Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-11-09, 18:57   #4891
celka33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 7
Okropny trądzik 15 lat walki. Proszę o pomoc, stan tragiczny.

Witam wszystkich, chciałabym przedstawić swoją 15-letnią historie walki z trądzikiem- na dzień dzisiejszy stan jest tragiczny. W wieku ok. 18 lat pojawił się u mnie trądzik. Najpierw stsowałam od dermatologów maści i zele zewnętrzne, później antybiotyki (Tetralysal, Unidox, Metronidazol), miałam 3 kuracje izotretynoiną (pierwsza w 2007 r. -7 miesiecy x 20mg) druga w 2010 r. -1 mcx30mg, 4 miesiące x 60mg)(trzecia w 2014 r.-7 miesiecy x 40mg) ważę około 60 kg.
Maści i zele które do tej pory mialam Epiduo, Izotrexin, Benzacne, skinoren, Acnatac, Aknemycin, Aknemycin plus, Acnederm, Davrcin, DUAC, iZOTREX, I JESZCZE INNE KTÓRCH JUZ NIE PAMIETAM. DODAM JESZCZ ZE PRZEZ ROK CZASU CHODZIŁAM NA ZABIEGI KWASAMI M.IN. SALICYLOWYM, AZALAINOWYM, GLIKOLOWYM ,SZIKIMOWYM. po tych kwasach buzia była w bardzo ładnym stanie lecz poźniej wszystko wróciło. ponadto po kazdej kuracj izotetynoiną miałam ładną buzie przez ok. 6 miesiecy, poźniej wszystko wracało z taka samą siłą.
SPRÓBOWAŁAM JUZ CHYBA WSZYSTKICH SPOSOBÓW, LEKARZE Z Rzeszowa (bo tu mieszkam) rozkładają ręcę.
BARDZO PROSZĘ O POMOC BO JESTEM ZAŁAMANA.

ZDJECIA TWARZY WSTAWIE W DRUGIM POŚCIE
celka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-09, 19:10   #4892
celka33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Zdjecia w załacznikach.zdjecia z dnia dzisiejszego i z wczesniej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Inkedviber image_LI.jpg (62,1 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Inkedviber image2_LI.jpg (45,6 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Inkedviber image3_LI.jpg (64,5 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Inkedviber image4_LI.jpg (64,3 KB, 27 załadowań)
celka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-09, 19:17   #4893
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: bolące pryszcze

Miałaś kiedykolwiek robione badania hormonalne?
Masz trądzik umiejscowiony w takim miejscu, że to by wskazywało właśnie na te problemy. A jak u ciebie z miesiaczkami, są regularne?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-09, 19:25   #4894
celka33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Witam tak miałam robione hormony wszystko w normie, wczsniej tradzik miałam raczej na policzkach od niedawna przeniósł się w okolice żuchwy, miesiączki regularne
celka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-09, 19:49   #4895
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: bolące pryszcze

A kiedy mialas badane te hormony? I czy byly to szczegółowe badania wszystkie hormony i androgeny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-09, 20:05   #4896
celka33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Hormony miałam robione przez dermatologa w 2014,przed 3 kuracją izo i były to DHEA testosteron tsh ft3 ft4 prolaktyna jeszcze 2 tylko nazw zbytni nie pamietam
celka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-09, 20:14   #4897
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: bolące pryszcze

Moim zdaniem powinnas powtórzyć badania hormonow, ponieważ troche czasu minęło i być może coś się poprzestawialo w organizmie tym bardziej, ze napisalas iz trądzik sie inaczej umiejscowil. Powinnas udac sie do dobrego endokrynologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-09, 20:20   #4898
celka33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Dziękuję bardzo za odpowiedz i pomoc. Czy mogłabym prosić Cię o dokładne nazwy tych hormonów. Bedę musiała szukać dobrego lekarza endokrynologa
celka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-09, 20:32   #4899
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: bolące pryszcze

Troche tego jest
Testosteron wolny i całkowity, andriostendion, lh, fsh, 17ohp, dheas, dhea. Tarczyce tez powinnas zbadac. Lekarz ci dokladnie powie jakie badania powinnas zbadac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez eva94
Czas edycji: 2018-11-09 o 20:34
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-09, 20:37   #4900
celka33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
celka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-10, 08:20   #4901
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez celka33 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich, chciałabym przedstawić swoją 15-letnią historie walki z trądzikiem- na dzień dzisiejszy stan jest tragiczny. W wieku ok. 18 lat pojawił się u mnie trądzik. Najpierw stsowałam od dermatologów maści i zele zewnętrzne, później antybiotyki (Tetralysal, Unidox, Metronidazol), miałam 3 kuracje izotretynoiną (pierwsza w 2007 r. -7 miesiecy x 20mg) druga w 2010 r. -1 mcx30mg, 4 miesiące x 60mg)(trzecia w 2014 r.-7 miesiecy x 40mg) ważę około 60 kg.
Maści i zele które do tej pory mialam Epiduo, Izotrexin, Benzacne, skinoren, Acnatac, Aknemycin, Aknemycin plus, Acnederm, Davrcin, DUAC, iZOTREX, I JESZCZE INNE KTÓRCH JUZ NIE PAMIETAM. DODAM JESZCZ ZE PRZEZ ROK CZASU CHODZIŁAM NA ZABIEGI KWASAMI M.IN. SALICYLOWYM, AZALAINOWYM, GLIKOLOWYM ,SZIKIMOWYM. po tych kwasach buzia była w bardzo ładnym stanie lecz poźniej wszystko wróciło. ponadto po kazdej kuracj izotetynoiną miałam ładną buzie przez ok. 6 miesiecy, poźniej wszystko wracało z taka samą siłą.
SPRÓBOWAŁAM JUZ CHYBA WSZYSTKICH SPOSOBÓW, LEKARZE Z Rzeszowa (bo tu mieszkam) rozkładają ręcę.
BARDZO PROSZĘ O POMOC BO JESTEM ZAŁAMANA.

ZDJECIA TWARZY WSTAWIE W DRUGIM POŚCIE
Cytat:
Napisane przez celka33 Pokaż wiadomość
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Też stawiałabym na diagnostykę hormonalną

Dodatkowo przeanalizuj to co jesz. Zdrowo się odżywiasz?

Wiem, że co człowiek to opinia ale moim zdaniem to co jemy ma ogromny wpływ na wygląd naszej skóry. Jakiś czas temu obserwowałam zmagania dziewczyny, która zmagała się z trądzikiem i u niej genialne efekty dała zmiana diety. Ona przeszła na weganizm ale czasami zwykłe odstawienie np mleka/sera białego może pomóc.
Jeden z filmików: https://www.youtube.com/watch?v=QF3fcVh2Mpo
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-10, 12:18   #4902
celka33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 7
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Witam kolejne osoby próbujący mi pomoc, jest to naprawdę postawiające na nogi i podnoszące ducha. Diete dość długo stosowałam, parę razy raczej bez wielkich popraw. ale nawet jak diety nie trzymam,to unikam bardzo słonych ,przypraw piekacych,nabiał bez laktozy.

edit Po filmiku trzeba jeszcze raz zaostrzyć dietę.

Edytowane przez celka33
Czas edycji: 2018-11-10 o 12:20
celka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 13:15   #4903
Grandelio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Zaostrzanie się trądziku :(

Hejka!
Z trądzikiem borykam się już od około 2 lat(mam 14).Najpierw było to kilka zamkniętych zaskórników zamkniętych.Później sytuacja była gorsza.Aktualnie jestem załamana i mam dużo zaskórników zamkniętych nawet na policzkach a od września zaczęły mi się pojawiać taki bolące gule na policzkach i skroni.Byłam u dermatologa.Wizyta trwała może 10 minut,pani o nic mnie nie pytała tylko przypisała mi acneroxid czy coś jest on z tym nadtlenkiem benzoilu.Mam skórę,która łatwo się przesusza i własnie ten produkt nic mi nie pomógł tylko pogorszył sprawę.Testowałam "miliony" rzeczy m.i.n olejek rycynowy,arganowy,cytryna ,czosnek,cebula,acne-derm(po tyg. stosowania była wsm dośc spora róznica),benzacne,masc ichtiolową,nagietkową,cyn kową,sudocrem ,ryż,maseczki z kurkumy po prostu prawie wszystko.Ostatnio kupiłam sobie olejek z drzewa herbacianego oraz sylveco na wypryski. Z tego olejku zrobiłam sobie tonik z szałwią,a ten żel sylveco chyba nie pomaga(wow). Wymienię wam wszystkie produkty,które posiadam do pielęgnacji jaki i makijażu i mam nadziję,że wybierzecie produkty,które mogę stosować ,a które nie,bo np. one mogą powodować trądzik lub go zaostrzać.Bo może przez niektóre z tych produktów pogarsza mi się ceraNawet nie mg bez tego cholernego make-up wyjść z domu

Więc:
Makijaż;Krem bb ziaja do skóry suchej i normalnej,Ziaja nuno krem tonujący,Korektory:bell multi mineral, catrice camouflage w płynie i ten cream,rimmel wake me up, maybeline superstay 24,podkład ingrid silk i lift(coś mi się wydaję,że szkodzi mi któryś z tych korektorów)



Pilęgnacja:kremy:bambino ochronny z tlenkiem cynku,nive mix me,nive creme,nivea lekki krem odżywczy oraz łagodzący,vianek łagodzący do twarzy na noc,ziaja kuracja ultranawilżająca mocznik 3%,
Oczyszcznie: Garniec czysta skóra(biały),nivea żel taki w różowym opakowaniu z drobinkami różowymi,liście manuka pasta


Proszę pomóżcie dobrać mi produkty z tych wymienionych o w miarę dobrym składzie a nie te z tymi wszystkimi parabenami,silikonami,PG, Aluminium itd i polecajcie swoje sprawdzone specyfiki ..Aby ta skóra mogła oddychać i piszcie co wam pomaga przy trądziku(dieta,pielegnacj a itd.) Z góry dziękuję i liczę na pomoc
Grandelio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-14, 14:10   #4904
tbhkaty
Przyczajenie
 
Avatar tbhkaty
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8
Sposób na przebarwienia po trądziku

Witajcie! Chciałabym zapytać Was o Wasze sposoby na przebarwienia po trądziku. Od jakiegoś czasu używam kremu Bioliq, którego zadaniem jest rozjaśnienie przebarwień. Początkowo efekt był zauważalny, ale szybko zniknął. Czy macie jakieś kremy, maści, etc które pomogły Wam z tym problemem? Jak to wygląda cenowo?
Z góry dziękuję
tbhkaty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 11:29   #4905
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Sposób na przebarwienia po trądziku

Zalezy jak bardzo zaawansowane są twoje przebarwienia. Jesli są to dość ciemne, skupiskowe przebarwienia krem, ktory stosujesz na 100% ci nie pomoze. Ja mam duzy problem odnosnie przebawien i polecam kwasy aha lub bha. Ja stosuję kw glikolowy sama w domu. Są to groszowe sprawy, ale trzeba umieć sie nimi posługiwać, bo mozna wiecej szkody sobie wyrządzić jeśli sie nie ma podstawowej wiedzy o nich. Jeśli boisz się sama stosowac zacznij od kremów z kwasami. Teraz jest idealna pora roku na to. Polecam krem isis pharma glico A 12%. Przeczytaj recenzję na jego temat na kwc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 11:41   #4906
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Zaostrzanie się trądziku :(

Ciężko komuś pomagac dobierać produkty do pielęgnacji, bo to bardzo indywidualna sprawa. Ja ze swojej strony mogę polecić kosmetyki fitomed w zależności od rodzaju cery. Ja stosuję do cery tłustej zel i tonik. Bylas u dermatologa? Moze jakieś maści na receptę powinnas stosowac, skoro bez recepty nie dają rady. Jeśli masz tłustą czy mieszana cere nie powinnaś stosowac kremow typu bambino to są czyste zapychacze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-16, 17:24   #4907
ziabka1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 6
Trądzik (białe grudki)

Witam. Jak mam sie pozbyc tych krostek. Wyskakuja co troche. Uzywam zelu do mycia twarzy rano i po pracy plus na to daje krem przeciwtradzikowy pharmaceris T 20. Bylem u dermatolog powiedziala ze mam zatkane pory i musze myc cere zelem. Robie to juz prawie dwa miesiace i nic.Tylko okolice wąsa i broda.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20181116_175814.jpg (89,6 KB, 26 załadowań)
ziabka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-17, 06:55   #4908
tbhkaty
Przyczajenie
 
Avatar tbhkaty
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 8
Dot.: Zaostrzanie się trądziku :(

Cytat:
Napisane przez eva94 Pokaż wiadomość
Ciężko komuś pomagac dobierać produkty do pielęgnacji, bo to bardzo indywidualna sprawa. Ja ze swojej strony mogę polecić kosmetyki fitomed w zależności od rodzaju cery. Ja stosuję do cery tłustej zel i tonik. Bylas u dermatologa? Moze jakieś maści na receptę powinnas stosowac, skoro bez recepty nie dają rady. Jeśli masz tłustą czy mieszana cere nie powinnaś stosowac kremow typu bambino to są czyste zapychacze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od kilku lat chodzę do dermatologa. Kilka miesięcy temu zmieniłam lekarza. Obecna pani dermatolog przepisała mi dwie maści/żele na krostki te już istniejące i te które mogą powstać. Pod tym względem wszystko jest ok, bo efekt jest widoczny. Niestety po pozostałych krostkach są tylko place, które krem Bioliq stara się usuwać, ale bardzo wolno mu idzie Chciałabym znaleźć coś co nie musi być przepisane na receptę od lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tbhkaty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-18, 10:53   #4909
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Zaostrzanie się trądziku :(

Mam ogromną poprawę skóry i chcę się podzielić

W 12.2017 odstawiłam pigulki i trądzik wrócił.
Przez czas brania pigulek mialam piekna czystą cerę. Przed pigulkamik, tj 9 lat wczesniej mialam bardzo duzo trądziku na twarzy.

03.2018 wrocilam do pigulek ale niestety... tradzik wciaz był.

Chodziłam do dermatologów, dostawałam tetrarysal ten antybiotyk, bolał mnie brzuch po nich, dostalam epiduo - zel i po 3 dniach uczulenie bylo tak duze ze dermatolog kazal odstawic: skora czerwona, piecząca, sucha, luszcząca sie -2 tyg zajelo mi doprowadzanie jej do nawilzenia.

Kupowalam masci z apteki, pilam bratka - zero efektow.

Az.. połączenie tych sposobów pomogło!!!
80% trądziku zniknęło, i teraz mam po prostu 2-3 pryszcze na twarzy i poprawia sie stale:


1) myję skórę tym mydełkiem ( ok 10 zł):
Mydło zielone ajurwedyjskie ziołowe 125g
http://desipolska.pl/pl/ochrona-skor...soap-125g.html

2) Himalaya Herbals, Clarina, Anti Acne Cream (Krem usuwający trądzik i wypryski)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...cne-cream.html
UWAGA: stosowałam nieregulanie i zero efektu, byłam zła bo opinie ma super ... myślę bubel. Ale trądzik mi się tak nasilił, duże wystające krosty i mniejsze i zmobilizowałam się i 2 x dziennie, codziennie zaczęłam używać.
EFEKT WOW po 2 tygodniach: buzia wyjaśniała, mam parę pryszczy tylko, 2-3, ale skóra wygląda dobrze, jest naprwadę ogromna poprawa!



Polecam, może komuś moja histoai pomoże
No i jak zjem dużo słodkiego, np całe opakowanie ptasiego mleczka albo całą czekoladę to na drugi dzień mam nowych kolegów na twarzy. W tym nie pomogło ale muszę ograniczyć słodycze

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

Cytat:
Napisane przez ziabka1989 Pokaż wiadomość
Witam. Jak mam sie pozbyc tych krostek. Wyskakuja co troche. Uzywam zelu do mycia twarzy rano i po pracy plus na to daje krem przeciwtradzikowy pharmaceris T 20. Bylem u dermatolog powiedziala ze mam zatkane pory i musze myc cere zelem. Robie to juz prawie dwa miesiace i nic.Tylko okolice wąsa i broda.
polecam Ci moje sposoby z tego postu #4902
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-22, 16:53   #4910
patrycja_krysiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1
Metody leczenie trądziku

Hej!

Mam 18 lat i od kiedy zaczęłam dorastać (czyli jakos od 12 roku życia) mam problemy z trądzikiem. Bywalam często u różnych dermatologów i stosowałam wiele maści i płynów do wcierania. Poza tym byłam na dwukrotnym leczeniu antybiotykiem za każdym razem około 6-8 miesięcy i za każdym razem trądzik wracał i był coraz gorszy. Jedyne co w tej chwili proponuje mi mój dermatolog to leczenie izotekiem. Zapoznałam się z wszystkimi plusami i minusami tego leczenia i zdecydowanie odmówiłam tego leku i swojej decyzji nie zmienię. Zaczęłam leczenie innymi- naturalnymi metodami. Przeszłam na specjalna dietę oczyszczająca, biore wiele witamin i suplementów dobranych mi przez dietetyka jednak efekty mnie nie zadowalają. Jakiś czas temu usłyszałam o leczeniu trądziku laserem. Uznałam to za rozsądna ofertę i podjęłam próbę. Byłam już na 3 zabiegach laserem i biorąc pod uwage jak bolesny owy zabieg jest i drogi moim zdaniem efekty powinny być lepiej widoczne. Dlatego przychodzę do was z pytaniem. Czy w XXI wieku w cywilizowanym świecie cały czas rozwijającym się naprawdę nie ma innego środka leczącego trądzik niż a) izotek b) antybiotyk c) różne tabletki hormonalne w tym antykoncepcyjne? BO PO PROSTU NIE CHCE MI SIĘ W TO WIERZYĆ. Nie czuje się dobrze z swoją twarzą i mam żal do dermatologów ze mimo brania antybiotyku przez tak długi czas (niewspominajac juz jak wielkie problemy z żołądkiem mi wyrządził) trądzik jest jeszcze gorszy niz był przed jakimkolwiek leczeniem. Czekam na wasze odpowidzi bo naprawdę jestem ciekawa czy ktoś brał cos innego co mu pomogło
patrycja_krysiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-23, 09:03   #4911
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Metody leczenie trądziku

Tez mam trądzik jakos od 12 r.z, mialam kilka kuracji antybiotykami doustnymi, kuracje zewnetrzne antybiotykami mam do dzis, kilka rodzajów tabletek hormonalnych, kwasy aha i bha, zmiana diety, sport. Nic nie pomoglo. Mam 25 lat, w poniedziałek zaczynam kuracje izotekiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-23, 15:12   #4912
Saikoo
Przyczajenie
 
Avatar Saikoo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4
Czemu moje koleżanki mając trądzik nie mają tłustej cery?

Zawsze mnie to dziwiło zazwyczaj trądzik = cera tłusta a one nic... Trochę nawet im tego zazdroszczę bo makijaż trzyma się o wiele lepiej i nie muszą martwić się o swiecenie. Czy to zalezy od osoby czy ma tłusta cerę?
Saikoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-23, 17:11   #4913
Krystkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5
Dot.: Metody leczenie trądziku

Cytat:
Napisane przez patrycja_krysiak Pokaż wiadomość
Hej!

Mam 18 lat i od kiedy zaczęłam dorastać (czyli jakos od 12 roku życia) mam problemy z trądzikiem. Bywalam często u różnych dermatologów i stosowałam wiele maści i płynów do wcierania. Poza tym byłam na dwukrotnym leczeniu antybiotykiem za każdym razem około 6-8 miesięcy i za każdym razem trądzik wracał i był coraz gorszy. Jedyne co w tej chwili proponuje mi mój dermatolog to leczenie izotekiem. Zapoznałam się z wszystkimi plusami i minusami tego leczenia i zdecydowanie odmówiłam tego leku i swojej decyzji nie zmienię. Zaczęłam leczenie innymi- naturalnymi metodami. Przeszłam na specjalna dietę oczyszczająca, biore wiele witamin i suplementów dobranych mi przez dietetyka jednak efekty mnie nie zadowalają. Jakiś czas temu usłyszałam o leczeniu trądziku laserem. Uznałam to za rozsądna ofertę i podjęłam próbę. Byłam już na 3 zabiegach laserem i biorąc pod uwage jak bolesny owy zabieg jest i drogi moim zdaniem efekty powinny być lepiej widoczne. Dlatego przychodzę do was z pytaniem. Czy w XXI wieku w cywilizowanym świecie cały czas rozwijającym się naprawdę nie ma innego środka leczącego trądzik niż a) izotek b) antybiotyk c) różne tabletki hormonalne w tym antykoncepcyjne? BO PO PROSTU NIE CHCE MI SIĘ W TO WIERZYĆ. Nie czuje się dobrze z swoją twarzą i mam żal do dermatologów ze mimo brania antybiotyku przez tak długi czas (niewspominajac juz jak wielkie problemy z żołądkiem mi wyrządził) trądzik jest jeszcze gorszy niz był przed jakimkolwiek leczeniem. Czekam na wasze odpowidzi bo naprawdę jestem ciekawa czy ktoś brał cos innego co mu pomogło
Hej ;-) Jesteś jeszcze młoda i trądzik moze być faktycznie czymś co uprzykrza ci życie, Ja też miałam problemy z trądzikiem . Mnie pomogła antykoncepcja, ale nie zaczełam jej brać na trądzik tylko aby sie zabezpieczyć. A po kilku , chyba po dwoch miesiącach dokładnie trądzik zszedł. Byłam zadowolona że sie tego pozbyłam chociaż gdy zaczęłam stosować belare to nawet nie przypuszczałam ze pomoże mi własnie na twarz.
Krystkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-23, 17:15   #4914
Zancia92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Dot.: Metody leczenie trądziku

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez Krystkaaa Pokaż wiadomość
Hej ;-) Jesteś jeszcze młoda i trądzik moze być faktycznie czymś co uprzykrza ci życie, Ja też miałam problemy z trądzikiem . Mnie pomogła antykoncepcja, ale nie zaczełam jej brać na trądzik tylko aby sie zabezpieczyć. A po kilku , chyba po dwoch miesiącach dokładnie trądzik zszedł. Byłam zadowolona że sie tego pozbyłam chociaż gdy zaczęłam stosować belare to nawet nie przypuszczałam ze pomoże mi własnie na twarz.
Nie zawsze jest to wina wieku i dojrzewania czasami ten problem nie znika a ciągnie się latami jak u mnie,czy robiła Pani przerwę w stosowaniu tabletek?bo często się zdarza iż po przerwaniu problem wraca
Zancia92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-23, 17:36   #4915
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czemu moje koleżanki mając trądzik nie mają tłustej cery?

Cytat:
Napisane przez Saikoo Pokaż wiadomość
Zawsze mnie to dziwiło zazwyczaj trądzik = cera tłusta a one nic... Trochę nawet im tego zazdroszczę bo makijaż trzyma się o wiele lepiej i nie muszą martwić się o swiecenie. Czy to zalezy od osoby czy ma tłusta cerę?
Nie zależy, ale często idzie w parze. Można mieć też łojotokową cerę i żadnego trądziku. Wszystko zależy od tego, jakie trądzik ma podłoże.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-24, 12:46   #4916
jpggg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 7
syzyfowa praca z trądzikiem

Cześc. Trądzik mam już od ładnych paru lat( ŁZS również) Byłam już u 10 dermatologów, ale każdy chciał mnie faszerowac tabletkami. Po odstawieniu nabiału problem pryszczy, ktorych nie dalo sie wycisnac minal. Jednak pojawil się problem malych, podskórnych grudek. Zaczelam stosowac na nie kwas salicylowy, tylko problem, ze te grudki zmieniły się w wielkie, bolące bomby, które da się wycisnąc. Przez te pryszcze wygląd skóry bardzo się pogorszył. Miała któras z was podobnie? Warto dalej katowac skórę kwasem? Po jakim czasie wysyp może minąc?
jpggg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-03, 14:20   #4917
_wiedzma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 129
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Dziewczyny, od kąd pamiętam miałam zawsze jakieś drobne plamki wokół ust, pech chciał, że zawsze przed umówioną wizytą u dermatologa stawały się bledsze, więc nigdy diagnoza konkretna nie padła. Jakieś 3 tygodnie temu ściągałam acetonem paznokcie hybrydowe, wtedy moja buzia była ok. Rano obudziłam się z czerwonymi pryszczami/plamami na brodzie, pod dziurkami nosa, w bruzdach nosowo-wargowych - DRAMAT. Udałam się do dermatologa diagnoza- reakcja alergiczna smarować pimafukortem, tak też robiłam, plamy zbladły ale dalej były widoczne. Pojechałam do drugiego dermatologa, diagnoza niejednoznaczna, ale brać curacne - czerwona lampka, bo oprócz zmian wokół ust nie miałam ani pół pryszcza czy trądziku. Kolejna wizyta u innego lekarza, diagnoza zapalenie okołoustne, tabletki tetralysal 300mg 1x dziennie, smarować soolantrą i zinalfatem. Tak też robię od zeszłego czwartku, jednak zamiast poprawy widzę pogorszenie, problematyczny obszar na buzi jest zaczerwieniony, powstają małe pęcherzyki/pryszcze z białą końcówką, nawet tam gdzie wcześniej nie było (np. nad górną wargą, oczywiście nigdzie indziej poza terenem brody i ust). Nie wiem czy mam to wyciskać, czy nie ruszać? Czy ktoś z Was brał ten antybiotyk? Wieczorem wezmę dopiero 5 tabletkę, mam wybrać 16, ale jak na razie nie widzę światełka na poprawę... Naprawdę działa to na mnie depresyjnie, bo nigdy nie miałam nawet trądziku młodzieńczego, a teraz wyglądam strasznie... Po jakim czasie antybiotyk da efekty? Czy skórę trzeba złuszczać? Dermatolog kazał używać tylko płynu micelarnego, tych dwóch kremów i nic poza tym, wykluczyć wodę, tak też robię, ale jest coraz gorzej... Proszę, niech mi ktoś da chociaż cień nadziei, że to normalna reakcja i że tylko będzie lepiej
_wiedzma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-03, 15:03   #4918
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez _wiedzma Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od kąd pamiętam miałam zawsze jakieś drobne plamki wokół ust, pech chciał, że zawsze przed umówioną wizytą u dermatologa stawały się bledsze, więc nigdy diagnoza konkretna nie padła. Jakieś 3 tygodnie temu ściągałam acetonem paznokcie hybrydowe, wtedy moja buzia była ok. Rano obudziłam się z czerwonymi pryszczami/plamami na brodzie, pod dziurkami nosa, w bruzdach nosowo-wargowych - DRAMAT. Udałam się do dermatologa diagnoza- reakcja alergiczna smarować pimafukortem, tak też robiłam, plamy zbladły ale dalej były widoczne. Pojechałam do drugiego dermatologa, diagnoza niejednoznaczna, ale brać curacne - czerwona lampka, bo oprócz zmian wokół ust nie miałam ani pół pryszcza czy trądziku. Kolejna wizyta u innego lekarza, diagnoza zapalenie okołoustne, tabletki tetralysal 300mg 1x dziennie, smarować soolantrą i zinalfatem. Tak też robię od zeszłego czwartku, jednak zamiast poprawy widzę pogorszenie, problematyczny obszar na buzi jest zaczerwieniony, powstają małe pęcherzyki/pryszcze z białą końcówką, nawet tam gdzie wcześniej nie było (np. nad górną wargą, oczywiście nigdzie indziej poza terenem brody i ust). Nie wiem czy mam to wyciskać, czy nie ruszać? Czy ktoś z Was brał ten antybiotyk? Wieczorem wezmę dopiero 5 tabletkę, mam wybrać 16, ale jak na razie nie widzę światełka na poprawę... Naprawdę działa to na mnie depresyjnie, bo nigdy nie miałam nawet trądziku młodzieńczego, a teraz wyglądam strasznie... Po jakim czasie antybiotyk da efekty? Czy skórę trzeba złuszczać? Dermatolog kazał używać tylko płynu micelarnego, tych dwóch kremów i nic poza tym, wykluczyć wodę, tak też robię, ale jest coraz gorzej... Proszę, niech mi ktoś da chociaż cień nadziei, że to normalna reakcja i że tylko będzie lepiej
Nic nie wyciskaj i nie dotykaj. Nie myj tez woda i zelem tylko to co przepisal dermatolog.

Radzilabym wrocic do dermatologa po tygodniu od ostatniej wizyty. Antybiotyki nie zawsze dzialaja od razu ale powinno przynajmniej sie nie pogarszac.
Ten aceton to mozliwe ze byl wlasnie tym czynnikiem ktory spowodowal uczulenie ale nie koniecznie. Moglo to sie zbiec w czasie z czyms innym.
Zapisuj wszystko co jesz moze to da ci odpowiedz co jest alergenem.
Ja mialam zawsze wysypke wokol ust po mleku. Ale lepiej idz do lekarza bo sama nic nie wskorasz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-03, 15:15   #4919
_wiedzma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 129
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Nic nie wyciskaj i nie dotykaj. Nie myj tez woda i zelem tylko to co przepisal dermatolog.

Radzilabym wrocic do dermatologa po tygodniu od ostatniej wizyty. Antybiotyki nie zawsze dzialaja od razu ale powinno przynajmniej sie nie pogarszac.
Ten aceton to mozliwe ze byl wlasnie tym czynnikiem ktory spowodowal uczulenie ale nie koniecznie. Moglo to sie zbiec w czasie z czyms innym.
Zapisuj wszystko co jesz moze to da ci odpowiedz co jest alergenem.
Ja mialam zawsze wysypke wokol ust po mleku. Ale lepiej idz do lekarza bo sama nic nie wskorasz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pani dermatolog kazała pojawić się po świętach, w środę będzie tydzień od ostatniej wizyty, a w czwartek będzie tydzień jak biorę antybiotyk... Cera zawsze rano jest ok, spokojniejsza, ale jak tylko przemywam wacikiem to znowu robi się piekło, musiałabym jej nie ruszać wcale, ale przed nałożeniem kremu pod makijaż muszę ją przemyć z maści. Dodatkowo nie wyobrażam sobie wyjście w takim stanie w makijażu do ludzi, muszę nałożyć podkład i to przypudrować, żeby nie straszyć Zobaczę jak sprawa będzie wyglądała po tygodniu stosowania tabletek, jeśli faktycznie kiepsko zadzwonię i poproszę panią doktor o wizytę... W sieci dużo osób pisało, że tego typu leki tak działają, że początkowo jest gorzej, ale lekarzem nie jestem i nie wiadomo czy te wszystkie opinie są prawdziwe
_wiedzma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-12-10, 09:15   #4920
ts100
Raczkowanie
 
Avatar ts100
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 338
GG do ts100
Dot.: Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja

Cześć wszystkim,
pisze tutaj gdyż oczekuję porady w sprawie walki z trądzikiem, nie chcę zaśmiecać forum nowym, podobnym wątkiem.
W 2013 roku zaczęłam kurację Izotekiem (dokładniej Curacne, w sumie bardzo dużą dawkę przyjmowałam przez 9 m-cy). Moim problemem były "ropne guzy" rozlane po policzkach, skroniach i żuchwie. Kuracja ciężka, ale dałam radę, buzia była super.
No i niestety po 5 latach obserwuję powrót problemu - zaczęło się gdzieś w sierpniu, pojedyncze zmiany tym razem na brodzie. Od października jestem pod opieką dermatologa, biorę Tetralysal, do smarowania Klindacin+Differin+robion y w aptece preparat, przez tydzień miałam jeszcze łączony antybiotyk Metronidazol+Rulid. I generalnie jest gorzej niż kilka miesięcy temu. Trądzik zaczął sie rozprzestrzeniać (na szyję, żuchwę, policzki i czoło). Maści nie pomagają. Z dnia na dzień jestem coraz bardziej załamana...
Za radą dermatologa i dietetyka wykluczyłam z diety cały nabiał, kawę i żywność przetworzoną - w sumie jem jedynie owoce, warzywa i kasze. I nic to nie daje...


Zastanawiam się więc na powrotem do Izoteku. Co o tym myślicie? bo ja już nie mam siły... smaruję się tymi specyfikami, cera mega podrażniona, a codzień budzę się z nowymi niespodziankami. Rano garść tabletek (bo do antybiotyku osłona + coś na wątrobę, poza tym suplementy typu witamina D3, cynk, selen, wiesiołek, witaminy B, A, E).



(PS. mam 35 lat, badania hormonalne w normie, mam niedoczynność tarczycy i Hashimoto, w ciągu ostatnich 3 m-cy TSH skoczyło z 1,2 do 2,8 mimo zażywania tej samej dawki Euthyroxu.)
ts100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.