Wszyscy na TAK! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: ?
Jestem na TAK 53 39,55%
Jestem na NIE 81 60,45%
Głosujący: 134. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-19, 22:41   #31
Savathus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 432
Dot.: Wszyscy na TAK!

_____
__________________
Uważajcie, żeby życie wam tipsiorków nie połamało

Edytowane przez Savathus
Czas edycji: 2011-03-07 o 18:53
Savathus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 08:05   #32
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Wszyscy na TAK!

jestem na nie z prostego powodu : to nie jest fair.

Jakoś nie widzę w sytuacji w której na jednej sali leży dwóch mężczyzn z czego jeden jest homo a drugi hetero ( bez ślubu) i partner tego pierwszego może znać stan jego zdrowia, podejmować decyzje a ten drugi skazany jest na łaskę lekarz bo ma jedynie niezalegalizowaną partnerkę której nic do tego.

Poza nie nawidzę również manipulacji - bo ta cała kampania w znacznym stopniu manipuluje osobami które dopiero co dostały jakieś prawa co do skladania takich podpisów i jeszcze zyją nastoletnim buntem i podpiszą wszystko pojęcia nie mając jakie to ma naprawdę skutki polityczne/społeczne itp. o ile tylko chodzi o równość ( której tutaj nie ma).



Jak sobie homoseksualiści chcą równych prawa to niech sobie wymyślą kampanię w której będa walczyć o legalny ślub. Wtedy zapewniam podpiszę.


póki co mam jakoś dosyć prowokacji grupy którą się nikt w rzeczywistości na codzień nie interesuje a oni z zasady musza walczyć o niby równość bo "muszą" mieć wiecej praw niż hetero. Chcecie mieć RÓWNE prawa - walczcie o legalne śluby. Wszyscy będa mieli równo.
Dla mnie to jest chora prowokacja. Poza tym uważam, że znaczna część środowisk hetero w imię jakiegoś tam nieistniejącego problemu uciśnienia robi ciągle problem z niczego, zbędne kampanie, zagłaśnia sprawę - chociaż ja szczerze... sorry ale nie żyję się wam gorzej w tym kraju niż hetero. Żeby tak każdy robił afere jak jakiegoś hetero pobiją ( czesto nawet nie ważne za co, wazne że pobiją), żeby tak hetero robili pochody przez miasta bo muszą się publicznie calowosc i nie wiadmo co jeszcze....



Żeby nie bylo- ja do homoseksualnych osób jako takich nie mam kompletnie nic, są sobie, jak inni ludzie i tyle. Ja różnicy nie widzę. Jedynie dla mnie poniżajacy jest sposób w który to wszystko niektórzy manifestują domagajac się praw których nikt nie ma i manipulując ludzmi którzy pojęcia o regulacjach w tej tematyce nie mają. Nie wspomnę o tym, że juz w tym wątku parę osób umotywowało swoją opinie na Tak czymś o co wcale nie walczycie a co im sie wydawało, że walczycie i to drugie wg. nich było ok. Gdyby ktoś poczytał więcej niż "o równość chodzi" i porównał to do praw hetero to wątpie czy taki chętny był.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 19:38   #33
Pawełeczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 672
Dot.: Wszyscy na TAK!

up
__________________
Paweł
Pawełeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 09:28   #34
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Wszyscy na TAK!

nie podpisalam...info zbyt ogolnikowe...jakies malo wiarygodne...marnie wytluszczone prawa o jakie walka sie toczy itp itd...
aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 09:38   #35
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wszyscy na TAK!

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
a czym się ta dyskryminacja objawia? Nikt nie broni tej heteroseksualnej większości stworzyć swojej petycji i zbierać pod nią podpisów. Poza tym mogą wziąć ślub, jest to forma zalegalizowania związku, pary homoseksualne nie mają żadnej możliwości w tej chwili.

gdzie więc ta dyskryminacja?

Dyskryminacja objawialaby sie w tym, ze ktos by mial inne prawa, tylko dlatego, ze jest w zwiazku z osoba tej samej plci. Jesli nie widzisz tu dyskryminacji, to przykro mi, nie zamierzam oczywistych rzeczy tlumaczyc

Moga wziac slub - a jesli nie chca? Co to, obowiazek jakis?


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Musi,
bez tego nie byłoby odpowiednio dramatycznie i by wyszło ze w tej sprawie wszyscy są traktowani normalnie bez względu na orientację seksualną.
Bosz to dopiero byłby dramat i brak argumentów uciśnienia swego i ciemnogrodztwa społecznego.


Nie podpiszę. Nie lubię manipulanctwa.
Pelna zgoda. Musi byc, jak to jest strasznie. Tak jak ten "madry" Biedron swojego czasu (RAZ o tym pisal kiedys) - "z Polski ucielko 150tys homoseksualistow przed przesladowaniem". Jak do tego doszedl? Ano, wg Biedrona, 10% kazdej populacji to homoseksualisci (liczba zdecydowanie z sufitu, w zaden sposob niezweryfikowana). Z Polski wyemigrowalo zarobkowo ok. 1.5mln osob, wiec wg tej "logiki" 150tys homoseksualistow... a skoro wyjezdzaja z Polski, to wiadomo przeciez, ze uciekaja przed przesladowaniami Wot i taka "logika" panuje wsrod niektorych

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
jestem na nie. Tzn jak facet chce byc z facetem czy kobieta z kobieta, to droga wolna, ale niby dlaczego mieliby sie zenic? Nie rozumiem tego po prostu. Po prostu uwazam to za niekonsekwencje ze strony homoseksualnych - nowoczesny zwiazek to nowoczesny zwiazek. Ze wszystkimi wadami i zaletami.
Dokladnie

Cytat:
Napisane przez Amathea Pokaż wiadomość
"Prawo do informacji o stanie zdrowia partnerki lub partnera, do odwiedzin na oddziale intensywnej terapii, do reprezentowania w urzędach, do wolnej od podatków darowizny bądź też kwestie związane z dziedziczeniem wspólnie wypracowanego majątku to sprawy życia codziennego, które od par jednopłciowych wymagają zabezpieczania się skomplikowanymi i często nieskutecznymi umowami cywilno-prawnymi. Lista przeszkód jest długa, a ich pokonanie czasochłonne, kosztowne, a niekiedy wręcz niemożliwe. W sytuacjach krytycznych pary jednopłciowe bywają postrzegane przez prawo jako osoby obce dla siebie."
Tak samo dotyczy osob w zwiazku hetero. Co nie zmienia faktu, ze zamiast bic, piane, wystarczy zalatwic notarialnie odpowiednie upowaznienia i tyle.

w skrocie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 09:47   #36
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Wszyscy na TAK!

Cytat:
Napisane przez Wroclovianka Pokaż wiadomość
Niech zaczną walczyć o swoje prawa, bo jak na razie cicho i nie widać żadnych petycji.
Czyli co? Mają rozpierduchy robić pod sejmem?? Przecież jasno i wyraźnie mówią, że chcą tych praw, że należą im się jak psu zupa (i ja się z tym zgadzam). Nie dociera, to co mają robić? A sytuacja jest idiotyczna, bo nawet "Parada Równości" i inne tego typy akcje wkurzają ludność tego zacnego, tolerancyjnego kraju. Czego nie zrobią, to od razu gros osób się odzywa, że się "pedalstwo afirmuje" (cytat).
Poza tym w obecnym układzie sił w rządzie nie ma szans, żeby takie wnioski obywatelskie przeszły..
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 09:52   #37
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Wszyscy na TAK!

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
to jest absurdalny argument. Heteroseksualni w tej chwili mają 1 możliwość (ślub), podoba się to z niej korzystają, nie podoba to nie korzystają. Homo nie mają żadnej możliwości, chcą walczyć o 1 to odzywają się głosy, że to dyskryminacja, bo Hetero nie mają 2 możliwości tylko 1.

Jak ktoś w tym widzi logikę to ja podziwiam
Każdy człowiek w Polsce o stanie cywilnym wolnym ma prawo zawrzeć związek małżeński. Ja jestem za tym, aby tak pozostało. Związki wbrew naturze nie powinny być w żaden sposób promowane, a ich zawieranie ułatwiane czy prawnie regulowane (to już w ogóle chore) i nie uważam, że sejm powinien tracić czas i pieniądze podatnika na rozwiązywanie ich problemów. Jestem zdecydowanie na NIE.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-21, 10:55   #38
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Wszyscy na TAK!

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Czyli co? Mają rozpierduchy robić pod sejmem?? Przecież jasno i wyraźnie mówią, że chcą tych praw, że należą im się jak psu zupa (i ja się z tym zgadzam). Nie dociera, to co mają robić? A sytuacja jest idiotyczna, bo nawet "Parada Równości" i inne tego typy akcje wkurzają ludność tego zacnego, tolerancyjnego kraju. Czego nie zrobią, to od razu gros osób się odzywa, że się "pedalstwo afirmuje" (cytat).
Poza tym w obecnym układzie sił w rządzie nie ma szans, żeby takie wnioski obywatelskie przeszły..
ja tam nie robię parady z okazji mojej heteroseksualności...

wiesz mnie osobiście brzydzą te paskudne parady i gdyby zrobili je hetero i robili na nich to samo co homo tylko na swoj sposob tez by mi sie to nie podobalo

ot brzydzi mnie i tyle, do tolerancji to ma tyle co do kapusty z grochem
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 11:30   #39
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Wszyscy na TAK!

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
ja tam nie robię parady z okazji mojej heteroseksualności...

wiesz mnie osobiście brzydzą te paskudne parady i gdyby zrobili je hetero i robili na nich to samo co homo tylko na swoj sposob tez by mi sie to nie podobalo

ot brzydzi mnie i tyle, do tolerancji to ma tyle co do kapusty z grochem
Wiesz, mnie się ta forma też mało podoba, bo właśnie wypacza obraz homoseksualistów. Natomiast rozumiem, z czego się to bierze. Początki walki kobiet o równe prawa też były dość hc ("dość" - no łącznie z ofiarami śmiertelnymi..). Tak to już jest. Najpierw trzeba pokrzyczeć, poprzeginać, żeby ludzie coś zauważyli - po jakimś czasie obiera się inne metody "walki" o swoje.
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 11:35   #40
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszyscy na TAK!

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Czyli co? Mają rozpierduchy robić pod sejmem?? Przecież jasno i wyraźnie mówią, że chcą tych praw, że należą im się jak psu zupa (i ja się z tym zgadzam). Nie dociera, to co mają robić? A sytuacja jest idiotyczna, bo nawet "Parada Równości" i inne tego typy akcje wkurzają ludność tego zacnego, tolerancyjnego kraju. Czego nie zrobią, to od razu gros osób się odzywa, że się "pedalstwo afirmuje" (cytat).
Poza tym w obecnym układzie sił w rządzie nie ma szans, żeby takie wnioski obywatelskie przeszły..
Przesada w zadnym kierunku nie jest zdrowa. A szacunek do samych siebie i do innych swiatopogladow dotyczy kazdego tak samo. Jesli widze sliniacych sie gejow w ubrankach-rozbierankach na ulicy to mysle sobie wlasnie, ze to chyba nie jest gest przyjazni i zrozumienia wobec tradycjonalistow. Ale jak dwoch gejow mieszka razem i normalnie pracuja ucza sie itp. to ja im do lozka nie zagladam, bo ich orientacja to ich prywatna sprawa - pod warunkiem, ze oboje chca wlasnie tego i nikt nikogo nie krzywdzi. I na tym polega roznica.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 17:09   #41
eloi
Rozeznanie
 
Avatar eloi
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 830
Dot.: Wszyscy na TAK!

Zdecydownie jestem na "nie" . Uzasadnienie bardzo trafne dała już Klarissa .
eloi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-21, 17:22   #42
Mysia_Pysia
Zadomowienie
 
Avatar Mysia_Pysia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 523
Wyślij wiadomość przez ICQ do Mysia_Pysia GG do Mysia_Pysia Send a message via Skype™ to Mysia_Pysia
Dot.: Wszyscy na TAK!

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Każdy człowiek w Polsce o stanie cywilnym wolnym ma prawo zawrzeć związek małżeński. Ja jestem za tym, aby tak pozostało. Związki wbrew naturze nie powinny być w żaden sposób promowane, a ich zawieranie ułatwiane czy prawnie regulowane (to już w ogóle chore) i nie uważam, że sejm powinien tracić czas i pieniądze podatnika na rozwiązywanie ich problemów. Jestem zdecydowanie na NIE.
No chyba właśnie nie każdy, po to ta petycja.
__________________
"Najwspanialsza rzecz na świecie, to siedzieć na końskim grzbiecie..."


Mysia_Pysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 18:54   #43
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Wszyscy na TAK!

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Dyskryminacja objawialaby sie w tym, ze ktos by mial inne prawa, tylko dlatego, ze jest w zwiazku z osoba tej samej plci. Jesli nie widzisz tu dyskryminacji, to przykro mi, nie zamierzam oczywistych rzeczy tlumaczyc
a w tej chwili osoby homo są dyskryminowane, czy może mają równe prawa jak osoby hetero?
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 19:11   #44
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Wszyscy na TAK!

Cytat:
Napisane przez Pawełeczek Pokaż wiadomość
Do wątku dodaję sondę w której można zaznaczyc czy jest się na TAK czy na NIE.
Jestem, byłam i będę ZDECYDOWANIE na NIE !!!
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 19:25   #45
treeth
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 152
Dot.: Wszyscy na TAK!

Oczywiście, że nie.
treeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 20:09   #46
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Wszyscy na TAK!

W Polsce osoby tej samej płci mogą wziąć ślub? - O tym jeszcze nie słyszałam. Natomiast wiki mi powiedziała:

Cytat:
Zgodnie z artykułem 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego w Polsce małżeństwo może zawrzeć jedynie kobieta i mężczyzna.
Więc nie, nie mają tych samych praw.

Jest różnica między nie mogę a nie chcę.
Pary hetero, które mogą wziąć ślub ale nie chcą z jakiej racji mają być dyskryminowane poprzez przyznanie prawa do ślubu czy jakiejkolwiek innej legalizacji związku parom homo?
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 20:17   #47
Pawełeczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 672
Dot.: Wszyscy na TAK!

Dla wszystkich osób heteroseksualnych niechcących brać ślubu cywilnego, które obawiają się o swoją pozycję mam dobrą wiadomość. Jeżeli kiedyś ustawa o związkach partnerskich bedzie miała wejść w życie to bedzie to ustawa mówiąca o nas wszystkich, a nie tylko homoseksualistach.

KLIK

Homoseksualisci jednak głośniej mówią na ten temat gdyż jak było juz wczesniej pisane w tym momencie nie mamy żadnych praw. Oprócz skomplikowanych procedur polegających na składaniu dziesiątek pism, zawierania pisemnych umów etc.
__________________
Paweł

Edytowane przez Pawełeczek
Czas edycji: 2009-09-21 o 20:20
Pawełeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 20:20   #48
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Wszyscy na TAK!

Nie.
Każdy ma prawo mieć własne zdanie, a ja jestem przeciwna takiemu obrotowi sprawy
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 20:23   #49
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Wszyscy na TAK!

Cytat:
Napisane przez Pawełeczek Pokaż wiadomość
Dla wszystkich osób heteroseksualnych niechcących brać ślubu cywilnego, które obawiają się o swoją pozycję mam dobrą wiadomość. Jeżeli kiedyś ustawa o związkach partnerskich bedzie miała wejść w życie to bedzie to ustawa mówiąca o nas wszystkich, a nie tylko homoseksualistach.

KLIK

Homoseksualisci jednak głośniej mówią na ten temat gdyż jak było juz wczesniej pisane w tym momencie nie mamy żadnych praw. Oprócz skomplikowanych procedur polegających na składaniu dziesiątek pism, zawierania pisemnych umów etc.
Dla mnie to jest absurd. Czym się będzie różnił dla hetero związek partnerski od ślubu? Że co, nie trzeba będzie wyrzucić tysiączków na wielką salę, białą suknię i potańcówkę? Niepotrzebne kombinowanie.
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-21, 20:29   #50
Pawełeczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 672
Dot.: Wszyscy na TAK!

illuvies bedzie to dobre rozwiązanie dla par hetero które nie chcą mieć "pełnych" praw i zobowiązań, takich jakie daje ślub. Nieraz w tym wątku ten problem był poruszany. Zdarzały się głosy oburzenia. Więc teraz już nie ma sie o co oburzać.
__________________
Paweł

Edytowane przez Pawełeczek
Czas edycji: 2009-09-21 o 20:31
Pawełeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 20:31   #51
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Wszyscy na TAK!

Cytat:
Napisane przez illuvies Pokaż wiadomość
W Polsce osoby tej samej płci mogą wziąć ślub? - O tym jeszcze nie słyszałam. Natomiast wiki mi powiedziała:



Więc nie, nie mają tych samych praw.

Jest różnica między nie mogę a nie chcę.
Pary hetero, które mogą wziąć ślub ale nie chcą z jakiej racji mają być dyskryminowane poprzez przyznanie prawa do ślubu czy jakiejkolwiek innej legalizacji związku parom homo?
ja o tym samym właśnie trąbie od paru postów, ale niektórzy zdają się nie rozumieć. Kiedyś z dziada pradziada, wszyscy śluby brali i mowy nie było, żeby wolne związki i konkubinaty. Teraz ludziom się odmieniło i chcą związków partnerskich.

Homoseksualizm nie jest za to nowy i nigdy żadnych praw nie mieli.
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 20:50   #52
SerenaVDW
Raczkowanie
 
Avatar SerenaVDW
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 321
GG do SerenaVDW
Dot.: Wszyscy na TAK!

Cytat:
Napisane przez Amathea Pokaż wiadomość
"Prawo do informacji o stanie zdrowia partnerki lub partnera, do odwiedzin na oddziale intensywnej terapii, do reprezentowania w urzędach, do wolnej od podatków darowizny bądź też kwestie związane z dziedziczeniem wspólnie wypracowanego majątku to sprawy życia codziennego, które od par jednopłciowych wymagają zabezpieczania się skomplikowanymi i często nieskutecznymi umowami cywilno-prawnymi. Lista przeszkód jest długa, a ich pokonanie czasochłonne, kosztowne, a niekiedy wręcz niemożliwe. W sytuacjach krytycznych pary jednopłciowe bywają postrzegane przez prawo jako osoby obce dla siebie."
Cytat:
Napisane przez Pawełeczek Pokaż wiadomość
illuvies bedzie to dobre rozwiązanie dla par hetero które nie chcą mieć "pełnych" praw i zobowiązań, takich jakie daje ślub. Nieraz w tym wątku ten problem był poruszany. Zdarzały się głosy oburzenia. Więc teraz już nie ma sie o co oburzać.
Czyli od slubu nie bedzie sie to roznilo konkretnie niczym oprocz nazwy? No tak to takie nowoczesne powiedziec "ja nie mam slubu ja zyje w zwiazku partnerskim" Wg mnie to albo walczcie sobie o prawo do slubu i wtedy bedziecie miec takie same prawa jak hetero a nie bedziecie robic z igly widly i kombinowac. Piszac to mam tez na uwadze hetero ktorzy slubu brac nie chca a prawa by chcieli miec jak Ci co slub wzieli.
__________________
Kto nie ryzykuje ten nic nie ma
SerenaVDW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 20:57   #53
Pawełeczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 672
Dot.: Wszyscy na TAK!

Serena przeczytaj artykuł który przytoczylem w linku. Dowiesz się z niego że związki partnerskie różnią się od ślubu cywilnego.
__________________
Paweł
Pawełeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-21, 21:56   #54
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszyscy na TAK!

slub cywilny to cos wiecej niz przyznanie komus prawa do zwolnienia z podatku od darowizny czy informowanie o przebiegu leczenia. Slub to akt spoleczny, wiec to cos co ludzie nie robia dla siebie a dla ogolu spoleczenstwa. To zawiazywanie najmniejszej komorki spolecznej w celu wydania potomstwa.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 18:45   #55
Pawełeczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 672
Dot.: Wszyscy na TAK!

up
__________________
Paweł
Pawełeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 21:53   #56
orchid87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 351
GG do orchid87
Dot.: Wszyscy na TAK!

jestem na TAK!!!
i wnerwiaja mnie argumenty, ze to przeciw naturze. ja sie taka urodzilam, nie prosilam sie o nic. bardzo NATURALNE geny i hormony mnie tak uksztaltowaly.
a ze podatki rowniez place to maja one prawo tez isc na kwestie dla mnie wazne, a nie tylko na heteryckie. o.
__________________
S.
orchid87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 22:26   #57
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Wszyscy na TAK!

jestem na NIE!!
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 22:29   #58
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Wszyscy na TAK!

Jestem na NIE


Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
Jak sobie homoseksualiści chcą równych prawa to niech sobie wymyślą kampanię w której będa walczyć o legalny ślub. Wtedy zapewniam podpiszę.
.
Jak wyżej.
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 08:32   #59
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wszyscy na TAK!

Cytat:
Napisane przez orchid87 Pokaż wiadomość
jestem na TAK!!!
i wnerwiaja mnie argumenty, ze to przeciw naturze. ja sie taka urodzilam, nie prosilam sie o nic. bardzo NATURALNE geny i hormony mnie tak uksztaltowaly.
a ze podatki rowniez place to maja one prawo tez isc na kwestie dla mnie wazne, a nie tylko na heteryckie. o.
Ludzie bez rąk też się tacy urodzili co wcale nie oznacza, że to normalne aby rodzić się bez rąk. Jednych natura skrzywdziła fizycznym upośledzeniem, innych psychicznym, niektórych emocjonalnym nie moja wina, mogę tylko szczerze współczuć.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 09:58   #60
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Wszyscy na TAK!

Cytat:
Napisane przez orchid87 Pokaż wiadomość
jestem na TAK!!!
i wnerwiaja mnie argumenty, ze to przeciw naturze. ja sie taka urodzilam, nie prosilam sie o nic. bardzo NATURALNE geny i hormony mnie tak uksztaltowaly.
oczywiście, homoseksualizm jest jak najbardziej naturalny - wchodzimy tu jednak w kwestie kulturowe a nie biologiczne

skrótowo i łopatologicznie: ludzie łączą się w pary, żeby się rozmnażać - do rozmnażania potrzebne jest dwoje ludzi różnej płci - dziecku w procesie wychowania potrzebne są zarówno wzorce męskie jak i żeńskie - podstawową funkcją małżeństwa jest produkcja i wychowanie potomstwa

do tej pory ludzie łączyli się w pary, aby tworzyć rodziny (w stylu tradycyjnym - rodzice i dzieci)
"prywatne" potrzeby realizowano poza rodziną

teraz walczy się o uznanie pierwszeństwa tych "prywatnych" potrzeb ponad wszystkimi innymi

nie wiem czy to, źle czy dobrze - jakby nie patrzeć rozstań coraz więcej, związki kończące się po kilku latach są normą (to czy zostały zalegalizowane czy nie, nie ma specjalnego znaczenia), mało, które dzieci wychowują się w stabilnych rodzinach

może warto wytworzyć alternatywę dla zw. małżeńskiego - formę umowy, która uporządkuje kwestie prawne, ale będzie też na tyle elastyczna, aby można było ją rozwiązać w dowolnym momencie - skoro byłaby to umowa dotycząca szeroko pojętej własności - płeć, stron podpisujących umowę, nie powinna mieć znaczenia

koniec drobnej dygresji
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny



Edytowane przez arrachnee
Czas edycji: 2009-09-23 o 09:59 Powód: +
arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:09.