Fakty, Mity i Ciekawostki jedzeniowe - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-08, 13:24   #241
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Fakty, Mity i Ciekawostki jedzeniowe

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
a dlaczego mozna jesc tylko jedną puszkę tuńczyka w miesiącu??
Zapewne ze wzgledu na rtec.

Co nie zmienia faktu, ze to zdecydowanie przesadzone - spokojnie mozesz jesc duzo wiecej tego tunczyka, niz raz na miesiac
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 14:05   #242
Kissi
Raczkowanie
 
Avatar Kissi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 459
Dot.: Fakty, Mity i Ciekawostki jedzeniowe

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Z innych ciekawostek:

Jesli uzywamy suszonych produktow typu kasza, soczewica, fasola, ryz itp nalezy je bardzo dokladnie..... MYC przed jedzeniem!!! Nie mowi sie o tym glosno- jedna sprawa jest to, czym pryskaja te roslinki gdy one rosna. Wiadomo, ze pryskaja, bo inaczej by im zezarlo plony jakies cus. Natomiast jak ziarna sa juz oczyszczone i skladowane, to owo "cus" nie spi i jest cala masa zyjatek, ktore chetnie by sie doprasnely do magazynow. Dlatego sporo chemikaliow sie dodaje do JUZ GOTOWEGO produktu, zwlaszcza takiego, ktory jest "suszony" (np fasola, cieciorka), zeby go cus nie zjadlo.
Oglądałam swego czasu pewien śniadaniowy program TVP i tam babeczka wypowiadała się, że trzeba płukać zwłaszcza ryż biały. Tłumaczyła to faktem polerowania ziaren. Jeśli ktoś zaniecha tej "operacji" to w ryżu miały pozostać opiłki ( ja zrozumiałam, że szkła, ale teraz to sobie ręki uciąć nie dam).
Z logicznego punktu widzenia wydawałoby się to mieć rację bytu, bo ryż biały pozbawiony jest wierzchniej warstwy. Słyszał ktoś o tym?
Kissi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 14:51   #243
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: Fakty, Mity i Ciekawostki jedzeniowe

Cytat:
Napisane przez Madzialenka12344321 Pokaż wiadomość
...
poza tym wszelkie rybki są chyba zdrowe
To zależy w jak bardzo zanieczyszczonej wodzie pływały...nie ma co uogólniać!!
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 17:29   #244
fiufiufiuuu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 33
Dot.: Fakty, Mity i Ciekawostki jedzeniowe

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Co myślicie o tym artykule? http://www.focus.pl/nauka/zobacz/pub...ikacji/1/nc/1/

Cytuję fragment:

"Fruktoza „przestawia” cały metabolizm organizmu na produkcję tłuszczu. Z badań prowadzonych przez dr Elizabeth Parks z UT Southwestern Medical Center wynika, że jeśli rano wypijemy słodzony tym cukrem napój, nasz organizm przerobi na tkankę tłuszczową nie tylko pożywienie ze śniadania, ale i z obiadu, choć teoretycznie nie jest to konieczne!"

"Oczywiście w postaci tłuszczu, którego potem trudno się pozbyć i który wpędza nas w choroby takie jak miażdżyca, nadciśnienie czy cukrzyca. „W tej dziedzinie fruktoza jest bezkonkurencyjna. Nasz organizm przerabia ją na tłuszcz z zadziwiającą szybkością, a gdy już zacznie, trudno ten proces spowolnić” – mówi dr Elizabeth Parks z University of Texas Southwestern Medical Center."
Chyba jednak to nie są głupoty. Jakiś czas temu słyszałam o tym od pewnej pani profesor, więc wątpię żeby to był jakiś kolejny wymysł. Trzeba by było poszperac w naukowych publikacjach. Jak znajdę czas to czegoś poszukam
Dlatego ponoć tak bardzo tyje się od słodyczy i soków czy nawet jogurtów. Poczytajcie etykietki-coraz rzadziej zdaża się żeby był w nich cukier (sacharoza). Zamiast tego jest syrop glukozowo fruktozowy czyli czysta glukoza i właśnie fruktoza, bo można go wyprodukować tańszym kosztem. A cukier drogi jest
Oczywiście owoc owocowi nie równy i w jednych jest mniej a w drugich więcej fruktozy i według mnie nie powinno się ich całkowicie eliminować z diety.
__________________
...uroczyście przysięgam dbać o tą ziemską powłokę mej duszy wszelkimi sposobami dostępnymi i w każdej minucie...

31.05.2011 - czas start!

"Don't try! Do, or do not. There is no try"
fiufiufiuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 18:52   #245
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Fakty, Mity i Ciekawostki jedzeniowe

Cytat:
Napisane przez fiufiufiuuu Pokaż wiadomość
Chyba jednak to nie są głupoty. Jakiś czas temu słyszałam o tym od pewnej pani profesor, więc wątpię żeby to był jakiś kolejny wymysł. Trzeba by było poszperac w naukowych publikacjach. Jak znajdę czas to czegoś poszukam
Dlatego ponoć tak bardzo tyje się od słodyczy i soków czy nawet jogurtów. Poczytajcie etykietki-coraz rzadziej zdaża się żeby był w nich cukier (sacharoza). Zamiast tego jest syrop glukozowo fruktozowy czyli czysta glukoza i właśnie fruktoza, bo można go wyprodukować tańszym kosztem. A cukier drogi jest
Oczywiście owoc owocowi nie równy i w jednych jest mniej a w drugich więcej fruktozy i według mnie nie powinno się ich całkowicie eliminować z diety.
Kazde cukry proste latwo prowadza do zwiekszenia ilosci tkanki tluszczowej

Co nie zmienia faktu, ze twierdzenia o przestawianiu calego metabolizmu na produkcje tluszczu od jednego czy dwoch owocow, to banialuki wg mnie...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-18, 21:07   #246
fiufiufiuuu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 33
Dot.: Fakty, Mity i Ciekawostki jedzeniowe

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Kazde cukry proste latwo prowadza do zwiekszenia ilosci tkanki tluszczowej

Co nie zmienia faktu, ze twierdzenia o przestawianiu calego metabolizmu na produkcje tluszczu od jednego czy dwoch owocow, to banialuki wg mnie...
No i ja się pod tym podpisuję. Zresztą nikt w tym artykule nie twierdził, że od zjedzenia 2 owoców dziennie będzie się tyć. Podczas badań podawano: wodę słodzoną tym cukrem, słodycze czy soki ( a więc produkty zawierające duże ilości fruktozy, z tego co się orientuję to między 50 a 80%). A takie jabłko ma około 13g glukozy na 100g więc różnica jest i to nie mała. Wydaj mi się, że chodziło bardziej o ostrzeżenie przed fruktozą w sokach i słodyczach niż w owocach. Bo takie ilości i dodatkowo niebywała szybkość z jaką jest przerabiana skutkują tyciem.
__________________
...uroczyście przysięgam dbać o tą ziemską powłokę mej duszy wszelkimi sposobami dostępnymi i w każdej minucie...

31.05.2011 - czas start!

"Don't try! Do, or do not. There is no try"

Edytowane przez fiufiufiuuu
Czas edycji: 2010-03-18 o 21:10
fiufiufiuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 11:09   #247
Kinaa1
Wtajemniczenie
 
Avatar Kinaa1
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 595
Dot.: Fakty, Mity i Ciekawostki jedzeniowe

podczepiam
__________________

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.