Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum? - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-30, 14:54   #541
angellina
Raczkowanie
 
Avatar angellina
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 86
GG do angellina
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

po toniku cera jest rozjaśniona, w jednym kolorze, jasna taka promienna.

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:45 ----------

plamki po pryszczach rozjaśnia. zapomniałam dodać .
angellina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 17:41   #542
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

o dzieki!

a ja dodam, ze wersja 1/1 przetarta dzis rano po umyciu, przed nalozeniem kremu i na to podkład spisała się, przez cały dzien nie miałam mocno przetluszczonej cery ani niepozadanych gosci czy podraznienia, wiec spokojnie mozna pod makijaz ;-)
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 12:17   #543
Miluchna
Raczkowanie
 
Avatar Miluchna
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 53
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Dziewczyny, a czy jak na noc uzywacie toniku z octu, to potem rano smarujecie sie filtrami?? Wszystkie tak robicie? No i czy to jest konieczne? Nalezy sie obawiać jakichs przebarwien po tym toniku?
Miluchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 13:25   #544
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Miluchna Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy jak na noc uzywacie toniku z octu, to potem rano smarujecie sie filtrami?? Wszystkie tak robicie? No i czy to jest konieczne? Nalezy sie obawiać jakichs przebarwien po tym toniku?
Trudne pytanie. Jeżeli robisz wysokie stężenie tego toniku topowinnas stosowac filtr. Tym bardziej ze terazjuz slonce bedzie swiecic intensywnie. Ja uzywam z babydream..aczkolwie nie zawsze. czasami tylko z ziaji krem z filtrem 6. czasami tylko podklad z filtrem. ale moj tonik jest raczej slaby. mimo to musze zaczac regularnie uzywac filtra po prostu po to zeby sie nie opalic.
Narc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 13:41   #545
Miluchna
Raczkowanie
 
Avatar Miluchna
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 53
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Dziękuje Narcm Tonik póki co zrobie sobie raczej słabszy ( 10% octu+ 90% wody) - bo to mój pierwszy tonik będzie, wiec chce sprawdzic czy mnie nie podrazni. No ale w tymi filrtami to własnie nie wiem- mam Avenke "dzieciaczka",ale w tamto lato jakos strasznie mnie zapchał i miałam milion jakichs różnych niespodzianek. No i już sama nie wiem. Co zrobic z tym tonickiem i filtrami
Miluchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 16:35   #546
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

polecam wam krem z filtrem z firmy URIAGE z seri dla cery tradzikowej-tłustej o ten: http://www.domzdrowia.pl/77263,uriag...f-50-50ml.html
uporczywie pytajcie sie w aptekach o probki (maja takie po 5 ml), ba są tylko nie zawsze babki mają lub chca dać, ale jak ładnie zagadacie....
bo w ciemno za tą cene nie warto szalec i probowac.
jest lekki, bieli ale tak delikatnie wyrownując koloryt, mi sie spisał o wiele lepiej niz krem pełnowymiarowy z tej samej seri (zwykły "matujacy" -z nazwy tylko, jak dla mnie- na dzien)
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-04-01 o 16:36
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 07:05   #547
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

A ten tonik stosujecie tylko na strefe T, czy na policzki też? Bo chyba może wysuszyć. Btw, wysusza?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-02, 10:35   #548
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

nie zauwazylam zeby wysuszal.... sciagał czy podkreslal skorki...
moze to zalezy od cery?

ja mam miejscami wlasnie sklonna do przesuszania /okolice ust, płatek nosowych/ i tłustą T, ale stosuje go kilka dni, dam znac po dluzszym czasie...

edit: chwile temu sie przetarłam, mam zamiar zostac tak do konca dnia i zobaczyc efekty bez kremu i makijazu.

po przetarciu jednak ŚCiĄGA ;-( ale im dluzej go mam tym mniej to czuje...
skorek mimo to nie podkreslił.
cera ma blask, swieci sie ale nie jest to blask jak przy sebum.
cera gładka, czysta, sucha w dotyku.
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-04-02 o 11:54
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 23:33   #549
Kulka80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Izaluka Pokaż wiadomość
Czy ocet z Kauflandu się nadaje?

Skład: ocet, koncentrat jabłkowy, aromat jabłkowy, barmnik E150a

Może być? Mam 5 %
W Kauflandzie jest ocet jabłkowy Billy 0,5L bez konserwantów pochodzący z naturalnej fermentacji. Sprawdź bo jeden z lepszych octów na rynku. Drugi taki nie pod marką Billy a z firmy Matmar Comindex jest bardzo dobry.
Kulka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 08:38   #550
Non Adson
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 106
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Najlepiej idź do porządnego sklepu ze zdrową żywnością, taki ocet droższy będzie (ja bodajże ok 30zł za chyba 0,7 zapłaciłem), ale przynajmniej będzie naturalny, bez żadnej zbędnej chemii.
Non Adson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 15:08   #551
Zosia#23#
Rozeznanie
 
Avatar Zosia#23#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Złotoryja
Wiadomości: 882
GG do Zosia#23#
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Hej!!

Zrobiłam sobie ten tonik

rewelka, skóra taka gładziutka i mięciutka

Do tego codziennie od 3 dni stosuje na moje łojotokowe zapalenia skóry (na nosie )
maseczke sodową(przepis zaczerpnięty z Laboratorium Urody)
Od bardzo dawna nie miałam tak suchego noska - chodzi mi o łojotok i efekt latarnii

Superrr
__________________
Walczę o zdrową cerę:
kuracja liściem oliwnym
sodomaniaczka
ocet jabłkowy







Idź pewnie w kierunku swych marzeń. Żyj życiem, które zrodziło się w Twojej wyobraźni...









Zosia#23# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-15, 17:28   #552
eyelash69
Raczkowanie
 
Avatar eyelash69
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 46
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

przeczytałam i dalej nie wiem :P
Czy ocet jabłkowy z kamisa mam od razu na wacik i na twarz?? ,czy go rozrobić z woda i w jakich proporcjach ?
proszę o odpowiedź
eyelash69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 10:15   #553
skibcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7
GG do skibcia
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

bezpośrednio to trochę za mocny. jesli masz mało wrażliwą cere, to zrób proporcję 1:1, ale jesli dość wrażliwą to dużo mniej octu niż wody
skibcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 10:56   #554
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Również zrobiłam sobie tonik 3 dni temu. Jedną łyżkę octu, 3 łyżki mineralki i 10 kropli olejku z drzewa herbacianego. W buteleczce olejek herbaciany przyćmiewa całkowicie smród octu, ale jednak jeszcze kilkanaście minut po przetarciu twarzy czuję ten ocet.
Tonikiem przemywam twarz rano i wieczorem, w międzyczasie po południu jeszcze mazidłem na bazie spirytusu od dermatologa. Poza tym jeszcze retinoidy i kwasy naprzemiennie.
Mam cerę naczynkową, kilka naczynek już popękanych. Chciałabym się jeszcze upewnić czy tonik octowy jest bezpieczny dla naczynek?
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 19:19   #555
urodzona3maja
Rozeznanie
 
Avatar urodzona3maja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 815
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez little.b.blue Pokaż wiadomość
Również zrobiłam sobie tonik 3 dni temu. Jedną łyżkę octu, 3 łyżki mineralki i 10 kropli olejku z drzewa herbacianego. W buteleczce olejek herbaciany przyćmiewa całkowicie smród octu, ale jednak jeszcze kilkanaście minut po przetarciu twarzy czuję ten ocet.
Tonikiem przemywam twarz rano i wieczorem, w międzyczasie po południu jeszcze mazidłem na bazie spirytusu od dermatologa. Poza tym jeszcze retinoidy i kwasy naprzemiennie.
Mam cerę naczynkową, kilka naczynek już popękanych. Chciałabym się jeszcze upewnić czy tonik octowy jest bezpieczny dla naczynek?
Nie za duzo kwasow?
__________________
less is more
urodzona3maja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 20:35   #556
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

urodzona3maja szczerze mówiąc jestem początkująca w temacie, ale konsultowałam się z dermatologiem. On powiedział że retinoidy i kwasy mogę stosować naprzemiennie i przepisał żel z retinoidami i płyn na bazie spirytusu wiedząc że używam kremu z kwasami.

Fakt, o toniku przeczytałam tutaj i sama się zdecydowałam. Retinoidy używam tylko na strefę T, kwasy w kremie również na T, tylko raz na tydzień nałożę na całą twarz. Płynem od dermatologa również tyko strefę T. Wcześniej wspomniane kosmetyki nie nakładam na miejsca z naczynkami, omijam je. Całą twarz przemywam regularnie tylko tonikiem.

Uważasz że coś jednak powinnam odrzucić żeby nie przedobrzyć? Ten płyn na bazie spirytusu i tak będę używać tylko dwa tygodnie bo ma bardzo krótki termin ważności a nie mam zamiaru maziać się czymkolwiek przeterminowanym. Zostaną więc kwasy, retinoidy i tonik.

Ponawiam więc pytanie - czy tonik z octu jabłkowego jest bezpieczny dla naczynek?
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016

Edytowane przez little.b.blue
Czas edycji: 2011-04-30 o 20:39
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 00:01   #557
urodzona3maja
Rozeznanie
 
Avatar urodzona3maja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 815
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez little.b.blue Pokaż wiadomość
urodzona3maja szczerze mówiąc jestem początkująca w temacie, ale konsultowałam się z dermatologiem. On powiedział że retinoidy i kwasy mogę stosować naprzemiennie i przepisał żel z retinoidami i płyn na bazie spirytusu wiedząc że używam kremu z kwasami.

Fakt, o toniku przeczytałam tutaj i sama się zdecydowałam. Retinoidy używam tylko na strefę T, kwasy w kremie również na T, tylko raz na tydzień nałożę na całą twarz. Płynem od dermatologa również tyko strefę T. Wcześniej wspomniane kosmetyki nie nakładam na miejsca z naczynkami, omijam je. Całą twarz przemywam regularnie tylko tonikiem.

Uważasz że coś jednak powinnam odrzucić żeby nie przedobrzyć? Ten płyn na bazie spirytusu i tak będę używać tylko dwa tygodnie bo ma bardzo krótki termin ważności a nie mam zamiaru maziać się czymkolwiek przeterminowanym. Zostaną więc kwasy, retinoidy i tonik.

Ponawiam więc pytanie - czy tonik z octu jabłkowego jest bezpieczny dla naczynek?
Filtrujesz sie?Mamy maj
To,ze masz pare naczynek nie oznacza,ze masz cere naczynkowa,a to,z omijasz te miejsca gdzie teraz masz naczynka nie oznacza,ze tam gdzie sie smarujesz ich Ci nie przybedzie.Pamietaj,ze naczynka powinnismy wzmacniaz profilaktycznie,a nie wtdy kiedy mam efekt na twarzy...
Powinnas znac swoja cere wiedziec jak reaguje kiedy i na co,zalezy jakie stezenie zrobisz tego toniku octowego..moze zacznij od malego stezenia?ale moim zdaniem co za duzo to nie zdrowo...zrezygnowalabym z niego na Twoim miejscu..
P.S dermatolog dermatologiem,a zdrowo rozsadek musi byc
__________________
less is more

Edytowane przez urodzona3maja
Czas edycji: 2011-05-02 o 00:03
urodzona3maja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 19:36   #558
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez urodzona3maja Pokaż wiadomość
Filtrujesz sie?Mamy maj
To,ze masz pare naczynek nie oznacza,ze masz cere naczynkowa,a to,z omijasz te miejsca gdzie teraz masz naczynka nie oznacza,ze tam gdzie sie smarujesz ich Ci nie przybedzie.Pamietaj,ze naczynka powinnismy wzmacniaz profilaktycznie,a nie wtdy kiedy mam efekt na twarzy...
Powinnas znac swoja cere wiedziec jak reaguje kiedy i na co,zalezy jakie stezenie zrobisz tego toniku octowego..moze zacznij od malego stezenia?ale moim zdaniem co za duzo to nie zdrowo...zrezygnowalabym z niego na Twoim miejscu..
P.S dermatolog dermatologiem,a zdrowo rozsadek musi byc
Oczywiście, że się filtruję, cały rok. Aktualnie SPF 50.
Tendencję do pękających naczynek mam na policzkach, kwasuję dość mocno jak już zauważyłaś strefę T, na której mimo to nie mam żadnych podrażnień, nie łuszczę się, no nic niepokojącego się nie dzieje.
Tonik zrobiłam jedną część octu, trzy części wody.
Może masz rację że przesadzam i co za dużo to nie zdrowo, przemyślę to jeszcze.
Codziennie biorę Diosminę w dość dużej (1000mg) dawce - lek ten powinien wzmacniać naczynka, nie robię mechanicznych peelingów, stosuję kremy, więc nie jest tak, że w ogóle nie dbam o skórę nacznkową.
Ale odpowiedzi co do działania pozytywnego lub negatywnego działania toniku na naczynka dalej nie uzyskałam...
Dziękuję za rady ale chciałam tylko uzyskać odpowiedź więc jeśli wiesz to napisz, jeśli nie wiesz to dziękuję za porady, sama się zastanowię.
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016

Edytowane przez little.b.blue
Czas edycji: 2011-05-02 o 19:39
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 20:32   #559
urodzona3maja
Rozeznanie
 
Avatar urodzona3maja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 815
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez little.b.blue Pokaż wiadomość
Oczywiście, że się filtruję, cały rok. Aktualnie SPF 50.
Tendencję do pękających naczynek mam na policzkach, kwasuję dość mocno jak już zauważyłaś strefę T, na której mimo to nie mam żadnych podrażnień, nie łuszczę się, no nic niepokojącego się nie dzieje.
Tonik zrobiłam jedną część octu, trzy części wody.
Może masz rację że przesadzam i co za dużo to nie zdrowo, przemyślę to jeszcze.
Codziennie biorę Diosminę w dość dużej (1000mg) dawce - lek ten powinien wzmacniać naczynka, nie robię mechanicznych peelingów, stosuję kremy, więc nie jest tak, że w ogóle nie dbam o skórę nacznkową.
Ale odpowiedzi co do działania pozytywnego lub negatywnego działania toniku na naczynka dalej nie uzyskałam...
Dziękuję za rady ale chciałam tylko uzyskać odpowiedź więc jeśli wiesz to napisz, jeśli nie wiesz to dziękuję za porady, sama się zastanowię.
watek ma tylko 19stron szybko przez nie przebrneisz z tego co ja pamietam dziewczyny nie narzekaly na teleangiektazje przy slabych stezeniach toniku
__________________
less is more
urodzona3maja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 20:41   #560
little.b.blue
Zakorzenienie
 
Avatar little.b.blue
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 248
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

dziękuję
__________________
Książki w 2017: 10
Nie palę od 25/02/2017

Invisalign od 20/03/2016
little.b.blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 16:36   #561
mala.mi
Raczkowanie
 
Avatar mala.mi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 315
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

i jak tam, komuś taki tonik wymiernie pomógł? stosuję od kilku dni i zastanawiam się, czy brnąć w to dalje...
__________________
projekt 'plaża 2011'
63-62-61-60-59-58-57-56
5km:
21.05: 35:37 tempo 7'07''
01.06: 34:07 tempo 6'49''
07.06: 31:36 tempo 6'19''
14.06: 30:36 tempo 6'06''
mala.mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 20:53   #562
agnn
Przyczajenie
 
Avatar agnn
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 13
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Na trądzik dobry jest peeling migdałowy (kwas migdałowy. Reguluje on także wydzielanie sebum. Jest to jedyny kwas, który bez obwa można stosować także w sezonie letnim - zapobiega powstawaniu przebarwień. W gabinetach kosmetycznych jest to bardzo popularny zabieg.

Roztwór tego kwasu (o dowolnym stężeniu 5% na początek, 10% itd.) można sobie zrobić także samemu --> polecam wątek "Peeling migdałowy" lub kupić na alejazdrowia.pl gotowy 30% roztwór.

Trudny do wyleczenia trądzik zazwyczaj pokonuje płyn Jessnera.
agnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 21:36   #563
KasPat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 24
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Dziewczyny to działa na początku podchodziłam bardzo sceptycznie do octu jabłkowego i toniku z niego, ale postanowiłam że spróbuję bardzo miękka i gładka buzia jest po nim ja robię 80ml wody i 20ml octu
KasPat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-08, 12:11   #564
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Ocet Jabłkowy-na trądzik i sebum?

Dziewczyny i jak tam wasze facjatki ? Dalej używacie toniku octowego? Jak wrażenia?
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-29, 19:52   #565
ania_1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Dot.: Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum?

Mi ocet jabłkowy bardzo pomógł. Dzięki niemu moja skóra jest o wiele gładsza a o trądziku już dawno zapomniałam.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-29 o 19:57 Powód: Link do strony z reklamami
ania_1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 19:20   #566
bejbii
Rozeznanie
 
Avatar bejbii
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: DKA
Wiadomości: 987
GG do bejbii
Wink Dot.: Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum?

Dawno nikt nie pisał
Właśnie sączę drugą szklankę wody z dodatkiem octu jabłkowego.
Smak obrzydliwy...

Również rozcieńczyłam ocet i zrobiłam z niego tonik będę smarować na noc

No i... przepłukałam włosy po umyciu. Wydaje mi się, że są miększe niż zawsze i bardziej się błyszczą... Ale może mi się tylko wydaje - w końcu 1 dzień robię sobie taką kurację

Zobaczymy
__________________
Mam gównianą pracę, za gównianą płacę...
bejbii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 06:01   #567
oksankaskakanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 7
Dot.: Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum?

ja własnie jutro mam zamiar kupić sobie ocet jabłkowy i rozpocząć kurację z pełną parą, jak bejbii, będę stosować jako tonik, pić oraz sprobuje na wlosy, bo mam bardzo cienkie, czesto sie plączą i są dość suche. Mam nadzieje, że mi je wzmocni.

Cere miałam od czasów młodości już dobrą, bez wyprysków... niczego, niestety ostatnio od jakichś 2ch miesięcy nastąpił u mnie wysyp, zaczęło się stopniowo, a teraz jest tragedia

Żałuję tylko, że jak miałam "delikatne" początki, w sensie doslownie pare pryszczy od razu wzięłam się za mocne kremy, jak się okazalo za mocne dla mnie. Mówię tu o PROACTIV'ie. Jak dla mnie - TRAGEDIA. Jak zaczęłam to używać cera zrobiła mi się JESZCZE GORSZA i juz od tej pory borykam się z pogorszeniem i teraz można powiedzieć - trądzikiem A jestem w takim wieku, że raczej to dziwne jest :/

Spróbuje z tym octem. Oby pomógł.
oksankaskakanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 14:25   #568
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum?

Używała któraś z Was toniku cytrynowego i toniku z octu jabłkowego, więc ma porównanie, który lepiej działa?
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 09:26   #569
Czarnuula87
Raczkowanie
 
Avatar Czarnuula87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 53
Dot.: Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum?

Witam wszystkich Ja się zastanawiam ile taki ocet kupny może stać w lodówce, u mnie stoi już około roku Zastanawiam się czy się jeszcze nada. Dziwne, bo daty ważności nie potrafię znaleźć na butelce, a jest napisane, że podana na opakowaniu:/
Czarnuula87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 10:14   #570
bejbii
Rozeznanie
 
Avatar bejbii
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: DKA
Wiadomości: 987
GG do bejbii
Dot.: Ocet jabłkowy - na trądzik i sebum?

Cytat:
Napisane przez Czarnuula87 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich Ja się zastanawiam ile taki ocet kupny może stać w lodówce, u mnie stoi już około roku Zastanawiam się czy się jeszcze nada. Dziwne, bo daty ważności nie potrafię znaleźć na butelce, a jest napisane, że podana na opakowaniu:/
Na moim (jeszcze nie otwartym) jest data ważności styczeń 2013
__________________
Mam gównianą pracę, za gównianą płacę...
bejbii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-31 00:39:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:47.