wegetarianizm a szczupla sylwetka - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-27, 20:26   #31
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: wegetarianizm a szczupla sylwetka

Wyrak, co Ty gadasz?
Ty jesteś "stara szkoła" która dzięki bogu odchodzi do lamusa.

Ostatnio przeprowadzono badania na polskich dzieciach i się okazało że nawet dzieci wegetarian sa przebiałczone!!!
To wcale nie jest korzystne.
Dzieci jedzące klasycznei, są przebiałczone o wiele bardziej.

Dzieki bogu, ostatnio coraz odważniej lekarze i dietetycy, oraz sportowcy i osoby układajace im diety zaczynają mówić, że normy białka saą mocno- prawie dwukrotnie zawyżone. Wg. tych doniesień, soba uparwiajaca sport amatorsko (lub w ogóle nie uprawiająca tym bardziej) potrzebuje około 0,4 gr białka na kg masy ciała, kobiety w ciąży i sportowcy amatorzy ćwiczacy ciezej, ~ 0,8 gr /kg masy ciałą, zawodowcy podlegajacy mega obciążeniom - max 1,2 gr /kg.
Powiem szczerze, ze nawet mnie to z lekka zszokowało, bo uśredniajac, potrzebowałabym wg tych przeliczeń, jakieś... 30 gr białka na dobę.
Szokuje, ale mnie to pasuje.

I nawet jesli sportowców wegan byłoby tylko dwóch w ogóle i "ewer" , to nawet ci dwaj świadczą, ze nawet nie na wegetarianizmie gdzie je się nabiał mleczny i jaja a na weganizmie i to skrajnym, da radę wyrobić zapotrzebowanie ponad normę "Kowalskiego".
Weganami są np. Rich Roll i Scott Jurek, czyli ultraman i ultrabiegacz.
Ja dziękuję, jak na samych roślinach dają radę takie asy, to przepraszam Cie bardzo- ale ja nie mam żadnych lęków, a gadki o konieczności jedzenia mięsa i to jak najwęcej co gorsza, to IMo wynik propagandy lobby hodowców i bełtanie nam w glowach na tej samej zasadzie, co próba wmówienia że jak się człowiek opije pepsi czy nażre w mc donaldsie to będzie miał bardziej kolorowe, pasjonujace życie i wszyscy będą go kochać, podziwiać, a u jego stóp będą sie same słały seksowne meny i womeny.


Ja nie miałam żadnych wahań wagi, czy mięso jadłam, czy nie jadłam (ponad 6 lat wegetarianizmu z dryfem na weganizm) - zawsze starałam sie jeść po prostu zdrowo i coś robić oprócz wysiadywania tyłka na kwadratowo na kanapie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2013-08-27 o 22:11
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 21:41   #32
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: wegetarianizm a szczupla sylwetka

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
ja wiem, ze wegetarianie bardzo puszczają bąki

Znam kilka osob, i wszyscy sa bardzo szczupli, ale nie wiem czy to przez diete. Ja nie jestem wegetaraianka a moje biodra moga za wieszaki robic
To wszystko zalezy, czy dieta wege jest odpowiednio zbilansowana. Jesli taki wege np. co 2 dzien je ryz i kotlety sojowe, a co drugi ziemniaki i surowke, to wiadomo ze bedzie mial niedobory itd. W wegetarianizmie trzeba brac pod uwage roznorodnosc, nasiona, pestki, zarodki, orzechy, owoce miesiste, zbiorowe, warzywa, pędy, kielki, pieczywo razowe itd. itd. Ja sam wegetarianke ktora ma nadwage :P. Znam wege ktorzy sa wege od urodzenia i ich matki byly wege w czasie ciazy i wszystko z nimi ok, regularnie sie badaja. Zreszta z tego co wiem zbilansowana dieta wege wraz z dietą wege + owoce morza to najzdrowsza ze znanych sposobow odzywiania sie.

Cava - dokladnie tak. Badania wykazuja ze nawet wegetarianie spozywaja za duza ilosc białka, a co dopiero miesożercy. Chodza mity, ze w pokarmie roslinnym nie ma wszystkich aminokwasow egzogennych, a sam brazowy ryz zawiera wszystkie aminokwasy egzogenne. Zdecydowanie informacje Wyraka to informacje przedawnione, steretypy, w ktore wierzono 20-30-40 lat temu.

Edytowane przez 201605161006
Czas edycji: 2013-08-27 o 21:44
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 18:27   #33
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: wegetarianizm a szczupla sylwetka

Cytat:
Napisane przez melancholia_12 Pokaż wiadomość

nie znam wegetarianina, który by cierpiał z powodu braku białka

może jak ktoś szuka wiarygodnych i potwierdzonych wiadomości o wegetarianizmie i jego wpływie na sylwetkę, to niech rzeczywiście pobuszuje na forach dla wegetarian, bo się można przestraszyć

Takie fora to najgorsze mozliwe zrodlo, na stronkach wege jest zawsze perfidna propaganda
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 20:07   #34
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: wegetarianizm a szczupla sylwetka

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Takie fora to najgorsze mozliwe zrodlo, na stronkach wege jest zawsze perfidna propaganda
Zawsze mozna zweryfikowac. I na takich portalach nie ma propagandy, po prostu np. podadzą te pozytywne skutki, a o negatywnych tylko krótko wspomną lub napiszą tylko co robic, by ich nie miec, bez opisu co to w ogole jest. No i oczywiscie nie wszedzie, tak tylko w ramach tej ''propagandy''.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 21:15   #35
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: wegetarianizm a szczupla sylwetka

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wyrak, co Ty gadasz?
Ty jesteś "stara szkoła" która dzięki bogu odchodzi do lamusa.
A skadze znowu, zupelnie na odwrot - to obecne zalecenia sa smiesznie niskie.
Ludzie przez praktycznie cala swoja egzystencje na Ziemii wcinali duzo wiecej bialka odzwierzecego i z dobrymi skutkami - byli silni, zwinni, umiesnieni.

Myslisz, ze dlaczego Berardi zaleca do kazdego posilku porcje zwierzecego bialka? Co jak co, ale praktyke jak i papiery to on ma (i na sobie tez przetestowal, tak swoja droga)

Suma sumarum rozumiem co sprzedajesz, ale - zupelnie nie kupuje Tym niemniej, z rzeczonymi badaniami z mila checia sie zapoznam, jesli masz jakas podkladke

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I nawet jesli sportowców wegan byłoby tylko dwóch w ogóle i "ewer" , to nawet ci dwaj świadczą, ze nawet nie na wegetarianizmie gdzie je się nabiał mleczny i jaja a na weganizmie i to skrajnym, da radę wyrobić zapotrzebowanie ponad normę "Kowalskiego".
Nie, to swiadczy oczywiscie, ze taka dieta jest zupelnie ze sportem wyczynowym niekompatybilna, do tego stopnia, ze tylko jednostkom sie udaje byc sportowcami wyczonowymi na niej.
Ilu jest koszykarzy, pilkarzy, rugbystow, skoczkow, tenisistow itd, itp na swiecie? Pomnoz kilkukrotnie ze wzgledu na to, ze na liscie sa osoby z roznych pokolen. Nie wiem czy idziemy w tym momencie w miliony, ale setki tysiecy to juz chyba tak? Czym jest wobec tego kilkadziesiat nazwisk? Przeciez to nawet nie jest margines bledu statystycznego.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Weganami są np. Rich Roll i Scott Jurek, czyli ultraman i ultrabiegacz.
Ja dziękuję, jak na samych roślinach dają radę takie asy, to przepraszam Cie bardzo- ale ja nie mam żadnych lęków,
Nie znam dokladnie diety ww panow, ale zdajesz sobie sprawe, jak wyglada suplementacja u zawodowych sportowcow obecnie? Znowuz - to ze przy takiej suplementacji to sa tylko pojedyncze nazwiska to argument przeciwko weganizmowi/wegetarianizmowi.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
a gadki o konieczności jedzenia mięsa i to jak najwęcej co gorsza, to IMo wynik propagandy lobby hodowców i bełtanie nam w glowach na tej samej zasadzie, co próba wmówienia że jak się człowiek opije pepsi czy nażre w mc donaldsie to będzie miał bardziej kolorowe, pasjonujace życie i wszyscy będą go kochać, podziwiać, a u jego stóp będą sie same słały seksowne meny i womeny.
No prosze Cie, lobby hodowcow Cala ta piramida zywieniowa to jedna wielka sciema powodujaca sprzedaz zboza, a Ty piszesz o lobby hodowcow ?

A co pepsi i mcdonald maja miec od bialka odzwierzecego w diecie, to juz w ogole nie wiem
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 22:57   #36
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: wegetarianizm a szczupla sylwetka

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Obydwaj ?
Abstrahujac od tego, ile w dzisiejszych czasach mozna suplementowac, to te cale listy "wege sportowcow" to wielki argument przeciwko tego typu diecie - na przestrzeni kilkudziesieciu lat, wielu dyscyplin, roznych krajow, raptem kilkadziesiat nazwisk? Przeciez to absolutna nedza
Nie mowiac o tym, ze jak raz mi sie chcialo taka liste sprawdzic, to pierwsze dwa nazwiska z brzegu (doslownie numery 1 i 2 na liscie) w ogole nie byly wege (przynajmniej gdy uprawialy sport zawodowo)
No cóż, skoro wegetarian jest kilka % ogółu, trudno wymagać, żeby co trzeci z nich był sportowcem.

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A skadze znowu, zupelnie na odwrot - to obecne zalecenia sa smiesznie niskie.
Ludzie przez praktycznie cala swoja egzystencje na Ziemii wcinali duzo wiecej bialka odzwierzecego i z dobrymi skutkami - byli silni, zwinni, umiesnieni.
Jakoś dziwnie mi się z historii kojarzy, że nasi przodkowie zwykle jedli zboża i inne rośliny, a soczewica była najstarszą hodowaną rośliną i bazą diety dużej części osób na tym globie. Mięso nie było wytwarzane jak dziś, na szeroką skalę, ale było raczej rarytasem.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 13:08   #37
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: wegetarianizm a szczupla sylwetka

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A skadze znowu, zupelnie na odwrot - to obecne zalecenia sa smiesznie niskie.
Ludzie przez praktycznie cala swoja egzystencje na Ziemii wcinali duzo wiecej bialka odzwierzecego i z dobrymi skutkami - byli silni, zwinni, umiesnieni.

No jasne, zwierzęta im same pod nogi padały i prosiły, żeby je zjeść. Wystarczy przeczytać jakikolwiek dobry artykuł (ostatnio było dużo w Die Zeit, jeśli czytasz po niemiecku), żeby przekonać się jaka to bzdura. Ludzie dużo mięsa zaczęli jeść dopiero niedawno, kiedy jego produkcja na skalę przemysłową stała się bardzo tania i każdy może sobie na nie pozwolić.

A z tym umięśnieniem i siłą to też bym nie przesadzała. Silni byli ci co silni być musieli - po pracowali w polu na przykład. Za dużo komiksów o starożytności/ średniowieczu się naczytałeś.

Cały twój post to jedna wielka bzdura.

Edytowane przez tambourinist
Czas edycji: 2013-09-03 o 13:11
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 19:46   #38
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: wegetarianizm a szczupla sylwetka

jestem weganką, mięsa nie jem od 12 roku życia, w sporcie osiągam dobre wyniki (na studiach spec. wychowania fizycznego byłam jedną z lepszych osób na roku ).
Co do sylwetki to kwestia tylko tego co się je bo można przecież objadać sie pizzą i ciasteczkami i być wege... Ja jem bardzo dużo, ale bardzo zdrowo, mogę sobie jeść ile chcę i nie tyje . W wieku nastoletnim gdy byłam wegetarianką musiałam sobie wyliczac porcje, bardzo szybko tyłam, ale to tylko z własnej głupoty - jadłam mase pieczywa, produktów mącznych ogólnie, dużo przetworów mlecznych, słodyczy i słonych przekąsek :/
jestem szczupła, moi wege-znajomi w 90% również (a te 10% to właśnie tacy którzy sa na niezdrowym przetworzonym żarciu).
Kilku kolegów wegetarian na siłowni radzi sobie świetnie i rzeźby ciała może im pozazdrościć niejeden mięsożerca
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL

Edytowane przez Kica.
Czas edycji: 2013-09-04 o 19:48
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.