Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-08, 16:04   #2521
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
Ja do tego jeszcze biorę probiotyki, jodynę na skórę, l-glutaminę i ashwagandhe ☺ to dopiero apteka!

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Zapomniałam dodać.

Więc nie jestem sama
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 16:17   #2522
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Dolozcie do tego cos na watrobe, zoladek i trzustke
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 18:12   #2523
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

ja pije na watrobe herbate z ostropestu plamistego
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 18:23   #2524
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
ja pije na watrobe herbate z ostropestu plamistego
Chodziło mi raczej o intoksykację narządów, która odczuwalna jest oczywiście dopiero po latach, gdy przełamiemy ich rezerwę czynnościową, ale kto się tym przejmuje mając 20 lat
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 20:32   #2525
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

ale ostropest regeneruje komórki wątroby a raczej wątrobe- pijąc regularnie ostropest( z przerwami) chyba minimalizuje się własnie ryzyko toksykologii
__________________
"Believe in magic"


Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2017-04-08 o 20:34
Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 21:12   #2526
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
ja pije na watrobe herbate z ostropestu plamistego
Od czasu do czasu też robię wątrobie detoks ostropestem. Kiedyś przeszłam kurację izotekiem, który sieje w organizmie spore spustoszenie, dając popalić wątrobie (nie na darmo podczas kuracji po jej zakończeniu robiłam próby wątrobowe).
Swoją drogą, to w zeszłym roku miałam w ogrodzie ostropest. Piękna roślina. Tylko nasion z niego nie zebrałam w porę. Mam nadzieję, że wysieje się sam, to będę się kurować własnym ostropestem.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-08, 21:46   #2527
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

ja kupuje ziarna ostropestu w aptece zalewam wrzatkiem pod przykryciem parzy sie i pije- lubie jej smak nawet zeby dobrze na watrobe zadzialala nalezy pic 2 razy dziennie przez okres 2 -3 tygodni najlepiej
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-09, 14:45   #2528
liven
Zakorzenienie
 
Avatar liven
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9 328
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
Jakby ktoś wiedział ile ja suplementów biorę, to by sie za głowę złapał
No ale ok:
- D3, selen, omega 3, B complex (kupiłam nowe opakowanie, które ma też wit C, bo na to akurat promocja była), magnez, cynk - taka podstawa
Kiedyś brałam też K2 jak brałam większe dawki wit D3.
Teraz jeszcze dodatkowo biorę MSM puder i biotynę na włosy.
Mam też witaminę C w proszku, ale to biorę różnie, przeważnie pamiętam jak jestem chora.
Piję też napar z pokrzywy. W sumie codziennie.

Ogólnie czuję się dobrze, mam więcej energii niż te parę lat temu, jak tak porównam. Nie wiem czy to od tych suplementów, czy od picia większej ilości płynów? A może i jedno i drugie. Poza ty staram się nie jeść słodyczy, czy przetworzonych produktów.
o raju..a myślałam, że to jest problem z suplementami

Byłam w środę u endokrynologa i zapisała mi euthyrox n100 (dawka pół tabletki) i jodid, powiedziałam, że biorę codziennie skrzyp, witaminę d (vigantoletten 1000), chrom i kwas foliowy. Pani doktor powiedziała, że nie ma przeszkody, że biorę te suplementy, a cały czas zastanawiałam się czy to nie jest za dużo i że zakłóci działanie euthyrox i jodid, ale widzę, że nie mam czym się przejmować?

Biorę euthyrox i jodid od 3 dni i przestałam być senna w ciągu dnia. Nie wiem czy to moja psychika tak działa czy jednak tabletki na tarczyce rzeczywiście poprawiły moje samopoczucie.
liven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-09, 14:56   #2529
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Dziewczyny a co myślicie o naturalnej świńskiej tarczycy? Zamierzam sobie kupić i wypróbować preparat TR thyroid, ale zamawiany z Tajlandii kosztuje krocie, przemawia do mnie to że to ekstrakt zawierający wszystkie hormony a nie tylko T4. Szczególnie że u mnie konwersja leży i kwiczy. Ktoś używał?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-09, 16:33   #2530
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

nie uzywalam ale jestem otwarta na to by przejsc na swinska tarczyce
sprawdzalas czy jest tutaj:

https://www.bodyenfitshop.nl/catalog...?q=+TR+thyroid
ja zamawiam na tej stronie wszystkie suplementy

http://sklep.swanson.com.pl/pl/p/Thy...ment-diety/526
__________________
"Believe in magic"


Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2017-04-09 o 16:36
Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-09, 19:53   #2531
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Niestety nie ma, aby preparat swansona znam ale to tylko wspomagacz bez hormonów, a nie zamiennik letroxu. Szukałam głównie na ebayu i znalazłam też stronę zdrowietarczycy.pl i chyba tam zamówię.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-09, 20:42   #2532
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Liven, a nie lepiej tę wit. D3 brać w kapsułkach czy w kropelkach a nie tabletkach? Lepiej się wchłania, a mniej zbędnych rzeczy będziesz przyjmować.
To, co się da w kapsułkach, to biorę w kapsułkach. Albo w proszku. A jak nie ma wtedy, no to w tabletkach.
Myślałam o magnezie w formie soli epsom, ale jeszcze dokładnie się w ten emat nie wczytałam, a poza tym nie mam wanny, więc się w wodzie z tą solą nie wymoczę

W maju idę do Endka, zrobię badania przed, zrobię też USG tarczycy, taki mam plan. Ostatni raz robiłam przeszło 6 lat temu, jak zaczynałam leczenie.
Od dwóch miesięcy nie biorę antykoncepcji hormonalnej, więc ciekawa jestem czy będzie jakaś zmiana w wynikach.

Zaciekawiłyście mnie tym ostropestem
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y

Edytowane przez Smerfetkaa
Czas edycji: 2017-04-09 o 20:43
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-09, 21:08   #2533
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
Niestety nie ma, aby preparat swansona znam ale to tylko wspomagacz bez hormonów, a nie zamiennik letroxu. Szukałam głównie na ebayu i znalazłam też stronę zdrowietarczycy.pl i chyba tam zamówię.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
ale naturalna Świnska tarczyca chyba nie ma aktywnych hormonow dlatego jest nazywana naturalna
__________________
"Believe in magic"


Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2017-04-09 o 21:16
Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-09, 22:04   #2534
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
ale naturalna Świnska tarczyca chyba nie ma aktywnych hormonow dlatego jest nazywana naturalna
Jest nazywana naturalną bo jest pozyskiwana że świnki z którą mamy bardzo dużo wspólnego pod względem kodu genetycznego 😊,a nie hormon zsyntetyzowany w laboratorium i tak, ekstrakt zawiera aktywne hormony T4, T3, T2, T1 i kalcytoninę, w letroxie jest tylko T4

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-09, 23:18   #2535
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

dzieki za wyjasnienie
hmm u mnie hormony sa Ok mam na mysli Ft4 i Ft 3 ,tylko brakuje samego t4 wiec nie wiem czy warto by bylo mi siegac po ta swinska

nie boisz sie zamawiac z tej strony co podalas i z Tajlandii? jak ktos tam pyta w komentarzach o pelny sklad to wyszlo ze nie ma go podanego bo w Tajlandii sa inne normy i nie potrzeba pisac pelnego skladu
dla mnie to jakies naciagane
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-09, 23:38   #2536
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
dzieki za wyjasnienie
hmm u mnie hormony sa Ok mam na mysli Ft4 i Ft 3 ,tylko brakuje samego t4 wiec nie wiem czy warto by bylo mi siegac po ta swinska

nie boisz sie zamawiac z tej strony co podalas i z Tajlandii? jak ktos tam pyta w komentarzach o pelny sklad to wyszlo ze nie ma go podanego bo w Tajlandii sa inne normy i nie potrzeba pisac pelnego skladu
dla mnie to jakies naciagane
Tak trochę mam obawy więc szukam opinii po ludziach którzy to brali i kupowali tam. Ale z drugiej strony świńska tarczyca była od wielu lat lekiem na niedoczynność tarczycy, tylko tego nie można opatentować i żadna big pharma na tym nie zarobi więc wycofali to z wielu krajów.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 08:17   #2537
liven
Zakorzenienie
 
Avatar liven
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9 328
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
Liven, a nie lepiej tę wit. D3 brać w kapsułkach czy w kropelkach a nie tabletkach? Lepiej się wchłania, a mniej zbędnych rzeczy będziesz przyjmować.
To, co się da w kapsułkach, to biorę w kapsułkach. Albo w proszku. A jak nie ma wtedy, no to w tabletkach.
Myślałam o magnezie w formie soli epsom, ale jeszcze dokładnie się w ten emat nie wczytałam, a poza tym nie mam wanny, więc się w wodzie z tą solą nie wymoczę
przed badaniami na tarczycę miałam robione próby wątrobowe podczas brania suplementów i wyniki miałam ok

Mam pytanie czy euthyrox bierzecie o jednej stałej godzinie czy obojętnie o której byleby pół godziny przed śniadaniem?
liven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 08:25   #2538
cooone
Zakorzenienie
 
Avatar cooone
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 068
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Mam nastawiony budzik na 5:30 i spie do 7:30. Moja endo kazala brać co najmniej godzinę od posiłku, w moim przypadku sniadanie to kawa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja często myślę o świecie,
który dawno przestał istnieć.
Tęsknię za ludźmi, do których było jakoś bliżej,
prawdziwie i spontanicznie...
Gutek

cooone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 08:41   #2539
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Biorę o różnych godzinach, pilnuję tylko żeby pół godziny odczekać z kawą i śniadaniem

Czy od jodu w dawce 200 mógł spaść mi poziom hormonów?
Biorę eutyrox 37,5 (zaczęłam od 25) od 2 miesięcy (pierwsze badania tsh5, ft3 50%, ft4 70%). Po dwóch miesiącach zrobiłam trójkę+usg+atpo, usg ok, bez zmian (jedynie mała objętość 8ml), apto 11, więc hashi raczej nie mam. Tsh spadło do 3 i hormony też mi spadły, ft3 30% i ft4 50% :/ Czuję się fatalnie, jestem jeszcze bardziej senna niż byłam przed braniem leków, ciągle mi zimno :/ Lekarz napisał mi że wyniki są dobre i brać dalej jod i eutyrox. Ale jak to dobre skoro hormony mi spadły mimo brania leków? Jod zaczęłam brać 2 tygodnie przed ostatnimi badaniami. Pierwsze badania robiłam w 5 tyg. ciąży, niedługo potem poroniłam.
4 lata temu tez miałam wysokie tsh (raz miałam nawet 7, potem spadło samo do ok. 2,5) ale ft3 i ft4 miałam w okolicy 70%. Nie wiem czy iść do innego endo, zacząć brać selen? Czy może szukać innej przyczyny?
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-10, 08:59   #2540
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Biorę o różnych godzinach, pilnuję tylko żeby pół godziny odczekać z kawą i śniadaniem

Czy od jodu w dawce 200 mógł spaść mi poziom hormonów?
Biorę eutyrox 37,5 (zaczęłam od 25) od 2 miesięcy (pierwsze badania tsh5, ft3 50%, ft4 70%). Po dwóch miesiącach zrobiłam trójkę+usg+atpo, usg ok, bez zmian (jedynie mała objętość 8ml), apto 11, więc hashi raczej nie mam. Tsh spadło do 3 i hormony też mi spadły, ft3 30% i ft4 50% :/ Czuję się fatalnie, jestem jeszcze bardziej senna niż byłam przed braniem leków, ciągle mi zimno :/ Lekarz napisał mi że wyniki są dobre i brać dalej jod i eutyrox. Ale jak to dobre skoro hormony mi spadły mimo brania leków? Jod zaczęłam brać 2 tygodnie przed ostatnimi badaniami. Pierwsze badania robiłam w 5 tyg. ciąży, niedługo potem poroniłam.
4 lata temu tez miałam wysokie tsh (raz miałam nawet 7, potem spadło samo do ok. 2,5) ale ft3 i ft4 miałam w okolicy 70%. Nie wiem czy iść do innego endo, zacząć brać selen? Czy może szukać innej przyczyny?
Koniecznie zmień lekarza. Najlepiej na ginekologa-endokrynologa.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 09:07   #2541
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Koniecznie zmień lekarza. Najlepiej na ginekologa-endokrynologa.
No właśnie pierwszy raz byłam u gin-endo, ale prywatnie, teraz byłam w ramach pakietu w medicoverze tylko u endo żeby zlecił mi badania. Na wizytę u gin-endo muszę poczekać do kolejnego miesiąca, a do tego czasu muszę coś zrobić bo inaczej się wykończę...Zastanawiam się czy nie iść do psychiatry, czytałam że tsh może być wysokie od depresji? Ogólnie mam nieco obniżony nastrój, jestem dość zestresowana. O tym selenie pomyślałam, bo pomaga przekształcać t4 w ft3, więc może by się jego poziom nieco podniósł?
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 09:08   #2542
macmiki
Raczkowanie
 
Avatar macmiki
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 465
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez liven Pokaż wiadomość
przed badaniami na tarczycę miałam robione próby wątrobowe podczas brania suplementów i wyniki miałam ok

Mam pytanie czy euthyrox bierzecie o jednej stałej godzinie czy obojętnie o której byleby pół godziny przed śniadaniem?
A do czego miałaś próby wątrobowe? Bo skoro badam już wszystko, to może warto też to sprawdzić

Lek biorę w tygodniu między 6:00 a 7:00, ale przeważnie jest to jakoś 6:30. W weekendy różnie - zależy jak wstanę. No ale staram się możliwie najwcześniej, powiedzmy 8:00-9:00. Niby ma to jakieś znaczenie, ale jak wezmę o 11, nie panikuję Byle te pół godzinki zachować.
macmiki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 09:45   #2543
liven
Zakorzenienie
 
Avatar liven
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9 328
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez macmiki Pokaż wiadomość
A do czego miałaś próby wątrobowe? Bo skoro badam już wszystko, to może warto też to sprawdzić

Lek biorę w tygodniu między 6:00 a 7:00, ale przeważnie jest to jakoś 6:30. W weekendy różnie - zależy jak wstanę. No ale staram się możliwie najwcześniej, powiedzmy 8:00-9:00. Niby ma to jakieś znaczenie, ale jak wezmę o 11, nie panikuję Byle te pół godzinki zachować.
Planuję z mężem powiększyć rodzinę i poprosiłam swojego lekarza rodzinnego o skierowanie na badania, powiedziałam, że przyjmuję suplementy m.in. kwas foliowy i zlecił mi również badania na wątrobę.

Czyli nie mam co się przejmować godziną przyjmowania
liven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 09:57   #2544
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Biorę o różnych godzinach, pilnuję tylko żeby pół godziny odczekać z kawą i śniadaniem

Czy od jodu w dawce 200 mógł spaść mi poziom hormonów?
Biorę eutyrox 37,5 (zaczęłam od 25) od 2 miesięcy (pierwsze badania tsh5, ft3 50%, ft4 70%). Po dwóch miesiącach zrobiłam trójkę+usg+atpo, usg ok, bez zmian (jedynie mała objętość 8ml), apto 11, więc hashi raczej nie mam. Tsh spadło do 3 i hormony też mi spadły, ft3 30% i ft4 50% :/ Czuję się fatalnie, jestem jeszcze bardziej senna niż byłam przed braniem leków, ciągle mi zimno :/ Lekarz napisał mi że wyniki są dobre i brać dalej jod i eutyrox. Ale jak to dobre skoro hormony mi spadły mimo brania leków? Jod zaczęłam brać 2 tygodnie przed ostatnimi badaniami. Pierwsze badania robiłam w 5 tyg. ciąży, niedługo potem poroniłam.
4 lata temu tez miałam wysokie tsh (raz miałam nawet 7, potem spadło samo do ok. 2,5) ale ft3 i ft4 miałam w okolicy 70%. Nie wiem czy iść do innego endo, zacząć brać selen? Czy może szukać innej przyczyny?
Z syntetycznym T4 tak jest że po chwilowej poprawie samopoczucia potem jest dołek. TSH spada ale i wolne hormony spadają nawet bardziej niż przed leczeniem, a Endo zadowolony przepisze euthyrox i ma resztę w nosie. Na papierze TSH spada ale czujesz się jak g***. Też to miałam, mimo spadającego TSH zwiększała mam sobie dawkę letroxu by dobić ft4 do górnej granicy. Dopiero wtedy ft3 troszkę poszło w górę do znośnej granicy. Rzadko dobijam do 50% normy. Włączyłam do tego trochę suplementów i uzupełniam braki witamin i żelaza. Jest trochę lepiej ale nie idealnie. Jeszcze pamiętam jak dobrze się czułam przed tym wszystkim. Dlatego też takie nadzieje pokładam w ndt.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 10:41   #2545
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
Jakby ktoś wiedział ile ja suplementów biorę, to by sie za głowę złapał
No ale ok:
- D3, selen, omega 3, B complex (kupiłam nowe opakowanie, które ma też wit C, bo na to akurat promocja była), magnez, cynk - taka podstawa
Kiedyś brałam też K2 jak brałam większe dawki wit D3.
Teraz jeszcze dodatkowo biorę MSM puder i biotynę na włosy.
Mam też witaminę C w proszku, ale to biorę różnie, przeważnie pamiętam jak jestem chora.
Piję też napar z pokrzywy. W sumie codziennie.

Ogólnie czuję się dobrze, mam więcej energii niż te parę lat temu, jak tak porównam. Nie wiem czy to od tych suplementów, czy od picia większej ilości płynów? A może i jedno i drugie. Poza ty staram się nie jeść słodyczy, czy przetworzonych produktów.
Widzisz jakieś efekty po MSM? Rozpuszczasz w wodzie? Jaką ilość?
Kiedyś kupiłam i całkiem zapomniałam, że mam.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 10:59   #2546
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
Z syntetycznym T4 tak jest że po chwilowej poprawie samopoczucia potem jest dołek. TSH spada ale i wolne hormony spadają nawet bardziej niż przed leczeniem, a Endo zadowolony przepisze euthyrox i ma resztę w nosie. Na papierze TSH spada ale czujesz się jak g***. Też to miałam, mimo spadającego TSH zwiększała mam sobie dawkę letroxu by dobić ft4 do górnej granicy. Dopiero wtedy ft3 troszkę poszło w górę do znośnej granicy. Rzadko dobijam do 50% normy. Włączyłam do tego trochę suplementów i uzupełniam braki witamin i żelaza. Jest trochę lepiej ale nie idealnie. Jeszcze pamiętam jak dobrze się czułam przed tym wszystkim. Dlatego też takie nadzieje pokładam w ndt.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Nie pocieszasz Z suplementów biorę tylko magnez, kwas foliowy i jod, myslałam, żeby dołączyć selen. Już sama nie wiem, przed lekami nie czułam się dobrze, ale teraz jest jeszcze gorzej... Nie wiem czy zwiększyć dawkę eutyroxu? Tsh mam nadal za wysokie i te hormony spadły :/
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 19:17   #2547
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez liven Pokaż wiadomość
przed badaniami na tarczycę miałam robione próby wątrobowe podczas brania suplementów i wyniki miałam ok

Mam pytanie czy euthyrox bierzecie o jednej stałej godzinie czy obojętnie o której byleby pół godziny przed śniadaniem?
Nie biorę o stałej, bo wstaję o różnych porach. Pół godziny przed jedzeniem.
Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
Widzisz jakieś efekty po MSM? Rozpuszczasz w wodzie? Jaką ilość?
Kiedyś kupiłam i całkiem zapomniałam, że mam.
MSM stosuję dopiero od jakiegoś tygodnia. Zaczęłam też brać biotynę, więc cieżko będzie stwierdzić. Rozpuszczam w szklance cepłej wody i sobie ją popijam w trakcie posiłku.
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 20:34   #2548
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

MSM to preparat siarki? On ma zapach siarki? Jeśli tak, to podziwiam, że przełykacie coś takiego.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-10, 21:15   #2549
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
No właśnie pierwszy raz byłam u gin-endo, ale prywatnie, teraz byłam w ramach pakietu w medicoverze tylko u endo żeby zlecił mi badania. Na wizytę u gin-endo muszę poczekać do kolejnego miesiąca, a do tego czasu muszę coś zrobić bo inaczej się wykończę...Zastanawiam się czy nie iść do psychiatry, czytałam że tsh może być wysokie od depresji? Ogólnie mam nieco obniżony nastrój, jestem dość zestresowana. O tym selenie pomyślałam, bo pomaga przekształcać t4 w ft3, więc może by się jego poziom nieco podniósł?
Przez zaburzenia hormonalne można cierpieć na depresję. Nie na odwrót.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 07:51   #2550
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
MSM to preparat siarki? On ma zapach siarki? Jeśli tak, to podziwiam, że przełykacie coś takiego.
Nie ma żadnego zapachu.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-17 19:28:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.