Biżuteryjny wątek plotkowy VI - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-13, 11:03   #4561
maly_karaluszek
Zadomowienie
 
Avatar maly_karaluszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kawałek za końcem świata
Wiadomości: 1 296
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez PiLLow Pokaż wiadomość
no, byc może, tylko to odkrycie było grubo ponad 2 lata temu

bajdeuej - napiszesz mi nazwę tej galerii? Bo współpracuję z kilkoma stacjonarnymi w wawce właśnie i wysyłałam tam kolce.


Ale podkreślam jeszcze raz, ja drążę z czystej ciekawości
Hah, któryś z małych sklepików przy ul. Ząbkowskiej... jak będę przechodzić i będzie coś takiego to zwrócę uwagę na nazwę W każdym razie na Pradze.
maly_karaluszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 11:18   #4562
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Ja widziałam ostatnio na giełdzie w Hali Wisły w Krakowie. (chyba, że to byłaś Ty, to przepraszam, nie wiem czy bym rozpoznała)

Motyw jest starszy niż 2 lata. Nie spisuję co i gdzie widziałam, ale szybkie wyszukiwanie w googlu i znalazłam:
Etsy:

Raz, dwa, trzy, cztery,

Blogi:
raz, dwa, trzy
cztery pięć

Trendymania (trochę inaczej, ale zasada podobna)

To tylko garstka przykładów.

Ale to nie znaczy, że masz nie robić tych kolczyków. Twoje są piękne, wysmakowane i na swój sposób szczególne. Ale warto zrewidować pogląd na świeżość tego pomysłu.

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Dodam jeszcze, że jednym z protoplastów tego wzoru jest znany projektant Paweł Kaczyński , co prawda materiał inny (stalowa siateczka chyba zamiast tkaniny), ale zasada podobna.
Wykonanie mistrzowskie.
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 11:28   #4563
franio
Zadomowienie
 
Avatar franio
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 039
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

cholera, już chyba drugi raz zdarza się, że gdy jest coś takiego na tapecie jak oryginalność/ powtarzalność danego motywu to ja właśnie coś w tym stylu dziubię. co jest ze mną nie tak? przede mną leży jeden kolczyk bardzo podobny do tych z linków do etsy które zapodała RoH drugi w trakcie wykonania (kwiatek umieszczone w miseczce- wieżyczce, tylko moje są z atłasu a nie z organzy). chyba zostanę naczelną zgapiaczką wizażu.
__________________
robię biżu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336103

Edytowane przez franio
Czas edycji: 2011-05-13 o 11:35
franio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 11:34   #4564
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez ResurrectionOfHappiness Pokaż wiadomość
Ja widziałam ostatnio na giełdzie w Hali Wisły w Krakowie. (chyba, że to byłaś Ty, to przepraszam, nie wiem czy bym rozpoznała)

Motyw jest starszy niż 2 lata. Nie spisuję co i gdzie widziałam, ale szybkie wyszukiwanie w googlu i znalazłam:
Etsy:

Raz, dwa, trzy, cztery,

Blogi:
raz, dwa, trzy
cztery pięć

Trendymania (trochę inaczej, ale zasada podobna)

To tylko garstka przykładów.

Ale to nie znaczy, że masz nie robić tych kolczyków. Twoje są piękne, wysmakowane i na swój sposób szczególne. Ale warto zrewidować pogląd na świeżość tego pomysłu.

---------- Dopisano o 12:18 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Dodam jeszcze, że jednym z protoplastów tego wzoru jest znany projektant Paweł Kaczyński , co prawda materiał inny (stalowa siateczka chyba zamiast tkaniny), ale zasada podobna.
Wykonanie mistrzowskie.
wow...a jednak nie jestem genialna...
pogląd oficjalnie zrewidowany a o zaprzestaniu materiałowania nawet nie pomyślałam przez chwilę chociaż te jedne z etsy (bordowe) to są jotka w jotkę jak moje, nie wiem od kiedy projektantka je wykonuje ale szok! Tyle tylko, że ja koszyczki sama wrappuję z drucików, nie kupuję gotowych.
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 11:39   #4565
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Nie ma co panikować . W liceum mój nauczyciel rzeźby (uczył też na ASP) mówił, że istnieje coś takiego jak "pula pomysłów ludzkości" czyli takie pomysły na które wpada wielu ludzi zupełnie niezależnie od siebie.

Czy takim pomysłom należą się prawa autorskie? W szczegółach tak. Gdyby ktoś zrobił kolczyki identyczne jak Pillow (tan sam materiał (!), długość, tak samo wygięty bigiel) to byłby plagiat. (Chociaż w dobie gotowych tkanin produkowanych na masową skalę, przy prostym wzorze, mógłby to być nawet przypadek...)
Ale jeśli chodzi o ogólny pomysł, typu zwinięcie tkaniny to moim zdaniem nie. W przeciwnym razie Dori Csengeri powinna podać do sądu wszystkich, którzy robią sutasz.

Na pocieszenie (ale szczerze) napiszę, że Twoje są zdecydowanie najładniejszy z tych, które teraz znalazłam.

Edytowane przez ResurrectionOfHappiness
Czas edycji: 2011-05-13 o 11:43
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 13:41   #4566
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez ResurrectionOfHappiness Pokaż wiadomość
Motyw jest starszy niż 2 lata. Nie spisuję co i gdzie widziałam, ale szybkie wyszukiwanie w googlu i znalazłam:
Etsy:

Raz, dwa, trzy, cztery,

Blogi:
raz, dwa, trzy
cztery pięć

Trendymania (trochę inaczej, ale zasada podobna)

To tylko garstka przykładów.


Cytat:
Napisane przez franio Pokaż wiadomość
przede mną leży jeden kolczyk bardzo podobny do tych z linków do etsy które zapodała RoH drugi w trakcie wykonania
Witaj w klubie (nie powiem ile srebra nazakupiłam z myślą o oprawie kwiatkowej serii, ech. A tu się okazuje, że jednak nie jestem geniuszem, co za dramat w trzech aktach! Chyba się potnę gumką myszką
marisella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 13:53   #4567
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

No to przyznam się, że ja tez jakiś czas temu zaczęłam robić podobne kolczyki (mając świadomość, że jest to znany motyw, ale chciałam zrobić swoją wersję). Miałam już gotowe do składania wszystkie elementy, tylko że zrobiłam sobie zbyt szerokie "czapeczki". Nie chciało mi się ich od nowa robić, więc wszystko leży rzucone w kąt
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-13, 14:12   #4568
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

O Ty plagiatorze jeden, ładnie to tak?
Ja pierwsza zrobiłam i rzuciłam w kąt!

Pillow - Ty za to mnie zmotywowałaś, żeby wznowić myślenie nad tą serią Wiem, że nie do końca pewnie o to Ci chodziło, ale w ramach pocieszenia mogę Cię zapewnić, że ja na pewno będę miała wyższe ceny
marisella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 14:14   #4569
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Dziewczyny, wiem że to na kosmetyczny ale ja tu poza biżuteryjnym się nie udzielam i jakoś sama nie wiem jak zagaić
Czy któraś z Was miała trwałe usuwanie JASNEGO owłosienia metodą lasera? Bo mam taki wredny problem, tj górna warga (prezent dziedziczony po linii żeńskiej mojej rodziny) i wiem, że z czasem ten jasny wąsik zmieni się w czarny, już się zmienia, po jednej stronie jest ciemniejszy. Nie jest to mocno widoczne ale jest, zdarza się, że ktoś sobie żartobliwie walnie "o, masz wąsik" - no to chyba najwyższy czas, nie? Zanim się dziadostwo rozrośnie i całkiem ściemnieje. Nie ma to podłoża hormonalnego więc chcę się tego dziadostwa pozbyć. No i właśnie - bo laserowe usuwanie polega m.in. na nakierowaniu na mieszki różniące się kolorem (im ciemniej, tym skuteczniej - bo więcej kosmetyczka dojrzy do nakierowania) a większość moich meszko-włosków ma kolor biały. Jak któraś jasnowłosa miała taki zabieg (obojętnie jakiego miejsca ciała) to niech mi napisze ilu zabiegów potrzebowała do pozbycia się całości owłosienia. Merci.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 14:31   #4570
pistiss
Raczkowanie
 
Avatar pistiss
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 252
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

nagaLy- z tego co słyszałam najlepiej udać się wcześniej do dobrego lekarza dermatologii estetycznej żeby ocenił czy Twoja skóra i rodzaj włosów nadają się do laserowego usunięcia. Jeśli Twoje włoski się do tego nie nadają tylko zostaną Ci trwałe ślady po zabiegu. Wiem że wiele osób robi to na własną rękę bez konsultacji. Myślę że śmiało zadaj te pytanie w wątkach kosmetycznych.
__________________
Moja biżuteria sutasz
Mój blog
pistiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 14:35   #4571
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Ja usuwałam laserem owłosienie skądinąd, ciemne, lata temu, w czasach licealnych jeszcze, i potrzebowałam pięciu zabiegów (a niby miało już nic nie być po trzech), przy czym i tak od czasu do czasu muszę załączyć depilator

Żałować nie żałuję, co to to nie, ale z dystansem bym już podchodziła do bajek w stylu "na całe życie" Chyba, że technika aż tak do przodu poszła
Inna rzecz, że pamietaj (o ile nic się nie zmieniło), że przed i po zabiegach nie wolno się opalać chyba przez miesiąc (a zabiegi się robi chyba co dwa-trzy, więc w sumie wychodzi, że prawie cały czas) a idzie czerwiec, lipiec, lato i słońce walące po pysku non stop Może być ciężko unikać (dlatego zaczyna się zazwyczaj na jesień )

Sprzedam Ci też patent mojej kuzynki na wąsik - zamaist się go pozbywać, traktuje go wodą utlenioną i jest jasny, że nie widać nic a nic (wszak tak samo się na głowie kiedyś włosy rozjaśniało ). Gdyby mi nie powiedziała, to bym nie poznała, że w ogóle ma z tym "problem" (w cudzysłowiu bo cóż to za problem ostatecznie )
Ja sama jakbym miała jeździć na zabiegi na wąsik, zakładając, że nie byłby jakiś okrutnie widoczny, chyba wolałabym oszczędzić sobie fatygi i sięgnąć po pęsetkę raz na jakiś czas. tak też zresztą robię, jak zauważę, że coś niepożądanego się pojawia
marisella jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-13, 14:41   #4572
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 724
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Z wodą utleniona bym uważała. Koleżanka porobiła sobie jasne plamy na szyi (bo miała włoski na szyi)- w końcu i we włoskach i w skórze jest ten sam barwnik.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 14:52   #4573
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Nagaly dobre gabinety współpracują z dermatologiem i to on powinien zdecydować o zabiegu. Obawiam się, że przy jasnym owłosieniu laser może nie zadziałać.
Co do wody utlenionej - odradzam, bo można sobie krzywdę zrobić. Lepiej pęsetka w dłoń
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 15:16   #4574
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

O kurczaki, czego to się od biżuteryjek nie dowiem - przekażę dalej, tylko co? Tzn. co się dziać może? Ja o tym patencie słyszałam dobre 3 lata temu i kuzynka, Bogu dzięki, jeszcze żyje, ale co się stać może i w jakim czasie?
marisella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 15:40   #4575
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Spokojnie, aż takiej tragedii sobie nie robi , ale można się plam i przebarwień nabawić.
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 16:14   #4576
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Chyba każda biżuteryjka zaczyna się bardziej zastanawiać nad tym, czy kogoś przypadkiem nie plagiatuje, zamiast skupić się na realizowaniu pomysłów
Ja na ten przykład idąc sobie dzisiaj ulicą trafiłam na sklepik z kamieniami, weszłam do środka i wypatrzyłam tam krzemień pasiasty. No i co? Zaczęłam się zastanawiać czy wypada mi zrobić biżu z krzemieniem pasiastym skoro powszechnie używa go ROH! Wracam do domu i co widzę na wizażu? Dyskusja o plagiatach No i jak tu nie zwątpić
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 16:16   #4577
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 724
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Hmm, Mari, chemikiem nie jest ani biologiem, ale woda utleniona działa jakoś na ten barwnik- a barwnik (melanina- o ile mnie pamięć nie myli) jest i we włosach i w skórze. I powychodzą takie białe łaty. Po jakimś czasie pewnie to minie (w końcu- która z nas nie miała rozwalonego kolana, które, dla odkażenia, polewano wodą utlenioną? na moim jakoś śladów po tym nie widać). Jak było w przypadku koleżanki? Nie wiem, nie widziałam jej już ze 3 lata, odkąd wyjechała na studia gdzieś poza Lublin.
O tym patencie też kiedyś słyszałam, ale nie próbowałam, więc mogę się oprzeć tylko na doświadczeniach innych.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 16:18   #4578
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Tak w temacie "plagiatów":

Wymiękam... To jakaś czarna seria!
Około miesiąc temu zrobiłam kolczyki do pewnej galerii stacjonarnej, ale sprawa współpracy nie doszła na razie do skutku, więc wystawiłam je wczoraj w Trendymanii.
Wyglądają tak

Jakież było moje zdziwienie (właściwie to chyba nawet szok) gdy kilka minut temu dostałam wiadomość od pewnej czeszki, że ona też zrobiła takie miesiąc temu i wystawiła wczoraj... I jak to możliwe?

Ja się już naprawdę boję wystawiać cokolwiek !
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 16:20   #4579
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

No właśnie moja mama zrobiła sobie kuku wodą utlenioną (przebarwienia na twarzy, bo reaguje niestety nie tylko z włosami ale i pigmentem skóry). Pęsety jak raz użyję to koniec świata, już do końca życia będę musiała bo włos odrośnie silniejszy i ciemniejszy (nie tak jak przy goleniu ale jednak silniejszy) i tego się wystrzegam.
Konsultację lekarską będę miała przed zabiegiem, bezwzględnie - tyle, że dermatolog nie powie mi konkretnie tego o co pytam, czyli o ilość zabiegów w praktyce przy jasnym owłosieniu.
Marisella - no to mnie zmartwiłaś, trudno, jakoś się nastawię psychicznie (i finansowo, bo to głównie kwestia kasy - laserówka tania nie jest a zbieram na lustrzankę i MUSZĘ ją kupić bo obecny aparat mi się rozwala, dosłownie, więcej w nim już kleju niż sprzętu ))).
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2011-05-13 o 16:22
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-13, 16:28   #4580
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Ja od siebie dodam, że nieco wyższe stężenia H2O2 (pow. 10%) używane są do trawienia tkanek I niestety kiedy się obalałam takim 15% płynem to miałam piękne białe plamy i strawione skórki wokół paznokci Jestem sobie w stanie wyobrazić, że nawet niższe stężenia nie są zbyt bezpieczne.

ROH jak Ci nie wstyd tak jawnie robić w konia nasze czeskie koleżanki biżuteryjki...
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 16:31   #4581
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Nagaly ilość zabiegów jest indywiduana - jednej wystarczą 4 zabiegi a drugiej nawet 6-7 nie pozwoli na definitywne pozbycie się owłosienia. Przy jasnych włosach jest problem, bo laser działa na melaninę.

O, znalazłam fajnie to opisane, bo ja dziś nie mam głowy do tych spraw
http://www.laser-medica.szczecin.pl/...ie-owłosienia/

Co do ilości zabiegów - to bardzo indywidualne, ale bardzo rzadko wystarczają tylko 3 razy, zazwyczaj 4-5 zabiegów.
__________________
Agnieszka

Edytowane przez RoksiSK
Czas edycji: 2011-05-13 o 16:33
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 16:33   #4582
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez loquacee Pokaż wiadomość
ROH jak Ci nie wstyd tak jawnie robić w konia nasze czeskie koleżanki biżuteryjki...
Naprawdę, jestem w ciężkim szoku... Właśnie dzisiaj zastanawiałam się (po porannej dyskusji tutaj), jak by to było, gdyby dwie osoby wpadły na ten sam pomysł w tym samym czasie. Mówisz - masz!
Musze zacząć myśleć o jakiś fajnych rzeczach, bo najwyraźniej to o czym wyślę w przedziwny sposób się urzeczywistnia
Najgorsze jest to, że ja jestem straszną pesymistką i dużo myślę o różnych rzeczach niefajnych
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 16:37   #4583
mamahania
Zadomowienie
 
Avatar mamahania
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield
Wiadomości: 1 043
GG do mamahania
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Tak piszecie o tych bialych plamach od wody utlenionej a mi nawet woda utleniona nie potrzebna,i tak jak salamandra wygladam a jak zdjecia bizu w dloni robie to tylko musze uwazac,zeby tych moich plam wlasnie nie bylo widac Ech,szkoda gadac...
__________________
Moj watek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411632
mamahania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 16:41   #4584
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
Dziewczyny, wiem że to na kosmetyczny ale ja tu poza biżuteryjnym się nie udzielam i jakoś sama nie wiem jak zagaić
Czy któraś z Was miała trwałe usuwanie JASNEGO owłosienia metodą lasera? Bo mam taki wredny problem, tj górna warga (prezent dziedziczony po linii żeńskiej mojej rodziny) i wiem, że z czasem ten jasny wąsik zmieni się w czarny, już się zmienia, po jednej stronie jest ciemniejszy. Nie jest to mocno widoczne ale jest, zdarza się, że ktoś sobie żartobliwie walnie "o, masz wąsik" - no to chyba najwyższy czas, nie? Zanim się dziadostwo rozrośnie i całkiem ściemnieje. Nie ma to podłoża hormonalnego więc chcę się tego dziadostwa pozbyć. No i właśnie - bo laserowe usuwanie polega m.in. na nakierowaniu na mieszki różniące się kolorem (im ciemniej, tym skuteczniej - bo więcej kosmetyczka dojrzy do nakierowania) a większość moich meszko-włosków ma kolor biały. Jak któraś jasnowłosa miała taki zabieg (obojętnie jakiego miejsca ciała) to niech mi napisze ilu zabiegów potrzebowała do pozbycia się całości owłosienia. Merci.
Tu nie chodzi o to, co kosmetyczka dojrzy, a o to, ile światła lasera zaabsorbuje włosek. Im ciemniejszy, im więcej pigmentu, tym więcej go wchłonie, i tym samym ukatrupi się na amen :-] Pisze to miś po 4 seriach lasera A propos jasnych włosków - no właśnie problem polega na tym, że laser je średnio rusza, albo i wcale. Z prostej przyczyny - za mało pigmentu. Ba, często jest tak, że koniuszek włoska jest ciemniejszy, a podstawa jasna - też źle. Masz dwa wybory - albo je wzmonić, aby były ciemne (tak, TO mam na myśli ), i dopiero pod laser, bo wtedy to ma sens. Albo rozjaśniać (Sally Hansen ma takie rozjaśniacze do włosków do pysia - tylko trzeba ostrożnie wypróbowywać siłę rozjaśniania, tym bardziej, jeżeli masz wrażliwą skórę).
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 16:53   #4585
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Dzięki dziewczyny.
I tak chyba niestety zrobię, czyli podumam nad wzmocnieniem. Problem mam jeszcze innej natury - genetycznie jest u nas w rodzinie uwarunkowany niedobór barwnika, ja go mam najprawdopodobniej właśnie po prawej stronie twarzy w okolicy ust (u mojej córki prawe oko objęte jest albinizmem częściowym, czyli rzęsy i brew). Co za tym idzie - mogę sobie wzmocnić włos a okaże się prawdopodobnie, że urosną mi długie, połowicznie białe wąsy I wtedy, że tak powiem........ [...] bombki strzelił.

A zdjęcia ze stronki fajne. I porównanie sprzed i po.
No trudno, nastawię się na 6 zabiegów - niech będzie; w razie czego będę pozytywnie zaskoczona, jeśli wystarczą 3-4 To już coś, przynajmniej wiem na czym stoję...
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2011-05-13 o 16:57
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 17:33   #4586
MILA25*
Wtajemniczenie
 
Avatar MILA25*
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 2 879
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Hejka
Co do kolczyków kwiatowych to czy w te majowe dni działa jakaś telepatia czy co ??
Przed wczoraj powykrawałam sobie z filcu i tiulu troszkę kwiatuszków w celu wykonania z nich kolczyków . Dzisiaj otwieram ten watek i co ?? Wtopa .
Tylko że moje nie umywają się do tych z pokazanych linków .

I teraz jestem w kropce . Bo kolczyki chce kupić moja koleżanka .
MILA25* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 18:05   #4587
RoksiSK
Zadomowienie
 
Avatar RoksiSK
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 1 496
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Dziewczyny dajcie na luz, bo zaczyna się tworzyć jakaś paranoja Obyśmy we wszystkich dziedzinach życia były takie prostolinijne
__________________
Agnieszka
RoksiSK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 18:21   #4588
Eilo
Rozeznanie
 
Avatar Eilo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 798
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Ja przyznaję się bez bicia, że na początku zabawy z biżuterią (2008-2009) też coś podobnego wyprodukowałam, bodaj kwiatki z organzy i satyny owinięte drutem. Zaczęło się w ogóle od bardzo popularnego wzoru szklanych kropelek owiniętych w ten sposób. Próbowałam tej techniki na różnych materiałach, nawet się nie sugerowałam nikim, też uważałam to za dość oryginalny pomysł. Dla uspokojenia mogę dodać, że te dwie, trzy pary trafiły do siostry i kuzynki w ramach prezentów (nadal nie mam za bardzo odwagi by sprzedawać swoje składaki).
Później widywałam podobne kolczyki, chyba nawet w Pace i w Pipsztykach, ale głowy nie dam. To było dość dawno temu, świeżo po tym jak się dowiedziałam, że jest coś takiego jak galerie internetowe
Eilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 18:50   #4589
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Nagaly, też miałam kilka zabiegów i też mi co nieco odrasta. Kosmetyczna od razu powiedziała - im ciemniej tym lepiej, jasne właściwie nie chwytają, bo to wszystko na pigment działa. Ja z tych ciemnowłosych jestem, a 4 zabiegi mało jest..
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 22:39   #4590
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Zboczę z tematu....
Chyba jestem zacofana: http://www.domosfera.pl/wnetrza/51,9...78081.html?i=2
bidet jak bidet, ale funkcja suszenia ciepłym powietrzem ???
To dla mnie nowość
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:31.