Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY - Strona 113 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-04, 17:50   #3361
myszorak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 589
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Marc1n Pokaż wiadomość
dobra zakonczmy temat zelek =)
slodycze w innym temacie xD
przepraszam i dziękuje z upomnienie

snafu - prawda, ale czeka się na wizytę u dermatologa (ja nawet prywatnie musze czekać.. chore..), a w między czasie można się czymś poratować

a ja właśnie dzisiaj sobie kupiłam maść propolisową, co prawda śmierdzi, ale "co cie nie zabije, to cie wzmocni" .. pożyjemy, zobaczymy
__________________
ZAPUSZCZAM WŁOSY: 35.5-36- 37-38- 40-45-51!...-60
DZIDZIA http://lmtm.lilypie.com/PPMgp1.png
M
14.10 - R [*] ♥

Edytowane przez myszorak
Czas edycji: 2010-03-04 o 17:52
myszorak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 12:53   #3362
kaczikaczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: 42-220
Wiadomości: 131
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;17626368]Na trądzik najlepszy jest dermatolog, na krostkę przed/podczas okresu maści apteczne lub nawet drogeryjne,nie ma co wydziwiać i tyle w tym temacie.[/QUOTE]


Niby tak, ale nie od dziś i nie tylko ja wiemy jakimi specjalistami jest całe multum dermatologów Dlatego dobrze jest miec mimo wszytko szeroką wiedzę w temacie aby moc z lekarzem sensownie porozmawiac, zresztą czasem jak widac nie trzeba od razu stosowac ostrych leków czasem pomoga domowe sposoby czego przykładem jest wiele osób z tego forum czy innych. Ja niestety nie jestem taką szczęsciarą mnie domowe spsoby pomagają łagodzić zmiany trądzikowe, ale nie są wstanie ich wyleczyc
__________________





"Każdy ma takiego diabła jakiego się boi."
Rewers
kaczikaczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 13:32   #3363
Marc1n
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: laptop xD
Wiadomości: 49
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Myszorak - nie przepraszaj ;]

od dzisiaj zaczynam dodatkowa akcje o nazwie " aloes i woda utleniona " =D

skutki opisze za pare tygodni
Marc1n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 15:29   #3364
littlelady18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kaczikaczi Pokaż wiadomość
Niby tak, ale nie od dziś i nie tylko ja wiemy jakimi specjalistami jest całe multum dermatologów Dlatego dobrze jest miec mimo wszytko szeroką wiedzę w temacie aby moc z lekarzem sensownie porozmawiac, zresztą czasem jak widac nie trzeba od razu stosowac ostrych leków czasem pomoga domowe sposoby czego przykładem jest wiele osób z tego forum czy innych. Ja niestety nie jestem taką szczęsciarą mnie domowe spsoby pomagają łagodzić zmiany trądzikowe, ale nie są wstanie ich wyleczyc
Dokładnie
Nie chodzi o to,że smarując się jakąś cebulą czy innym warzywem spodziewamy się wyleczyć trądzik(chyba ,że są to niewielki zmiany),ale dobrze dowiedzieć się czegoś na temat suplementacji jak i pielęgnacji skóry trądzikowej.
Mnie wizaż naprawdę oświecił
Co nie znaczy,że odpuściłam sobie lekarzy.Po prostu dobrze wiedziec jakie badania sobie zrobić ,żeby znaleźć przyczynę trądziku a nie iśc do pierwszego lepszego dermatologa ,który przepisze tetracykline na 4 miechy,rozwali żołądek i zadowolony.Leczyłam się i co? jakos nadal mam trądzik.Po odstawieniu powraca.Dzięki między innymi wizażowi dowiedziałam się jak wiele może być przyczyn trądziku,a najważniejsze przestawiłąm się na bardziej naturalną pielęgnację .
Troszkę się rozpisałam
littlelady18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 21:35   #3365
littlelady18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Zrobiłam wspominany tonik z olejku pichtowego
cytat ze strony http://luskiewnik.strefa.pl/acne/pichta.htm

"Nafta pichtowa – Naphta Pichtae: 5-10 ml olejku pichtowego zalewamy 50 ml nafty czystej (najlepiej kosmetycznej); olejek dobrze rozpuszcza się w nafcie. Nafta pichtowa usuwa zaskórniki, roztocze ze skóry (np. nużeniec, dermatophagoides), oczyszcza dokładnie pory, rozmiękcza naskórek, usuwa łój, hamuje wydzielanie gruczołów łojowych. Zapobiega powstawaniu ropni i cyst ropnych, usuwa pryszcze, leczy zapalenie mieszków włosowych i gruczołów apokrynowych. "

i zastanawiam się czy jakoś konkretnie trzeba go przechowywać czy może sobie spokojnie stać na półce z kosmetykami? w sumie sam olejek czy nafta tak sobie stoi wiec...

Wstawiłam ją do lodówki,tylko nie wiem czy dobrze..

Edytowane przez littlelady18
Czas edycji: 2010-03-06 o 05:25
littlelady18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 11:05   #3366
cvaniak91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witam, chciałbym się dowiedzieć gdzie można kupić herbatę z bratka? Bo w zwykłych spożywczakach/marketach nie ma.

ps. ja używam w walce z trądzikiem maseczki Care&Control step2 od Soraya (maseczka drożdżowa) i mogę stwierdzić że pomimo tego ze jest droga (3,50zl/2 maseczki) to daje najlepsze efekty jak dlamnie - używam 3-4 razy na tydzień w godzinach wieczornych na 3o minut i powiem że poziom niespodzianek przynajmniej w moim przypadku zredukował się dosyć znacząco.
cvaniak91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 11:46   #3367
gobilek
Raczkowanie
 
Avatar gobilek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 111
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cvaniak91 Pokaż wiadomość
Witam, chciałbym się dowiedzieć gdzie można kupić herbatę z bratka? Bo w zwykłych spożywczakach/marketach nie ma.

ps. ja używam w walce z trądzikiem maseczki Care&Control step2 od Soraya (maseczka drożdżowa) i mogę stwierdzić że pomimo tego ze jest droga (3,50zl/2 maseczki) to daje najlepsze efekty jak dlamnie - używam 3-4 razy na tydzień w godzinach wieczornych na 3o minut i powiem że poziom niespodzianek przynajmniej w moim przypadku zredukował się dosyć znacząco.
herbatka z bratka powinna być w aptece z tego co wiem. ;]

Cytat:
i zastanawiam się czy jakoś konkretnie trzeba go przechowywać czy może sobie spokojnie stać na półce z kosmetykami? w sumie sam olejek czy nafta tak sobie stoi wiec...

Wstawiłam ją do lodówki,tylko nie wiem czy dobrze..
bardzo dobrze. : )
gobilek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-06, 13:17   #3368
littlelady18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gobilek Pokaż wiadomość
herbatka z bratka powinna być w aptece z tego co wiem. ;]


bardzo dobrze. : )
Dziękuję za odpowiedź
littlelady18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 13:46   #3369
Majson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 22
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Próbowałam różne domowe sposoby lecz mam bardzo wrażliwą i alergiczną cerę i boje się eksperymentować. Postanowiłam więc że muszę wybrać się do kosmetyczki by pozbyć się syfów z twarzy. Czy ktoś z was był na zabiegu u kosmetyczki? pomogło wam coś?
Majson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 15:01   #3370
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
ps. ja używam w walce z trądzikiem maseczki Care&Control step2 od Soraya (maseczka drożdżowa) i mogę stwierdzić że pomimo tego ze jest droga (3,50zl/2 maseczki) to daje najlepsze efekty jak dlamnie
z tej serii nie widziałam maseczki drożdżowej, jest na pewno oczyszczająca i antybakteryjna, ale drożdżowa? pierwsze słyszę...
poza tym cena 3,50zł za dwie maseczki to taniocha, chyba drogich maseczek nie widziałaś
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 16:50   #3371
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Majson Pokaż wiadomość
Próbowałam różne domowe sposoby lecz mam bardzo wrażliwą i alergiczną cerę i boje się eksperymentować. Postanowiłam więc że muszę wybrać się do kosmetyczki by pozbyć się syfów z twarzy. Czy ktoś z was był na zabiegu u kosmetyczki? pomogło wam coś?
To jest tak że każdy dermatolog(prawie) mówi żeby nie iść na oczyszczanie do kosmetyczki a każda kosmetyczka że jednak trzeba. Uważam że tak czy siak trzeba iść do dermatologa który może wskazać przyczynę i zastosować specjalistyczne maści czy zadziałać od środka a kosmetyczka jest dobra jeśli chodzi o działanie z zewnątrz. Akurat dzisiaj byłam na oczyszczaniu tradycyjnym, chodzę co 2 miesiące, u mojej kosmetyczki to koszt około 100 zł. Poza tym masz szeroką gamę zabiegów, peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja, przy okazji peelingu sonofreza. Tutaj nie chcę się już rozpisywać na czym to polega ale wpisz w google nazwę i poczytaj o nich. Każdy jest inny ale przynajmniej ja miałam duże problemy chodzę regularnie na oczyszczanie i jest dobrze. Poza tym idę do dermatologa ale niestety na niego trzeba czekać i czekać Wg. niektórych tradycyjne oczyszczanie tylko "ora" skórę szkodzi. Może innym tak, u mnie jest dobrze, po prostu sama musisz wypróbować. Jeśli jednak boisz się wyciskania, czy nie masz aż tak strasznie złego stanu skóry to naprawdę świetny jest peeling kawitacyjny i na pewno po nim nic strasznego ze skórą się nie stanie.
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-06, 17:26   #3372
cvaniak91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
z tej serii nie widziałam maseczki drożdżowej, jest na pewno oczyszczająca i antybakteryjna, ale drożdżowa? pierwsze słyszę...
poza tym cena 3,50zł za dwie maseczki to taniocha, chyba drogich maseczek nie widziałaś
hehe - drożdżowa to właśnie antybakteryjna.

ps. jestem płci męskiej
cvaniak91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 19:14   #3373
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

przepraszam za pomyłkę
ja bardzo lubię kosmetyki Soraya, są świetne dla mojej cery trądzikowej
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 14:00   #3374
alicja_7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

tak juz sobie czytam.. i czytam. i dalej nie moge znalezc najlepszego sposobu na walke z trądzikiem .. mam juz zapisanych kilka sposobow ale czy sa skuteczne np. maseczka z drożdzy , czy pomaga albo to z cebuli. ((( powiedzcie tez co to jest ten izotok czy cos w tym stylu nie zapamietalam nazwy . prosze o szybką odpowiedz z góry dziekuje .
alicja_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 15:51   #3375
myszorak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 589
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alicja_7 Pokaż wiadomość
tak juz sobie czytam.. i czytam. i dalej nie moge znalezc najlepszego sposobu na walke z trądzikiem .. mam juz zapisanych kilka sposobow ale czy sa skuteczne np. maseczka z drożdzy , czy pomaga albo to z cebuli. ((( powiedzcie tez co to jest ten izotok czy cos w tym stylu nie zapamietalam nazwy . prosze o szybką odpowiedz z góry dziekuje .

nie możemy ci powiedzieć czy są skuteczne, bo każda cera jest inna, jednym pomaga maseczka z drożdży, drugim nie, musisz sama wypróbować Jeśli masz cerę wrażliwą, mieszaną to raczej ci odradzam maseczkę z cebuli. Izotec jest to lek przepisywany na receptę przez dermatologa, jest na wizażu wątek o nim. A co do domowych sposobów radzę przejrzeć dokładnie ten wątek, jest dużo opinii, co wielu ludziom pomogło
__________________
ZAPUSZCZAM WŁOSY: 35.5-36- 37-38- 40-45-51!...-60
DZIDZIA http://lmtm.lilypie.com/PPMgp1.png
M
14.10 - R [*] ♥
myszorak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 17:12   #3376
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alicja_7 Pokaż wiadomość
powiedzcie tez co to jest ten izotok czy cos w tym stylu nie zapamietalam nazwy . prosze o szybką odpowiedz z góry dziekuje .
IZOTEK, a tutaj proszę link:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=407292
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 13:53   #3377
notosiup
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez myszorak Pokaż wiadomość
nie możemy ci powiedzieć czy są skuteczne, bo każda cera jest inna, jednym pomaga maseczka z drożdży, drugim nie, musisz sama wypróbować Jeśli masz cerę wrażliwą, mieszaną to raczej ci odradzam maseczkę z cebuli. Izotec jest to lek przepisywany na receptę przez dermatologa, jest na wizażu wątek o nim. A co do domowych sposobów radzę przejrzeć dokładnie ten wątek, jest dużo opinii, co wielu ludziom pomogło
Zgadzam się. Trzeba próbować, bo każdy ma inną cerę.
Na mnie Izotec nie działał, ale stosowałam niebieską glinkę i poszło zadziwiająco łatwo i szybko. Wszystko się zagoiło i jestem zadowolona. W dalszym ciągu robię sobie maseczki z tej glinki, bo twarz się po niej robi gładka, miła w dotyku, pryszczy nie ma, nie świeci się.
Zdecydowanie nie można odkładać "walki" na później, bo potem trzeba leczyć blizny po trądziku, a to już jest trudne i drogie.
notosiup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 15:12   #3378
alicja_7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

A mozy by tak sie tym za bardzo !! nie przejmowac. nalezy bys pozytywnie nastawionym do zycia ..! no boo po co marnowac je sobie .. powodu trądziku nie można się zatracać, a najlepszym na niego sposobem jest WYLUZOWAĆ... Zdaję sobie sprawę, że są przypadki, w których ta choroba wymaga specjalistycznego leczenia, ale w większości mnóstwo zależy od naszego podejścia i psychiki. he Uszy do gory . to twoja twarz i co to kogo innego interesuje . Jeszcze raz mowie nalezy byc Pozytywnie nastawionym Do zycia a wszytsko powienno byc dobrze .. ;DD
alicja_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 21:06   #3379
gfjadeg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 255
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

A ja powiem, że przez to próbowanie nabawiłam się wrażliwości skóry...
Były antybiotykowe terapie, były maści specjalnie robione na zamówienie, były zioła, były maseczki z tych domowych i sklepowych półek, było mydło siarkowe i nie sposób zapamiętać co jeszcze. Chcę powiedzieć, że z trądzikiem zmagam się od 11 roku życia! Teraz mam 23 lata, jestem po wielu latach łykania hormonów- ponieważ tutaj tkwił/tkwi nadal problem. Hormony były jedynym środkiem, który działał. Na ten moment nie jestem jeszcze w stanie powiedzieć czy już uregulował się mój poziom hormonów, jestem w trakcie pierwszego tygodnia od odstawienia... Mam nadzieję, że to już nie wróci, nie tylko ze względu na wygląd, ale przede wszystkim na ból jaki sprawiało..
Pozdrawiam wszystkich walczących
__________________
mój wątek
____________________
..So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November Rain..
gfjadeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-08, 21:28   #3380
notosiup
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Często przyczyną trądziku są hormony, ale u nas rzadko się bada ich poziom. Chyba, że trafi się na przytomnego lekarza.
Różne eksperymenty rzeczywiście potrafią podrażnić skórę.

Żelki i domestos!
notosiup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 07:35   #3381
littlelady18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 117
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Dzisiaj zrobiłam tonik pichtowy plus sok z ogórka(ok 10ml nafty kosmetycznej+10ml soku z ogórka+7,5 ml olejku pichtowego).
Zobaczymy Jak na razie są dobre efekty,jednak skóra jest przesuszona,więc stosuję miejscowo alantan.Obecnie nie mam pieniążków na żaden krem nawilżający(chodzi mi o coś konkretniejszego w stylu effaclar M)

przepis oczywiście zaczerpnięty ze strony
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/pichta.htm

Edytowane przez littlelady18
Czas edycji: 2010-03-10 o 07:38
littlelady18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 23:57   #3382
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

o fajny wątek, ja z domowych sposobów na trądzik stosuję maseczkę z drożdży, ostatnio zabrałam się za maseczkę z cynamonu - myślę doleję trochę mleka może nie będzie tak palić, a tu masakra aż tam piszczałam, po zmyciu skóra czerwona, ale nie powiem twarz byłą gładziutka.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 19:52   #3383
Majson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 22
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Chce do końca zlikwidować moje syfki z twarzy i jakiś tydzień temu czytałam coś o ziemniakach że pomagają
Próbowałyście?
Bo ja właśnie surowego ziemniaka pokroiłam na plasterki i na 10 min zostawiłam i mam taką gładziutką twarz
Ale nie wiem czy lepiej stosować surowego, ugotowanego?
Wiem że ugotowany i starowany na tarce to dobry jest na tłustą cerę ale ja takiego problemu nie mam.
Majson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 19:56   #3384
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

czyba ziemniak działa na zasadzie matownia skrobią z tego co słyszałam.
__________________
Prawda! Sprawiedliwość! Wolność! I Jajko Na Twardo!
Pratchett

black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 20:38   #3385
okoliczny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Witam

Ludzie, obudźcie sie!

Jesli masz pryszcze, wągry, łojotok, świecącą, przetluszczającą się skórę, tradzik jest tylko jeden skuteczny sposob na zwalczenie tej zarazy - wysokie dawki witaminy B5 - wiem, bo sam przeszedlem ta kurację i pozbylem się nekającego mnie od lat problemu praktycznie bez kiwnięcia palcem i wydawania kupy pieniędzy na kosmetyki oraz niszczenia sobie zdrowia farmaceutykami. To jedyna kuracja ktora wpływa na przyczyne a nie na skutek - reguluje metabolizm tluszczy w organizmie, w wyniku czego przestaja byc one wydzielane przez skore w postaci sebum. Naprawde nie wiem czemu ludzie na calym świecie to stosuja, maja wspaniale wyniki i zyja pelnia zycia bez trądziku tylko w Polsce nikt o tym nic nie wie. Jest to wg mnie kuracja przyszlosci, lekka, łatwa, tania i przede wszystkim skuteczna! Nie mowie to o osobach ktore maja 2-3 pryszcze raz na jakis czas, lecz o ludziach z konkretnymi problemami. Moze uznacie to za bajke ale jestem pewien ze macza w tym palce lobby farmaceutyczno-kosmetycze, bo po co w sumie wyleczyc pacjenta za 150-300 zł skoro mozna go doic cale zycie obiecujac iluzoryczna poprawe. Z tego co szukalem w internecie na polskich stronach tylko garstka ludzi pisze o tym wiec swiadomosc jest na ten temat jest praktycznie zerowa, natomiast jesli poszukasz na stronach miedzynbarodowych znajdziesz TYSIĄCE opini ludzi z calego swiata o tym jak witmina B5 odmienila im zycie po latch udreki. Ja sam kupilem 1 kg w USA i ogromną poprawe uzyskalem juz po zuzyciu 100g!!!
Ja dzieki Bogu nigdy nie mialem trądziku na twarzy ale za to mialem takie pryszcze na plecach, ze nie moglem na nich spac, wielkosci 2 zł, nie bylo mowy o rozebraniu sie, pojsciu na basen czy na plaze, a jak je wyciskalem (o ile dalo sie) autentycznie bylo słychac trzask pekającej skory. Meczylem sie z tym latami, myslalem ze z tego wyrosne, ale gdzie tam. Po prostu ludzie z trądzikiem maja zaburzony metabolizm tluszczy w organizmie, u niektorych te zaburzenia wystepuja tylko w okresie dojrzewania a u innych cale zycie. Teraz jest super, zapomnialem prawie co to pryszcze, zacząłem je nawet liczyć, bo jest to obecnie mozliwe, gdyz wczesniej przypominalo to liczenie gwizd na niebie, teraz jak mam 2-3 to jest zle i zepsuty humor Czesto nie mam wcale, a jestem dopiero po ok 1,5 m-ca kuracji, a moja skora byla zawsze tak wrazliwa, ze czasem wystarczylo sie dluzej poocierac plecami o fotel w samochodzie podczas dluzszej podrozy albo plecakiem czy torba na ramie, zeby zaraz w ym miejscu wyskoczyl bolący czerwony bąbel. Mozna by o tym pisac i pisac, ale powtarzam jeszcze raz - TYLKO WITAMINA B5, bede się tu udzielał, wiec w razie jakich kolwiek watpliwosci, uwagi i pytania mile widziane. Jestem otwarty na polemike. Pozdrawiam pryszczatych
okoliczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 22:22   #3386
gobilek
Raczkowanie
 
Avatar gobilek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 111
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez okoliczny Pokaż wiadomość
Witam

Ludzie, obudźcie sie!

Jesli masz pryszcze, wągry, łojotok, świecącą, przetluszczającą się skórę, tradzik jest tylko jeden skuteczny sposob na zwalczenie tej zarazy - wysokie dawki witaminy B5 - wiem, bo sam przeszedlem ta kurację i pozbylem się nekającego mnie od lat problemu praktycznie bez kiwnięcia palcem i wydawania kupy pieniędzy na kosmetyki oraz niszczenia sobie zdrowia farmaceutykami. To jedyna kuracja ktora wpływa na przyczyne a nie na skutek - reguluje metabolizm tluszczy w organizmie, w wyniku czego przestaja byc one wydzielane przez skore w postaci sebum. Naprawde nie wiem czemu ludzie na calym świecie to stosuja, maja wspaniale wyniki i zyja pelnia zycia bez trądziku tylko w Polsce nikt o tym nic nie wie. Jest to wg mnie kuracja przyszlosci, lekka, łatwa, tania i przede wszystkim skuteczna! Nie mowie to o osobach ktore maja 2-3 pryszcze raz na jakis czas, lecz o ludziach z konkretnymi problemami. Moze uznacie to za bajke ale jestem pewien ze macza w tym palce lobby farmaceutyczno-kosmetycze, bo po co w sumie wyleczyc pacjenta za 150-300 zł skoro mozna go doic cale zycie obiecujac iluzoryczna poprawe. Z tego co szukalem w internecie na polskich stronach tylko garstka ludzi pisze o tym wiec swiadomosc jest na ten temat jest praktycznie zerowa, natomiast jesli poszukasz na stronach miedzynbarodowych znajdziesz TYSIĄCE opini ludzi z calego swiata o tym jak witmina B5 odmienila im zycie po latch udreki. Ja sam kupilem 1 kg w USA i ogromną poprawe uzyskalem juz po zuzyciu 100g!!!
Ja dzieki Bogu nigdy nie mialem trądziku na twarzy ale za to mialem takie pryszcze na plecach, ze nie moglem na nich spac, wielkosci 2 zł, nie bylo mowy o rozebraniu sie, pojsciu na basen czy na plaze, a jak je wyciskalem (o ile dalo sie) autentycznie bylo słychac trzask pekającej skory. Meczylem sie z tym latami, myslalem ze z tego wyrosne, ale gdzie tam. Po prostu ludzie z trądzikiem maja zaburzony metabolizm tluszczy w organizmie, u niektorych te zaburzenia wystepuja tylko w okresie dojrzewania a u innych cale zycie. Teraz jest super, zapomnialem prawie co to pryszcze, zacząłem je nawet liczyć, bo jest to obecnie mozliwe, gdyz wczesniej przypominalo to liczenie gwizd na niebie, teraz jak mam 2-3 to jest zle i zepsuty humor Czesto nie mam wcale, a jestem dopiero po ok 1,5 m-ca kuracji, a moja skora byla zawsze tak wrazliwa, ze czasem wystarczylo sie dluzej poocierac plecami o fotel w samochodzie podczas dluzszej podrozy albo plecakiem czy torba na ramie, zeby zaraz w ym miejscu wyskoczyl bolący czerwony bąbel. Mozna by o tym pisac i pisac, ale powtarzam jeszcze raz - TYLKO WITAMINA B5, bede się tu udzielał, wiec w razie jakich kolwiek watpliwosci, uwagi i pytania mile widziane. Jestem otwarty na polemike. Pozdrawiam pryszczatych
hm. no wiesz, każdy ma w pewien sposób inny problem - niby pryszcze i ta bajka, ale nie u każdego działa to samo. jakby u każdego działała witamina B5 to wątpię, że powstałby taki lek jak Izotec czy inne w tym typie. myślę, że to dermatolog powinien zadecydować co nam dolega i co nam pomoże, bo działanie na własną rękę jest ryzykowne. jestem ciekawa co będzie, jak odstawisz tą witaminę. bo przecież wiecznie jej brać nie można, co? ; )
gobilek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 23:17   #3387
okoliczny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Tak jak juz wspomnialem, dłuuuugo by mowic na ten temat, mysle ze osoby ktore maja z tym naprawde problem siegna do zrodel w internecie i znajda tam odpowiedzi na wszystkie pytania i watpliwosci, rowniez te problemy, które ty poruszyles/poruszylas.
U KAZDEGO nic nie dziala tak samo w ustroju , aczkolwiek wszyscy mamy ten sam metabolizm, u jednych lepszy u innych gorszy, dlatego jedni maja takie choroby, inni śmakie, a inni nie maja ich wcale. Jedni sa otyli inni nie. Ale podstawy metabolizmu mamy podobne, a to wlasnie na tym poziomie (cykl krebsa) dziala witamina B5 (jest to naprawde skomplikowany proces biochemiczny angazujacy konezym A i nie jest to odpowiednie miejsce aby zanudzac wszystkich ta wiedzą). Lekarz dermatolog nigdy Ci tego nie poleci bo metabolizm to nie jego dzialka, poza tym tego rodzaju terapii chyba raczej nie ucza naszych lekarzy Dermatolog moze Ci przepisac albo cos o dzialaniu ogolnym, co obojetne dla organizmu nigdy nie jest (glownie doustne anybiotyki) albo o zastosowaniu zewnetrznym np. masc lub cos innego, ale raczej nie zwalczy to przyczyn a tylko objawy. Co z tego, ze posmarujesz sobie 10 pryszczy i po 2-3 dniach one zginą, skoro w miedzyczasie obok wyskoczy Ci nastepnych 20-30? Syzyfowa praca, nieprawdaż? Sproboj posmarowac tak cale plecy doroslego chlopa Szkoda zdrowia i pieniedzy. A jesli mowa o skutkach ubocznych - patrz wyzej, dodam tylko ze wszyscy chyba slyszeli o roacutane - to ma dopiero kutki uboczne I co? Wiele osob zryzykowaloby o wiele wiecej aby sie pozbyc uporczywego tradziku, lecz na kuracje roacutane ich po prostu nie stac. Natomiast witamina B5, jako wiamina rozpuszczalna w wodzie jest teoretycznie nie do przedawkowania, gdyz kazda jej namierna ilosc jest wydalana z organizmu z moczem (tak samo jak rozpuszczalna w wodzie witamina C ktorej np. przy przeziebieniach bierzemy tony i od tego dzieje sie nam tylko lepiej). Tak jak mowilem - jest to temat dla osob naprawde dotknietych problemem tradziku i wymaga nieco zaangzownia jesli chodzi o poznanie dzialania wit B5 na organizm czlowieka, ale naprawde warto. Pozdrawiam
Aha, dodam tylko jeszcze, ze wlasnie w tym cale piekno, ze spotkalem sie z bardzo duza ilocia opinii, ze nie zawsze po odstawieniu tradzik wraca Poza tym zaczynasz od sporych dawek - nawet 5-10 g/dzien ale pozniej wraz ze ustepowaniem dolegliwosci zmniejszasz je nawet do zera. Wiec powiedz mi czy łyżeczka proszku dziennie za cene zycia bez pryszczy to duzo? jesli powiesz ze tak, najwidoczniej nie mialas nigdy z nimi prawdziwego problemu

Edytowane przez okoliczny
Czas edycji: 2010-03-12 o 23:24
okoliczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 23:35   #3388
gobilek
Raczkowanie
 
Avatar gobilek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 111
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Objawy hiperwitaminozy (nadmiaru) W przypadku podawania kwasu pantotenowego (witamina B5) w dawce 10g/dzień często występuje rozstrój układu pokarmowego i biegunka.

co do tych "20-30 pryszczy" to troszkę przesadziłeś, bo za jednym razem aż tyle nie wyskoczy, a nawet jeśli to leki są po to żeby oczyszczać i wypleniać te syfy. po prostu wysyp trzeba jakoś przejść, a bywa to trudne i dużo ludzi się poddaje. ale czy warto się poddać i nie zostać wynagrodzonym "życiem bez pryszczy"? ciesz się, że na cb to zadziałało. ja tam wolę mój Differin. ; )
gobilek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 07:02   #3389
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Wiesz, każdy zachwalałby to, co go wyleczyło, ale prawda jest taka, że na każdego działa co innego - trądzik nie jest taką chorobą jak grypa, przy której musisz zażywać konkretne lekarstwa i leżeć w łóżku, żeby wyzdrowieć. Gdyby ta metoda z witaminą B5 była na serio tak wspaniała, jak piszesz, to nie uważasz, że już dawno cały świat by z niej korzystał?
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 08:35   #3390
okoliczny
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: Domowe sposoby na trądzik - ZBIORCZY

Cóż, tu sie nie rozumiemy - ludzie na calym świecie UZYWAJA tego do walki z tradzikiem i to skutecznie, uwierz mi, nie eksyctuje sie bo mi cos pomoglo i zapomnialem w radosci o bozym swiecie Sama sobie odpowiedz ile znasz osob, ktore stosowaly B5 a ile pozostale środki? Ile z nich odnioslo sukces w tej walce?
Trądzik jest wbrew pozorom choroba o malo skomplikowanej etiologii - w uproszczeniu nadmiernie wydzielane sebum (ktorego glownym skladnikiem jest tluszcz) zatyka pory, taki "korek" powoduje brak doplywu tlenu do mieszka wlosowego, co stwarza korzystne warunki do rozwoju bakterii betlenowych, co powoduje zakazenie i pryszcz/zaskornik. Wlasnie to przez bakterie i stan zapalny pryszcze bolą, powstaje ropa i w wyniku tego blizny. Leki albo ograniczaja rozwoj bakterii (antybiotyki stosowane zewnetrznie i wewnetrznie - wiele chyba z nas mialo robione wymazy z ropnej zawartosci pryszcza u dermatologa w celu ustalenia szczepu bakterii i dobrania odpowiedniego antybiotyku) albo zwezaja tymczasowo pory, albo wysuszaja skore itd Ale tylko tymczasowo. Tak jak wspominalem - leczone sa objawy.
Witamina b5 "leczy" przyczny, i to chyba jest idea lecznia. Jesli masz zaburzony metabolizm tluszczy, to jesli się go poprawi, ich nadmiar nie jest usuwany przez skore, jest wydzielane o wiele mniej sebum, pory sie nie zatykaja ( w wyniku czego z czasem wyraznie sie zmniejszaja), nie ma srodowiska o rozwoju bakterii beztlenowych i wszystko jest OK, tak jak u ludzi, ktotrzy nigdy nie mieli tradziku. A rozstroj zołądka pojawia sie raczej gdy bierzesz witamine B5 w tabletkach i musisz ich zazyc ok 20 dziennie (i sa to spore tabletki) jesli stosujesz proszek i rozpuszczasz go np w soku efekty uboczne prawie nie wystepuja (a nawet jesli to uze dawki przyjmujesz tylko przez jakis czas, do ustapienia lojotoku, wiec pare tygodni czestszego chodzenia do toalety to chyba niewielka cena?)

Polecam http://www.acnemiracle.com/study.html
(Pantothenic Acid in the Treatment of Acne Vulgaris “A Medical Hypothesis”
by Lit-Hung Leung, M.D.

This article originally appeared in the scientifically prestigious Journal of Orthromolecular Medicine Vol. 12 Number 2, 1997. The version below is from a reprint of the original article and revisions were made in December 1998.)
okoliczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-05-10 11:01:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.