Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-05-19, 20:34   #1
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna

Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII


Zapraszam do kontynuacji najsłynniejszego i najbardziej poczytnego wątku na Dietetyce.

Linki do poprzednich wątków:
Link do części I: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=107931
Link do części II: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=196313
Link do części III: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=215124
Link do części IV: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=234267
Link do części V: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=251188
Link do części VI: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=272647
Link do części VII: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=304089

Cytat:
W związku z niedawnym zamieszaniem w sprawie podziału tego wątku (pomysł upadł) mam do Was prośbę: zaznaczajcie naprawdę wyraźnie, czy to U (utrzymanie), P(przytycie) czy R(redukcja) Literka może być kolorowa, pogrubiona, powiększona - o, tak R
od siebie dodam, że warto napisać, czy jesteście wegetariankami, czy normalnie jecie mięso, to bardzo ułatwi ocenę jadłospisów oraz, jeśli wychodzicie z diety, dodając stopniowo kalorie, zaznaczcie to literką W

Cytat:
Zamieszczamy tylko i wyłącznie całodniowe jadłospisy, a nie posty z poszczególnymi, pojedynczymi posiłkami.


Proszę również nie zaczynać tematów związanych z ED, Anoreksją, Bulimią, itp. w tym wątku. Od tego jest "Krzywe Zwierciadło".

Podstawowe informacje:

Źródła białka: mięso, ryby, wędliny, twarogi, sery (np. żółte), serki (np. wiejskie, naturalne homogenizowane), jaja, odżywki białkowe, nabiał (mleko, maślanki, jogurty – aczkolwiek mają małą zawartość białka).

Źródła NNKT: oliwa z oliwek, tłuste ryby, avocado, orzechy włoskie, pistacjowe, nerkowca, laskowe, arachidowe, migdały, sezam, słonecznik, siemię lniane, mak, pestki dyni.

Źródła węglowodanów złożonych: pieczywo żytnie/razowe, makaron razowy, ryż brązowy (naturalny), kasza gryczana, jęczmienna, płatki owsiane, żytnie, itp. – ogólnie produkty zbożowe, mało przetworzone.

Źródła węglowodanów prostych: jasne pieczywo i makarony, słodycze, jogurty owocowe, cukier, owoce (fruktoza), mleko i pochodne (laktoza), itp.

Rośliny strączkowe: groch, soczewica, ciecierzyca, fasola, soja, bób.


Prawidłowa kompozycja pełnowartościowego posiłku:
Białko + węglowodany + warzywa
lub
Białko + tłuszcze + warzywa

Na redukcji staramy się unikać połączenia węglowodanów z tłuszczami.
Nie zapominajmy o regularnych posiłkach oraz aktywności fizycznej.


Wątki podwieszone:
Pamiętajcie, że zdrowa redukcyjna dieta nie polega na niejedzeniu i dlatego proszę, by szczególnie nowe użytkowniczki poczytały trochę wątki podwieszone, prześledziły poprawne jadłospisy odchudzających się wizażanek i wyciągnęły wnioski

W imieniu wszystkich moderatorek Dietetyki proszę też o nie umieszczanie w wątku jadłospisów głodówkowych (poniżej 1000kcal), bo:
Cytat:

ten wątek jest również inspiracją dla niektórych dziewczyn, a nie byłoby dobrze, gdyby zaczęły się wzorować na kimś, kto wyniszcza swój organizm, stosując głodówki. To jest forum publiczne i musimy brać odpowiedzialność za swoje słowa.
Wtrącę jeszcze, że takowe jadłospisy, zwłaszcza z komentarzem "za dużo dziś zjadłam!", działają "deprymująco" na osoby cierpiące z powodu zaburzeń odżywiania - i nie tylko na nie.

Pozdrawiam

PS. Zapraszam również tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=309561 , idealne miejsce do poszukiwania inspiracji jedzeniowych.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming

Edytowane przez iza_wiosenna
Czas edycji: 2009-05-19 o 20:36
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 20:47   #2
Kawwaa
Rozeznanie
 
Avatar Kawwaa
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 622
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Normalnie miałam iść się uczyć, ale co tam .... Muszę to napisać Jejejejeje nowy wątek Witajcie
__________________
Kocham
Kawwaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 20:48   #3
airwaves
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 499
GG do airwaves
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Ja tez chcialam sie przyywitac w nowym wątku
__________________
Cytat:
schudnę na proch.
będę nawozem do Twojego krzaku marihuany.
airwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 20:48   #4
Anarchia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 676
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

ja bym zupowala swoj dzisiejszy ale sie wstydzee bo znowu piwa pije a na redukcji jestem i jecze ze mi brzuch rosniee;p
Anarchia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 20:57   #5
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Jak świeżo i czysto tu Wypijmy za to aby w tym wątku pojawiało się jak najmniej głodówkowych jadłospisów
stupify jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 21:02   #6
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez stupify Pokaż wiadomość
Jak świeżo i czysto tu Wypijmy za to aby w tym wątku pojawiało się jak najmniej głodówkowych jadłospisów
pijemy!
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 21:04   #7
Raymonda
Raczkowanie
 
Avatar Raymonda
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Jeszcze Polska ;)
Wiadomości: 78
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Ciekawe,kto nas zaszczyci pierwszym jadłospisem Dołączam się do toastu
__________________
If they don't chase you if you walk away,



keep walking.
Raymonda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-19, 21:11   #8
agussssia
Rozeznanie
 
Avatar agussssia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 980
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

o jak fajnie ;]]
witaam
__________________
Bo chciałabym ufać Ci tak, by w twoich rękach zostawić mój świat..

agussssia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 21:12   #9
chanelkaa
Raczkowanie
 
Avatar chanelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Nibylandia ;)
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

jeszcze raz wkleiłam do ocenki, bo tamten temat już zamkniety i pewnie nie zostane zauwazona, a mi zalezy ;D



to ja teraz wklejam jutrzejszy, żeby go w razie potrzeby zmodyfikować Proszę o ocenkę


RRRRRR

śń. 3 łyżki płatków owsianych ugotowanych na wodzie, bo sie mleko skończyło + 150g jogurtu naturalnego+ 2 mandarynki wkrojone
2śń. kromka razowca + sałata + polędwica drobiowa + ogórek + pomidor + szklanka soku warzywnego
obiad. 1/2 woreczka kaszy gryczanej + warzywa na patelnię(ja ich nie smażę, a duszę) + 3 kotlety sojowe
podwieczorek. 1/4 kostki twarogu + 2 łyżki jogo nat + cynamon+ + 6 orzechów laskowych
kolacja: tuńczyk w sosie słodko kwaśnym (120kcal) + 1/4 opakowania twarogu + pół szklanki soku warzywnego
chanelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 21:26   #10
venus in furs
Rozeznanie
 
Avatar venus in furs
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 743
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez chanelkaa Pokaż wiadomość
jeszcze raz wkleiłam do ocenki, bo tamten temat już zamkniety i pewnie nie zostane zauwazona, a mi zalezy ;D



to ja teraz wklejam jutrzejszy, żeby go w razie potrzeby zmodyfikować Proszę o ocenkę


RRRRRR

śń. 3 łyżki płatków owsianych ugotowanych na wodzie, bo sie mleko skończyło + 150g jogurtu naturalnego+ 2 mandarynki wkrojone za mało białka, dołóż chudego twarogu. NIe zaszkodziłoby dodanie jeszcze ze dwóch łyżek płatków, ale ja też mam problemy z wciśnięciem takiej ilości
2śń. kromka razowca + sałata + polędwica drobiowa + ogórek + pomidor + szklanka soku warzywnego ok, mięska mam nadzieję co najmniej 2 plastry
obiad. 1/2 woreczka kaszy gryczanej + warzywa na patelnię(ja ich nie smażę, a duszę) + 3 kotlety sojowe soja jest źródłem białka, więc ok, ale możesz spokojnie dołożyc czwartego kotleta
podwieczorek. 1/4 kostki twarogu + 2 łyżki jogo nat + cynamon+ + 6 orzechów laskowych bardzo ładnie
kolacja: tuńczyk w sosie słodko kwaśnym (120kcal) + 1/4 opakowania twarogu + pół szklanki soku warzywnego tutaj nie jestem pewna i proszę o pomoc Wyższą Instancję , ale wydaje mi się że wystarczyłby sam tuńczyk plus jakieś warzywka, twaróg można sobie darować
.
__________________
Włosy: jest APL, będzie MBL!

Moje włosowe patenty:
Prostowanie bez prostownicy i suszarki
"Metoda kubeczkowa" udoskonalona
venus in furs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 21:33   #11
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

R:

śniadanieI:


-dwie kromki razowca z twarożkiem na mleku z pomidorem i rzodkiweką
-jajko
-troszke serka naturalnego homogenizowanego z musli i słonecznikiem

śniadanie II:

-wieśniak z pomidorem i rzodkiewką

obiad:

-ryż biały doprawiany warzywkiem
-jajko sadzone smażone na płaskiej łyżeczce oliwy z oliwek
-sałata skraplana cytryną z papryką i fasola

kolacja:

-serek naturalny homogenizowany z musli
-pół pomidora


Oczywiście proszę o ocene i jednocześnie mam pytanie.Czy koniecznie musze jeść pięć posiłków?Bo i bez tego podwieczorka czuję się najedzona

up
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-19, 21:33   #12
chanelkaa
Raczkowanie
 
Avatar chanelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Nibylandia ;)
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez venus in furs Pokaż wiadomość
.
problem jest taki, że ja tej sałatki z tuńczyka tak samej to nie lubię , ale mogę np. wziąc półm puszki i wtedy z tym twarogiem.
A co do śniadanka to taka porcja to jest maksymalne co mogę pochłonąć ale twarogu troszkę wrzucę
chanelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 21:35   #13
agussssia
Rozeznanie
 
Avatar agussssia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 980
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

moJa R na jutro

śniadanie : owsianka ok 5 łyżek płatków i jedna otrębów pszennych z ***łkiem i cynamonem . mogę dołożyć kilka rodzynek ?

2 śniadanie w szkole : 1 kanapka z 2 kromek chleba (7ziaren pełnoziarnisty) z szynką pomidorkiem i sałatą . jabłko

obiad : filet z piersi kurczaka pół woreczka ryżu z ogórkiem konserwowym i pomidorkiem. może z 2 łyżki naturalnego bo nie lubie na sucho.

podwieczorek : garstka orzechów (jeśli kupię )

kolacja : jak zostanie z obiadu to trochę piersi z kurczaka na parze, twarożek z czymś później jajo jeśli pójdę późno spać ;]]

i jak ?? ujdzie czy coś zmienić ?? **

mogą być na 2 śniadanie 2 kanapki może? zamiast jabłka np bo w szkole zawsze głodna jestem
__________________
Bo chciałabym ufać Ci tak, by w twoich rękach zostawić mój świat..


Edytowane przez agussssia
Czas edycji: 2009-05-19 o 21:38
agussssia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 21:41   #14
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez qathe Pokaż wiadomość
R:

śniadanieI:


-dwie kromki razowca z twarożkiem na mleku z pomidorem i rzodkiweką
-jajko
-troszke serka naturalnego homogenizowanego z musli i słonecznikiem Fajne pełnowartościowe sniadnako

śniadanie II:

-wieśniak z pomidorem i zbyt lekkie to sniadanie, mało węgli.

obiad:

-ryż biały doprawiany warzywkiem
-jajko sadzone smażone na płaskiej łyżeczce oliwy z oliwek
-sałata skraplana cytryną z papryką i fasola ryz bialy zastąp brązowym koniecznie! Albo kaszą gryczaną albo jeczmienna, mozesz je jesc zamiennie. Zamiast tego jajka smazonego lepiej jakies miesko gotowane

podwieczorek?!
kolacja:

-serek naturalny homogenizowany z musli
-pół pomidora znowu serek homo? Troche monotonnie tu by sie jakas rybka nadala, makrela wedzona albo tunczyk wsw z jakims warzywem


Oczywiście proszę o ocene i jednocześnie mam pytanie.Czy koniecznie musze jeść pięć posiłków?Bo i bez tego podwieczorka czuję się najedzona

up
Wierzyc mi sie nie chce ze jestes najedzona po tych 4 posilkach. Wg mnie 5 posilkow to podstawa, balabym się o swój metabolizm jak bym miala 4 jesc tylko. Brakuje mi tu zdrowych tluszczy, orzechy pestki, oliwa z oliwek? Gdzies czytalam ze smazona oliwa traci swoje wlasciwosci ale nie chce palnąć głupstwa poprawcie mnie jesli się myle :p
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 21:43   #15
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez agussssia Pokaż wiadomość
moJa R na jutro

śniadanie : owsianka ok 5 łyżek płatków i jedna otrębów pszennych z ***łkiem i cynamonem . mogę dołożyć kilka rodzynek ? możesz ładnie ;>

2 śniadanie w szkole : 1 kanapka z 2 kromek chleba (7ziaren pełnoziarnisty) z szynką pomidorkiem i sałatą . jabłko a twarożku nie ma? ;( ostatecznie może być

obiad : filet z piersi kurczaka pół woreczka ryżu z ogórkiem konserwowym i pomidorkiem. może z 2 łyżki naturalnego bo nie lubie na sucho. ryż brązowy mam rozumieć? dobrze

podwieczorek : garstka orzechów (jeśli kupię ) kup koniecznie i jeszcze serek homogenizowany naturalny poleciłabym

kolacja : jak zostanie z obiadu to trochę piersi z kurczaka na parze, twarożek z czymś później jajo jeśli pójdę późno spać ;]] okej

i jak ?? ujdzie czy coś zmienić ?? **

mogą być na 2 śniadanie 2 kanapki może? zamiast jabłka np bo w szkole zawsze głodna jestem
mogą być, sama mam ten problem bo nie chce mi się robić nigdy 2 i potem w szkole a nie najedzona jestem ;d
stupify jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 21:50   #16
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez agussssia Pokaż wiadomość
moJa R na jutro

śniadanie : owsianka ok 5 łyżek płatków i jedna otrębów pszennych z ***łkiem i cynamonem . mogę dołożyć kilka rodzynek ? owsianka mam nadzieje na mleku? Kilka rodzynek nie zaszkodzi ale zamiast ich dałabym tu jakiegos owocka

2 śniadanie w szkole : 1 kanapka z 2 kromek chleba (7ziaren pełnoziarnisty) z szynką pomidorkiem i sałatą . jabłko MAło białka, jak bys do tej kanapki dolozyla gruby plaster twarogu, pomidor, ogórek papryke to napewno bys nie głodowała ale mysle ze 2 mozesz spokojnie zjesc w szkole pewnie masz w-f to i tak to spalisz :p

obiad : filet z piersi kurczaka pół woreczka ryżu z ogórkiem konserwowym i pomidorkiem. może z 2 łyżki naturalnego bo nie lubie na sucho. super, a ryż brązowy? Jogurt mozesz spokojnie zjesc

podwieczorek : garstka orzechów (jeśli kupię ) Brak białka nie ma jesli kupie, musisz kupic i najlepiej zjesc je z serkiem homo naturalnym ]

kolacja : jak zostanie z obiadu to trochę piersi z kurczaka na parze, twarożek z czymś później jajo jeśli pójdę późno spać ;]] pycha

i jak ?? ujdzie czy coś zmienić ?? **

mogą być na 2 śniadanie 2 kanapki może? zamiast jabłka np bo w szkole zawsze głodna jestem
Nie zapominaj o białku w każym posiłku, zdrowe tłuszcze też są bardzo ważne (nie ma jeśli kupię/jak zostanie z obiadu :p) Mnie się podoba ;]

---------- Dopisano o 22:50 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Cytat:
Napisane przez stupify Pokaż wiadomość
mogą być, sama mam ten problem bo nie chce mi się robić nigdy 2 i potem w szkole a nie najedzona jestem ;d
Ocenilam go prawie identycznie(nawet nie prawie)! Pioooona
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 21:51   #17
agussssia
Rozeznanie
 
Avatar agussssia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 980
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

och coraz lepie mi idzie ;]] zobaczę . jak będzie ten serek to kupię )
a co do twarożku to do szkoły tak troche dziwniee no ale może zrobie )

a najgorzej bo tata kupił mi chyba z kilka pudełek wasy i jogurtów a tu sie dowiaduje że lepiej unikać :/
hehe . jakie orzeszki kupić ? a ten serek homo jakiej jest firmy ??
i ten serek wiejski 3% może być bo tylko taki widziałam w sklepie .
;]]

aa pomyliłam sie miałam napisac że z kaszą gryczaną . ;]]
a owsianka ma mleku ;]]
__________________
Bo chciałabym ufać Ci tak, by w twoich rękach zostawić mój świat..


Edytowane przez agussssia
Czas edycji: 2009-05-19 o 21:53
agussssia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 21:53   #18
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez agussssia Pokaż wiadomość
och coraz lepie mi idzie ;]] zobaczę . jak będzie ten serek to kupię )
a co do twarożku to do szkoły tak troche dziwniee no ale może zrobie )

a najgorzej bo tata kupił mi chyba z kilka pudełek wasy i jogurtów a tu sie dowiaduje że lepiej unikać :/
hehe . jakie orzeszki kupić ? a ten serek homo jakiej jest firmy ??
i ten serek wiejski 3% może być bo tylko taki widziałam w sklepie .
;]]
orzechy możesz włoskie, nerkowca, laskowe albo mieszankę ich wszystkich może być 3% i homo poleciłabym z rolmleczu dobry

a co do twarożku nie ma że dziwnie! ;d przykladana kanapka to nawet nikt nie zauważy co tam masz, poza tym czemu niby dziwnie, ja tam zawsze mam z twarogiem i nie uważam żeby to dziwnie wyglądało

Cytat:
Ocenilam go prawie identycznie(nawet nie prawie)! Pioooona

Edytowane przez stupify
Czas edycji: 2009-05-19 o 21:58
stupify jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 22:01   #19
chanelkaa
Raczkowanie
 
Avatar chanelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Nibylandia ;)
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

przpraszam, że jestem taka upierdliwa, ale muszę jeszcze się tu zapytać jakiejś guru jadłospisów o taki zestaw:

Rrrrrr

śń. 2 kromki razowca + serek wiejski wymieszany z wędzoną makrelą + sałata + ogórek kiszony
2śń. serek homogenizowany + 6 orzechów laskowych + jabłko
obiad: zupa warzywna + pieczona pierś z kurczaka w sosie pomidorowo-paprykowo-cebulowym(bez śmietany to oczywiście)+ 1/2 woreczka ryżu brązowego+ sałata skropiona oliwą i chili
podw. ser wiejski i pomidor +szczypiorek
kolacja.2 jajka faszerowane: posiekana zawartość1,5 jajka na twardo(bo całe dwa mi się potem w skorupki nie zmieszczą) wymieszana z gotowanymi pieczarkami, szczypiorkiem , a następnie zapieczone w piekarniku + ogórek kiszony

I jak?
chanelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-19, 22:07   #20
agussssia
Rozeznanie
 
Avatar agussssia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 980
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez stupify Pokaż wiadomość
orzechy możesz włoskie, nerkowca, laskowe albo mieszankę ich wszystkich może być 3% i homo poleciłabym z rolmleczu dobry

a co do twarożku nie ma że dziwnie! ;d przykladana kanapka to nawet nikt nie zauważy co tam masz, poza tym czemu niby dziwnie, ja tam zawsze mam z twarogiem i nie uważam żeby to dziwnie wyglądało



a nie wiem tak jakoś mi sie zdawało hehe
noo okii to sobie zrobie jutro )
__________________
Bo chciałabym ufać Ci tak, by w twoich rękach zostawić mój świat..

agussssia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-19, 22:17   #21
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

subskrybuję i przy okazji wrzucę mój dzisiejszy jadłospis U:
ś: 3 kromki orkiszowego opieczone, fresek ziołowy 150g, 2 rzodkiewki, herbata zielona.
IIś: Jogurt naturalny 180g, 2 łyżki musli i 1 owsianych.
IIIś:grahamka (50g) posmarowana cienko musztardą twarogiem, 2 plastry polędwicy z indyka, sałata.
O: warzywa na patelnie z przewagą ziemniaków do tego dużo kopru, 2 jajka sadzone, słoiczek selera konserwowego.
później: duże jabłko
P: 5 zawijasów z sałaty , freska ziołowego 150g, rzodkiewki i pomidora.
K: wiejski lekki z kakao i cynamonem.
plus 3 kapsułki tranu.
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 00:05   #22
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Moje jutrzejsze R

Sniadanie; owsianka na mleku 2% (4 lyzki owsianki, 1 czubata otrębów orkiszowych, łyzeczka xenei błonnik, połowa jabłka, cynamon) + 100g wieśniaka z gruszka i cynamonem
40 min twistera
IISniadanie; 2 kromki pelnoziarnistego z siemieniem lnianym z maselkiem( jedna z szynka, serkiem tofu, sałata, papryka, polową jajka, szczypiorkiem, druga z szynka, twarogiem półtlustym(połączonym z rozgniecionym ząbkiem czosnku) salata, druga połową jajka, pomidorem, szczypiorkiem) + kiwi i plasterenieniek arbuza ;p
20 min biegu HIIT + 10 min stretchu samych nóg
Obiad; piers z kurczaka na teflonie z curry, 4 łyżki kaszy jęczmiennej, warzywa na patelnie gotowane (skropione oliwą z oliwek)
Podwieczorek; homo naturalny z garscią orzechów włoskich/migdałów
8min buns legs arms stretch + 11 dzien a6w
Kolacja; połowa wędzonej makreli + połowa kalarepki, 100g maslanki (troche węgli po treningu) ;p
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 04:17   #23
pidzamcia
Raczkowanie
 
Avatar pidzamcia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Skarland
Wiadomości: 74
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Do olalola24

Dzięki, za ocenę i wskazówki Na R jestem od jakiś 3 tygodni z małymi grzechami :/ i szczerze mam jeszcze dość sporo wątpliwości i pytań co do moich jadłospisów.

Nie wiem co ile węgli ile białka ma być, czasem mi sie wydaję że źle dobieram zestawy.Z racji tego że nie ćwiczę, wydaje mi się że za dużo jem bo nie mam gdzie tego spalić.

Pytalaś się czy nie jestem glodna między posiłkami.
Odpowiem Ci, że tak, ale niestety przerwe na II śniadanie z reguły mam między 9 a 10 . Teraz na szczęście mogę sobie pozwolić na jakiś szybki posiłek po II sniadaniu, ale z reguły jest tak , że tego czasu mi brakowało i jadłam obiad dopiero koło 16
Strasznie mam nieregularny tryb życia
W sumie to zależy od dnia jak chodzę spać, czasem jest to 21 22godzina, a czasem 24 :P
pidzamcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 05:31   #24
ania2
Raczkowanie
 
Avatar ania2
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 58
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Nowy wątek
Super bo tamten już był ogromniasty
__________________
Moje postanowienia:
1.Nie licze kalorii
2.Jem co chce
3.Z zachwytem patrze na wzrastające cyferki wagi
ania2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 06:10   #25
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Mój pierwszy post na tym wątku i już w grzechem- wyrzuty sumienia mam :/

R:
1. 3 kromki kwadratowe cienkie razowca, 2 plastry szynki, średni plaster twarogu, pół pomidora, szczypiorek, kubek mleka z kakao nat. i... łyżka kopiasta nutelli i cukierek czekoladowy :/ 500

2. serek wiejski zwykły 150g, łyżka orzechów 210

3. jogurt nat. mały łyżka słonecznika (opcjonalnie) 150

4. 4-5 kotletów sojowych, warzywka, garść makaronu raz. 400

siłownia: 40minut siłowych, 40-60 minut aerobów

5. sałata, rzodkiewki, pół puszki tuńczyka w/s/w, pół puszki fasolki czerwonej

I JAK?
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 06:18   #26
star15
Zakorzenienie
 
Avatar star15
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 483
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Witam w nowym wątku!

I od razu wrzucam swój jadłospis, wczorajsze U:

Śn. Owsianka z truskawkami, daktylami suszonymi, morelami, śliwkami, odrobiną dżemu truskawkowego i masą makową + pół serka wiejskiego i kawa z mlekiem
IIŚn. Grahamka z pastą z cieciorki, szynką, sałatą i ogórkiem, butelka Bobofruta marchewkowo-owocowego
Ob.
Filet z ryby, ziemniaki, koperek, warzywa na patelnię z ziołami (brokuły, kukurydza, pietruszka, marchewka, itd.)+ trochę oleju
D: Kawa z mlekiem, kilka daktyli suszonych i orzeszków sojowych
Pd. Bułka z pestkami dyni z masłem i pomidorem + 2 jajka na miękko, musztarda, szczypior, pół szklanki kisielu cytrynowego
K. Serek homo naturalny wymieszany z połową opakowania Danio intenso z orzechami + wrzucone orzechy włoskie, laskowe i troszkę dżemu
__________________
"Różne momenty wiszą w przestrzeni jak prześcieradła, jak ekrany, na których wyświetla się jakiś moment; świat składa się z takich nieruchomych momentów, wielkich metazdjęć, a my przeskakujemy z jednego na drugi."


Studentka
star15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 06:55   #27
pussszek
Raczkowanie
 
Avatar pussszek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 374
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

No i moje pierwsze R w nowym watku :

I - ok. 8 - activia z kiwi i polowka pomaranczy + 5 lyzeczek platkow i 2 wiorkow kokosowych
II - ok. 11- sałatka z tuńczykiem, ogórkiem, pomidorem, papryka, kukurydzą, oliwkami i oliwą
III - ok. 14- potrawka z kurczaka z makaronem pelnoziarnistym + surowka z marchewki i pietruszki, krupnik + len mielony
IV - ok. 17- kanapka z lososiem + ogorek i salata
V - ok. 20- jajecznica z pomidorem i cebulka na oliwie z oliwek
pussszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 07:16   #28
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez pussszek Pokaż wiadomość
No i moje pierwsze R w nowym watku :

I - ok. 8 - activia z kiwi i polowka pomaranczy + 5 lyzeczek platkow i 2 wiorkow kokosowych
II - ok. 11- sałatka z tuńczykiem, ogórkiem, pomidorem, papryka, kukurydzą, oliwkami i oliwą zastąp oliwe oliwą z oliwek
III - ok. 14- potrawka z kurczaka z makaronem pelnoziarnistym + surowka z marchewki i pietruszki, krupnik + len mielony
IV - ok. 17- kanapka z lososiem + ogorek i salata
V - ok. 20- jajecznica z pomidorem i cebulka na oliwie z oliwek
Zauważyłam, że co dziennie na śniadanie jesz activie...Czemu nie zastąpisz jej jakim serkiem wiejskim, homo naturalnym czy twarogiem? Activia wiem, że rozleniwia jelita....
A poza tym to fajny jadłospis
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 07:49   #29
funky87
Zakorzenienie
 
Avatar funky87
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: WROCŁAW
Wiadomości: 5 464
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Cytat:
Napisane przez Annie1441 Pokaż wiadomość
Mój pierwszy post na tym wątku i już w grzechem- wyrzuty sumienia mam :/

R:
1. 3 kromki kwadratowe cienkie razowca, 2 plastry szynki, średni plaster twarogu, pół pomidora, szczypiorek, kubek mleka z kakao nat. i... łyżka kopiasta nutelli i cukierek czekoladowy :/ 500

2. serek wiejski zwykły 150g, łyżka orzechów 210

3. jogurt nat. mały łyżka słonecznika (opcjonalnie) 150

4. 4-5 kotletów sojowych, warzywka, garść makaronu raz. 400

siłownia: 40minut siłowych, 40-60 minut aerobów

5. sałata, rzodkiewki, pół puszki tuńczyka w/s/w, pół puszki fasolki czerwonej

I JAK?
Annie nie przejmuj się tak małymi wpadkami, przy racjonalnej redukcji i wyrównanym poziomie cukru.. Twój organizm nawet tego nie odczuje. A poza tym przez cały dzień zdążyłaś to spalic z setki razy zwłaszcza, że dużo ćwiczysz.
btw: ładny jadłospis
__________________
Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko. Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie. Kiedy poznałam upokorzenie i całkowitą uległość, stałam się wolna.
funky87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-05-20, 07:51   #30
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część VIII

Oooo, nowy wątek Mam nadzieję, że to przełoży się na nowy zapał do odchudzania

Moja wczorajsza RRRRR

Śniadanie: owsianka (4 łyżki płatków owsianych, wieśniak lekki, kiwi, mandarynka, 0,5 małego jabłka); kawa z mlekiem
Lunch: 5 niedużych, odsmażanych pierogów z soczewicą (znajomi z pracy mnie wyciągnęli...)
Obiad: 250 g filetu z mintaja, 0,5 paczki "warzyw na..." ------> podsmażone na łyżeczce oliwy z oliwek

prawie 2 godziny siłowni

Kolacja: 0,5 wieśniaka z pomidorem, cukinią i kiełkami

Jak już pisałam z uwagi na charakter pracy, gdzie mam tylko jedną przerwę na lunch nie jestem w stanie wcisnąć 5 posiłków.

Jak to wygląda, dziewczyny? Ocenicie?
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:53.