studia w USA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-27, 20:15   #1
american lady
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2
Smile

studia w USA


hejka. narazie jestem w 2 klasie w LO w Polsce. moim marzeniem są studia w USA. mam zamiar zostać architektem. interesuje mnie albo kalifornia albo NY lub NJ. nie wiem jak mam zacząć tą przygodę. najpierw powinnam wybrać community college? tam bym podciągnęła angielski. szukam fajnej szkoły jak ktoś studiuje tam albo tak jak ja ma zamiar niech podpowie . nie wiem jaką uczelnie mam wybrać. proszę o pomoc a za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję. ps. jak coś to piszcie dlaczego ta szkoła i ile mniej więcej kosztuje tam rok. : )
american lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 11:52   #2
greenaurie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 966
Dot.: studia w USA

Będę szczera: aplikacja na studia w US jest tylko dla najwytrwalszych. Generalnie, masz dwie możliwości:

1. Jesteś najlepszą uczennicą, udzielasz się pozaszkolnie, masz jakieśtam sukcesy - wtedy składasz podanie do którejś z uczelni Ivy League. Masz szanse ok. 5-10% na przyjęcie. Jeśli pochodzisz z niezbyt zamożnej rodziny, płacisz bardzo nieiwele lub nic, jeśli z zamożniejszej to odpowiednio więcej, wciąż jednak tyle, na ile Twoja sytuacja finansowa pozwala. Tu podania składasz mniej więcej do końca grudnia maturalnej klasy; musisz zdać TOEFL, SAT Reasoning i 2x SAT Subject.

2. Jesteś średnią bądź przeciętną uczennicą i nie zależy Ci na poziomie uczelni, tylko na byciu w Stanach, przy czym masz fundusze na zapłacenie za szkołę i utrzymanie się - jakieś 50tys. - skłądasz podanie do Community College, jesteś tam dwa lata, nie uzyskujesz tytułu bachelora, po 2 latach możesz się przenieść na uniwersytet. Egzaminów chyba nawet nie musisz zdawać, ponieważ cc nie charakteryzują sie zbyt wysokim poziomem(to mniej niż studia, coś jak studium policealne)
__________________

"Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud, magiczną chwilę, która burzy stare światy i tworzy nowe gwiazdy."
greenaurie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 00:34   #3
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: studia w USA

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post31397070

Tam Cie interesuje CA, MA i NY, tu juz NJ

Watki do polaczenia oczywiscie
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:48.