Jogging a szczupłe uda?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-11, 21:01   #1
darkchocolate1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 25

Jogging a szczupłe uda??


czy jogging pomógł wam wyszczuplic uda???
darkchocolate1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 11:32   #2
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

Owszem, pomógł. Generalnie zawsze miałam zgrabne nogi, i bałam się że od biegania umięśnią się i przytyją, a stało się odwrotnie. Są bardziej jędrne i "zbite" (a nie takie lejące się kluchowate ) odkąd biegam.

Z drugiej strony jednak uda nie wyszczuplały aż tak jakbym chciała, ale to stąd, że za rzadko biegam (z powodu braku czasu), a pewnie także dlatego że nie musiałam jakoś dużo z nich zrzucać
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 17:14   #3
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

Górna część ud szczupleje, jesli w czasie jogingu robisz długie kroki - wtedy angażujesz górną część nogi do pracy. Wiadomo, że bieganie wyszczupla całe ciało, ale akurat sama górna część ud nie dostaje jakoś ekstremalnie w kość. Jeśli jest to Twoja problematyczna część ciała, to możesz być niezadowolona.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 17:41   #4
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

dark to zależy jaki masz typ sylwetki. jeśli grusza- czyli szczupła góra , mocny dół to same bieganie może nie pomóc.
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 19:38   #5
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

Cytat:
Napisane przez neitka Pokaż wiadomość
Górna część ud szczupleje, jesli w czasie jogingu robisz długie kroki - wtedy angażujesz górną część nogi do pracy. Wiadomo, że bieganie wyszczupla całe ciało, ale akurat sama górna część ud nie dostaje jakoś ekstremalnie w kość. Jeśli jest to Twoja problematyczna część ciała, to możesz być niezadowolona.
A jaki sport jest dobry na górną część ud ? Albo może jakieś ćwiczenia? Sama też bym się chętnie dowiedziała
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 07:58   #6
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
A jaki sport jest dobry na górną część ud ? Albo może jakieś ćwiczenia? Sama też bym się chętnie dowiedziała
Ja też, bo moje wyglądają tak sobie ;/ mnie na uda świetnie robiło insanity, tam jest dużo wyskoków i pracy na takim głębokim przysiadzie, i to angażowało całe nogi i pupę.
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 09:24   #7
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

ami bieganie bardzo pomogło...biegałam około 2 razy w tygodniu nie mniej niz 30 min i po miesiącu wszyscy znajomi mówili co robię, że wyszczuplałam...a z udami zawsze mam problem tak samo jak z pupą...teraz już nie biegam ze względu na problemy z kolanami, ale warto spróbować....trzeba pamietać, żeby po każdym bieganiu dobrze się porozciagac a wtedy miesnie napewno nie zrobią sie napuchniete
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-15, 09:36   #8
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

Jeśli liczysz ,że od biegania schudniesz to owszem stanie się tak, ale na całym ciele nie tylko na nogach. Co zauważysz na nogach to poprawa wyglądu skóry (bardziej jędrna i napięta) i ogólnych walorów wizualnych nóg. Jeśli jednak masz masywne nogi (np. tak jak ja) to nie licz, że bieganie sprawi ,że staną się smukłe jak u modelki
__________________
Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód

thefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 10:00   #9
neitka
Zadomowienie
 
Avatar neitka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 964
GG do neitka
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Jeśli liczysz ,że od biegania schudniesz to owszem stanie się tak, ale na całym ciele nie tylko na nogach. Co zauważysz na nogach to poprawa wyglądu skóry (bardziej jędrna i napięta) i ogólnych walorów wizualnych nóg. Jeśli jednak masz masywne nogi (np. tak jak ja) to nie licz, że bieganie sprawi ,że staną się smukłe jak u modelki

Wiadomo, że zawsze lepiej robić coś, niż nie robić nic i bieganie to świetny sport, po prostu nie najintensywniejszy jaki można udom zapewnić. o
__________________
I will marry melody...


neitka
neitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 10:08   #10
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

połączenie biegania z ćwiczeniami siłowymi = wykroki, przysiady , wchodzenie na podwyższenie , martwy ciąg na prostych nogach itd powinno dać radę z tłuszczem na nogach
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 22:05   #11
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
połączenie biegania z ćwiczeniami siłowymi = wykroki, przysiady , wchodzenie na podwyższenie , martwy ciąg na prostych nogach itd powinno dać radę z tłuszczem na nogach
Zawsze na wszystkich wątkach dotyczących ud-nóg polecasz trening siłowy. Poczytałam o tym trochę, ale zastanawia mnie jakie ćwiczenia robiłaś - wprawdzie gdzieś już o tym na pewno pisałaś, ale skoro tak to zachwalasz, mogłabyś się z nami podzielić swoim programem ćwiczeń? Tzn. ile razy w tygodniu ćwiczyłaś, co, ile razy, ile serii i tak dalej. Bardzo byłabym Ci wdzięczna.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-16, 10:55   #12
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

Marti wrócę wieczorem z uczelni to odpowiem na pytanie
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 21:06   #13
morska bryza
Raczkowanie
 
Avatar morska bryza
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 49
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

Cytat:
Napisane przez Martii=* Pokaż wiadomość
Zawsze na wszystkich wątkach dotyczących ud-nóg polecasz trening siłowy. Poczytałam o tym trochę, ale zastanawia mnie jakie ćwiczenia robiłaś - wprawdzie gdzieś już o tym na pewno pisałaś, ale skoro tak to zachwalasz, mogłabyś się z nami podzielić swoim programem ćwiczeń? Tzn. ile razy w tygodniu ćwiczyłaś, co, ile razy, ile serii i tak dalej. Bardzo byłabym Ci wdzięczna.

dolaczam sie do pytania
morska bryza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 16:38   #14
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

Ja też
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 12:08   #15
CarminaBurana
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 83
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

To, czy nogi wyszczupleją czy nie, to kwestia budowy ciała - dziewczyny, które są masywniejsze właśnie w dolnych partiach mogą schudnąć nabierając za to masy mięśniowej, może nie będzie specjalnej różnicy na pierwszy rzut oka, ale regularne ćwiczenia skutkują ujędrnieniem i lepszym napięciem skóry. Moja współlokatorka biega i masa z nóg raczej jej nie spadła, tyle, że zaczyna wyglądać trochę jak zawodowa sportsmenka
CarminaBurana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 21:44   #16
dorotita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 120
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

Hej,
ja biegałam prze długi czas ok 5 lat i potwierdzam ze nogi smukleją, ale nie tylko od biegania. Kiedys schudłam 5 kilo jezdzac intensywnie na rowerze codziennie w wakacje i nogi miałam jak modelka. Potem przytyłam i znów dieta i sport, tylko ze tym razem bieganie i efekt taki sam, wiec wydaje mi sie ze jakikolwiek sport angazujący nogi da bardzo dobry i porownywalny efekt.
Aczkolwiek polecałabym do tego dołozyc jeszcze jakies cwiczenia na posladki i wewnetrzna strone ud, bo ani bieganie ani rower tych czesci ciała nie trenuja moim zdaniem.
Jesli chodzi o cwiczenia siłowe na nogi to uwazam ze nie ma takiej potrzeby, ja raczej bym odradzała siłownie. Wystarczy pilates, przysiady, wypady itp.

Moim zdaniem cały sekret polega na tym aby robic to regularnie, 4-5 razy w tygodniu po 50-60 min i uwazac na to co sie je i efekty na pewnio bedą.

Ja biegałam 5 razy w tygoniu po godzinie i byłam od tego uzalezniona, wiec wydaje mi sie ze kilka pierwszych tygodni trzeba sie zmuszac a potem to juz bedzie hobby.
dorotita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 16:08   #17
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

Zaleca się minimum 3 razy w tygodniu po tej godzince, jeśli chce się schudnąć...

4-5 razy w tygodniu to ni cholery nie da rady Zazdroszczę dziewczynom, które mają tyle czasu na dbanie o siebie.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 16:23   #18
morska bryza
Raczkowanie
 
Avatar morska bryza
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 49
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

ja niestety jestem gruszką i już zwątpiłam że coś podziała na tą dysproporcję :/ jeszcze bryczesy, chyba ich nie zwalczę

biegałam kiedyś, już jakiś czas temu, codziennie godzinę lub więcej, przez 3 miesiące, nie zauważyłam niestety żadnej różnicy, może niewielką w bryczesach, ale uda były takie same. A po jakimś czasie przez miesiąc biegałam co drugi dzień, ale już interwałowo, po 30 minut, i wtedy zauważyłam powiększenie czworogłowego :/ bo już z natury mam trochę rozbudowane.

Myślę teraz nad tym siłowym treningiem na zmianę ze skakanką interwałowo, ale nie wiem jak się za siłowy zabrać i jak go dobrze rozplanować, no i boję się, że mięśnie się powiększą, a chciałabym mieć smukłe uda, marzenie ehhh
morska bryza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 17:56   #19
Anula123
Zakorzenienie
 
Avatar Anula123
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brwinów
Wiadomości: 8 556
GG do Anula123
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

Cytat:
Napisane przez morska bryza Pokaż wiadomość
ja niestety jestem gruszką i już zwątpiłam że coś podziała na tą dysproporcję :/ jeszcze bryczesy, chyba ich nie zwalczę

biegałam kiedyś, już jakiś czas temu, codziennie godzinę lub więcej, przez 3 miesiące, nie zauważyłam niestety żadnej różnicy, może niewielką w bryczesach, ale uda były takie same. A po jakimś czasie przez miesiąc biegałam co drugi dzień, ale już interwałowo, po 30 minut, i wtedy zauważyłam powiększenie czworogłowego :/ bo już z natury mam trochę rozbudowane.

Myślę teraz nad tym siłowym treningiem na zmianę ze skakanką interwałowo, ale nie wiem jak się za siłowy zabrać i jak go dobrze rozplanować, no i boję się, że mięśnie się powiększą, a chciałabym mieć smukłe uda, marzenie ehhh
Na ujemnym bilansie kalorycznym mięśnie Ci nie urosną
__________________
"In running, it doesn't matter whether you come in first, in the middle of the pack, or last. You can say, 'I have finished.' There is a lot of satisfaction in that."
-Fred Lebow, New York City Marathon co-founder
Anula123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-19, 18:31   #20
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

ojej zapomniałam ,że miałam odpowiedzieć.

ćwiczenia hm to zależy od planu ale ogólnie podstawowe (wymieniam wszystkie które ćwiczyłam w ogóle oczywiście nie wszystkie na raz chociaż raz ćwiczyłam fbw gdzie mam tylko 2 ćwiczenia na nogi ale ćwiczę 3 razy w tygodniu , albo split gdzie ćwiczyłam 2 razy w tygodniu ale w tedy więcej ćwiczeń bo ok 4 ćwiczenia )
przysiady , wykroki chodzone, uginanie nóg na maszynie , prostowanie nóg na maszynie , suwnica . martwy ciąg na prostych nogach. zależne od planu (czy ćwiczę split , czy fbw )
serie 3x12-15 .
Tylko ważne jest aby dobrać odpowiedni ciężary aby nie machać tylko czuć jak pracuje tyłek , nogi oraz układać treningi z głową bo treningi z małym ciężarami aby tylko machać oraz przeładowane są małe efektywne.


jak ktoś ćwiczy w domu to też ma sporo ćwiczeń do wyboru :
przysiad
przysiad sumo
przysiad bułgarski
wykroki
wykroki chodzone
wykroki w tył
martwy ciąg na prostych
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 18:49   #21
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

A co to split czy fbw ?
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 19:32   #22
32aneta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

jagagaga to są rodzaje treningu

wchodzisz na google, wpisujesz i wszystko ładnie wyskakuje
32aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 21:54   #23
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

Cytat:
Napisane przez jagagaga Pokaż wiadomość
A co to split czy fbw ?
tak w bardzo dużym skrócie: split to trening dzielony (w każdy dzień ćwiczymy inne partie mięśniowe) a fbw to jednoczesny trening całego ciała.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 12:06   #24
karo955
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 32
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

Słyszałam że bardzo dobre na uda jest Brazil Butt Lift. Sama planuj się za to wziąść, jak tylko polepszę swoją kondycję.
karo955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 12:10   #25
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

akurat ja robiłam split x2 partia. czyli podzielony był góra-dół-góra-dół - 4 różne treningi
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 17:57   #26
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

Kiedy najlepiej biegać, rano (przed śniadaniem?) koło 5,50-6,30 czy pod wieczór o 18-19 ?
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 17:58   #27
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

jeśli nie masz suplementów typu bcaa (aminokwasy) lepiej na czczo nie biegać.
ogólnie nie ma różnicy kiedy będziesz biegać
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 19:19   #28
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

Cytat:
Napisane przez mala2806 Pokaż wiadomość
Kiedy najlepiej biegać, rano (przed śniadaniem?) koło 5,50-6,30 czy pod wieczór o 18-19 ?
Wyjdź raz biegać rano, a raz wieczorem. Zastanów się później kiedy biegało Ci się przyjemniej i masz odpowiedź kiedy biegać
Ja np. lubię ćwiczyć ok. 12-16, są osoby które wolą wieczorem. Jak idę na siłownie wieczorem i ćwiczę przy sztucznym oświetleniu to jakoś mam mniej ochoty i się tak nie przykładam jak przy treningach porannych
__________________
Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód

thefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 21:59   #29
dorotita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 120
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

Cytat:
Napisane przez anniaa Pokaż wiadomość
jeśli nie masz suplementów typu bcaa (aminokwasy) lepiej na czczo nie biegać.
ogólnie nie ma różnicy kiedy będziesz biegać
Oj, tu sie niezgodzę. Nie chce was nudzic fizjologia, ale jesli chcemy spalać tłuszcz, to nalezy zrobic przerwe od posiłku minimum 2 godziny zanim zaczniemy trening cardio. Dlaczego? bo po posilku wzrasta poziom glukozy, a co za tym idzie insuliny a ta okropna insulina blokuje spalanie tłuszczy. A wiec czekamy po jedzonku min 2 godziny.
I nie sa to informacje z netu tylko z moich kilku-kilogramowych ksiażek medycznych.
dorotita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-26, 09:20   #30
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: Jogging a szczupłe uda??

No właśnie ja wczoraj poszłam na bieżnię godzinę po posiłku, i bardzo żałowałam. Jednak te 2 godziny to minimum.
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.