Gdy zwykły antyperspirant to za mało... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-07-26, 09:23   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Gdy zwykły antyperspirant to za mało...


Pocenie się jest naturalną reakcją organizmu, jednak u niektórych osób bywa zwiększone i zwykłe dezodoranty i antyperspiranty sobie z nim nie radzą. Z pomocą przychodzą specjalne blokery pocenia. czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 09:36   #2
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Ziajkowy Bloker jest super, ale u mnie trzeba codziennie na noc co 2-3 dni to za mało
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 10:19   #3
lymmes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Poznan!
Wiadomości: 2
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

bloker od Ziai jest skuteczny i cena bardzo przystepna,ja swojego kupilam za okolo 6 zl,ale faktycznie stosowanie jego co 2-3 dni to za malo
lymmes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 10:28   #4
Goska_88
Raczkowanie
 
Avatar Goska_88
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 284
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

mam Etiaxil i bloker Ziaji i niestety ani jeden ani drugi nie są na moje wrażliwe pachy kupiłam ostatnio antyperspirant Eucerin z tej nowej linii i jest OK. Może któraś z Was używała tego kremu Iwostin?? Jestem ciekawa działania
Goska_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 10:55   #5
alexannp
Przyczajenie
 
Avatar alexannp
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5
GG do alexannp
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

ja mam bloker Etiaxil i bloker Ziaji, bardzo podobne sa, różnica w cenie jedynie. Ziaja u mnie sobie radzi
alexannp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 11:07   #6
Kasia2734
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Osobiście nie polecam etiaxilu bo mimo tego ze moze i faktycznie pomaga to powoduje wytryski, swędzenie na mojej skórze, mimo tego ze przeznaczony jest dla skóry wrażliwej, używałam również activblock który powoduje okropne nie do wytrzymania swędzenie w nocy w miejscu gdzie jest stosowany, słyszałam też o antidrial ale nie stosowałam jeszcze.
Kasia2734 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 11:23   #7
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Cytat:
Napisane przez Kasia2734 Pokaż wiadomość
Osobiście nie polecam etiaxilu bo mimo tego ze moze i faktycznie pomaga to powoduje wytryski, swędzenie na mojej skórze, mimo tego ze przeznaczony jest dla skóry wrażliwej, używałam również activblock który powoduje okropne nie do wytrzymania swędzenie w nocy w miejscu gdzie jest stosowany, słyszałam też o antidrial ale nie stosowałam jeszcze.
proszę?
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 11:44   #8
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

U mnie sprawdza się ziaja bloker. Może mi ktoś powiedzieć czy to aby na pewno jest bezpieczne dla zdrowia...? Takie ZATYKANIE gruczołów potowych? W końcu z potem organizm wydala toksyny, a tak zostają w organizmie... Czy się mylę?

Edytowane przez Visez
Czas edycji: 2012-07-26 o 12:03
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 12:50   #9
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
U mnie sprawdza się ziaja bloker. Może mi ktoś powiedzieć czy to aby na pewno jest bezpieczne dla zdrowia...? Takie ZATYKANIE gruczołów potowych? W końcu z potem organizm wydala toksyny, a tak zostają w organizmie... Czy się mylę?
człowiek poci się całym swoim organizmem dlatego zablokowanie jednej ze sfer (tutaj pach) nie odnotowuje żadnego uszczerbku na zdrowiu, tylko wiadomo trzeba patrzeć po składzie. Niektóre składniki (także zwykłego antyperspirantu) powodują raka piersi.

Ja używam blokera Ziai - co 3 dni czasem rzadziej a na co dzień antyperspirantu essence crystal (jest z ałunu więc nie wprowadzam do organizmu glinianów i innych tego typu chemikaliów).
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 13:19   #10
darusia_kcm
Przyczajenie
 
Avatar darusia_kcm
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 8
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Ja używałam długi czas antidralu ale z czasem przestał działać. Obecnie od dobrych dwóch lat używam Etiaxil i jestem bardzo z niego zadowolona. Dla mnie idealny. I spełnia swoje zadanie na 100%
darusia_kcm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 14:20   #11
merio
Przyczajenie
 
Avatar merio
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 12
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Ja używam Blokera z Ziaji, sprawdza się świetnie, w moim przypadku wystarczy używać go raz na tydzień na noc i po ciemnych kołach pod pachami nie ma śladu .
__________________
I don't stop when I'm tired, I stop when I,m done!
merio jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 14:21   #12
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Cytat:
Napisane przez merio Pokaż wiadomość
Ja używam Blokera z Ziaji, sprawdza się świetnie, w moim przypadku wystarczy używać go raz na tydzień na noc i po ciemnych kołach pod pachami nie ma śladu .
U mnie też się sprawdza Ale używam go okazjonalnie kiedy wiem że czeka mnie wysiłek fizyczny albo długa podróż samochodem czy coś
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 14:36   #13
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Z takim problemem powinno się iść do dermatologa. Człowiek nie poci się ot tak, tak działa po prostu system termoregulacji. Używanie blokerów jest niestety bardzo niezdrowe, szczególnie u młodych osób, ponieważ to co musi wyjść na zewnątrz jest blokowane w naszym organizmie. Ich składy są bardzo silne, lepiej zainwestować w dobry antyperspirant
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 15:12   #14
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

zdaniem dermatologa (Tomasza Cygankiewicza) skoro już zdrowotnie patrzymy na sprawę wpływ na zdrowie blokerów pojawia się wtedy i tylko wtedy gdy:
- stosujemy preparat na duże powierzchnie ciała
- stosujemy go częściej niż jest to zalecane na opakowaniu (np. codziennie)
- stosujemy nie zgodnie z zaleceniami na opakowaniu (np. zamiast na noc to jak zwykły antyperspirant)

ewentualne skutki złamania tych założeń to:
- zmiana ph skóry
- zaczerwienienia
- rozwój bakterii

reasumując: blokery używane zgodnie z ich zastosowaniem pod pachami nie mają wpływu na zdrowie człowieka.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 15:33   #15
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Ja miałam problem z poceniem. Kiedyś nie zwracałam uwagi na to, że pocę się jakoś 'bardziej' - ot, mała plamka na bluzce - normalka. Ale kiedy zobaczyłam, że ta plama się powiększa, zaczęłam się denerwować. I to było właśnie było największym powodem mojego pocenia się. Przy każdym wyjściu stresowałam się, czy aby nie mam plamy pod pachą. Co chwilę zerkałam na bluzkę, wychodziłam do łazienki i siłą rzeczy plama się pojawiała.
Pewnego dnia po prostu zaszłam do apteki i poprosiłam o dobry środek przeciw poceniu - dostałam Antidral. Zastosowałam wg zaleceń ulotki i podziałało. Sama świadomość, że użyłam czegoś przeciw poceniu sprawiła, że nie przejmowałam się plamami. Ale trzeba przyznać, że ich po prostu po tym środku nie było. Użyłam kilka razy w odstępie tygodniowym i doznałam swojego rodzaju 'spokoju psychicznego'
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 17:11   #16
hell_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 30
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Też mam problem z nadmierną potliwością. Dotychczas stosowalam Etiaxil, ale po krótkiej przerwie w uzywaniu problem powrócił. Szukała, szukałam i znalazłam Ziaję-Bloker. Może nie jest idealny ale naprawdę super się sprawdza i jest wart swojej ceny. Kosztuje ok 7 zł (!) 50 ml a Exiatil (nie jak w artykule 30 zł) a ok 50 zł za 30 ml. Polecam Wam spróbować Ziaję. Pozdraaaaaaaawiam *
hell_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 18:57   #17
Fioll88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 22
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Ja używałam zarówno Etiaxil, Antidral jak i Ziaja Bloker. Na początku używałam Etiaxilu i nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń Sprawdził się w 100 %. Ale natknęłam się na tańszy Antidral i nie widzę różnicy Działa tak samo dobrze. Ale jeżeli chodzi o Ziaję Bloker to nie ma rewelacji. Antidral stosuję raz na tydzień i jest ok
__________________

Fioll88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 19:22   #18
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Ja polecam ANTIDRAL działanie ma jak etiaxil (też testowałam) a o połowę tańszy
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 20:31   #19
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Szkoda, że w artykule kompletnie pominięto drugie dno, a mianowicie szkodliwość soli glinu. Nie tak całkiem dawno temu odkryłam, że po użyciu antyperspirantów bolą mnie piersi i węzły chłonne, zwłaszcza po użyciu blokera Ziaji. Termin badania mam wyznaczony dopiero na przyszłą środę. Polecam jednak szukać innych sposobów, antyperspiranty to tylko jedna z możliwości i jest niebezpieczna, co jest udowodnione.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 21:00   #20
Fioll88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 22
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Szkoda, że w artykule kompletnie pominięto drugie dno, a mianowicie szkodliwość soli glinu. Nie tak całkiem dawno temu odkryłam, że po użyciu antyperspirantów bolą mnie piersi i węzły chłonne, zwłaszcza po użyciu blokera Ziaji. Termin badania mam wyznaczony dopiero na przyszłą środę. Polecam jednak szukać innych sposobów, antyperspiranty to tylko jedna z możliwości i jest niebezpieczna, co jest udowodnione.


Boże nie strasz.. Nie słyszałam o tym, że to może jakoś negatywnie wpłynąć na zdrowie.. Możesz napisać coś więcej ?
__________________

Fioll88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 21:30   #21
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

tak jak wspomniałam wcześniej: sole glinu i wszelkie pochodne glinianów i aluminium powodują u kobiet raka piersi (wystarczy wstukać w google) a w sklepach wybierać kosmetyki z ałunem (to jest ze skały wulkanicznej bez żadnych chemikaliów w środku - są słabsze ale nie są szkodliwe)
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 21:33   #22
Fioll88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 22
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Dzięki za informację. Nigdy bym się nie spodziewała.. W takim razie jaki konkretny antyperspirant polecasz ?
__________________

Fioll88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 21:34   #23
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Chyba Crystale są dobre i bezpieczne, ale mogę się mylić

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:33 ----------

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...t-roll-on.html z kwc
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 21:49   #24
marusia9994
Raczkowanie
 
Avatar marusia9994
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 389
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

z tego co wiem botoks wstrzykiwany w zbyt dużych ilosciach tez jest szkodliwy mozna przez niego umrzec
__________________
Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie Ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki. Anthony de Mello

marusia9994 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-26, 22:15   #25
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Ja używam crystal essence właśnie z ałunu są różne wersje: w kulce, w sztyfcie i w mgiełce. Jeżeli ktoś naprawdę ma problem z poceniem powinien się przeprosić z ziołami (pokrzywą np. pokrzywa oczyszcza i wtedy pot nie ma przykrego zapachu i jest go mniej) ja kiedyś też się więcej pociłam i uważałam to za mega problem. Ale od kiedy zaczęłam uprawiać więcej sportu i racjonalnie się odżywiać naturalne antyperspiranty zaczęły mi wystarczać (blokera ziai używałam na wakacjach ale tak jak mówiłam sporadycznie - chyba bardziej reklama mnie skusiła niż faktyczna potrzeba posiadania tego kosmetyku) za to crystal essence używam od marca i jestem zadowolona. Miałam już i granat i zieloną herbatę. Tylko jak mówię on nie jest taki silny jak te z glinami i aluminium.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 10:17   #26
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Cytat:
Napisane przez Fioll88 Pokaż wiadomość
Boże nie strasz.. Nie słyszałam o tym, że to może jakoś negatywnie wpłynąć na zdrowie.. Możesz napisać coś więcej ?
Ma to związek z układem limfatycznym i pozbywaniem się przez gruczoły potowe toksyn, które sole glinu wstrzymują, przez co węzły chłonne narażone sa na stany zapalne a nawet zmiany nowotworowe, gdyż nie mogą prawidłowo funkcjonować.

Cytat:
Napisane przez Fioll88 Pokaż wiadomość
Dzięki za informację. Nigdy bym się nie spodziewała.. W takim razie jaki konkretny antyperspirant polecasz ?
Wszystkie antyperspiranty zawierają sole glinu, należy szukać dezodorantów, nie antyperspirantów. Godne polecenia są ałuny, dezodoranty Dr. Hauschki są ponoć rewelacyjne. Ja obecnie używam Garniera z serii z "eco-certem", są 3 wersje zapachowe kokos, migdał i róźa. Dezodoranty nie zawsze chronią przed poceniem, to nie jest ich zadanie, dlatego wiele osób z nich rezygnuje, one mają za zadanie chronić przed namnażaniem się bakterii w pocie, co powoduje jego przykry zapach, a więc chronią przed przykrym zapachem, nie poceniem.

Natomiast istnieje kilka ziół, które mają właściwości obkurczające gruczoły potowe (nie zatykające), np szałwia i bardzo często np w deo Dr Hauschki można takie zioła spotkać i rzeczywiscie pomimo, że to nie antyperspiranty, to można zaobserwować zmniejszone wydzielanie potu.
U mnie sprawdza się deo bio Garniera, co powyżej nadmieniłam, aczkolwiek zawiera alkohol i podrażnia po depilacji. Natomiast Crystal Essence kompletnie się nie sprawdził, śmierdziałam po nim jeszcze bardziej

U osób z naprawdę poważnym problemem pocenia dezodoranty mogą nie wystarczyć, dlatego należy szukać przyczyny tego problemu pod okiem lekarza, albo używać anyperpirantów, ale delikatnych, takich, które nie wstrzymują pocenia całkowicie, po których jednak się pocimy, lecz w mniejszych ilościach. Pocenie jest po prostu zdrowe

Czasem powód pocenia jest prozaiczny, powodują go np ostre przyprawy w potrawach, spożywanie dużej ilości płynów, a także niezdrowe odżywianie, smażone lub przesadzanie ze słodkościami.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 11:02   #27
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Ja zaczęłam stosować antidral i byłam zadowolona w 100%, po jakimś czasie wyszedł bloker ziaji, stwierdziłam, że za te 6zł zaryzykuję. Działał ale słabiej.. Pewnie dlatego, że zaczęłam od cięższej amunicji
Wróciłam do antidrala i stosuję mniej więcej raz w tygodniu, więc mam nadzieję, że sobie aż tak nie szkodzę
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 12:13   #28
Ciacholina2
Przyczajenie
 
Avatar Ciacholina2
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Wink Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Ja stosowałam tylko ten antyperspirant z ziaji ale moge go pochwalić bo naprawde działa Nigdy nie miałam jakiegoś strasznego problemu z poceniem się, ale i tak pocę się mniej niż przed rozpoczęciem używania. Jego jedyną wadą jest to że strasznie się leje i jak się nim smaruje to poprostu spływa mi po rękach ale jak na taką cenę to i tak nieźle się sprawuje i rzeczywiście nie radze używać go świeżo po depilacji bo potem strasznie skóra swędzi przez dwa dni xD
Ciacholina2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 12:22   #29
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Cytat:
Napisane przez Ciacholina2 Pokaż wiadomość
Ja stosowałam tylko ten antyperspirant z ziaji ale moge go pochwalić bo naprawde działa Nigdy nie miałam jakiegoś strasznego problemu z poceniem się, ale i tak pocę się mniej niż przed rozpoczęciem używania. Jego jedyną wadą jest to że strasznie się leje i jak się nim smaruje to poprostu spływa mi po rękach ale jak na taką cenę to i tak nieźle się sprawuje i rzeczywiście nie radze używać go świeżo po depilacji bo potem strasznie skóra swędzi przez dwa dni xD
u mnie nic takiego się nie działo
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-27, 12:26   #30
Fioll88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 22
Dot.: Gdy zwykły antyperspirant to za mało...

Całe szczęście, że ja też nie mam aż tak dużego problemu z poceniem się i dla własnego zdrowia odstawiam te wszystkie etiaxile itd
__________________

Fioll88 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-18 11:41:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.