Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-07, 08:51   #2011
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Anakazar wysmarowałam się na noc neroli od Ciebie
Powiem szczerze, że dla mnie za ciężki, nie wchłonął się do rana.Ale znalazłam zastosowanie dla reszty próbki od Ciebie, bo przecież nie wyrzucę - zużyję jako maseczkę. Nałożę na paszczę na jakieś 30 - 45 min, wtedy nie zdąży zapchać a może zdąży zadziałać?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 09:07   #2012
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Anakazar wysmarowałam się na noc neroli od Ciebie
Powiem szczerze, że dla mnie za ciężki, nie wchłonął się do rana.Ale znalazłam zastosowanie dla reszty próbki od Ciebie, bo przecież nie wyrzucę - zużyję jako maseczkę. Nałożę na paszczę na jakieś 30 - 45 min, wtedy nie zdąży zapchać a może zdąży zadziałać?
U mnie było tak samoco zresztą nie dziwne,bo to nie dla nasmożna zawsze go w stopy wcierać na noc-co też robię
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 11:18   #2013
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27345318]Tak czytam te wasze rozmowy o podkładach i nigdy nie zrozumiem chyba jak można się dobrowolnie tak szpachlować.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A mi szpachlowanie kojarzy się z tym, kiedy ktoś nie umie się malować i nakłada wszystkiego za dużo albo w złych miejscach albo nie wiem, co jeszcze i przez to widać wszelkie zamazy albo, że czegoś jest za dużo gołym okiem nawet w ciemnościach.
Chyba nam wszystkim szpachlowanie kojarzy się z tym, co napisała Sekretny Wachlarz. Wszystkim, z wyjątkiem paranoi. W sumie dziwię się, że w ten sposób o nas piszesz, skoro czytasz ten wątek i wiesz, jakie jest nasze nastawienie do kosmetyków, pielęgnacji i makijażu. Używanie kosmetyków kolorowych nie oznacza szpachlowania, a wielu przypadkach makijaż (w tym podkład) sprowadza się do zatuszowania tego, czego nie chcemy pokazać i podkreślenia naszych atutów (kości policzkowe, oczy, usta). Tak właśnie wygląda tzw. nude make-up, czyli makijaż, którego nie widać. Ktoś ładnie wygląda, a Ty nawet nie wiesz, że to zasluga pudru mineralnego, bo jest po prostu dobrze nałożony (czy jak wolisz zaszpachlowany)
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 11:31   #2014
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Wow, jedno moje zdanie rzucone jako luźna uwaga, a tu tyle reakcji.


Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Ja uwazam ze nie nalezy przesadzac w zadna strone.Wg mnie malo jest osob z idealna cera i ja np lepiej sie czuje jak przejade pudrem mineralnym po twarzy,cera jest wtedy jednolita,koloryt wyrownany,cienie zamaskowane,a makijaz niewidoczny i nie mam tzw tapety ktorej nie cierpie.
Ale z drugiej strony dziwia mnie np ludzie ktorzy sa chorobliwie eco.Powiem wam co mam na mysli:u mojego tz w pracy jest taka babka,wlosy myszowate,nie podcinane,farby czy henny w zyciu nie widzialy,cera zniszczona szaro-ziemista,spalona sloncem,wiem ze napewno nie uzywa zadnego kremu a w filtry pewnie nie wierzy,zero makijazu na twarzy,wiem ze jest w moim wieku ale wyglada z 10 lat starzej,co do ciuchow to styl oazowy,koszulka sprana,jeansy z lat 80.Ja tez preferuje luzny styl ale ona sie tak ubiera do pracy na kierowniczym stanowisku i nie wierzy w zadne lekarstwa
Dla mnie to przesada.
Pytanie tylko, czy wyglądanie 10 lat starzej to przestępstwo? Rozumiem, że dziewczyna przesadza, chociażby z tą niewiarą w lekarstwa, ale dlaczego włosy naturalne są traktowane w dzisiejszych czasach jako paux pas?

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość

Wiesz co paranoja, jednak większość kobiet podkładów używa, więc nie wiem co w tym dziwnego Pewnie gdybym nie miała wiecznego rumienia na policzkach, i popękanych, czerwonych naczynek wokół nosa, też bym zrezygnowała, bo nie sprawia mi przyjemności nakładania kolejnej rzeczy a twarz, szczególnie, że jeszcze 2 lata temu nie używałam podkładu bo moja skóra miała jednolity kolor. Nie każdy ma alabastrową cerę

Ja bym alabastrowej cery nie chciała mieć, jednak wolę być trochę opalona.

Czyli podkład to w twoim przypadku świadomy wybór czy konieczność?

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość




No to już był nietrafiony tekst to chyba naoglądałaś się za dużo panienek,które zamiast twarzy mają maskę,bo podkład nie ma nic wspólnego ze szpachlemja osobiście gorzej bym się czuła z warstwą pudru na twarzy niż z podkładem-podkład jest jak krem z kolorem i tyle i nie widzę potrzeby dogryzania tym,które go używają
Dogryzania? Bez przesady.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A ja na swoje odbicie w lustrze już nie reaguję. Zatrzymuję się i mówię: Hej Justa, co tam mordo moja.
Świetny tekst.

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Chyba nam wszystkim szpachlowanie kojarzy się z tym, co napisała Sekretny Wachlarz. Wszystkim, z wyjątkiem paranoi. W sumie dziwię się, że w ten sposób o nas piszesz, skoro czytasz ten wątek i wiesz, jakie jest nasze nastawienie do kosmetyków, pielęgnacji i makijażu. Używanie kosmetyków kolorowych nie oznacza szpachlowania, a wielu przypadkach makijaż (w tym podkład) sprowadza się do zatuszowania tego, czego nie chcemy pokazać i podkreślenia naszych atutów (kości policzkowe, oczy, usta). Tak właśnie wygląda tzw. nude make-up, czyli makijaż, którego nie widać. Ktoś ładnie wygląda, a Ty nawet nie wiesz, że to zasluga pudru mineralnego, bo jest po prostu dobrze nałożony (czy jak wolisz zaszpachlowany)
"sprowadza się do zatuszowania tego, czego nie chcemy pokazać " - i na tym właśnie polega szpachlowanie. Być może określenie jest trochę niefortunne i ma dla was wydźwięk pejoratywny.

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

Sekretny, Paranoja - ja do 30 tez nie używałam żadnych podkładów, pudrów, tylko maskarę na rzęsy. Zresztą nawet kremów nie używałam praktycznie (no może z raz na jakiś czas w ramach eksperymentu), bo po prostu nie musiałam. Wszyscy mi zazdrościli cery, że taka jednolita, że bez żadnych niedoskonałości i nikt mi nie wierzył, że nie mam na sobie podkładu....
Ale te czasy w pewnym momencie się skończyły więc zaczęłam używac podkładów. I tak jak dziewczyny uważam, że nie nadużywam ich wcale - nakładam tyle, aby cera wyglądała lepiej, a nie gorzej i po to, żebym ja się czuła ze sobą dobrze a nie uciekała z piskiem widząc swoje odbicie w lustrze...

Nie wydaje mi się, by moje podejście zmieniło się na tyle, bym w końcu zaczęła używać podkładu.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 11:35   #2015
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Za czołową kusicielkę to robi tu Anula chociaż Korah też nie lepsza
Co do makijażu, to zgadzam się z Wami.
A kiedyś, moja siostra pracowała z dziewczyną, która wmawiała sobie wszystkie choróbska świata. Gdzieś wyczytała, że od mycia włosów można mieć raka - nie myła włosów przez 2 tygodnie!!!!! To jest dopiero ostra przesada i "dbanie" o zdrowie.
Anulka, poświęć chwilkę i poćwicz z tym różem. Buźka na prawdę z nim fajnie wygląda. Najłatwiej to chyba uśmiechnąć się i zaznaczyć leciutko policzki
Dobra Perełki, trzymajcie kciuki, bo jutro mam duży egzamin i już nie przyjdę dziś do Was
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 11:35   #2016
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Ja się "szpachluje" ponieważ dzięki temu lepiej się czuje. Używam kosmetyków mineralnych więc moja skóra nawet nie odczuwa, że coś na niej jest. Wręcz mam wrażenie, że jest jej lepiej.
Jedyne odstępstwo od naturalnej pielęgnacji to filtry i lakiery do paznokci.
Mogłabym oczywiście zrezygnować z makijażu ale jest mi z nim po prostu lepiej
Paranojo, wywołałaś prawdziwą burzę
jp91
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com

Edytowane przez zai
Czas edycji: 2011-06-07 o 11:37
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 11:39   #2017
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Z
A kiedyś, moja siostra pracowała z dziewczyną, która wmawiała sobie wszystkie choróbska świata. Gdzieś wyczytała, że od mycia włosów można mieć raka - nie myła włosów przez 2 tygodnie!!!!! To jest dopiero ostra przesada i "dbanie" o zdrowie.

Bo nie znała szamponów naturalnych pewnie.


---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Paranojo, wywołałaś prawdziwą burzę
No właśnie zawsze zapominam, że inaczej rzuca się luźne uwagi w gronie facetów, a zupełnie inne są skutki na takim typowo babskim forum jak wizaż.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-07, 11:42   #2018
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Ja się w sumie cieszę, ze się nie maluję. Zaoszczędzam pieniądze w kieszeni, czas i nie muszę się martwić, że coś mi spłynie albo się rozmaże. Ostatnio sobie pomyślałam (jak tak czytałam o tym jak wam trudno dobrać kolor podkładu), że dobrze, że mam jeden kłopot mniej z głowy.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 11:49   #2019
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
A kiedyś, moja siostra pracowała z dziewczyną, która wmawiała sobie wszystkie choróbska świata. Gdzieś wyczytała, że od mycia włosów można mieć raka - nie myła włosów przez 2 tygodnie!!!!! To jest dopiero ostra przesada i "dbanie" o zdrowie.
[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27352412]
Bo nie znała szamponów naturalnych pewnie.
[/QUOTE]

Burzę na temat raka od szamponów do wlosów wywołała Gwyneth Paltrow, która publicznie powiedziała, że od szamponu można dostać raka. I tu zgadzam się z paranoją, że koleżanka z pracy nie znała kosmetyków naturalnych (natomiast nie zgadzam się co do szpachlowania, bo dla mnie to słowo ma ewidentnie pejoratywny wydźwięk i kojarzy mi się z nadmiarem makijażu). Gwyneth też pewnie miała na myśli tylko chemiczne szampony, ale plotka poszła w świat i potem są takie skutki
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 11:53   #2020
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Anulka, poświęć chwilkę i poćwicz z tym różem. Buźka na prawdę z nim fajnie wygląda. Najłatwiej to chyba uśmiechnąć się i zaznaczyć leciutko policzki
Dobra Perełki, trzymajcie kciuki, bo jutro mam duży egzamin i już nie przyjdę dziś do Was
Ja kocham różi jak robię make-up to musi być róż koniecznie.

Trzymam kciuki
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 12:01   #2021
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27352412]

No właśnie zawsze zapominam, że inaczej rzuca się luźne uwagi w gronie facetów, a zupełnie inne są skutki na takim typowo babskim forum jak wizaż. [/QUOTE]
Ale już się uspokój co? Bo tak u mnie wieje i się chmurzy, że nie wiem jak do domu wrócę

A tak na marginesie to przeciągnęłam już na dobrą stronę 3 osoby. Coraz więcej osób z mojego otoczenia zwraca uwagę co jest w danym kosmetyku.
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-07, 12:04   #2022
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
A tak na marginesie to przeciągnęłam już na dobrą stronę 3 osoby. Coraz więcej osób z mojego otoczenia zwraca uwagę co jest w danym kosmetyku.
Brawo!
Ja przeciągnęłam jedną osobę, ale krótko potem stwierdziła, że nie ma czasu aby się w to bawić. Natomiast moi znajomi mówią, że wszystko szkodzi, więc kosmetyki to najwyżej kropla w morzu i że wyeliminowanie ich nie wiele da, a prawdę mówiąc nic nie da, więc po co tracić czas, którego przecież każdy ma mało, a potem to ja zwykle przestaję ich słuchać, więc nie wiem, co dalej gadają.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 12:14   #2023
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Brawo!
Ja przeciągnęłam jedną osobę, ale krótko potem stwierdziła, że nie ma czasu aby się w to bawić. Natomiast moi znajomi mówią, że wszystko szkodzi, więc kosmetyki to najwyżej kropla w morzu i że wyeliminowanie ich nie wiele da, a prawdę mówiąc nic nie da, więc po co tracić czas, którego przecież każdy ma mało, a potem to ja zwykle przestaję ich słuchać, więc nie wiem, co dalej gadają.
Ja będę niedługo robiła pranie mózgu mojej siostrze. Chociaż takie namawianie ludzi na kosmetyki naturalne jest trochę... nie wiem jakie, bo nie wszystkich na nie stać. Trzeba się zastanowić zanim się kogoś wyedukuje w kwestii szkodliwości kosmetyków drogeryjnych, by potem nie mieć na sumieniu czyjejś nerwicy.

Twoi znajomi mają rację, dlatego nie wyobrażam sobie zmiany kosmetyków na naturalne, a na przykład kupowanie syfiastego jedzenia, bo to mijałoby się z celem w ogóle.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 12:21   #2024
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27353221]Ja będę niedługo robiła pranie mózgu mojej siostrze. Chociaż takie namawianie ludzi na kosmetyki naturalne jest trochę... nie wiem jakie, bo nie wszystkich na nie stać. Trzeba się zastanowić zanim się kogoś wyedukuje w kwestii szkodliwości kosmetyków drogeryjnych, by potem nie mieć na sumieniu czyjejś nerwicy.

Twoi znajomi mają rację, dlatego nie wyobrażam sobie zmiany kosmetyków na naturalne, a na przykład kupowanie syfiastego jedzenia, bo to mijałoby się z celem w ogóle.
[/QUOTE]

Ja nadal jem syfiaste jedzenie, bo ograniczają mnie rodzice to raz, dwa jestem uzależniona od gówna, ale będę z tym walczyć plus trzy nie wiem od czego na dobrą sprawę zacząć. Przyjmę wszystkie pomoce w tej sprawie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 12:39   #2025
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

"Syfiastość" jest pojęciem względnym
To tak jak z kosmetykami - można przejść całkowicie na pielęgnację całkowicie naturalną (jak kosmetyki tu wklejane), ale jest to czaso- i koszto-chłonne. Możliwe jak najbardziej, ale trzeba mieć sporą wiedzę i dostęp do źródła i gotówki. A można sobie spokojnie, stopniowo wymieniać kosmetyki na co raz mniej sztuczne, albo znaleźć taki układ naturale-nienaturalne, który przy akceptowalnej cenie da nam jak najlepszy efekt.
Z jedzeniem podobnie - można na dzień dobry zacząć robić zakupy tylko i wyłącznie w sklepach z ekologiczną żywnością, ale to trudne i cholernie drogie, a można przestać wcinać chipsy i wyroby "jogurtopodobne", a poszukać w okolicy małej, rodzinnej piekarni (jest szansa, że pieczywo będzie z mniejszą ilością polepszaczy), warzyw na targowisku (też pewnie działkowcy pryskają, ale trochę mniej niż markety) i kupować mleko w mlekomatach (bo świeże, niepasteryzowane i się genialnie zsiada). To tak na dobry początek
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 12:52   #2026
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
"Syfiastość" jest pojęciem względnym
To tak jak z kosmetykami - można przejść całkowicie na pielęgnację całkowicie naturalną (jak kosmetyki tu wklejane), ale jest to czaso- i koszto-chłonne. Możliwe jak najbardziej, ale trzeba mieć sporą wiedzę i dostęp do źródła i gotówki. A można sobie spokojnie, stopniowo wymieniać kosmetyki na co raz mniej sztuczne, albo znaleźć taki układ naturale-nienaturalne, który przy akceptowalnej cenie da nam jak najlepszy efekt.
Z jedzeniem podobnie - można na dzień dobry zacząć robić zakupy tylko i wyłącznie w sklepach z ekologiczną żywnością, ale to trudne i cholernie drogie, a można przestać wcinać chipsy i wyroby "jogurtopodobne", a poszukać w okolicy małej, rodzinnej piekarni (jest szansa, że pieczywo będzie z mniejszą ilością polepszaczy), warzyw na targowisku (też pewnie działkowcy pryskają, ale trochę mniej niż markety) i kupować mleko w mlekomatach (bo świeże, niepasteryzowane i się genialnie zsiada). To tak na dobry początek
To prawda.
Ja wygrywam latem, bo mam własną działkę i tak jak wspominałam kiedyś tam nic nie pryskamy, więc sama natura.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 13:11   #2027
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

No widzisz, to już jakiś początek (chociaż nasz wrocławska gleba, to już nie taka sama natura, ale grunt, że wiesz, że nie pryskasz. Mlekomaty też już w kilkunastu miejscach w mieście są, a koktajl truskawkowy na zsiadłym mleku jest na twarz podobno też dobrze działa

Ja już gotuję i gospodaruję sama i tak małymi kroczkami w stronę natury... ale nic na siłę, pewne rzeczy po prostu akceptuję jako nienaturalne i tyle
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 13:23   #2028
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja nadal jem syfiaste jedzenie, bo ograniczają mnie rodzice to raz, dwa jestem uzależniona od gówna, ale będę z tym walczyć plus trzy nie wiem od czego na dobrą sprawę zacząć. Przyjmę wszystkie pomoce w tej sprawie.
Pisałyśmy o tym już na wątku Eko dom.


Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
"Syfiastość" jest pojęciem względnym
To tak jak z kosmetykami - można przejść całkowicie na pielęgnację całkowicie naturalną (jak kosmetyki tu wklejane), ale jest to czaso- i koszto-chłonne. Możliwe jak najbardziej, ale trzeba mieć sporą wiedzę i dostęp do źródła i gotówki. A można sobie spokojnie, stopniowo wymieniać kosmetyki na co raz mniej sztuczne, albo znaleźć taki układ naturale-nienaturalne, który przy akceptowalnej cenie da nam jak najlepszy efekt.
Z jedzeniem podobnie - można na dzień dobry zacząć robić zakupy tylko i wyłącznie w sklepach z ekologiczną żywnością, ale to trudne i cholernie drogie, a można przestać wcinać chipsy i wyroby "jogurtopodobne", a poszukać w okolicy małej, rodzinnej piekarni (jest szansa, że pieczywo będzie z mniejszą ilością polepszaczy), warzyw na targowisku (też pewnie działkowcy pryskają, ale trochę mniej niż markety) i kupować mleko w mlekomatach (bo świeże, niepasteryzowane i się genialnie zsiada). To tak na dobry początek
Jasne. Ja zawsze powtarzam, że jestem fanką zdrowego jedzenia, ale nie fanatyczką - niektórzy mylą te pojęcia.

Pewne rzeczy są niezdrowe i już, na inne się godzimy świadomie, wiedząc, że lepiej byłoby ich unikać, jeszcze inne błędy popełniamy z niewiedzy, ale jakby na to nie spojrzeć - jeżeli nie zmieniamy swojej diety i nie staramy się jeść zdrowiej, to kosmetyki naturalne możemy sobie darować, szkoda kasy i zachodu.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 13:29   #2029
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27354646]Pisałyśmy o tym już na wątku Eko dom.[/QUOTE]

Kurde, fakt, bo nawet spisywałam od ciebie, co warto jeść aby być zdrowym. Czekaj, czekaj szukam tej kartki!
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-07, 13:40   #2030
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Za czołową kusicielkę to robi tu Anula chociaż Korah też nie lepsza
Co do makijażu, to zgadzam się z Wami.
A kiedyś, moja siostra pracowała z dziewczyną, która wmawiała sobie wszystkie choróbska świata. Gdzieś wyczytała, że od mycia włosów można mieć raka - nie myła włosów przez 2 tygodnie!!!!! To jest dopiero ostra przesada i "dbanie" o zdrowie.
Anulka, poświęć chwilkę i poćwicz z tym różem. Buźka na prawdę z nim fajnie wygląda. Najłatwiej to chyba uśmiechnąć się i zaznaczyć leciutko policzki
Dobra Perełki, trzymajcie kciuki, bo jutro mam duży egzamin i już nie przyjdę dziś do Was
dziękuję za ten zaszczytny tytuł!! postaram się w przyszłości też Was nie zawieść
Uśmiechnąć się mówisz? No jak ja z moimi zdolnościami się wysmaruję różem, to będe się śmiac z siebie przez pół godziny .... No spróbuję - wiem, że ładnie nałożóny róż robi cuda z człowieka (a jakiś cud by mi sie przydał). Poćwicze w domu, w weekend....jak już będę po zakupach... i jak nikt nie będzie miał przyjść...i jak reszta rodziny pójdzie spać...

trzymamy! Daj znac jak Ci poszło
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja kocham różi jak robię make-up to musi być róż koniecznie.

Trzymam kciuki
Będę ćwiczyć

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Anakazar, co z tym listonoszem? edit: sorki, nie ten wątek też się już gubię.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-06-07 o 13:43
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 13:45   #2031
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Za czołową kusicielkę to robi tu Anula chociaż Korah też nie lepsza
Co do makijażu, to zgadzam się z Wami.
A kiedyś, moja siostra pracowała z dziewczyną, która wmawiała sobie wszystkie choróbska świata. Gdzieś wyczytała, że od mycia włosów można mieć raka - nie myła włosów przez 2 tygodnie!!!!! To jest dopiero ostra przesada i "dbanie" o zdrowie.
Anulka, poświęć chwilkę i poćwicz z tym różem. Buźka na prawdę z nim fajnie wygląda. Najłatwiej to chyba uśmiechnąć się i zaznaczyć leciutko policzki
Dobra Perełki, trzymajcie kciuki, bo jutro mam duży egzamin i już nie przyjdę dziś do Was
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
dziękuję za ten zaszczytny tytuł!! postaram się w przyszłości też Was nie zawieść
Uśmiechnąć się mówisz? No jak ja z moimi zdolnościami się wysmaruję różem, to będe się śmiac z siebie przez pół godziny .... No spróbuję - wiem, że ładnie nałożóny róż robi cuda z człowieka (a jakiś cud by mi sie przydał). Poćwicze w domu, w weekend....jak już będę po zakupach... i jak nikt nie będzie miał przyjść...i jak reszta rodziny pójdzie spać...

trzymamy! Daj znac jak Ci poszło

Będę ćwiczyć

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Anakazar, co z tym listonoszem?
Nie ma

Ćwicz,ćwicz,bo warto(chociaż nie każdemu róż pasuję)-ja swojego czasu miałam prawdziwą manię i okupowałam Douglasa i każdy róż z nowych kolekcji musiał być mójznalazłam swój odcień i róż na mojej twarzy jest tą konieczną kropką nad"i"
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 13:56   #2032
leosia80
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 161
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cześć dziewczyny mam nadzieje że dobrze trafiłam.
Interesują mnie czy któraś stosowała kosmetyki Neoglis seria Natura?
mają bardzo dobry skład
Kwasy owocowe
Kwas mlekowy + Jabłkowy
Białko jedwabiu
Glicyna + lizyna ( nie wiem co prawda za co odpowiadają te składniki)
Karite butter + UREA
Miłorząb
NMF
Co sądzicie albo poproszę o opinie bo trochę te kosmetyki kosztują.
leosia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 14:01   #2033
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Za czołową kusicielkę to robi tu Anula chociaż Korah też nie lepsza
Co do makijażu, to zgadzam się z Wami.Dobra Perełki, trzymajcie kciuki, bo jutro mam duży egzamin i już nie przyjdę dziś do Was
No to powodzenia, tylko nie dziękuj i nie myśl o wizażu, ani o innych niebieskich migdalach

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Burzę na temat raka od szamponów do wlosów wywołała Gwyneth Paltrow, która publicznie powiedziała, że od szamponu można dostać raka. I tu zgadzam się z paranoją, że koleżanka z pracy nie znała kosmetyków naturalnych (natomiast nie zgadzam się co do szpachlowania, bo dla mnie to słowo ma ewidentnie pejoratywny wydźwięk i kojarzy mi się z nadmiarem makijażu). Gwyneth też pewnie miała na myśli tylko chemiczne szampony, ale plotka poszła w świat i potem są takie skutki
Jak dla mnie terminologia jest istostna i znacząca, choć nie wladam biegle językiem polskim, nie jestem jakąś językoznawczynią, to jednak szpachla -szpachlowanie kojarzy mi się negatywnie w sensie makijażu. Delikatnie mówiąc kojarzy mi się z jakimiś dziwnymi paniami w plastikowej mini wyperfumowanymi litrami taniej wody i z pomarańczową twarzą, nie chcialabym użyć dosadniejszego slownictwa w obawie przed modem.

Wklejam dzisiejsze zakupy. Większą relację zdam po wieczornej toalecie:
Zdjęcie 1
- balsam do ciala Topfer kupilam dla synka, ma delikatny zapach (bdih)
- plyn pod prysznic do ciala i wlosów Topfer też dla syna, również delikatnie pachnie, prawie niewyczuwalnie z butelki. (bdih)
- kremowe mleczko do mycia Born to Bio takze dla dziecka, cudnie pachnie, jakby gumą do żucia. (ecocert)
Zdjęcie 2
- Woda micelarna dla dzieci, wypróbuje pod wieczór, czy się nadaje do demakijażu, pachnie szpitalnie, ale znośnie (ecocert)
- Żel pod prysznic Born to Bio kakaowa dżungla, w butelce pachnie średnio. Może na ciele wydobędzie się ten czekoladowy aromat, o którym pisze producent. (ecocert)
- gąbka z celulozy dla synka kupilam w rossie, posiada naturalne wlókna. To taka gąbka jak są te do demakijazu male, bardzo je lubię, a ta jest większa i przyda się pod prysznic synowi, jes tdelikatna i skuteczna

Zaraz mu zapakuje to w torebeczkę i jak wróci z przedszkola to dostanie prezent w ramach spóźnionego dnia dziecka, choć w sumie dzień dziecka juz obchodzil
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1020627.jpg (96,6 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1020628.jpg (130,1 KB, 62 załadowań)
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 14:05   #2034
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wklejam dzisiejsze zakupy. Większą relację zdam po wieczornej toalecie:
Zdjęcie 1
- balsam do ciala Topfer kupilam dla synka, ma delikatny zapach (bdih)
- plyn pod prysznic do ciala i wlosów Topfer też dla syna, również delikatnie pachnie, prawie niewyczuwalnie z butelki. (bdih)
- kremowe mleczko do mycia Born to Bio takze dla dziecka, cudnie pachnie, jakby gumą do żucia. (ecocert)
Zdjęcie 2
- Woda micelarna dla dzieci, wypróbuje pod wieczór, czy się nadaje do demakijażu, pachnie szpitalnie, ale znośnie (ecocert)
- Żel pod prysznic Born to Bio kakaowa dżungla, w butelce pachnie średnio. Może na ciele wydobędzie się ten czekoladowy aromat, o którym pisze producent. (ecocert)
- gąbka z celulozy dla synka kupilam w rossie, posiada naturalne wlókna. To taka gąbka jak są te do demakijazu male, bardzo je lubię, a ta jest większa i przyda się pod prysznic synowi, jes tdelikatna i skuteczna

Zaraz mu zapakuje to w torebeczkę i jak wróci z przedszkola to dostanie prezent w ramach spóźnionego dnia dziecka, choć w sumie dzień dziecka juz obchodzil
Nie mogę się napatrzeć na te opakowania, są śliczne! Tak jak mówiłam te z Born to Bio kojarzą mi się z mlekiem.
W ogóle Korah pochwaliłabyś się jak ten twój mały dżentelmen wygląda.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 14:10   #2035
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Korah, ale śliczne te Twoje zakupy!!
Opakowania są śliczne
To czekamy na relację, nie tylko z używania kosmetyków ale i z radości Syna na widok prezentu

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

Widzę Sekretny, że mamy to samo zdanie na temat opakowań
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 14:11   #2036
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Korah, ale śliczne te Twoje zakupy!!
Opakowania są śliczne
To czekamy na relację, nie tylko z używania kosmetyków ale i z radości Syna na widok prezentu

---------- Dopisano o 15:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

Widzę Sekretny, że mamy to samo zdanie na temat opakowań

My w ogóle zauważyłam mamy wiele wspólnego.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 14:12   #2037
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Zakochana jestem w tych opakowaniach born to bio-moja córka też musi je mieć

Czekam niecierpliwie na recenzje płynu
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 14:14   #2038
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Korah ale ładne zakupy! Daj znać, czy micel się nadaje do demakijażu
Dla zainteresowanych z Warszawy informacja: born to bio można kupić w sklepach sieci Organic Farma (Galeria Mokotów, Arkadia, Złote Tarasy, Chmielna).
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 14:17   #2039
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
My w ogóle zauważyłam mamy wiele wspólnego.
Też to zauważyłam
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-07, 14:57   #2040
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Born to bio ma mistrzowskie opakowania
świetne zakupy!

moje małe początki
(wkrótce będzie aktualizacja):

1) Babydream - szampon i olejki (używam do ciała i włosów)
2) Alterra - maseczka do twarzy, maska do wlosów, próbki szamponu, odżywki i mleczka do demakijażu
3) Organique - serum do twarzy z kozim mlekiem,
pianka do mycia ciała (której tu nie powinno być),
maseczka
Montagne Jeunesse, próbki EDM
4) zielona glinka w paście, olejek rycynowy,
poza tym używam do włosów oleju z oliwek.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20110607144.jpg (118,3 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20110607145.jpg (104,1 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20110607147.jpg (136,7 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20110607148.jpg (96,5 KB, 43 załadowań)
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:44.