Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-30, 16:38   #1741
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 295
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Emma80 Pokaż wiadomość
Są to tylko plamki z powodu wrastających włosów, czy może chodzi o przebarwienia barwnikowe ? Pytam bo w przypadku tych drugich lepiej pójść po poradę do dermatologa zanim zastosuje się kwasy. Czy masz oprócz tego jakieś zmiany typu pieprzyki, przebarwienia barwnikowe na nóżkach ? Jeśli tak idz najpierw na konsultacje dermatologiczna czy możesz sobie to złuszczyć peelingiem kwasowym. Jeśli lekarz powie, że nie to musisz dobrze zabezpieczyć sobie te przebarwienia, znamiona przed peelingiem. Jeśli chodzi tylko o wrastające włoski to pomoże na pewno. Gdyby nie ta maść nadal miałabym wrastające włoski i blizenki, ale pamiętaj, że nie za czesto jest ta maść do stosowania. Problem znika na zawsze, o ile przestaniesz stosować depilator. To podstawa. Ja przestałam bo tak sobie pocharatałam skórę. Zabiegi na depilacje laserowa tanieją, a efekty które można uzyskać są godne uwagi. Tylko nie dłub jak skóra będzie schodzić bo blizny albo przebarwienia zrobisz.

Ta maść bardzo ładnie złuszcza małe blizny i z mojego doswiadczenia widze, że jest bezpieczna, ale nie pomyl przypadkiem tej maści z inną, bo jedna ma zbyt duże stężenie – może spowodować straszne poparzenia, inna ma zbyt małe stężenie tzn nie zadziała, ta prawidlowa, którą ja stosowałam ma nazwę aflofarm maść na odciski. Skóra dzień pózniej jest w miejscu posmarowania cała czerwona, kilka dni pózniej mogą pojawić się brązowe przebarwienia, które złuszczają się potem, także nie ma co panikować, sama to przeżyłam. Jest także cały wątek na wizażu o tym jak dziewczyny za pomoca tej maści usuwały blizny po depilacji i były zadowlone. Nie znoszę zapachu tej maści, nie rozprowadza się łatwo, ciężko się zmywa, wydaje mi się, że taniej i wygodniej zrobić salicyla z mazideł. Koszt tubki maści aflofarm to zaledwie 3,50 zł, ale ja zużyłam dwie na samą linię bikini bo trzeba polozyć grubą warstwę. Więc nie wiem czy bardziej nie opłaca się kupić z mazideł, aczkolwiek nawet jakbyś kupiła 10 tubek na całe nogi to wychodzi tylko 35 złotych, o ile starczy na całe nogi Ja robiłam tylko na bikini więc nie wiem, ale plusem tej maści jest to, że jest bezpieczna dla skóry, i ładnie łuszczy, radzi sobie z blizenkami po depilacji.
Bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą wypowiedź
Pieprzyków i innych przebarwień nie mam, ani nie mam skłonności do takich rzeczy. Chodzi tylko o te plamki po wrastających włoskach (a raczej po moim domowym sposobie wyciągania ich - sama sobie narobiłam blizn ).
Kupiłam Aflofarm, który poleciłaś - niedługo zabiorę się za smarowanie .
Jeszcze raz dziękuję za pomoc

Dodam jeszcze, że u mnie problem z wrastaniem nie pojawił się od depilatora.. Używalam zwykłą maszynkę. Którejś zimy zrobiłam sobie mocny peeling (coś jak piasek) na całych nogach i od tamtej pory zrobiła się tragedia.. Może to było jakieś zakażenie? Albo od złuszczenia skóry wszystkie włoski wyszły na wierzch i zaczęły źle odrastać. Do tej pory ciężko mi to odgadnąć, ale wiem, że już nigdy więcej nie będę tak kombinować

I mam jeszcze jedno pytanie - czy przed zastosowaniem maści skóra musi byc jakoś odpowiednio przygotowana/przetarta czymś?

Edytowane przez 0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Czas edycji: 2013-07-30 o 16:50
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 16:55   #1742
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=0d75851a92bcdb93dfbf170 261c847a0f1cef222;4202350 7]

Dodam jeszcze, że u mnie problem z wrastaniem nie pojawił się od depilatora.. Używalam zwykłą maszynkę. Którejś zimy zrobiłam sobie mocny peeling (coś jak piasek) na całych nogach i od tamtej pory zrobiła się tragedia.. Może to było jakieś zakażenie? Albo od złuszczenia skóry wszystkie włoski wyszły na wierzch i zaczęły źle odrastać. Do tej pory ciężko mi to odgadnąć, ale wiem, że już nigdy więcej nie będę tak kombinować[/QUOTE]

mało prawdopodobne, żeby peeling to spowodował, peelingi raczej pomagają...
nie dostalaś może w tym czasie okołomieszkowego zapalenia skóry? to takie krostki, jakby stan zapalny wokół mieszka włosowego, włoski wtedy też jakby wrastały w skórę
ja to miałam od dziecka, golenie maszynką powodowało najpierw czerwone krostki i pieczenie skóry, a potem wrastanie włosków, dopóki nie wyleczyłam tego peelingami i tlustymi balsamami do suchej skóry
wolałam już depilator - włoski wrastały także, ale przynajmniej depilowałam nogi raz na tydzień - dwa a nie musiałam golić codziennie i codziennie martwić się co robić z krostkami które się pojawiaja i nie mają czasu wygoić
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 17:59   #1743
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 295
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez emma-e4 Pokaż wiadomość
mało prawdopodobne, żeby peeling to spowodował, peelingi raczej pomagają...
nie dostalaś może w tym czasie okołomieszkowego zapalenia skóry? to takie krostki, jakby stan zapalny wokół mieszka włosowego, włoski wtedy też jakby wrastały w skórę
ja to miałam od dziecka, golenie maszynką powodowało najpierw czerwone krostki i pieczenie skóry, a potem wrastanie włosków, dopóki nie wyleczyłam tego peelingami i tlustymi balsamami do suchej skóry
wolałam już depilator - włoski wrastały także, ale przynajmniej depilowałam nogi raz na tydzień - dwa a nie musiałam golić codziennie i codziennie martwić się co robić z krostkami które się pojawiaja i nie mają czasu wygoić
No właśnie nie przypominam sobie, abym dostała okołomieszkowego zapalenia skóry. Nigdy nie miałam żanych problemów skornych. Z tego co pamiętam, wyglądało to mniej więcej tak, że wyszorowałam się tym peelingiem, ogoliłam nogi i od tamtego czasu zaczeły mi wrastać włosy.. Na szczęście moja skóra już wróciła do normalnego stanu, ale teraz czeka mnie jeszcze usuwanie blizn.
0d75851a92bcdb93dfbf170261c847a0f1cef222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 08:10   #1744
krasulka7399
Zakorzenienie
 
Avatar krasulka7399
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 920
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Wczoraj byłam u kosmetyczki na kwasie migdałowym. Najpierw oczyściła mi pory, potem nałożyła kwas dosłownie na chwilę. Skóra po zabiegu była ładna, miejsca gdzie były jakieś niewielkie niedoskonałości nie były widoczne, natomiast dzisiaj policzki mam całe rozognione jakbym miała wielkie czerwone wypryski na całych policzkach. Myślicie, ze to normalna reakcja i skóra się w tych miejscach złuszczy czy coś może być nie tak?
krasulka7399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-08, 11:44   #1745
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

robiłam niedawno peeling kwasem migdałowym, i powiem że chyba przebarwienia deikatnie zbladły, nastepny robie w odstępie 2 tygodni
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 12:33   #1746
siiesta
Rozeznanie
 
Avatar siiesta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 941
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ok, więc się pochwalę jak u mnie sprawa z kwasami się miewa.
2 tyg temu poszłam do apteki i od niechcenia zapytałam się o kwas salicylowy- aptekarka mówi, że ma i nawet sprzeda! WOW.
Najpierw zrobiłam 7% stężenie w oleju rycynowym- trochę piekło, cera taka miękka, wyczyszczona, niekóre pory pozamykane. NIESTETY zero łuszczenia.

Próbę ponowiłam 4dni później- efekt ten sam.

W tamtym tyg zrobiłam stężenie 13%- i znowu powtórka z rozrywki- pieczenie, następnie gładka skóra, zwężone pory i ZERO ŁUSZCZENIA!
Why oh why niech ktoś mi to wytłumaczy. PROSZĘ

Naprawdę liczyłam na łuszczenie ze względu na moje przebarwienia
__________________
Walka o gęste włosy, długie rzęsy
Rozjaśniamy wredne przebarwienia
Walczymy z oznakami starzenia się skóry
Likwidujemy naczynka
siiesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 14:16   #1747
Knock_Knock
Przyczajenie
 
Avatar Knock_Knock
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: anywhere
Wiadomości: 12
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Może i mi dziewczyny pomożecie? Mianowicie, po trądziku zostały mi takie plamki(przebarwienia) no i rozszerzone pory (http://☠☠☠☠☠☠☠/aEFwkq i http://☠☠☠☠☠☠☠/wre3dr). Kupiłem sobie ostatnio "KWAS MIGDAŁOWY + KOJOWY 7ML 40%", kilka razy użyłem tego specyfiku (5) i kolejny słoiczek jest w drodze, jednak czy aby tym czymś usunę przebarwienia (nie piecze, nie złuszcza się skóra) ? Dobrze by było jakbym do września wszystkie niedoskonałości zlikwidował, ale tutaj się pytanie rodzi, stosować dalej 40% 7ml, czy przejść na np. "ALISSA BEAUTE KWAS MIGDAŁOWY 50% PH 2,0 + KWAS KOJOWY 10% - 50 ML" albo zabrać się za coś innego?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Knock_Knock
Czas edycji: 2013-08-11 o 14:26
Knock_Knock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-11, 16:37   #1748
slodka_dzaga
Raczkowanie
 
Avatar slodka_dzaga
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Okolice Miasta królów:)
Wiadomości: 331
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

kwas migdałowy serum z BU 10% stosuje od miesiaca, 2-3 razyw tygodniu, a wczoraj po palikacji wysypało mnie na czole taką kaszką... jakby zaskorniki zamkniete, mam w tym całe czoło chodz daje migdałka na cała twarz...., obsypało tylko ta jedną partię... na razie zaprzestane stosowanie, czy kogos tez tak kiedys wysypalo mi migdalku?
__________________
02.03.12-aparatka góra
26.10.12-aparatka dół
Włosomaniaczka
01.04.12 olejowanie, wcierki, świadoma pielegnacja
slodka_dzaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 17:36   #1749
Emma80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 7
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Sporządziłam w końcu peeling o składzie 8 ml wody + 2 ml nieubitego kwasu migdałowego + 2 krople spirytusu oraz 10 ml glikolu butylenowego + 1 ml kwasu salicylowego. Roztwory kwasu migdałowego i kwasu salicylowego sporządziłam w osobnych menzurkach i wymieszałam. Wypędzlowałam całą dolną część jednej nogi razem ze stópkami. Czekałam 20 minut i nic zero reakcji, więc zmyłam. Jestem rozczarowana. Mam nadzieje, że wynika to ze zbyt niskiego stężenia roztworu, a nie ze złej jakości zakupionych produktów. Jutro daje stężenie po 20 % migdała i salicyla na ubitych łyżeczkach i doprawiam większą ilością spirytusu !

[1=0d75851a92bcdb93dfbf170 261c847a0f1cef222;4202350 7]Bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą wypowiedź
Pieprzyków i innych przebarwień nie mam, ani nie mam skłonności do takich rzeczy. Chodzi tylko o te plamki po wrastających włoskach (a raczej po moim domowym sposobie wyciągania ich - sama sobie narobiłam blizn ).
Kupiłam Aflofarm, który poleciłaś - niedługo zabiorę się za smarowanie .
Jeszcze raz dziękuję za pomoc

Dodam jeszcze, że u mnie problem z wrastaniem nie pojawił się od depilatora.. Używalam zwykłą maszynkę. Którejś zimy zrobiłam sobie mocny peeling (coś jak piasek) na całych nogach i od tamtej pory zrobiła się tragedia.. Może to było jakieś zakażenie? Albo od złuszczenia skóry wszystkie włoski wyszły na wierzch i zaczęły źle odrastać. Do tej pory ciężko mi to odgadnąć, ale wiem, że już nigdy więcej nie będę tak kombinować

I mam jeszcze jedno pytanie - czy przed zastosowaniem maści skóra musi byc jakoś odpowiednio przygotowana/przetarta czymś?[/QUOTE]

Nie przecieraj niczym skóry, po prostu umyj delikatnym mydłem, osusz dokładnie.

Pamiętajcie, że kwasów nie wolno stosować na skórę z krostami oraz podrażnioną. Krosty i podrażnienia trzeba zaleczyć przed zastosowaniem kwasów.

Cytat:
Napisane przez siiesta Pokaż wiadomość
Najpierw zrobiłam 7% stężenie w oleju rycynowym- trochę piekło, cera taka miękka, wyczyszczona, niekóre pory pozamykane. NIESTETY zero łuszczenia.

W tamtym tyg zrobiłam stężenie 13%- i znowu powtórka z rozrywki- pieczenie, następnie gładka skóra, zwężone pory i ZERO ŁUSZCZENIA!
Why oh why niech ktoś mi to wytłumaczy. PROSZĘ

Naprawdę liczyłam na łuszczenie ze względu na moje przebarwienia
Nie słyszałam żeby któraś z dziewczyn robiła salicyl na oleju rycynowym, a prześledziłam już ponad 100 stron w tym temacie. Niby można robić salicyl na bazie olejowej, ale czy na pewno olej rycynowy jest dobrym wyborem ? Na to pytanie ci nie odpowiem bo nie wiem. Wiem natomiast, że najbardziej rozeznane dziewczyny w tym temacie robiły salicyla na glikolu polietylenowym (najlepszy), butylenowym, propylenowym oraz spirytusie. Ja próbuję teraz robić salicyl na glikolu butylenowym I podejrzewam, że jeśli olej rycynowy jest dobrym wyborem to masz podobny problem co ja czyli trzeba zwiększyć stężenie !

Cytat:
Napisane przez Knock_Knock Pokaż wiadomość
Może i mi dziewczyny pomożecie? Mianowicie, po trądziku zostały mi takie plamki(przebarwienia) no i rozszerzone pory (http://☠☠☠☠☠☠☠/aEFwkq i http://☠☠☠☠☠☠☠/wre3dr). Kupiłem sobie ostatnio "KWAS MIGDAŁOWY + KOJOWY 7ML 40%", kilka razy użyłem tego specyfiku (5) i kolejny słoiczek jest w drodze, jednak czy aby tym czymś usunę przebarwienia (nie piecze, nie złuszcza się skóra) ? Dobrze by było jakbym do września wszystkie niedoskonałości zlikwidował, ale tutaj się pytanie rodzi, stosować dalej 40% 7ml, czy przejść na np. "ALISSA BEAUTE KWAS MIGDAŁOWY 50% PH 2,0 + KWAS KOJOWY 10% - 50 ML" albo zabrać się za coś innego?

Pozdrawiam.
Te kupne mikstury mają zazwyczaj kiepską moc ! Potwierdza to reakcja twojej skóry, nie piecze, skóra nie łuszczy się. Nie wiem może i są jakieś dobre kremy, ktore pomogłyby tobie, ale co mogę poradzić to zakup migdałka i salicyla z mazidel, będziesz mogla wtedy złuszczyć ładnie te przebarwienia potrądzikowe, ale pamiętaj o stosowaniu filtrów po kwasach bo nabawisz się nowych przebarwień. Jeśli prześledzisz wątek od początku dowiesz się jak syn Ani poradził sobie z trądzikową skórą dzięki kwasowi migdalowemu z mazideł.

Edytowane przez Emma80
Czas edycji: 2013-08-11 o 18:13
Emma80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 19:19   #1750
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Emma80 Pokaż wiadomość
Nie słyszałam żeby któraś z dziewczyn robiła salicyl na oleju rycynowym, a prześledziłam już ponad 100 stron w tym temacie. Niby można robić salicyl na bazie olejowej, ale czy na pewno olej rycynowy jest dobrym wyborem ? Na to pytanie ci nie odpowiem bo nie wiem. Wiem natomiast, że najbardziej rozeznane dziewczyny w tym temacie robiły salicyla na glikolu polietylenowym (najlepszy), butylenowym, propylenowym oraz spirytusie. Ja próbuję teraz robić salicyl na glikolu butylenowym I podejrzewam, że jeśli olej rycynowy jest dobrym wyborem to masz podobny problem co ja czyli trzeba zwiększyć stężenie !
Wątek o peelingach salicylowych jest tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=323502. Owszem, można robić peelingi na olejach. Jednak rozpuszczalność kwasu w oleju jest ograniczona, trudno uzyskać stężenie powyżej 15%, stąd nie są to peelingi zbyt mocne. Zamiast rycynowego polecałabym olej słonecznikowy rafinowany.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 19:21   #1751
siiesta
Rozeznanie
 
Avatar siiesta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 941
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Emma80 Pokaż wiadomość

Nie słyszałam żeby któraś z dziewczyn robiła salicyl na oleju rycynowym, a prześledziłam już ponad 100 stron w tym temacie. Niby można robić salicyl na bazie olejowej, ale czy na pewno olej rycynowy jest dobrym wyborem ? Na to pytanie ci nie odpowiem bo nie wiem. Wiem natomiast, że najbardziej rozeznane dziewczyny w tym temacie robiły salicyla na glikolu polietylenowym (najlepszy), butylenowym, propylenowym oraz spirytusie. Ja próbuję teraz robić salicyl na glikolu butylenowym I podejrzewam, że jeśli olej rycynowy jest dobrym wyborem to masz podobny problem co ja czyli trzeba zwiększyć stężenie !
Robiłam na rycynowym bo ma najlepszą rozpuszczalność (ale tylko do ok 16%). Jutro kupię spirytus i utrę salicyl na nim. Mam nadzieję, że po tym ryjek mi wyparzy
__________________
Walka o gęste włosy, długie rzęsy
Rozjaśniamy wredne przebarwienia
Walczymy z oznakami starzenia się skóry
Likwidujemy naczynka
siiesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-13, 15:20   #1752
Emma80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 7
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Pomocy !!! Coś jest nie tak, a ja nie wiem co. L Zwiększam stężenia a efekt bez zmian. Mam tylko lekko wysuszoną, ściągniętą skórę. Może nawet od spirytusu, a nie kwasów L

Wczoraj zrobiłam mieszankę:
- ok. 25% : 2,50 ml kwasu migdalowego; 5,0ml wody destylowanej +1ml spirytusu
- ok. 20%: kwas salicylowy - 4 ml, glikol butylenowy – 7 ml + 1 ml spirytusu.

Zmieszałam obydwa roztwory i położyłam na łydki.

Dzisiaj sam migdał: 40% - 1,25ml kwasu; 1,5ml wody (8ml wody+1ml spirytusu+7,5 ml kwasu migdałowego). Efekt jak wspomniałam na początku. Do tego trzeba niezle się namęczyć żeby to rozpuścić w gorącej łazni wodnej i utrzymywać temperaturę aby nie wytrąciły się kryształki kwasu. Kryształki kwasu i tak wytrącają się na skórze po posmarowaniu nóg. Nie wiem już co mam robić, nawet jak ukręcę 50% migdała to podejrzewam, że efekt będzie taki sam czyli brak efektu. Przecież to niemożliwe żeby przy takich stężeniach nie działało ?

Edytowane przez Emma80
Czas edycji: 2013-08-13 o 15:36
Emma80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 11:59   #1753
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Emmo, przygotowywanie roztworu 40% na wodzie mija się z celem. Kwas rozpuszcza się w niej tylko częściowo i przy wyższych stężeniach zawsze będzie rekrystalizował w miarę obniżania się temperatury. 40% najlepiej rozpuścić w czystym, spirytusie lub glikolu (proporcje), nie będzie trzeba nawet podgrzewać.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:22   #1754
siiesta
Rozeznanie
 
Avatar siiesta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 941
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wątek o peelingach salicylowych jest tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=323502. Owszem, można robić peelingi na olejach. Jednak rozpuszczalność kwasu w oleju jest ograniczona, trudno uzyskać stężenie powyżej 15%, stąd nie są to peelingi zbyt mocne. Zamiast rycynowego polecałabym olej słonecznikowy rafinowany.
Dzięki za podpowiedź Lorri . Niestety nie miałam czasu zrobić kwasu na spirytusie bo gdize pójdę to najmniejsza pojemność to 100ml- trochę za dużo. Pojadę w pon do hurtowni, może dostanę mniejsze pojemności a wtedy na pewno zrobię salicyl na spirytusie!
__________________
Walka o gęste włosy, długie rzęsy
Rozjaśniamy wredne przebarwienia
Walczymy z oznakami starzenia się skóry
Likwidujemy naczynka
siiesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 22:57   #1755
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez siiesta Pokaż wiadomość
Dzięki za podpowiedź Lorri . Niestety nie miałam czasu zrobić kwasu na spirytusie bo gdize pójdę to najmniejsza pojemność to 100ml- trochę za dużo. Pojadę w pon do hurtowni, może dostanę mniejsze pojemności a wtedy na pewno zrobię salicyl na spirytusie!
Z tego co się orientuję, raczej nigdzie nie dostaniesz spirytusu w mniejszej niż 100 ml buteleczce. Jeśli planujesz trochę się tym pobawić to naprawdę warto kupić, szczególnie, że spirytus przyda się też do innych rzeczy (np. odtłuszczenie skóry - mocniejszy efekt, czy chociażby zdezynfekowanie 'sprzętu' przed kręceniem).
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 10:44   #1756
siiesta
Rozeznanie
 
Avatar siiesta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 941
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Z tego co się orientuję, raczej nigdzie nie dostaniesz spirytusu w mniejszej niż 100 ml buteleczce. Jeśli planujesz trochę się tym pobawić to naprawdę warto kupić, szczególnie, że spirytus przyda się też do innych rzeczy (np. odtłuszczenie skóry - mocniejszy efekt, czy chociażby zdezynfekowanie 'sprzętu' przed kręceniem).
No nie wiem, sama zobaczę. Jeśli nie będzie w mnejszych pojemnościach to kupię te 100ml.

Mam takie małe pytanie: czy jeśli będę chciała zrobić peeling stóp na salicylu to robić tak jak na twarz?


Czy może większe stężenie by cały zrogowaciały naskórek zchodził, nie tylko ta 1 warstwa?
__________________
Walka o gęste włosy, długie rzęsy
Rozjaśniamy wredne przebarwienia
Walczymy z oznakami starzenia się skóry
Likwidujemy naczynka
siiesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 20:38   #1757
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny, piszecie o kwasach na wrastające włoski to i ja się podłączę. U mnie włoski na nogach zaczęły wrastać ot tak, nigdy nie używałam depilatora czy wosku, ani nie miałam żadnego zapalenia mieszków, więc tym bardziej nie wiem w czym problem. Mieszkałam kilka miesięcy w innym kraju i od momentu kiedy wróciłam do Polski włoski zaczęły wrastać, a nogi nawet zaraz po goleniu nie są gładkie jak kiedyś Nic przy nich nie robię, bo nie chcę się narobić blizn, stąd też pomysł na jakiś kwasik na jesień, coby już nogi schować przed słońcem. Nie chcę odstawiać żadnych hardcorów jak dziewczyny na LU, jaki kwas i stężenie proponowałybyście na coś takiego?
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 11:13   #1758
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

a uzywacie toniku migdałowego pomiędzy peelingami?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 17:26   #1759
Soczystyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 45
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny chce zacząć peelingi kwasami na moje czerwone plamki po trądziku (chyba przebarwienia) i zaskórniki na policzkach i czole Czytałem o kwasie glikolowym , migdałowym , owocowym , pirogronowym itp .. Ale teraz myśle ktory kwas będzie dobry , chciałbym mieć wreszcie ładną cere bez niespodzianek ;/ Moja siostra jest kosmetyczką , co prawda zaczyna swoją przygode dlatego będzie miała pierwszego klienta MNIE . Na początku myślałem żeby kupić próbki np kwasu owocowego 35% i zobaczyc jak reaguje moja buzia czy sie łuszczyć w ogóle będzie oto link http://allegro.pl/kwasy-owocowe-aha-...471905920.html Czy od razu kupic jakiś kwas glikolowy ? Pozdrawiam !

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

http://allegro.pl/kwas-glikolowy-70-...452422620.html

no i właśnie myśle jeszcze nad tym kwasem .. więc co będzie lepsze ? 30 ml to na ile zabiegów mi starczy ?
Soczystyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-20, 07:59   #1760
siiesta
Rozeznanie
 
Avatar siiesta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 941
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

POMOCY!

poddaję się, szukałam w tym wątku, na innych stronach i NIC!

Ktoś mądry mi może powiedzieć JAK (w jaki konkretnie sposób) rozpuszczać mam KWAS SALICYLOWY NA SPIRYTUSIE???

nigdzie nie pisze
__________________
Walka o gęste włosy, długie rzęsy
Rozjaśniamy wredne przebarwienia
Walczymy z oznakami starzenia się skóry
Likwidujemy naczynka
siiesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 11:41   #1761
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

co prawda salicylowego nie robilam, ale migdal normalnie, mieszalam tak jakby robiac okrezne ruchy buteleczka + trzymalam ja w kubku z goraca woda...


zastanawiam sie czy zaczac juz sie kwasic... slonce jeszcze potrafi niezle przygrzac...
__________________
"I can deal with a lot but i can't deal with stupid"


new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 16:48   #1762
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez siiesta Pokaż wiadomość
POMOCY!

poddaję się, szukałam w tym wątku, na innych stronach i NIC!

Ktoś mądry mi może powiedzieć JAK (w jaki konkretnie sposób) rozpuszczać mam KWAS SALICYLOWY NA SPIRYTUSIE???

nigdzie nie pisze
Ja robię to w ten sposób: odmierzam odpowiednią ilość spirytusu w większym kieliszku szklanym (do wódki), a następnie wsypuję odpowiednią ilość kwasu i mieszam szklaną bagietką aż do jego rozpuszczenia . To wszystko W przypadku kiedy kwas nie chce się rozpuścić, wkładam kieliszek na moment do ciepłej wody i wszystko szybko się rozpuszcza.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 17:50   #1763
siiesta
Rozeznanie
 
Avatar siiesta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 941
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez new_me Pokaż wiadomość
co prawda salicylowego nie robilam, ale migdal normalnie, mieszalam tak jakby robiac okrezne ruchy buteleczka + trzymalam ja w kubku z goraca woda...


zastanawiam sie czy zaczac juz sie kwasic... slonce jeszcze potrafi niezle przygrzac...
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Ja robię to w ten sposób: odmierzam odpowiednią ilość spirytusu w większym kieliszku szklanym (do wódki), a następnie wsypuję odpowiednią ilość kwasu i mieszam szklaną bagietką aż do jego rozpuszczenia . To wszystko W przypadku kiedy kwas nie chce się rozpuścić, wkładam kieliszek na moment do ciepłej wody i wszystko szybko się rozpuszcza.
Z nieba mi spadłyście! Serdecznie dziękuję!

A i pragnę się pochwalić, że po ostatniej próbie salicylu na oleju rycynowym w sobotę, dziś w końcu powoli widzę, że się łuszczę!!!!
O matko w końcu!
__________________
Walka o gęste włosy, długie rzęsy
Rozjaśniamy wredne przebarwienia
Walczymy z oznakami starzenia się skóry
Likwidujemy naczynka
siiesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 18:46   #1764
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[QUOTE=zapaałka;42354806]Ja robię to w ten sposób: odmierzam odpowiednią ilość spirytusu w większym kieliszku szklanym (do wódki), a następnie wsypuję odpowiednią ilość kwasu i mieszam szklaną bagietką aż do jego rozpuszczenia . To wszystko W przypadku kiedy kwas nie chce się rozpuścić, wkładam kieliszek na moment do ciepłej wody i wszystko szybko się rozpuszcza.[/QUOTEja dokładnie to samo
Cytat:
Napisane przez siiesta Pokaż wiadomość
A i pragnę się pochwalić, że po ostatniej próbie salicylu na oleju rycynowym w sobotę, dziś w końcu powoli widzę, że się łuszczę!!!!
O matko w końcu!
a wczensiej wogóle sie nie łuszczyłas po niczym?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 19:04   #1765
siiesta
Rozeznanie
 
Avatar siiesta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 941
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[QUOTE=karmazynka99;423570 78]
Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Ja robię to w ten sposób: odmierzam odpowiednią ilość spirytusu w większym kieliszku szklanym (do wódki), a następnie wsypuję odpowiednią ilość kwasu i mieszam szklaną bagietką aż do jego rozpuszczenia . To wszystko W przypadku kiedy kwas nie chce się rozpuścić, wkładam kieliszek na moment do ciepłej wody i wszystko szybko się rozpuszcza.[/QUOTEja dokładnie to samo

a wczensiej wogóle sie nie łuszczyłas po niczym?
Wcześniej 3 razy robiłam salicyl na rycynowym: 2 razy stężenie 7%
Po tygodniu totalnie nic!!! Później zrobiłam ok 13% stężenie również na rycynie- ilość na 2 razy stosowania- trochę trudnej mi było rozpuścić salicyl. Zrobiłam 1 raz--- nic, pieczenie minimalne. W sobotę otworzyłam opakowanie a tam salicyl lekko się oddzielił od oleju. Nie zważając na to zaaplikowałam na twarz i MEGA PIEKŁO! Wytrzymałam góra 3 min i zmyłam. Dziś jest wtorek i po nałożeniu podkładu zauważyłam łuszczącą się skórę. Trochę to trwało---
__________________
Walka o gęste włosy, długie rzęsy
Rozjaśniamy wredne przebarwienia
Walczymy z oznakami starzenia się skóry
Likwidujemy naczynka
siiesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 12:10   #1766
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[QUOTE=siiesta;42357457]
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość

Wcześniej 3 razy robiłam salicyl na rycynowym: 2 razy stężenie 7%
Po tygodniu totalnie nic!!! Później zrobiłam ok 13% stężenie również na rycynie- ilość na 2 razy stosowania- trochę trudnej mi było rozpuścić salicyl. Zrobiłam 1 raz--- nic, pieczenie minimalne. W sobotę otworzyłam opakowanie a tam salicyl lekko się oddzielił od oleju. Nie zważając na to zaaplikowałam na twarz i MEGA PIEKŁO! Wytrzymałam góra 3 min i zmyłam. Dziś jest wtorek i po nałożeniu podkładu zauważyłam łuszczącą się skórę. Trochę to trwało---
dzieki za odp ja na razie po niczm się nie łuszczylam
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 09:42   #1767
zimoweslonce
Raczkowanie
 
Avatar zimoweslonce
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 97
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

hej, dziewczyny. Robilam swoj pierwszy peeling kwasem migdalowym 15% kilka dni temu, zastanawialam sie czy stezenie nie za male bo wczesniej uzywalam 10% ale toniku 1-2x dziennie (i innych kwasowych kremow) Twarz mnie wogole nie szczypala, ale i tak zmylam po 10 min.
No coz mialam racje, zadnych oznak peelingu nie bylo, jakbym go wogole nie zrobila. Dzisiaj zrobilam 20% trzymalam 15min i tu juz czulam, ze kwasik cos tam dzialal, jak bardzo okaze sie za kilka dni Pytanie do was mam takie: ile trzymacie kwas na twarzy? Tak naprawde moglabym siedziec z 20% pewnie do wieczora, a czytalam, ze niektorym ciezko jest wysiedziec 10min bo tak bardzo piecze, wiec zastanawiam sie czy stezenie za male, czy ja po prostu tak mam I ile trzymac? Tyle ile moge, czy ustalic sobie, ze zwiekszajac stezenia zawsze bede trzymac np.10min?
I zastanawiam sie czy 5% toniku migdalowego nie uzywac miedzy peelingami.
zimoweslonce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 11:05   #1768
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zimoweslonce Pokaż wiadomość
hej, dziewczyny. Robilam swoj pierwszy peeling kwasem migdalowym 15% kilka dni temu, zastanawialam sie czy stezenie nie za male bo wczesniej uzywalam 10% ale toniku 1-2x dziennie (i innych kwasowych kremow) Twarz mnie wogole nie szczypala, ale i tak zmylam po 10 min.
No coz mialam racje, zadnych oznak peelingu nie bylo, jakbym go wogole nie zrobila. Dzisiaj zrobilam 20% trzymalam 15min i tu juz czulam, ze kwasik cos tam dzialal, jak bardzo okaze sie za kilka dni Pytanie do was mam takie: ile trzymacie kwas na twarzy? Tak naprawde moglabym siedziec z 20% pewnie do wieczora, a czytalam, ze niektorym ciezko jest wysiedziec 10min bo tak bardzo piecze, wiec zastanawiam sie czy stezenie za male, czy ja po prostu tak mam I ile trzymac? Tyle ile moge, czy ustalic sobie, ze zwiekszajac stezenia zawsze bede trzymac np.10min?
I zastanawiam sie czy 5% toniku migdalowego nie uzywac miedzy peelingami.
robiłam dokładnie tak samo jak ty i mam tez identczne wrażenia :P jakbym siebie czytała
i równiez mam dylemat czy uzywac toniku między
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 11:51   #1769
SweetLady2100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 8
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Heej dziewczyny, błagam pomóżcie ;( Nie wiem dlaczego skóra mi się nie łuszczy po kwasie glikolowym. Robię wszystko dokładnie: oczyszczam buzię najpierw, potem nakładam kwas, piecze jak nie wiem, ale później zero efektu ;( dodam że zrobiłam najpierw stężenie 20% trzymałam 6 min, a po 5 dniach gdy nie było żadnego łuszczenia zrobiłam 30% na 4 min. Troche nieodpowiedzialnie, wiem, ale wciąż nic się nie łuszczę!!! Podczas zabiegu skóra straaaasznie piecze i wydawało mi sie że zadziała ale nic ;( pomóżcie
SweetLady2100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 12:14   #1770
acetylen
Przyczajenie
 
Avatar acetylen
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 11
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cześć dziewczyny! Mam pewien problem, mam nadzieję, że pomożecie
Ostatnio zamówiłam z mazideł kwas migdałowy. Przez kilka dni, chyba 5, robiłam sobie tonik 5% (zamiast wody destylowanej dawałam niskozmineralizowanej i nigdzie nie mogłam dostać papierków, więc nie stabilizowałam ph...), a we wtorek zrobiłam pierwszy peeling wg przepisu Lorri - 1 ml kwasu na 3 ml spirytusu salicylowego (x2). Wcześniej oczyściłam twarz owym spirytusem. Nakładając peeling i przez kolejną minutę twarz dość mnie piekła, ale później - wcale! Siedziałam z tym około 15 minut, bo nic nie czułam, ale nie chciałam dłużej, żeby nie ryzykować. Posmarowałam lanoliną. Dziś jest już 3 dzień po i skóra w ogóle mi się nie łuszczy i nie widzę żadnych efektów.
Stąd moje pytania - czy zrobiłam coś nie tak? I czy mogę zrobić w najbliższym czasie (jutro/pojutrze) kolejny zabieg, tym razem z wyższym stężeniem?
Pozdrawiam
acetylen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.