spalona poparzona na solarium, czerwona piekąca skóra - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-29, 17:55   #151
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Cytat:
Napisane przez Gabi2
a może alantan w piance
a nie wiesz może ile on kosztuje?
la loba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 18:08   #152
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

coś około 10 zł, ale to dośc dawno było
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 18:13   #153
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Cytat:
Napisane przez la loba
no jak do jutra to nie zacznie znikac to chyba faktycznie bez lekarza sie nieobejdzie
Kochanie, nie chcę być niedelikatna, ale co to znaczy?! Do lekarza, biegiem marsz!
Nie przeraża Cię, że oprócz blizn, poparzenia drugiego stopnia mogą stać się źródłem jakiejś infekcji, która będzie Ci się długo paprać? Normalnie mnie wnerwiasz... Dziewczyno, jak masz bąble (a może w nich jeszcze zbiera się jakiś płyn, co?), to nie jest zabawa!!! To nie to samo, co raczek po opalaniu na plaży!!!
Do lekarza, nie czekaj do jutra, nie ma sensu.
A o ile zrozumiałam - właściciel solarium Cię uprzedził o nowych lampach, prawda? W takim razie skarga niewiele Ci pomoże. Na paczkach z papierosami też informują o zagrożeniu rakiem, ale je sprzedają i każdy kupuje je na własne ryzyko. Tak jak na własne ryzyko sama położyłas się na 15 minut w solarium. I teraz "cierp ciało, coś chciało".
Mam nadzieję, że na drugi raz będziesz ostrożniejsza. Opalanie w solarium to nie to samo, co pomalowanie buźki podkładem, nie można tego traktować jak doraźny środek poprawiający urodę. A poza tym - nowe czy stare lampy - 15 minut?! I pewnie jeszcze bez filtra, żeby się szybciej "zrumienić"?
Życzę dużo zdrowia i naprawdę szczerze współczuję. A gniewam się, bo generalnie złości mnie, jak ktoś sam sobie krzywdę robi.
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 18:31   #154
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Cytat:
Napisane przez selfish
Kochanie, nie chcę być niedelikatna, ale co to znaczy?! Do lekarza, biegiem marsz!
Nie przeraża Cię, że oprócz blizn, poparzenia drugiego stopnia mogą stać się źródłem jakiejś infekcji, która będzie Ci się długo paprać? Normalnie mnie wnerwiasz... Dziewczyno, jak masz bąble (a może w nich jeszcze zbiera się jakiś płyn, co?), to nie jest zabawa!!! To nie to samo, co raczek po opalaniu na plaży!!!
Do lekarza, nie czekaj do jutra, nie ma sensu.
A o ile zrozumiałam - właściciel solarium Cię uprzedził o nowych lampach, prawda? W takim razie skarga niewiele Ci pomoże. Na paczkach z papierosami też informują o zagrożeniu rakiem, ale je sprzedają i każdy kupuje je na własne ryzyko. Tak jak na własne ryzyko sama położyłas się na 15 minut w solarium. I teraz "cierp ciało, coś chciało".
Mam nadzieję, że na drugi raz będziesz ostrożniejsza. Opalanie w solarium to nie to samo, co pomalowanie buźki podkładem, nie można tego traktować jak doraźny środek poprawiający urodę. A poza tym - nowe czy stare lampy - 15 minut?! I pewnie jeszcze bez filtra, żeby się szybciej "zrumienić"?
Życzę dużo zdrowia i naprawdę szczerze współczuję. A gniewam się, bo generalnie złości mnie, jak ktoś sam sobie krzywdę robi.

Częściowo ktoś nam krzywdę robi,a częściowo sami ją sobie załatwiliśmy ...

Jeżeli chodzi o temat to myślę,że lepiej się nie bawić w jakieś rzeczy,które są przeznaczone dla osób mające poparzenia słoneczne,bo to nie to samo,ale iść do lekarza i to jak najszybciej. W najlepszym przypadku obejdzie się bez "oznaczenia" na całe życie,ale musisz liczyć się z tym,że możesz mieć blizny.


Opis postępowania:
Uszkodzenia drugiego i trzeciego stopnia:

Należy niezwłocznie wezwać pomoc medyczną. Do czasu przyjazdu pomocy należy poszkodowanego położyć w takiej pozycji, aby nie uszkadzać poparzonej skóry i tkanek.
Dalej, należy usunąć wszelkie ubranie lub biżuterię z okolic oparzeń. Pamiętaj!! Nie usuwaj części ubrań, które przywarły do skóry. Nie wolno również przebijać żadnych pęcherzy powstałych przy oparzeniach.
Można położyć na miejsca oparzeń sterylne, mokre bandaże.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 18:46   #155
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Chyba kolejny raz miałam więcej szczęścia, niż rozumu...
Już u lekarza byłam wprawdzie tak "po sasiedzku", ale mnie uspokoił troszecze, bo sie okazało, ze to co zidentyfikowałam jako "pęcherze" to poprostu wysuszona tak strasznie skóra, z której się zaczęły takie brzydkie rzeczy robic. Nie są to więc oparzenia drugiego stopnia. Polecony mi został jedynie Linomag (aby natłuszczac te miejsca)...
Ale solarium i tak zamierzam od dziś omijac szerokim łukiem.
Dzięki bardzo bo gdyby nie Wy to pewnie bym nadal bezczynnie siedziała przy lustrze i płakała. Dziękuje - za te krytyczne słowa co do mojej postawy przede wszystkim bo wiem, że w dobrej wierze...
la loba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 18:49   #156
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Cytat:
Napisane przez la loba
Chyba kolejny raz miałam więcej szczęścia, niż rozumu...
Już u lekarza byłam wprawdzie tak "po sasiedzku", ale mnie uspokoił troszecze, bo sie okazało, ze to co zidentyfikowałam jako "pęcherze" to poprostu wysuszona tak strasznie skóra, z której się zaczęły takie brzydkie rzeczy robic. Nie są to więc oparzenia drugiego stopnia. Polecony mi został jedynie Linomag (aby natłuszczac te miejsca)...
Ale solarium i tak zamierzam od dziś omijac szerokim łukiem.
Dzięki bardzo bo gdyby nie Wy to pewnie bym nadal bezczynnie siedziała przy lustrze i płakała. Dziękuje - za te krytyczne słowa co do mojej postawy przede wszystkim bo wiem, że w dobrej wierze...

No to całe szczęście Szkoda,że ludzie uczą się na błędach i musi to być takie bolesne
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 18:52   #157
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Cytat:
Napisane przez selfish
Kochanie, nie chcę być niedelikatna, ale co to znaczy?! Do lekarza, biegiem marsz!
Nie przeraża Cię, że oprócz blizn, poparzenia drugiego stopnia mogą stać się źródłem jakiejś infekcji, która będzie Ci się długo paprać? Normalnie mnie wnerwiasz... Dziewczyno, jak masz bąble (a może w nich jeszcze zbiera się jakiś płyn, co?), to nie jest zabawa!!! To nie to samo, co raczek po opalaniu na plaży!!!
Do lekarza, nie czekaj do jutra, nie ma sensu.
A o ile zrozumiałam - właściciel solarium Cię uprzedził o nowych lampach, prawda? W takim razie skarga niewiele Ci pomoże. Na paczkach z papierosami też informują o zagrożeniu rakiem, ale je sprzedają i każdy kupuje je na własne ryzyko. Tak jak na własne ryzyko sama położyłas się na 15 minut w solarium. I teraz "cierp ciało, coś chciało".
Mam nadzieję, że na drugi raz będziesz ostrożniejsza. Opalanie w solarium to nie to samo, co pomalowanie buźki podkładem, nie można tego traktować jak doraźny środek poprawiający urodę. A poza tym - nowe czy stare lampy - 15 minut?! I pewnie jeszcze bez filtra, żeby się szybciej "zrumienić"?
Życzę dużo zdrowia i naprawdę szczerze współczuję. A gniewam się, bo generalnie złości mnie, jak ktoś sam sobie krzywdę robi.

Z tym, że do lekarza odrazu powinnam się udac to się zgadzam (już byłam i dziękuje bo to Wasze odpowiedzi mnie zmobilizowały)
Ale po pierwsze - opalałam się z filtrami, a po drugie nie zostałam uprzedzona o zmianie lamp (proponuje Selfish kolejnym razem dokładniej czytac )
Tak czy tak jeszcze raz dziękuje za zmobilizowanie mnie.
la loba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-29, 18:54   #158
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Cytat:
Napisane przez natii4
No to całe szczęście Szkoda,że ludzie uczą się na błędach i musi to być takie bolesne
Oj bolesne bardzo i nadal nie wyglądam tak by wyjsc do ludzi ale przynajmniej nauczka bedzie ...
la loba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 20:21   #159
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Cytat:
Napisane przez la loba
Chyba kolejny raz miałam więcej szczęścia, niż rozumu...
Już u lekarza byłam wprawdzie tak "po sasiedzku", ale mnie uspokoił troszecze, bo sie okazało, ze to co zidentyfikowałam jako "pęcherze" to poprostu wysuszona tak strasznie skóra, z której się zaczęły takie brzydkie rzeczy robic. Nie są to więc oparzenia drugiego stopnia. Polecony mi został jedynie Linomag (aby natłuszczac te miejsca)...
Ale solarium i tak zamierzam od dziś omijac szerokim łukiem.
Dzięki bardzo bo gdyby nie Wy to pewnie bym nadal bezczynnie siedziała przy lustrze i płakała. Dziękuje - za te krytyczne słowa co do mojej postawy przede wszystkim bo wiem, że w dobrej wierze...
to masz naprawde szczescie ciesze sie, ze to nic powaznego dbaj o skorke, ladnie ja popiesc, a moze zapomni, co jej zrobilas no i moze faktycznie omijaj solarke szerokim lukiem

EDIT: widze, ze jestes z lodzi to tak jak ja moglabys napisac, w ktorym solarium tak Cie urzadzili, zebym wiedziala, gdzie przypadkiem nie isc?
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 21:40   #160
agasn
Raczkowanie
 
Avatar agasn
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 162
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Laloba ja polecam Cicaplast La Roche Possay albo Cicalfate Avene cudownie regenerują skóre , łagodzą rumień. Niestety nie tanie (ok 40 zł jesli sie nie myle) ale warte swojej ceny
agasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-29, 21:41   #161
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Cytat:
Napisane przez lalesia
widze, ze jestes z lodzi to tak jak ja moglabys napisac, w ktorym solarium tak Cie urzadzili, zebym wiedziala, gdzie przypadkiem nie isc?
przy ulicy Rojnej ( pewnie nie bedzie nic nazwa ulicy mówiła, bo to zupełne obrzeża Łodzi )
la loba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-29, 21:53   #162
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Cytat:
Napisane przez la loba
przy ulicy Rojnej ( pewnie nie bedzie nic nazwa ulicy mówiła, bo to zupełne obrzeża Łodzi )
to kolo mnie az strach pomyslec, ze kiedys tam bylam
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 07:09   #163
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Cytat:
Napisane przez la loba
Chyba kolejny raz miałam więcej szczęścia, niż rozumu...
Już u lekarza byłam wprawdzie tak "po sasiedzku", ale mnie uspokoił troszecze, bo sie okazało, ze to co zidentyfikowałam jako "pęcherze" to poprostu wysuszona tak strasznie skóra, z której się zaczęły takie brzydkie rzeczy robic. Nie są to więc oparzenia drugiego stopnia. Polecony mi został jedynie Linomag (aby natłuszczac te miejsca)...
Ale solarium i tak zamierzam od dziś omijac szerokim łukiem.
Dzięki bardzo bo gdyby nie Wy to pewnie bym nadal bezczynnie siedziała przy lustrze i płakała. Dziękuje - za te krytyczne słowa co do mojej postawy przede wszystkim bo wiem, że w dobrej wierze...

Dobrze, że sprawa tak się zakończyła
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 11:54   #164
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

wygladam jeszcze gorzej niż wczoraj Skóra na policzkach i brodzie mi sie niemiłosiernie pomarszczyła... Bez kaptura sie z domku nie ruszam, bo chce uniknac tych pełnych politowania spojrzen. Ehh.. że w 15 minut można sobie takie kuku zrobic...Mam nadzieje, że do poniedziałku moja buzia bedzie chociaz w stanie umożliwiającym wyjscie z domu, bo na zajecia trzeba zaczac chodzic
la loba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 12:13   #165
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Cytat:
Napisane przez la loba
wygladam jeszcze gorzej niż wczoraj Skóra na policzkach i brodzie mi sie niemiłosiernie pomarszczyła... Bez kaptura sie z domku nie ruszam, bo chce uniknac tych pełnych politowania spojrzen. Ehh.. że w 15 minut można sobie takie kuku zrobic...Mam nadzieje, że do poniedziałku moja buzia bedzie chociaz w stanie umożliwiającym wyjscie z domu, bo na zajecia trzeba zaczac chodzic
Natłuszczaj skóre kremem Physiogelu, wymienione juz w tym watku kremy z LRP i Avene tez sa swietne. Mysle ze nie powinnas sie ruszacx z domu bez filtra teraz, na pewno uszkodzenia skory nie sa tylko powierzchowne, niestety
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 12:16   #166
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Cytat:
Napisane przez la loba
wygladam jeszcze gorzej niż wczoraj Skóra na policzkach i brodzie mi sie niemiłosiernie pomarszczyła... Bez kaptura sie z domku nie ruszam, bo chce uniknac tych pełnych politowania spojrzen. Ehh.. że w 15 minut można sobie takie kuku zrobic...Mam nadzieje, że do poniedziałku moja buzia bedzie chociaz w stanie umożliwiającym wyjscie z domu, bo na zajecia trzeba zaczac chodzic
nie chce Cie martwic, ale jesli skora sie pomarszczyla, to chyba jednak bylo to poparzenie 2-go stopnia a moze jeszcze jest swiecaca, jakby tlusta (w rzeczywistosci wyglada to tak, ze jest tak napieta, ze az swieci)? Tak, jak po dotknieciu reka kuchenki...
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 12:20   #167
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Cytat:
Napisane przez lalesia
nie chce Cie martwic, ale jesli skora sie pomarszczyla, to chyba jednak bylo to poparzenie 2-go stopnia a moze jeszcze jest swiecaca, jakby tlusta (w rzeczywistosci wyglada to tak, ze jest tak napieta, ze az swieci)? Tak, jak po dotknieciu reka kuchenki...
Mysle, ze gdyby bylo 2 stopnia to by bolało, a to jest takie suche i pomarszczone i nie boli jak dotykam...(taka skorupka mi się robi poprostu) Będe smarowac i czekac... przecierpie jakoś to, że tak wygladam...
la loba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 15:03   #168
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Cytat:
Napisane przez la loba
pan nie uprzedził mnie, że założone zostały nowe lampy,
No fakt, czytałam nieuważnie, mea culpa

Ale podtrzymuję - nowe czy stare lampy - 15 minut smażenia w solarium to dużo za dużo.
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 15:55   #169
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Stan skóry ci się pogarsza,więc powinnaś iść do dermatologa.Twarzy nie zasłonisz tak jak np.plecy,a strach pomyśleć,że na całe życie może ci zostać pamiątka po tym solarium.Chyba troszkę przesadziłaś z tym 15 minutowym opalaniem,zwłaszcza,gdy był to pierwszy raz po zimie i skóra pomimo filtrów nie była przygotowana na taki szok .Inna sprawa ,to po co sztucznie przyśpieszać powstawanie zmarszczek,skóra starzeje się w naturalny sposób,a solarium to dopalacz ,który proces ten przyspiesza.
Życzę powodzenia i mimo wszystko idz do lekarza,bo ten specyfik ,który teraz używasz ci nie pomaga ,a szkodzi
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-30, 16:20   #170
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Cytat:
Napisane przez Fresa
Stan skóry ci się pogarsza,więc powinnaś iść do dermatologa.
No pogarsza sie ale chyba tylko wizualnie, bo bolało i piekło a teraz już nic a nic - wydaje mi sie, że brzydko wyglada bo sie zaczyna to wszystko złuszczac- trudno schodzącą skóre przeżyje- teraz to juz nie chodzi o to żeby teraz było ładnie, tylko o to żeby na przyszłośc pamiątka nie pozostała...szczególnie, że tak jak piszesz na twarzy to kiepska sprawa.

A co do solarium to hmm.. nigdy nie nadużywałam, zawsze byłam zdystansowana do takiego sposobu zdobywania opalenizny... i do tej pory zachowywałam rozsądek. A teraz faktycznie wyobrażnią się nie popisałam smażąc sie 15 minut przyznaje ... Głupota ... ale płace za nią teraz ...
la loba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 16:52   #171
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Cieszy mnie,że potrafisz do własnego postępowania podejść z dystansem i nie jesteś bezkrytyczna wobec siebie samej .A tak swoją drogą to pan prowadzący solarium chyba powinien powiedzieć zareagować,że tyle czasu tam siedzisz.Kto jak kto ,ale on powinien znać normy ile można maksymalnie na pierwszy raz.Wyobraznią się nie popisał,ale wiadomo-kasa się liczy .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 08:51   #172
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Niby mnie lekarz uspokoił, ale do dermatologa się jednak wybiore dziś, bo to wszystko co się dzieje z moją buzią mnie niepokoji coraz bardziej :/ Mam wrażenie, że jest gorzej. Boje sie, boje sie, boje bardzo...
la loba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 11:38   #173
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Dobrze że poszłaś do lekarza a teraz najlepiej wybrać sie do dermatologa jezeli piszesz ,że stan twojej buzi sie pogarsza.Coś czuję ,że długo bedziesz przywracała skórę do równowagi ale spokojnie pani dermatolog zapisze coś regenerującego i zobaczysz bedzie ok
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 15:20   #174
tinkaaa
Raczkowanie
 
Avatar tinkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 380
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Na pewno wszystko sie zagoi. Ale przez ladnych pare tygodni bedziesz miala nie lada problem ze swoja buzia.

Twoja wina jest zadna. To pracownik solarium mial obowiazek doradzic Ci, po uprzednim przeprowadzeniu wywiadu na temat Twojej skory, odpowiednie lozko i czas opalania. Ty jestes klientem, ktory przeciez na tym sie nie zna. To troche tak jak z wizyta u kosmetyczki.
Brak wyobrazni i chec zarobku u niektorych ludzi prowadzacych solaria jest przerazajacy
A przeciez gdybys wyszla stamtad zadowolona, pewnie jeszcze nie raz bys skorzystala
tinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 21:10   #175
la loba
Raczkowanie
 
Avatar la loba
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 182
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Po wizycie u dermatologa cudownie ehh... Pani przepisała mi Flucinar (na poczatku sie troszke przestraszyłam bo to sterydy, ale podobno przez tydzien można bezpiecznie stosowac na twarz). Podziałała ta masc cudownie te twarde strupki zmienily sie w miekka schodzaca skore, którą zreszta może niepotrzebnie, ale sobie pousuwałam -( ale nie tak brutalnie tylko sama schodziła). I teraz mam taką lekko zaróżowiona skóre w tych miejscach Tylko na brodzie jeszcze skorupka jest i poki co nie ruszam, bo sama nie odchodzi.
dziekuje za wszystkie rady i podtrzymywanie mnie na duchu
pewnie jeszcze troszke bede doprowadzac buzie do dawnej swietnosci, ale moze jutro bede mogla normalnie na spacerek sobie wyjsc wreszcie i nie chowac sie przed ludzmi ...
A dzieki tej całej sytuacji troche dystansu do mego wygladu nabrałam i mysle ze czesciej bez makijażu sie odwaze wychodzic... bo przecież nie zawsze trzeba wygladac idealnie
la loba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 21:16   #176
nataliacz
Rozeznanie
 
Avatar nataliacz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ośw
Wiadomości: 559
GG do nataliacz
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

no to trzymamy kciuki za powrót buzi do zdrowia
nataliacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 22:26   #177
Paulyna
Zakorzenienie
 
Avatar Paulyna
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 9 319
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Rzeczywiście niezbyt przyjemna historia... Ja kiedyś też tak miałam, ale takie bąbelki na dekoldzie, plecach, rękach... małe pęcherzyki z wodą, które później zniknęły, ale skóra w tym miejscu się zaczęła złuszczać i w konsekwencji zeszła całkowicie i pozostały brzydkie plamy. Ale później opalenizna się wyrównała i było ok
Dobrze, że już wszystko dobrze
Paulyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 14:55   #178
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Dobrze,że poszłaś do dermatologa,trzymam kciuki za powodzenie kuracji .
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 15:42   #179
nataliacz
Rozeznanie
 
Avatar nataliacz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ośw
Wiadomości: 559
GG do nataliacz
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Oj jeszcze wczoraj życzyłam powrotu do zdrowia a dzisiaj sama cierpie dziewczyny macie jakieś domowe sposoby na baaardzo spieczonego raczka? głównie na ramionach
nataliacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 15:50   #180
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Cytat:
Napisane przez nataliacz
Oj jeszcze wczoraj życzyłam powrotu do zdrowia a dzisiaj sama cierpie dziewczyny macie jakieś domowe sposoby na baaardzo spieczonego raczka? głównie na ramionach
Kubeł zimenej wody na głowę przed następną wizytą w solarium A na poważnie to domowe sposoby już w tej chwili są zakazywane,bo tłuszcz w nabiałach sprawia,że ciepło zatrzymuje się w ciele. Przede wszystkim wziąść aspirynę oraz kupić sobie Panthenol w aptece
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-07 21:00:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.