Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-23, 18:10   #1591
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

a ja znam kosmetyczkę która już spory czas interesuje się naturalnymi. pamiętam jak do niej chodziłam, to wciskała mi maseczki z glinki a nie jakieś super drogie kremy. ostatnio słyszałam, że do domowej pielęgnacji proponuje cattiera który ma ekocerta, a na spierzchnięte usta masło shea mam nadzieję, że coraz więcej kosmetyczek będzie iść w kierunku naturalnych kosmetyków
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 18:12   #1592
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Dobrze, że coś się dzieje w tym temacie i uświadamiają ludzi. Ale nie wierzę, że większość wezmie sobie to do serca i zacznie studiować składy, raczej patrzą na ceny produktów. Raz myślałam, że spotkałam kumatą w składach kosmetyczke, niestety potrafiła tylko powiedzieć, że w szminkach ponoć jest ołów.
haha ja też na taką trafiłam,musiała być głośna sprawa z tym ołowiem
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 18:18   #1593
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
a ja znam kosmetyczkę która już spory czas interesuje się naturalnymi. pamiętam jak do niej chodziłam, to wciskała mi maseczki z glinki a nie jakieś super drogie kremy. ostatnio słyszałam, że do domowej pielęgnacji proponuje cattiera który ma ekocerta, a na spierzchnięte usta masło shea mam nadzieję, że coraz więcej kosmetyczek będzie iść w kierunku naturalnych kosmetyków
O świetnie, chciałabym do takiej trafić. Anakazar będzie świetną kosmetyczką Wyedukowana, że ho ho
Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
haha ja też na taką trafiłam,musiała być głośna sprawa z tym ołowiem
Nie wiem jak to było z tymi szminkami, nie interesowałam się nigdy, bo ich nie używam. Mam tylko jedną piękną czerwoną ale nie chce nawet czytać jej składu, wolę zachwycać się kolorem i żyć w nieświadomości
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 18:21   #1594
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
O świetnie, chciałabym do takiej trafić. Anakazar będzie świetną kosmetyczką Wyedukowana, że ho ho

Nie wiem jak to było z tymi szminkami, nie interesowałam się nigdy, bo ich nie używam. Mam tylko jedną piękną czerwoną ale nie chce nawet czytać jej składu, wolę zachwycać się kolorem i żyć w nieświadomości
o, ale przypomniało mi się, że mam jedną szminkę Bourjois, która chyba ma niezły skład, bo kojarzę, że miała napisy w stulu 100%naturalna
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 18:32   #1595
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Shea nie jest wysokooleinowe. Chyba koło 40% więc w sumie może zapchać (niektórych nawet jojoba zapycha) ale cienuytka wartwa raz na jakiś czas na noc nie powinna zaszkodzić, wręcz przeciwnie.
Ja brałam przez długi okres Oeparol femina z wiesiołkiem - kapsułki cudo, wszytskie suche placki na moim ciele posżły w niepamięć, mogłam nawet czasem zapomnieć o nakremowaniu się, co u mnie jest rzadkością. Poza tym trzeba dużo dostarczać olejów od środka. Można pić codziennie łyżeczkę oleju lnianego, robić sałatki z orzechami, owocami i olejem z orzechów włoskich. Prawdziwa oliwa z oliwek, porządny olej słonecznikowy. Trzeba pić dużo wody, jeść owoców i warzyw z witaminą C, wpływa to korzystanie na przebarwienia, czerwone plamy na skórze.
Dziękuję. Już sama doczytałam, że najlepszy jest olej z wiesiołka i lniany. Chyba sobie zamówię z doz. Wskazówki dotyczące zdrowej diety znałam już wcześniej, ale gorzej z ich stosowaniem. Tak to jest, jak się oszczędza na jedzeniu i odżywia "po studencku". Muszę w końcu wziąć się z tym w garść.

A z tymi szminkami to słyszałam dwie wersje. Pierwsza to "teoria spiskowa" (być może prawdziwa) twierdząca, że na etykietach szminek ołowiu nie znajdziecie, bo to jakiś uboczny skutek produkcji i producenci nie są zobowiązani do jego wymieniania w INCI. Druga wersja mówi, że to niesłuszne sianie paniki i współczesnych szminek wcale to nie dotyczy. Nie zagłębiałam się w temat, więc mogłam coś pokręcić.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-02-23 o 18:39
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 18:51   #1596
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Jakby czy zmarszczki? Albo to są zwykłe mimiczne, które są i nic na to nie poradzisz. Albo Twoja skóra zaczyna tracić jędrność, elastyczność, co jest normalne w naszym wieku i trzeba bardziej o nią w końcu zadbać. Pod oczy najlepsze są oleje wysokooleinowe, do skór suchych, nie można rozciągać skóry pod oczami, trzeć mocno wacikiem, potrzebny jest dobry krem pod oczy, bardzo dobrze wpływają na zmarszczki maski algowe, kwas hialuronowy, kolagen, elastyna itd.
Tzn. takie krechy mi się porobiły. Wcześniej tak nie miałam i o ile na czole mam faktycznie zmarszczki mimiczne to tutaj nie wiem.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 19:00   #1597
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez hola ola Pokaż wiadomość
Margoltka, Beets gratuluje zakupów

Anuski nasze mam pytanko czy zuzyłyście krem Earth African? jak wydobylyście z niego resztki kremu bo mnie pipipi bo jeszcze duzo kremu zostalo a nie mam jak wydobyc stoi na glowie ale nie chce wyjść
Holunia mi pompka padła przy 1/4 zawartości kremu i ja sobie radzę wyciągając rurkę z kremu.Na niej mam pełno kremidła zawsze

Kurczaczki nic mi się prawie nie zacytowało

Aniu zdawaj relację z tuszu hauschkiJeśli dalej będziesz zadowolona to rzy kolejne promocji kupię tusz

Wczoraj nałożyłam olejek phenome.10 kropli na skalp,a rano wstałam z włosami na długości tłustymi od olejuEfekt jak u Margo
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-23, 19:22   #1598
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Tzn. takie krechy mi się porobiły. Wcześniej tak nie miałam i o ile na czole mam faktycznie zmarszczki mimiczne to tutaj nie wiem.
Pewnie też mimiczne, od uśmiechu, mrużenia oczu, też mam takie drobne kreseczki, korektor odrobinkę mi się w nich zbiera, ale muszę stanąć nosem w lustrze by to zobaczyć. Też tak masz?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 19:35   #1599
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Holunia mi pompka padła przy 1/4 zawartości kremu i ja sobie radzę wyciągając rurkę z kremu.Na niej mam pełno kremidła zawsze

Kurczaczki nic mi się prawie nie zacytowało

Aniu zdawaj relację z tuszu hauschkiJeśli dalej będziesz zadowolona to rzy kolejne promocji kupię tusz

Wczoraj nałożyłam olejek phenome.10 kropli na skalp,a rano wstałam z włosami na długości tłustymi od olejuEfekt jak u Margo
Będę, będę
Póki co zaczynam lubić olejek hauschkowy. Mam go juz dawno (ten regulujący chyba, mini), ale przyznam szczerze, że tak jakoś nie do końca mnie zachwycił.....Ale odkąd stosuję go razem z tonikiem regulującym to całkiem insza inszośc
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 19:36   #1600
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
A z tymi szminkami to słyszałam dwie wersje. Pierwsza to "teoria spiskowa" (być może prawdziwa) twierdząca, że na etykietach szminek ołowiu nie znajdziecie, bo to jakiś uboczny skutek produkcji i producenci nie są zobowiązani do jego wymieniania w INCI. Druga wersja mówi, że to niesłuszne sianie paniki i współczesnych szminek wcale to nie dotyczy. Nie zagłębiałam się w temat, więc mogłam coś pokręcić.
to nawet nie do konca produkt uboczny. w ogole rozne metale ciezkie znajdzie sie w kolorowce - w cieniach, kredkach do makijazu, szminkach, ba - nawet podkladach (mineralnych rowniez). dlaczego? no coz... te mineraly, ktore w tych kosmetykach sluza za barwniki (a w mineralach sa w ogole glownym skladnikiem ), nie wystepuja w naturze w takiej czystej formie. trzeba je dopiero oczyscic
dobre pare lat temu w niemczech przetestowano rozne produkty na zawartosc metali ciezkich szkodliwych dla skory. produkty i te taniutkie i wysokopolkowe. jakies tam granice sa ustalone - w wielu kosmetykach byly jednak wielokrotnie przekroczone (nawet clinique itp kiepsko wypadly...).
oczywiscie co seria, to wyniki beda inne...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 20:19   #1601
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
to nawet nie do konca produkt uboczny. w ogole rozne metale ciezkie znajdzie sie w kolorowce - w cieniach, kredkach do makijazu, szminkach, ba - nawet podkladach (mineralnych rowniez). dlaczego? no coz... te mineraly, ktore w tych kosmetykach sluza za barwniki (a w mineralach sa w ogole glownym skladnikiem ), nie wystepuja w naturze w takiej czystej formie. trzeba je dopiero oczyscic
dobre pare lat temu w niemczech przetestowano rozne produkty na zawartosc metali ciezkich szkodliwych dla skory. produkty i te taniutkie i wysokopolkowe. jakies tam granice sa ustalone - w wielu kosmetykach byly jednak wielokrotnie przekroczone (nawet clinique itp kiepsko wypadly...).
oczywiscie co seria, to wyniki beda inne...
Ale numer. Czyli to jednak prawda. Co za świat, wszędzie czyhają niebezpieczeństwa.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-23, 20:46   #1602
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

to spróbuj nie kłócic sie z nim tak jak na początku i nie stosuj wobec niego przemocy (bo ja na siłę próbowałam go miedzy te rzęsy wcisnąć!).
Ja przez dezodorane różany nauczyłam sie lubic zapach róży damsceńskiej...... nie cierpiałam go szczerze! Ale dezodorant tak skuteczny, że co było robić
Zresztą tusz też damsceną wali
Delikatny zapach rozy zniose, ale z takim intensywnym juz gorzej. Dla hauschki polubie kazdy
Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Piękne zakupy

A to moje ostatnie zakupy i najprawdopodobnie ostatnie w tym roku, bo we wtorek okazało się, że czekają mnie nieprzyjemne bardzo duże wydatki, ale zdrowie najważniejsze, więc płać i
Bez zdjęć, bo mam problemy ze sprzętem.

1. amla olejek z helfy
2. ze sklepu dr hauschka - różne miniprodukty, by zmieścić się w promocji
3. gratis - puder tonujący
4. odżywka do włosów Faith in Nature z neem i propolisu 250 ml (50% zniżki - 11 zł)
5. odżywka do włosów Faith in Nature z krzewu herbacianego 250ml (50% zniżki - 11 zł)
6. logona Krem do twarzy na dzień z bio-różą 40ml
7. Matujący krem z odcieniem beżowo-złotym (mięta+oczar) 30ml - 42 zł
8. Krem na noc z bio-oczarem wirginijskim 40ml
9. Woda nawilżająca do twarzy z bio-miętą i bio-czarem wirginij 125ml - 32 zł

Logona i Faith in nature zakupione w aptece pod globusem
http://www.podglobusem.krakow.pl/

Testowałam już faith in nature i jestem zachwycona.
Olejku do włosów jeszcze nie testowałam.
Za to oczarował mnie krem matujący logona z odcieniem beżowo-złotym na dzień i tym sposobem żegnam się ze wszystkimi podkładami.
I udało mi się zminimalizować zbiory i pożegnać się z nienaturalnymi produktami.
Swietne zakupy
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 23:05   #1603
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
przepraszam, pomyliłam się, 125ml to nie peeling enzymatyczny
Klolciu, napisałam mejla do sklepu z pyt. czy promocja obowiązuje też w sklepie online i dostałam odpowiedź razem z listą produktów
Z ciekawości poszłam na stronę Phenome i czy ja ślepa jestem, czy nigdzie w regulaminie nie widnieje, ile wynosi koszt dostawy?
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 23:13   #1604
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Z ciekawości poszłam na stronę Phenome i czy ja ślepa jestem, czy nigdzie w regulaminie nie widnieje, ile wynosi koszt dostawy?
Też nie znalazłam, więc się kiedyś zarejestrowałam, żeby sprawdzić - 20 zł.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 23:25   #1605
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Też nie znalazłam, więc się kiedyś zarejestrowałam, żeby sprawdzić - 20 zł.
Ja zrobiłam to samo I nie podoba mi się tak mocno przesadzona delikatnie mówiąc cena, jak i polityka sklepu. W sensie pierwszy raz spotykam się z faktem, by w sklepie internetowym ukryto cenę! Że nie wspomnę już o koszyku - fatalny, a zakupy robię w sieci non stop.

Naprawdę miałam nadzieję zrzucić uprzedzenia i nagiąć "wiadome" stałym bywalczyniom tego wątku postanowienia, ale jak widzę to na nic No to buba
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-23, 23:44   #1606
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Dlatego żadna z nas chyba nie zrobiła do tej pory zakupów w sklepie internetowym Phenome. Do tego, żeby skorzystać z jakiejkolwiek promocji trzeba wziąć przesyłkę za pobraniem, czyli +3 zł. Jedyny plus to to, że ta przesyłka jest kurierem, ale ja na przykład wolę wybierać przesyłki pocztą.
Nie wspomnę już, że informacji o promocjach nie ma na stronie. Nie rozumiem czemu nie ma możliwości wyboru przesyłki w zależności od ilości i wagi produktów.
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 08:08   #1607
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
bylam wczoraj u fryzjera i pytalam o to suszenie od dolu -no wlasnie w zwiazku z tym nie jest zdrowe bo inaczej rosnie łuska. i suszy sie jakby "pod prąd".
opowiadalam mojej fryzjerce o kosmetykach bez chemii -mowila mi ze mieli ostatnio szkolenie i opowiadano im o SLS - ze jest to szkodliwa bardzo chemia

Ranka
, to że nie nalezy suszyć "pod włos" czyli od dołu, jest dla mnie oczywiste - łuski są skierowane w dół włosa i puszczając powietrze od końcówek otwieramy je zamiast zamykać. Moje pytanie brzmiało, dlaczego suszenie głową w dół osłabia włosy? Susze głową w dół trzymając suszarkę nad nią, czyli strumień powietrza "z włosem", więc zgodnie ze sztuką.
Super, że robią takie szkolenia Jeszcze żeby za tym poszła zmiana zaopatrzenia salonów, o już by w ogóle cudnie było

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
a ja znam kosmetyczkę która już spory czas interesuje się naturalnymi. pamiętam jak do niej chodziłam, to wciskała mi maseczki z glinki a nie jakieś super drogie kremy. ostatnio słyszałam, że do domowej pielęgnacji proponuje cattiera który ma ekocerta, a na spierzchnięte usta masło shea mam nadzieję, że coraz więcej kosmetyczek będzie iść w kierunku naturalnych kosmetyków
Skarb, nie kosmetyczka Oby takich więcej

Kupiłam sobie krem Sanoflore I obwąchałam serię owocową AA Eco - borówkowe pachnie tak, ze miałam ochotę polizać się po ręce Aha, Pani w aptece powiedziała, że ma być w Sephorach i Douglasach dodatkowa seria - owoce tropikalne.

I jeszcze info na temat mleczka winogronowego. Gayenka zwróciła mi uwagę na coś, czego przyznam się szczerze nie doczytałam, mianowicie podesłała skład ze specyfikacji technicznej z Mazideł a tam:

Water (Aqua); Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract; Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil; Glyceryl Stearate; PEG-60 HydrogenatedCastor Oil; Propylene Glycol

Mocno mnie to zdziwiło, bo zawsze mazidła miałam za "czyste" i bez niespodzianek... no i sama nie wiem co o tym myśleć
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 08:13   #1608
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
I jeszcze info na temat mleczka winogronowego. Gayenka zwróciła mi uwagę na coś, czego przyznam się szczerze nie doczytałam, mianowicie podesłała skład ze specyfikacji technicznej z Mazideł a tam:

Water (Aqua); Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract; Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil; Glyceryl Stearate; PEG-60 HydrogenatedCastor Oil; Propylene Glycol

Mocno mnie to zdziwiło, bo zawsze mazidła miałam za "czyste" i bez niespodzianek... no i sama nie wiem co o tym myśleć
Ałć, mało ciekawe. Swoją drogą czegoś takiego jak PEG-60 jeszcze nie widziałam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2012-02-24 o 08:17
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 08:18   #1609
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

Ranka
, to że nie nalezy suszyć "pod włos" czyli od dołu, jest dla mnie oczywiste - łuski są skierowane w dół włosa i puszczając powietrze od końcówek otwieramy je zamiast zamykać. Moje pytanie brzmiało, dlaczego suszenie głową w dół osłabia włosy? Susze głową w dół trzymając suszarkę nad nią, czyli strumień powietrza "z włosem", więc zgodnie ze sztuką.
Super, że robią takie szkolenia Jeszcze żeby za tym poszła zmiana zaopatrzenia salonów, o już by w ogóle cudnie było



Skarb, nie kosmetyczka Oby takich więcej

Kupiłam sobie krem Sanoflore I obwąchałam serię owocową AA Eco - borówkowe pachnie tak, ze miałam ochotę polizać się po ręce Aha, Pani w aptece powiedziała, że ma być w Sephorach i Douglasach dodatkowa seria - owoce tropikalne.

I jeszcze info na temat mleczka winogronowego. Gayenka zwróciła mi uwagę na coś, czego przyznam się szczerze nie doczytałam, mianowicie podesłała skład ze specyfikacji technicznej z Mazideł a tam:

Water (Aqua); Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract; Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil; Glyceryl Stearate; PEG-60 HydrogenatedCastor Oil; Propylene Glycol

Mocno mnie to zdziwiło, bo zawsze mazidła miałam za "czyste" i bez niespodzianek... no i sama nie wiem co o tym myśleć
a ja mialam to zamowic
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-24, 08:20   #1610
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

Ranka
, to że nie nalezy suszyć "pod włos" czyli od dołu, jest dla mnie oczywiste - łuski są skierowane w dół włosa i puszczając powietrze od końcówek otwieramy je zamiast zamykać. Moje pytanie brzmiało, dlaczego suszenie głową w dół osłabia włosy? Susze głową w dół trzymając suszarkę nad nią, czyli strumień powietrza "z włosem", więc zgodnie ze sztuką.
Super, że robią takie szkolenia Jeszcze żeby za tym poszła zmiana zaopatrzenia salonów, o już by w ogóle cudnie było



Skarb, nie kosmetyczka Oby takich więcej

Kupiłam sobie krem Sanoflore I obwąchałam serię owocową AA Eco - borówkowe pachnie tak, ze miałam ochotę polizać się po ręce Aha, Pani w aptece powiedziała, że ma być w Sephorach i Douglasach dodatkowa seria - owoce tropikalne.

I jeszcze info na temat mleczka winogronowego. Gayenka zwróciła mi uwagę na coś, czego przyznam się szczerze nie doczytałam, mianowicie podesłała skład ze specyfikacji technicznej z Mazideł a tam:

Water (Aqua); Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract; Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil; Glyceryl Stearate; PEG-60 HydrogenatedCastor Oil; Propylene Glycol

Mocno mnie to zdziwiło, bo zawsze mazidła miałam za "czyste" i bez niespodzianek... no i sama nie wiem co o tym myśleć
aha no a ja robie inaczej wlasnie. totalnie pod włos ale moje wlosy nie sa jakies zniszczone . troche przesuszone na koncowkach
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 08:23   #1611
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
aha no a ja robie inaczej wlasnie. totalnie pod włos ale moje wlosy nie sa jakies zniszczone . troche przesuszone na koncowkach
no tak ale juz pisalysmy o tym, ze kazdy jest inny ma inne wlosy,cere itp i jednym szkodzi wszystko a innym.. nic

ja tez nie susze chociaz jak wysusze to mam taaakie mega pusztye wlosieta
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 08:25   #1612
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
no tak ale juz pisalysmy o tym, ze kazdy jest inny ma inne wlosy,cere itp i jednym szkodzi wszystko a innym.. nic

ja tez nie susze chociaz jak wysusze to mam taaakie mega pusztye wlosieta
A jak ja wysuszę, co się zdarza tylko jak idę do fryzjera zimą i wiadomo, że na dwór nie wyjdę z mokrą głową to mi się strasznie elektryzują, puszą i wyglądają jak z krzyża zdjęte.
Jutro ostatni raz nakładam olejek z Alterry, do 3 razy sztuka. Jak tym razem moje włosy znowu będą szorstkie, sztywne i twarde to podziękuję temu olejkowi.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 08:28   #1613
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A jak ja wysuszę, co się zdarza tylko jak idę do fryzjera zimą i wiadomo, że na dwór nie wyjdę z mokrą głową to mi się strasznie elektryzują, puszą i wyglądają jak z krzyża zdjęte.
Jutro ostatni raz nakładam olejek z Alterry, do 3 razy sztuka. Jak tym razem moje włosy znowu będą szorstkie, sztywne i twarde to podziękuję temu olejkowi.
No ja suszylam jak szlam na sylwetsra, bo mialam godzine na przygotowanie sie, poza tym wtedy nawet je wyprostowalam.. i nie moglam przestac ich dotykac efekt piekny, ale chce zapuszczac a mi prostownica i suszarka szkodzi bardzo mocno, wiec to bez sensu.


Ja tez nie lubie tego olejku Alterry, mam wrazenie ze nic nie robi. Ale moze tez sprobuje jeszcze nalozyc.

Musze dzisiaj zajrzec do rossmana kupic odzywke, i zel pod prysznic

i szybko podjac decyzje czy chce anti age czy anti alergic
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 08:33   #1614
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
No ja suszylam jak szlam na sylwetsra, bo mialam godzine na przygotowanie sie, poza tym wtedy nawet je wyprostowalam.. i nie moglam przestac ich dotykac efekt piekny, ale chce zapuszczac a mi prostownica i suszarka szkodzi bardzo mocno, wiec to bez sensu.


Ja tez nie lubie tego olejku Alterry, mam wrazenie ze nic nie robi. Ale moze tez sprobuje jeszcze nalozyc.

Musze dzisiaj zajrzec do rossmana kupic odzywke, i zel pod prysznic

i szybko podjac decyzje czy chce anti age czy anti alergic
No on u mnie chyba też nic nie robi. Ja wiem, że na efekty trzeba czekać, ale twarde włosy mnie niepokoją.
A jaki żel? Mi się fajnie myje tym żelem z Alterry tym z limitowanej edycji. Jest zdecydowanie lepszy niż te z nielimitowanej (nie wiem jakim cudem ).
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 08:39   #1615
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
No on u mnie chyba też nic nie robi. Ja wiem, że na efekty trzeba czekać, ale twarde włosy mnie niepokoją.
A jaki żel? Mi się fajnie myje tym żelem z Alterry tym z limitowanej edycji. Jest zdecydowanie lepszy niż te z nielimitowanej (nie wiem jakim cudem ).
No wlasnie ja tez nie lubie takich szorstkich wlosow

teraz mialam z altery z limitowanej edycji taki fioletowy, jagodowy? nie pamietam

a chce kupic babydream ten rozowy
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 08:40   #1616
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
No wlasnie ja tez nie lubie takich szorstkich wlosow

teraz mialam z altery z limitowanej edycji taki fioletowy, jagodowy? nie pamietam

a chce kupic babydream ten rozowy

Tak borówka z wanilią. I jak się u ciebie sprawdził?
Aaa ten. Ja go miałam rok temu, był fajny, ale wolę ten niebieski dla dzieci.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 08:42   #1617
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Tak borówka z wanilią. I jak się u ciebie sprawdził?
Aaa ten. Ja go miałam rok temu, był fajny, ale wolę ten niebieski dla dzieci.
nawet ok ale zapach w opakowaniu podobal mi sie lepiej, natomiast na skorze gdy sie mylam troche sztuczny.
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 08:43   #1618
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
aha no a ja robie inaczej wlasnie. totalnie pod włos ale moje wlosy nie sa jakies zniszczone . troche przesuszone na koncowkach
Przyznam się bez bicia, ze dopóki nie przeczytałam, że się nie powinno, też tak suszyłam I tez mam włosy oporne na zatłuczenie
Ale fakt, że odkąd suszę "zgodnie ze sztuką" to włosy są bardziej błyszczące, mniej się potem plączą i są gładsze
Myślę, że warto chociaż pod koniec suszenia powiać z góry, coby się wszytko podomykało, a jak jeszcze chłodnym nawiewem, to już pełnia szczęścia.
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 08:55   #1619
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Przyznam się bez bicia, ze dopóki nie przeczytałam, że się nie powinno, też tak suszyłam I tez mam włosy oporne na zatłuczenie
Ale fakt, że odkąd suszę "zgodnie ze sztuką" to włosy są bardziej błyszczące, mniej się potem plączą i są gładsze
Myślę, że warto chociaż pod koniec suszenia powiać z góry, coby się wszytko podomykało, a jak jeszcze chłodnym nawiewem, to już pełnia szczęścia.
A wiesz, że ja zawsze zapominam o zimnym nawiewie?
Mam ustawione na srednią temperaturę i od ponad roku chyba z raz zimny nawiew chodził.....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-24, 09:02   #1620
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Ja mam taki guzik na rączce do naciskania z zimnym, więc jak mi się nie chce suwaczka na chłodne przesunąć (szczyt lenistwa) to tylko guzik trzymam
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:08.