

Ostatnio zastanawiam sie nad samodzielnym wyrobem bizuterii. natknelam sie na strone passart. maja tam duzy wybor i tanie produkty przeszukalam juz forum i nie znalazlam nic na temat tego sklepu. moze ktoras z was juz tam kupowala? jak wrazenia?
Help!
owocowaxxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 10:44   #1060
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: pasart- kupowalyscie! :) prosze o odp:)

chyba słabo szukałaś ... mi wyszło 127 wyników z tym hasłem
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 11:06   #1061
Magnlija
Raczkowanie
 
Avatar Magnlija
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 456
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Ekoraliki pierwsze słyszę o takim sklepie ale jak widzę jest to kolejna strona neleżąca do pasart ("Sklep Internetowy, działający pod adresem www.ekoraliki.pl, prowadzony jest przez P.P.H.U. MIRAGE, ul. Ptasia 23, 64-920 Piła (wpisy do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Urząd Miasta Piły Wydział Działalności Gospodarczej o numerach 147), NIP 7641621969")
źródło http://www.ekoraliki.pl/conditions.html
Ja osobiście w pasarcie nie kupowałam więc nie wiem co i jak poza tym, że rozprzestrzeniają się w ostatnim czasie, to tu to tam
Magnlija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-05, 11:39   #1062
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: pasart- kupowalyscie! :) prosze o odp:)

ja kupuję w passatr i zawsze wszystko dostaje zgodne z opisem czasaminiektóre koraliki sa popekane trudno zdarza sie zazwyczaj kupuje w hurcie nie pojedyńczoi czy na kilka sztuk na all mają mnóstwo rzyeczy
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 12:06   #1063
sahlma
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 702
Dot.: pasart- kupowalyscie! :) prosze o odp:)

ja kupuje u nich przez allegro i jestem zadowolona
__________________

sahlma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 15:02   #1064
pampuszek
Przyczajenie
 
Avatar pampuszek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 4
Dot.: pasart- kupowalyscie! :) prosze o odp:)

Też kupowałam w pasart, sklep jest ok, wszystko dostałam zgodnie z zamówieniem, ale jak chcesz kupować większe ilości, to proponuję poszukać elementów np.: na allegro
__________________
Cleo Stone - Handicraft
pampuszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 17:14   #1065
Czarna biedronka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Cieszyn/Katowice
Wiadomości: 104
GG do Czarna biedronka
Dot.: pasart- kupowalyscie! :) prosze o odp:)

Kupowałam. Tak jak ktoś już wyżej pisał zdarzają się koraliki czy elementy wadliwe, ale za tą cenę myślę że można przymknąć na to oko. Dla mnie minusem jest, że nie ma podanego koloru przy produkcie (przy połyskliwej ceramice zdecydowanie przydalaby się taka informacja). Pzdr
Czarna biedronka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 05:41   #1066
Magnlija
Raczkowanie
 
Avatar Magnlija
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 456
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Dzięki za odpowiedzi W takim razie spróbuję może coś u nich kupić

A teraz inne pytanie. Kupował ktoś na www.stoklasa.pl ?
To jest czeska hurtownia, dosyć znana, mają wiele korzystnych cen i duży wybór przeróżnych artykułów. Widziałam jakiś czas temu, że ktoś tutaj już pytał o tą hurtownię ale o ile pamiętam nie było odpowiedzi Czyżby nikt tam nie kupował nigdy? Jeśli znajdą się takie osoby, które jednak kupowały opiszcie proszę jakie są wasze opinie, na pewno skorzysta z tego nie jedna osoba
Magnlija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 08:21   #1067
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Muszę się poskarżyć na Beabitdesign...

Kurczę no, kupuję u nich od 2008 roku, od samego początku ich istnienia, i nie mogę się doprosić o przyzwoite rozpatrzenie reklamacji :/

Złożyłam zamówienie, za prawie 600zł, no ok, przysłali. Kilka kryształków miało odpryski (takie charakterystyczne dla swarów, jak uderzenie czubkiem szpilki), jedna krawatka pozłacana miała paskudne nierówności, no więc odesłałam w ramach reklamacji, tym bardziej, że to były kryształy za ponad 10zł sztuka, w sumie 5 rzeczy poszło do wymiany. Wymienili, przysłali, szybciutko, przyznaję. Z tym, że 4 wymienione rzeczy były ok, jedno serduszko znowu z odpryskiem. Identycznym, tyle, że w innym miejscu. Na miłość boską, nie wrzucę do kosza serca za prawie 11zł, a tym bardziej nie wyślę uszkodzonego klientowi, w parze kolczyków za ponad 100zł. To LOGICZNE I ZROZUMIAŁE dla każdego, kto dba o klientów - święta zasada mówi o tym, że nie sprzedaje się śmieci! Tylko co mieli na myśli ludzie z beabitdesign, którzy w ramach rozpatrzenia reklamacji wysłali taki sam badziew, tylko inną sztukę? Że już się zamknę, bo nie będzie mi się opłacało odsyłać jednego kryształu, więc można mi wcisnąć byle co? No bo jeżeli ktoś odsyła kryształy, opisując dokładne CO jest nie tak, i prosi o wymianę na dobre i nieuszkodzone, a dostaje to samo, no to o co do diabła chodzi?

A najciekawsza była odpowiedź pana z BiT, o tym, że owszem, zdarzają się odpryski, bo to kryształ, i że firma Swarovski dopuszcza taką produkcję w granicach normy. I że jak chcę idealny szlif, to mam zacząć kupować diamenty (napisali to grzecznie, ale sens jest taki). Klienci mają w nosie to, że firma Swarovski w swojej produkcji liczonej w milionach sztuk produkuje również śmieci, traktując to jako normę, bo oni dostają sztuk dwie lub trzy, i chcą dobre i nieuszkodzone. Co jest oczywiste. Tym bardziej, że Swarovski chwali się i reklamuje gdzie tylko może właśnie tym, że to jakość i technologie.

Jak kupuję coś w factory packu, to liczę się z tym, że coś może być uszkodzone, bo znam hipokryzję firmy Swarovski (no bo jak inaczej to nazwać? chwalą się jakością, a w opakowaniach zbiorczych są czasem cuda wianki). Ale jeżeli kupuję coś DROŻEJ, na sztuki, to mam prawo żądać, żeby to był pełnowartościowy produkt, a nie jak leci z factory packa...Czy w moim rozumowaniu jest coś nie tak, czy jest tak dziwne i skomplikowane, że muszę się użerać o jedno cholerne serduszko?

Btw, na szczęście koszty przesyłki reklamowanego produktu ponosi sprzedawca, nie klient - pamiętajcie o tym, i do reklamacji dołączajcie numer konta z żądaniem zwrotu kosztów przesyłki (Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, art.8 pkt.2)

Edytowane przez clementinne
Czas edycji: 2011-05-06 o 08:24
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 08:39   #1068
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
Btw, na szczęście koszty przesyłki reklamowanego produktu ponosi sprzedawca, nie klient - pamiętajcie o tym, i do reklamacji dołączajcie numer konta z żądaniem zwrotu kosztów przesyłki (Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, art.8 pkt.2)
O właśnie - zastanawiałam się czy ta ustawa dotyczy także osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą?

Czasem zdarza mi się coś reklamować i biorąc na firmę zawsze sobie odpuszczam domaganie się zwrotu przesyłki - nie wiem czy słusznie.

Edit:

Sama sobie odpowiadam - nie dotyczy.

Ale i tak można domagać się zwrotu kosztów przesyłki w przypadku reklamacji - na podstawie Kodeksu cywilnego art. 560 § 4.

Edytowane przez Beacia87
Czas edycji: 2011-05-06 o 08:49
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 09:13   #1069
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Cytat:
Napisane przez Beacia87 Pokaż wiadomość
O właśnie - zastanawiałam się czy ta ustawa dotyczy także osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą?

Czasem zdarza mi się coś reklamować i biorąc na firmę zawsze sobie odpuszczam domaganie się zwrotu przesyłki - nie wiem czy słusznie.

Edit:

Sama sobie odpowiadam - nie dotyczy.

Ale i tak można domagać się zwrotu kosztów przesyłki w przypadku reklamacji - na podstawie Kodeksu cywilnego art. 560 § 4.
A faktycznie, ta Ustawa jest dla osób fizycznych nieprowadzących dg. Reszta w Kodeksie cywilnym.

Chociaż, na upartego: "Art. 535.Przepisy niniejszego działu stosuje się do sprzedaży konsumenckiej w takim zakresie
w jakim sprzedaż ta nie jest uregulowana odrębnymi przepisami." No dobrze, więc jakie przepisy mówią o sprzedaży na potrzeby DG?

Edytowane przez clementinne
Czas edycji: 2011-05-06 o 09:24
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-06, 10:21   #1070
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Kodeks cywilny art. 556 - 582 na pewno mają zastosowanie dla kupujących prowadzących DG, a reszta to chyba wg regulaminów sklepów czy umów indywidualnych.

Edytowane przez Beacia87
Czas edycji: 2011-05-06 o 10:30
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 10:35   #1071
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość

A najciekawsza była odpowiedź pana z BiT, o tym, że owszem, zdarzają się odpryski, bo to kryształ, i że firma Swarovski dopuszcza taką produkcję w granicach normy. I że jak chcę idealny szlif, to mam zacząć kupować diamenty (napisali to grzecznie, ale sens jest taki). Klienci mają w nosie to, że firma Swarovski w swojej produkcji liczonej w milionach sztuk produkuje również śmieci, traktując to jako normę, bo oni dostają sztuk dwie lub trzy, i chcą dobre i nieuszkodzone. Co jest oczywiste. Tym bardziej, że Swarovski chwali się i reklamuje gdzie tylko może właśnie tym, że to jakość i technologie.

)
Jak widać zasada nie wysyłania śmieci tyczy się "bardziej" twórców biżuterii niż sklepów z półfabrykatami..... ja osobiście zawsze znajdę "coś" w każdej przesyłce....nie ważne w jakim sklepie bym zamawiała...(wyjątek tu stanowi Bukowiec, bo tu jestem po wrażeniem dokładności pakowania i jakości sprzedawanych półproduktów. Się jeszcze nie dopatrzyłam tam półprodukta z defektem ;p).
I oczywiście rozumiem to, że wśród dużej ilości kamieni znajdą się jakieś ze skazą (zwłaszcza, że w większych sklepach są zatrudniane obce osoby do pakowania zamówień). Nie rozumiem natomiast tego, że o przyzwoite rozpatrzenie reklamacji trzeba się prosić...a jak już się człowiek doprosi to w wiadomościach bije po oczach to jak bardzo właściciele przewracają oczami na widok maili z reklamacją...jakby nam kurna łaskę robili....

Padło pytanie o pasart - ja zamawiałam daawno, potem była dłuuuga przerwa (gdyż otrzymałam zamówienie w którym spora część półfabrykatów posrebrzanych wyglądała co najmniej podejrzanie...). Jakieś 3 miesiące temu zamówiłam na próbę ponownie i się mile zdziwiłam. Zarówno jakość pakowania jak i jakość półfabrykatów uległa znacznej poprawie, plus ceny konkurencyjne i spory wybór. Defektów tym razem niewiele i niewielkie - np. lekko krzywy srebrny bigiel, który można było szybciutko wyprostować - wada ta równie dobrze mogła powstać podczas przesyłki...Większe swary pakowane osobno, większe kamienie również osobno. Więc ja utrzymuję opinię na plus Dodatkowo wysyłają karteczki z imieniem osoby pakującej towar, więc reklamacje w zasadzie rozpatruje się u samego źródła
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 10:43   #1072
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 724
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Kurcze, no to mnie przestraszyłyście, bo wczoraj robiłam zamówienie w BiT... Ze swarów brałam tylko 2 migdały sahara i trzy rondelle. Mam nadzieję, że do mnie dotrą w jednym kawałku, bo to sprawa jedna pilna (druhnuję na ślubie za tydzień), a druga jeszcze poważniejsza- Prezent na Dzień Matki.
staska_stasia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 11:05   #1073
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

W tamtym roku zamawiałam kilka razy z Beabitdesing - w dwóch zamówieniach (na 5- 6) był problem -raz dostałam uszkodzone heart a drugim razem przysłali mi duży migał na wisior ze skazą niewielką (dla siostry było, więc nie reklamowałam) oraz w jednej parze bigli, jedna sztuka miała odłamane zapięcie i takie mi przysłali (nie było tej części w woreczku, więc musieli już takie z wadą spakować). Nie reklamowałam, bo już mi się na pocztę nie chciało wlec. Ale fakt był taki, że nie patrzyli co pakują Co do reklamacji, to tłumaczenie się, że wady w podukcji i zasłanianie Swarovskim - to zwykłe wykręty. Jeśli ktoś kupuje hurtowo, to wiadomo, że może się znaleść wadliwa sztuka - ale wtedy płaci się dużo taniej. Natomiast płacąc więcej za sztukę, to powinni w tym wypadku oglądnąć co pakują.
Wiecie, co zauważyłam - jak zamawiałam przez Allegro, to wszytko było cacy, natomiast jak od nich ze sklepu, to pojawił się problem
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 11:43   #1074
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Cytat:
Napisane przez RoksiSK Pokaż wiadomość
Wiecie, co zauważyłam - jak zamawiałam przez Allegro, to wszytko było cacy, natomiast jak od nich ze sklepu, to pojawił się problem
Czyżby chodziło o komentarze? Nie, to na pewno przypadek
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 11:58   #1075
galopal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 87
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Ja już kilka kolejnych zamówień realizowałam z PasArt i jestem zadowolona szybka wysyłka. Jeśli ma się jakiś problem można zadzwonić miłe i rzeczowa obsługa, tylko ostatnio bardzo srebro u nich podrożało.

Edytowane przez galopal
Czas edycji: 2011-05-06 o 12:10
galopal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 12:15   #1076
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Cytat:
Napisane przez galopal Pokaż wiadomość
Ja już kilka kolejnych zamówień realizowałam z PasArt i jestem zadowolona szybka wysyłka. Jeśli ma się jakiś problem można zadzwonić miłe i rzeczowa obsługa, tylko ostatnio bardzo srebro u nich podrożało.
Serio? Srebro ostatnio podrożało? No niesamowite... Ale to na pewno tylko u nich, na pewno nie ma to nic wspólnego z ceną srebra na rynkach światowych i tym, że w ciągu dwóch lat zdrożało o jakieś 300% :-]
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 14:16   #1077
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Kurcze, ja właśnie dlatego bronię się na maksa przed zakupowaniem w sklepach, bo zdaję sobie sprawę, że strach przed publicznym zepsuciem opinii widocznej dla wszystkich - może zdziałać cuda (na przykład w sposób magiczny kamień i szkło się regenerują, odpryski znikają już w transporcie a braki same się uzupełniają) i jestem chora, gdy muszę robić zakupy w sklepach z koralikami (poza dwoma, którym ufam dość mocno - ale w nich nie zawsze wszystko jest, na allegro też nie zawsze).
Bo Beabitdesign.com pewnie bazuje na braku reklamacji - wciśniemy śmieci, wmówimy że to "dopuszczalne braki" i 1 na 100 zareklamuje - jesteśmy do przodu.
Brednie.
O ile się orientuję (warto to sprawdzić gdy toś ma orientację: gdzie), że dopuszczalność tego typu kwestii jest procentowa, czyli na ileś tam set partii jedna może być wadliwa i to jest ODRZUT to się wlicza w koszta a nie zarabia na tym.
Nigdy w Beabitdesign.com nie robiłam zakupów ale już ląduje na mojej czarnej liście.

Ps: strzelają sobie w kolano, będzie z nimi jak z korallo, które mając największy wybór nie ma teraz prawdpodobnie już klientów przez swoje zagrania - bombardują mnie promocjami mail za mailem.

Ps2; celowo używam pełnej nazwy sklepu, niech wyskakuje ten wątek w przeglądarkach u Klientów szukających opinii o sklepie.
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2011-05-06 o 14:20
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 16:15   #1078
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Hmm, ja akurat z Beabit nigdy problemów nie miałam. Co prawda zrobiłam u nich tylko kilka zamówień, ale kontakt mailowy był ok, na wszystkie pytania o dostawy towaru, itp. odpowiadali w ciągu kilku godzin i braków żadnych ani uszkodzeń sobie nie przypominam. Także raczej pozytywnie do tego sklepu podchodzę i Swary mają akurat takie, których nigdzie indziej dostać nie mogę
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 16:29   #1079
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Mam po prostu cichą nadzieję, że ktoś od Nich zajrzy w ten wątek i weźmie sobie do serca co tu zostało napisane - bo kroiłam się jakiś czas na zakupy u Nich.
Okej, rozumiem, że się każdemu może zdarzyć ale rozjusza mnie stwierdzenie, gdy odrzut nazywa się "w granicach normy" i traktuje jak oczywistość a na miejsce wadliwego kryształu wysyła się tak samo wadliwy. Ja szanuję też czas moich Klientów i podwójna reklamacja tego samego towaru to dla mnie skreślenie sklepu. Niestety.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 16:35   #1080
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 724
Dot.: Sklepy internetowe-wady i zalety (podziel się opinią) cz.II

Wydaje mi się, że takie pytanie już było, ale być może dotyczyło innego sklepu. Czy z jubilexa33 wysyłają jakąś info o otrzymaniu wpłaty albo wysłaniu towaru? To samo tyczy się beadbitu? Bo się trochę boję, że im namieszałam, bo jak już złożyłam zamówienie i opłaciłam, to sobie przypomniałam, że jeszcze chciałabym do tego krawatkę i domawiałam, informując w mailu o dołożeniu kolejnego zamówienia...
staska_stasia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-15 13:04:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:57.