średniowieczny ślub - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-21, 18:00   #1
onanowaa
Raczkowanie
 
Avatar onanowaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 325

średniowieczny ślub


no właśnie , co sądzicie o takim typie ślubu ?
osobiście jestem zakochana w ogromnych sukniach balowych wysadzanych cekinami itp i obcisłymi gorsetami podkreślającymi talię , może to fascynacja historią ale osobiście bardzo bym chciała mieć ślub w takim stylu ,
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...5&d=1178485421
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1178485441
macie propozycje innych sukni które spełniają średniowieczne kryteria ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1048392_height370_width560.jpg (45,3 KB, 429 załadowań)
__________________

If the food don't kill ya , the service will.
onanowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 18:18   #2
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355
Dot.: średniowieczny ślub

Mi się osobiście ta koncepcja nie podoba ale na pewno znajdą się Wizażanki o podobnej wymarzonej wizji ślubu może dlatego, że ja jestem antyhistoryczna;D
__________________
She believed she could....
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 18:34   #3
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: średniowieczny ślub

Do mnie tego typu suknie nie przemawiają.
Wolałabym delikatną, prostą suknię.
Nie lubię takiego przepychu.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 18:54   #4
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: średniowieczny ślub

Ale... to nie jest średniowiecze. Taka szeroka suknia z tego typu gorsetem to już barok
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 19:11   #5
Yeila
Raczkowanie
 
Avatar Yeila
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: najczęściej Bydgoszcz
Wiadomości: 89
Dot.: średniowieczny ślub

http://www.rivendellbridal.com/alldresses.html
na tej stronie są piękne suknie w stylu średniowiecznym z lekką nutą fantasy

doskonale Cie rozumiem onanowaa, bo ja też marzę o ślubie w takim stylu, najlepiej na zamku, z wielką biesiadą i muzyka w tym klimacie
Yeila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 19:48   #6
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: średniowieczny ślub

To nie są suknie średniowieczne a XVII-XVIII wieczne
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-21, 20:44   #7
aniap1991
Zakorzenienie
 
Avatar aniap1991
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 597
Dot.: średniowieczny ślub

zabawa sylwestrowa w takim stylu? super. ale wesele nie!
aniap1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-21, 23:12   #8
Dobrawka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 15
Dot.: średniowieczny ślub

Hej Dziewczyny!
Ja miałam okazję uczestniczyć w takim ślubie, ale tylko jako turystka
Uroczystość odbyła się podczas festiwalu historycznego, a Państwo Młodzi należeli do bractwa rycerskiego.
Przed samą uroczystością, przed grodem odbyły się średniowieczne zrękowiny a następnie orszak rycerzy i dam udał się do zabytkowego kościoła. Cała msza była odprawiona w języku łacińskim + łacińskie pieśni.
Wyglądało to cudownie! No i widać, że Młodzi kochają historie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2 (1).jpg (79,2 KB, 235 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2 (2).jpg (93,2 KB, 254 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (97,9 KB, 225 załadowań)
Dobrawka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 08:37   #9
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: średniowieczny ślub

Kochać, kochać, kochać. Tylko takie bardziej średniowieczne, a mniej barokowe. Jeśli kiedyś będę brała ślub to na pewno w takiej średniowiecznej sukience- niezależnie od wszystkiego innego.

Nie lubię tradycyjnych białych sukienek
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 08:58   #10
onanowaa
Raczkowanie
 
Avatar onanowaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 325
Dot.: średniowieczny ślub

Cytat:
Napisane przez mala2806 Pokaż wiadomość
To nie są suknie średniowieczne a XVII-XVIII wieczne
dołączone przeze mnie zdjęcie prezentuje suknie XV wieczną , [przedstawiony jest tam ślub Henryka VIII Tudora z trzecią żoną Jane]
Jego panowanie określa się na koniec XV początek XVI wieku czyli końcówke epoki średniowiecza i początek renesansu
dlatego nie wiem dlaczego ktoś mówi że to suknie barokowe skoro barok rozpoczął się pod koniec XVI wieku kiedy Henryk już daaawno nie żył , a po drugie suknie w epoce baroku miały wszyte kwadratowe wstawki przez co spódnice były tego kształtu
__________________

If the food don't kill ya , the service will.
onanowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 02:06   #11
dark_ishtar
Przyczajenie
 
Avatar dark_ishtar
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: średniowieczny ślub

Moja droga, suknia widoczna na obrazku z Tudorów jest suknią stylizowaną na renesansową ( suknie z tego serialu czasami bardzo się mijają z historycznością, akurat ta jest w miarę ok okres panowania Henryka VIII to pierwsza połowa XVI w -renesans, chociaż Anglicy byli bardzo przywiązani do gotyku ale jednak jest to renesans, szczególnie w strojach ( jakby nie było Henryk uchodził wtedy za najprzystojniejszego i najlepiej ubranego monarchę na świecie ;p).

Średniowieczne suknie dosyć się różnią od tych. Mnie osobiście strasznie się podobają takie stroje, jestem w nich zakochana interesuję się modą średniowiecza i renesansu, jak również czasami Tudorów (nawet mi przyszło pracę licencjacką o architekturze Tudorów pisać ;p)

Sama chciałabym mieć ślub średniowieczny lub renesansowy, chociaż u mnie to pewnie prędzej będzie to średniowieczny bo należę do bractwa rycerskiego ;p jeśli chodzi o suknie to popatrz sobie na tę stronkę http://www.chantberry.com/rekonstrukcje.html
dark_ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-24, 07:22   #12
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: średniowieczny ślub

Cytat:
Napisane przez dark_ishtar Pokaż wiadomość
Moja droga, suknia widoczna na obrazku z Tudorów jest suknią stylizowaną na renesansową ( suknie z tego serialu czasami bardzo się mijają z historycznością, akurat ta jest w miarę ok okres panowania Henryka VIII to pierwsza połowa XVI w -renesans, chociaż Anglicy byli bardzo przywiązani do gotyku ale jednak jest to renesans, szczególnie w strojach ( jakby nie było Henryk uchodził wtedy za najprzystojniejszego i najlepiej ubranego monarchę na świecie ;p).

Średniowieczne suknie dosyć się różnią od tych. Mnie osobiście strasznie się podobają takie stroje, jestem w nich zakochana interesuję się modą średniowiecza i renesansu, jak również czasami Tudorów (nawet mi przyszło pracę licencjacką o architekturze Tudorów pisać ;p)

Sama chciałabym mieć ślub średniowieczny lub renesansowy, chociaż u mnie to pewnie prędzej będzie to średniowieczny bo należę do bractwa rycerskiego ;p jeśli chodzi o suknie to popatrz sobie na tę stronkę http://www.chantberry.com/rekonstrukcje.html
O to, to, dobrze prawi, polać jej!
Renesans. A w ogóle różne rzeczy różnie przychodziły, w różnych krajach, nie można mierzyć miarą Polski (gdzie wszystko było później).

Suknie średniowieczne były przede wszystkim bardzo proste i wcale nie takie rozkloszowane. Niejedna z tych co mówią, że chciałyby średniowieczną suknię na ślub myśli o renesansie/baroku, a jakby zobaczyła faktyczną średniowieczną to by zmieniła zdanie :P

A w ogóle to co ta sukienka ma niby wspólnego ze średniowieczem? Jak dla mnie zwykła współczesna suknia. Ładna bardzo. Ale współczesna.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 10:38   #13
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: średniowieczny ślub

Cytat:
Napisane przez Dobrawka19 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!
Ja miałam okazję uczestniczyć w takim ślubie, ale tylko jako turystka
Uroczystość odbyła się podczas festiwalu historycznego, a Państwo Młodzi należeli do bractwa rycerskiego.
Przed samą uroczystością, przed grodem odbyły się średniowieczne zrękowiny a następnie orszak rycerzy i dam udał się do zabytkowego kościoła. Cała msza była odprawiona w języku łacińskim + łacińskie pieśni.
Wyglądało to cudownie! No i widać, że Młodzi kochają historie

Hobby fajne (sama mam siostry u Wikingów), niemniej facet wygląda jak przerośnięty pomocnik Mikołaja.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 11:11   #14
surka
Zakorzenienie
 
Avatar surka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Między marzeniem, a jego spełnieniem.
Wiadomości: 9 394
Dot.: średniowieczny ślub

Mnie również nie przekonuje tego rodzaju ślub ani takie suknie ślubne, sama miałam bardzo skromną suknię. ALe wszystko zależy od gustów i guścików.

Uważam, że trzeba realizować swoje marzenia, choć niekażdego one mogą przekonać
surka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 07:36   #15
princesska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 95
Dot.: średniowieczny ślub

Dziewczyny mi też bardzo podoba się styl o którym mówi założycielka postu. Duże pięknie zdobione suknie po prostu cuda. Sama swoją suknię ślubną stylizuję na ten styl, tzn próbuję, bo w każdej co innego mi się podoba, do tego uwagi krawcowej, że tego tak się nie da, nie do mojej figury itd. Ale się nie poddaję i musi być właśnie taka Wymarzona jak księżniczka
To w roli wstępu, bo chciałam was zapytać, czy nie wiecie czy gdziekolwiek w Polsce jest miasteczko, brać, zrzeszenie lub cokolwiek podobnego (jak to jest w przypadku średniowiecza) gdzie spotykają się ludzie zafascynowani tą epoką i jej strojami. Chciałabym móc chodzić w takich pięknych sukniach nie tylko raz w życiu. Porozmawiać z innymi mającymi tak jak jak fioła na tym punkcie, iść na bal przenieść się do przeszłości na kilka dni, jejku ale to byłoby super
Proszę poradźcie gdzie można znaleźć takie osoby, w necie nic nie mogę, albo szukać już nie potrafię
princesska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 09:01   #16
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: średniowieczny ślub

Cytat:
Napisane przez princesska Pokaż wiadomość
Dziewczyny mi też bardzo podoba się styl o którym mówi założycielka postu. Duże pięknie zdobione suknie po prostu cuda. Sama swoją suknię ślubną stylizuję na ten styl, tzn próbuję, bo w każdej co innego mi się podoba, do tego uwagi krawcowej, że tego tak się nie da, nie do mojej figury itd. Ale się nie poddaję i musi być właśnie taka Wymarzona jak księżniczka
To w roli wstępu, bo chciałam was zapytać, czy nie wiecie czy gdziekolwiek w Polsce jest miasteczko, brać, zrzeszenie lub cokolwiek podobnego (jak to jest w przypadku średniowiecza) gdzie spotykają się ludzie zafascynowani tą epoką i jej strojami. Chciałabym móc chodzić w takich pięknych sukniach nie tylko raz w życiu. Porozmawiać z innymi mającymi tak jak jak fioła na tym punkcie, iść na bal przenieść się do przeszłości na kilka dni, jejku ale to byłoby super
Proszę poradźcie gdzie można znaleźć takie osoby, w necie nic nie mogę, albo szukać już nie potrafię
A skąd jesteś? Możesz albo znaleźć zespół tańca dawnego albo bractwo. Tylko, że w bractwach od jakiegoś czasu zrobiła się moda na chłopki, znaczy wszystkie biegają w skromnych kiecach jako chłopki, księżniczek nie ma raczej Od jakichś trzech lat nie mam kontaktu z tym światem, ale jak miałam to księżniczki rzadko widziałam No i wyobrażenia, że bractwo to tylko siedzenie i wyglądanie też nie bardzo mają coś wspólnego z prawdą.
Przypuszczam, że chodzi ci o późny renesans/barok, bo średniowieczne kiecki naprawdę nie są księżniczkowe
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-17, 14:10   #17
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: średniowieczny ślub

Cytat:
Napisane przez princesska Pokaż wiadomość
Dziewczyny mi też bardzo podoba się styl o którym mówi założycielka postu. Duże pięknie zdobione suknie po prostu cuda.
A mnie się wydaje, że tu się nadal myli średniowiecze z renesansem/barokiem.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"



Edytowane przez Vilqa
Czas edycji: 2011-11-17 o 14:15
Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-18, 12:08   #18
princesska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 95
Dot.: średniowieczny ślub

Tak chodzi mi o nowsze epoki renesans/barok, bo to są właśnie suknie jakie mi się podobają, ale piszę w tym wątku bo może jesteście zorientowane innego zresztą nie znalazłam.

Jestem z Mazowsza, dokładniej w tej chwili z Warszawy.
Jak by się wam przypomniało, może od kogoś słyszałyście, może ktoś z waszych znajomych słyszał o osobach zafascynowanych tą epoką, to proszę o jakieś wskazówki i namiary
princesska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 19:20   #19
nerwuska_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: średniowieczny ślub

Powiem szczerze że rozmyślałam nad takim stylem ślubu. Oboje ja i mój chłopak należymy do bractw rycerskich i poznaliśmy się na przemarszu na Grunwald, więc styl średniowieczny jest bliski naszym sercom. Mam już ogólną wizję gdzie co i jak ale mam problem z suknią dla siebie (mam jeszcze duuuuuużo czasu na to ale nigdy nie zaszkodzi pomyśleć) Mój chłopak na pewno będzie w zbroi i tunice z rodowym herbem ale totalnie nie wiem co ja miałabym włożyć , czy uszyć klasyczną średniowieczną suknię tyle że białą, nie mam pojęcia.
nerwuska_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-27, 22:23   #20
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: średniowieczny ślub

Cytat:
Napisane przez paskudas Pokaż wiadomość
Mi się osobiście ta koncepcja nie podoba ale na pewno znajdą się Wizażanki o podobnej wymarzonej wizji ślubu może dlatego, że ja jestem antyhistoryczna;D
To tak jak i ja
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 20:35   #21
Dione
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 014
Dot.: średniowieczny ślub

Jak chciałabyś historycznie wyglądającą bogato zdobioną suknie to że taka suknia musiałby byc bardzo dobrej jakości bo inaczej łatwo wyjdzie kicz. Chyba najtaniej i najprościej wyszło wypożyczyć np w teatrze czy operze albo poszukać kogoś kto sprzedaje oryginalne kostiumy z filmów .

Poza tym suknie ślubne nie były wtedy białe tylko kolorowe wiec jest jest duze pole do popisu.
Dione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:46.