Poezja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-16, 17:06   #1
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona

Poezja


Czesc kochane
Do stworzenia tego watku podkusilo mnie przez mojego meza. Otóż: kiedyś pisalam wiersze (teraz sie tego wstydzie- przez meza). Myslalam, ze sa dobre ( nie ma jak proznosc). No i... ostatnio moj maz powiedzial, ze sa strasznie infantylne i wogole wiersze powinny pisac osoby u schylku zycia... ktore maja cos do powiedzenia. Czy to znaczy, ze jesli ktos nie ma 80-ciu lat, to jeszcze nie rozumie zycia? Ja np. lubie wielu mlodych poetow i uwazam ich wiersze za glebokie. Co wy o tym myslicie? Macie jakichs ulubionych autorow, wiersze? A moze ktos pochwali sie wlasna tworczoscia? Ja swojej tworczosci zaprzestalam. Po co maz ma sie ze mnie smiac?
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 17:21   #2
majag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 287
Dot.: ahh ta poezja

warto pisać wiersze więc mężem się nie przejmuj, jeśli lubisz to nie rezygnuj, zostanie po Tobie pamiątka. Ja uwielbiam wiersze czytać pisać i recytować, lubię np. poezję ks Twardowskiego
majag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 17:22   #3
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
a czy musi wiedziec o niej? dalej pisz nawet sama dla siebie jak kiedyś cos kleciłam ale zaprzestałam nie uwazam ze tylko starsze osoby powinny pisać,przecie młody człowiek tez czuje,przezywa,ogląda świat i ma własne przemyslenia co do niego)

aha,dla mnie wiersze obrazują duszę człowieka
__________________


Edytowane przez Laura2112
Czas edycji: 2007-01-06 o 08:29 Powód: post pod postem
Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 17:37   #4
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: ahh ta poezja

alez wcale sie nie zgadzam, ze wiersze moga pisac tylko starzy... kazde spojrzenie na swiat, nawet kogos mlodego, ubrane w trafne slowa, ktore przekazuja jakas glebie, jest wartosciowe... nie tylko kogos doswiadczonego...

ja pisalam, juz nie pisze, bo bylo tak: napisalam, po tygodniu czytalam, nie podobalo mi sie, wywalalam... stwierdzilam, ze nie ma sensu... teraz nawet nie jestem w stanie sie na tym skupic, moze to jednak nie dla mnie ale wiersze innych chetnie czytam...

lubie Buadelaire'a, Grochowiaka, Świetlickiego, Szymborską...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 07:59   #5
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: ahh ta poezja

lain- masz dokladnie taki gust jak ja co do poezji

Dziewczyny, a nie uwazacie czasem, ze ktos pisze tylko zeby pisac i np. niektore wiersze o milosci sa smieszne... ?
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 08:51   #6
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: ahh ta poezja

Cytat:
Napisane przez Impersona
Dziewczyny, a nie uwazacie czasem, ze ktos pisze tylko zeby pisac i np. niektore wiersze o milosci sa smieszne... ?
Oj tak, mogę się z tym zgodzić. Niektórzy piszą po to, żeby móc powiedzieć: "Tak jestem artystką, piszę" a może dlatego, że chcą należeć do owego poetyckiego światka za wszelką cenę. Czasem jak czytam czyjes wypociny (chodzi o te pazerne) to nie wiem co powiedzieć, takie to bez życia, bez emocji...

A co do pisania o miłości.... Skoro ktoś Kocha, przeżywa to uczucie każdym fragmentem własnego ciała, nawet najdelikatniejszym zmysłem, czuje, że przy Ukochanej Osobie wiruje rzeczywistość, to dlaczego ma nie pisać o miłości?

Ja piszę. Zazwyczaj o miłości właśnie...
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-17, 10:05   #7
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Dot.: ahh ta poezja

NIe słuchaj męża,
bo on Twoje nerwy nadwyręża.
To,że tak gada
Dla Ciebie niech znaczy, że głupoty opowiada.
Zdaj się na intuicję i znią przez życie krocz,
zapomnij o tym, co mówi mąż.



Ja napisałem wiersz wczoraj,ale jest dla mnie zbyt osobisty, jak na forum...
Za dużo w nim osobistych doświadczeń, wspomnień, wyznań i pragnień.

Ostatnio lubię pisać. Dostałem chyba wenę.
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-17, 19:46   #8
Cartil
Raczkowanie
 
Avatar Cartil
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 111
Dot.: ahh ta poezja

ja uwielbiam poezje .. szczególnie cenie edwarda stachure i rafała wojaczka
sama pisze wiersze najczęściej jak jestem smutna ale nikomu ich nie pokazuje bo się wstydze
a jeżeli chodzi o wiersze o miłości to rzeczywiście niektóre są śmieszne -szczególnie te pisane przez zakochane panienki, kóre je później na stronkach 'wystawiają' najczęściej rymowane a tego nie znosze .. ale prawdziwi poeci ładnie piszą o miłości Np jerzy harasimowicz w tomiku 'wiesz wszystko' wiersze miłosne ma śliczne wiersze takie jak lubie tzn niedopowiedziane i tajemnicze .jeden z nich :
Północ

tylko
samotny ptak
śpiewał
w gęstwinie jasnej

przykryci światłem księżyca
jak prześcieradłem
jeszcze leżeli nieruchomo
porastały ich zawilce

najpierw
znalazły się ich oczy
-o tak oczy
i twarz -jej twarz
w złotogłowiu leszczyny
i ramiona -o ramiona
i serce o serce było
na poerót z nimi
i na powrót imię

i co nazwali
rozkwitało

piękny
Cartil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 12:48   #9
kumi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 186
Dot.: ahh ta poezja

Faktycznie, ten jest bardzo tajemniczy.
I jest piękny
kumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 13:20   #10
sylwi_2005
Raczkowanie
 
Avatar sylwi_2005
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 427
GG do sylwi_2005
Dot.: ahh ta poezja

Cytat:
Napisane przez Impersona
Czesc kochane
Do stworzenia tego watku podkusilo mnie przez mojego meza. Otóż: kiedyś pisalam wiersze (teraz sie tego wstydzie- przez meza). Myslalam, ze sa dobre ( nie ma jak proznosc). No i... ostatnio moj maz powiedzial, ze sa strasznie infantylne i wogole wiersze powinny pisac osoby u schylku zycia... ktore maja cos do powiedzenia. Czy to znaczy, ze jesli ktos nie ma 80-ciu lat, to jeszcze nie rozumie zycia? Ja np. lubie wielu mlodych poetow i uwazam ich wiersze za glebokie. Co wy o tym myslicie? Macie jakichs ulubionych autorow, wiersze? A moze ktos pochwali sie wlasna tworczoscia? Ja swojej tworczosci zaprzestalam. Po co maz ma sie ze mnie smiac?
U mnie taka sama historia. Co prawda moj maz nie twierdził ze poezje powimni tworzyc luzie starsi ale przez niego rowniez przestalam pisac i az glupio sie do tego przyznac. nie potrafie tego wytlumaczyc do konca dlaczego akurat jego za to winie ale chyba poprostu nie czulam jego wsparcia w tej kwestii. Razem z pisaniem utracilam jakas drobna czastke siebie. sa chwile ze bardzo mi tego brakuje-siegam po dlugopis i pisze ale potem to co stworzylam wyrzucam,zeby tego nie zobaczy- czasem sa to zbyt osobiste przezycia i do konca chyba nie chce zeby wiedzial o tym. niestety nie moge nic pokazac z tego co napisalam bo stare wiersze (te z przed czasu mojego meza) sa schowane gleboko na strychu u moich rodzicow i zagladam do nich tylko wtedy kiedy przyjezdzam do nich sama.
sylwi_2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 17:08   #11
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: ahh ta poezja

Cartil- faktycznie piekny

sylwi- a moj tata ciagle pyta, czy napisalam cos nowego, bo zawsze lubil czytac...

kumi- hehe...dobre :P

fuksjaa- ooj..mialam kolezanke, ktora pisala mailem moje wiersze chlopakowi jako swoje, bo podobal jej sie facet- artysta i chciala mu pokazac, ze ona tez jest artystka :P
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-19, 17:25   #12
zyziaa
Raczkowanie
 
Avatar zyziaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 85
GG do zyziaa
poezja

Każdt ma inną definicję poezji. Mnie ciekawi Wasz punkt widzenia. Czym dla Was jest poezja?????
zyziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 16:58   #13
zyziaa
Raczkowanie
 
Avatar zyziaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 85
GG do zyziaa
Dot.: poezja

??
zyziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 11:03   #14
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: poezja

dla mnie jest często czymś niezrozumiałym ...bo bardzo subiektywnym. Wymaga od nas wrażliwości na aspekty, których dotyka. Poezja jest odzwierciedleniem życia, nie odwrotnie. Dlatego niektórych z nas poezja nie popchnie do wyobrażenia sobie lub wczucia się w coś, do czego wyobrażenia nie pchnęło nas zycie.
Poezja to jednak dla mnie nie tylko wiersze, teksty spisane przez poetów lecz nasze mysli pod wpływem chwil, wydarzeń...których nigdy nie spiszemy bo tego nie potrafimy....lecz bardzo chcielibyśmy się tym z kimś podzielić, tak jak robią to autorzy wierszy.
Poezja może przekazywać rzeczywistość jaką jest, może ją zakrzywiać, pogłębiać nasze stany emocjonalne lub pomagać nam z nich wyjść. Nie ma chyba dla mnie definicji poezji, bo jest tak subiektywnym i różnorodnym zjawiskiem...ze ilu ludzi na świecie tyle definicji byśmy znaleźli. dla każdego znaczy ona cos innego. Ale dobrze, że jest bo często możemy odnaleźć w niej samych siebie lub odwrotnie,..wiedzieć gdzie nie szukać.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 11:15   #15
Nemeni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 92
Dot.: poezja

Poezja jest dla mnie czymś bardzo ulotnym, jak ulotne mogą być myśli, które w jednej chwili się pojawiają, w następnej znikają. Jest także metafizyką, czymś, co pozwala wkroczyć w zupełnie inne wymiary, odkryć zupełnie nowe, nieznane znaczenia słów, wyrażeń. Jest nieograniczona wyobraźnią, może być wszystkim...Jest czymś cudownym - dla mnie bardzo ważnym...
__________________
"Pisz tylko rtęcią, to gwarantuje płynność narracji".
Walter Moers "Miasto Śniących Książek"

Nemeni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 21:06   #16
tessalia
Raczkowanie
 
Avatar tessalia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 375
Dot.: poezja

Poezja... to po prostu inny świat... coś tajemniczego, zmuszającego nas do głębszych przemyśleń.
__________________
"Kocha się nie za cokolwiek, lecz pomimo wszystko... kocha się za nic..."
tessalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 22:25   #17
karolina1987
Zadomowienie
 
Avatar karolina1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 203
Dot.: poezja

ja pisze wiersze- jest to swego rodzaju wyrazanie mysli, emocji. w wierszach zawieram to czego nie chce mowic na glos, wtedy wypowiadam sie w sposob niebezposredni, "owijam w bawelne". Poezja jest bardzo subiektywna, ja nie potrafie zrozumiec niektorych poetow, ale wprowadza nas w inny swiat, swiat drugiego czlowieka...
__________________
"Pytania są niebezpieczne,
Nie ruszaj ich, będą spały.
Zapytasz - zbudzisz, i znacznie więcej
Niż myślisz pytań powstanie."
J.C.
karolina1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 20:35   #18
Kaprysia
Raczkowanie
 
Avatar Kaprysia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 227
Ukochana poezja;)

Witam wszystkie miłośniczki poezji! Nie znalazłam podobnego wątku, a bardzo jestem ciekawa: czyja poezja najbardziej Was wzrusza, zmusza do refleksji lub rozśmiesza? Kogo poleciłybyście? Jakie sa Wasze najukochańsze wiersze? Czego szukacie w poezji? Piękna, brzydoty, głębokości myśli, odpowiedzi na odwieczne pytania?

Osobiście, jestem wielką miłośniczką poezji, zresztą sama też próbuje pisać. Moi ukochani poeci to:
Tadeusz Różewicz- ta głębokość myśli, refleksja. Dzięki temu poecie najwzyklejsze rzeczy odkrywam na nowo.
Wisława Szymborska- mistrzyni poezji filozoficznej, jej przemyślenia są dla mnie mnie mistrzostwem świata.
Czesław Miłosz- po prostu geniusz.
Maria Pawlikowska- Jasnorzewska- jej poezja to najpiękniejsza lekcja miłości i nazywania uczuć. Czysta subtelna kobiecość.
Halina Poświatowska -podobnie jak Jasnorzewska-Pawlikowska 100% kobiecości w poezji.

Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie!
__________________
'Soulmates dry your eyes, cause soulmates never die.'


Dla fanek The Cure
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=169372

Pomocy!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...arnej+sukienki
Kaprysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-05, 22:03   #19
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Ukochana poezja;)

było kilka fajnych wątków o poezjii poszukaj w wyszukiwarce,warto

ps. nie znoszę Szymborskiej i Miłosza.Uwielbiam Poświatowską i Wojaczka
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-06, 13:09   #20
ahinsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 278
Dot.: Ukochana poezja;)

Cytat:
Napisane przez cattt Pokaż wiadomość
nie znoszę Szymborskiej i Miłosza.Uwielbiam Poświatowską i Wojaczka
Pewnie dlatego, ze Milosz i Szymborksa piszą bardziej 'intelektualnie' niz 'emocjonalnie'. W przeciwienstwie do Poswiatowskiej przykladowo

Ze 'starszego' pokolenia lubie bardzo Różewicza
Młodsze mi jakos nie podchodzi. Raczej to średnie (przykładowo - Świetlicki).
__________________
ahinsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 14:26   #21
Asi_ek
Wtajemniczenie
 
Avatar Asi_ek
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Gdańsk;)
Wiadomości: 2 050
Dot.: Poezja

Nie mam ulubionych autorow ale bardzo lubie poezje Lubie sie w nia.. wczytac
__________________
Nigdy mnie nie kochał!-szepcze.Podły kłamca!
Skąd wiesz...?
Ktoś mówi Ci, że jest noc, pokazuje księżyc...
Po 12 godzinach nazwiesz go kłamcą?

Asi_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 14:51   #22
bonec
Rozeznanie
 
Avatar bonec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 635
GG do bonec
Dot.: Poezja

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Czesc kochane
Do stworzenia tego watku podkusilo mnie przez mojego meza. Otóż: kiedyś pisalam wiersze (teraz sie tego wstydzie- przez meza). Myslalam, ze sa dobre ( nie ma jak proznosc). No i... ostatnio moj maz powiedzial, ze sa strasznie infantylne i wogole wiersze powinny pisac osoby u schylku zycia... ktore maja cos do powiedzenia. Czy to znaczy, ze jesli ktos nie ma 80-ciu lat, to jeszcze nie rozumie zycia? Ja np. lubie wielu mlodych poetow i uwazam ich wiersze za glebokie. Co wy o tym myslicie? Macie jakichs ulubionych autorow, wiersze? A moze ktos pochwali sie wlasna tworczoscia? Ja swojej tworczosci zaprzestalam. Po co maz ma sie ze mnie smiac?
Gdyby takie zdanie, jak Twój mąż miałoby więcej osób, pewnie nie znalibyśmy takich poetów, jak np. Bursa czy Baczyński, którzy umarli tak młodo. I dlaczego założenie, że poezja musi o czymś mówić i dlaczego akurat o sensie życia? Wiersz niekoniecznie musi być głęboki, żeby być piękny/wartościowy.

Oj, i mąż (czyt. najbliższa osoba) nie powinien podcinać Ci skrzydeł. To nie w porządku, jeśli osoba, której tak ufasz, mówi o Twoich dziełach w ten sposób. Powinien wyrazić to, co myśli, ale w delikatniejszej formie.

Przez lata brałam udziały w konkursach recytatorsko-aktorskich, więc akurat poezji mam dość. Ulubiony autor - Leśmian (Bolesław, nie Jan ). Pozdrowienia
__________________
Mój blog o modzie. Fashion as my lifestyle.
http://nowohucianka.blox.pl/html



Powiększ sobie biust

Bransoletki hand-made

Do czytania - nowości z 23.09

Kosmetyki i wishlista

brak komputera przez najbliższe dni
bonec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 16:51   #23
Kaprysia
Raczkowanie
 
Avatar Kaprysia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 227
Dot.: Poezja

Uważam, że młodzi poeci piszą tak samo wartościowe wiersze jak ci starsi. Dzięki powiewowi młodości poezja nabiera różnorodności a przecież o to chodzi. Mam 17 lat, pisze wiersze wcale nie uważam, że są puste (chociaż nie uważam ze mają jakąś niezwykłą wartość artystyczną)- może momentami trochę naiwne, idealistyczne, ale przecież taka jest młodość.
__________________
'Soulmates dry your eyes, cause soulmates never die.'


Dla fanek The Cure
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=169372

Pomocy!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...arnej+sukienki
Kaprysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 15:39   #24
Lara-21
Wtajemniczenie
 
Avatar Lara-21
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Evesham
Wiadomości: 2 509
Dot.: Poezja

ja wierszy nie pisze,ale uwielbiam je czytac,recytować...czasam i poezja wpływa na mnie do tego stopnia ze podczas czytania jakiegoś utworu mam dreszcze...Osobiscie bardzo lubie poezje ks. Jana Twardowskiego,
K.K. Baczyńskiego.A tak poza tym dziwie sie twojemu mezowi,ze skrytykował to ze piszesz wiersze.Uwazam ze powinien cie raczej do tego zachecac,wspierać Cie,a nie wyśmiewać bez wzgledu na to jakie te wiersze sa(ciekawe,dobre czy nie)bo to sa Twoje wiersze...
Lara-21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 18:50   #25
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Poezja

Ja uwielbiam wiersze. Szybborska, Poświatowska, Gałczyński, Rilke, Osiecka, Baczyński..Długo by wymieniać
Poezja to magiczny świat, gdzie słowa nabierają nowych znaczeń. Prozę się rozumie, a poezję się czuje, taka jest moim zdaniem między nimi rożnica

Sama troche piszę, ale nie jest to nic szczególnego. Po prostu czasem czuję potrzebę wyrzucenia czegoś z siebie, a przelanie tego na papier bywa bardzo pomocne.
Pisanie to cudowna forma ekspresji, wyrażenia swoich uczuc i emocji. Jesli ktoś to lubi, to powinien pisac, nie zważając na innych.

__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 17:05   #26
confusion
Rozeznanie
 
Avatar confusion
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 621
Dot.: Poezja

Odświeżę przykurzony nieco temat

Od zawsze bardzo lubię poezję polską, ostatnio zaczęłam się zapoznawać z zagraniczną. Wiem, że powstaje tu kwestia udziału tłumacza w naszym odbiorze utworu, jednak dla mnie nie ma to znaczenia kiedy trafiam na takie cuda jak Pablo Neruda.

Właściwie to znalazłam go przypadkiem, czytając książkę Carrolla, w której bohaterka cytuje Nerudę

"I nasze troski porozsypują się w proch, a dusza
przemknie niczym wiatr i zaraz w domu naszym
będzie znów czysto, zapachnie chleb na stole.
Bo ciemnej ziemi niemiłe jest ciepienie;
ona chce świeżości-ognia-wody-chleba dla każdego:
i nie rozdzielać nie powinno ludzi
prócz słońca, nocy, księżyca lub gałęzi."


Więcej tutaj http://www.poema.art.pl/site/sub_645_neruda_pablo.html

Znacie, lubicie?
Co jeszcze z poezji nie-polskiej możecie polecić?

Edytowane przez confusion
Czas edycji: 2012-08-24 o 17:07
confusion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.