Nasze codzienne jadłospisy, część X. - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-10, 12:35   #541
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez kalcia0 Pokaż wiadomość
haniu811, dzieki za komentarz, niestety z bialego ryzu nie zrezygnuje, nie jem slodyczy, zrezygnowalam z kalorycznych i bardzo niezdrowych, ale za to pysznych dan (pizza i inne wloskie przysmaki), nie pije akoholu, wiec ten ryz bedzie musial zostac
z bananem to wiem, ze zupelnie od czapy na kolacje
Hmm, z tym chrupkim, to moze zle sie wyrazilam, chodzilo mi o wasa, zytnie, pelnoziarniste pieczywko - takie chyba moze byc?
Nie chce sie zanudzic jedzeniem kanapek za kazdym razem na drugie, stad ten wiesniak, chyba nie jest az tak zlym wyborem? Bo szczerze mowiac nie wiem czemu nie moglby byc? Jak na sniadanie owsianka?
"Pieczywo" Waza to przetworzone świństwo, lepiej zjeść normaly razowy chleb lub bułkę.

Co do wiesniaka..pewnie że może być na II śniadanie. Chodzi mi o to że w I śniadaniu nie masz białka..wiec ja dodałabym tego wieśniaka z II śniadania do owsianki....a na II sniadanie zjadła coś z białkiem zwierzęcym (coby było urozmaicone)

Niech już będzie ten ryż....ja mam obsesję na punkcie wysoko przetworzonego jedzenia i jedzenia o wysokim IG..a bialy ryż takowy jest dlatego się przyczepiłam.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 13:32   #542
malenka17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 034
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje U:

Ś: fitella bananowa+125ml mleka2% +mała garstka rodzynek i kapka cynamonu, do tego kormka razowca z lodową,szynką,pimidorem,o górkiem + 3 korniszony, kubas zielonej
po: mandarynka

Przekąska: big jabłko, tym razem 350g, kawa+ cukierek toblerone(only30kcal)

IIŚ: gorący kubek Moc Warzyw pomidorowa z oliwą i bazylią (55kcal) ;}

O: gołąbek w sosie pomidorowym

1,5h siłowni (1,5l wody)

K: będzie albo omlet albo jajko na miękko, + suówka z pomidora cebuli i jogurtu nat.

Wieczorem czeka mnie pieczenie pierników na święta, ahhh
__________________
Czujesz jak tu pachnie? Tak wygląda chyba raj..



63-61-59-57-55-53-52-50
malenka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 13:44   #543
Kissi
Raczkowanie
 
Avatar Kissi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 459
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U/ R
I Ś: sałatka z usmażonej na łyżeczce oleju piersi z kurczaka, pomidora, papryki, cebuli, ogórka kiszonego i jajka, 2 kromki chleba razowego z masłem
IIŚ: gruszka, mały jogurt naturalny z łyżeczką miodu, pół pralinki z marcepanem
IIIŚ: bułka muesli duża , cykoria do picia
O: duszone warzywa (marchewka, pietruszka, papryka, fasolka szparagowa zielona) z marynowanym mięsem indyka
K: zapewne jakaś sałatka warzywna plus wędlina drobiowa
Kissi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 14:15   #544
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Ja dalej sie grzebie z tej ostrej niestrawnosci, dzis nie zjadlam prawie nic (bo co to jest miska mleka z nieduza iloscia dmuchanego ryzu <rice crispies>). ALe chyba dobrze to mi zrobilo, ze nie jadlam dzis

Moje menu na jutro:

sniadanie:
miska mleka cieplego z rozmiekczonymi platkami ryzowymi (rice crispies) i 1/2 lyzeczki cukru.

lunch:
ugotowane udko z kurczaka nieduze, cale (tzn palka i ta druga czesc) + ugotowane warzywa (marchewka, fasolka zielona, ziemniaki).


Obiad:
jak lunch


Co sadzicie? Oczywiscie nie jest to jadlo na co dzien, czy zdrowe czy pelnowartosciowe. Chodzi mi o to, czy moze byc jako wychodzenie z glodowki i problemow zoladkowych? Bo nie chce od razu walic sobie normalnego zarcia, chybabym tego nie przezyla...... Moze byc? Lekkostrawne? Litosciwe dla zoladka?
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 14:28   #545
Cristin@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 359
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje dzisiejsze U
ŚNIADANIE(7.30)
Piernik z lukrem (taki duzy w ksztalcie mikołaja), serek biszkoptowy (danon).

OBIAD(14.30)
2 tosty z serem i ketchupem(podwojne z chleba razowego), bułka (biala, lekka) pol z maslem i dzemem sliwkowym, pol z maslem orzechowym. Pomarancza.Herbata.
DESER zaraz po obiedzie: 5 cukierkow michalkow, kostka milki, garsc paluszkow z sezamem, ciasteczko cynamonowe (kruche)

KOLACJA (bedzie okolo.19)
Serek wiejski z pomidorem, rzodkiweką i szczypiorkiem. Kromka razowca z szynka i maslem i ogorkiem zielonym. Herbata.

Bardzo prosze o ocene, chce w koncu sie poprawic.
Mam dzisiaj melodie do slodkiego moglabym jesc caly dzien czekolade (nie wiem czemu, bo okres powinien byc pod koniec miesiaca).
Cristin@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 14:36   #546
Kawwaa
Rozeznanie
 
Avatar Kawwaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 622
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Cristin@ Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze U
ŚNIADANIE(7.30)
Piernik z lukrem (taki duzy w ksztalcie mikołaja), serek biszkoptowy (danon).

OBIAD(14.30)
2 tosty z serem i ketchupem(podwojne z chleba razowego), bułka (biala, lekka) pol z maslem i dzemem sliwkowym, pol z maslem orzechowym. Pomarancza.Herbata.
DESER zaraz po obiedzie: 5 cukierkow michalkow, kostka milki, garsc paluszkow z sezamem, ciasteczko cynamonowe (kruche)

KOLACJA (bedzie okolo.19)
Serek wiejski z pomidorem, rzodkiweką i szczypiorkiem. Kromka razowca z szynka i maslem i ogorkiem zielonym. Herbata.

Bardzo prosze o ocene, chce w koncu sie poprawic.
Mam dzisiaj melodie do slodkiego moglabym jesc caly dzien czekolade (nie wiem czemu, bo okres powinien byc pod koniec miesiaca).

__________________
Kocham
Kawwaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 14:38   #547
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Cristin@ Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze U
ŚNIADANIE(7.30)
Piernik z lukrem (taki duzy w ksztalcie mikołaja), serek biszkoptowy (danon).

OBIAD(14.30)
2 tosty z serem i ketchupem(podwojne z chleba razowego), bułka (biala, lekka) pol z maslem i dzemem sliwkowym, pol z maslem orzechowym. Pomarancza.Herbata.
DESER zaraz po obiedzie: 5 cukierkow michalkow, kostka milki, garsc paluszkow z sezamem, ciasteczko cynamonowe (kruche)

KOLACJA (bedzie okolo.19)
Serek wiejski z pomidorem, rzodkiweką i szczypiorkiem. Kromka razowca z szynka i maslem i ogorkiem zielonym. Herbata.

Bardzo prosze o ocene, chce w koncu sie poprawic.
Mam dzisiaj melodie do slodkiego moglabym jesc caly dzien czekolade (nie wiem czemu, bo okres powinien byc pod koniec miesiaca).
nie no koniec!!!!
IZA zrób coś z tą dziewczyną bo mi ręce opadają!

Czy Ty robisz nam na złośc?! chcesz nas wkurzyc? UDAJE CIE SIĘ TO!!!!

Zastanów się nad sobą i nad tym co robisz bo psujesz ludziom nerwy i nic poza tym wiesz? do czego dążysz? co jest Twoim celem?


DOMAGAM SIĘ PUNKTÓW KARNYCH DLA NIEJ
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-10, 14:40   #548
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Kawwaa Pokaż wiadomość
pochwal się kawwuś jadłem!
tym co pamietasz ^^
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 14:40   #549
clover_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12
GG do clover_
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Cristin@ Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze U
ŚNIADANIE(7.30)
Piernik z lukrem (taki duzy w ksztalcie mikołaja), serek biszkoptowy (danon). lepiej byłoby zjeść coś porządnego na śniadanie, a tego piernika i serek dodatkowo...

OBIAD(14.30)
2 tosty z serem i ketchupem(podwojne z chleba razowego), bułka (biala, lekka) pol z maslem i dzemem sliwkowym, pol z maslem orzechowym. Pomarancza.Herbata.
DESER zaraz po obiedzie: 5 cukierkow michalkow, kostka milki, garsc paluszkow z sezamem, ciasteczko cynamonowe (kruche) A dlaczego nie ma normalnego obiadu? Dobrze, że jest deser...

KOLACJA (bedzie okolo.19)
Serek wiejski z pomidorem, rzodkiweką i szczypiorkiem. Kromka razowca z szynka i maslem i ogorkiem zielonym. Herbata. Tu chyba ok, chociaż jakby były dwie kromki było by jeszcze lepiej

Bardzo prosze o ocene, chce w koncu sie poprawic.
Mam dzisiaj melodie do slodkiego moglabym jesc caly dzien czekolade (nie wiem czemu, bo okres powinien byc pod koniec miesiaca).
Ogólnie twój jadłospis jest bez sensu...Na śniadanie powinnaś zjeść coś konkretnego, jakaś owsianka, kanapki, albo chociaż płatki z mlekiem i do tego to co zjadłaś....I drugiego śniadania nie ma...Nie byłaś głodna przez tyle czasu? Obiad też jakiś dziwny, dlaczego nie zjadłaś czegoś normalnego, tylko tosty i bułkę? (nie jestem żadnym specem, ale oceniłam obiektywnie)
__________________
,,- Jest dostatecznie smutno, jeżeli samemu jest się nieszczęśliwym, ale jest jeszcze smutniej, kiedy wszyscy inni twierdzą, że też są nieszczęśliwi."
clover_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 14:40   #550
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez malenka17 Pokaż wiadomość
Moje U:

Ś: fitella bananowa+125ml mleka2% +mała garstka rodzynek i kapka cynamonu, do tego kormka razowca z lodową,szynką,pimidorem,o górkiem + 3 korniszony, kubas zielonej
po: mandarynka

Przekąska: big jabłko, tym razem 350g, kawa+ cukierek toblerone(only30kcal)

IIŚ: gorący kubek Moc Warzyw pomidorowa z oliwą i bazylią (55kcal) ;}

O: gołąbek w sosie pomidorowym

1,5h siłowni (1,5l wody)

K: będzie albo omlet albo jajko na miękko, + suówka z pomidora cebuli i jogurtu nat.

Wieczorem czeka mnie pieczenie pierników na święta, ahhh
Masakra jakaś...

plaga czy co?
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 14:42   #551
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez malenka17 Pokaż wiadomość
Moje U:

Ś: fitella bananowa+125ml mleka2% +mała garstka rodzynek i kapka cynamonu, do tego kormka razowca z lodową,szynką,pimidorem,o górkiem + 3 korniszony, kubas zielonej
po: mandarynka

Przekąska: big jabłko, tym razem 350g, kawa+ cukierek toblerone(only30kcal)

IIŚ: gorący kubek Moc Warzyw pomidorowa z oliwą i bazylią (55kcal) ;}

O: gołąbek w sosie pomidorowym

1,5h siłowni (1,5l wody)

K: będzie albo omlet albo jajko na miękko, + suówka z pomidora cebuli i jogurtu nat.

Wieczorem czeka mnie pieczenie pierników na święta, ahhh
Posilki okolotreningowe jak zwykle leza

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Ja dalej sie grzebie z tej ostrej niestrawnosci, dzis nie zjadlam prawie nic (bo co to jest miska mleka z nieduza iloscia dmuchanego ryzu <rice crispies>). ALe chyba dobrze to mi zrobilo, ze nie jadlam dzis

Moje menu na jutro:

sniadanie:
miska mleka cieplego z rozmiekczonymi platkami ryzowymi (rice crispies) i 1/2 lyzeczki cukru.

lunch:
ugotowane udko z kurczaka nieduze, cale (tzn palka i ta druga czesc) + ugotowane warzywa (marchewka, fasolka zielona, ziemniaki).


Obiad:
jak lunch


Co sadzicie? Oczywiscie nie jest to jadlo na co dzien, czy zdrowe czy pelnowartosciowe. Chodzi mi o to, czy moze byc jako wychodzenie z glodowki i problemow zoladkowych? Bo nie chce od razu walic sobie normalnego zarcia, chybabym tego nie przezyla...... Moze byc? Lekkostrawne? Litosciwe dla zoladka?
Wydaje mi sie, ze luz

Cytat:
Napisane przez Cristin@ Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze U
ŚNIADANIE(7.30)
Piernik z lukrem (taki duzy w ksztalcie mikołaja), serek biszkoptowy (danon).

OBIAD(14.30)
2 tosty z serem i ketchupem(podwojne z chleba razowego), bułka (biala, lekka) pol z maslem i dzemem sliwkowym, pol z maslem orzechowym. Pomarancza.Herbata.
DESER zaraz po obiedzie: 5 cukierkow michalkow, kostka milki, garsc paluszkow z sezamem, ciasteczko cynamonowe (kruche)

KOLACJA (bedzie okolo.19)
Serek wiejski z pomidorem, rzodkiweką i szczypiorkiem. Kromka razowca z szynka i maslem i ogorkiem zielonym. Herbata.

Bardzo prosze o ocene, chce w koncu sie poprawic.
Mam dzisiaj melodie do slodkiego moglabym jesc caly dzien czekolade (nie wiem czemu, bo okres powinien byc pod koniec miesiaca).
Ja sie podlaczam do Kiki - Iza, jesli nie zbanujesz tej osoby, to chociaz tni te beznadzijne posty, prosze

Jak mozna raz za razem taka tragedie wklejac i jeszcze wypisywac jakies bzdury o poprawie
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-10, 14:50   #552
malenka17
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 034
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
Masakra jakaś...

plaga czy co?
?

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 15:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Posilki okolotreningowe jak zwykle leza
Czy to ma bardzo duży wpływ na skutek wykonywanych przeze mnie ćwiczeń??
__________________
Czujesz jak tu pachnie? Tak wygląda chyba raj..



63-61-59-57-55-53-52-50
malenka17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 14:52   #553
Kawwaa
Rozeznanie
 
Avatar Kawwaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 622
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
pochwal się kawwuś jadłem!
tym co pamietasz ^^
Kurcze Dekas, w sumie to trudniejsze niż myślałam, wczoraj cały dzień u TŻ'ta i praktycznie ciągle coś podjadaliśmy. Dzisiaj siedzę w domu więc postaram się ogarnąć to co zjem i wieczorem spróbuję napisać.
__________________
Kocham
Kawwaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 14:55   #554
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
nie no koniec!!!!
IZA zrób coś z tą dziewczyną bo mi ręce opadają!

Czy Ty robisz nam na złośc?! chcesz nas wkurzyc? UDAJE CIE SIĘ TO!!!!

Zastanów się nad sobą i nad tym co robisz bo psujesz ludziom nerwy i nic poza tym wiesz? do czego dążysz? co jest Twoim celem?


DOMAGAM SIĘ PUNKTÓW KARNYCH DLA NIEJ
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ja sie podlaczam do Kiki - Iza, jesli nie zbanujesz tej osoby, to chociaz tni te beznadzijne posty, prosze

Jak mozna raz za razem taka tragedie wklejac i jeszcze wypisywac jakies bzdury o poprawie
I ja sie podpisuje. To juz przechodzi ludzkie pojecie.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 15:00   #555
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Teoretycznie to chyba jej tam wyjdzie z 1000kcal,
ale ja proponuje ignorowac jej posty po prostu ,kiedys wy ignorowalyscie moje po kilku niby lepszych jadlospisach i dostalam kopniaka w dupencje i sie ogarnelam
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 15:02   #556
Cristin@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 359
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
nie no koniec!!!!
IZA zrób coś z tą dziewczyną bo mi ręce opadają!

Czy Ty robisz nam na złośc?! chcesz nas wkurzyc? UDAJE CIE SIĘ TO!!!!

Zastanów się nad sobą i nad tym co robisz bo psujesz ludziom nerwy i nic poza tym wiesz? do czego dążysz? co jest Twoim celem?


DOMAGAM SIĘ PUNKTÓW KARNYCH DLA NIEJ
Cytat:
Napisane przez clover_ Pokaż wiadomość
Ogólnie twój jadłospis jest bez sensu...Na śniadanie powinnaś zjeść coś konkretnego, jakaś owsianka, kanapki, albo chociaż płatki z mlekiem i do tego to co zjadłaś....I drugiego śniadania nie ma...Nie byłaś głodna przez tyle czasu? Obiad też jakiś dziwny, dlaczego nie zjadłaś czegoś normalnego, tylko tosty i bułkę? (nie jestem żadnym specem, ale oceniłam obiektywnie)
Dzieki za ocene

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ja sie podlaczam do Kiki - Iza, jesli nie zbanujesz tej osoby, to chociaz tni te beznadzijne posty, prosze

Jak mozna raz za razem taka tragedie wklejac i jeszcze wypisywac jakies bzdury o poprawie
Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
I ja sie podpisuje. To juz przechodzi ludzkie pojecie.
Kurcze ja sie dzisiaj naprawde staralam... myslalam ze jest lepiej bo wpadly nawet jakies slodycze, ten obiad tez duzy mi sie wydawal (a nie bylo normalnego bo nie mial kto ugotować...mama wraca dzisiaj bardzo pozno) Ogolnie mysle ze jest o duzo wiecej kcal niz wczesniej dlatego myslalam ze jest lepiej...
To naprawde jest az tak zle z tym jadlospisem?
Cristin@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 15:19   #557
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Cristin@ Pokaż wiadomość
Moje dzisiejsze U
ŚNIADANIE(7.30)
Piernik z lukrem (taki duzy w ksztalcie mikołaja), serek biszkoptowy (danon). piernik = 150 kcal, serek - 150-200 (nie pamietam)

OBIAD(14.30)
2 tosty z serem i ketchupem(podwojne z chleba razowego podwojne czyli 4 w sumie? ;> ), bułka (biala, lekka powiedzmy, że 50 gramów, czyli 120 kcal ) pol z maslem i dzemem sliwkowym, pol z maslem orzechowym.+100, bo zapewne masła nie było dużo Pomarancza. +50Herbata.
DESER zaraz po obiedzie: 5 cukierkow michalkow 250 , kostka milki 30, garsc paluszkow z sezamem 80-100?, ciasteczko cynamonowe (kruche)40

KOLACJA (bedzie okolo.19)
Serek wiejski z pomidorem, rzodkiweką i szczypiorkiem. lekki czy zwykły jak zwykły to ok 200 jak lekki to nie pamiętam, 120? Kromka razowca z szynka i maslem i ogorkiem zielonym. <-130 Herbata.

Bardzo prosze o ocene, chce w koncu sie poprawic.
Mam dzisiaj melodie do slodkiego moglabym jesc caly dzien czekolade (nie wiem czemu, bo okres powinien byc pod koniec miesiaca).
1000 kcal jest, nawet bez tostów.
Kalorycznie lepiej niż zwykle, ale co z tego, skoro jesz same śmieci?
Dziewczyno, o ile pamiętam, Ty masz bmi 14!!!!!!!
wiesz, jaką krzywdę sobie robisz?

proszę, byś NIE ZAMIESZCZAŁA tutaj swoich jadłospisów dopóki nie będzie w nich poprawy. jesteś myślącą osobą, więc na pewno sama ją zauważysz. Dziewczyny poprawiały Twoje menu ile mogły - merytorycznie, konkretnie proponowały Ci, jakie produkty możesz włączyć, co dodać, co zmienić. I nic! Wciąż odżywiasz się tak samo, zero dobrej woli, zero zmian.

A niezadowolonym (nie mogę dać dziewczynie bana za złe jakościowo i autodestrukcyjne jadłospisy - niszczy się na swoje konto, a przykładu raczej nikt z niej nie weźmie zważywszy na ogrom krytyki, jaki na nią spada) radzę ignorować posty Cristiny.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 15:20   #558
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Kawwaa Pokaż wiadomość
Kurcze Dekas, w sumie to trudniejsze niż myślałam, wczoraj cały dzień u TŻ'ta i praktycznie ciągle coś podjadaliśmy. Dzisiaj siedzę w domu więc postaram się ogarnąć to co zjem i wieczorem spróbuję napisać.
motaj motaj ^^
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 15:26   #559
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez malenka17 Pokaż wiadomość
Czy to ma bardzo duży wpływ na skutek wykonywanych przeze mnie ćwiczeń??
Nie dostarczasz bialka = nie budujesz miesni.
Nie dostarczasz wegli = spalasz miesnie.
Robisz sobie pod gorke jak sie tylko da w tym momencie.

Cytat:
Napisane przez airwaves Pokaż wiadomość
Teoretycznie to chyba jej tam wyjdzie z 1000kcal,
ale ja proponuje ignorowac jej posty po prostu ,kiedys wy ignorowalyscie moje po kilku niby lepszych jadlospisach i dostalam kopniaka w dupencje i sie ogarnelam
Cytat:
Napisane przez Cristin@ Pokaż wiadomość
Kurcze ja sie dzisiaj naprawde staralam... myslalam ze jest lepiej bo wpadly nawet jakies slodycze, ten obiad tez duzy mi sie wydawal (a nie bylo normalnego bo nie mial kto ugotować...mama wraca dzisiaj bardzo pozno) Ogolnie mysle ze jest o duzo wiecej kcal niz wczesniej dlatego myslalam ze jest lepiej...
To naprawde jest az tak zle z tym jadlospisem?
Ciezko jest komukolwiek uwierzyc, ze sie starasz, jesli raz za razem wklejasz taka sama beznadzieje, bez zadnych zmian i poprawy i jeszcze gadasz bzdety, ze ktorys "posilek" byl duzy

Iza - no i luz, niech nie wkleja, dopoki nie zlozy czegos sensownego.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2009-12-10 o 15:28
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-10, 15:28   #560
Cristin@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 359
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
1000 kcal jest, nawet bez tostów.
Kalorycznie lepiej niż zwykle, ale co z tego, skoro jesz same śmieci?
Dziewczyno, o ile pamiętam, Ty masz bmi 14!!!!!!!
wiesz, jaką krzywdę sobie robisz?

proszę, byś NIE ZAMIESZCZAŁA tutaj swoich jadłospisów dopóki nie będzie w nich poprawy. jesteś myślącą osobą, więc na pewno sama ją zauważysz. Dziewczyny poprawiały Twoje menu ile mogły - merytorycznie, konkretnie proponowały Ci, jakie produkty możesz włączyć, co dodać, co zmienić. I nic! Wciąż odżywiasz się tak samo, zero dobrej woli, zero zmian.

A niezadowolonym (nie mogę dać dziewczynie bana za złe jakościowo i autodestrukcyjne jadłospisy - niszczy się na swoje konto, a przykładu raczej nikt z niej nie weźmie zważywszy na ogrom krytyki, jaki na nią spada) radzę ignorować posty Cristiny.
Tak, tosty byly z 4 kromek chleba (standardowe sandwiche).
Tak dobrze pamietasz moje BMI. Ja naprawde myslalam ze jak zjem wiecej (i np. wlasnie slodyczy bo maja duzo kcal) to bedzie lepsze jadlo. Naprawde staram sie to zmienic... jesc wiecej, ale jak widac jak hce zjesc wiecej to jem zle rzeczy :/
Cristin@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 15:33   #561
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

jak ty cristin mozesz slodycze za lepsze jadlo uznac?? Lepsza to moze byc jakas kanapka z gruba iloscia masła i warzywkami czy spora porcja makaronu z sosem, albo jogurt naturalny z orzechami, owocami itp. a nie slodycze-chwilowe zapychacze bez wartosci odzywczych
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 15:43   #562
Cristin@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 359
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez twinsy21 Pokaż wiadomość
jak ty cristin mozesz slodycze za lepsze jadlo uznac?? Lepsza to moze byc jakas kanapka z gruba iloscia masła i warzywkami czy spora porcja makaronu z sosem, albo jogurt naturalny z orzechami, owocami itp. a nie slodycze-chwilowe zapychacze bez wartosci odzywczych
ehm... no nie wiem wydawalo mi sie ze wlasnie tymi slodyczami nadrobie kcal w ciagu dnia :/ Tak a propo to ja nawet nie lubie slodyczy, ale dzisiaj mialam jakas taka chec na czekolade ze szok... nie jadlam slodyczy od ponad roku a dzisiaj mam taki dzien ze moglabym je wcinac bez konca miomo ze nie czuje jakiejsc wiekszej przyjemnosci z ich jedzenia.
Moze to przez to ze ostatnio mialam troche problemow i ciagle chodilam smutna. No nie wiem...
Jednak widze ze te slodycze zastapie normalnym jedzonkiem bo wszyscy mowia ze to jest lepsze no i maja racje.
Cristin@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 15:54   #563
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Cristin@ Pokaż wiadomość
Tak, tosty byly z 4 kromek chleba (standardowe sandwiche).
Tak dobrze pamietasz moje BMI. Ja naprawde myslalam ze jak zjem wiecej (i np. wlasnie slodyczy bo maja duzo kcal) to bedzie lepsze jadlo. Naprawde staram sie to zmienic... jesc wiecej, ale jak widac jak hce zjesc wiecej to jem zle rzeczy :/
ale tyle razy Ci mówiłyśmy, co powinnaś jeść. Tyle razy!!!!! Słodycze nie mogą zastępować normalnych posiłków! zrujnujesz sobie zdrowie i załatwisz tysiąc niedoborów!

mając bmi 14 BEZWZGLĘDNIE powinnas przytyć!!!!!!!!!
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 15:56   #564
viline1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 330
GG do viline1988
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Ja tu żadnym specem nie jestem, sama popełniam masę błędów i ciągle się uczę nowych rzeczy ale Cristin@ ja na swojej Rrrr jem więcej rzeczy niż Ty. Popatrz :
Śniadanie: owsianka 4 łychy z szklanka mleka koziego do tego starta gruszka taka duża 250 gr
2Śniadanie: 150gr gotowanej piersi z kurczaka ( bez warzyw bo to posiłek około treningowy a warzywa podobno zmniejszają wchłanianie białka)
30 min A6W i 30 min ćwiczeń na talie
Obiad: pierś z kurczaka smażona na teflonie w curry i czosnku plus do tego z 50g brązowego ryżu
Podwieczorek: serek homogenizowany naturalny z płatkami migdałów, orzechami laskowymi i cynamonem
Kolacja: ze 150g twarogu chudego plus jakieś warzywa pomidor, papryka, ogórek


I tak mi się wydaje że dzisiaj jakoś mało. Ja po wielkiej misce owsianki za 2-3 godziny jestem głodna a Ty zjadasz mały serek biszkoptowy 2-3 ciasteczka i się najadasz ??? Patrząc na Twoje U to ja się powinnam zacząć zastanawiać czy ja na moim Rrrr nie jem za dużo.
__________________
Dbanie o ciałko a więc:
*zbilansowana dietka:
bez słodyczy
bez badziewnego jedzenia
*siłownia 3 x tyg
*interwały 1 x tyg (przygotowanie do HIIT-a)
viline1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 16:04   #565
Cristin@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 359
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Jak wszyscy mi mowia ze za malo jem to to widze...
Tylko ze ja zawsze mam jakies usprawiedliwienie dla siebie :/ KONIEC Z TYM! Do cholery ja chce zyc normalnie w koncu.
OBIECUJE wam ze jutro bedzie normalny jadlospis, moze jeszcze nie jak na P (bo az tak duzej zmiany nie jestem w stanie z dnia na dzien wprowadzic, chociaz bede sie starac) ale przynajmniej jak na porzadne U!

Jezeli bedzie tak jak dzisiaj to sama prosze Ize zeby mnie wywalila z tego forum. Musze miec jakies ultimatum... zeby moje glupie mysli nie przewazyly znowu. Chociaz wiem ze jadlospis powinnam zmienic dla siebie a nie dla innych
Cristin@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 16:08   #566
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Cristin@ Pokaż wiadomość
ehm... no nie wiem wydawalo mi sie ze wlasnie tymi slodyczami nadrobie kcal w ciagu dnia :/ Tak a propo to ja nawet nie lubie slodyczy, ale dzisiaj mialam jakas taka chec na czekolade ze szok... nie jadlam slodyczy od ponad roku a dzisiaj mam taki dzien ze moglabym je wcinac bez konca miomo ze nie czuje jakiejsc wiekszej przyjemnosci z ich jedzenia.
Moze to przez to ze ostatnio mialam troche problemow i ciagle chodilam smutna. No nie wiem...
Jednak widze ze te slodycze zastapie normalnym jedzonkiem bo wszyscy mowia ze to jest lepsze no i maja racje.
Szczerze? Nie wierze, ze jestes tak glupia. Nie wierze, ze KTOKOLWIEK moze byc tak totalnie glupi, zeby nie rozumiec tego, co sie do niego kilka razy pisze i to tak lopatologicznie, skoro niby jest "zainteresowany" tematem. X razy ci dziewczny pisaly, co jesz zle i nie tylko ! Pisaly, co powinnas jesc. Sa watki podwieszone. Sa inne jadlospisy na P tu pozytywnie oceniane. NIE WIERZE, ze jestes tak glupia, by nie widziec roznicy miedzy tymi jadlo, a swoim. Mysle, ze masz jakis cel w tym zamieszczeniu tej porazki. Moze jakies psychiczne sado-maso? Na moj gust ty to po prostu lubisz. Najpierw wklejasz jadlo z mala iloscia kcal i masturbujesz swoje anorektyczne ego (z calym szacunkiem dla chorych na anoreksje) gapiac sie na nie i cieszac sie, ze tak ci sie malo udalo zjesc (nie mow ze nie, na kilometr tak to wyglada). Potem czekasz, az cie zjada, zebys mogla sie poczuc biedna i pokrzywdzona. Po to, zebys mogla zamiescic "wyjasnienie" czemu tak, a nie inaczej, ze "nie zmiescisz wiecej", ze "sie zapchalas",, ze na uczelii nie ma jak zjesc konkreta (ta jasne, bo my nie wiemy, zadna z nas nie studiuje ), ze ci sie tamto czy sramto wydawalo. Cel jest taki, zeby tu cie bylo wiecej, zebys sie mogla naprodukowac o swoich urojeniach i problemach i zwrocic na siebie i na nie uwage, pobiadolic. Ode mnie masz ignora. Koniec robienia ci dobrze.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 16:17   #567
pyskatka89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śródmieście
Wiadomości: 822
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Cristin@ Pokaż wiadomość
Jak wszyscy mi mowia ze za malo jem to to widze...
Tylko ze ja zawsze mam jakies usprawiedliwienie dla siebie :/ KONIEC Z TYM! Do cholery ja chce zyc normalnie w koncu.
OBIECUJE wam ze jutro bedzie normalny jadlospis, moze jeszcze nie jak na P (bo az tak duzej zmiany nie jestem w stanie z dnia na dzien wprowadzic, chociaz bede sie starac) ale przynajmniej jak na porzadne U!

Jezeli bedzie tak jak dzisiaj to sama prosze Ize zeby mnie wywalila z tego forum. Musze miec jakies ultimatum... zeby moje glupie mysli nie przewazyly znowu. Chociaz wiem ze jadlospis powinnam zmienic dla siebie a nie dla innych
Wybacz, że zapytam wprost... jesteś yyy... no głupia, czy udajesz ?
ileż razy można poprawiać czyjś jadłospis? Doradzać, korygować, naprowadzać...
Ile razy można pisać WIELKIMI LITERAMI , co masz zmienić w posiłkach i że jesz za mało? I teraz nagle obiecujesz poprawę? Wiesz ile razy tak mówiłaś? Moim zdaniem robisz to celowo, lubisz jak inne wizażanki piszą Ci, ze jesz mało, bo możesz wtedy z czystym sumieniem zjeść więcej.
Cóż, ja Ci tak pisać już nie będę. Jesteś u mnie ignorowana. Miłego umierania.
Btw, masz BMI 14 ??!! Ja mam ok 16-17 i odkąd to zauważyłam, nie opuszczam ani jednego posiłku, kalorie i tłuszcze wciskam gdzie się da ! Bo chce wyglądać i żyć normalnie, a nie potem starać się 10 lat o ciążę i 5 razy po drodze poronić.
__________________
Your future starts today, not tomorrow.

najtrudniej być piękną dla siebie.
ot tak.
pyskatka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 16:24   #568
isabella3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 262
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

pamiętacie jeszcze o mnie czy nie bardzo?

daje jadło dzisiejsze:

sn: jogobella owoce leśne z dużą ilością frutiny z jabłkami i rodzynami
IIsn: bułka szkolna tak zwana "ze wszystkim"
ob: góra ryżu z warzywami, piersią z kurczaka, przyprawami i oliwą oczywiście
po: jabłko i skoczyłam do sklepu (10 metrów) po m&msy duże (110 gram) żółte
k: coś tam będzie (pewnie 2 duże kromy pumpernikla sojowego z masą produktów na tym)


no i jak tam? ostatnio troche ze mną kiepski psychicznie. rzuciłam psychologa i ogólnie czuje się grubo jakoś. może nie powinnam tutaj tego pisać ;/
__________________
"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega"

Stephen King
isabella3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 16:32   #569
agness51
Zakorzenienie
 
Avatar agness51
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 10 154
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez isabella3 Pokaż wiadomość
pamiętacie jeszcze o mnie czy nie bardzo?

daje jadło dzisiejsze:

sn: jogobella owoce leśne z dużą ilością frutiny z jabłkami i rodzynami
IIsn: bułka szkolna tak zwana "ze wszystkim"
ob: góra ryżu z warzywami, piersią z kurczaka, przyprawami i oliwą oczywiście
po: jabłko i skoczyłam do sklepu (10 metrów) po m&msy duże (110 gram) żółte
k: coś tam będzie (pewnie 2 duże kromy pumpernikla sojowego z masą produktów na tym)


no i jak tam? ostatnio troche ze mną kiepski psychicznie. rzuciłam psychologa i ogólnie czuje się grubo jakoś. może nie powinnam tutaj tego pisać ;/
A to R , U czy P?
__________________

'' W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę (...). Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili. ''
agness51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 16:43   #570
warrior_mortal
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Uuu (w domu):

I: grahamka 70g, obie połówki maźniete ramą, z sałatą+2 parówki tęczowe (odtłuszczone) z chrzanem i musztardą francuską, pomidroki cherry+kubas zielonej herbaty

II: duża activia naturalna (350g) z 2ł. płatków owsianych i garścią żurawiny suszonej

III: wielgaaaachne jabłko (wrr...chyba mam uczelenia na jabłkaaa )

IV: 1/2 woreczka kaszy jęczmiennej, 'kotlet' z piersi kurczaka na parze z brokułami+kubas zielonej

V: wieśniak 200g z garstką orzechów włoskich

VI: (i tu zapewne wpadną) 2 kromki żytniego razowego z ramą witamionową, wędlinką drobiową i warzywkami+kubas zielonej

i jak dzisiaj? oceni ktoś? z góry dziękuję i pozdrawiam!!!
__________________
Ten człowiek jest wolny, który żyje dla siebie, a nie dla innych.
— Arystoteles
warrior_mortal jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.