Co myślicie o brzydkich ludziach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-17, 11:14   #1
zurawina777
Raczkowanie
 
Avatar zurawina777
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 36

Co myślicie o brzydkich ludziach?


hej, natknęłam się ostatnio na artykuł o brzydkich ludziach: http://interia360.pl/artykul/czy-brz...e-gorzej,22282 i wdałam się w związku z nim w dyskusję z moim narzeczonym Mianowicie on twierdzi że nie ma brzydkich kobiet - są tylko niezadbane i nieeksponujące swoich atutów, ale każda ma w sobie to coś, hehe. Ja uważam że niestety są ładni i brzydcy ludzie i cóż, rzeczywiście można nad tym pracować, ale po prostu tak jest. Moim zdaniem jest coś w tym artykule, że uroda, zwłaszcza w przypadku kobiety, ma kolosalne znaczenie i jeśli ktoś urodził się po prostu brzydki to ma trudniej w życiu - od znalezienia partnera do szukania pracy. Co o tym myślicie?
zurawina777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 11:39   #2
agnieszka015
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 330
GG do agnieszka015
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

A co to ma niby być...Co jesteś taka śliczna, ze postanowiłaś tutaj "brzydkich" poobrażać??...No COments
agnieszka015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 11:45   #3
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Coś w tym jest.... Ale też i piękni się żalą, ze np w pracy nie są traktowani poważnie, a na uczelni wszyscy im dogadują, ze załatwili coś swoim urokiem, wdziękiem i ładną buźką...
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 11:48   #4
ichii
Wtajemniczenie
 
Avatar ichii
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 143
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Cytat:
Napisane przez agnieszka015 Pokaż wiadomość
A co to ma niby być...Co jesteś taka śliczna, ze postanowiłaś tutaj "brzydkich" poobrażać??...No COments
lol - cóż za histeryczna reakcja



ja uważam że nie ma brzydkich kobiet, całkowicie zgadzam się z twoim tż-tem
wystarczy spojrzeć chociażby na wizażowe "metamorfozy" (chodzi mi o ten dział forum), by się przekonać, jak bardzo można się zmienić, jeśli się zacznie o siebie dbać
__________________
64 63 62 61 60 59
ichii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 11:53   #5
kamikatzeona
Raczkowanie
 
Avatar kamikatzeona
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 30
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

dla mnei wszystko jak zawsze opiera się na kasie. jak ktoś ma kasy jak lodu to sobie robi operacje tego czy tamtego i już jest piękniusi. Jak ktoś ma dużo kasy to kupuje sobie super ciuchy, biega po fryzjerach, kosmetyczkach i salonach i też jest łądny. A jak ktoś kasy nie ma to i normalne że nie inwestuje w swój wygląd i przez resztę jest zwykle dyskryminowany. ot, życie. buziaczki
kamikatzeona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 11:57   #6
paulincia77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 42
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Ja także zgadzam się z Twoim TŻ-em. Oczywiści są ładni mniej lub bardziej, ale wszystko tak naprawdę zależy od danej osoby. Czasem kobieta może nie być wcale miss świata, ale jest pewna siebie, zna swoją wartość i potrafi eksponować swoje atuty tak, że wszyscy dookoła uważają ją za bardzo atrakcyjną kobietę. Prawda jest taka, że jeśli ktoś ma kompleksy, inni od razu je zauważają, natomiast jeżeli jest przebojowy i uważa się za ładnego, to wszyscy wokól tak twierdzą. Trzeba po prostu pokochać siebie ;D
paulincia77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 11:57   #7
Clarissa:)
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: prawie Wrocław ;)
Wiadomości: 2 426
GG do Clarissa:)
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Hmm...Nie mogę powiedzieć, że nie ma brzydkich kobiet - niektóre naprawde nie są urodziwe. Ale nawet jeśli tak jest a kobieta jest świetnie ubrana, ma ładny makijaż, zadbane paznokcie, idzie wyprostowana to moją pierwszą myślą nie jest " Oj natura nie obdarzyła jej urodą", przeciwnie, zauważam, że ta kobieta jest zadbana i miło mi się na nią patrzy.
Clarissa:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-17, 11:59   #8
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Heh. Sama nie jestem nadzwyczajną pięknością czy czymś takim, tlyko zwykłą dziewczyną i tez w sumie uwazam ze duzo zalezy od dbania o siebie. Nie mówię o wymy slnych fryzurach, super makijazu i tak dalej. Ale sama widzę na wlasnym rpzykladzie, że korektor pod oczy i tusz do rzes, zeby je przyciemnic, oraz wyregulowanie brwi (co mozna zrobic ostroznie samemu) potrafi dość duzo zmienic w wyglądzie I dlatego uwazam, ze nie ma brzydkich kobiet (jak ktos przede mną wspomnial, o Ichii - patrzmy na metamorfozy), trzeba tylko czasem znaleźć odpowiedni krój bluzki/spodni, czy związać/rozpuścić wlosy, żeby zasłonić, to co jest w nas niedoskonałe, a wydobyc jakis atut wyglądu czy samej sylwetki
Moim zdaniem nie chodzi o samo bycie pięknym czy brzydkim nawet, oczywiscie zalezy w jakim fachu, najwazniejsze zeby wygladać schludnie i zadbanie, bo niektorych rzeczy sie nie zmieni (np szeroka twarz). I tak samo jak "brzydcy" ludzie mogą być traktowani gorzej to "ładni" często są traktowani powierzchownie.
a i zgodze się, że niektorzy sa nieurodziwi, ale jak zadbadza o siebie, ubiorą się schludnie, aldnie uczeszą i tak dalej to i tak będą wyglądac lepiej od neizadbanego ladnego...
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1

Edytowane przez nicRu
Czas edycji: 2009-06-17 o 12:01
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 12:01   #9
agnieszka015
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 330
GG do agnieszka015
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Cytat:
Napisane przez ichii Pokaż wiadomość
lol - cóż za histeryczna reakcja



ja uważam że nie ma brzydkich kobiet, całkowicie zgadzam się z twoim tż-tem
wystarczy spojrzeć chociażby na wizażowe "metamorfozy" (chodzi mi o ten dział forum), by się przekonać, jak bardzo można się zmienić, jeśli się zacznie o siebie dbać


nie jestem histeryczna, coś chyba Ci się pomieszało...po prostu uważam, że wygląd nie ma znaczenia...Jeśli jesteś dobry w pracy to oczywiste, że Cie przyjmą i będziesz miał w życiu normalnie, jak inni, Ci ładniejsi...No, ale jeśli komuś się nie udaje, a dodatkowo uważa, że jest brzydki, to pewnie zwali wszystko na wygląd, woli się oszukiwać, że nie był wystarczająco dobry...A jeśli chodzi o facetów to nie wiem...są wzrokowcami, więc pewnie patrzą na wygląd...ale jeśli gadasz z facetem, to chyba nie myślisz odrazu, że chcesz z nim chodzić...jeśli się jemu spodobasz charakterem, to może coś z tego wyjdzie, proste, ale jeśli np.On nie chce z tobą być bo będziesz brzydka to olewasz takiego, bo nie jest tego wart...;] każdy ma swój gust a to ze ktos ma długi nos czy gruby nosiek(jak Ja;*)...odstające uszy, jest gruby czy płaski to nie jst jego wina, ma cierpieć za coś, na co nie miał wpływu?
agnieszka015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 12:05   #10
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Są brzydcy ludzie.
I uważam , ze tacy mają trudniej. Ładni ludzie w społeczeństwie są bardziej akceptowani , nie chodzi tu o ponadprzeciętną urodę.
A metamorfozy? ok, zgadzam się fryzura , ciuchy,make-up pomagają. Ale tym przeciętnym bo brzydkim już raczej takie zabiegi nie pomogą.
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 12:05   #11
asia^^
Zadomowienie
 
Avatar asia^^
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 161
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Wiele zależy od tego czy ktoś o siebie dba czy nie. Myślę, że ludzi można podzielić na:
- ładnych i brzydkich
- zadbanych i niezadbanych
Przecież można znaleźć osobę, która jest w gruncie rzeczy ładna, ale nie dba o siebie i przez to ukrywa swoje piękno, ale też osobę "brzydką", która mimo wszystko ładnie się ubiera, zawsze ma staranny makijaż i dzięki temu nie jest postrzegana jako jakiś brzydal.
asia^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-17, 12:07   #12
mmk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 272
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

NIE MA BRZYDKICH LUDZI - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, to że jednym ktoś sie podoba, to nie znaczy ze innym też.
Twój TŻ ma rację.
Można być niezadbanym, nie umiejącym sie "pokazać" ale nie można być brzydkim - nawet wsród aktorów znajdziecie kilku wcale nie przystojnych a bardzo cenionych. To jednak moim zdaniem od tego co sie sobą prezentuje wewnątrz a nie na zewnątrz zależy czy sie ma w życiu powodzenie.
Podobno ktoś kiedyś zrobił ankietę i zapytał meżczyzn jak wygladałaby ich kobieta idealna - każdy odpiwiedział co uważał za słuszne, potem ten ktoś "stworzył" kobietę idealną i poprosił tych samych mężczyzn żeby wybrali taką z którą chceliby spędzić resztę życia - zgadnijcie ilu z nich wybrało ideał? ŻADEN!!!
mmk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 12:07   #13
Madaleinee
Zadomowienie
 
Avatar Madaleinee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WlKP
Wiadomości: 1 504
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

"brzydki człowiek: to pojęcie względne, dla Ciebie ktoś może być piękny a dla mnie wręcz przeciwnie...więc nie wiem co ma znaczyc pytanie "co myślicie o brzydkich ludziach?".
__________________
Szczęśliwa...


Madaleinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 12:12   #14
agnieszka015
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 330
GG do agnieszka015
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

dokładnie zgadzam się z tymi dwoma przedmówczyniami;] Nic dodać, nic ująć...;]
agnieszka015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 12:18   #15
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Raczej o osobie brzydkiej nikt nie powie, że jest piękna.
To nie jest tak ,,dla mnie jest ona brzydka'' a dla innych piękna. Bo jeśli jest dla innych piękna to na pewno nie jest brzydka.
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 12:20   #16
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Ha, miałam o tym prezentację maturalną Tzn. między innymi.
I właśnie dużo się naczytałam o badaniach psychologicznych na ten temat i to wszystko co piszą w tym artykule to prawda. Ludziom brzydkim żyje się po prostu trudniej i to w każdej dziedzinie życia.
Ale rownie duże znaczenie co wygląd ma postrzeganie samego siebie. Jeśli sami zaczynamy myśleć o sobie lepiej to autentycznie ludzie zaczynają się do nas odnosić jak do osoby ładniejszej. To też jest potwierdzone badaniami

Co do tego że nie ma brzydkich kobiet. Nie prawda. Są brzydkie kobiety, są brzydcy mężczyźni. Gdyby tak nie było to skąd wszystkie programy typu 'chcę być piękna' w których żeby upiększyć uczestniczkę nie wystarczy sam makijaż, ale potrzebny jest szereg operacji plastycznych..

I myślę że warto się trchę zagłębić w ten temat bo jeśli zaczniemy dostrzegać te machanizmy które podświadomie funkcjonują w każdym z nas, to będziemy w stanie zmienić w sobie chociaż trochę stosunek do ludzi. I zrozumieć jak skrajnie śmieszne i bezmyślne jest ocenianie kogoś na podstawie grubych ud czy kształtu nosa. Ale wszyscy już od dzieciństwa jesteśmy tak przesiąknięci pewnymi schematami, że coś co na zdrowy rozsądek jest po prostu głupie, stało się dla nas całkowicie naturalne.
__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 12:21   #17
agnieszka015
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 330
GG do agnieszka015
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Czy dla Ciebie wygląd jest aż tak ważny;D?...Najważniejsze to żeby ci ładni,"brzydcy" i Bóg wie kto jeszcze, czuli się dobrze, tak komfortowo...po prostu byli szczęśliwi w swoim ciele (jesli można tak powiedzieć)..i tego każdemu życzę.))
agnieszka015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 12:23   #18
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Cytat:
Napisane przez asia^^ Pokaż wiadomość
Wiele zależy od tego czy ktoś o siebie dba czy nie. Myślę, że ludzi można podzielić na:
- ładnych i brzydkich
- zadbanych i niezadbanych
Przecież można znaleźć osobę, która jest w gruncie rzeczy ładna, ale nie dba o siebie i przez to ukrywa swoje piękno, ale też osobę "brzydką", która mimo wszystko ładnie się ubiera, zawsze ma staranny makijaż i dzięki temu nie jest postrzegana jako jakiś brzydal.
Ale czy staranny makijaż i fajne ciuchy są na prawdę takie ważne? Czy inny kolor cienia sprawiłby że dana osoba byłąby innym człowiekiem?

Właśnie to jest przerażające. Jeśli ktoś jest mało urodziwy to musi zawsze mieć staranny makijaż i wtedy moooże będzie uważana za kgooś wartosciowego.
__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 12:33   #19
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Cytat:
Napisane przez mary_alice_young Pokaż wiadomość

Właśnie to jest przerażające. Jeśli ktoś jest mało urodziwy to musi zawsze mieć staranny makijaż i wtedy moooże będzie uważana za kgooś wartosciowego.
Nie tylko staranny makijaż,
weźmy głupi przykład rozmowy kwalifikacyjnej, brzydkie osoby mają gorzej , no chyba , że rekrutująca osoba ma sentyment dla tych brzydszych bądź nie lubi ładnych ludzi
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-17, 12:34   #20
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Mnie boli jak ktoś, widać, że nie da o siebie, stale narzeka, że jest brzydki, gruby itd
Uważam, że jeżeli ktoś dba o siebie to nie ma mowy o brzydocie
Wziąć się za siebie, poprawić swoje wady, które można (bo zazwyczaj można), uwierzyć w siebie a efekt może być powalający.

Tyle w temacie

Pozwolę sobie wkleić cytat:

Cytat:
Badania pokazują, że atrakcyjność fizyczna wiąże się z takimi cechami jak: symetryczna budowa ciała, czysta, zdrowa skóra, wzrost, zdrowe zęby, płaski brzuch, jędrne pośladki, wyraziste oczy.

Wynikałoby więc z tego, że brzydcy jesteśmy w dużej mierze na własne życzenie.

źródło: interia.pl

Edytowane przez 9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Czas edycji: 2009-06-17 o 12:41
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 12:44   #21
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

zgadzam sie z reeva
poza tym mysle ze faktycznie sa ludzie brzydsi i ladniejsi ale nie ma brzydkich tak naprawde sa osoby niezadbane i najwazniejsze jest podejscie do samego siebie zreszta sama widze po sobie ze na przestrzeni kilku lat zmienilam sie w naprawde ladna kobiete i mowie to szczerze a uwierzci mi uwazalam ze jestem brzydka i taka bylam do czasu gdy zaczelam robic wsyztsko DLA SIEBIE dbam o siebie i widze roznice w sensie tego jak jestem odbierana przez innych ludzi
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 12:51   #22
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Brzydota jak i uroda, to pojęcia bardzo relatywne.

Dla plemienia "x" w Afryce nadprzyrodzonym pięknem będzie wybitnie tęga kobieta - wzorowa matrona, dla przeciętnego europejczyka wzorem piękna jest smukła, gibka dziewuszka, a dla poszczególnych jednostek ideałem może okazać się chudość (analogicznie z rysami twarzy, kolorem włosów, głosem, wzrostem etc.).
Zatem jeżeli natrafimy na kogoś, kto wybitnie wychodzi poza ustalone przez nas samych ramy standardów, możemy zachowywać do takich osób większy dystans. czuć zniechęcenie, unikać kontaktów.

I to jest moim zdaniem naturalne.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2009-06-17 o 12:54
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 12:55   #23
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Moja teoria jest taka, że są dwa rodzaje brzydoty
-wrodzona - osoba urodziła się z jakimiś mankamentami w urodzie, ma liche włosy (nic na nie nie działa), może jakiś za niski lub za wysoki wzrost..
Znam kilka takich osób. Choc dbają o siebie, starają się zawsze dobrze ubierac, malowac, to tak naprawdę wiele nie zmienia. Pocieszenie jest jednak, że każdy ma coś ładnego i na tym warto się skupiac. Poza tym trochę niepocieszające, ale jest takie powiedzenie, że "każda potwora znajdzie swego amatora"
Oprócz urody jest jeszcze wnętrze i np. ja staram się pod jego kątem patrzec na ludzi, no ale różnie z tym bywa.

-nabyta - mam tu na myśli osobe poprosty niezadbaną i dlatego sprawiającej wrażenie "brzydkiej". Tutaj sytuacja jest wiele prostsza. Do takiej brzydoty można zaliczyc osoby, które nie podkreślają swoich walorów, choc mają potencjał nie wykorzystują go.
Zawsze jest szansa, że ktoś jednak dostrzeze to piękno, ale póki dana osoba nie chce, niestety jest uważana za nieurodliwą.
__________________
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 13:04   #24
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Cytat:
Napisane przez Katalin Pokaż wiadomość
Nie tylko staranny makijaż,
weźmy głupi przykład rozmowy kwalifikacyjnej, brzydkie osoby mają gorzej , no chyba , że rekrutująca osoba ma sentyment dla tych brzydszych bądź nie lubi ładnych ludzi
no tak, właśnie o to mi chodzi. i to jest przerazające
__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 13:14   #25
domininia
Rozeznanie
 
Avatar domininia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 868
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Wedlug mnie nie ma czegos takiego jak brzydcy ludzie,ale z twoim tz tez sie nie zgadzamOczywiscie moze mi sie ktos nie podobac,moge uwazac ze nie jest atrakcyjny,ale czy tylko moja opinia swiadczy o tym ze ten czlowiek jest brzydki?Przeciez ta osoba tez moze spotkac w koncu kogos kto sie w niej zakocha,dla kogo bedzie najpiekniejsza,bedzie idealem urody.Kazdy ma inny gust jedni moga twierdzic ze jestem okropna a inni uwazac mnie za boginieA co do opini twojego tz-ta to jesli uwazam ze ktos jest malo atrakcyjny,to jesli nawet zmieni wlosy,inaczej sie bedzie ubierac zadba o siebie to nagle zacznie mi sie podobac?Watpie,mysle ze atrakcyjnosc to nie tylko wyglad bo czlowieka nie odbiera sie jak obrazu wiszacego na scianie,ale tez gesty,usmiech,to jak mowi,jak chodzi,a to raczej ciezko zmienic
domininia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 13:16   #26
svelinnea
Raczkowanie
 
Avatar svelinnea
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 41
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Cytat:
Napisane przez kamikatzeona Pokaż wiadomość
dla mnei wszystko jak zawsze opiera się na kasie.
Jasne że pieniądze są ważne, ale chyba każdy widział kiedyś brzydką osobę, nie? Na szczęście są i brzydcy faceci i brzydkie kobiety, i to chyba wygląda trochę tak, że każdy szuka osoby pasującej do siebie. Mało znam par gdzie ładna i atrakcyjna kobieta związała się z jakimś Quasimodo. No i gdyby nie było brzydkich ludzi to pięknych siłą rzeczy też nie
svelinnea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 13:18   #27
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Cytat:
Napisane przez dusia139 Pokaż wiadomość
Pocieszenie jest jednak, że każdy ma coś ładnego i na tym warto się skupiac.
Nie każdy.
Tak wszyscy piszą , ze makijażem można podkreślić to co najładniejsze, a jeśli te najładniejsze cechy są tylko przeciętne ?
Ładne osoby mają o tyle dobrze , że wskoczą w t-shirt i jeansy a i tak będą się dobrze prezentować. Ci brzydcy -maja trochę gorzej muszą ciągle coś podkreślać, tuszować, itp.
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 13:20   #28
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Cytat:
Napisane przez Katalin Pokaż wiadomość
Nie każdy.
Tak wszyscy piszą , ze makijażem można podkreślić to co najładniejsze, a jeśli te najładniejsze cechy są tylko przeciętne ?
Ładne osoby mają o tyle dobrze , że wskoczą w t-shirt i jeansy a i tak będą się dobrze prezentować. Ci brzydcy -maja trochę gorzej muszą ciągle coś podkreślać, tuszować, itp.
Tą ładną rzeczą może byc chociaż kolor oczu, paznokcie, czy cokolwiek innego. Nie ma kogoś, kto ma wszystko paskudne..
__________________
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
Jest już za późno!
Nie jest za późno!
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 13:32   #29
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Cytat:
Napisane przez zurawina777 Pokaż wiadomość
hej, natknęłam się ostatnio na artykuł o brzydkich ludziach: http://interia360.pl/artykul/czy-brz...e-gorzej,22282 i wdałam się w związku z nim w dyskusję z moim narzeczonym Mianowicie on twierdzi że nie ma brzydkich kobiet - są tylko niezadbane i nieeksponujące swoich atutów, ale każda ma w sobie to coś, hehe. Ja uważam że niestety są ładni i brzydcy ludzie i cóż, rzeczywiście można nad tym pracować, ale po prostu tak jest. Moim zdaniem jest coś w tym artykule, że uroda, zwłaszcza w przypadku kobiety, ma kolosalne znaczenie i jeśli ktoś urodził się po prostu brzydki to ma trudniej w życiu - od znalezienia partnera do szukania pracy. Co o tym myślicie?
Wg mnie sa brzydcy i ladni ludzie. Oczywiscie - wszystko to jest w subiektywnej ocenie danej osoby. Co nie zmienia faktu, ze roznice w atrakcyjnosci fizycznej sa i nie jest to tylko i wylacznie kwestia zadbania badz nie.

Jesli chodzi o wplyw na zycie, to w niektorych zawodach trzeba byc bardziej reprezentacyjnym, w innych nie. Z doborem partnera/ki - zwykle ludzie szukaja kogos, kto im sie bedzie podobal i pociagal fizycznie.

Cytat:
Napisane przez agnieszka015 Pokaż wiadomość
A co to ma niby być...Co jesteś taka śliczna, ze postanowiłaś tutaj "brzydkich" poobrażać??...No COments
Kto tu kogo obraza? Ja bym powiedzial, ze wrecz przeciwnie. Nie wiem jak Ty mozesz niektore posty tak interpretowac, ze sie dopatrujesz obrazania

Cytat:
Napisane przez agnieszka015 Pokaż wiadomość
nie jestem histeryczna, coś chyba Ci się pomieszało...po prostu uważam, że wygląd nie ma znaczenia...Jeśli jesteś dobry w pracy to oczywiste, że Cie przyjmą i będziesz miał w życiu normalnie, jak inni, Ci ładniejsi...No, ale jeśli komuś się nie udaje, a dodatkowo uważa, że jest brzydki, to pewnie zwali wszystko na wygląd, woli się oszukiwać, że nie był wystarczająco dobry...A jeśli chodzi o facetów to nie wiem...są wzrokowcami, więc pewnie patrzą na wygląd...ale jeśli gadasz z facetem, to chyba nie myślisz odrazu, że chcesz z nim chodzić...jeśli się jemu spodobasz charakterem, to może coś z tego wyjdzie, proste, ale jeśli np.On nie chce z tobą być bo będziesz brzydka to olewasz takiego, bo nie jest tego wart...;] każdy ma swój gust a to ze ktos ma długi nos czy gruby nosiek(jak Ja;*)...odstające uszy, jest gruby czy płaski to nie jst jego wina, ma cierpieć za coś, na co nie miał wpływu?
Cytat:
Napisane przez agnieszka015 Pokaż wiadomość
Czy dla Ciebie wygląd jest aż tak ważny;D?...Najważniejsze to żeby ci ładni,"brzydcy" i Bóg wie kto jeszcze, czuli się dobrze, tak komfortowo...po prostu byli szczęśliwi w swoim ciele (jesli można tak powiedzieć)..i tego każdemu życzę.))
Wyglad jest wazny, wg mnie nie ma co tego negowac... Mysle, ze to tkwi na tyle gleboko w ludzkiej psychice, ze tego calkiem nie da sie przeskoczyc.

Co oczywiscie nie zmienia faktu, ze masz racje z tym, ze niektorzy moga usprawiedliwiac niepowodzenia "a bo tak czy siak wygladam", podczas gdy to nie bylby prawdziwy ich powod.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 13:32   #30
Suzi_Sun
Rozeznanie
 
Avatar Suzi_Sun
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: slask
Wiadomości: 522
Dot.: Co myślicie o brzydkich ludziach?

Właśnie! To co napisała dominina, zgadzam się że za urodą idzie w ścisłym związku charakter, osobowość, sposób bycia - tzn. w relacjach międzyludzkich. Znam osoby które mają na tyle przebojowy charakter i sympatyczny sposób bycia, że pomimo tego że nie są fizycznie idealne a wręcz mocno przeciętne to ludzie uważają je za bardzo atrakcyjne i ładne. Grunt to nie dawać odczuć że się ma kompleksy, bo ludzie to wyczuwają, jak ktoś siebie akceptuje (nie mówie o skrajnośćiach- "jak mnie boże stworzyłeś tak mnie mosz") to i reszta świata go akceptuje i lubi po prostu. A opinie o samym wyglądzie zewnętrznym wydawane przez zupełnie obcych, coż kogo to obchodzi?!
Nie wiem czy to prawda że ładne/atrakcyjne osoby mają w życiu łatwiej. Według mnie to może działać właśnie w przeciwną stronę, ładna=pewnie głupiutka.
__________________
"Kiedy widzę,co życie robi z ludźmi, to Śmierć wcale nie jest taki najgorszy"
Suzi_Sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:10.