Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Pokaż wyniki sondy: Najlepsza blond farba wg. Ciebie, to...?
Koleston - farba profesjonalna 37 11,18%
Londa - farba profesjonalna 4 1,21%
Alfaparf - farba profesjonalna 83 25,08%
Joanna - farba profesjonalna 4 1,21%
Loreal majirel/majiblond- farba profesjonalna 33 9,97%
Palette - farba drogeryjna 24 7,25%
Wellaton - farba drogeryjna 13 3,93%
Garnier - farba drogeryjna 46 13,90%
Loreal - farba drogeryjna 45 13,60%
Joanna - farba drogeryjna 22 6,65%
Syoss - farba drogeryjna 15 4,53%
Londa - farba drogeryjna 5 1,51%
Głosujący: 331. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-01, 19:55   #3661
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
zawsze farbuję TYLKO odrosty. A włosy rozjaśniają mi się szybko. Rozjaśniacz z wodą 1,8% w folii w pół godzinki doprowadza moje włosy do poziomu 9.

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------



Ale ja chcę poziom 8. Nie chcę białych ani super jasnych Więc mogę mieć nadzieję?
a, to przepraszam, to jak chcesz 8 to rób
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 21:17   #3662
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Hej
Czy ktoś używał może Wella Koleston 8,38? Jestem ciekawa efektu.
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 09:13   #3663
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Ja się cały czas trzymam 8 poziomu woda 6 % i jest pięknie. 9 poziom też mi wychodził tylko np ciut ciemniej niz kolezance.

Mi sie woda 12 % odbila na kondycji gdzies po 3 latach, a najbardziej jak je przyciemnilam wtedy ale ja robiłam błąd bo za daleko przeciagalam i za często robiłam malaks.

Ostatnio robiłam 8.2 trochę skopalam ze nie dalam na całe wlosy, zrobilam tylko malaks skoro mam 8 poziom. Ale musze przyznać ze ładny efekt to dało. Mam delikatne ombre i refleksy na długości
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 11:21   #3664
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Ja się cały czas trzymam 8 poziomu woda 6 % i jest pięknie. 9 poziom też mi wychodził tylko np ciut ciemniej niz kolezance.

Mi sie woda 12 % odbila na kondycji gdzies po 3 latach, a najbardziej jak je przyciemnilam wtedy ale ja robiłam błąd bo za daleko przeciagalam i za często robiłam malaks.

Ostatnio robiłam 8.2 trochę skopalam ze nie dalam na całe wlosy, zrobilam tylko malaks skoro mam 8 poziom. Ale musze przyznać ze ładny efekt to dało. Mam delikatne ombre i refleksy na długości
Cześć 8,2 jest piękne
Ja tam robię teraz sklepowym wellatonem, ostatnio robiłam alfaparfem i jakoś tak hm mam jeszcze w domu tubke 11,21 ale sama nie wiem czy ja położę, bo-odpukac w niemalowane- ten wellaton daje mi kolor taki, jaki dokładnie chce
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 13:03   #3665
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Ja się cały czas trzymam 8 poziomu woda 6 % i jest pięknie. 9 poziom też mi wychodził tylko np ciut ciemniej niz kolezance.
Piszesz o Wella Koleston? I mieszałaś z 6% tak? Bo teraz kiedy wiem, że efekt jest możliwy szukam odpowiedniej farby

Właściwie to chciałam najpierw sprawdzić drogeryjne bo są na pewno delikatniejsze od profesjonalnych i myślałam właśnie o Wellatonie o którym wspomniała buahhot. Tylko tam pewnie jest w opakowaniu woda 9% i trzeba będzie ją wymienić? Zastanawiam się jeszcze jak zadziałałaby farba na poziomie na przykład 10 z wodą 6%, czy włosy bardziej się rozjaśnią niż z farbą na poziomie 8?

Edytowane przez maiia
Czas edycji: 2016-04-02 o 13:06 Powód: DOPISEK
maiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 13:22   #3666
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
Cześć 8,2 jest piękne
Ja tam robię teraz sklepowym wellatonem, ostatnio robiłam alfaparfem i jakoś tak hm mam jeszcze w domu tubke 11,21 ale sama nie wiem czy ja położę, bo-odpukac w niemalowane- ten wellaton daje mi kolor taki, jaki dokładnie chce
Ja stwierdzam ze jak coś pasuje to nie ma co kombinować i zmieniać
Poki sie trzymam 8 poziomu to zostaje przy 8.2 za jakis czas moze na całość poloze ale poki co ta delikatna różnica odcieni mi sie podoba.

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Piszesz o Wella Koleston? I mieszałaś z 6% tak? Bo teraz kiedy wiem, że efekt jest możliwy szukam odpowiedniej farby

Właściwie to chciałam najpierw sprawdzić drogeryjne bo są na pewno delikatniejsze od profesjonalnych i myślałam właśnie o Wellatonie o którym wspomniała buahhot. Tylko tam pewnie jest w opakowaniu woda 9% i trzeba będzie ją wymienić? Zastanawiam się jeszcze jak zadziałałaby farba na poziomie na przykład 10 z wodą 6%, czy włosy bardziej się rozjaśnią niż z farbą na poziomie 8?
Nie o lorealu majirel z kolestonu doświadczenie mam tylko w poziomie 12. Drogeryjne nie zawsze są delikatniejsze. U mnie większość profesjonalnych jest delikatniejsza dla wlosow niz drogeryjnych.

A poziom 10 z założenia jest jasniejszy niz 8
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 16:44   #3667
buahhot
Marcelover ♥♥♥
 
Avatar buahhot
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 19 577
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Piszesz o Wella Koleston? I mieszałaś z 6% tak? Bo teraz kiedy wiem, że efekt jest możliwy szukam odpowiedniej farby

Właściwie to chciałam najpierw sprawdzić drogeryjne bo są na pewno delikatniejsze od profesjonalnych i myślałam właśnie o Wellatonie o którym wspomniała buahhot. Tylko tam pewnie jest w opakowaniu woda 9% i trzeba będzie ją wymienić? Zastanawiam się jeszcze jak zadziałałaby farba na poziomie na przykład 10 z wodą 6%, czy włosy bardziej się rozjaśnią niż z farbą na poziomie 8?
Tzn ja teraz używam odcienia wellaton 12/1 i tak jak kiedyś wychodził mi dość mocno popielaty, tak teraz wychodzi mi neutralnie-ani szaro, ani żółto, w sam raz wodę ma 9% można ją oczywiście podmienić na mniejszą



Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Ja stwierdzam ze jak coś pasuje to nie ma co kombinować i zmieniać
Poki sie trzymam 8 poziomu to zostaje przy 8.2 za jakis czas moze na całość poloze ale poki co ta delikatna różnica odcieni mi sie podoba.

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------



Nie o lorealu majirel z kolestonu doświadczenie mam tylko w poziomie 12. Drogeryjne nie zawsze są delikatniejsze. U mnie większość profesjonalnych jest delikatniejsza dla wlosow niz drogeryjnych.

A poziom 10 z założenia jest jasniejszy niz 8
No pewnie, też teraz trzymam się jednego poziomu jednak rude mi nie służyły, na szczęście udało mi się z powrotem zejść do jasnych
__________________

buahhot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-12, 14:34   #3668
Michelle_
Raczkowanie
 
Avatar Michelle_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Wiadomości: 177
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Dziewczyny jakiś czas temu pisałam gdy chciałam przyciemnić mój blond.. Przyciemniłam i czułam się okropnie. Co prawda nie była to jakaś spektakularna różnica. Naturalne mam na poziomie coś koło 5/6 tak myślę.. Teraz na głowie mam to co widać niestety. Robiłam je A10, dół chwycił jasniej, góra która była farbowana na ciemniej nie bardzo.. Chciałabym zrobić takie jak tutaj bunny opisuje http://blogblondbunny.blogspot.com/2...1111-1120.html I mam pytanie. Czy później samo farbowanie odrostów tą 11.11 na wodzie 12 wystarczy (jeśli po kapieli zrobię na 9%), czy kolor bedzie się różnił i będzie trzeba powtarzać całośc?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12965941_1147477911953281_1953299573_n-tile.jpg (64,5 KB, 66 załadowań)
Michelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 15:19   #3669
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Moim zdaniem wystarczy.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-12, 17:06   #3670
Michelle_
Raczkowanie
 
Avatar Michelle_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Wiadomości: 177
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Ok dzięki, jeszcze dopytam, zeby nie wywinąć sobie numeru. Po kąpieli na ile nałozyć farbę? 20min czy 45 min jak normalnie? I czy sama 11.11 da radę czy muszę być te dwa odcienie zmieszane żeby wyszło chłodno?
Michelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-13, 21:38   #3671
Michelle_
Raczkowanie
 
Avatar Michelle_
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Wiadomości: 177
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

I teraz mnie zastanawia, jak mam odrost naturalny to jak nakładać tą kąpiel? Tak jak wszędzie piszą od środka i dołu bo góra najszybciej się rozjaśni? Bo mnie to zastanawia... I Farba później normalnie najpierw odrost i pozniej na calosc ? Wiem, ze pewnie nie raz się tu przewijało, ale nie mogę nic znaleźć sensownego ani na blogach ani tutaj. A chcę wyrównać ten kolor, więc nie chce nabawić się większych przejść niż mam teraz..
Michelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-14, 16:27   #3672
Monika855
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 22
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

. Hej dziewczyny Kolejny raz proszę o poradę. W tej chwili mam 3 kolory na głowie. Planuję zrobić odrost Wellą Illuminą 9/60 na 9% i trochę pojaśnieć te lekko żółtawo-rudawe włosy po spranej farbie Alwaves na górze, przy odroście. Widać to na zdjęciu. Czy na 6% wystarczy samo 9/60, czy lepiej zmieszać z 8/69? Zachciało mi się też rozjaśnić trochę ten brąz spod spodu. Zrobiłam dziś kąpiel rozjaśniającą na wodzie 6% i zrobił się rudo-pomarańczowy. Czy na ten kolor mogę położyć Illuminę 8/69 na 6%? Wyjdzie coś z tego, czy zrobić najpierw kolejną kąpiel? Myślicie, że ta 9/60 wystarczy? Czy dokupić 10/? Nie chcę platyny na górze głowy, ale ładny jasny beż, jak je/st na niższych partiach (na fotce wygląda na bardzo jasny). A tam gdzie ten brąz chcę trochę ciemniejszy, czyli 8/69.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160414_165535.jpg (83,2 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160414_165514.jpg (76,8 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (1,9 KB, 218 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg s-8-69-light-blonde-violine-fum-60-ml.jpg (29,6 KB, 8 załadowań)

Edytowane przez Monika855
Czas edycji: 2016-04-15 o 15:40
Monika855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 12:10   #3673
ewelina11334
Przyczajenie
 
Avatar ewelina11334
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 11
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cześć dziewczyny !
Od jakiegoś czasu mam dylemat czy farbować włosy na blond czy brąz? W którym kolorze lepiej wyglądam? Z góry dziękuję za pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pizap.com14607182073681.jpg (189,3 KB, 88 załadowań)
ewelina11334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 14:17   #3674
magdalejna20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 5
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

We wtorek mam wizytę u fryzjera i cały czas główkuję nad kolorem włosów. Obecnie posiadam ciemno brązowe, ale marzy mi się taki ciemny blond, ewentualnie jasny brąz, ale nie wiem czy będzie mi pasował. Niby naturalne włosy mam w kolorze jasnego brązu/ciemnego blondu, zielone oczy, w lecie od słońca piegi, jasną cerę, czasem zaczerwienienia. Będzie mi pasował ciemny blond ?
magdalejna20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 14:34   #3675
Monika855
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 22
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez ewelina11334 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny !
Od jakiegoś czasu mam dylemat czy farbować włosy na blond czy brąz? W którym kolorze lepiej wyglądam? Z góry dziękuję za pomoc
Brąz o wiele lepszy
W blond jakoś tak blado.
Monika855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 14:36   #3676
Skarb90
Zadomowienie
 
Avatar Skarb90
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 477
GG do Skarb90
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez ewelina11334 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny !
Od jakiegoś czasu mam dylemat czy farbować włosy na blond czy brąz? W którym kolorze lepiej wyglądam? Z góry dziękuję za pomoc
brąz, blond Ci w ogole nie pasuje
Skarb90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 16:28   #3677
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez ewelina11334 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny !
Od jakiegoś czasu mam dylemat czy farbować włosy na blond czy brąz? W którym kolorze lepiej wyglądam? Z góry dziękuję za pomoc
ale tu na foto są dwie rozne osoby dziewczyna w brazie ma wyraziste brwi i brązowe oczy natomiast blondynka blekitne oczy i brwi jasniejsze..
blond fajny ale trzeba by było oczy bardziej podkreslic
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 17:12   #3678
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez ewelina11334 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny !
Od jakiegoś czasu mam dylemat czy farbować włosy na blond czy brąz? W którym kolorze lepiej wyglądam? Z góry dziękuję za pomoc
Cytat:
Napisane przez CherrryCat Pokaż wiadomość
ale tu na foto są dwie rozne osoby dziewczyna w brazie ma wyraziste brwi i brązowe oczy natomiast blondynka blekitne oczy i brwi jasniejsze..
blond fajny ale trzeba by było oczy bardziej podkreslic
Mam takie samo zdanie jak Cherrry i sama zastanawiałam się czy to Ty masz ten brąz z podkreślonymi brwiami czy jednak to Twoja siostra .
Blond jest ok ale właśnie z makijażem oka i brwi, ja jak się nie pomaluję to wyglądam podobnie (czyli blado i niewyraźnie). Przy brązie jest nieco lepiej bez make-upu.
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 19:42   #3679
CherrryCat
Zakorzenienie
 
Avatar CherrryCat
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 341
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Mam takie samo zdanie jak Cherrry i sama zastanawiałam się czy to Ty masz ten brąz z podkreślonymi brwiami czy jednak to Twoja siostra .
Blond jest ok ale właśnie z makijażem oka i brwi, ja jak się nie pomaluję to wyglądam podobnie (czyli blado i niewyraźnie). Przy brązie jest nieco lepiej bez make-upu.
No, wiekszosc farbowanych blondynek ktore nie maja ciemnej oprawy oczu nie wygladaja idealmie bez makijazu, wiadomo
__________________
Instagram

Wymiana

CherrryCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-16, 00:06   #3680
gosiak4003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 42
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Witajcie!

Poczytałam wątek (prawie cały) ale nadal jestem kompletnie pomieszana... Mam bardzo podobne zarówno naturalne jak i farbowane włosy CherrryCat (fotka 2 strony temu https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3648 )

tzn moich za czasów, kiedy chodziłam do fryzjefa farbować włosy. niestety, moje pomimo prób i męczarni nie chcą współpracować farbowane w domu.
Farbowałam już dwoma farbami - Allwaves 11.0 z wodą 6, 9 i nawet 12%. Później Artego 912-12P. Oprócz ogromnych zniszczeń - zawsze ten sam efekt - RUDE odrosty. I co ciekawe, bez względu na to czy 6 czy 12% - poziom rudości i poziom rozjaśnienia ten sam.

Czy jestem zmuszana rozjaśniać włosy przed farbowaniem? (tak robiła ostatnia fryzjerka do której chodziłam, poprzednia farbowała od razu i "łapało" pięknie.. Tylko za farbowanie wołała 360zł i niestety nie wydolę tyle co półtora miesiąca).
Niestety, po pierwszym (i ostatnim) rozjaśnianiu przez ostatnią fryzjerkę, przez ok 3 tygodnie nie mogłam dotknąć skóry głowy - tak mnie podrażniło. Do tego kolor - pomimo że upierałam się że chcę inny - ona sama dobrała bo "wzornik przekłamuje". No i oczywiście nie wyszedł taki jak chciałam.. Ale przynajmniej włosy były jednolite :P

Teraz zadaję sobie pytanie.. Czy ja coś źle robię? Czy dobrałam złą farbę? A może za krótko trzymam? Albo jestem zmuszona faktycznie rozjaśniać.. Jeśli tak, to czym? Bo nie zniosę kolejnego bólu i pieczenia przez taki czas. Już wolę się farbnąc na czarno :P
Byłabym nawet skłonna iść do fryzjerki naprostować te włosy do stanu używalności, ale boję się trafić na taką jak ostatnio..

Załączam zdjęcie kilka minut po farbowaniu. Dodam, że ta rudość trochę się przytłumia po ok półtora tygodnia..

Ratujcie, proszę! Bo kupienie kolejnej farby, żeby raz użyć i żeby się okazało że efekt ten sam.. szkoda trochę


P.S. Zdjęcie jest po farbowaniu allwaywsem. On był trochę cieplejszym odcieniem więc i reszta włosów jest cieplejsza. Ale Artego już dał idealny kolor końców - a odrosty identyczne jak na tym zdjęciu - czyli rudo-pisklęcie i dużo ciemniejsze od reszty (zdjęcie jest robione w mocnym świetle więc tego tak nie oddaje..)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy.jpg (106,0 KB, 36 załadowań)
gosiak4003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 11:16   #3681
coolasana
Zadomowienie
 
Avatar coolasana
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 283
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cześć dziewczyny. Wracam do Was po 8 miesiącach niefarbowania odrostów przełamałam się i znowu są blond
__________________





coolasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 09:08   #3682
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Dziewczyny proszę o pomoc. Boję się, że sama cos narozrabiam.
Moje włosy były rozjaśniane pasemkami. Te pasemka są białe, odbarwione. Do tego pasemka z jasnego brązu robione Kolestonem 6/1, które się sprały do jasnego rudego. Pasemka robiłam co 6 tygodni. Teraz nie robiłam juz 8 tygodni. Mam juz spory odrost. Ogólnie po dwóch miesiącach wyglada żółto/rudo/biało, matowo.
W związku z tym, że mam włosy bardzo cieniutkie i bardzo zniszczone od rozjaśniacza, postanowiłam pozbyć się pasemek i juz nie uzywać rozjasniacza. Wiem, że wielu kobietom udało się przejść na farbę i tym sposobem włosy odżyły.
Poczytałam w necie rożne porady. Nałożyłam na te białe pasemka Majirel cool cover 7 z oxy 7,5% . Na koniec zmalaksowałam z całością, ale podkusiło mnie, żeby dodać trochę mixtona niebieskiego, bo nie cierpię rudości. Rzeczywiście pasemka zniknęły. Wyszło bardzo ciemno, ale wiem, że się jeszcze trochę wypłucze. Jednak odcień jest bury. Aż tak buro mi nie pasuje. Nie wiem czy wytrzymam.
Wiem, że się troszkę wypłucze, ale potem co mam na to położyć? Bo kolor nie jest jednolity, widać nadal różne pasma kolorowe od rudości, po szarość. Myślałam na jakims tonerem może... np. Wella Color touch. Ogólnie bardzo lubię Wellę, więc i Koleston mógłby być. Tylko doradzcie mi jaki kolor kupić? Mój naturalny kolor to blond z poziomu 7, może 8, taki chłodny, mysi. Chciałabym ciut jasniejszy, może poziom 9, ale chłodny. Ale już teraz mam buro, boję się, że zrobię sobie zieleń. Jaki kolor kupić? Bardzo proszę o radę.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-23, 10:54   #3683
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Jeszcze raz ja
Umyłam włosy szamponem przeciwłupieżowym i kolor juz troszkę pojaśniał.
Jednak stwierdzam, że jest conajmniej dziwnie. Widzę zarówno rudość, złoto, jak i zielonkawość
Wklejam fotki pod róznym kątem, żeby jak najlepiej pokazać kolor.
Pierwsza fotka, to mniej więcej taki kolor był tuz przed próbą ukrycia PASEMEK. Te pasemka obecnie były dużo szersze i bielsze, no i poupalane, sianowate.
Na kolejnych fotkach widać , że te pasma pokryte Majirel 7 są zielonkawo/szare, reszta nadal rudo/złota.
Jak uzyskac w miarę jednolity kolor z poziomu chłodnego 8 lub 9, tak żeby pozbyć się złota/rudości i nie pogłebic zieleni ?
Dodam, że jakiś czas temu SceneQueen radziła mi użyć Majirel 9.22 i wyszło mi okropnie rudo. Moje włosy uwielbiaja wychodzić rudo/złotawo, a mi w takim kolorze jest okropnie źle. Muszę mieć popiel.
Pomóżcie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 09.jpg (759,3 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 01.JPG (476,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 02.JPG (436,4 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 03.JPG (523,7 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 04.JPG (520,4 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 05.JPG (481,3 KB, 8 załadowań)
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 02:11   #3684
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Ano pamiętam! Jestem w szoku, że ta farba tak Ci wyszła. Co sobie nią tonowałam czy innym żółty odcień, było pięknie. Musisz mieć bardzooo dużo ciepłego odcienia. Jesteś moim pierwszym wyjątkowym przypadkiem :-D Szczerze mówiąc teraz masz mieszankę odcieni, które mocno się gryza. Żółty tonujesz fioletem, rudy niebieskim, a zielony czerwonym... Toteż albo powstanie mieszanka wybuchowa albo na Twoim miejscu zrobiłabym lekka kąpiel rozjaśniajaca. Na niskim oxy. I potem dopiero tonowanie farba.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 06:18   #3685
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Ja bym chwile poczekała bo u mnie 9 22 tez wychodzilo na poczatku rudawo, czerwonawo potem sie pigment wymywal i było ok.
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 07:19   #3686
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Dzięki dziewczyny za odp.
Czekoladowo ja juz nie mam na głowie tego majirel 9.22 Już dawno poprawione

SceneQueene chyba zrobię tak jak mówisz i najpierw zrobię kąpiel.
Zamowilam juz Wella Color Touch 9/16 bo ma fiolet i 8.0 żeby nie wyszło za jasno.
Myślisz, że mogę to użyć po kąpieli? Czy lepiej farbę?
Farbę chciałam zamówić z Alfaparf bo naczytałam się, że wychodzi mega chłodno. Nie wiem tylko czy 8.21, czy 9.21 czy może jakaś inna kombinacja.
Po kąpieli moje włosy będą jaśniejsze ale prawdopodobnie bardziej żółte z dodatkiem pomarańczy.
A chciałabym uzyskać chłodny blond z poziomu 9, może 8.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 07:41   #3687
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

I jeszcze moje aktualne zdjęcie. Położyłam na ten misz-masz farbę Loreal Preferance 8.1, która nadała szarości i wyrównała troszeczkę kolor. Szorowalam potem włosy a przy skórze polozylam fioletowy szampon . I taki kolor mam dziś. Jest lepiej, ale dalej jest rudo-zloto- gloniasto.
Tak więc zrobię kąpiel i potem na to coś muszę położyć. Zanim zrobię kąpiel, to i tak już zdążę umyć włosy parę razy. Jak zamówię farby, to zanim przyjdą, to się pewnie zrobi weekend.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1461566224227.jpg (68,9 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1461566234727.jpg (72,2 KB, 13 załadowań)
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 08:38   #3688
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

A jeszcze mam jedno pytanie.
Moja córka ma podobny problem. U niej włosy są buro -gloniaste, wręcz zielone.
Niedawno polozylam jej mieszankę majirel 9.22 8.1 i 8 i wyszło przecudnie. Niestety po paru myciach znowu było zloto-rudo. To nawet nie minął tydzień! Więc polozylam jej teraz 7.11 i chyba 8.0
Ma burą zieleń. Myła już kilka razy przeciwlupiezowym ale nic nie schodzi.
Mogę jej zrobić kąpiel i znowu położyć tą pierwszą mieszankę. Ale czemu ona się nie trzyma? Ona nigdy nie miała rozjaśnianych włosów, jedynie raz miała kąpiel po glonie.
Ma włosy gęste do pasa, więc nie stać mnie, żeby co tydzień nakładać jej 3 tubki Majirel, bo pójdę z torbami.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 15:17   #3689
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odp.
Czekoladowo ja juz nie mam na głowie tego majirel 9.22 Już dawno poprawione

SceneQueene chyba zrobię tak jak mówisz i najpierw zrobię kąpiel.
Zamowilam juz Wella Color Touch 9/16 bo ma fiolet i 8.0 żeby nie wyszło za jasno.
Myślisz, że mogę to użyć po kąpieli? Czy lepiej farbę?
Farbę chciałam zamówić z Alfaparf bo naczytałam się, że wychodzi mega chłodno. Nie wiem tylko czy 8.21, czy 9.21 czy może jakaś inna kombinacja.
Po kąpieli moje włosy będą jaśniejsze ale prawdopodobnie bardziej żółte z dodatkiem pomarańczy.
A chciałabym uzyskać chłodny blond z poziomu 9, może 8.
Chyba 8.21 bym na początek wzięła a potem przy kolejnym spróbuj 9. Co do ct, też dobra opcja tylko szczególnie po kąpieli trochę mniej trwała. W końcu to toner. Zależy też jak Twoje włoski łapią pigment. Piękne kolory mają i są delikatne.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
A jeszcze mam jedno pytanie.
Moja córka ma podobny problem. U niej włosy są buro -gloniaste, wręcz zielone.
Niedawno polozylam jej mieszankę majirel 9.22 8.1 i 8 i wyszło przecudnie. Niestety po paru myciach znowu było zloto-rudo. To nawet nie minął tydzień! Więc polozylam jej teraz 7.11 i chyba 8.0
Ma burą zieleń. Myła już kilka razy przeciwlupiezowym ale nic nie schodzi.
Mogę jej zrobić kąpiel i znowu położyć tą pierwszą mieszankę. Ale czemu ona się nie trzyma? Ona nigdy nie miała rozjaśnianych włosów, jedynie raz miała kąpiel po glonie.
Ma włosy gęste do pasa, więc nie stać mnie, żeby co tydzień nakładać jej 3 tubki Majirel, bo pójdę z torbami.
Możesz. Kąpiel jak najbardziej na miejscu. Może spróbuj z pigmentacja przed? Jakiego oxy używacie?

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 16:17   #3690
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Włosy na blond farbujemy i o życiu dyskutujemy. Część XXVII

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Chyba 8.21 bym na początek wzięła a potem przy kolejnym spróbuj 9. Co do ct, też dobra opcja tylko szczególnie po kąpieli trochę mniej trwała. W końcu to toner. Zależy też jak Twoje włoski łapią pigment. Piękne kolory mają i są delikatne.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------


Możesz. Kąpiel jak najbardziej na miejscu. Może spróbuj z pigmentacja przed? Jakiego oxy używacie?

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
Ok. Dzięki za pomoc
A więc dla mnie zamówię najpierw Alfaparf 8.21
Dziś robiłam maseczkę z miodu, cytryny i oleju. Włosy ciut jaśniejsze i glona praktycznie nie ma. Delikatna szarość i złoto -rudo. Wygląda jak stare złoto.
Myślisz, że kąpiel mimo wszystko powinnam zrobić? Czy miałam ją zrobić tylko ze względu na tą zieleń?


A dla córki zamówię farbę do pigmentacji. Nie wiem tylko czy samo 8 czy 8.0 bo w necie piszą różnie.
Oxy używam głównie 6%, nieraz mieszam z 9%.
Obecnie 6% mi się skończyło. Mam tylko 9% i jeszcze 4% z color touch.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-11 08:45:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.