Problemy... - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-21, 18:03   #151
getlock
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 27
Dot.: Problemy...

Tak w ogromnym skrócie to powiedział, że zejdą mi z oczu w tygodniu, że jak wrócę to ich już nie będzie.
getlock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:04   #152
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez getlock Pokaż wiadomość
Tak w ogromnym skrócie to powiedział, że zejdą mi z oczu w tygodniu, że jak wrócę to ich już nie będzie.
Powodzenia i dużo sił.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:15   #153
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
To nie pisz w takiej sytuacji, że matka ma się z nimi podzielić pieniędzmi.
A jak sobie wyobrazasz wsparcie finansowe autorki watku i jej chlopaka, ulzenie im w kosztach opieki nad niepelnosprawna?

Ma dac do reki banknot 100-zlotowy uposledzonej ubezwlasnowolnionej dziewczynie? Ktora za chwile go podrze albo zje? To by oznaczalo, ze opiekun prawny dziala na niekorzysc podopiecznego.

Rownie dobrze matka moze co miesiac dawac im kilka paczek pampersow (=partycypowanie w kosztach opieki), ale matka nie chodzi, wiec ktos te zakupy musi zrobic.

Dla autorki, jak juz ona sama to napisala, nie to jest jednak najwazniejsze, a jak najszybsze rozwiazanie problemu.

Autorko, jak potoczyla sie rozmowa z chlopakiem?

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:12 ----------

Cytat:
Napisane przez getlock Pokaż wiadomość
Tak w ogromnym skrócie to powiedział, że zejdą mi z oczu w tygodniu, że jak wrócę to ich już nie będzie.
I tak po prostu? W ogole nie obeszlo go to, ze dziewczyna, z ktora jest od kilku lat, chce odejsc?
Dziwne to dla mnie... Ja bym w takim przypadku czula sie jakbym od dawna byla kandydatka na opiekunke...a nie na zyciowa partnerke czy zone....
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:16   #154
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość
A jak sobie wyobrazasz wsparcie finansowe autorki watku i jej chlopaka, ulzenie im w kosztach opieki nad niepelnosprawna?

Ma dac do reki banknot 100-zlotowy uposledzonej ubezwlasnowolnionej dziewczynie? Ktora za chwile go podrze albo zje? To by oznaczalo, ze opiekun prawny dziala na niekorzysc podopiecznego.
Ale jesteś zabawna, dobrze, że dałaś buźkę, od razu zrobiło się miło.
Może powinna oficjalnie załatwić sprawę opieki i przestać być opiekunem, a powinien zacząć być nim syn, skoro oboje są tacy zgodni i niech on sobie tym zarządza, jak mu pasuje? Czy jednak jesteś za opcją, że oficjalnie ona sobie sprawuje opiekę i czasem dzieli się pieniędzmi córki?
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.

Edytowane przez Djuno
Czas edycji: 2017-01-21 o 18:17
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:19   #155
getlock
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 27
Dot.: Problemy...

Ogólnie dowiedziałam się, że mi nie chodzi o opiekę nad jego siostrą a o to, że nie umiem żyć w związku bo jestem rozpieszczoną jedynaczką która zawsze wszystko miała podane na tacy i nie stać mnie na wyrzeczenia, poświęcenia, że bardzo się mną rozczarował, że jeśli myślałam, że wybierze mnie a siostry się pozbędzie to byłam w błędzie bo on kiedyś coś sobie obiecał, że się nimi zaopiekuje itd. Że ciotka otworzyła mu oczy (???). Później siedział na balkonie i płakał.
getlock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:21   #156
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Problemy...

Masakra. Facet tragiczny. Wkopuje cie w ciężka sytuacje, z sufitu wzięcie zaczyna oczekiwać, że ty się będziesz poświęcać, Bóg wie czemu i jeszcze usiłuje cie emocjonalnie pognebic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:23   #157
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Ale jesteś zabawna, dobrze, że dałaś buźkę, od razu zrobiło się miło.
Może powinna oficjalnie załatwić sprawę opieki i przestać być opiekunem, a powinien zacząć być nim syn, skoro oboje są tacy zgodni i niech on sobie tym zarządza, jak mu pasuje? Czy jednak jesteś za opcją, że oficjalnie ona sobie sprawuje opiekę i czasem dzieli się pieniędzmi córki?

Pewnie, ze taka opcja jest najlepsza (zmiana opiekuna), ale na zmiane opiekuna przez Sad tez czeka sie miesiacami, a do tego czasu dotychczasowy opiekun musi sprawowac piecze nad majatkiem podopiecznego. I jak wtedy ma ta matka ulzyc synowi i "synowej" w wydatkach na swoja podopieczna? Byloby milo gdybys odpowiedziala na pytanie bez zbednych zlosliwosci.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-21, 18:24   #158
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Problemy...

borze, co za pajac. sam jest rasowym egoistą.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:28   #159
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez getlock Pokaż wiadomość
Ogólnie dowiedziałam się, że mi nie chodzi o opiekę nad jego siostrą a o to, że nie umiem żyć w związku bo jestem rozpieszczoną jedynaczką która zawsze wszystko miała podane na tacy i nie stać mnie na wyrzeczenia, poświęcenia, że bardzo się mną rozczarował, że jeśli myślałam, że wybierze mnie a siostry się pozbędzie to byłam w błędzie bo on kiedyś coś sobie obiecał, że się nimi zaopiekuje itd.

A w jego mniemaniu "zaopiekowac sie" to znaczy "podrzucic" chora siostre partnerce?

Autorko, pewnie to nic nie zmieni, ale gdybys powiedziala mu, ze po prostu nie dajesz rady, jestes zmeczona opieka juz teraz i obawiasz sie, co bedzie za jakis czas, moze cos do chlopaka by dotarlo? Przeciez ile moglas, to pomoglas, gdzie on tu widzi egoizm z Twojej strony???!!!
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:29   #160
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość
Pewnie, ze taka opcja jest najlepsza (zmiana opiekuna), ale na zmiane opiekuna przez Sad tez czeka sie miesiacami, a do tego czasu dotychczasowy opiekun musi sprawowac piecze nad majatkiem podopiecznego. I jak wtedy ma ta matka ulzyc synowi i "synowej" w wydatkach na swoja podopieczna? Byloby milo gdybys odpowiedziala na pytanie bez zbednych zlosliwosci.
Konkretnie w takim przypadku matka może przekazywać pieniądze córki, nie dzielić się nimi. Bo dzielić może się czymś, co jest jej.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:30   #161
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
borze, co za pajac. sam jest rasowym egoistą.
Mistrz w odwracaniu kota ogonem.
Słów brak.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-21, 18:32   #162
Djuno
Regulator reniferów
 
Avatar Djuno
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 155
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Mistrz w odwracaniu kota ogonem.
Słów brak.
Chciał być tak dobry jak mama, tylko cudzymi rękami.
__________________
Bo wy wszyscy naiwnie myślicie, że istnieje jakaś norma. Że wy ją tworzycie. Że do niej należycie.
A gdzieś tam, za murem są oni - nienormalni.
Djuno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:39   #163
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Chciał być tak dobry jak mama, tylko cudzymi rękami.
A jak się okazało, że plan nie wypali, to zwija żagle.
Bo autorka "to zła kobieta była".
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:39   #164
meggan02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 135
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Djuno Pokaż wiadomość
Chciał być tak dobry jak mama, tylko cudzymi rękami.
Dokładnie.
meggan02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:42   #165
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Problemy...

On sobie obiecal, ze Ty zostaniesz opiekunka i juz od dawna wiedzial co zrobi.Szkoda, ze kilka lat wczesniej nie poinformowal Cie, co sobie obiecal.
Jestem bardzo ciekawa, jak dlugo wytrwa teraz w nowym polozeniu.I dlatego placze, bo placze nad soba.Nie nad utrata ukochanej kobiety.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:50   #166
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: Problemy...

Nie daj sie tylko zmanipulowac i pczuc winna. Mogl od poczatku powiedziec ci jaka jest jego sytuacja rodzinna i ewentualne plany w razie w..a nie stawiac przed faktem dokonanym liczac ze zapewnisz im obojgu darmowe mieszkanie (bo jednak polowa rachunkow to nie to samo co kredyt i cale rachunki) plus bedziesz pielegnowac jego siostre, poswiecac swoj czas wolny, zdowie, ewenualne posiadanie dziecka (nie wiem jak duze masz to mieszkanie - ale moze na nie nie starczylo by juz srodkow, przestrzeni i sil) pluspartycypowac w dodatkowych kosztach

Badz silna i twarda - bylo troche moze i dobrych lat razem - ale gdy zostana to juz dobrze nie bedzie nigdy.
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:52   #167
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
On sobie obiecal, ze Ty zostaniesz opiekunka i juz od dawna wiedzial co zrobi.Szkoda, ze kilka lat wczesniej nie poinformowal Cie, co sobie obiecal.
Jestem bardzo ciekawa, jak dlugo wytrwa teraz w nowym polozeniu.I dlatego placze, bo placze nad soba.Nie nad utrata ukochanej kobiety.


No wlasnie, Autorko: czy podczas tego kilkuletniego zwiazku nigdy nie pytalas chlopaka, jak bedzie wygladac opieka nad jego siostra, gdy mama nie bedzie mogla juz tej opieki pelnic?

Byl tu kiedys podobny watek, ale dotyczyl zwiazku dwoch nastolatkow i wtedy chlopak juz zapowiedzial dziewczynie, ze gdy jego rodzicow zabraknie, to jego chora siostra zaopiekuje sie jego... zona, a on sobie w tym czasie bedzie zarabial na utrzymanie rodziny. O DPSie nie chcial slyszec.

To ten watek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=814746
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 18:59   #168
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Problemy...

a jesli wolno sie zapytac, to czy Ty autorko nie balabys sie z nim (choc, to juz chyba musztarda po obiedzie) miec z nim dziecko?Bo, jesli siostra chora,to nie ma to znaczenia?
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 19:07   #169
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Problemy...

Autorko, przypilnuj go z tą wyprowadzką. Żeby nie było, że weźmie nie swoje rzeczy, albo coś na złość zniszczy na odchodne. Ja bym co do niego nie miała żadnych złudzeń, ani zaufania. I nie daj się wrobić w jakieś "daj nam miesiąc, dwa", bo niby teraz zdeklarował się, że wyprowadzą się szybko, ale czy tak rzeczywiście będzie?

A jak już nieco odetchniesz, przebolejesz koniec tego związku, to postaraj się spojrzeć trzeźwo na to wszystko i zastanów się co poszło źle, bo tu coś musiało być mocno "nie tak" od dawna. Nikt nie zmienia się nagle, nikt się tak dobrze latami nie kryje. Możliwe, że źle ulokowałaś uczucia, ale też zabrało komunikacji, stawiania granic, czy po prostu takiego normalnego "poznaj moją rodzinę". Przymykałaś oko na sytuacje co najmniej dziwne.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2017-01-21 o 19:09
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-21, 19:12   #170
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Problemy...

Bardzo współczuję chłopakowi tej sytuacji. Sama kiedyś w przyszłości będę w podobnej, tyle że sądząc z opisu nie tak ciężkiej. Umiem się postawić w sytuacji tego człowieka, tyle że ja nie wyobrażam sobie jak można zwalić całą opiekę nad niepełnosprawną osobą na swoją partnerkę. Natomiast jak ktoś napisał: jego zachowanie nie jest w porządku, ale w pewnych aspektach jest zrozumiałe. Nie wiem jakim cudem przez tyle lat związku nie ustaliliscie jak to kiedyś będzie, gdy być może matki partnera zabraknie? Niezależnie od tego jak egoistycznie chłopak się zachował - musi być mu bardzo ciężko i trudno zrozumieć to komuś, kto nigdy nie był w takiej sytuacji.
Ja będąc w związku z mężczyzną, którego kocham i który mnie kocha, oczekuję wsparcia w naprawdę ciężkich chwilach od niego, a i sama zamierzam mu to wsparcie zaoferować. Może się też zdarzyć tak, że rodzic któregoś z nas będzie potrzebował pomocy, wiadomo że każdy kiedyś będzie stary, może przyjść choroba - nie chodzi tu o to aby zrezygnować z własnego życia, ale aby razem problem rozwiązać.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 19:12   #171
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez getlock Pokaż wiadomość
Ogólnie dowiedziałam się, że mi nie chodzi o opiekę nad jego siostrą a o to, że nie umiem żyć w związku bo jestem rozpieszczoną jedynaczką która zawsze wszystko miała podane na tacy i nie stać mnie na wyrzeczenia, poświęcenia, że bardzo się mną rozczarował, że jeśli myślałam, że wybierze mnie a siostry się pozbędzie to byłam w błędzie bo on kiedyś coś sobie obiecał, że się nimi zaopiekuje itd. Że ciotka otworzyła mu oczy (???). Później siedział na balkonie i płakał.
Nie daj się dziewczyno! Tak się nie postępuje. Pamiętaj ja też mam niepełnosprawnego brata, też obiecalam, ze go nie zostawię, ale będę to robić bez szkody dla mojej rodziny (męża i dziecka). Da się! Nie jest to łatwe, ale nie trzeba się poświęcać!
Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość
Pewnie, ze taka opcja jest najlepsza (zmiana opiekuna), ale na zmiane opiekuna przez Sad tez czeka sie miesiacami, a do tego czasu dotychczasowy opiekun musi sprawowac piecze nad majatkiem podopiecznego. I jak wtedy ma ta matka ulzyc synowi i "synowej" w wydatkach na swoja podopieczna? Byloby milo gdybys odpowiedziala na pytanie bez zbednych zlosliwosci.
Zmiana opiekuna przez sąd w mieście wojewódzkim to miesiąc, dwa. Te sprawy akurat są szybko załatwiane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 19:14   #172
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Problemy...

Też tak pomyślałam, jak Doris. Autorka wyjeżdża, a po powrocie nie ma połowy jej rzeczy. Bo on z ramach rekompensaty za straty moralne sobie zabrał więcej niż powinien.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 19:17   #173
annamari29
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 202
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
On sobie obiecal, ze Ty zostaniesz opiekunka i juz od dawna wiedzial co zrobi.Szkoda, ze kilka lat wczesniej nie poinformowal Cie, co sobie obiecal.
Jestem bardzo ciekawa, jak dlugo wytrwa teraz w nowym polozeniu.I dlatego placze, bo placze nad soba.Nie nad utrata ukochanej kobiety.
Dokładnie, obiecał sobie, że się zajmie to mógł się zajmować a nie Ciebie obarczać odpowiedzialnością. A jak powiedział, że ciotka otworzyła mu oczy, no to domyślam się jakie o Tobie mieli mniemanie. Byś pomagała a pewnie i tak byś była tą złą, nieumiejącą się poświęcić itd. Jak dla mnie fakt, że pozwoliłaś zamieszkać u Ciebie obcej osobie, czyli siostrze to duże poświęcenie.
annamari29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 19:17   #174
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Też tak pomyślałam, jak Doris. Autorka wyjeżdża, a po powrocie nie ma połowy jej rzeczy. Bo on z ramach rekompensaty za straty moralne sobie zabrał więcej niż powinien.
Nie sądzę, żeby posiadanie niepełnosprawnej siostry i bycie egoistą od razu czyniło faceta złodziejem.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 19:21   #175
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Nie sądzę, żeby posiadanie niepełnosprawnej siostry i bycie egoistą od razu czyniło faceta złodziejem.
Złodziejem nie, ale osobą niegodną zaufania tak. On może uznać, że "za karę" co zniszczy, zabierze, czy złośliwie schowa. Ja bym się po tym jego zachowaniu na wszelki wypadek spodziewała już jednak najgorszego. A o swoje rzeczy dbam.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 19:21   #176
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Też tak pomyślałam, jak Doris. Autorka wyjeżdża, a po powrocie nie ma połowy jej rzeczy. Bo on z ramach rekompensaty za straty moralne sobie zabrał więcej niż powinien.
Ja tez podobnie sobie pomyslalam.... albo na zlosc poniszczy jej jakies rzeczy, zostawi pobrudzona przez siostre posciel itp. itd.

Mnie rowniez szkoda tego chlopaka, ale nic nie usprawiedliwia jego wyreczania sie partnerka.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 19:25   #177
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Bardzo współczuję chłopakowi tej sytuacji.
(...)
Nie wiem jakim cudem przez tyle lat związku nie ustaliliscie jak to kiedyś będzie, gdy być może matki partnera zabraknie?
(...)
Ale chyba tak między słowami szukasz winy w Autorce. Pan miał całe lata na zastanowienie się "co dalej?", na rozmowy i ustalenia z matką. Wybrał najmniejszą linię oporu. Cóż z tego, że miał ciężkie życie? Jak wielu innych ludzi. Nie można czyjegoś egoizmu, bezmyślności, nie brania odpowiedzialności za własne życie i poczynania wiecznie w tej sposób tłumaczyć. Ja rozumiem jakby to był nastolatek, 20-latek, czy nawet 25-latek, któremu nagle się taka sytuacja zwala na głowę. Ale my tu mamy do czynienia z człowiekiem dorosłym, od dawna samodzielnym. I jak widać po tym wątku potrafiącym nieźle się ustawić i kombinować.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 19:32   #178
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ale chyba tak między słowami szukasz winy w Autorce. Pan miał całe lata na zastanowienie się "co dalej?", na rozmowy i ustalenia z matką. Wybrał najmniejszą linię oporu. Cóż z tego, że miał ciężkie życie? Jak wielu innych ludzi. Nie można czyjegoś egoizmu, bezmyślności, nie brania odpowiedzialności za własne życie i poczynania wiecznie w tej sposób tłumaczyć. Ja rozumiem jakby to był nastolatek, 20-latek, czy nawet 25-latek, któremu nagle się taka sytuacja zwala na głowę. Ale my tu mamy do czynienia z człowiekiem dorosłym, od dawna samodzielnym. I jak widać po tym wątku potrafiącym nieźle się ustawić i kombinować.

Autorka cos pisala, ze chlopak pochodzi ze wsi, a jego rodzina ma bardzo konserwatywne podejscie do opieki nad chorym czlonkiem rodziny. Ja zrozumialam to tak, ze chlopak i jego matka od dawna wiedzieli, ze zadne opiekunki, DPSy nie wchodza w gre, ale szczegolowo chlopak i autorka watku chyba nigdy o tym nie rozmawiali. Chlopak moze caly czas odsuwal od siebie mysl o planach opieki na przyszlosc (tak, to jest bezmyslne), myslac "Mam jeszcze mloda matke, mam czas, jakos to bedzie" itd. itp.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 19:44   #179
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Gonia1 Pokaż wiadomość
Autorka cos pisala, ze chlopak pochodzi ze wsi, a jego rodzina ma bardzo konserwatywne podejscie do opieki nad chorym czlonkiem rodziny. Ja zrozumialam to tak, ze chlopak i jego matka od dawna wiedzieli, ze zadne opiekunki, DPSy nie wchodza w gre, ale szczegolowo chlopak i autorka watku chyba nigdy o tym nie rozmawiali. Chlopak moze caly czas odsuwal od siebie mysl o planach opieki na przyszlosc (tak, to jest bezmyslne), myslac "Mam jeszcze mloda matke, mam czas, jakos to bedzie" itd. itp.
Ale kombinować też potrafi, jak chłop ze wsi. Babie dać, niech się martwi. Siostra ma / miała zajęcia w specjalistycznym ośrodku. Ja nie twierdzę, że wszystkie te ośrodki są idealne i że sami fachowcy, ale też nie wierzę, że nikt im tam nie pomagał, nie doradzał, że nie mieli się do kogo zwrócić (znam ludzi pracujących w tej "branży" i zgodnie twierdzą, że niestety najczęściej to rodzina jest przeszkodą w rozwoju tych dzieci, chociażby stawać na rzęsach). Nie mam zrozumienia dla ludzi, którzy całe życie tylko się tłumaczą, że coś tam coś tam i załamują rączki. Moja rodzina też jest ze wsi, a jakoś umieli się ogarnąć mając syna (gdzie kiedyś to nie było tak pozytywnie postrzegane, te dzieci były spisywane na straty) z Zespołem Downa.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-21, 19:53   #180
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Problemy...

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ale kombinować też potrafi, jak chłop ze wsi. Babie dać, niech się martwi. Siostra ma / miała zajęcia w specjalistycznym ośrodku.
Dziennym. Widocznie inaczej postrzegaja osrodek dziennego pobytu od osrodka calodobowej opieki.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ja nie twierdzę, że wszystkie te ośrodki są idealne i że sami fachowcy, ale też nie wierzę, że nikt im tam nie pomagał, nie doradzał, że nie mieli się do kogo zwrócić (znam ludzi pracujących w tej "branży" i zgodnie twierdzą, że niestety najczęściej to rodzina jest przeszkodą w rozwoju tych dzieci, chociażby stawać na rzęsach). Nie mam zrozumienia dla ludzi, którzy całe życie tylko się tłumaczą, że coś tam coś tam i załamują rączki. Moja rodzina też jest ze wsi, a jakoś umieli się ogarnąć mając syna (gdzie kiedyś to nie było tak pozytywnie postrzegane, te dzieci były spisywane na straty) z Zespołem Downa.
Ja tez nie mam zrozumienia dla wiecznego stekania, gdy do poprawy sytuacji wystarczy troszke checi.

A co do Twojej rodziny, to swietnie, ze dali rade "ogarnac syna" (co to znaczy wprzypadku osob z ZD? Nie pytam zlosliwie!). Niemniej jednak nie wszyscy sa zaradni, przedsiebiorczy, bo dla mnie to, co zrobil ten chlopak autorce watku zaradnoscia nie mozna nazwac, choc moze on sam za zaradnego sie uwaza
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-08 11:06:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:20.