Oleje i olejki do włosów - cz. V - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-08, 20:13   #1951
Czarna93
Zakorzenienie
 
Avatar Czarna93
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 6 697
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość

to super
Ale śmierdzioli oczywiście
Czarna93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 20:27   #1952
OstraMieta
Rozeznanie
 
Avatar OstraMieta
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 946
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

jakie właściwości ma olej ze słodkich migdałów ? nawilża włosy ?
dostanę w osiedlowej aptece czy tylko przez internet mogę kupić ?
OstraMieta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 20:34   #1953
ksantypa7
Rozeznanie
 
Avatar ksantypa7
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 551
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez OstraMieta Pokaż wiadomość
jakie właściwości ma olej ze słodkich migdałów ? nawilża włosy ?
dostanę w osiedlowej aptece czy tylko przez internet mogę kupić ?
Podobno oleje nie nawilżają, a jedynie zapobiegają utracie wody. Dlatego dziewczyny nakładają oleje na włosy spsikane różnymi specyfikami nawilżającymi. Kupisz w aptece (nie każdej) lub sklepie zielarskim.
PS. Jesteś z Wrocławia, to zobacz na ul. Hallera
__________________
Przygarnę miniaturkę Neonatura Cocoon.

I'm Alive!....I'm Alive!......I'm Alive!
And I've got so much more that I want to do
Was it music?
Was it science that saved me?
Or the way that you prayed for me?
Yes either way I thank you, I'm alive
GM



Edytowane przez ksantypa7
Czas edycji: 2012-03-08 o 20:37
ksantypa7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 20:48   #1954
Ula_87
Wtajemniczenie
 
Avatar Ula_87
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 885
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez ksantypa7 Pokaż wiadomość
Podobno oleje nie nawilżają, a jedynie zapobiegają utracie wody. Dlatego dziewczyny nakładają oleje na włosy spsikane różnymi specyfikami nawilżającymi.
Według tej teorii to chyba lepiej by było olejować włosy na mokro
Ula_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 20:54   #1955
ksantypa7
Rozeznanie
 
Avatar ksantypa7
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 551
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Ula_87 Pokaż wiadomość
Według tej teorii to chyba lepiej by było olejować włosy na mokro
Nie znam się, różnie dziewczyny robią, mnie to utkwiło w głowie, a kilka razy przeczytałam pigułki, skróty, opracowania. I zrozumiałam, że mówiąc o działaniu nawilżającym olejków jest to bardziej skrót myślowy.
Ale może się jakieś dłuższe stażem olejomaniaczki wypowiedzą, bo może to ja coś źle zrozumiałam.
__________________
Przygarnę miniaturkę Neonatura Cocoon.

I'm Alive!....I'm Alive!......I'm Alive!
And I've got so much more that I want to do
Was it music?
Was it science that saved me?
Or the way that you prayed for me?
Yes either way I thank you, I'm alive
GM


ksantypa7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 21:03   #1956
alex1989
Zadomowienie
 
Avatar alex1989
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 950
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez ksantypa7 Pokaż wiadomość
Nie znam się, różnie dziewczyny robią, mnie to utkwiło w głowie, a kilka razy przeczytałam pigułki, skróty, opracowania. I zrozumiałam, że mówiąc o działaniu nawilżającym olejków jest to bardziej skrót myślowy.
Ale może się jakieś dłuższe stażem olejomaniaczki wypowiedzą, bo może to ja coś źle zrozumiałam.
ja to rozumiem tak
włos sam w sobie składa się z wody więc nawet jeśli olej nakładamy na suche włosy i tak sprawiamy że on zatrzymuje tą wodę. po za tym olej ma nie tylko wnikaż i "nawilżać" ale również tworzyć na włosie warstwę ochronną dlatego nie jest konieczne olejowanie na mokro
Jeśli się mylę prosze mnie poprawić
__________________
Chudniemy,chudniemy!
foto styczeń-sierpień
foto styczeń-sierpień II

moje włosiaki

"Może niektórych kobiet nie da się poskromić. Może potrzebują biegać na wolności, dopóki nie znajdą kogoś, tak dzikiego, aby biegał z nimi."
alex1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 21:06   #1957
HairMania
Wtajemniczenie
 
Avatar HairMania
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: 08-300
Wiadomości: 2 341
GG do HairMania
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez sylvi300 Pokaż wiadomość
nie lubię tego oleju, strasznie ciężki jest jeśli chcesz jakiś nakładać na skalp to może ajurwedyjski któryś?
Chyba zdecyduję się na winogronowy,jutro po niego pójdę czy u was też jest taki tani?spora butla po 13zł. Tylko teraz się obawiam czy na pewno kupię dobry tzn.nierafinowany i tłoczony na zimno ,bo z tego co pamiętam nic z tych rzeczy nie było na etykiecie
Co najciekawsze 2lata temu używałam szamponu nivea color coś tam i NIGDY nie było problemu z niedomytymi włosami po rycynowym. No ale chemii to on pewnie miał w sobie i to sporo
Naprawdę ciężko zrezygnować mi z rycyny,bo 2lata wstecz zrobiła dla mnie wiele dobrego
__________________
Wymianka

Ja odpisuję u ciebie, Ty u mnie
HairMania jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 21:07   #1958
alex1989
Zadomowienie
 
Avatar alex1989
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 950
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
Chyba zdecyduję się na winogronowy,jutro po niego pójdę czy u was też jest taki tani?spora butla po 13zł. Tylko teraz się obawiam czy na pewno kupię dobry tzn.nierafinowany i tłoczony na zimno ,bo z tego co pamiętam nic z tych rzeczy nie było na etykiecie
Co najciekawsze 2lata temu używałam szamponu nivea color coś tam i NIGDY nie było problemu z niedomytymi włosami po rycynowym. No ale chemii to on pewnie miał w sobie i to sporo
Naprawdę ciężko zrezygnować mi z rycyny,bo 2lata wstecz zrobiła dla mnie wiele dobrego
ja używałam już różnych winogronowych i najlepszy jest z Biedrony
__________________
Chudniemy,chudniemy!
foto styczeń-sierpień
foto styczeń-sierpień II

moje włosiaki

"Może niektórych kobiet nie da się poskromić. Może potrzebują biegać na wolności, dopóki nie znajdą kogoś, tak dzikiego, aby biegał z nimi."
alex1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 21:07   #1959
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Czarna93 Pokaż wiadomość
Ale śmierdzioli oczywiście
mam nadzieje ze przetrzymam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 21:08   #1960
Ula_87
Wtajemniczenie
 
Avatar Ula_87
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 885
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Ja olejuję od około roku (z przerwami - bynajmniej nie tygodniowymi ) i nigdy jeszcze nie próbowałam na mokro. Może najwyższy czas wypróbować tą metodę
Ula_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 21:29   #1961
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez ksantypa7 Pokaż wiadomość
Nie znam się, różnie dziewczyny robią, mnie to utkwiło w głowie, a kilka razy przeczytałam pigułki, skróty, opracowania. I zrozumiałam, że mówiąc o działaniu nawilżającym olejków jest to bardziej skrót myślowy.
Ale może się jakieś dłuższe stażem olejomaniaczki wypowiedzą, bo może to ja coś źle zrozumiałam.
Ciężko powiedzieć. Różne źródła różne rzeczy głoszą Np. w sklepach z półproduktami można przeczytać, że niektóre oleje również nawilżają włosy.

Cytat:
Napisane przez Ula_87 Pokaż wiadomość
Ja olejuję od około roku (z przerwami - bynajmniej nie tygodniowymi ) i nigdy jeszcze nie próbowałam na mokro. Może najwyższy czas wypróbować tą metodę
Ja ją polecam
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 21:35   #1962
alex1989
Zadomowienie
 
Avatar alex1989
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 950
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Ja ją polecam
a jaką widzisz różnice i czym psikasz ?
bo ja raz spróbowałam i nie zauważyłam różnicy po zmyciu a nakładanie na wilgotne włosy jest dla mnie nie wygodne ciężko mi się rozprowadza olej i przy tym więcej włosów wyrywam
kurde może spróbuje jeszcza raz
__________________
Chudniemy,chudniemy!
foto styczeń-sierpień
foto styczeń-sierpień II

moje włosiaki

"Może niektórych kobiet nie da się poskromić. Może potrzebują biegać na wolności, dopóki nie znajdą kogoś, tak dzikiego, aby biegał z nimi."
alex1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 21:48   #1963
narvia
Raczkowanie
 
Avatar narvia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 438
GG do narvia
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez OstraMieta Pokaż wiadomość
jakie właściwości ma olej ze słodkich migdałów ? nawilża włosy ?
dostanę w osiedlowej aptece czy tylko przez internet mogę kupić ?
Wrocławianka!
Olej ze słodkich migdałów i duuużo innych perełek jest na ulucy Hallera, tam ma siedzibę sklep helfy.pl
Na miejscu można kupować jak w sklepie, ale noszę się z zamiarem nocnego włamu po wszystko
narvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 22:09   #1964
justusia16
Wtajemniczenie
 
Avatar justusia16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 501
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez narvia Pokaż wiadomość
Wrocławianka!
Olej ze słodkich migdałów i duuużo innych perełek jest na ulucy Hallera, tam ma siedzibę sklep helfy.pl
Na miejscu można kupować jak w sklepie, ale noszę się z zamiarem nocnego włamu po wszystko

Idę z Tobą!!!!
__________________
Oh, foolish..
Harmless..
Foolish, harmless child..
justusia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 22:15   #1965
ksantypa7
Rozeznanie
 
Avatar ksantypa7
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 551
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez alex1989 Pokaż wiadomość
a jaką widzisz różnice i czym psikasz ?
bo ja raz spróbowałam i nie zauważyłam różnicy po zmyciu a nakładanie na wilgotne włosy jest dla mnie nie wygodne ciężko mi się rozprowadza olej i przy tym więcej włosów wyrywam
kurde może spróbuje jeszcza raz
Ja na skalp daję Jantar (z atomizera, potem delikatnie rozprowadzam kilkoma ruchami po całej skórze, mój skalp nie toleruje masowania ), Potem psikam mgiełką soku aloesowego na włosy (są wilgotne, ale nie mokre). Następnie rozcieram w dłoniach pół łyżeczki wybranego oleju, głowa do dołu i tak jak bym wgniatała piankę lub żel we włosy. Głowa do góry i tak samo. Dodatkowa porcja idzie na boki głowy. Włosy mam do brody. Jeśli kładę olej też na skalp, to maczam same opuszki palców i stempluję skórę między włosami. Dokładnie myję ręce, wycieram i przesuwam palcami delikatnie po skórze głowy. Włosów w ten sposób wychodzi minimalnie, a ponieważ trzymam całą noc, to co ma się wchłonąć i tak się wchłonie.
Ufff....
__________________
Przygarnę miniaturkę Neonatura Cocoon.

I'm Alive!....I'm Alive!......I'm Alive!
And I've got so much more that I want to do
Was it music?
Was it science that saved me?
Or the way that you prayed for me?
Yes either way I thank you, I'm alive
GM


ksantypa7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 22:17   #1966
ana_masri
Raczkowanie
 
Avatar ana_masri
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 93
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

daję kolejną szansę oliwie z oliwek i rycynie. tym razem na skalp pól łyżki rycyny+2łyżki oliwy z oliwek (podgrzane), na długość sama oliwa. zobaczymy co z tego będzie jak znowu będzie wichura, to się wścieknę!


*i pozdrawiam Wrocławianki, spędziłam w tym mieście 5 pięknych lat i jest dla mnie drugim domem
__________________
Wege forever!
Polulove! http://poluzjanci.fora.pl/


Jedna miłość!
ana_masri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 22:19   #1967
claudiiin
Zadomowienie
 
Avatar claudiiin
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 1 005
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Ja bym przed taką dekoloryzacją nie kładła Swoją drogą, ten preparat jest świetny na wypadanie włosów A włosy po zabiegu są tylko trochę przesuszone
Ale dekoloryzator? Powaznie? A masz na mysli jakis konkretny? Fajnie ze piszesz o tylko lekkim przesuszeniu, bo mozna sie sporo naczytac jakie to morderstwo dla wlosow [sorki za OT]

Cytat:
Nie widziałam żadnych artykułów, które mówiłyby o tym, iż należy unikać olejów wnikających po farbowaniu. Sama zazwyczaj stosuję po nim olej kokosowy Nie powinno się podobno stosować protein przez jakiś czas. Ale ja się nigdy do tego nie stosowałam
O proteinkach tez slyszalam A z tymi olejami to tez wzielam to pod uwage przez analogie do henny, plus w olejowej pigulce przeczytalam, ze kokos i migdal moga powodowac szybsze wyplukiwanie sie koloru, stad moje watpliwosci.

Widze, ze migdal nie ma wielu fanek, a dla mnie w porownaniu z OzO, rycyna, lnianym i Vatika kokosowa jest niezaprzeczalnie debeściakiem
__________________
Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery

CG i olejowanie od listopada 2011 + walka z wypadaniem, zapuszczanie grzywy, powrót do naturalek...
claudiiin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 22:23   #1968
ksantypa7
Rozeznanie
 
Avatar ksantypa7
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 551
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Czy któraś z Was zmywała oleje mydełkiem Sesa? Się na nie czaję, nie wiem czy będzie dobre i warto?
__________________
Przygarnę miniaturkę Neonatura Cocoon.

I'm Alive!....I'm Alive!......I'm Alive!
And I've got so much more that I want to do
Was it music?
Was it science that saved me?
Or the way that you prayed for me?
Yes either way I thank you, I'm alive
GM


ksantypa7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 22:29   #1969
pussynka
Raczkowanie
 
Avatar pussynka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 379
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja już nie mogę,trzymałam olejek rycynowy na noc,we wtorek rano umyłam włosy .Nie domyły się. Z tyłu na czubku głowy były takie z lekka tłustawe. Myłam je dzisiaj rano i jest duzo gorzej choć wczoraj nie nakładałam żadnego olejku tylko sok z aloesa
Jestem po prostu wściekła. Włosy myję Polleną Malwą Czarną Rzepą a w pon.wieczór nałożyłam tego olejku naprawdę malutko. Odpuścić go sobie skoro nie mogę go domyć? Planuje teraz Kupić winogronowy,dobrze zastąpi rycynę?
Wydaje mi się, że w odpowiedni sposób umyłam włosy,choć dzisiaj tylko raz nakładałam szampon.
Czy Wy myjąc włosy szamponami ziołowymi przy olejach nakładacie szampon 2x czy to mija się z celem olejowania?
Dla ułatwienia i nakładania i zmywania polecam:
- zmieszanie rycyny np. z oliwą z oliwek
- podgrzanie przed nałożeniem w kapieli wodnej - na ciepło staje się "lżejsza" i mniej tępa.

Cytat:
Napisane przez alex1989 Pokaż wiadomość
albo wymieszaj z czymś rycynę
pussynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 22:42   #1970
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
Ale dekoloryzator? Powaznie? A masz na mysli jakis konkretny? Fajnie ze piszesz o tylko lekkim przesuszeniu, bo mozna sie sporo naczytac jakie to morderstwo dla wlosow [sorki za OT]
Ja miałam Color Peel Renee Blanche. Zużyłam aż dwa opakowania i zabieg robiłam trzy razy Niestety, już dalej kolor nie chciał zejść i trochę ściemniał, więc się w końcu zdecydowałam na kąpiel rozjaśniającą. Ale efekt po dekoloryzacji był fajny i myślę, że jakbym nałożyła farbę rozjaśniającą, to bym powoli doszła do wymarzonego koloru

Powiem tak: jak dla mnie, taki ściągacz koloru jest bez porównania łagodniejszy od rozjaśniacza. Włosy są po nim jak po farbowaniu, ale nie ciągną się, nie łamią. Po prostu są dosyć suche i muszą dojść do siebie. Preparat faktycznie okrutnie śmierdzi siarką, ale pamiętam, że po jego zastosowaniu przez jakiś czas w ogóle nie wypadały mi włosy, troszkę przy czesaniu ich wychodziło, ale u mnie to i tak było coś niesamowitego Zastanawiam się do dzisiaj, jakim cudem ten dekoloryzator tak zadziałał.

Cytat:
Napisane przez claudiiin Pokaż wiadomość
O proteinkach tez slyszalam A z tymi olejami to tez wzielam to pod uwage przez analogie do henny, plus w olejowej pigulce przeczytalam, ze kokos i migdal moga powodowac szybsze wyplukiwanie sie koloru, stad moje watpliwosci.

Widze, ze migdal nie ma wielu fanek, a dla mnie w porownaniu z OzO, rycyna, lnianym i Vatika kokosowa jest niezaprzeczalnie debeściakiem
Wiesz co, niektóre oleje (w tym na pewno olej kokosowy) mogą u niektórych osób powodować szybsze wypłukiwanie się koloru i to niezależnie od tego, po jakim czasie od farbowania były stosowane. Ja u siebie, jak farbowałam włosy na ciemne kolory (rudawe brązy i czekoladowy brąz) nie zauważyłam nic takiego. A jakąś farbę to nawet mieszałam z olejem (kokosowym bodajże) To kwestia indywidualna, ale chyba niezbyt często olej zdejmuje kolor.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 22:50   #1971
narvia
Raczkowanie
 
Avatar narvia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 438
GG do narvia
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

to jak już tyle jest tu Wrocławianek.... Dziewczyny, w Mydlarni na ul.Wita Stwosza jest punkcik Zrób Sobie Krem- mają kreatynę, aloes, kokosa, maceraty i wiele innych. Do tego mają Vatiki kokosowe.
Jak dzisiaj weszłam tylko po mydełko myslałam, że juz nie wyjdę
narvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-08, 23:09   #1972
pannahanna
Raczkowanie
 
Avatar pannahanna
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: LDN
Wiadomości: 299
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Czarna93 Pokaż wiadomość
No wiem, ale jak da się pod słońce to widać
Albo zerkam do środka
Mniej zużywam, nakładając na mokre włosy - trzeba wtedy uważać, zeby nie nałożyc za dużo więc automatycznie się oszczędza

Po nocy z rycyną i oliwą calkiem całkiem, ale czułam, że włosy są trochę bez życia, przyklapnięte, mimo, że błyszczą.

Dla wizażanek w UK: Znalazłam w internecie pozytywne opinie na temat produktów bez chemii firmy House of Mistry. Zamówiłam szampon Ginseng (Aqua, Sapindus laurifolia, Acacia concinna Panax Ginseng, Calendula officinalis, Urtica dioica, Chlorophyll, Rosa damascena), wcierkę (Potenised Rosemary (Rosmarinus Officinalis), Jojoba Oil (Simmondsia chinensis), Rosehip Oil (Rosa Canina Fruit Oil), Sandalwood Oil (Santalum Album)) i żel pod prysznic (bo oczywiście mój ukochany Palmolive oliwkowy ma SLS na drugim miejscu i parabeny dalej w składzie :O ).
__________________
olejowanie wlosow

Amla Gold, Amla, Vatika Enriched Almond Oil, Sesa, Navratna, Vatika kokosowa, Mahabringraj, migdalowy, rycynowy, awokado

Kuracja drożdżowa: 31.01.2012-31.04.2012
Piję pokrzywę: 24.02.2012-24.05.2012

pannahanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 04:19   #1973
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Ula_87 Pokaż wiadomość
Czekam na relację
Jak wyżej . Orgazmicznego efektu nie ma. Mam wrażenie, że praca oleju z pestek winogron jest bardziej zauważalna. Ale arganowy zamawiać będę, bo - jako jeden z nielicznych- pozytywnie sprawuje się na twarzy.


Cytat:
Napisane przez Ula_87
No wiem, wiem, to jest jakiś tam naturalny składnik, o to chodzi?
Nie. Zawiera alkohol, ale nie denaturat .
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 06:40   #1974
katka290
Raczkowanie
 
Avatar katka290
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 86
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez Czarna93 Pokaż wiadomość
A ja mam takie może głupie pytanie
Jak szybko ubywa wam sesa ? Bo wydaje mi się, że jest mniej wydajna od innych olejów
Hej, odnoszę podobne wrażenie..moja sesa "wychodzi" znacznie szybciej niż inne olejki
__________________
Czekam na dzidziusia . Termin grudzień 2014!
*****
Fanka indyjskich kosmetyków i mazideł.
katka290 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 08:49   #1975
sylvi300
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi300
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 5 263
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
Chyba zdecyduję się na winogronowy,jutro po niego pójdę czy u was też jest taki tani?spora butla po 13zł. Tylko teraz się obawiam czy na pewno kupię dobry tzn.nierafinowany i tłoczony na zimno ,bo z tego co pamiętam nic z tych rzeczy nie było na etykiecie
Co najciekawsze 2lata temu używałam szamponu nivea color coś tam i NIGDY nie było problemu z niedomytymi włosami po rycynowym. No ale chemii to on pewnie miał w sobie i to sporo
Naprawdę ciężko zrezygnować mi z rycyny,bo 2lata wstecz zrobiła dla mnie wiele dobrego
osobiście nie lubię winogronowego, ale może Ci będzie służyć



dlaczgo nie mieszkam we Wrocławiu
__________________
Twoje ciało może wiecej,niz podpowiada Ci Twój umysł



Zapraszam na bloga!!!!

http://tocosalata.blogspot.com/
sylvi300 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 10:40   #1976
orangemisia
Zadomowienie
 
Avatar orangemisia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 031
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Hey
Na początku może się przywitam
Jest to mój pierwszy post tutaj.

Od ok. dwóch,trzech tygodni nakładam olejek Babydream na włoski. Jak na razie nie widzę ekstremalnych efektów, ale wiem, że nakładam go krótko.
W swojej pielęgnacji połączyłam olejowanie, mycie włosów metodą OMO oraz mycie odżywką. Jak na razie najfajniejsze efekty widzę po myciu odżywką. Zobaczę co będzie dalej

Cytat:
Napisane przez eiri Pokaż wiadomość
Dziewczyny już Ci dużo napisały, ja mogę dodać z własnego doświadczenia, że na wypadanie pomogły mi olej winogronowy i olej rycynowy. Oba tanie i łatwo dostępne.


W końcu mam znów olej kokosowy KTC Mój ssssssskarb....
Ach, i byłam w sklepie zielarskim, kokos Efavitu za 12,90zł (to chyba tanio?). I był też olej z pestek wiśni - zna go ktoś i może powiedzieć jak pachnie?
Ostatni mam ochotę na nowy olej. Zastanawiam się nad olejem z pestek winogron i kokosowym.
I tutaj moje pytanie do eiri. Z emotki wnioskuję, że polecasz olej kokosowy KTC? Mogłabyś co nieco o nim powiedzieć?

Zastanawiałam się nad nim z powodu niskiej ceny na allegro. Jednak doczytałam się tutaj, że on jest rafinowany i bezzapachowy. A z tego co wiem do do włosów używamy olejów nierafinowanych?
__________________
Samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy się przejrzeć w oczach innych ludzi.



orangemisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 11:05   #1977
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

A Ja dziś w aptece zobaczyłam taki plakacik na ścianie o oleju lnianym, nie rafinowanym. Ciekawe czy byłby dobry

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Cytat:
Napisane przez orangemisia Pokaż wiadomość
Hey
Na początku może się przywitam
Jest to mój pierwszy post tutaj.

Od ok. dwóch,trzech tygodni nakładam olejek Babydream na włoski. Jak na razie nie widzę ekstremalnych efektów, ale wiem, że nakładam go krótko.
W swojej pielęgnacji połączyłam olejowanie, mycie włosów metodą OMO oraz mycie odżywką. Jak na razie najfajniejsze efekty widzę po myciu odżywką. Zobaczę co będzie dalej



Ostatni mam ochotę na nowy olej. Zastanawiam się nad olejem z pestek winogron i kokosowym.
I tutaj moje pytanie do eiri. Z emotki wnioskuję, że polecasz olej kokosowy KTC? Mogłabyś co nieco o nim powiedzieć?

Zastanawiałam się nad nim z powodu niskiej ceny na allegro. Jednak doczytałam się tutaj, że on jest rafinowany i bezzapachowy. A z tego co wiem do do włosów używamy olejów nierafinowanych?

Że się wtrącęJa mam olej KTC kokosowy z Bomi, taki w butelce szklanej. Fajny jesttylko ciężko wydobyć, trzeba uprzednio rozpuścić w ciepłej wodzie, lub jak się ma czas w dłoniach
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 13:23   #1978
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Cytat:
Napisane przez orangemisia Pokaż wiadomość
Hey
Na początku może się przywitam
Jest to mój pierwszy post tutaj.

Od ok. dwóch,trzech tygodni nakładam olejek Babydream na włoski. Jak na razie nie widzę ekstremalnych efektów, ale wiem, że nakładam go krótko.
W swojej pielęgnacji połączyłam olejowanie, mycie włosów metodą OMO oraz mycie odżywką. Jak na razie najfajniejsze efekty widzę po myciu odżywką. Zobaczę co będzie dalej



Ostatni mam ochotę na nowy olej. Zastanawiam się nad olejem z pestek winogron i kokosowym.
I tutaj moje pytanie do eiri. Z emotki wnioskuję, że polecasz olej kokosowy KTC? Mogłabyś co nieco o nim powiedzieć?

Zastanawiałam się nad nim z powodu niskiej ceny na allegro. Jednak doczytałam się tutaj, że on jest rafinowany i bezzapachowy. A z tego co wiem do do włosów używamy olejów nierafinowanych?
Witam

Jak chodzi o olej kokosowy, to ja od siebie mogę polecić nierafinowany firmy Efavit
Kupiłam go w sklepiku zielarskim za 11,80 zł/200 g
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 13:40   #1979
Sunday Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Sunday Rose
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 988
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

Dziewczyny, co ten wątek robi z ludźmi Ostatnio któraś z Was napisała, że gdyby miała umyć 'gołe' włosy (bez wcześniejszego nałożenia oleju czy innego mazidła), to czuła, jakby zdzierała z nich skórę i wiecie co? Dziś prałam pędzle do makijażu Babydreamem i zastanawiałam się, czy on tak się właśnie czuje, ten biedny pędzel a w temacie - dorzuciłam dziś naftę do rycyny, na pół godziny przed myciem, zobaczymy, co z tego wyniknie
__________________
w Twych ramionach jest wszystko, co chciałam zawsze mieć..
Sunday Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-09, 14:41   #1980
Czarna Orchidea
Zakorzenienie
 
Avatar Czarna Orchidea
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 595
Dot.: Oleje i olejki do włosów - cz. V

znalazla sie moja sesa z wymianki znalazla sie u dziadka, 2 dni przelezała...
moja rodzicielka "Co, to ten śmierdzący olej?" ma zle doswiadczenia po khadi ( a ja ten zapach potem o dziwno b . polubilam)
zapach nie jest jakis super przyjemny, ale mam nadzieje ze nie bedzie mnie irytowal.

edit: a dzisiaj kolezanka powiedziala mi ze dlugie, proste włosy (cięcie) sa bez wyrazu . co kto lubi
za to druga, ktora mnie dlugo nie widziala, az krzyknela zamiast czesc " ale masz dlugie wlosy matko boska!" moze ja juz nie widzę dlugosci i jak rosną
__________________

Edytowane przez Czarna Orchidea
Czas edycji: 2012-03-09 o 14:46
Czarna Orchidea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:05.