Biochemia w ciąży - ZBIORCZY - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-01, 17:51   #451
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: kosmetyki w ciazy

Bardzo prosze korzystac z wyszukiwarki i nie zasmiecac Forum

Watki lacze!
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 12:15   #452
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cwos Pokaż wiadomość
ja dotarłam do listy dozwolonych leków podczas karmienia. jst tez ( tylko kilka ) zabronionych. poszperaj. może pomoże

http://www.laktacja.pl/index.php?opt...=50&Itemid=119

Dzięki, ale chodziło mi bardziej o listę stworzoną na Biochemii Kosmetycznej.

Może warto się zastanowić nad stworzeniem takiej listy, zamiast analizować składy różnych preparatów? Moderatorki miałyby mniej pracy .

Znalazłam w necie listę zanalizowanych składników w kosmetykach z informacją o zakazie ich stosowania przez kobiety w ciąży lub matki karmiące piersią ->
http://www.luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm

Chciałabym używać do przecierania skóry na dekolcie i plecach toniku "Clarifying Lotion Clarifiante 1" Clinique, który ma w składzie Alcohol Denat. ->
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-lotion-1.html

Proszę o wyjaśnienie z jakich powodów nie powinno się stosować w czasie ciąży i karmienia piersią kosmetyków, które mają w swoim składzie alkohol.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 21:01   #453
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

witam wszystkie ciężarne, karmiące wizażanki oraz cierpliwe biochemiczki. sama w ciąży nie jestem, ale zastanawiam się powoli... i ogólnie jestem zdania, że jeśli się coś kumuluje, to lepiej, żeby się już wcześniej przestało kumulować...

przeczytałam cały wątek i jedna rzecz mnie zastanawia:
podobno ethylhexyl methoxycinnamate jest jednym z filtrów przenikających (na tych krótkich listach czasem pod inną nazwą, ale też doszły dziewczyny do tego, że to ten sam...).
potem było coś, że cały koncern l'oreal nie stosuje przenikających... fakt, w LRP nie widziałam, w typowym capital soleil vichy też nie zauważyłam, ale ten filtr jest namiętnie stosowany w kremach na dzień z filtrem "miastowym", między innymi właśnie vichy lumineuse (tonujący). czy mogę to rozumieć jako jakiś stary produkt - czarną owcę?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 22:37   #454
itali
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

mam pytanie: jakie dezodoranty są dobre na czas ciąży? Okazało się, że mój ulubiony aloesowy zawiera triclosan, więc odpada. Proszę o podpowiedzi.
itali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 16:55   #455
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Drogie Moderatorki, bardzo proszę o odp. na mojego posta .

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Dzięki, ale chodziło mi bardziej o listę stworzoną na Biochemii Kosmetycznej.

Może warto się zastanowić nad stworzeniem takiej listy, zamiast analizować składy różnych preparatów? Moderatorki miałyby mniej pracy .

Znalazłam w necie listę zanalizowanych składników w kosmetykach z informacją o zakazie ich stosowania przez kobiety w ciąży lub matki karmiące piersią ->
http://www.luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm

Chciałabym używać do przecierania skóry na dekolcie i plecach toniku "Clarifying Lotion Clarifiante 1" Clinique, który ma w składzie Alcohol Denat. ->
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-lotion-1.html

Proszę o wyjaśnienie z jakich powodów nie powinno się stosować w czasie ciąży i karmienia piersią kosmetyków, które mają w swoim składzie alkohol.
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 13:22   #456
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Witam wszystkie kochane :ciężarówki";-)

Przeczytałam cały wątek...i mam pytanie:
To prawdopodobnie wczesna ciąża - strasznie mnie wysypało..czerwone plamo-krosty gule, bolące..broda policzki.nawet na czole małe twarde czerwone..Skóra do tego strasznie swędzi i piecze-"armagiedon" po prostu...a nigdy np z broda nie miałam problemów....I teraz mam problem nawet z myciem twarzy...(używałam mydła Alep, potem micela Natessance, potem metody OCM bo skora była sucha jak wiór, na noc tylko serum z kwasem hialuronowym) Nie wiem czym myc teraz twarz..:-(masaz chyba juz nie słuzy, nawet po moim sprawdzonym micelu Natessance Bebe skóra piecze..a po wodzie jeszcze bardziej..zaczęły się zapychać pory na nosie jeszcze bardziej..Poradźcie proszę coś ze swojego doświadczenia do mycia (nawet micel Biodermy odpada:-(
Nie wiem jak sobie poradzić z tymi skupiskami gulisk..policzki aż pieką i są czerwone..
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,

Edytowane przez Narnijkar
Czas edycji: 2014-02-20 o 12:23
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 19:18   #457
wróbel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 247
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Narnijkar Pokaż wiadomość
Witam wszystkie kochane :ciężarówki";-)

Przeczytałam cały wątek...i mam pytanie:
To prawdopodobnie wczesna ciąża - strasznie mnie wysypało..czerwone plamo-krosty gule, bolące..broda policzki.nawet na czole małe twarde czerwone..Skóra do tego strasznie swędzi i piecze-"armagiedon" po prostu...a nigdy np z broda nie miałam problemów....I teraz mam problem nawet z myciem twarzy...(używałam mydła Alep, potem micela Natessance, potem metody OCM bo skora była sucha jak wiór, na noc tylko serum z kwasem hialuronowym) Nie wiem czym myc teraz twarz..:-(masaz chyba juz nie słuzy, nawet po moim sprawdzonym micelu Natessance Bebe skóra piecze..a po wodzie jeszcze bardziej..zaczęły się zapychać pory na nosie jeszcze bardziej..Poradźcie proszę coś ze swojego doświadczenia do mycia (nawet micel Biodermy odpada:-(
Nie wiem jak sobie poradzić z tymi skupiskami gulisk..policzki aż pieką i są czerwone..
Ojejku, wspólczuję, ja tez w pierwszych miesiacach wygladałam tragicznieTylko zastanawiam sie czy u Ciebie to nie jakas nadwrazliwośc skoro to połaczone jest z pieczeniem i swędzeniem?
wróbel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-22, 20:19   #458
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Wróbelku
Te gule swędzą..poza tym cera stała się wrażliwsza-juz nie mogę tego samego używać, co wcześniej, nawet po wodzie skóra mnie lekko piecze i jest zaczerwieniona...Nic nie zmienialam w pielęgnacji-a ona i tak jest minimalistyczna-oleje, kwas HA, osttanio myjanie twarzy olejem sezamowym +masaz, cos ala metoda OCM, tylko potem zmywam wszystko Babydream..odstwilam to..bo balam sie,że od tego..ale dalej tak samo, a nawet gorzejRatuje sie kompresem z lnu, ruminaku i lipy..i nawet po tym skóra lekko szczypie..Upatrzyłam sobie żelik Lavery nagietkowy-mam nadzieję,że sie sprawdzi;-)Ale nie wiem jak sobie pomóc jak złagodzic te przykra dolegliwośc..
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:48   #459
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

ojejjjj... ja bym chyba z tym do dermatologa poszła, to musi być bardzo denerwujące. z niektórymi "darami natury" jednak też bym uważała. taki rumianek np. może podrażniać niektóre cery, wrażliwców czy alergików, a innym łagodzi zaczerwienienia. zgłupieć można, bo nie da się powiedzieć, co dobre a co złe. z serii babydream masz na myśli żel do mycia? jak dla mnie to on był za mocny, miałam wrażenie, że polałam twarz jakąś orężadą. żel Hipp był dużo łagodniejszy i bez rumianku, ale wątpię, żeby sama zmiana żelu ukoiła twoją skórę... chyba nie obejdzie się bez porządnego derma
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 21:30   #460
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

No Babydream dla mnie za mocny..może to także efekt codziennego masażu twarzy..nie wiem..ale jakoś sobie radzę;-)Ratuje się naturalnymi sposobami i kiedyś to one doprowadziły moja skórę do normalności...Jesli to sprawa hormonów to nic nie poradzę..moge jedynie łagodzi objawy.Ukręciłam żelik z mocznikiem i panthenolem według ZySK..zobaczymy, może on będzie łagodniejszy dla tego "grysiku";-)
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,

Edytowane przez Narnijkar
Czas edycji: 2014-02-20 o 12:20
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 10:56   #461
maalena
Raczkowanie
 
Avatar maalena
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 46
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Hej.
Jestem mama karmiącą 4 miesięcznej Ady. Jako że hormony mi oszalały po ciąży, moja twarz wygląda nie bardzo. Doczytałam juz że mogę sobie pozwolic na Effaclar K. W planach mam jeszcze mikrodermabrazję u kosmetyczki. Pytanie brzmi , czy mogę uzywać takiego cuda:
Bioderma: Photoderm AKN Mat SPF40 - krem matujący

Skład: Aqua, dicaprylyl carbonate, octocrylene, methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol, butyl methoxydibenzoylmethane, ptfe, methyl methacrylate crosspolymer, c20-22 alkyl phosphate, glyceryl stearate, peg-100 stearate, silica, tridecyl salicylate, tocopheryl acetate, ectoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extract, glycolic acid, ginkgo biloba leaf extract, citric acid, dodecyl gallate, c20-22 alcohols, decyl glucoside, propylene glycol, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, xanthan gum, caprylic/capric triglyceride, disodium edta, chlorphenesin, phenoxyethanol, parfum.

Edytowane przez maalena
Czas edycji: 2009-03-04 o 10:57
maalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-15, 17:44   #462
becca
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 782
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

czy w ciąży można stosować Etiaxil czy też jego krajowy odpowiednik Antidral?
skład Antidralu: chlorek glinowy 1.0g, gliceryna 1.0g, alkohol etylowy 96% 5.0g, woda
becca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 20:06   #463
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

jesli mozna alkohol, to mozna i te specyfiki... jeszcze nigdy tego nie probowalam, podobno dobrze dziala, ale to jest praktycznie sam alkohol, ktory pewnie niezle pali pachy, dla wrazliwej skory zatem wykluczony, i ten aluminium, ktory to wlasciwie przeciwpotowo dziala... producent nic nie pisze o przeciwwskazaniach? dla swietego spokoju poszukalabym czegos lagodniejszego...
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 13:00   #464
merra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 133
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Prosiłabym o pomoc?[/quote]

Cytat:
Napisane przez merra

Uzywam równiez podkładu Chanel Matt Lumiere i tez nie wiem czy jest bezpieczny?
Skład:aqua, isododecane, titanium dioxide, dimethicone, PEG-10 dimethyocone,propylene glycol, cyclopentasiloxane, biosaccharide gum-11, talc, methyl methacrylate crossploymer, polyethylacrylate,atearic acid, diseardimonium hectorite, phenoxyethanol, silica,alumina, ethylene/propylene copolymer, tozopheryl acetate, methylparaben, disodium stearoyl glutamate, propylparaben, alcohol, peg-8, tocopherol, aluminum hydroxide, ascorbyl palmitate, citric acid, ascorbic acid, butylparaben,athylparaben , isobutylparaben, denatonum benzoate,+- may contain CI77491, CI 77492, CI 77499, CI77891

Prosiłabym o pomoc?

Tak, pordukt jest bezpieczny.

Jakis czas temu pytałam na forum czy tego podkladu mozna uzywac w ciązy, uzyskalam pozytwyną odpowiedź, a teraz widze, po przeszukaniu wszystkich wątków, a zajęło mi to troche czasu, ze nie jest on wskazany w ciążu gdyz zawiera PARABENY. Z czego wnioskuję, ze chyba nie można wierzyc temu co sie tutaj pisze. Poznanie składu kosmetyków wymaga naprawdę duzo czasu, teraz widzę, ze nie mozna polegac na opinii inych.

Edytowane przez merra
Czas edycji: 2009-03-24 o 13:04
merra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 20:29   #465
Jaonna83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Proszę o pomoc,

staralam sie przeszukac watek, ale nie znalazlam konkretnej odpowiedzi na swoje pytanie. Czy korektor Lancome Maqiucomplete jest bezpieczny w ciazy. Zawiera methylparaben i propylparaben.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

J.
Jaonna83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 09:26   #466
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

doswiadczone biochemiczki prosze o odpowiedz!!
zauwazylam ze wyszedl mi tzw. cellulit wodny na udach i rekach......
czy moge smarowac te miejsca tym kremem???

Eveline spa- krem wyszczuplajacy i ujedrniajacy antycellulit
Skład: purified water, cetearyl alcohl, ceteareth-20, mineral oil, isopropyl myristate, petrolatum, cholesterol, propylene glycol, glycerin, dimethicone, cetyl alcohol, ginkgo biloba, caffeine, butylene glycol, laminaria hyperborea, octyldodecanol, glyceryl stearate se, centella asiatica, sodium salicylate, lecithin, silica, carnitine, ubiquinone, hedera helix, hydrolysed collagen, hydrolysed ellastin, carbomer, triethanolamine, dmdm hydantoin, menthol, isopropyl alcohol, edta, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, fragrance
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 09:12   #467
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

podbijam watek gdyz bardzo zalezy mi na odpowiedzi!!!pytanie powyzej!!

i jeszcze jedno: czy w ciazy mozna stosowac jakis krem wybielajacy do twarzy??? nie wiem chocby jakis slaby........mimo stosowania filtra moje przebarwienia ciemnieja!!!
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 16:39   #468
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Czekoladko co do balsamu to nie odpowiem, ale bym sie wstrzymala, nogi i rece to duza powierzchnia do wchlaniania, po co sie truc, wzielabym cos prostszego.
Co do twarzy to mialam dokkladnie to samo, wrecz zrobila mi sie jakby maska na twarzy, zaczelo sie od drobnych brazowych kropeczek na czole i ciemniejszej linii nad ustami. Poradzono mi wychodzenie tylko w najwyzszych, bezpiecznych dla ciezarowek filtrach, duuuze okularki na nos i kapelusz lub czapka z daszkiem, no i unikanie slonca. Slabymi kremami tego nie zniwelujesz, jeszcze podraznisz cere i dorobisz sie kolejnych. Ja jak skonczylam karmic zrobilam kuracje kwasami i pomoglo. Poza tym to znacznie mija po porodzie, trzeba tylko teraz dzialac na maxa prewencyjnie.
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 17:36   #469
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
Czekoladko co do balsamu to nie odpowiem, ale bym sie wstrzymala, nogi i rece to duza powierzchnia do wchlaniania, po co sie truc, wzielabym cos prostszego.
Co do twarzy to mialam dokkladnie to samo, wrecz zrobila mi sie jakby maska na twarzy, zaczelo sie od drobnych brazowych kropeczek na czole i ciemniejszej linii nad ustami. Poradzono mi wychodzenie tylko w najwyzszych, bezpiecznych dla ciezarowek filtrach, duuuze okularki na nos i kapelusz lub czapka z daszkiem, no i unikanie slonca. Slabymi kremami tego nie zniwelujesz, jeszcze podraznisz cere i dorobisz sie kolejnych. Ja jak skonczylam karmic zrobilam kuracje kwasami i pomoglo. Poza tym to znacznie mija po porodzie, trzeba tylko teraz dzialac na maxa prewencyjnie.
posmarowalam sie tym balasmem........ale w takim razie sie wstrzymam!! zuzyje po porodzie
ja filtruje sie codziennie!!!
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-15, 22:34   #470
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

mozesz w sprawie balsamu napisac pw do Justy, Hexxany lub L_V, na pewno beda wiedzialy.
Pamietaj, po porodzie buzka sie rozjasni, to mieszanka hormonow i slonca , na pewno bedzie dobrze, a potem sobie strzelisz cos extra mocnego - z SVR, Lieraca czy innych kwasow.
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 08:51   #471
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Jaonna83 Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc,

staralam sie przeszukac watek, ale nie znalazlam konkretnej odpowiedzi na swoje pytanie. Czy korektor Lancome Maqiucomplete jest bezpieczny w ciazy. Zawiera methylparaben i propylparaben.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

J.
Joasiu, powinno się unikac porduktów z methylparabenem. Okazyjna aplikacja korektora nie zaszkodzi,a le codziennie bym go nei stosowała.

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
podbijam watek gdyz bardzo zalezy mi na odpowiedzi!!!pytanie powyzej!!

i jeszcze jedno: czy w ciazy mozna stosowac jakis krem wybielajacy do twarzy??? nie wiem chocby jakis slaby........mimo stosowania filtra moje przebarwienia ciemnieja!!!
Zalezy od składu kremu, preparaty na bazie BHA o stężeniu wyższym niż 2-3% albo z kwasem kojowym odpadają. O AHA też nie może być mowy.

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
doswiadczone biochemiczki prosze o odpowiedz!!
zauwazylam ze wyszedl mi tzw. cellulit wodny na udach i rekach......
czy moge smarowac te miejsca tym kremem???

Eveline spa- krem wyszczuplajacy i ujedrniajacy antycellulit
Skład: purified water, cetearyl alcohl, ceteareth-20, mineral oil, isopropyl myristate, petrolatum, cholesterol, propylene glycol, glycerin, dimethicone, cetyl alcohol, ginkgo biloba, caffeine, butylene glycol, laminaria hyperborea, octyldodecanol, glyceryl stearate se, centella asiatica, sodium salicylate, lecithin, silica, carnitine, ubiquinone, hedera helix, hydrolysed collagen, hydrolysed ellastin, carbomer, triethanolamine, dmdm hydantoin, menthol, isopropyl alcohol, edta, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, fragrance
Nie podoba mi się tu mentol, DMDM hydantoin i methylparaben. Zwłaszcza DMDM jest paskudnym konserwantem starej daty - odstawiłabym te preparat na czas ciżąży.
Również menol jest bardzo niewskazany na czas ciązy, moze podrażniać skórę, doprowadzac do popęknia naczynek krwionośnych.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 08:55   #472
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość


Zalezy od składu kremu, preparaty na bazie BHA o stężeniu wyższym niż 2-3% albo z kwasem kojowym odpadają. O AHA też nie może być mowy.



Nie podoba mi się tu mentol, DMDM hydantoin i methylparaben. Zwłaszcza DMDM jest paskudnym konserwantem starej daty - odstawiłabym te preparat na czas ciżąży.
Również menol jest bardzo niewskazany na czas ciązy, moze podrażniać skórę, doprowadzac do popęknia naczynek krwionośnych.
czyli generalnie na czas ciazy nie ma bezpiecznych kremow wybielajacych i antycellulit......
bede musiala wziac sie do roboty po ciazy.....
dziekuje za opdowiedz
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 13:57   #473
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
tragiczne suche placki!!!!!

Mam nadzieje ze pomozecie ciezarnej wizazance
zawsze mialam sucha cere, jakos dawalam rady, ale teraz to juz jest tragedia!! cale policzki mam w suche placki!!
moze napisze najpierw czego uzywam:
- rano pianka do mycia twarzy z ginko i ogorkiem seria Rossman
-nakładam filtr, ktory jest dosc tresciwy
- wieczorem zmywam twarz i na noc nakladam krem ziaji z maslem kakaowym- ale tu wydaje mi ze ten tluscioch to tylko tluscioch i nie nawilza!!
czasami posmaruje twarz samoopalaczem to potem w miejsca gdzie sa suche placki sa jeszcze bardziej widoczne, juz nie mowie o podkladzie!!
dzisiaj zrobilam porzadny peeling, nalozylam filtr i jest ok, ale za pare dni znowu bedzie to samo!!

poradzcie jakis krem.......slyszalam ze te z mocznikiem sa dobre na takie przesuszenia......ale nie wiem czy moge w ciazy....
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 14:53   #474
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: tragiczne suche placki!!!!!

a czemu używasz ogórka na sucha cerę, on jest raczej przeznaczony dla tłustej
musisz myć rano twarz, może wystarczyłby jakiś micel lub przetarcie tonikiem?
w Twojej pielęgnacji nie widzę w ogóle nawilżania
jaki filtr? czym zmywasz twarz wieczorem?

może na początek zaopatrz się w aptece w Physiogel albo Emolium, to dość delikatne kosmetyki dla wrażliwców i dzieci, więc Ci nie zaszkodzą w Twoim stanie
mocznik dobrze nawilża, ale jak ma się do ciąży - nie wiem
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 17:13   #475
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Czekoladko jesli chodzi o balsamy polecam Ci balsamiki z Rossmana z serii Babydream, tanie i przyjemnie sie masuje, to nic specjalnego oczywiscie, ale milutkie. Lubilam tez oliwke Hipp i mleczko, slicznie pachnie i maja olejek migdalowy w skladzie.
Rano przecieraj tylko buzke tonikiem (nawilzajacym, mi pasuje LRP) lub psiknac termalka. Filtry i gotowe. Ten zel zmien i poszukaj jakiegos dla wrazliwcow koniecznie bez SLS, np Daxa, Nivea lub aptecznego. Co do nawilzacza to oj dobrze znam problem suchej skorki , mi sie sprawdzil Toleriane Riche LRP, Avene pour peux intolerance (czy jakos tak, bo pisze z pamieci), dobra byla tez Ziaja Calma HCL ale ta lekka, Dax na naczynka, Cetaphil DM, ten Oilatum Soft mialam, ale nie pasowal mi, za bardzo robic swiecaca maske. Byl taki watek 'nawilzanie podczas kuracji kwasowych' i tam dziewczyny podawaly typy nawilzaczy, oze sie zasugerujesz. Mi cera w ciazy totalnie sie zmienila i szalala, wyschla, wiec musialam testowac kremy,z eby cos znalezc, efektem ubocznym testow byly sowicie obdarowane kumpele kremami, ktore mi nie sluzyly
wszystkiego dobrego dla Ciebie i bejbika

a z miceli uwielbiam Ziaje Sopot, tania jak barszcz a w niczym nie ustepuje LRP, Vichy czy Biodermie.

Edytowane przez climberka
Czas edycji: 2009-04-16 o 17:31
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 17:30   #476
Aila3001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Hej dziewczyny
Od jakiegoś czasu przyglądam się tej stonce, postanowiłam się zalogować i zapytać czy ktoś może z was kobitki orientuje się czy w ciąży można stosować podkład CLARENY nigdzie nie mogę znaleźć jego składu a jestem w piątym miesiącu ciąży i to z bliźniakami a ten podkład zawsze mi służył i zastanawiam się czy dalej mogę go stosować czy nie i czy można od czasu do czasu stosować vichy normadern na noc
Za odpowiedź będę wdzięczna
Aila3001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 19:36   #477
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
a czemu używasz ogórka na sucha cerę, on jest raczej przeznaczony dla tłustej
musisz myć rano twarz, może wystarczyłby jakiś micel lub przetarcie tonikiem?
w Twojej pielęgnacji nie widzę w ogóle nawilżania
jaki filtr? czym zmywasz twarz wieczorem?

może na początek zaopatrz się w aptece w Physiogel albo Emolium, to dość delikatne kosmetyki dla wrażliwców i dzieci, więc Ci nie zaszkodzą w Twoim stanie
mocznik dobrze nawilża, ale jak ma się do ciąży - nie wiem
znaczy na tej piance pisze ze nawilza wiec nie wiem.....
kurcze ja mam takie zboczenie ze musze miec twarz umyta czyms- bo inaczej mam wrazenie niedomytej
filtr uzywam obecnie na wykonczeniu z Bootsa(zakupiony jeszcze w IE), ale mam tez z Garniera i Loreala -wszystkie spf 50
wieczorem tez zmywam twarz ta pianka Rossmanowska.....
uzywalam wczesniej zelu ziaji Calma bez SlS ale bylo to samo- i to uczucie niedomycia......

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
Czekoladko jesli chodzi o balsamy polecam Ci balsamiki z Rossmana z serii Babydream, tanie i przyjemnie sie masuje, to nic specjalnego oczywiscie, ale milutkie. Lubilam tez oliwke Hipp i mleczko, slicznie pachnie i maja olejek migdalowy w skladzie.
Rano przecieraj tylko buzke tonikiem (nawilzajacym, mi pasuje LRP) lub psiknac termalka. Filtry i gotowe. Ten zel zmien i poszukaj jakiegos dla wrazliwcow koniecznie bez SLS, np Daxa, Nivea lub aptecznego. Co do nawilzacza to oj dobrze znam problem suchej skorki , mi sie sprawdzil Toleriane Riche LRP, Avene pour peux intolerance (czy jakos tak, bo pisze z pamieci), dobra byla tez Ziaja Calma HCL ale ta lekka, Dax na naczynka, Cetaphil DM, ten Oilatum Soft mialam, ale nie pasowal mi, za bardzo robic swiecaca maske. Byl taki watek 'nawilzanie podczas kuracji kwasowych' i tam dziewczyny podawaly typy nawilzaczy, oze sie zasugerujesz. Mi cera w ciazy totalnie sie zmienila i szalala, wyschla, wiec musialam testowac kremy,z eby cos znalezc, efektem ubocznym testow byly sowicie obdarowane kumpele kremami, ktore mi nie sluzyly
wszystkiego dobrego dla Ciebie i bejbika

a z miceli uwielbiam Ziaje Sopot, tania jak barszcz a w niczym nie ustepuje LRP, Vichy czy Biodermie.
wiec tak jesli chodzi o cialo to nie mam z nim problemu- uzywam balsamu Johnsona i dla mnie jest super, nawilza niesamowicie, na brzuszek teraz stosuje olejek przeciw rozstepom Baby dream Rossman , mam tez oliwke Hippa.......
wlasnie moze ten kremik Ziaji Calma bedzie dobry, ale dla mnie chyba ten ciezszy.....a micel to sie uzywa zamiast wody i zelu??cos jak tonik?
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 20:40   #478
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

micelem to ja zmywam po przyjsciu do domu filtry i puder, nastepnie myje zelem i wtedy naawet delikatny ladnie domyje. potem tonik. Dla mnie micel jest lzejszym odpowiednikiem mleczka do demakijazu.
wlasnie, znacie jakis dobry zzmywacz do demakijazu oczu? Ziajka mnie szczypie, czaje sie na Nivei lub sama nie wiem co?
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 20:50   #479
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez climberka Pokaż wiadomość
micelem to ja zmywam po przyjsciu do domu filtry i puder, nastepnie myje zelem i wtedy naawet delikatny ladnie domyje. potem tonik. Dla mnie micel jest lzejszym odpowiednikiem mleczka do demakijazu.
wlasnie, znacie jakis dobry zzmywacz do demakijazu oczu? Ziajka mnie szczypie, czaje sie na Nivei lub sama nie wiem co?
mnie ziajka też szczypała
szukałam tańszego zamiennika Lancome dwufazowego -bez powodzenia - Lancome nie piecze, dobrze zmywa i delikatnie natłuszcza delikatną skórę wokół oczu

dziewczyny ja mam do Was pytanie
przed ciążą używałam kremu Clarins Multi Active Nuit, ale odstawiłam, bo ma w składzie wit A

chciałbym Was-ekspertki biochemiczne- zapytać czy w ostatnim trymestrze i w czasie karmienia także ten składnik wyklucza stosowanie tego kremu?
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 21:36   #480
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Biochemia w Ciąży - ZBIORCZY

zalezy jaka forma wit a, wklej jej nazwe
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-28 10:38:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:04.